Resultater - Danske Mesterskaber 2023
Løb Nr | Starttid - | ↓

Løb 101
W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ 1000m A Finale
2023-09-23 12:30
Plac. # Navn m
1 6 Hadsund
  • Lea Lûbeck(1)
  • Frederik Bertelsen(2)
  • Anders Olsen(3)
  • Mikkel Knudsen(4)
  • Malthe Dybdahl Malling(5)
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(6)
  • Lennart Vestergaard(7)
  • Peter Rytter Munk(8)
  • Christian Sindre Bech(cox)
Start:32s 3:32.7
(24)
2 4 Sorø I
  • Bo Vilhelmsen(1)
  • Christian Mølvig(2)
  • Peter Lindblom(3)
  • Peder Lillelund(4)
  • Peter Carstens(5)
  • Rasmus Lindahl(6)
  • Thomas Thougaard(7)
  • Henrik Brems Dynesen(8)
  • Stephan Wüstenhagen(cox)
Start:28s 3:36.3
(24)
3 1 Bagsværd I
  • Kirsten Gerda Hansen(1)
  • Kristine Madsen(2)
  • Astrid Krüger(3)
  • Anne Pallesen(4)
  • Mia S Carstensen(5)
  • Maike Benter(6)
  • Regitze Rønstrup(7)
  • Lene Broksø Olsen(8)
  • Hjalte Næraa(cox)
Start:0s 3:38.6
(24)
4 2 Fredensborg
  • Sanne Poulin(1)
  • Lene Mathiasen(2)
  • Lene-Marie Hansen(3)
  • Anni Renner Mortensen(4)
  • Bettina Cervin(5)
  • Anne Mette Jørgensen(6)
  • Karin Bodelund(7)
  • Ulla Poulsen(8)
  • Hans T Andersen(cox)
Start:0s 3:41.9
(24)
5 3 KVIK I
  • John Mac Larsen(1)
  • Torben Rimmer(2)
  • Per Boalth(3)
  • Flemming Petersen(4)
  • Bo Adelholm(5)
  • Niels Dencker(6)
  • Henrik Dehn(7)
  • Kurt Jensen(8)
  • Henrik Dencher(cox)
Start:12s 3:48.2
(24)
6 5 Ægir
  • Mathias Dyrby(1)
  • Martin Dalsgaard Rasmussen(2)
  • Christian Taulbjerg(3)
  • Morten Pugholm Rasmussen(4)
  • Simon Stouby Bock(5)
  • Una Rosa Birgisdottir(6)
  • Michelle Jeanette Andersen(7)
  • Joachim Brahe Møller(8)
  • Emilie Overgaard Ringøen(cox)
Start:29s 4:08.3
(24)
Løb 102
W2X Kvinder 2X 2000m A Finale
2023-09-23 12:35
Plac. # Navn m
1 5 Bagsværd I
  • Marie Mørch(1)
  • Mathilde Persson(2)
7:06.0
(24)
2 2 KVIK I
  • Anne H. Larsen(1)
  • Fie Udby Erichsen(2)
7:11.3
(24)
3 3 DSR I
  • Nikoline Laidlaw(1)
  • Astrid Steensberg(2)
7:14.1
(24)
4 10 Holstebro I
  • Trine Dahl Pedersen(1)
  • Karen Mortensen(2)
7:20.5
(24)
5 8 Odder I
  • Juliane Elander Rasmussen(1)
  • Julie Poulsen(2)
7:23.8
(24)
6 7 Roskilde I
  • Dorthe Friis Thanning(1)
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen(2)
7:28.4
(24)
Løb 102
W2X Kvinder 2X 2000m 1. Indledende
2023-09-23 08:00
Plac. # Navn m
1 5 Bagsværd I
  • Marie Mørch(1)
  • Mathilde Persson(2)
7:30.0
(24)
2 3 DSR I
  • Nikoline Laidlaw(1)
  • Astrid Steensberg(2)
7:36.1
(24)
3 2 KVIK I
  • Anne H. Larsen(1)
  • Fie Udby Erichsen(2)
7:49.5
(24)
4 4 Bagsværd
  • Astrid Højgaard(1)
  • Anna-Ida Hurup Thomasen(2)
7:58.0
(24)
5 1 Aarhus I
  • Lia Kragh(1)
  • Amalie Bønløkke Rasmussen(2)
8:03.9
(24)
Løb 102
W2X Kvinder 2X 2000m 2. Indledende
2023-09-23 08:00
Plac. # Navn m
1 7 Roskilde I
  • Dorthe Friis Thanning(1)
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen(2)
7:30.8
(24)
2 8 Odder I
  • Juliane Elander Rasmussen(1)
  • Julie Poulsen(2)
7:33.3
(24)
3 10 Holstebro I
  • Trine Dahl Pedersen(1)
  • Karen Mortensen(2)
7:34.3
(24)
4 9 Ægir I
  • Ditte Kallestrup(1)
  • Emilie Overgaard Ringøen(2)
8:20.4
(24)
Løb 103
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m A Finale
2023-09-23 12:42
Plac. # Navn m
1 2 Sorø II
  • Valdemar Vilhelmsen(1)
7:29.8
(24)
2 14 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
7:32.6
(24)
3 6 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
7:35.4
(24)
4 8 Odense
  • Tobias Holt Poulsen(1)
7:42.3
(24)
5 4 Sorø IV
  • Emil Jelstrup(1)
8:03.9
(24)
6 11 Bagsværd I
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
8:11.4
(24)
Løb 103
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 1. Indledende
2023-09-23 08:10
Plac. # Navn m
1 2 Sorø II
  • Valdemar Vilhelmsen(1)
7:42.7
(24)
2 4 Sorø IV
  • Emil Jelstrup(1)
7:46.4
(24)
3 5 Sorø III
  • Mads Christensen(1)
7:57.9
(24)
4 1 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
8:12.4
(24)
5 3 København I
  • Carl Hassan Gaba(1)
8:23.4
(24)
Løb 103
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 2. Indledende
2023-09-23 08:10
Plac. # Navn m
1 8 Odense
  • Tobias Holt Poulsen(1)
7:35.6
(24)
2 6 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
7:42.7
(24)
3 9 København II
  • Viggo Lambert(1)
7:49.3
(24)
4 7 Roskilde II
  • Arsienii Proutorov(1)
8:07.6
(24)
5 10 Randers I
  • Oliver Bach(1)
8:30.6
(24)
Løb 103
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 3. Indledende
2023-09-23 08:10
Plac. # Navn m
1 14 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
7:53.7
(24)
2 11 Bagsværd I
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
7:56.0
(24)
3 13 Bagsværd III
  • Theis Wolfram(1)
8:25.0
(24)
4 16 Lyngby/KKL I
  • Alexander Walker(1)
8:34.0
(24)
Løb 104
U19 W2X Piger U19 2X 2000m A Finale
2023-09-23 12:49
Plac. # Navn m
1 3 Roskilde I
  • Silje Trenter(1)
  • Frida Werner Foldager(2)
7:50.9
(24)
2 4 Holstebro I
  • Anna Kramer Bosnes(1)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(2)
8:01.6
(24)
3 1 KVIK I
  • Silke Traberg-Andersen(1)
  • Caroline Quass Størup(2)
8:21.0
(24)
4 2 Ægir I
  • Lise Alvine Akkerman(1)
  • Silke Kortegaard Karbing(2)
9:13.0
(24)
Løb 105
M2X Mænd 2X 2000m A Finale
2023-09-23 12:56
Plac. # Navn m
1 5 Roskilde I
  • Bastian Secher(1)
  • Joachim Sutton(2)
6:28.2
(24)
2 2 DSR I
  • Jacob Lenzing(1)
  • Emil Lenzing(2)
6:40.6
(24)
3 6 Bagsværd I
  • Frank Steffensen(1)
  • Mathias Larsen(2)
6:43.7
(24)
4 3 DSR II
  • Lukas Obel(1)
  • Casper Girke Christensen(2)
6:58.8
(24)
5 4 Aarhus
  • Edoardo Lanzavecchia(1)
  • David Wandrup(2)
7:02.9
(24)
6 1 KVIK I
  • August Krag-Pedersen(1)
  • William Falkner(2)
8:17.6
(24)
Løb 106
M8+ Mænd 8+ 1000m A Finale
2023-09-23 13:03
Plac. # Navn m
1 2 UOO/DTU/KU/NTNU/KP
  • Dan Bowen(1)
  • Connor Grand(2)
  • Leif Førland Schill(3)
  • Helene Unger(4)
  • Tor Kristian Høyer Rasmussen(5)
  • Asger Waagepetersen(6)
  • Paul Becker(7)
  • Florian Franzen(8)
  • Tjalling Tjalsma(cox)
2:42.8
(24)
2 3 Aalborg Universitet (AAU) I
  • Mikkel Knudsen(1)
  • Malthe Dybdahl Malling(2)
  • Rasmus Konnerup(3)
  • Liane Vestergaard(4)
  • Line Ulstrup(5)
  • Haris Alagic(6)
  • Mathilde Koldsø Søreid(7)
  • Karen Hougaard Frost(8)
  • Cille Hougaard(cox)
2:54.3
(24)
3 1 University College Lillebælt
  • Henrik Akre Thorup(1)
  • Martin Skude(2)
  • Sara Safari Jensen(3)
  • Morten Baarvig Thomsen(4)
  • Klaes Sørensen(5)
  • Jonatan Kluge(6)
  • Sissel í Nesinum Sandholm(7)
  • Simon Skjernaa Erfurth(8)
  • Katharina Kaiser(cox)
2:59.4
(24)
4 6 DTU/KU/CBS/KEA/DIS
  • Jonas Grønkjær Pedersen(1)
  • Hans Christian Falkow(2)
  • George O'Neill(3)
  • Victoria Bjerre Hansen(4)
  • Theresa Gadilhe(5)
  • Jonathan Max Michelsen(6)
  • Anna Brandt Nielsen(7)
  • Max Walter Müller(8)
  • Helen Pabst(cox)
3:06.4
(24)
5 5 Aalborg Universitet (AAU) II
  • Camilla Frølund(1)
  • Iben Engell Paulsen(2)
  • Afshin Toussi(3)
  • Paolo Taborelli(4)
  • Nicoline Trend Ahrentsen(5)
  • Sina Brandt(6)
  • Marie Møller Nielsen(7)
  • Christina Nørberg Heinrichsen(8)
  • Mikkel Hørnø Walz(cox)
3:15.3
(24)
6 4 Syddansk Universitet
  • Maria Evald Pedersen(1)
  • Christina Conradt-Eberlin(2)
  • Niels Trubbach(3)
  • Aleksandar Kolev(4)
  • Brestir Bjarnastein Restorff(5)
  • Cecillie Bach(6)
  • Anne Ørsted(7)
  • Signe Jensen(8)
  • Amalie Kiær(cox)
3:23.0
(24)
Løb 107
W8+ Kvinder 8+ - Dansk Universitetsmesterskab 1000m 1. Afdeling
2023-09-23 13:03
Ingen anmeldt, løbet udgår
Løb 108
Masters W1X Kvinder Masters 1X 1000m A Finale
2023-09-23 13:08
Plac. # Navn HandicapmTotal time
1 1 Furesø I
  • Mette Møller(1)
Start:0s 0s4:21.2
(24)
4:21.2
2 2 KVIK I
  • Marianne Becker(1)
Start:0s 0s4:24.4
(24)
4:24.4
3 3 Køge R I
  • Mai-Britt Bille(1)
Start:0s 0s4:28.4
(24)
4:28.4
4 4 Silkeborg I
  • Lorna Caroline Sørensen(1)
Start:7s 7s4:56.6
(24)
4:56.6
Løb 109
Masters M1X Mænd Masters 1X 1000m A Finale
2023-09-23 13:13
Plac. # Navn HandicapmTotal time
1 14 Sorø I
  • Bjarne Hjorth(1)
Start:15s 15s4:18.5
(24)
4:18.5
2 11 Bagsværd II
  • Claus Kjærulff-Jørgensen(1)
Start:47s 47s4:24.8
(24)
4:24.8
3 5 DSR II
  • Rasmus Quist(1)
Start:47s 47s4:31.8
(24)
4:31.8
4 9 Odense I
  • Kim Libak Hansen(1)
Start:38s 38s4:37.3
(24)
4:37.3
5 4 Dragør I
  • Morten Juel Hansen(1)
Start:43s 43s4:37.9
(24)
4:37.9
6 13 Jels II
  • Fleming Mathiesen(1)
Start:0s 0s4:42.4
(24)
4:42.4
Løb 109
Masters M1X Mænd Masters 1X 1000m 1. Indledende
2023-09-23 08:25
Plac. # Navn HandicapmTotal time
1 1 DSR I
  • Peter Jørgensen(1)
Start:0s 0s4:16.4
(24)
4:16.4
2 2 Furesø II
  • Ole Præst Larsen(1)
Start:0s 0s4:21.8
(24)
4:21.8
3 4 Dragør I
  • Morten Juel Hansen(1)
Start:43s 43s4:33.4
(24)
4:33.4
4 5 DSR II
  • Rasmus Quist(1)
Start:47s 47s4:35.9
(24)
4:35.9
5 3 Furesø III
  • Mikael Møller Hansen(1)
Start:13s 13s4:46.9
(24)
4:46.9
Løb 109
Masters M1X Mænd Masters 1X 1000m 2. Indledende
2023-09-23 08:29
Plac. # Navn HandicapmTotal time
1 7 Middelfart I
  • Kaj Nissen(1)
Start:0s 0s4:07.6
(24)
4:07.6
2 10 Bagsværd I
  • Tomas Næraa(1)
Start:10s 10s4:12.2
(24)
4:12.2
3 9 Odense I
  • Kim Libak Hansen(1)
Start:38s 38s4:39.5
(24)
4:39.5
4 11 Bagsværd II
  • Claus Kjærulff-Jørgensen(1)
Start:47s 47s4:45.2
(24)
4:45.2
5 8 Jels I
  • Anders Jørgensen(1)
Start:5s 5s5:07.7
(24)
5:07.7
Løb 109
Masters M1X Mænd Masters 1X 1000m 3. Indledende
2023-09-23 08:33
Plac. # Navn HandicapmTotal time
1 13 Jels II
  • Fleming Mathiesen(1)
Start:0s 0s4:27.4
(24)
4:27.4
2 14 Sorø I
  • Bjarne Hjorth(1)
Start:15s 15s4:40.5
(24)
4:40.5
3 16 Aarhus I
  • Christian Nielsen(1)
Start:47s 47s5:22.8
(24)
5:22.8
4 17 Ægir II
  • Simon Stouby Bock(1)
Start:52s 52s5:41.0
(24)
5:41
5 15 Ægir I
  • Morten Pugholm Rasmussen(1)
Start:47s 47s5:54.6
(24)
5:54.6
Løb 110
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m A Finale
2023-09-23 13:20
Plac. # Navn m
1 6 Odense I 18
  • Gustav Klingenberg Haussmann(1)
5:58.9
(24)
2 4 Hadsund I 16
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
6:00.0
(24)
3 3 Saxkjøbing I 14
  • Carl Dunch(1)
Seeded 38p6:13.8
(24)
4 5 Roskilde I 12
  • Albert Andersen(1)
6:16.6
(24)
5 1 Hadsund II 10
  • Christian Sindre Bech(1)
6:21.8
(24)
6 2 Silkeborg I 8
  • Aske T. Jensen(1)
6:29.2
(24)
Løb 111
U17 W2X Piger U17 2X 1500m A Finale
2023-09-23 13:27
Plac. # Navn m
1 3 Bagsværd/Ringsted I 18
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Nanna Bardram Kehr(2)
Seeded 54p5:56.5
(24)
2 5 Jels I 16
  • Thea Marie Noe(1)
  • Celine Nielsen(2)
6:04.5
(24)
3 6 Lyngby I 14
  • Andrea Bork Terkelsen(1)
  • Emmelie Brinkløv(2)
Seeded 40p6:07.5
(24)
4 2 Holstebro/Ægir 12
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
  • Trine Lorentzen(2)
6:12.5
(24)
5 4 Odense I 10
  • Louise Klingenberg Hausmann(1)
  • Freja Junkuhn Dehli(2)
6:24.4
(24)
6 1 Aarhus/Odder I 8
  • Clara Mikkelsen(1)
  • Maya Majeed(2)
6:36.7
(24)
Løb 112
W2- Kvinder 2- 2000m A Finale
2023-09-23 13:34
Plac. # Navn m
1 2 Bagsværd I
  • Frida Sanggaard(1)
  • Ida Gørtz Jacobsen(2)
7:33.5
(24)
2 4 DSR I
  • Mathilde Kiilgaard(1)
  • Christine Marie Meinert Cardel(2)
7:48.3
(24)
3 3 KVIK I
  • Nanna Ancher(1)
  • Ea Høyer Splitthorff(2)
8:14.6
(24)
4 1 Ægir I
  • Ida Mose Nielsen(1)
  • Liv Jensen(2)
8:24.9
(24)
Løb 113
LM1X Mænd letvægt 1X 2000m A Finale
2023-09-23 13:41
Plac. # Navn m
1 1 Aarhus I
  • James Dodd(1)
7:14.5
(24)
2 2 Lyngby/KKL I
  • Christian Thor Hagemann(1)
7:17.2
(24)
3 3 Bagsværd I
  • Johan Poulsen(1)
7:35.3
(24)
4 4 Roskilde I
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
8:03.8
(24)
Løb 114
U19 M2- Drenge U19 2- 2000m A Finale
2023-09-23 13:48
Plac. # Navn m
1 3 Holstebro I
  • Kasper Søndergaard(1)
  • Andreas Bork Kristensen(2)
7:06.9
(24)
2 2 Lyngby/KKL
  • Simon Madsen(1)
  • Sigurd Rindom(2)
7:21.7
(24)
3 1 KVIK I
  • Bastian Ingemann(1)
  • Christian Dael Antonius(2)
7:30.3
(24)
Løb 115
U19 W4X Piger U19 4X 2000m A Finale
2023-09-23 13:55
Plac. # Navn m
1 2 Holstebro I
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • Victoria Rudd(2)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(3)
  • Anna Kramer Bosnes(4)
0:00.1
(24)
2 1 Bagsværd
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
  • Emilie Raft(2)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(3)
  • Nanna Bardram Kehr(4)
0:02.1
(24)
Løb 116
W2+inr Kvinder 2+inr 1000m A Finale
2023-09-23 14:02
Plac. # Navn m
1 1 DSR I
  • Christina Just Brandstrup(1)
  • Christine Høegsberg(2)
  • Lee Koefoed Harborg(cox)
5:04.9
(24)
2 2 DSR
  • Anna Sawallisch(1)
  • Sigrid Jørsboe(2)
  • Iben Krause(cox)
5:14.8
(24)
Løb 117
U15 M1X Drenge U15 1X 500m A Finale
2023-09-23 14:19
Plac. # Navn m
1 23 Bagsværd IV 18
  • Otto Kjærulff(1)
1:47.9
(24)
2 15 Bagsværd III 16
  • Oscar Østergaard Nielsen(1)
1:50.6
(24)
3 3 Rødvig I 14
  • Thomas Andersen(1)
1:51.9
(24)
4 1 Odder I 12
  • Aksel Mikkelsen(1)
1:54.6
(24)
5 9 Holstebro I 10
  • Simon Aslak Gilberg(1)
1:56.7
(24)
6 7 Lyngby I 8
  • Gustav Bach Sørensen(1)
2:02.4
(24)
Løb 117
U15 M1X Drenge U15 1X 500m B Finale
2023-09-23 14:15
Plac. # Navn m
1 19 Odense I 6
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
1:52.2
(24)
2 16 Odense II 4
  • Thorleif Østergaard Martensen(1)
1:53.3
(24)
3 22 Odense III 2
  • Matias Guala Krage(1)
1:56.5
(24)
4 6 Bagsværd II 2
  • Herman Grønlund Døssing(1)
2:05.4
(24)
5 10 Jels II 2
  • Malte Schøler(1)
2:08.2
(24)
6 14 Lyngby II 2
  • Oliver Brinkløv(1)
2:22.5
(24)
Løb 117
U15 M1X Drenge U15 1X 500m C Finale
2023-09-23 14:11
Plac. # Navn m
1 21 Holstebro IV 2
  • Jeppe Bredvig Emtkjær(1)
1:49.1
(24)
2 13 Roskilde I 2
  • Rainer Kaliszan(1)
1:56.7
(24)
3 5 Holstebro II 2
  • Mikkel Madsen(1)
1:57.8
(24)
4 2 Odense V 2
  • Alex Sgrumala(1)
1:58.5
(24)
5 12 Bagsværd I 2
  • Gorm Møller Christensen(1)
1:59.1
(24)
6 11 Odder II 2
  • Kristoffer Lukasz Dudziak(1)
2:22.9
(24)
Løb 117
U15 M1X Drenge U15 1X 500m D Finale
2023-09-23 14:07
Plac. # Navn m
1 20 Holstebro III 2
  • Malthe Baltser(1)
2:11.8
(24)
2 4 Randers I 2
  • Malthe Østergaard(1)
2:19.4
(24)
3 17 Odense IV 2
  • Christian Bisgaard Dalll Jørgensen(1)
2:26.9
(24)
4 8 Jels I 2
  • Magne Schøler(1)
2:35.8
(24)
Løb 117
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 1. Indledende
2023-09-23 08:37
Plac. # Navn m
1 3 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
Seeded 50p1:53.3
(24)
2 1 Odder I
  • Aksel Mikkelsen(1)
1:58.2
(24)
3 6 Bagsværd II
  • Herman Grønlund Døssing(1)
2:02.0
(24)
4 2 Odense V
  • Alex Sgrumala(1)
2:06.8
(24)
5 5 Holstebro II
  • Mikkel Madsen(1)
2:07.3
(24)
6 4 Randers I
  • Malthe Østergaard(1)
2:16.8
(24)
Løb 117
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 2. Indledende
2023-09-23 08:40
Plac. # Navn m
1 9 Holstebro I
  • Simon Aslak Gilberg(1)
Seeded 42p1:56.5
(24)
2 7 Lyngby I
  • Gustav Bach Sørensen(1)
2:01.4
(24)
3 10 Jels II
  • Malte Schøler(1)
2:03.2
(24)
4 12 Bagsværd I
  • Gorm Møller Christensen(1)
2:04.5
(24)
5 11 Odder II
  • Kristoffer Lukasz Dudziak(1)
2:20.8
(24)
6 8 Jels I
  • Magne Schøler(1)
2:28.9
(24)
Løb 117
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 3. Indledende
2023-09-23 08:43
Plac. # Navn m
1 15 Bagsværd III
  • Oscar Østergaard Nielsen(1)
Seeded 36p1:45.8
(24)
2 16 Odense II
  • Thorleif Østergaard Martensen(1)
1:49.6
(24)
3 14 Lyngby II
  • Oliver Brinkløv(1)
2:16.4
(24)
4 13 Roskilde I
  • Rainer Kaliszan(1)
2:17.1
(24)
5 17 Odense IV
  • Christian Bisgaard Dalll Jørgensen(1)
2:25.6
(24)
Løb 117
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 4. Indledende
2023-09-23 08:46
Plac. # Navn m
1 23 Bagsværd IV
  • Otto Kjærulff(1)
1:48.4
(24)
2 19 Odense I
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
1:54.3
(24)
3 22 Odense III
  • Matias Guala Krage(1)
1:55.4
(24)
4 21 Holstebro IV
  • Jeppe Bredvig Emtkjær(1)
Seeded 22p1:59.0
(24)
5 20 Holstebro III
  • Malthe Baltser(1)
2:15.7
(24)
Løb 118
U15 W2X Piger U15 2X 500m A Finale
2023-09-23 14:27
Plac. # Navn m
1 9 Lyngby I 18
  • Sofie Thea Kornbeck(1)
  • Marie Lie Schmidt(2)
1:40.9
(24)
2 2 Bagsværd I 16
  • Liv Dolmer(1)
  • Amalie Thal-Drexel(2)
1:42.7
(24)
3 10 Holstebro I 14
  • Katarina Kirkegaard(1)
  • Vigga Hjortkær Nørgaard(2)
1:44.5
(24)
4 1 Jels I 12
  • Andrea Nicolaisen Jensen(1)
  • Dicte Fyhn(2)
1:45.2
(24)
5 3 Bagsværd IV 10
  • Marie Louise Raahauge Avnsø(1)
  • Marie Saxtoft Jørgensen(2)
1:46.8
(24)
Løb 118
U15 W2X Piger U15 2X 500m B Finale
2023-09-23 14:23
Plac. # Navn m
1 8 Bagsværd III 8
  • Sigrid Lindquist(1)
  • Esther Galster-Hansen(2)
2:05.5
(24)
2 4 Sorø II 6
  • Marie My Blond(1)
  • Thea Rigmor Toftegaard(2)
2:15.5
(24)
3 7 Bagsværd II 4
  • Astrid Aviaja Kjærulff(1)
  • Edith Ilsøe Simmelkjær(2)
2:21.1
(24)
4 5 Odense I 2
  • Benna Sundstrøm(1)
  • Freja Bonderup Hesby(2)
2:25.6
(24)
Løb 118
U15 W2X Piger U15 2X 500m 1. Indledende
2023-09-23 08:49
Plac. # Navn m
1 2 Bagsværd I
  • Liv Dolmer(1)
  • Amalie Thal-Drexel(2)
Seeded 16p1:49.4
(24)
2 1 Jels I
  • Andrea Nicolaisen Jensen(1)
  • Dicte Fyhn(2)
1:53.9
(24)
3 3 Bagsværd IV
  • Marie Louise Raahauge Avnsø(1)
  • Marie Saxtoft Jørgensen(2)
1:55.3
(24)
4 5 Odense I
  • Benna Sundstrøm(1)
  • Freja Bonderup Hesby(2)
2:09.3
(24)
5 4 Sorø II
  • Marie My Blond(1)
  • Thea Rigmor Toftegaard(2)
2:12.7
(24)
Løb 118
U15 W2X Piger U15 2X 500m 2. Indledende
2023-09-23 08:49
Plac. # Navn m
1 9 Lyngby I
  • Sofie Thea Kornbeck(1)
  • Marie Lie Schmidt(2)
Seeded 40p1:52.7
(24)
2 10 Holstebro I
  • Katarina Kirkegaard(1)
  • Vigga Hjortkær Nørgaard(2)
Seeded 18p1:54.9
(24)
3 8 Bagsværd III
  • Sigrid Lindquist(1)
  • Esther Galster-Hansen(2)
2:01.3
(24)
4 7 Bagsværd II
  • Astrid Aviaja Kjærulff(1)
  • Edith Ilsøe Simmelkjær(2)
2:30.4
(24)
Løb 119
W8+ Kvinder 8+ 2000m A Finale
2023-09-23 14:31
Plac. # Navn m
1 1 DSR
  • Silje Celine Siefert(1)
  • Calina Schanze(2)
  • Nikoline Laidlaw(3)
  • Cecilie Brünnich Sørensen(4)
  • Christine Marie Meinert Cardel(5)
  • Nanna Vigild(6)
  • Mathilde Kiilgaard(7)
  • Astrid Steensberg(8)
  • Sofie Halling Vikkelsøe(cox)
6:58.5
(24)
2 4 KVIK
  • Aja Runge Holmegaard(1)
  • Kristine Søndergaard Hansen (2)
  • Anne H. Larsen(3)
  • Anna Adelholm(4)
  • Mette Skjold Elmelund(5)
  • Sára Maria Johansen(6)
  • Nanna Ancher(7)
  • Ea Høyer Splitthorff(8)
  • Christian Dael Antonius(cox)
7:15.4
(24)
3 5 Bagsværd
  • Christina Rindom(1)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(2)
  • Anna-Ida Hurup Thomasen(3)
  • Sofie Liv Petry(4)
  • Astrid Højgaard(5)
  • Astrid Kirstine Kofoed(6)
  • Mathilde Norking(7)
  • Matilde Hjorth(8)
  • Hjalte Næraa(cox)
7:18.2
(24)
4 2 Hadsund
  • Line Ulstrup(1)
  • Mathilde Koldsø Søreid(2)
  • Sine Christiansen(3)
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(4)
  • Karen Hougaard Frost(5)
  • Lea Lûbeck(6)
  • Ida Blomstrand(7)
  • Trine Toft Andersen(8)
  • Cille Hougaard(cox)
7:23.8
(24)
5 3 Ægir
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
  • Kirstine Nielsen(2)
  • Lise Alvine Akkerman(3)
  • Silke Kortegaard Karbing(4)
  • Ditte Kallestrup(5)
  • Anna Thoft Petersen(6)
  • Ida Mose Nielsen(7)
  • Liv Jensen(8)
  • Michelle Jeanette Andersen(cox)
8:14.9
(24)
Løb 120
M4X Mænd 4X 2000m A Finale
2023-09-23 14:38
Plac. # Navn m
1 2 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
  • Jacob Lenzing(2)
  • Emil Lenzing(3)
  • Sverri S. Nielsen(4)
6:20.9
(24)
2 3 Bagsværd
  • Niclas Schmidt(1)
  • Emil Eigenbrod(2)
  • Jacob Grove Klahsen(3)
  • Mathias Larsen(4)
6:27.6
(24)
3 1 Lyngby/KKL I
  • Alexander Modest(1)
  • Christian Runge(2)
  • Christian Thor Hagemann(3)
  • Erik Nielsen(4)
6:35.8
(24)
4 4 Odense I
  • Henrik Akre Thorup(1)
  • Klaes Sørensen(2)
  • Martin Skude(3)
  • Jonatan Kluge(4)
7:56.7
(24)
Løb 122
U17 W1X Piger U17 1X 1500m A Finale
2023-09-23 14:52
Plac. # Navn m
1 3 Ringsted I 18
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
6:33.6
(24)
2 9 Lyngby 16
  • Emmelie Brinkløv(1)
6:41.6
(24)
3 4 Ægir I 14
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
6:48.5
(24)
4 2 Hadsund II 12
  • Caroline Lindskov Hessellund(1)
7:06.4
(24)
5 8 Jels I 10
  • Celine Nielsen(1)
7:12.5
(24)
6 11 Odense I 8
  • Freja Junkuhn Dehli(1)
7:22.9
(24)
Løb 122
U17 W1X Piger U17 1X 1500m B Finale
2023-09-23 14:45
Plac. # Navn m
1 1 Næstv. I 6
  • Malou Pedersen(1)
7:09.7
(24)
2 10 Hadsund I 4
  • Rosa Gerdes Nielsen(1)
7:31.4
(24)
3 7 Stevns I 2
  • Kristina B Nielsen(1)
7:33.4
(24)
4 5 Odder I 2
  • Clara Mikkelsen(1)
7:34.1
(24)
Løb 122
U17 W1X Piger U17 1X 1500m 1. Indledende
2023-09-23 09:05
Plac. # Navn m
1 3 Ringsted I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
Seeded 54p6:25.0
(24)
2 4 Ægir I
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
6:34.7
(24)
3 2 Hadsund II
  • Caroline Lindskov Hessellund(1)
6:45.3
(24)
4 1 Næstv. I
  • Malou Pedersen(1)
7:02.3
(24)
5 5 Odder I
  • Clara Mikkelsen(1)
7:14.8
(24)
Løb 122
U17 W1X Piger U17 1X 1500m 2. Indledende
2023-09-23 09:05
Plac. # Navn m
1 9 Lyngby
  • Emmelie Brinkløv(1)
Seeded 40p6:37.3
(24)
2 8 Jels I
  • Celine Nielsen(1)
6:52.6
(24)
3 11 Odense I
  • Freja Junkuhn Dehli(1)
7:02.2
(24)
4 10 Hadsund I
  • Rosa Gerdes Nielsen(1)
7:15.4
(24)
5 7 Stevns I
  • Kristina B Nielsen(1)
7:20.6
(24)
Løb 123
Masters W2-/2X Kvinder Masters 2-/2X 1000m A Finale
2023-09-23 14:59
Plac. # Navn HandicapmTotal time
1 3 KVIK I
  • Marianne Becker(1)
  • Astrid Haastrup(2)
Start:15s 15s4:08.5
(24)
4:08.5
2 5 Furesø I
  • Inger Koch(1)
  • Mette Møller(2)
Start:15s 15s4:18.4
(24)
4:18.4
3 1 Fredensborg I
  • Susanne Hansen(1)
  • Merete Boldt(2)
Start:0s 0s4:19.1
(24)
4:19.1
4 2 Furesø II
  • Marianne Henney(1)
  • Jane Hagan(2)
Start:8s 8s4:36.8
(24)
4:36.8
5 6 Roskilde I
  • Mille Nissen(1)
  • Lone Korn(2)
Start:23s 23s4:39.9
(24)
4:39.9
Løb 124
Masters M2-/2X Mænd Masters 2-/2X 1000m A Finale
2023-09-23 15:04
Plac. # Navn HandicapmTotal time
1 3 Lemvig I
  • Jørgen Kielsholm(1)
  • Jørgen Jensen(2)
Start:0s 0s3:49.3
(24)
3:49.3
2 8 Bagsværd I
  • Morten Riis(1)
  • Claus Kjærulff-Jørgensen(2)
Start:9s 9s3:55.3
(24)
3:55.3
3 4 Furesø II
  • Mikael Møller Hansen(1)
  • Andreas Borg(2)
Start:7s 7s4:01.8
(24)
4:01.8
4 9 Aarhus I
  • Christian Nielsen(1)
  • Morten Lindholm(2)
Start:16s 16s4:06.0
(24)
4:06
5 5 Aalborg I
  • Peter Christoffersen(1)
  • Jens Brandt(2)
Start:12s 12s4:12.1
(24)
4:12.1
6 7 Jels I
  • Anders Jørgensen(1)
  • Fleming Mathiesen(2)
Start:0s 0s4:14.5
(24)
4:14.5
Løb 124
Masters M2-/2X Mænd Masters 2-/2X 1000m 1. Indledende
2023-09-23 09:15
Plac. # Navn HandicapmTotal time
1 3 Lemvig I
  • Jørgen Kielsholm(1)
  • Jørgen Jensen(2)
Start:0s 0s4:18.4
(24)
4:18.4
2 1 DSR I
  • Esben Jacobsen(1)
  • Ib Frausing(2)
Start:0s 0s4:18.7
(24)
4:18.7
3 2 Fredensborg I
  • Svend Aage Nielsen(1)
  • Søren Heinrichsen(2)
Start:3s 3s4:22.4
(24)
4:22.4
4 4 Furesø II
  • Mikael Møller Hansen(1)
  • Andreas Borg(2)
Start:7s 7s4:29.0
(24)
4:29
5 5 Aalborg I
  • Peter Christoffersen(1)
  • Jens Brandt(2)
Start:12s 12s4:35.5
(24)
4:35.5
Løb 124
Masters M2-/2X Mænd Masters 2-/2X 1000m 2. Indledende
2023-09-23 09:20
Plac. # Navn HandicapmTotal time
1 8 Bagsværd I
  • Morten Riis(1)
  • Claus Kjærulff-Jørgensen(2)
Start:9s 9s3:58.9
(24)
3:58.9
2 7 Jels I
  • Anders Jørgensen(1)
  • Fleming Mathiesen(2)
Start:0s 0s4:12.6
(24)
4:12.6
3 9 Aarhus I
  • Christian Nielsen(1)
  • Morten Lindholm(2)
Start:16s 16s4:18.3
(24)
4:18.3
Løb 125
M2+inr Mænd 2+inr 1000m A Finale
2023-09-23 15:09
Plac. # Navn m
1 4 Bagsværd
  • Christian Vestergaard Sørensen(1)
  • Mads Vestergaard Sørensen(2)
  • Peter Skafte(cox)
4:22.8
(24)
2 3 KVIK
  • Christian Schack Pedersen(1)
  • Simon Bjærre(2)
  • Silke Traberg-Andersen(cox)
4:27.4
(24)
3 2 DSR
  • Christian Hammershøj Jensen(1)
  • Cristian Profir(2)
  • Jens Voigt Smidt(cox)
4:42.7
(24)
4 1 Hadsund I
  • Rasmus Brink(1)
  • Kenneth Grøn(2)
  • Victoria Clara Brink(cox)
4:52.5
(24)
Løb 126
U15 M2X Drenge U15 2X 500m A Finale
2023-09-23 15:18
Plac. # Navn m
1 4 Bagsværd II 18
  • Oscar Østergaard Nielsen(1)
  • Otto Kjærulff(2)
1:41.6
(24)
2 10 Odense I 16
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
  • Thorleif Østergaard Martensen(2)
1:41.7
(24)
3 3 Holstebro I 14
  • Simon Aslak Gilberg(1)
  • Malthe Baltser(2)
1:49.9
(24)
4 5 Odense 12
  • Matias Guala Krage(1)
  • Alex Sgrumala(2)
1:56.8
(24)
5 11 Lyngby I 10
  • Gustav Bach Sørensen(1)
  • Oliver Brinkløv(2)
1:58.9
(24)
6 9 Holstebro II 8
  • Mikkel Madsen(1)
  • Jeppe Bredvig Emtkjær(2)
1:59.6
(24)
Løb 126
U15 M2X Drenge U15 2X 500m B Finale
2023-09-23 15:14
Plac. # Navn m
1 1 Odder I 6
  • Aksel Mikkelsen(1)
  • Frederik Amby Jensen(2)
1:53.5
(24)
2 7 Bagsværd I 4
  • Gorm Møller Christensen(1)
  • Herman Grønlund Døssing(2)
1:55.8
(24)
3 8 Aarhus/Odder I 2
  • Kristoffer Lukasz Dudziak(1)
  • Folmer Egestrand Rohde(2)
2:21.6
(24)
Løb 126
U15 M2X Drenge U15 2X 500m 1. Indledende
2023-09-23 09:25
Plac. # Navn m
1 4 Bagsværd II
  • Oscar Østergaard Nielsen(1)
  • Otto Kjærulff(2)
Seeded 36p1:42.9
(24)
2 3 Holstebro I
  • Simon Aslak Gilberg(1)
  • Malthe Baltser(2)
Seeded 42p1:46.9
(24)
3 5 Odense
  • Matias Guala Krage(1)
  • Alex Sgrumala(2)
1:51.3
(24)
4 1 Odder I
  • Aksel Mikkelsen(1)
  • Frederik Amby Jensen(2)
2:04.5
(24)
5 2 Jels I
  • Magne Schøler(1)
  • Malte Schøler(2)
2:05.9
(24)
Løb 126
U15 M2X Drenge U15 2X 500m 2. Indledende
2023-09-23 09:25
Plac. # Navn m
1 10 Odense I
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
  • Thorleif Østergaard Martensen(2)
Seeded 20p1:46.8
(24)
2 9 Holstebro II
  • Mikkel Madsen(1)
  • Jeppe Bredvig Emtkjær(2)
Seeded 22p1:55.4
(24)
3 11 Lyngby I
  • Gustav Bach Sørensen(1)
  • Oliver Brinkløv(2)
1:56.3
(24)
4 7 Bagsværd I
  • Gorm Møller Christensen(1)
  • Herman Grønlund Døssing(2)
1:57.1
(24)
5 8 Aarhus/Odder I
  • Kristoffer Lukasz Dudziak(1)
  • Folmer Egestrand Rohde(2)
2:17.8
(24)
Løb 127
U15 W1X Piger U15 1X 500m A Finale
2023-09-23 15:34
Plac. # Navn m
1 15 Lyngby III 18
  • Marie Lie Schmidt(1)
1:58.7
(24)
2 19 Bagsværd VIII 16
  • Sigrid Lindquist(1)
2:02.7
(24)
3 9 Lyngby IV 14
  • Sofie Thea Kornbeck(1)
2:03.3
(24)
4 7 Bagsværd I 12
  • Amalie Thal-Drexel(1)
2:04.2
(24)
5 4 Jels I 10
  • Andrea Nicolaisen Jensen(1)
2:07.5
(24)
6 5 Bagsværd VI 8
  • Marie Louise Raahauge Avnsø(1)
2:09.0
(24)
Løb 127
U15 W1X Piger U15 1X 500m B Finale
2023-09-23 15:30
Plac. # Navn m
1 13 Bagsværd V 6
  • Liv Dolmer(1)
2:06.2
(24)
2 3 Lyngby I 4
  • Andrea Bork Terkelsen(1)
2:10.6
(24)
3 10 Jels II 2
  • Dicte Fyhn(1)
2:11.8
(24)
4 14 Bagsværd VII 2
  • Marie Saxtoft Jørgensen(1)
2:13.0
(24)
5 20 KVIK I 2
  • Nella Bjørn Jakobsen (1)
2:13.9
(24)
Løb 127
U15 W1X Piger U15 1X 500m C Finale
2023-09-23 15:26
Plac. # Navn m
1 21 Holstebro II 2
  • Vigga Hjortkær Nørgaard(1)
2:17.3
(24)
2 17 Rødvig I 2
  • Nicoline Walgren Vedel(1)
2:27.7
(24)
3 1 Bagsværd II 2
  • Astrid Aviaja Kjærulff(1)
2:29.2
(24)
Løb 127
U15 W1X Piger U15 1X 500m D Finale
2023-09-23 15:22
Plac. # Navn m
1 22 Odense II 2
  • Benna Sundstrøm(1)
2:18.8
(24)
2 8 Bagsværd IV 2
  • Esther Galster-Hansen(1)
2:21.6
(24)
3 2 Odense I 2
  • Freja Bonderup Hesby(1)
2:23.6
(24)
4 16 Bagsværd III 2
  • Edith Ilsøe Simmelkjær(1)
2:45.0
(24)
Løb 127
U15 W1X Piger U15 1X 500m 1. Indledende
2023-09-23 09:33
Plac. # Navn m
1 5 Bagsværd VI
  • Marie Louise Raahauge Avnsø(1)
2:00.6
(24)
2 4 Jels I
  • Andrea Nicolaisen Jensen(1)
2:02.1
(24)
3 3 Lyngby I
  • Andrea Bork Terkelsen(1)
Seeded 28p2:06.0
(24)
4 1 Bagsværd II
  • Astrid Aviaja Kjærulff(1)
2:21.2
(24)
5 2 Odense I
  • Freja Bonderup Hesby(1)
2:22.4
(24)
Løb 127
U15 W1X Piger U15 1X 500m 2. Indledende
2023-09-23 09:36
Plac. # Navn m
1 9 Lyngby IV
  • Sofie Thea Kornbeck(1)
Seeded 40p2:02.6
(24)
2 7 Bagsværd I
  • Amalie Thal-Drexel(1)
2:04.5
(24)
3 10 Jels II
  • Dicte Fyhn(1)
2:08.2
(24)
4 11 Holstebro I
  • Katarina Kirkegaard(1)
2:08.5
(24)
5 8 Bagsværd IV
  • Esther Galster-Hansen(1)
2:20.9
(24)
Løb 127
U15 W1X Piger U15 1X 500m 3. Indledende
2023-09-23 09:39
Plac. # Navn m
1 15 Lyngby III
  • Marie Lie Schmidt(1)
Seeded 54p2:01.0
(24)
2 13 Bagsværd V
  • Liv Dolmer(1)
2:05.7
(24)
3 14 Bagsværd VII
  • Marie Saxtoft Jørgensen(1)
2:08.7
(24)
4 17 Rødvig I
  • Nicoline Walgren Vedel(1)
2:19.7
(24)
5 16 Bagsværd III
  • Edith Ilsøe Simmelkjær(1)
2:46.2
(24)
Løb 127
U15 W1X Piger U15 1X 500m 4. Indledende
2023-09-23 09:42
Plac. # Navn m
1 19 Bagsværd VIII
  • Sigrid Lindquist(1)
2:00.9
(24)
2 20 KVIK I
  • Nella Bjørn Jakobsen (1)
2:08.4
(24)
3 21 Holstebro II
  • Vigga Hjortkær Nørgaard(1)
Seeded 18p2:12.3
(24)
4 22 Odense II
  • Benna Sundstrøm(1)
2:17.8
(24)
Løb 128
U19 M4X Drenge U19 4X 2000m A Finale
2023-09-23 15:38
Plac. # Navn m
1 2 Holstebro I
  • Laurits Hammond Hjorth(1)
  • Bjarke Ølgaard Madsen(2)
  • William Lemming(3)
  • Noah Baltser Lyngaard(4)
6:41.7
(24)
2 3 Bagsværd
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
  • Buster Kiilerich Madsen(2)
  • Hjalte Næraa(3)
  • Bastian Rud Bernhardt(4)
6:44.0
(24)
3 1 Roskilde I
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
  • Lauge Bech(2)
  • Arsienii Proutorov(3)
  • Esben Friis Thanning(4)
7:03.3
(24)
Løb 130
W1X Kvinder 1X 2000m A Finale
2023-09-23 15:45
Plac. # Navn m
1 2 KVIK II
  • Fie Udby Erichsen(1)
8:05.5
(24)
2 3 Aarhus I
  • Nina Hollensen(1)
8:11.6
(24)
3 5 Odder I
  • Julie Poulsen(1)
8:16.3
(24)
4 1 KVIK I
  • Clara Hornnæss(1)
8:22.6
(24)
5 6 Roskilde I
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen(1)
8:44.0
(24)
6 4 Aarhus II
  • Vár Guriardóttir Hansen(1)
8:56.3
(24)
Løb 131
M1X Mænd 1X 2000m A Finale
2023-09-23 15:52
Plac. # Navn m
1 5 DSR II
  • Sverri S. Nielsen(1)
7:12.8
(24)
2 11 Roskilde I
  • Bastian Secher(1)
7:18.7
(24)
3 7 København I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
7:25.4
(24)
4 4 Holstebro I
  • Joakim Viberg(1)
7:35.1
(24)
5 9 Roskilde II
  • Sebastian Nordly(1)
7:51.2
(24)
6 10 Aarhus I
  • David Wandrup(1)
7:55.2
(24)
Løb 131
M1X Mænd 1X 2000m 1. Indledende
2023-09-23 09:45
Plac. # Navn m
1 5 DSR II
  • Sverri S. Nielsen(1)
7:14.6
(24)
2 7 København I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
7:21.3
(24)
3 4 Holstebro I
  • Joakim Viberg(1)
7:25.2
(24)
4 3 DSR III
  • Sebastian Terp(1)
7:36.3
(24)
5 2 Odense I
  • Niels Reinholdt(1)
7:41.5
(24)
6 1 DSR I
  • Rasmus Quist(1)
7:59.8
(24)
Løb 131
M1X Mænd 1X 2000m 2. Indledende
2023-09-23 09:45
Plac. # Navn m
1 11 Roskilde I
  • Bastian Secher(1)
7:26.9
(24)
2 9 Roskilde II
  • Sebastian Nordly(1)
7:31.5
(24)
3 10 Aarhus I
  • David Wandrup(1)
7:36.5
(24)
4 8 Roskilde III
  • Martin Kofoed Jensen(1)
7:40.9
(24)
5 12 KVIK I
  • Torbjørn Frankel(1)
8:41.2
(24)
Løb 132
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m A Finale
2023-09-23 15:59
Plac. # Navn m
1 5 Holstebro I
  • Jakob Iversen(1)
  • Andreas Bork Kristensen(2)
7:05.4
(24)
2 3 Odense I
  • Tobias Holt Poulsen(1)
  • Sebastian Holt Poulsen(2)
7:08.2
(24)
3 1 Bagsværd I
  • Hjalte Næraa(1)
  • Nikolaj Kragh SImonsen(2)
7:34.2
(24)
4 2 Bagsværd
  • Bastian Rud Bernhardt(1)
  • Buster Kiilerich Madsen(2)
7:49.5
(24)
5 4 Bagsværd II
  • Jakob Lynbech(1)
  • Theis Wolfram(2)
7:54.5
(24)
Løb 133
U19 W1X Piger U19 1X 2000m A Finale
2023-09-23 16:06
Plac. # Navn m
1 10 Roskilde I
  • Frida Werner Foldager(1)
8:13.6
(24)
2 1 Ringsted I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
8:31.9
(24)
3 9 Roskilde II
  • Silje Trenter(1)
8:41.1
(24)
4 2 Bagsværd II
  • Emilie Raft(1)
8:55.1
(24)
5 7 Odense I
  • Mia Christensen(1)
9:01.4
(24)
6 4 KVIK I
  • Caroline Quass Størup(1)
9:21.3
(24)
Løb 133
U19 W1X Piger U19 1X 2000m 1. Indledende
2023-09-23 09:55
Plac. # Navn m
1 1 Ringsted I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
8:42.8
(24)
2 2 Bagsværd II
  • Emilie Raft(1)
8:48.8
(24)
3 4 KVIK I
  • Caroline Quass Størup(1)
9:03.6
(24)
4 5 København
  • Elvira Dyrbye Bohnsen(1)
9:17.3
(24)
5 3 København II
  • Josefine Staudt(1)
9:24.9
(24)
Løb 133
U19 W1X Piger U19 1X 2000m 2. Indledende
2023-09-23 09:55
Plac. # Navn m
1 10 Roskilde I
  • Frida Werner Foldager(1)
8:25.5
(24)
2 9 Roskilde II
  • Silje Trenter(1)
8:33.5
(24)
3 7 Odense I
  • Mia Christensen(1)
8:41.3
(24)
4 8 Silkeborg I
  • Marie Kleist(1)
8:52.8
(24)
Løb 134
M4- Mænd 4- 2000m A Finale
2023-09-23 16:23
Plac. # Navn m
1 2 Holstebro I
  • Kaare Mortensen (1)
  • Magnus Valbirk(2)
  • Christian Søndergaard(3)
  • Tobias Kramer Bosnes(4)
6:45.4
(24)
2 1 Lyngby/KKL
  • Erik Nielsen(1)
  • Christian Runge(2)
  • Simon Madsen(3)
  • Sigurd Rindom(4)
6:59.5
(24)
Løb 135
LW1X Kvinder letvægt 1X 2000m A Finale
2023-09-23 16:30
Plac. # Navn m
1 1 Roskilde I
  • Helen Pabst(1)
8:55.5
(24)
2 2 Næstv. I
  • Anne Ørsted(1)
8:58.6
(24)
3 3 Bagsværd I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
9:06.9
(24)
4 4 DSR I
  • Zoe Elizabeth Dickson(1)
9:12.8
(24)
Løb 136
U19 W2- Piger U19 2- 2000m A Finale
2023-09-23 16:37
Plac. # Navn m
1 2 Holstebro I
  • Anna Kramer Bosnes(1)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(2)
8:14.3
(24)
2 1 KVIK I
  • Nanna Ancher(1)
  • Ea Høyer Splitthorff(2)
8:20.6
(24)
Løb 137
W4- Kvinder 4- 2000m A Finale
2023-09-23 16:52
Plac. # Navn m
1 1 DSR I
  • Silje Celine Siefert(1)
  • Cecilie Brünnich Sørensen(2)
  • Nikoline Laidlaw(3)
  • Nanna Vigild(4)
7:19.9
(24)
2 2 Hadsund
  • Line Ulstrup(1)
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(2)
  • Mathilde Koldsø Søreid(3)
  • Karen Hougaard Frost(4)
7:36.4
(24)
3 3 Ægir I
  • Anna Thoft Petersen(1)
  • Ida Mose Nielsen(2)
  • Kirstine Nielsen(3)
  • Liv Jensen(4)
7:52.4
(24)
Løb 140
M2- Mænd 2- 2000m A Finale
2023-09-23 16:59
Plac. # Navn m
1 3 Holstebro I
  • Magnus Valbirk(1)
  • Kaare Mortensen (2)
7:08.9
(24)
2 2 Aarhus I
  • Edoardo Lanzavecchia(1)
  • James Dodd(2)
7:15.3
(24)
3 1 KVIK I
  • Bastian Ingemann(1)
  • Christian Dael Antonius(2)
7:41.3
(24)
Løb 142
U19 W4- Piger U19 4- 2000m A Finale
2023-09-23 17:06
Plac. # Navn m
1 2 Hadsund I
  • Victoria Clara Brink(1)
  • Cille Hougaard(2)
  • Naja Lübeck(3)
  • Josefine Antoinette Brink(4)
7:35.5
(24)
2 3 Holstebro I
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • Sidsel Stampe(2)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(3)
  • Anna Kramer Bosnes(4)
7:54.8
(24)
3 1 Sorø I
  • Dina Poulsen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
  • Maria Jákupsdottír Johansen(3)
  • Elaina Bjørkman(4)
8:10.7
(24)
Løb 143
M4+inr Mænd 4+inr 2000m A Finale
2023-09-23 17:13
Plac. # Navn m
1 1 Bagsværd
  • Elias Ellehammer(1)
  • Mads Vestergaard Sørensen(2)
  • Christian Vestergaard Sørensen(3)
  • Oscar Petersen(4)
  • Astrid Kirstine Kofoed(cox)
7:44.3
(24)
2 3 Odense I
  • Claus Petersen(1)
  • Michael Vindinge Sørensen(2)
  • Nick H. Larsen(3)
  • Peter Nørlem(4)
  • Tobias Lilholm Petersen(cox)
7:48.7
(24)
3 4 DSR
  • Nicolai Bernsen(1)
  • Daniel Pedersen(2)
  • Magnus Timm(3)
  • Jakob Grænge Hansen(4)
  • Tjalling Tjalsma(cox)
7:53.9
(24)
4 2 KVIK I
  • Daniel Nattestad(1)
  • August Krag-Pedersen(2)
  • William Falkner(3)
  • Pawel Zboinski(4)
  • Marianne Becker(cox)
8:08.3
(24)
5 5 Ægir
  • Mathias Dyrby(1)
  • Martin Dalsgaard Rasmussen(2)
  • Simon Stouby Bock(3)
  • Morten Pugholm Rasmussen(4)
  • Emilie Overgaard Ringøen(cox)
9:03.8
(24)
Løb 144
Masters W4-/4X Kvinder Masters 4-/4X 1000m A Finale
2023-09-23 17:20
Plac. # Navn HandicapmTotal time
1 1 Fredensborg I
  • Susanne Hansen(1)
  • Merete Boldt(2)
  • Anne Mette Jørgensen(3)
  • Karin Bodelund(4)
Start:0s 0s3:55.5
(24)
3:55.5
2 3 Furesø I
  • Marianne Henney(1)
  • Jane Hagan(2)
  • Inger Koch(3)
  • Mette Møller(4)
Start:8s 8s3:57.3
(24)
3:57.3
3 4 Fredensborg II
  • Sanne Poulin(1)
  • Lene Mathiasen(2)
  • Lene-Marie Hansen(3)
  • Anni Renner Mortensen(4)
Start:18s 18s4:02.9
(24)
4:02.9
4 2 Sorø I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Kirsten Østergaard(2)
  • Kirsten From(3)
  • Jane Steensberg(4)
Start:8s 8s4:05.5
(24)
4:05.5
5 5 Bagsværd I
  • Kirsten Gerda Hansen(1)
  • Astrid Krüger(2)
  • Maike Benter(3)
  • Lene Broksø Olsen(4)
Start:18s 18s4:06.2
(24)
4:06.2
Løb 145
Masters M4-/4X Mænd Masters 4-/4X 1000m A Finale
2023-09-23 17:25
Plac. # Navn HandicapmTotal time
1 1 Kolding I
  • Ejgild Larsen(1)
  • Tommy Møhler(2)
  • Jørgen Secher(3)
  • Palle Ole Jørgensen(4)
Start:0s 0s3:49.9
(24)
3:49.9
2 2 Fr.cia I
  • Hans-Werner Mortensen(1)
  • Martin Mortensen(2)
  • Aage Pedersen(3)
  • Frede Nørskov Nielsen(4)
Start:12s 12s3:57.4
(24)
3:57.4
3 3 DSR I
  • Henrik Almegaard(1)
  • Søren Strange(2)
  • Lars Jørgensen(3)
  • Lars Nielsen(4)
Start:28s 28s4:22.5
(24)
4:22.5
4 8 Aarhus I
  • Peder Lindhardt Rosengreen(1)
  • Jacob Christian Lindegaard(2)
  • Frede Keller(3)
  • Morten F. Sørensen(4)
Start:33s 33s4:25.3
(24)
4:25.3
5 9 Hadsund
  • Jens Toft Christiansen(1)
  • Anders Toft Christiansen(2)
  • Lennart Vestergaard(3)
  • Peter Rytter Munk(4)
Start:34s 34s4:39.1
(24)
4:39.1
Løb 145
Masters M4-/4X Mænd Masters 4-/4X 1000m 1. Indledende
2023-09-23 10:05
Plac. # Navn HandicapmTotal time
1 1 Kolding I
  • Ejgild Larsen(1)
  • Tommy Møhler(2)
  • Jørgen Secher(3)
  • Palle Ole Jørgensen(4)
Start:0s 0s3:46.7
(24)
3:46.7
2 2 Fr.cia I
  • Hans-Werner Mortensen(1)
  • Martin Mortensen(2)
  • Aage Pedersen(3)
  • Frede Nørskov Nielsen(4)
Start:12s 12s4:03.1
(24)
4:03.1
3 3 DSR I
  • Henrik Almegaard(1)
  • Søren Strange(2)
  • Lars Jørgensen(3)
  • Lars Nielsen(4)
Start:28s 28s4:37.1
(24)
4:37.1
4 4 Bagsværd I
  • Klaus Nielsen(1)
  • Peter Skafte(2)
  • Carsten Mollerup (3)
  • Torben Bjerre(4)
Start:28s 28s4:49.4
(24)
4:49.4
Løb 145
Masters M4-/4X Mænd Masters 4-/4X 1000m 2. Indledende
2023-09-23 10:10
Plac. # Navn HandicapmTotal time
1 8 Aarhus I
  • Peder Lindhardt Rosengreen(1)
  • Jacob Christian Lindegaard(2)
  • Frede Keller(3)
  • Morten F. Sørensen(4)
Start:33s 33s3:34.2
(24)
3:34.2
2 9 Hadsund
  • Jens Toft Christiansen(1)
  • Anders Toft Christiansen(2)
  • Lennart Vestergaard(3)
  • Peter Rytter Munk(4)
Start:34s 34s3:46.3
(24)
3:46.3
3 7 KVIK I
  • Bo Adelholm(1)
  • Niels Dencker(2)
  • Torben Rimmer(3)
  • Kurt Jensen(4)
Start:0s 0s3:46.4
(24)
3:46.4
Løb 146
U19 W/M 8+ Piger/drenge U19 8+ 1000m A Finale
2023-09-23 17:30
Plac. # Navn m
1 5 Hadsund
  • Victoria Clara Brink(1)
  • Caroline Lindskov Hessellund(2)
  • Josefine Antoinette Brink(3)
  • Naja Lübeck(4)
  • Frederik Bertelsen(5)
  • Frederik Aksel Holmriis(6)
  • Cille Hougaard(7)
  • Christian Sindre Bech(8)
  • Rosa Gerdes Nielsen(cox)
3:10.3
(24)
2 3 Bagsværd
  • Bastian Rud Bernhardt(1)
  • Emilie Raft(2)
  • Hjalte Næraa(3)
  • Jakob Lynbech(4)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(5)
  • Nikolaj Kragh SImonsen(6)
  • Nanna Bardram Kehr(7)
  • Theis Wolfram(8)
  • Liv Dolmer(cox)
3:10.4
(24)
3 1 Bagsværd/Holstebro/Silkeborg
  • William Lemming(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
  • Andreas Bork Kristensen(3)
  • Kasper Søndergaard(4)
  • Oliver Ottow(5)
  • Aske T. Jensen(6)
  • Buster Kiilerich Madsen(7)
  • Trine Lorentzen(8)
  • Mikkel Madsen(cox)
3:13.3
(24)
4 2 Holstebro/København/Sorø/Stevns/Ægir
  • Sofie Steffensen(1)
  • Anna Iversen(2)
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(3)
  • Elvira Dyrbye Bohnsen(4)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(5)
  • Sarah Aslak Gilberg(6)
  • Anna Kramer Bosnes(7)
  • Sidsel Stampe(8)
  • Katarina Kirkegaard(cox)
3:20.3
(24)
Løb 147
W4X Kvinder 4X 2000m A Finale
2023-09-23 17:35
Plac. # Navn m
1 4 Bagsværd I
  • Frida Sanggaard(1)
  • Ida Gørtz Jacobsen(2)
  • Marie Mørch(3)
  • Mathilde Persson(4)
0:00.0
(24)
1 3 KVIK
  • Fie Udby Erichsen(1)
  • Clara Hornnæss(2)
  • Sára Maria Johansen(3)
  • Kristine Søndergaard Hansen (4)
0:00.0
(24)
1 8 Holstebro I
  • Ida Petersen(1)
  • Victoria Rudd(2)
  • Trine Dahl Pedersen(3)
  • Karen Mortensen(4)
0:00.0
(24)
1 7 Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
  • Vár Guriardóttir Hansen(2)
  • Laura Boldsen(3)
  • Nina Hollensen(4)
0:00.0
(24)
1 1 Hadsund
  • Ida Blomstrand(1)
  • Sine Christiansen(2)
  • Trine Toft Andersen(3)
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(4)
0:00.0
(24)
Løb 147
W4X Kvinder 4X 2000m 1. Indledende
2023-09-23 10:15
Plac. # Navn m
1 4 Bagsværd I
  • Frida Sanggaard(1)
  • Ida Gørtz Jacobsen(2)
  • Marie Mørch(3)
  • Mathilde Persson(4)
6:46.7
(24)
2 3 KVIK
  • Fie Udby Erichsen(1)
  • Clara Hornnæss(2)
  • Sára Maria Johansen(3)
  • Kristine Søndergaard Hansen (4)
6:54.4
(24)
3 1 Hadsund
  • Ida Blomstrand(1)
  • Sine Christiansen(2)
  • Trine Toft Andersen(3)
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(4)
7:13.8
(24)
4 2 Odense
  • Maria Evald Pedersen(1)
  • Signe Jensen(2)
  • Sara Safari Jensen(3)
  • Sissel í Nesinum Sandholm(4)
7:58.5
(24)
Løb 147
W4X Kvinder 4X 2000m 2. Indledende
2023-09-23 10:15
Plac. # Navn m
1 7 Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
  • Vár Guriardóttir Hansen(2)
  • Laura Boldsen(3)
  • Nina Hollensen(4)
7:02.7
(24)
2 8 Holstebro I
  • Ida Petersen(1)
  • Victoria Rudd(2)
  • Trine Dahl Pedersen(3)
  • Karen Mortensen(4)
7:04.5
(24)
3 9 Ægir
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
  • Michelle Jeanette Andersen(2)
  • Una Rosa Birgisdottir(3)
  • Ditte Kallestrup(4)
8:09.4
(24)
Løb 148
M8+ Mænd 8+ 2000m A Finale
2023-09-23 17:42
Plac. # Navn m
1 4 Holstebro I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Patrick Klestrup(2)
  • Jakob Iversen(3)
  • Joakim Viberg(4)
  • Magnus Valbirk(5)
  • Kaare Mortensen (6)
  • Christian Søndergaard(7)
  • Tobias Kramer Bosnes(8)
  • Andreas Møller Hunskjær(cox)
5:50.0
(24)
2 2 DSR
  • Magnus Timm(1)
  • Lukas Obel(2)
  • Daniel Pedersen(3)
  • Jacob Lenzing(4)
  • Emil Lenzing(5)
  • Jakob Grænge Hansen(6)
  • Nicolai Bernsen(7)
  • Sverri S. Nielsen(8)
  • Tjalling Tjalsma(cox)
6:01.5
(24)
3 1 Bagsværd
  • Elias Ellehammer(1)
  • Emil Eigenbrod(2)
  • Jacob Grove Klahsen(3)
  • Magnus Quaade Oddershede(4)
  • Mathias Larsen(5)
  • Niclas Schmidt(6)
  • Oscar Petersen(7)
  • Frank Steffensen(8)
  • Astrid Kirstine Kofoed(cox)
6:04.7
(24)
4 3 Holstebro
  • Laurits Hammond Hjorth(1)
  • Bjarke Ølgaard Madsen(2)
  • Søren Meldgaard Madsen(3)
  • Gustav Bjerg Madsen(4)
  • Magnus Juhl(5)
  • Marcus Villiam Lyngesen(6)
  • Frederik Geertsen Lund(7)
  • Mikkel Kallesø(8)
  • Mille Hagsten(cox)
6:18.4
(24)
5 5 Sorø
  • Bo Vilhelmsen(1)
  • Christian Mølvig(2)
  • Jannick Wly Andersen(3)
  • Jonas Lindegaard(4)
  • Valdemar Vilhelmsen(5)
  • Emil Jelstrup(6)
  • Mads Christensen(7)
  • Rasmus Lind(8)
  • Dina Poulsen(cox)
6:28.2
(24)
Løb 149
W1X Kvinder 1X - Para 2000m 1. Afdeling
2023-09-23 16:37
Ingen anmeldt, løbet udgår