Startliste - Danish Open Coastal Rowing / DM Coastal Rowing: Ishøj/Greve 2019

Løb 108
W2x Coastal
4000m
Kvinder 2x Coastal
1. Indledende
7. sep 2019 kl.00:00
AFMELDT Helsingborg I
  1. Kristen Croteau (Helsingborg)
AFMELDT Helsingborg I
  1. Daniel Andelic (Helsingborg)
AFMELDT DSR/Helsingborg
  1. Mette Dyrlund Petersen (DSR)
Løb 112
W/M 2x Coastal
4000m
Kvinder/mænd 2x Coastal
1. Indledende
7. sep 2019 kl.00:06
AFMELDT Helsingborg II
  1. Malin Duneflo Larsson (Helsingborg)
AFMELDT DSR II
  1. 1. Mette Dyrlund Petersen (DSR)
  2. 2. Thorleif Rud Lindholm (DSR)
Løb 105
M1x Coastal
4000m
Mænd 1x Coastal
1. Afdeling
7. sep 2019 kl.10:30
DSR III
  1. Martin Schjerning (DSR)
AFMELDT Ægir I
  1. Cody Anderson (Ægir)
UL Tyrian Club I
  1. Eduardo Linares (GBR)
DSR I
  1. Joen Petur Jacobsen (DSR)
Helsingborg I
  1. Peter Berg (Helsingborg)
Kalundb I
  1. Kåre Mattesen (Kalundb)
Løb 107
50+M1x Coastal
4000m
Masters Mænd 50+ 1x Coastal
1. Afdeling
7. sep 2019 kl.10:30
KVIK I
  1. Jacob Sørensen (KVIK)
Helsingborg I
  1. Jonathan Wright (Helsingborg)
Løb 108
W2x Coastal
4000m
Kvinder 2x Coastal
1. Afdeling
7. sep 2019 kl.11:05
DSR IV
  1. Cecilie Lützen Søltoft (DSR)
Skovshoved I
  1. Tine Bjerg (Skovshoved)
DSR I
  1. Tanja Nors Tardrup (DSR)
DSR V
  1. Natasha Frandsen (DSR)
AFMELDT DSR/Helsingborg
  1. Mette Dyrlund Petersen (DSR)
KVIK I
  1. Gunnur Gunnarsdotttir (KVIK)
DSR III
  1. Simone Krog Christensen (DSR)
AFMELDT Helsingborg I
  1. 1. Elisabet Lindgren (Helsingborg)
  2. 2. Kristen Croteau (Helsingborg)
Løb 110
50+W2x Coastal
4000m
Masters Kvinder 50+ 2x Coastal
1. Afdeling
7. sep 2019 kl.11:05
Skovshoved I
  1. 1. Lise Hendriksen (Skovshoved)
  2. 2. Kate Skavin (Skovshoved)
Løb 114
M4x+ Coastal
4000m
Mænd 4x+ Coastal
1. Afdeling
7. sep 2019 kl.11:40
Helsingborg I
  1. Elisabet Lindgren (Helsingborg)
Aalborg
  1. Søren Bagger Christensen (Aalborg)
Aalborg
  1. ?. Thor Peder Kunckel Knudsen (Aalborg)
  2. ?. Esben Okholm Larsen (Aalborg)
Aalborg
  1. Nicolaj Winther (Aalborg)
N/A
  1. Samantha King (GBR)
DSR I
  1. Julie Schou (DSR)
Løb 104
W1x Coastal
4000m
Kvinder 1x Coastal
1. Afdeling
7. sep 2019 kl.12:15
AFMELDT DSR II
  1. Mette Dyrlund Petersen (DSR)
Helsingborg I
  1. Maria Berg (Helsingborg)
DSR I
  1. Kate Petersen (DSR)
Løb 100
M2x Coastal
4000m
Mænd 2x Coastal
1. Afdeling
7. sep 2019 kl.13:50
Ægir I
  1. Jacob Brahe Møller (Ægir)
Kalundb I
  1. Kåre Mattesen (Kalundb)
DSR II
  1. Andreas Bech Mikkelsen (DSR)
Greve/Ishøj I
  1. Kim Boyborg (Greve)
Aalborg I
  1. Thor Peder Kunckel Knudsen (Aalborg)
SLAV I
  1. Vitezslav Huja (SLAV)
Aarhus I
  1. Ole Tonsgaard (Aarhus)
AFMELDT Helsingborg I
  1. Daniel Andelic (Helsingborg)
DSR I
  1. Joen Petur Jacobsen (DSR)
Løb 111
50+M2x Coastal
4000m
Masters Mænd 50+ 2x Coastal
1. Afdeling
7. sep 2019 kl.13:50
Skovshoved I
  1. Jens Tarp (Skovshoved)
Ruderverein Vorwärts Berlin e.V. I
  1. Frank Müller (GER)
Helsingborg I
  1. 1. Erik Sebelius (Helsingborg)
  2. 2. Thomas Olsson (Helsingborg)
Løb 115
W/M 4x+ Coastal
4000m
Kvinder/mænd 4x+ Coastal
1. Afdeling
7. sep 2019 kl.14:25
Aalborg/Aarhus/Horsens
  1. Nicolaj Winther (Aalborg)
DSR
  1. Andreas Bech Mikkelsen (DSR)
Løb 112
W/M 2x Coastal
4000m
Kvinder/mænd 2x Coastal
1. Afdeling
7. sep 2019 kl.15:00
DSR/SLAV
  1. Vitezslav Huja (SLAV)
AFMELDT Helsingborg II
  1. Malin Duneflo Larsson (Helsingborg)
KVIK I
  1. Peter Weile (KVIK)
DSR I
  1. Kate Petersen (DSR)
Bagsværd I
  1. Ida Hesseldahl (Bagsværd)
Helsingborg I
  1. Peter Berg (Helsingborg)
AFMELDT DSR II
  1. Thorleif Rud Lindholm (DSR)
Humlebæk I
  1. Michael Stein (Humlebæk)
Løb 113
W4x+ Coastal
4000m
Kvinder 4x+ Coastal
1. Afdeling
7. sep 2019 kl.15:35
KVIK I
  1. Bie Andersen (KVIK)
DSR
  1. Martin Grand Ast (DSR)
Aalborg
  1. Esben Okholm Larsen (Aalborg)
Humlebæk/Nivå I
  1. Charlotte Prytz (Nivå)
DSR
  1. Julie Schou (DSR)