Løbsliste - Holstebro Regatta - Årgangsmesterskaber 2022

Løb nr. Planlagt Starttidspunkt Kategori Distancen Løbs kode Beskrivelse

1. AFDELING LØRDAG:

101 6. august 2022 250m U13 W/M 1X-Edon 250m Piger/drenge U13 1X-Edon - 10 min mellem afdelinger
102 6. august 2022 Årgangs Mesterskab 500m U14 M1X 500m Drenge U14 1X
103 6. august 2022 Årgangs Mesterskab 500m U15 M1X 500m Drenge U15 1X
104 6. august 2022 Årgangs Mesterskab 500m U15 W2X 500m Piger U15 2X
105 6. august 2022 Årgangs Mesterskab 1000m U17 M4X 1000m Drenge U17 4X
106 6. august 2022 Årgangs Mesterskab 1000m U17 W2X 1000m Piger U17 2X
107 6. august 2022 Sprint 1000m M1X 1000m Mænd 1X - Borbjerg Sparekasse SPRINTER CUP, 1000m
108 6. august 2022 Sprint 1000m W1X 1000m Kvinder 1X - Borbjerg Sparekasse SPRINTER CUP, 1000m
121 6. august 2022 Årgangs Mesterskab 500m U15 M2X 500m Drenge U15 2X

2. AFDELING LØRDAG:

122 6. august 2022 Årgangs Mesterskab 500m U15 W4X 500m Piger U15 4X
123 6. august 2022 Årgangs Mesterskab 1000m U17 M2X 1000m Drenge U17 2X
124 6. august 2022 Årgangs Mesterskab 1000m U16 W1X 1000m Piger U16 1X - 15 år
125 6. august 2022 Årgangs Mesterskab 1000m U17 W1X 1000m Piger U17 1X - 16 år
126 6. august 2022 1000m M2X 1000m Mænd 2X - ÅBEN CUP, 1000m
127 6. august 2022 1000m U19 M2X 1000m Drenge U19 2X
128 6. august 2022 1000m U19 W2X 1000m Piger U19 2X
129 6. august 2022 1000m M2- 1000m Mænd 2- - ÅBEN CUP, 1000m
130 6. august 2022 1000m U19 M2- 1000m Drenge U19 2-
131 6. august 2022 1000m W2-/2X 1000m Kvinder 2-/2X - ÅBEN CUP, 1000m
132 6. august 2022 Master 1000m Masters W/M 1X 1000m Masters Kvinder/mænd Masters 1X (Handicap beregningsmetode: Master)
142 6. august 2022 Årgangs Mesterskab 500m U14 W1X 500m Piger U14 1X - 13 år

3. AFDELING LØRDAG:

143 6. august 2022 Årgangs Mesterskab 500m U15 W1X 500m Piger U15 1X - 14 år
144 6. august 2022 Årgangs Mesterskab 1000m U16 M1X 1000m Drenge U16 1X - 15 år
145 6. august 2022 Årgangs Mesterskab 1000m U17 M1X 1000m Drenge U17 1X - 16 år
147 6. august 2022 1000m M4-/4X 1000m Mænd 4-/4X - ÅBEN CUP, 1000m
148 6. august 2022 1000m U19 M4- 1000m Drenge U19 4-
149 6. august 2022 1000m U19 W4-/4X 1000m Piger U19 4-/4X
150 6. august 2022 1000m W4-/4X 1000m Kvinder 4-/4X - ÅBEN CUP, 1000m
146 6. august 2022 Årgangs Mesterskab 1000m U17 W4X 1000m Piger U17 4X
151 6. august 2022 Master 1000m Masters W/M 2X 1000m Masters Kvinder/mænd Masters 2X (Handicap beregningsmetode: Master)
152 6. august 2022 Master 1000m Masters W/M 2- 1000m Masters Kvinder/mænd Masters 2- (Handicap beregningsmetode: Master)
161 6. august 2022 250m U15 M1X-Edon 250m Drenge U15 1X-Edon
141 6. august 2022 250m U15 W1X-Edon 250m Piger U15 1X-Edon

4. AFDELING LØRDAG:

162 6. august 2022 Årgangs Mesterskab 250m U13 M1X 250m Drenge U13 1X
163 6. august 2022 Årgangs Mesterskab 250m U13 W1X 250m Piger U13 1X
164 6. august 2022 Årgangs Mesterskab 500m U15 M4X 500m Drenge U15 4X
165 6. august 2022 Årgangs Mesterskab 1000m U17 W2- 1000m Piger U17 2-
168 6. august 2022 1000m U19 M1X 1000m Drenge U19 1X
169 6. august 2022 1000m U19 W1X 1000m Piger U19 1X
170 6. august 2022 1000m LM1X 1000m Mænd letvægt 1X
172 6. august 2022 1000m M1X 1000m Mænd 1X - Begynder
171 6. august 2022 1000m LW1X 1000m Kvinder letvægt 1X
173 6. august 2022 1000m W1X 1000m Kvinder 1X - Begynder
174 6. august 2022 Årgangs Mesterskab 1000m U17 M2- 1000m Drenge U17 2-
175 6. august 2022 Master 1000m Masters W/M 4-/4X 1000m Masters Kvinder/mænd Masters 4-/4X (Handicap beregningsmetode: Master)
176 6. august 2022 500m U17 W/M 1X 500m Piger/drenge U17 1X - MIX 8+, Se regattainfo
177 6. august 2022 500m U13 W/M 2X 500m Piger/drenge U13 2X - MIX
178 6. august 2022 1000m W/M 8+ 1000m Kvinder/mænd 8+ - Se Anden information - Løbsafvikling for handicap

1. AFDELING SØNDAG:

201 7. august 2022 250m U13 W/M 1X-Edon 250m Piger/drenge U13 1X-Edon - 10 min mellem afdelinger
202 7. august 2022 TU-cup 500m U15 M1X 500m Drenge U15 1X
204 7. august 2022 TU-cup 500m U15 W2X 500m Piger U15 2X
205 7. august 2022 TU-cup 1000m U17 M4X 1000m Drenge U17 4X
206 7. august 2022 TU-cup 1000m U17 W2X 1000m Piger U17 2X
207 7. august 2022 1000m M1X 1000m Mænd 1X - ÅBEN
208 7. august 2022 1000m W1X 1000m Kvinder 1X - ÅBEN
265 7. august 2022 1000m U17 W2- 1000m Piger U17 2-
221 7. august 2022 TU-cup 500m U15 M2X 500m Drenge U15 2X
222 7. august 2022 TU-cup 500m U15 W4X 500m Piger U15 4X
223 7. august 2022 TU-cup 1000m U17 M2X 1000m Drenge U17 2X
224 7. august 2022 TU-cup 1000m U17 W1X 1000m Piger U17 1X
226 7. august 2022 1000m M2X 1000m Mænd 2X - ÅBEN
229 7. august 2022 1000m M2- 1000m Mænd 2- - ÅBEN
227 7. august 2022 1000m U19 M2X 1000m Drenge U19 2X
230 7. august 2022 1000m U19 M2- 1000m Drenge U19 2- - ÅBEN
231 7. august 2022 1000m W2X/2- 1000m Kvinder 2X/2- - ÅBEN
228 7. august 2022 1000m U19 W2X 1000m Piger U19 2X

2. AFDELING SØNDAG:

232 7. august 2022 Master 1000m Masters W/M 1X 1000m Masters Kvinder/mænd Masters 1X (Handicap beregningsmetode: Master)

3. AFDELING SØNDAG:

241 7. august 2022 250m U15 W1X-Edon 250m Piger U15 1X-Edon
242 7. august 2022 TU-cup 500m U15 W1X 500m Piger U15 1X
244 7. august 2022 TU-cup 1000m U17 M1X 1000m Drenge U17 1X
246 7. august 2022 TU-cup 1000m U17 W4X 1000m Piger U17 4X
249 7. august 2022 1000m U19 W4X/4- 1000m Piger U19 4X/4-
250 7. august 2022 1000m W4X/4- 1000m Kvinder 4X/4- - ÅBEN
247 7. august 2022 1000m M4X/4- 1000m Mænd 4X/4- - ÅBEN
248 7. august 2022 1000m U19 M4- 1000m Drenge U19 4-
251 7. august 2022 Master 1000m Masters W/M 2X 1000m Masters Kvinder/mænd Masters 2X (Handicap beregningsmetode: Master)

4. AFDELING SØNDAG:

252 7. august 2022 Master 1000m Masters W/M 2- 1000m Masters Kvinder/mænd Masters 2- (Handicap beregningsmetode: Master)
261 7. august 2022 250m U15 M1X-Edon 250m Drenge U15 1X-Edon
262 7. august 2022 250m U13 M1X 250m Drenge U13 1X
263 7. august 2022 250m U13 W1X 250m Piger U13 1X
264 7. august 2022 1000m U17 M2- 1000m Drenge U17 2-
268 7. august 2022 1000m U19 M1X 1000m Drenge U19 1X
269 7. august 2022 1000m U19 W1X 1000m Piger U19 1X
270 7. august 2022 1000m LM1X 1000m Mænd letvægt 1X
272 7. august 2022 1000m M1X 1000m Mænd 1X - Begynder
271 7. august 2022 1000m LW1X 1000m Kvinder letvægt 1X
273 7. august 2022 1000m W1X 1000m Kvinder 1X - Begynder
274 7. august 2022 TU-cup 500m U15 M4X 500m Drenge U15 4X
275 7. august 2022 Master 1000m Masters W/M 4X/4- 1000m Masters Kvinder/mænd Masters 4X/4- (Handicap beregningsmetode: Master)
278 7. august 2022 1000m W/M 8+ 1000m Kvinder/mænd 8+ - Se Anden information - Løbsafvikling med handicap
277 7. august 2022 500m U13 W/M 2X 500m Piger/drenge U13 2X - MIX