Tilmeldinger - Holstebro Regatta - Årgangsmesterskaber 2022

Løb 101 U13 W/M 1X-Edon Piger/drenge U13 1X-Edon - 10 min mellem afdelinger 250m 5 tilmeldinger

AFMELDT Bagsværd II

  • 1. Esther Gulløv-Elley (Bagsværd) '11

AFMELDT Hadsund I

  • 1. Oliver Buus Nielsen (Hadsund) '10

Lyngby I

  • 1. Sofie Thea Kornbeck (Lyngby) '10

Bagsværd I

  • 1. Astrid Aviaja Kjærulff (Bagsværd) '12

Jels I

  • 1. Malte Schøler (Jels) '09
Løb 102 U14 M1X Drenge U14 1X 500m 4 tilmeldinger

Holstebro/KCHO I

  • 1. Jeppe Bredvig Emtkjær (Holstebro) '09

Odense I

  • 1. Tobias Lilholm Petersen (Odense) '09

Rødvig I

  • 1. Thomas Andersen (Rødvig) '09

Bagsværd I

  • 1. Otto Kjærulff (Bagsværd) '09
Løb 103 U15 M1X Drenge U15 1X 500m 9 tilmeldinger

Sorø I

  • 1. Aidan Mingo (Sorø) '08

Holstebro/KCHO I

  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08

København I

  • 1. Oscar Munck Aabenhus (København) '08

Lyngby II

  • 1. Johan Beck Grønskov (Lyngby) '08

Ægir I

  • 1. Dmytro Bukin (Ægir) '08

Saxkjøbing I

  • 1. Carl Dunch (Saxkjøbing) '08

Lyngby I

  • 1. Johan Bach Sørensen (Lyngby) '08

Holstebro/KCHO III

  • 1. Oliver Pedersen (Holstebro) '08

Ægir II

  • 1. Marius Alstrup (Ægir) '08
Løb 104 U15 W2X Piger U15 2X 500m 9 tilmeldinger

Bagsværd

  • 1. Astrid Aviaja Kjærulff (Bagsværd) '12
  • 2. Sigrid Gulløv-Elley (Bagsværd) '08

Sorø I

  • 1. Ella Bergreen (Sorø) '09
  • 2. Julie Trabolt Olsen (Sorø) '09

Lyngby I

  • 1. Emmelie Brinkløv (Lyngby) '08
  • 2. Karen Reimer (Lyngby) '09

Odense I

  • 1. Benna Sundstrøm (Odense) '09
  • 2. Lea Eilenberg Bundgaard (Odense) '09

Hadsund I

  • 1. Caroline Lindskov Hessellund (Hadsund) '08
  • 2. Melody Harati (Hadsund) '10

Holstebro/KCHO

  • 1. Vigga Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '09
  • 2. Trine Lorentzen (Holstebro) '08

Næstv. I

  • 1. Malou Pedersen (Næstv.) '08
  • 2. Selma Frederiksen (Næstv.) '08

AFMELDT Holstebro/KCHO I

  • 1. Vigga Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '09
  • 2. Isabelle Eriksen Fortier (Holstebro) '10

Bagsværd II

  • 1. Sigrid Lindquist (Bagsværd) '09
  • 2. Marie Saxtoft Jørgensen (Bagsværd) '09
Løb 105 U17 M4X Drenge U17 4X 1000m 3 tilmeldinger

Odense

  • 1. Anton Bøgelund (Odense) '07
  • 2. Gustav Krogh (Odense) '06
  • 3. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense) '07
  • 4. Julian Kirchhoff Bang (Odense) '06

Bagsværd I

  • 1. Aske Saltbæk (Bagsværd) '06
  • 2. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07
  • 3. Karl Heuer (Bagsværd) '06
  • 4. Theis Wolfram (Bagsværd) '06

Holstebro/KCHO I

  • 1. Simon Madsen (Holstebro) '06
  • 2. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07
  • 3. William Lemming (Holstebro) '07
  • 4. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07
Løb 106 U17 W2X Piger U17 2X 1000m 8 tilmeldinger

Ægir I

MANGLER BETALING
  • 1. Caitlin Holbæk Lundager (Ægir) '07
  • 2. Frida Bisgaard Kopperholdt (Ægir) '07

Holstebro/KCHO

  • 1. Anna Skovdam (Holstebro) '06
  • 2. My Alberte Schaaf (Holstebro) '06

Jels I

  • 1. Anna Thomsen (Jels) '07
  • 2. Dicte Fyhn (Jels) '09

Bagsværd I

  • 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08
  • 2. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd) '07

Hadsund I

  • 1. Naja Lübeck (Hadsund) '07
  • 2. Josefine Antoinette Brink (Hadsund) '07

Roskilde I

  • 1. Isabella Bache (Roskilde) '06
  • 2. Silje Trenter (Roskilde) '06

Holstebro/KCHO I

  • 1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07
  • 2. Anna Kramer Bosnes (Holstebro) '07

KVIK I

  • 1. Nanna Ancher (KVIK) '06
  • 2. Ea Høyer Splitthorff (KVIK) '07
Løb 107 M1X Mænd 1X - Borbjerg Sparekasse SPRINTER CUP, 1000m 1000m 10 tilmeldinger

Roskilde I

  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00

AFMELDT Odense/KCO II

  • 1. Tobias Holt Poulsen (Odense) '05

Hadsund II

  • 1. Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund) '01

AFMELDT Randers I

  • 1. Oliver Bach (Randers) '05

Roskilde II

  • 1. Sebastian Nordly (Roskilde) '01

Holstebro/KCHO I

  • 1. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro) '00

AFMELDT Lyngby/KKL I

  • 1. Christian Thor Hagemann (Lyngby) '98

Hadsund I

  • 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04

Holstebro/KCHO II

  • 1. Magnus Juhl (Holstebro) '03

Odense/KCO I

  • 1. Niels Reinholdt (Odense) '95
Løb 108 W1X Kvinder 1X - Borbjerg Sparekasse SPRINTER CUP, 1000m 1000m 4 tilmeldinger

Roskilde I

  • 1. Iben Bech (Roskilde) '03

Odense/KCO I

  • 1. Sarah Lindberg (Odense) '98

Holstebro/KCHO

  • 1. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03

Roskilde II

  • 1. Helen Pabst (Roskilde) '96
Løb 121 U15 M2X Drenge U15 2X 500m 5 tilmeldinger

AFMELDT Holstebro/KCHO II

  • 1. Sander Hansen (Holstebro) '10
  • 2. Simon Aslak Gilberg (Holstebro) '10

Sorø I

  • 1. Karl Bergreen Høj (Sorø) '09
  • 2. Tobias Kaldråstøyl (Sorø) '09

Holstebro/KCHO III

  • 1. Oliver Ottow (Holstebro) '08
  • 2. Jeppe Bredvig Emtkjær (Holstebro) '09

Ægir I

  • 1. Dmytro Bukin (Ægir) '08
  • 2. Marius Alstrup (Ægir) '08

Holstebro/KCHO I

  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
  • 2. Mikkel Madsen (Holstebro) '09
Løb 122 U15 W4X Piger U15 4X 500m 3 tilmeldinger

Lyngby I

  • 1. Karen Reimer (Lyngby) '09
  • 2. Sofie Thea Kornbeck (Lyngby) '10
  • 3. Emmelie Brinkløv (Lyngby) '08
  • 4. Marie Lie Schmidt (Lyngby) '10

Bagsværd I

  • 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08
  • 2. Sigrid Gulløv-Elley (Bagsværd) '08
  • 3. Marie Saxtoft Jørgensen (Bagsværd) '09
  • 4. Sigrid Lindquist (Bagsværd) '09

Holstebro/KCHO

  • 1. Vigga Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '09
  • 2. Katarina Kirkegaard (Holstebro) '10
  • 3. Mille Hagsten (Holstebro) '09
  • 4. Nicoline Bøjlesen (Holstebro) '09
Løb 123 U17 M2X Drenge U17 2X 1000m 8 tilmeldinger

Sorø I

  • 1. Emil Jelstrup (Sorø) '06
  • 2. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06

Odense I

  • 1. Anton Bøgelund (Odense) '07
  • 2. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense) '07

København I

  • 1. Albert Grydehøj Stobbe (København) '07
  • 2. Carl Hassan Gaba (København) '07

Holstebro/KCHO II

  • 1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07
  • 2. William Lemming (Holstebro) '07

Odense

  • 1. Gustav Krogh (Odense) '06
  • 2. Julian Kirchhoff Bang (Odense) '06

Bagsværd I

  • 1. Theis Wolfram (Bagsværd) '06
  • 2. Karl Heuer (Bagsværd) '06

Holstebro/KCHO I

  • 1. Simon Madsen (Holstebro) '06
  • 2. Simon Starklint (Holstebro) '06

Hadsund I

  • 1. Christian Sindre Bech (Hadsund) '07
  • 2. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund) '07
Løb 124 U16 W1X Piger U16 1X - 15 år 1000m 8 tilmeldinger

Hadsund I

  • 1. Victoria Clara Brink (Hadsund) '07

Ægir I

  • 1. Caitlin Holbæk Lundager (Ægir) '07

Sorø I

  • 1. Sofie Steffensen (Sorø) '07

Bagsværd I

  • 1. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd) '07

Stevns I

  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07

Holstebro/KCHO II

  • 1. Anna Kramer Bosnes (Holstebro) '07

Ægir II

  • 1. Frida Bisgaard Kopperholdt (Ægir) '07

KVIK I

  • 1. Ea Høyer Splitthorff (KVIK) '07
Løb 125 U17 W1X Piger U17 1X - 16 år 1000m 3 tilmeldinger

København I

  • 1. Elvira Dyrbye Bohnsen (København) '07

KVIK I

  • 1. Nanna Ancher (KVIK) '06

Ringsted I

  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Ringsted) '08
Løb 126 M2X Mænd 2X - ÅBEN CUP, 1000m 1000m 6 tilmeldinger

Holstebro/KCHO I

  • 1. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro) '00
  • 2. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02

Bagsværd/DSR I

  • 1. Daniel Pedersen (DSR) '98
  • 2. Christian Vestergaard Sørensen (Bagsværd) '96

Kolding/Odense/KCO I

  • 1. Mads Kirstein (Kolding) '04
  • 2. Niels Reinholdt (Odense) '95

Aalborg I

  • 1. Tobias Emil Buch Nielsen (Aalborg) '93
  • 2. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg) '89

Næstv. I

  • 1. Frederik Tønning Larsen (Næstv.) '94
  • 2. Magnus Kamp Stagil (Næstv.) '96

Ægir I

  • 1. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02
  • 2. Joachim Brahe Møller (Ægir) '04
Løb 127 U19 M2X Drenge U19 2X 1000m 5 tilmeldinger

Bagsværd/København

  • 1. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05
  • 2. Viggo Lambert (København) '05

AFMELDT Bagsværd/Lyngby/KKL I

  • 1. Christian Runge (Lyngby) '04
  • 2. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd) '04

Bagsværd I

  • 1. Bastian Rud Bernhardt (Bagsværd) '07
  • 2. Hjalte Næraa (Bagsværd) '07

Hadsund I

  • 1. Mads Hessellund (Hadsund) '05
  • 2. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05

Odense/Randers/KCO I

  • 1. Oliver Bach (Randers) '05
  • 2. Tobias Holt Poulsen (Odense) '05
Løb 128 U19 W2X Piger U19 2X 1000m 1 tilmelding

Roskilde/Silkeborg I

  • 1. Frida Werner Foldager (Roskilde) '05
  • 2. Marie Kleist (Silkeborg) '05
Løb 129 M2- Mænd 2- - ÅBEN CUP, 1000m 1000m 1 tilmelding

Holstebro/KCHO

  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
  • 2. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04
Løb 131 W2X/2- Kvinder 2X/2- - ÅBEN CUP, 1000m 1000m 3 tilmeldinger

Ægir II

  • 1. Liv Jensen (Ægir) '04
  • 2. Nanna Nibe Boldt (Ægir) '99

Hadsund/Randers I

  • 1. Line Ulstrup (Randers) '96
  • 2. Lea Lûbeck (Hadsund) '04

Ægir I

  • 1. Ida Mose Nielsen (Ægir) '04
  • 2. Kirstine Nielsen (Ægir) '04
Løb 132 Masters W/M 1X Kvinder/mænd Masters 1X (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 4 tilmeldinger

Nordslesvig I

  • 1. Fleming Mathiesen (Nordslesvig) '46

Ribe I

  • 1. Palle Adelhardt (Ribe) '51

Lemvig

  • 1. Jørgen Jensen (Lemvig) '53

Dragør I

  • 1. Morten Juel Hansen (Dragør) '72
Løb 141 U15 W1X-Edon Piger U15 1X-Edon 250m 6 tilmeldinger

Hadsund I

  • 1. Caroline Lindskov Hessellund (Hadsund) '08

Lyngby I

  • 1. Andrea Bork Terkelsen (Lyngby) '09

Jels II

  • 1. Dicte Fyhn (Jels) '09

AFMELDT Bagsværd I

  • 1. Esther Gulløv-Elley (Bagsværd) '11

Lyngby II

  • 1. Norah Sofie Bieder (Lyngby) '09

AFMELDT Jels I

  • 1. Rikke Jeckel (Jels) '08
Løb 142 U14 W1X Piger U14 1X - 13 år 500m 5 tilmeldinger

Fredensborg I

  • 1. Amalie Thal-Drexel (Fredensborg) '09

Lyngby II

  • 1. Andrea Bork Terkelsen (Lyngby) '09

Holstebro/KCHO I

  • 1. Katarina Kirkegaard (Holstebro) '10

Lyngby I

  • 1. Karen Reimer (Lyngby) '09

Holstebro/KCHO I

  • 1. Mille Hagsten (Holstebro) '09
Løb 143 U15 W1X Piger U15 1X - 14 år 500m 7 tilmeldinger

Næstv. II

  • 1. Selma Frederiksen (Næstv.) '08

Lyngby I

  • 1. Emmelie Brinkløv (Lyngby) '08

Stevns I

  • 1. Kristina B Nielsen (Stevns) '08

Odense I

  • 1. Benna Sundstrøm (Odense) '09

Ringsted I

  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Ringsted) '08

Odense II

  • 1. Lea Eilenberg Bundgaard (Odense) '09

Næstv. I

  • 1. Malou Pedersen (Næstv.) '08
Løb 144 U16 M1X Drenge U16 1X - 15 år 1000m 6 tilmeldinger

Hadsund III

  • 1. Jonas Risager (Hadsund) '07

Bagsværd I

  • 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07

Silkeborg I

  • 1. Aske T. Jensen (Silkeborg) '07

Hadsund II

  • 1. Christian Sindre Bech (Hadsund) '07

Hadsund I

  • 1. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund) '07

Holstebro/KCHO I

  • 1. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07
Løb 145 U17 M1X Drenge U17 1X - 16 år 1000m 9 tilmeldinger

Dragør I

  • 1. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06

Bagsværd II

  • 1. Aske Saltbæk (Bagsværd) '06

København II

  • 1. Carl Hassan Gaba (København) '07

AFMELDT Odense I

  • 1. Julian Kirchhoff Bang (Odense) '06

Sorø I

  • 1. Mads Christensen (Sorø) '06

Holstebro/KCHO I

  • 1. Simon Madsen (Holstebro) '06

København I

  • 1. Albert Grydehøj Stobbe (København) '07

Bagsværd III

  • 1. Karl Heuer (Bagsværd) '06

Roskilde I

  • 1. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06
Løb 146 U17 W4X Piger U17 4X 1000m 2 tilmeldinger

Hadsund I

  • 1. Victoria Clara Brink (Hadsund) '07
  • 2. Cille Hougaard (Hadsund) '07
  • 3. Josefine Antoinette Brink (Hadsund) '07
  • 4. Naja Lübeck (Hadsund) '07

Holstebro/KCHO

  • 1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07
  • 2. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro) '06
  • 3. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07
  • 4. Anna Skovdam (Holstebro) '06
Løb 147 M4X/4- Mænd 4X/4- - ÅBEN CUP, 1000m 1000m 3 tilmeldinger

Odense I

  • 1. Jarl Littau-Jensen (Odense) '93
  • 2. Niels Trubbach (Odense) '96
  • 3. Henrik Akre Thorup (Odense) '96
  • 4. Simon Skjernaa Erfurth (Odense) '96

Holstebro/KCHO

  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
  • 2. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
  • 3. Magnus Juhl (Holstebro) '03
  • 4. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro) '00

Hadsund I

  • 1. Mads Hessellund (Hadsund) '05
  • 2. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05
  • 3. Rasmus Konnerup (Hadsund) '01
  • 4. August Herman Wisholm (Hadsund) '04
Løb 148 U19 M4- Drenge U19 4- 1000m 1 tilmelding

Holstebro/KCHO

  • 1. Jakob Iversen (Holstebro) '05
  • 2. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
  • 3. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05
  • 4. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04
Løb 149 U19 W4X/4- Piger U19 4X/4- 1000m 1 tilmelding

Ægir I

  • 1. Ida Mose Nielsen (Ægir) '04
  • 2. Kirstine Nielsen (Ægir) '04
  • 3. Liv Jensen (Ægir) '04
  • 4. Ditte Kallestrup (Ægir) '04
Løb 150 W4X/4- Kvinder 4X/4- - ÅBEN CUP, 1000m 1000m 2 tilmeldinger

Aalborg

  • 1. Camilla Frølund (Aalborg) '96
  • 2. Mathilde Koldsøe Søreid (Aalborg) '00
  • 3. Sina Brandt (Aalborg) [0000]
  • 4. Lærke Kjeldgaard Petersen (Aalborg) '99

Odense

  • 1. Sara Safari Jensen (Odense) '00
  • 2. Maria Evald Pedersen (Odense) '00
  • 3. Sissel í Nesinum Sandholm (Odense) '96
  • 4. Sarah Lindberg (Odense) '98
Løb 151 Masters W/M 2X Kvinder/mænd Masters 2X (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 6 tilmeldinger

Nordslesvig I

  • 1. Eva Weitling (Nordslesvig) '60
  • 2. Marzena Hansen (Nordslesvig) '64

Nordslesvig/Ribe I

  • 1. Robin Ellinghaus (Nordslesvig) '59
  • 2. Palle Adelhardt (Ribe) '51

Lemvig

  • 1. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
  • 2. Jørgen Kielsholm (Lemvig) '63

Nordslesvig II

  • 1. Fleming Mathiesen (Nordslesvig) '46
  • 2. Marc-Oliver Klages (Nordslesvig) '69

Aalborg I

  • 1. Peter Christoffersen (Aalborg) '74
  • 2. Jens Brandt (Aalborg) '60

Odense I

  • 1. Michael Vindinge Sørensen (Odense) '64
  • 2. Niklas Vindinge Sørensen (Odense) '94
Løb 162 U13 M1X Drenge U13 1X 250m 3 tilmeldinger

Holstebro/KCHO I

  • 1. Sander Hansen (Holstebro) '10

Dragør I

  • 1. Gustav Juel Hansen (Dragør) '10

AFMELDT Hadsund I

  • 1. Oliver Buus Nielsen (Hadsund) '10
Løb 163 U13 W1X Piger U13 1X 250m 5 tilmeldinger

Lyngby I

  • 1. Marie Lie Schmidt (Lyngby) '10

Hadsund I

  • 1. Melody Harati (Hadsund) '10

København I

  • 1. Elisabeth Grydehøj Stobbe (København) '10

Lyngby II

  • 1. Sofie Thea Kornbeck (Lyngby) '10

Bagsværd I

  • 1. Astrid Aviaja Kjærulff (Bagsværd) '12
Løb 164 U15 M4X Drenge U15 4X 500m 2 tilmeldinger

Holstebro/KCHO

  • 1. Sander Hansen (Holstebro) '10
  • 2. Katarina Kirkegaard (Holstebro) '10
  • 3. Oliver Ottow (Holstebro) '08
  • 4. Jeppe Bredvig Emtkjær (Holstebro) '09

Holstebro/KCHO I

  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
  • 2. Oliver Pedersen (Holstebro) '08
  • 3. Mikkel Madsen (Holstebro) '09
  • 4. Simon Aslak Gilberg (Holstebro) '10
Løb 165 U17 W2- Piger U17 2- 1000m 6 tilmeldinger

Sorø I

  • 1. Dina Poulsen (Sorø) '06
  • 2. Sofie Steffensen (Sorø) '07

AFMELDT Bagsværd I

  • 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08
  • 2. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd) '07

Hadsund I

  • 1. Naja Lübeck (Hadsund) '07
  • 2. Josefine Antoinette Brink (Hadsund) '07

Holstebro/KCHO III

  • 1. My Alberte Schaaf (Holstebro) '06
  • 2. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro) '06

AFMELDT Holstebro/KCHO II

  • 1. Anna Skovdam (Holstebro) '06
  • 2. Anna Kramer Bosnes (Holstebro) '07

Holstebro/KCHO I

  • 1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07
  • 2. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07
Løb 168 U19 M1X Drenge U19 1X 1000m 15 tilmeldinger

Holstebro I

  • 1. Daniel Mølgaard Pedersen (Holstebro) '05

Kolding/KCO I

  • 1. Mads Kirstein (Kolding) '04

Stevns I

  • 1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05

Lyngby/KKL I

  • 1. Alexander Walker (Lyngby) '05

København I

  • 1. Viggo Højme Lambert (København) '05

Randers I

  • 1. Oliver Bach (Randers) '05

Holstebro/KCHO II

  • 1. Jakob Iversen (Holstebro) '05

AFMELDT Lyngby/KKL II

  • 1. Christian Runge (Lyngby) '04

Sorø II

  • 1. Jonas Lindegaard (Sorø) '05

Roskilde I

  • 1. Arsienii Proutorov (Roskilde) '05

Odense/KCO I

  • 1. Tobias Holt Poulsen (Odense) '05

Bagsværd I

  • 1. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05

Holstebro/KCHO I

  • 1. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05

Jels I

  • 1. Mikkel Peter Noe (Jels) '05

Sorø I

  • 1. August Husted Coutant (Sorø) '04
Løb 169 U19 W1X Piger U19 1X 1000m 4 tilmeldinger

Silkeborg I

  • 1. Marie Kleist (Silkeborg) '05

Roskilde I

  • 1. Frida Werner Foldager (Roskilde) '05

LDR I

  • 1. Caroline Bork Terkelsen (LDR) '05

AFMELDT Odder I

  • 1. Caroline Sejersen (Odder) '05
Løb 173 W1X Kvinder 1X - Begynder 1000m 2 tilmeldinger

Ægir I

  • 1. Ditte Kallestrup (Ægir) '04

Roskilde I

  • 1. Helen Pabst (Roskilde) '96
Løb 174 U17 M2- Drenge U17 2- 1000m 4 tilmeldinger

Bagsværd I

  • 1. Theis Wolfram (Bagsværd) '06
  • 2. Karl Heuer (Bagsværd) '06

Holstebro/KCHO I

  • 1. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07
  • 2. William Lemming (Holstebro) '07

Holstebro/KCHO

  • 1. Simon Starklint (Holstebro) '06
  • 2. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07

Holstebro/KCHO

  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
  • 2. Simon Madsen (Holstebro) '06
Løb 175 Masters W/M 4X/4- Kvinder/mænd Masters 4X/4- (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 2 tilmeldinger

Holstebro/Lemvig/Lyngby

  • 1. Søren Madsen (Holstebro) '76
  • 2. Emil Meland Knudsen (Lyngby) '95
  • 3. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
  • 4. Jørgen Kielsholm (Lemvig) '63

Kolding I

  • 1. Tommy Møhler (Kolding) '45
  • 2. Mogens Pedersen (Kolding) '45
  • 3. Jørgen Secher (Kolding) '48
  • 4. Palle Ole Jørgensen (Kolding) '47
Løb 176 U17 W/M 1X Piger/drenge U17 1X - MIX 8+, Se regattainfo 500m 14 tilmeldinger
Aflyst

AFMELDT Bagsværd V

  • 1. Theis Wolfram (Bagsværd) '06

AFMELDT Bagsværd IX

  • 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08

AFMELDT Bagsværd VIII

  • 1. Marie Saxtoft Jørgensen (Bagsværd) '09

AFMELDT Bagsværd IV

  • 1. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd) '07

AFMELDT Bagsværd VII

  • 1. Esther Gulløv-Elley (Bagsværd) '11

AFMELDT Bagsværd XI

  • 1. Sigrid Gulløv-Elley (Bagsværd) '08

AFMELDT Fredensborg I

  • 1. Amalie Thal-Drexel (Fredensborg) '09

AFMELDT Bagsværd I

  • 1. Aske Saltbæk (Bagsværd) '06

AFMELDT Bagsværd II

  • 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07

AFMELDT Bagsværd XII

  • 1. Sigrid Lindquist (Bagsværd) '09

AFMELDT Bagsværd X

  • 1. Otto Kjærulff (Bagsværd) '09

AFMELDT Bagsværd VI

  • 1. Astrid Aviaja Kjærulff (Bagsværd) '12

AFMELDT Saxkjøbing I

  • 1. Carl Dunch (Saxkjøbing) '08

AFMELDT Bagsværd III

  • 1. Karl Heuer (Bagsværd) '06
Løb 177 U13 W/M 2X Piger/drenge U13 2X - MIX 500m 3 tilmeldinger

AFMELDT Bagsværd I

  • 1. Astrid Aviaja Kjærulff (Bagsværd) '12
  • 2. Esther Gulløv-Elley (Bagsværd) '11

Holstebro/KCHO

  • 1. Mille Hagsten (Holstebro) '09
  • 2. Simon Aslak Gilberg (Holstebro) '10

Holstebro/KCHO II

  • 1. Katarina Kirkegaard (Holstebro) '10
  • 2. Sander Hansen (Holstebro) '10
Løb 178 W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ - Se Anden information - Løbsafvikling for handicap 1000m 4 tilmeldinger

Ægir I

  • 1. Ida Mose Nielsen (Ægir) '04
  • 2. Kirstine Nielsen (Ægir) '04
  • 3. Liv Jensen (Ægir) '04
  • 4. Ditte Kallestrup (Ægir) '04
  • 5. Nanna Nibe Boldt (Ægir) '99
  • 6. Caitlin Holbæk Lundager (Ægir) '07
  • 7. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02
  • 8. Joachim Brahe Møller (Ægir) '04
  • Cox. Frida Bisgaard Kopperholdt (Ægir) '07

Holstebro/KCHO

  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
  • 2. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02
  • 3. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
  • 4. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04
  • 5. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03
  • 6. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
  • 7. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05
  • 8. Magnus Juhl (Holstebro) '03
  • Cox. Mikkel Madsen (Holstebro) '09

Bagsværd

  • 1. Theis Wolfram (Bagsværd) '06
  • 2. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd) '07
  • 3. Karl Heuer (Bagsværd) '06
  • 4. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05
  • 5. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07
  • 6. Aske Saltbæk (Bagsværd) '06
  • 7. Bastian Rud Bernhardt (Bagsværd) '07
  • 8. Hjalte Næraa (Bagsværd) '07
  • Cox. Astrid Aviaja Kjærulff (Bagsværd) '12

AFMELDT Hadsund I

  • 1. Lea Lûbeck (Hadsund) '04
  • 2. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
  • 3. Mads Hessellund (Hadsund) '05
  • 4. Kian Harati (Hadsund) '05
  • 5. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05
  • 6. Mikkel Knudsen (Hadsund) '99
  • 7. Malthe Dybdahl Malling (Hadsund) '01
  • 8. Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund) '01
  • Cox. Maria Bak Jeppesen (Hadsund) '05
Løb 179 W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ - Uni 8+ 1000m 3 tilmeldinger

AFMELDT Aalborg

  • 1. Mads Gadeberg (Aalborg) '90
  • 2. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
  • 3. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg) '89
  • 4. Simon Staal Nielsen (Aalborg) '89
  • 5. Peter Christoffersen (Aalborg) '74
  • 6. Jens Brandt (Aalborg) '60
  • 7. NN 4 (Aalborg) [0000]
  • 8. NN 5 (Aalborg) [0000]
  • Cox. NN 6 (Aalborg) [0000]

Syddansk Universitet

  • 1. Henrik Akre Thorup (Odense) '96
  • 2. Jonatan Kluge (Odense) '97
  • 3. Niels Trubbach (Odense) '96
  • 4. Maria Evald Pedersen (Odense) '00
  • 5. Sissel í Nesinum Sandholm (Odense) '96
  • 6. Andreas Thorup (Odense) '96
  • 7. Simon Skjernaa Erfurth (Odense) '96
  • 8. Sara Safari Jensen (Odense) '00
  • Cox. Katharina Kaiser (Odense) '95

Aalborg Universitet

  • 1. Camilla Frølund (Aalborg) '96
  • 2. Sina Brandt (Aalborg) '99
  • 3. Astrid Bardram Starup-Hansen (Aalborg) '00
  • 4. Lærke Kjeldgaard Petersen (Aalborg) '99
  • 5. Tobias Emil Buch Nielsen (Aalborg) '93
  • 6. Mathilde Koldsøe Søreid (Aalborg) '00
  • 7. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg) '89
  • 8. Marie Møller Nielsen (Aalborg) '93
  • Cox. NN 1 (Aalborg) '80
Løb 201 U13 W/M 1X-Edon Piger/drenge U13 1X-Edon - 10 min mellem afdelinger 250m 4 tilmeldinger

Bagsværd I

  • 1. Astrid Aviaja Kjærulff (Bagsværd) '12

AFMELDT Hadsund I

  • 1. Oliver Buus Nielsen (Hadsund) '10

Lyngby I

  • 1. Sofie Thea Kornbeck (Lyngby) '10

AFMELDT Bagsværd II

  • 1. Esther Gulløv-Elley (Bagsværd) '11
Løb 202 U15 M1X Drenge U15 1X 500m 14 tilmeldinger

Jels I

  • 1. Malte Schøler (Jels) '09

København I

  • 1. Oscar Munck Aabenhus (København) '08

Holstebro/KCHO I

  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08

Sorø I

  • 1. Karl Bergreen Høj (Sorø) '09

Lyngby I

  • 1. Johan Bach Sørensen (Lyngby) '08

Bagsværd I

  • 1. Otto Kjærulff (Bagsværd) '09

Rødvig I

  • 1. Thomas Andersen (Rødvig) '09

Saxkjøbing I

  • 1. Carl Dunch (Saxkjøbing) '08

Ægir II

  • 1. Marius Alstrup (Ægir) '08

Ægir I

  • 1. Dmytro Bukin (Ægir) '08

Odense/KCO I

  • 1. Tobias Lilholm Petersen (Odense) '09

Holstebro/KCHO III

  • 1. Oliver Pedersen (Holstebro) '08

Lyngby II

  • 1. Johan Beck Grønskov (Lyngby) '08

Holstebro/KCHO II

  • 1. Jeppe Bredvig Emtkjær (Holstebro) '09
Løb 204 U15 W2X Piger U15 2X 500m 12 tilmeldinger

Sorø I

  • 1. Ella Bergreen (Sorø) '09
  • 2. Julie Trabolt Olsen (Sorø) '09

Holstebro/KCHO

  • 1. Trine Lorentzen (Holstebro) '08
  • 2. Katarina Kirkegaard (Holstebro) '10

Lyngby II

  • 1. Sofie Thea Kornbeck (Lyngby) '10
  • 2. Andrea Bork Terkelsen (Lyngby) '09

Næstv. I

  • 1. Malou Pedersen (Næstv.) '08
  • 2. Selma Frederiksen (Næstv.) '08

Hadsund I

  • 1. Caroline Lindskov Hessellund (Hadsund) '08
  • 2. Melody Harati (Hadsund) '10

AFMELDT Holstebro/KCHO I

  • 1. Trine Lorentzen (Holstebro) '08
  • 2. Laura Skov (Holstebro) '08

Lyngby I

  • 1. Karen Reimer (Lyngby) '09
  • 2. Marie Lie Schmidt (Lyngby) '10

Bagsværd I

  • 1. Marie Saxtoft Jørgensen (Bagsværd) '09
  • 2. Sigrid Gulløv-Elley (Bagsværd) '08

Odense/KCO I

  • 1. Benna Sundstrøm (Odense) '09
  • 2. Lea Eilenberg Bundgaard (Odense) '09

Holstebro/KCHO II

  • 1. Vigga Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '09
  • 2. Mille Hagsten (Holstebro) '09

Bagsværd/Fredensborg I

  • 1. Sigrid Lindquist (Bagsværd) '09
  • 2. Amalie Thal-Drexel (Fredensborg) '09

Lyngby/Ringsted I

  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Ringsted) '08
  • 2. Emmelie Brinkløv (Lyngby) '08
Løb 205 U17 M4X Drenge U17 4X 1000m 5 tilmeldinger

Bagsværd/Odense

  • 1. Hjalte Næraa (Bagsværd) '07
  • 2. Bastian Rud Bernhardt (Bagsværd) '07
  • 3. Otto Kjærulff (Bagsværd) '09
  • 4. Tobias Lilholm Petersen (Odense) '09

Bagsværd

  • 1. Aske Saltbæk (Bagsværd) '06
  • 2. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07
  • 3. Karl Heuer (Bagsværd) '06
  • 4. N N (Bagsværd) '95

Holstebro/KCHO I

  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
  • 2. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07
  • 3. William Lemming (Holstebro) '07
  • 4. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07

Odense/Silkeborg/KCO

  • 1. Anton Bøgelund (Odense) '07
  • 2. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense) '07
  • 3. Julian Kirchhoff Bang (Odense) '06
  • 4. Aske Saltbæk (Silkeborg) '06

AFMELDT Dragør/Roskilde/Sorø/Stevns I

  • 1. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06
  • 2. Mads Christensen (Sorø) '06
  • 3. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06
  • 4. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05
Løb 206 U17 W2X Piger U17 2X 1000m 8 tilmeldinger

Ægir I

MANGLER BETALING
  • 1. Caitlin Holbæk Lundager (Ægir) '07
  • 2. Frida Bisgaard Kopperholdt (Ægir) '07

Jels I

  • 1. Anna Thomsen (Jels) '07
  • 2. Dicte Fyhn (Jels) '09

Holstebro/KCHO I

  • 1. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07
  • 2. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07

AFMELDT Hadsund I

  • 1. Naja Lübeck (Hadsund) '07
  • 2. Josefine Antoinette Brink (Hadsund) '07

Sorø I

  • 1. Dina Poulsen (Sorø) '06
  • 2. Sofie Steffensen (Sorø) '07

Bagsværd I

  • 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08
  • 2. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd) '07

Roskilde I

  • 1. Isabella Bache (Roskilde) '06
  • 2. Silje Trenter (Roskilde) '06

KVIK I

  • 1. Ea Høyer Splitthorff (KVIK) '07
  • 2. Nanna Ancher (KVIK) '06
Løb 207 M1X Mænd 1X - ÅBEN 1000m 8 tilmeldinger

AFMELDT Hadsund I

  • 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04

Holstebro/KCHO I

  • 1. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro) '00

Odense/KCO II

  • 1. Tobias Holt Poulsen (Odense) '05

Roskilde II

  • 1. Sebastian Nordly (Roskilde) '01

AFMELDT Lyngby/KKL II

  • 1. Christian Thor Hagemann (Lyngby) '98

Odense/KCO I

  • 1. Niels Reinholdt (Odense) '95

Holstebro/KCHO II

  • 1. Magnus Juhl (Holstebro) '03

Roskilde I

  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00
Løb 208 W1X Kvinder 1X - ÅBEN 1000m 4 tilmeldinger

Roskilde II

  • 1. Iben Bech (Roskilde) '03

Holstebro/KCHO I

  • 1. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03

Roskilde I

  • 1. Helen Pabst (Roskilde) '96

Odense/KCO I

  • 1. Sarah Lindberg (Odense) '98
Løb 221 U15 M2X Drenge U15 2X 500m 6 tilmeldinger

Holstebro/KCHO I

  • 1. Mikkel Madsen (Holstebro) '09
  • 2. Oliver Ottow (Holstebro) '08

Ægir I

  • 1. Dmytro Bukin (Ægir) '08
  • 2. Marius Alstrup (Ægir) '08

Holstebro/KCHO II

  • 1. Jeppe Bredvig Emtkjær (Holstebro) '09
  • 2. Simon Aslak Gilberg (Holstebro) '10

Sorø I

  • 1. Aidan Mingo (Sorø) '08
  • 2. Tobias Kaldråstøyl (Sorø) '09

Lyngby/Rødvig I

  • 1. Johan Bach Sørensen (Lyngby) '08
  • 2. Thomas Andersen (Rødvig) '09

Odense/Saxkjøbing/KCO I

  • 1. Tobias Lilholm Petersen (Odense) '09
  • 2. Carl Dunch (Saxkjøbing) '08
Løb 222 U15 W4X Piger U15 4X 500m 3 tilmeldinger

Holstebro/KCHO I

  • 1. Vigga Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '09
  • 2. Mille Hagsten (Holstebro) '09
  • 3. Katarina Kirkegaard (Holstebro) '10
  • 4. Isabelle Eriksen Fortier (Holstebro) '10

Bagsværd/Fredensborg

  • 1. Sigrid Gulløv-Elley (Bagsværd) '08
  • 2. Astrid Aviaja Kjærulff (Bagsværd) '12
  • 3. Marie Saxtoft Jørgensen (Bagsværd) '09
  • 4. Amalie Thal-Drexel (Fredensborg) '09

Næstv./Odense/KCO

  • 1. N N (Odense) [0000]
  • 2. N N (Odense) [0000]
  • 3. Malou Pedersen (Næstv.) '08
  • 4. Selma Frederiksen (Næstv.) '08
Løb 223 U17 M2X Drenge U17 2X 1000m 10 tilmeldinger

Hadsund

  • 1. Christian Sindre Bech (Hadsund) '07
  • 2. Jonas Rask Risager (Hadsund) [0000]

Odense/KCO I

  • 1. Anton Bøgelund (Odense) '07
  • 2. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense) '07

Bagsværd II

  • 1. Hjalte Næraa (Bagsværd) '07
  • 2. Bastian Rud Bernhardt (Bagsværd) '07

Holstebro/KCHO III

  • 1. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07
  • 2. William Lemming (Holstebro) '07

København I

  • 1. Albert Grydehøj Stobbe (København) '07
  • 2. Carl Hassan Gaba (København) '07

Bagsværd I

  • 1. Aske Saltbæk (Bagsværd) '06
  • 2. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07

Holstebro/KCHO I

  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
  • 2. Simon Madsen (Holstebro) '06

Holstebro/KCHO

  • 1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07
  • 2. Simon Starklint (Holstebro) '06

Sorø I

  • 1. Emil Jelstrup (Sorø) '06
  • 2. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06

Bagsværd/Odense/KCO

  • 1. Julian Kirchhoff Bang (Odense) '06
  • 2. Theis Wolfram (Bagsværd) '06
Løb 224 U17 W1X Piger U17 1X 1000m 10 tilmeldinger

Hadsund I

  • 1. Cille Hougaard (Hadsund) '07

Stevns I

  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07

Ægir I

  • 1. Caitlin Holbæk Lundager (Ægir) '07

Holstebro/KCHO I

  • 1. Anna Kramer Bosnes (Holstebro) '07

Ægir II

  • 1. Frida Bisgaard Kopperholdt (Ægir) '07

KVIK I

  • 1. Nanna Ancher (KVIK) '06

København I

  • 1. Elvira Dyrbye Bohnsen (København) '07

AFMELDT Bagsværd I

  • 1. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd) '07

Sorø I

  • 1. Sofie Steffensen (Sorø) '07

Holstebro I

  • 1. My Alberte Schaaf (Holstebro) '06
Løb 226 M2X Mænd 2X - ÅBEN 1000m 6 tilmeldinger

Kolding/Odense/KCO I

  • 1. Niels Reinholdt (Odense) '95
  • 2. Mads Kirstein (Kolding) '04

Næstv. I

  • 1. Magnus Kamp Stagil (Næstv.) '96
  • 2. Frederik Tønning Larsen (Næstv.) '94

Bagsværd/DSR I

  • 1. Christian Vestergaard Sørensen (Bagsværd) '96
  • 2. Daniel Pedersen (DSR) '98

Aalborg I

  • 1. Tobias Emil Buch Nielsen (Aalborg) '93
  • 2. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg) '89

Ægir I

  • 1. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02
  • 2. Joachim Brahe Møller (Ægir) '04

Holstebro/KCHO I

  • 1. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02
  • 2. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro) '00
Løb 227 U19 M2X Drenge U19 2X 1000m 4 tilmeldinger

Hadsund I

  • 1. Mads Hessellund (Hadsund) '05
  • 2. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05

Bagsværd/Lyngby

  • 1. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05
  • 2. Alexander Walker (Lyngby) '05

AFMELDT Bagsværd/Lyngby/KKL I

  • 1. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd) '04
  • 2. Christian Runge (Lyngby) '04

Odense/Randers/KCO I

  • 1. Oliver Bach (Randers) '05
  • 2. Tobias Holt Poulsen (Odense) '05
Løb 228 U19 W2X Piger U19 2X 1000m 1 tilmelding

Roskilde/Silkeborg I

  • 1. Frida Werner Foldager (Roskilde) '05
  • 2. Marie Kleist (Silkeborg) '05
Løb 229 M2- Mænd 2- - ÅBEN 1000m 1 tilmelding

Holstebro/KCHO I

  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
  • 2. Patrick Klestrup (Holstebro) '02
Løb 230 U19 M2- Drenge U19 2- - ÅBEN 1000m 1 tilmelding

Holstebro/KCHO I

  • 1. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05
  • 2. Simon Madsen (Holstebro) '06
Løb 231 W2X/2- Kvinder 2X/2- - ÅBEN 1000m 5 tilmeldinger

Ægir II

  • 1. Liv Jensen (Ægir) '04
  • 2. Nanna Nibe Boldt (Ægir) '99

Hadsund/Randers I

  • 1. Line Ulstrup (Randers) '96
  • 2. Lea Lûbeck (Hadsund) '04

Aalborg/Aarhus I

  • 1. Karen Hougaard Frost (Aalborg) '99
  • 2. Emma Lehm Røddik (Aarhus) '97

Ægir I

  • 1. Ida Mose Nielsen (Ægir) '04
  • 2. Kirstine Nielsen (Ægir) '04

Odder/Odense/KCO I

  • 1. Mette Leitzke Sørensen (Odder) '95
  • 2. Sarah Lindberg (Odense) '98
Løb 232 Masters W/M 1X Kvinder/mænd Masters 1X (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 6 tilmeldinger

Nyborg I

  • 1. Brian Sørensen * (Nyborg) '68

Dragør I

  • 1. Morten Juel Hansen (Dragør) '72

Nyborg II

  • 1. Lena Stolzenbach (Nyborg) '71

Lemvig

  • 1. Jørgen Kielsholm (Lemvig) '63

Nordslesvig I

  • 1. Fleming Mathiesen (Nordslesvig) '46

Jels I

  • 1. Anders Jørgensen (Jels) '66
Løb 241 U15 W1X-Edon Piger U15 1X-Edon 250m 5 tilmeldinger

Hadsund I

  • 1. Caroline Lindskov Hessellund (Hadsund) '08

Jels I

  • 1. Rikke Jeckel (Jels) '08

Lyngby I

  • 1. Norah Sofie Bieder (Lyngby) '09

AFMELDT Bagsværd I

  • 1. Esther Gulløv-Elley (Bagsværd) '11

Lyngby II

  • 1. Andrea Bork Terkelsen (Lyngby) '09
Løb 242 U15 W1X Piger U15 1X 500m 9 tilmeldinger

Odense/KCO I

  • 1. Lea Eilenberg Bundgaard (Odense) '09

Lyngby III

  • 1. Andrea Bork Terkelsen (Lyngby) '09

Stevns I

  • 1. Kristina B Nielsen (Stevns) '08

Ringsted I

  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Ringsted) '08

Bagsværd I

  • 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08

Bagsværd II

  • 1. Sigrid Lindquist (Bagsværd) '09

Lyngby I

  • 1. Emmelie Brinkløv (Lyngby) '08

Lyngby II

  • 1. Karen Reimer (Lyngby) '09

Odense/KCO II

  • 1. Benna Sundstrøm (Odense) '09
Løb 244 U17 M1X Drenge U17 1X 1000m 12 tilmeldinger

Hadsund I

  • 1. Christian Sindre Bech (Hadsund) '07

Sorø I

  • 1. Emil Jelstrup (Sorø) '06

Sorø III

  • 1. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06

Silkeborg I

  • 1. Aske T. Jensen (Silkeborg) '07

Bagsværd I

  • 1. Theis Wolfram (Bagsværd) '06

AFMELDT København I

  • 1. Albert Grydehøj Stobbe (København) '07

Bagsværd II

  • 1. Karl Heuer (Bagsværd) '06

København II

  • 1. Carl Hassan Gaba (København) '07

AFMELDT Roskilde I

  • 1. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06

Dragør I

  • 1. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06

Sorø II

  • 1. Mads Christensen (Sorø) '06

Hadsund II

  • 1. Jonas Risager (Hadsund) '07
Løb 246 U17 W4X Piger U17 4X 1000m 1 tilmelding

Holstebro/KCHO I

  • 1. Anna Skovdam (Holstebro) '06
  • 2. Anna Kramer Bosnes (Holstebro) '07
  • 3. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07
  • 4. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07
Løb 247 M4X/4- Mænd 4X/4- - ÅBEN 1000m 3 tilmeldinger

Holstebro/KCHO I

  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
  • 2. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
  • 3. Jakob Iversen (Holstebro) '05
  • 4. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04

Odense I

  • 1. Simon Skjernaa Erfurth (Odense) '96
  • 2. Niels Trubbach (Odense) '96
  • 3. Jarl Littau-Jensen (Odense) '93
  • 4. Henrik Akre Thorup (Odense) '96

Holstebro/KCHO

  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
  • 2. Simon Madsen (Holstebro) '06
  • 3. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05
  • 4. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02
Løb 249 U19 W4X/4- Piger U19 4X/4- 1000m 1 tilmelding

Ægir I

  • 1. Ditte Kallestrup (Ægir) '04
  • 2. Ida Mose Nielsen (Ægir) '04
  • 3. Kirstine Nielsen (Ægir) '04
  • 4. Liv Jensen (Ægir) '04
Løb 250 W4X/4- Kvinder 4X/4- - ÅBEN 1000m 2 tilmeldinger

Aalborg

  • 1. Camilla Frølund (Aalborg) '96
  • 2. Mathilde Koldsøe Søreid (Aalborg) '00
  • 3. Sina Brandt (Aalborg) [0000]
  • 4. Lærke Kjeldgaard Petersen (Aalborg) '99

Odense

  • 1. Sara Safari Jensen (Odense) '00
  • 2. Sissel í Nesinum Sandholm (Odense) '96
  • 3. Maria Evald Pedersen (Odense) '00
  • 4. Ida Marie Nielsen (Odense) '96
Løb 251 Masters W/M 2X Kvinder/mænd Masters 2X (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 7 tilmeldinger

Nordslesvig I

  • 1. Eva Weitling (Nordslesvig) '60
  • 2. Marzena Hansen (Nordslesvig) '64

Aalborg I

  • 1. Peter Christoffersen (Aalborg) '74
  • 2. Jens Brandt (Aalborg) '60

Dragør/Nyborg I

  • 1. Brian Sørensen * (Nyborg) '68
  • 2. Morten Juel Hansen (Dragør) '72

Odense I

  • 1. Michael Vindinge Sørensen (Odense) '64
  • 2. Niklas Vindinge Sørensen (Odense) '94

Lemvig/Lyngby I

  • 1. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
  • 2. John Knudsen (Lyngby) '54

Nordslesvig/Ribe I

  • 1. Robin Ellinghaus (Nordslesvig) '59
  • 2. Palle Adelhardt (Ribe) '51

Ruderklub Flensburg I

  • 1. Doris Nebbe (GER) '74
  • 2. Horst_Günter Burmester (GER) '66
Løb 262 U13 M1X Drenge U13 1X 250m 3 tilmeldinger

AFMELDT Hadsund I

  • 1. Oliver Buus Nielsen (Hadsund) '10

Holstebro/KCHO I

  • 1. Sander Hansen (Holstebro) '10

Dragør I

  • 1. Gustav Juel Hansen (Dragør) '10
Løb 263 U13 W1X Piger U13 1X 250m 5 tilmeldinger

AFMELDT København I

  • 1. Elisabeth Grydehøj Stobbe (København) '10

AFMELDT Hadsund I

  • 1. Melody Harati (Hadsund) '10

Lyngby II

  • 1. Sofie Thea Kornbeck (Lyngby) '10

Bagsværd I

  • 1. Astrid Aviaja Kjærulff (Bagsværd) '12

Lyngby I

  • 1. Marie Lie Schmidt (Lyngby) '10
Løb 265 U17 W2- Piger U17 2- 1000m 1 tilmelding

Hadsund I

  • 1. Josefine Antoinette Brink (Hadsund) '07
  • 2. Naja Lübeck (Hadsund) '07
Løb 268 U19 M1X Drenge U19 1X 1000m 16 tilmeldinger

Lyngby/KKL I

  • 1. Alexander Walker (Lyngby) '05

Bagsværd III

  • 1. Hjalte Næraa (Bagsværd) '07

København I

  • 1. Viggo Højme Lambert (København) '05

Holstebro/KCHO I

  • 1. Jakob Iversen (Holstebro) '05

Bagsværd II

  • 1. Bastian Rud Bernhardt (Bagsværd) '07

AFMELDT Lyngby/KKL II

  • 1. Christian Runge (Lyngby) '04

Odense/KCO

  • 1. Tobias Holt Poulsen (Odense) '05

Kolding/KCO I

  • 1. Mads Kirstein (Kolding) '04

Stevns I

  • 1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05

Sorø II

  • 1. Jonas Lindegaard (Sorø) '05

Sorø I

  • 1. August Husted Coutant (Sorø) '04

Roskilde I

  • 1. Arsienii Proutorov (Roskilde) '05

Holstebro/KCHO II

  • 1. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05

Randers I

  • 1. Oliver Bach (Randers) '05

Jels I

  • 1. Mikkel Peter Noe (Jels) '05

Bagsværd I

  • 1. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05
Løb 269 U19 W1X Piger U19 1X 1000m 4 tilmeldinger

Silkeborg I

  • 1. Marie Kleist (Silkeborg) '05

AFMELDT Odder I

  • 1. Caroline Sejersen (Odder) '05

LDR I

  • 1. Caroline Bork Terkelsen (LDR) '05

Roskilde I

  • 1. Frida Werner Foldager (Roskilde) '05
Løb 273 W1X Kvinder 1X - Begynder 1000m 2 tilmeldinger

Roskilde I

  • 1. Helen Pabst (Roskilde) '96

Ægir I

  • 1. Ditte Kallestrup (Ægir) '04
Løb 274 U15 M4X Drenge U15 4X 500m 1 tilmelding

Holstebro/KCHO

  • 1. Mikkel Madsen (Holstebro) '09
  • 2. Simon Aslak Gilberg (Holstebro) '10
  • 3. Oliver Pedersen (Holstebro) '08
  • 4. Oliver Ottow (Holstebro) '08
Løb 275 Masters W/M 4X/4- Kvinder/mænd Masters 4X/4- (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 3 tilmeldinger

Kolding I

  • 1. Tommy Møhler (Kolding) '45
  • 2. Mogens Pedersen (Kolding) '45
  • 3. Jørgen Secher (Kolding) '48
  • 4. Palle Ole Jørgensen (Kolding) '47

Nordslesvig/Ruderklub Flensburg I

  • 1. Bente Burmester (GER) '77
  • 2. Doris Nebbe (GER) '74
  • 3. Horst_Günter Burmester (GER) '66
  • 4. Marc-Oliver Klages (Nordslesvig) '69

Lemvig/Lyngby I

  • 1. John Knudsen (Lyngby) '54
  • 2. Emil Meland Knudsen (Lyngby) '95
  • 3. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
  • 4. Jørgen Kielsholm (Lemvig) '63
Løb 277 U13 W/M 2X Piger/drenge U13 2X - MIX 500m 4 tilmeldinger

AFMELDT Hadsund I

  • 1. Oliver Buus Nielsen (Hadsund) '10
  • 2. Melody Harati (Hadsund) '10

Holstebro/KCHO I

  • 1. Sander Hansen (Holstebro) '10
  • 2. Katarina Kirkegaard (Holstebro) '10

AFMELDT Bagsværd I

  • 1. Esther Gulløv-Elley (Bagsværd) '11
  • 2. Astrid Aviaja Kjærulff (Bagsværd) '12

Holstebro/KCHO

  • 1. Mille Hagsten (Holstebro) '09
  • 2. Simon Aslak Gilberg (Holstebro) '10
Løb 278 W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ - Se Anden information - Løbsafvikling med handicap 1000m 2 tilmeldinger

Holstebro/KCHO

  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
  • 2. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02
  • 3. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
  • 4. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04
  • 5. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03
  • 6. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
  • 7. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05
  • 8. Magnus Juhl (Holstebro) [0000]
  • Cox. Daniel Mølgaard Pedersen (Holstebro) '05

Ægir I

  • 1. Ida Mose Nielsen (Ægir) '04
  • 2. Kirstine Nielsen (Ægir) '04
  • 3. Liv Jensen (Ægir) '04
  • 4. Ditte Kallestrup (Ægir) '04
  • 5. Nanna Nibe Boldt (Ægir) '99
  • 6. Frida Bisgaard Kopperholdt (Ægir) '07
  • 7. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02
  • 8. Joachim Brahe Møller (Ægir) '04
  • Cox. Caitlin Holbæk Lundager (Ægir) '07
Løb 279 W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ - Uni 8+ 1000m 3 tilmeldinger

Syddansk Universitet

  • 1. Niels Trubbach (Odense) '96
  • 2. Henrik Akre Thorup (Odense) '96
  • 3. Jonatan Kluge (Odense) '97
  • 4. Sara Safari Jensen (Odense) '00
  • 5. Simon Skjernaa Erfurth (Odense) '96
  • 6. Sissel í Nesinum Sandholm (Odense) '96
  • 7. Maria Evald Pedersen (Odense) '00
  • 8. Andreas Thorup (Odense) '96
  • Cox. Katharina Kaiser (Odense) '95

Aalborg Universitet I

  • 1. Karen Hougaard Frost (Aalborg) '99
  • 2. Sina Brandt (Aalborg) '99
  • 3. Astrid Bardram Starup-Hansen (Aalborg) '00
  • 4. Lærke Kjeldgaard Petersen (Aalborg) '99
  • 5. Tobias Emil Buch Nielsen (Aalborg) '93
  • 6. Mathilde Koldsøe Søreid (Aalborg) '00
  • 7. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg) '89
  • 8. Marie Møller Nielsen (Aalborg) '93
  • Cox. Mikkel Kallesøe (Aalborg) '00

Aalborg Universitet II

  • 1. Nicolaj Winther (Aalborg) '91
  • 2. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg) '89
  • 3. Jannik Mose Skov (Aalborg) '97
  • 4. Simon Staal Nielsen (Aalborg) '89
  • 5. Mads Gadeberg (Aalborg) '90
  • 6. Lasse-Emil Bang Nielsen (Aalborg) '96
  • 7. Esben Bach-Sørensen (Aalborg) '90
  • 8. Jesper Skovager Thomsen (Aalborg) '96
  • Cox. Mads Gadeberg (Aalborg) '90