Startliste - Holstebro Regatta - Årgangsmesterskaber 2022

Løb 103
U15 M1X
500m
Drenge U15 1X
1. Indledende
6. aug 2022 kl.09:30
1
Sorø I
  1. Aidan Mingo (Sorø)
2
Holstebro/KCHO I
  1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
3
København I
  1. Oscar Munck Aabenhus (København)
4
Lyngby II
  1. Johan Beck Grønskov (Lyngby)
5
Ægir I
  1. Dmytro Bukin (Ægir)
6
Saxkjøbing I
  1. Carl Dunch (Saxkjøbing)
7
Lyngby I
  1. Johan Bach Sørensen (Lyngby)
8
Holstebro/KCHO III
  1. Oliver Pedersen (Holstebro)
9
Ægir II
  1. Marius Alstrup (Ægir)
Løb 104
U15 W2X
500m
Piger U15 2X
1. Indledende
6. aug 2022 kl.09:40
1
Bagsværd
  1. 1. Astrid Aviaja Kjærulff (Bagsværd)
  2. 2. Sigrid Gulløv-Elley (Bagsværd)
2
Sorø I
  1. 1. Ella Bergreen (Sorø)
  2. 2. Julie Trabolt Olsen (Sorø)
3
Lyngby I
  1. 1. Emmelie Brinkløv (Lyngby)
  2. 2. Karen Reimer (Lyngby)
4
Odense I
  1. 1. Benna Sundstrøm (Odense)
  2. 2. Lea Eilenberg Bundgaard (Odense)
5
Hadsund I
  1. 1. Caroline Lindskov Hessellund (Hadsund)
  2. 2. Melody Harati (Hadsund)
6
Holstebro/KCHO
  1. 1. Vigga Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
  2. 2. Trine Lorentzen (Holstebro)
7
Næstv. I
  1. 1. Malou Pedersen (Næstv.)
  2. 2. Selma Frederiksen (Næstv.)
9
Bagsværd II
  1. 1. Sigrid Lindquist (Bagsværd)
  2. 2. Marie Saxtoft Jørgensen (Bagsværd)
Løb 106
U17 W2X
1000m
Piger U17 2X
1. Indledende
6. aug 2022 kl.09:50
1
Ægir I
  1. 1. Caitlin Holbæk Lundager (Ægir)
  2. 2. Frida Bisgaard Kopperholdt (Ægir)
2
Holstebro/KCHO
  1. 1. Anna Skovdam (Holstebro)
  2. 2. My Alberte Schaaf (Holstebro)
3
Jels I
  1. 1. Anna Thomsen (Jels)
  2. 2. Dicte Fyhn (Jels)
4
Bagsværd I
  1. 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd)
  2. 2. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd)
5
Hadsund I
  1. 1. Naja Lübeck (Hadsund)
  2. 2. Josefine Antoinette Brink (Hadsund)
6
Roskilde I
  1. 1. Isabella Bache (Roskilde)
  2. 2. Silje Trenter (Roskilde)
7
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)
  2. 2. Anna Kramer Bosnes (Holstebro)
8
KVIK I
  1. 1. Nanna Ancher (KVIK)
  2. 2. Ea Høyer Splitthorff (KVIK)
Løb 107
M1X
1000m
Mænd 1X - Borbjerg Sparekasse SPRINTER CUP, 1000m
1. Indledende
6. aug 2022 kl.10:00
1
Roskilde I
  1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde)
2
AFMELDT Odense/KCO II
  1. Tobias Holt Poulsen (Odense)
3
Hadsund II
  1. Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund)
4
AFMELDT Randers I
  1. Oliver Bach (Randers)
5
Roskilde II
  1. Sebastian Nordly (Roskilde)
6
Holstebro/KCHO I
  1. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro)
7
AFMELDT Lyngby/KKL I
  1. Christian Thor Hagemann (Lyngby)
8
Hadsund I
  1. August Herman Wisholm (Hadsund)
9
Holstebro/KCHO II
  1. Magnus Juhl (Holstebro)
10
Odense/KCO I
  1. Niels Reinholdt (Odense)
Løb 123
U17 M2X
1000m
Drenge U17 2X
1. Indledende
6. aug 2022 kl.10:10
1
Sorø I
  1. 1. Emil Jelstrup (Sorø)
  2. 2. Valdemar Vilhelmsen (Sorø)
2
Odense I
  1. 1. Anton Bøgelund (Odense)
  2. 2. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense)
3
København I
  1. 1. Albert Grydehøj Stobbe (København)
  2. 2. Carl Hassan Gaba (København)
4
Holstebro/KCHO II
  1. 1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro)
  2. 2. William Lemming (Holstebro)
5
Odense
  1. 1. Gustav Krogh (Odense)
  2. 2. Julian Kirchhoff Bang (Odense)
6
Bagsværd I
  1. 1. Theis Wolfram (Bagsværd)
  2. 2. Karl Heuer (Bagsværd)
7
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Simon Madsen (Holstebro)
  2. 2. Simon Starklint (Holstebro)
8
Hadsund I
  1. 1. Christian Sindre Bech (Hadsund)
  2. 2. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund)
Løb 124
U16 W1X
1000m
Piger U16 1X - 15 år
1. Indledende
6. aug 2022 kl.10:20
1
Hadsund I
  1. Victoria Clara Brink (Hadsund)
2
Ægir I
  1. Caitlin Holbæk Lundager (Ægir)
3
Sorø I
  1. Sofie Steffensen (Sorø)
4
Bagsværd I
  1. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd)
5
Stevns I
  1. Anna Iversen (Stevns)
6
Holstebro/KCHO II
  1. Anna Kramer Bosnes (Holstebro)
7
Ægir II
  1. Frida Bisgaard Kopperholdt (Ægir)
8
KVIK I
  1. Ea Høyer Splitthorff (KVIK)
Løb 143
U15 W1X
500m
Piger U15 1X - 14 år
1. Indledende
6. aug 2022 kl.10:30
1
Næstv. II
  1. Selma Frederiksen (Næstv.)
2
Lyngby I
  1. Emmelie Brinkløv (Lyngby)
3
Stevns I
  1. Kristina B Nielsen (Stevns)
4
Odense I
  1. Benna Sundstrøm (Odense)
5
Ringsted I
  1. Mejse Østergaard Nielsen (Ringsted)
6
Odense II
  1. Lea Eilenberg Bundgaard (Odense)
7
Næstv. I
  1. Malou Pedersen (Næstv.)
Løb 145
U17 M1X
1000m
Drenge U17 1X - 16 år
1. Indledende
6. aug 2022 kl.10:40
1
Dragør I
  1. Frederik Juel Hansen (Dragør)
2
Bagsværd II
  1. Aske Saltbæk (Bagsværd)
3
København II
  1. Carl Hassan Gaba (København)
4
AFMELDT Odense I
  1. Julian Kirchhoff Bang (Odense)
5
Sorø I
  1. Mads Christensen (Sorø)
6
Holstebro/KCHO I
  1. Simon Madsen (Holstebro)
7
København I
  1. Albert Grydehøj Stobbe (København)
8
Bagsværd III
  1. Karl Heuer (Bagsværd)
9
Roskilde I
  1. Esben Friis Thanning (Roskilde)
Løb 168
U19 M1X
1000m
Drenge U19 1X
1. Indledende
6. aug 2022 kl.11:00
1
Holstebro I
  1. Daniel Mølgaard Pedersen (Holstebro)
2
Kolding/KCO I
  1. Mads Kirstein (Kolding)
3
Stevns I
  1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns)
4
Lyngby/KKL I
  1. Alexander Walker (Lyngby)
5
København I
  1. Viggo Højme Lambert (København)
6
Randers I
  1. Oliver Bach (Randers)
7
Holstebro/KCHO II
  1. Jakob Iversen (Holstebro)
8
AFMELDT Lyngby/KKL II
  1. Christian Runge (Lyngby)
9
Sorø II
  1. Jonas Lindegaard (Sorø)
10
Roskilde I
  1. Arsienii Proutorov (Roskilde)
11
Odense/KCO I
  1. Tobias Holt Poulsen (Odense)
12
Bagsværd I
  1. Jakob Lynbech (Bagsværd)
13
Holstebro/KCHO I
  1. Hjalte Westeraa (Holstebro)
14
Jels I
  1. Mikkel Peter Noe (Jels)
15
Sorø I
  1. August Husted Coutant (Sorø)
Løb 101
U13 W/M 1X-Edon
250m
Piger/drenge U13 1X-Edon - 10 min mellem afdelinger
1. Afdeling
6. aug 2022 kl.11:20
1
AFMELDT Bagsværd II
  1. Esther Gulløv-Elley (Bagsværd)
3
Lyngby I
  1. Sofie Thea Kornbeck (Lyngby)
4
Bagsværd I
  1. Astrid Aviaja Kjærulff (Bagsværd)
5
Jels I
  1. Malte Schøler (Jels)
Løb 102
U14 M1X
500m
Drenge U14 1X
A Finale
6. aug 2022 kl.13:00
1
Holstebro/KCHO I
  1. Jeppe Bredvig Emtkjær (Holstebro)
2
Odense I
  1. Tobias Lilholm Petersen (Odense)
3
Rødvig I
  1. Thomas Andersen (Rødvig)
4
Bagsværd I
  1. Otto Kjærulff (Bagsværd)
Løb 103
U15 M1X
500m
Drenge U15 1X
A Finale
6. aug 2022 kl.13:05
1
Sorø I
  1. Aidan Mingo (Sorø)
2
Holstebro/KCHO I
  1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
4
Lyngby II
  1. Johan Beck Grønskov (Lyngby)
6
Saxkjøbing I
  1. Carl Dunch (Saxkjøbing)
7
Lyngby I
  1. Johan Bach Sørensen (Lyngby)
9
Ægir II
  1. Marius Alstrup (Ægir)
Løb 104
U15 W2X
500m
Piger U15 2X
A Finale
6. aug 2022 kl.13:10
2
Sorø I
  1. 1. Ella Bergreen (Sorø)
  2. 2. Julie Trabolt Olsen (Sorø)
3
Lyngby I
  1. 1. Emmelie Brinkløv (Lyngby)
  2. 2. Karen Reimer (Lyngby)
4
Odense I
  1. 1. Benna Sundstrøm (Odense)
  2. 2. Lea Eilenberg Bundgaard (Odense)
6
Holstebro/KCHO
  1. 1. Vigga Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
  2. 2. Trine Lorentzen (Holstebro)
7
Næstv. I
  1. 1. Malou Pedersen (Næstv.)
  2. 2. Selma Frederiksen (Næstv.)
9
Bagsværd II
  1. 1. Sigrid Lindquist (Bagsværd)
  2. 2. Marie Saxtoft Jørgensen (Bagsværd)
Løb 105
U17 M4X
1000m
Drenge U17 4X
A Finale
6. aug 2022 kl.13:15
1
Odense
  1. 1. Anton Bøgelund (Odense)
  2. 2. Gustav Krogh (Odense)
  3. 3. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense)
  4. 4. Julian Kirchhoff Bang (Odense)
2
Bagsværd I
  1. 1. Aske Saltbæk (Bagsværd)
  2. 2. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)
  3. 3. Karl Heuer (Bagsværd)
  4. 4. Theis Wolfram (Bagsværd)
3
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Simon Madsen (Holstebro)
  2. 2. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro)
  3. 3. William Lemming (Holstebro)
  4. 4. Kasper Søndergaard (Holstebro)
Løb 106
U17 W2X
1000m
Piger U17 2X
A Finale
6. aug 2022 kl.13:20
1
Ægir I
  1. 1. Caitlin Holbæk Lundager (Ægir)
  2. 2. Frida Bisgaard Kopperholdt (Ægir)
2
Holstebro/KCHO
  1. 1. Anna Skovdam (Holstebro)
  2. 2. My Alberte Schaaf (Holstebro)
4
Bagsværd I
  1. 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd)
  2. 2. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd)
5
Hadsund I
  1. 1. Naja Lübeck (Hadsund)
  2. 2. Josefine Antoinette Brink (Hadsund)
6
Roskilde I
  1. 1. Isabella Bache (Roskilde)
  2. 2. Silje Trenter (Roskilde)
7
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)
  2. 2. Anna Kramer Bosnes (Holstebro)
Løb 107
M1X
1000m
Mænd 1X - Borbjerg Sparekasse SPRINTER CUP, 1000m
A Finale
6. aug 2022 kl.13:25
1
Roskilde I
  1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde)
5
Roskilde II
  1. Sebastian Nordly (Roskilde)
6
Holstebro/KCHO I
  1. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro)
8
Hadsund I
  1. August Herman Wisholm (Hadsund)
10
Odense/KCO I
  1. Niels Reinholdt (Odense)
Løb 108
W1X
1000m
Kvinder 1X - Borbjerg Sparekasse SPRINTER CUP, 1000m
A Finale
6. aug 2022 kl.13:30
1
Roskilde I
  1. Iben Bech (Roskilde)
2
Odense/KCO I
  1. Sarah Lindberg (Odense)
3
Holstebro/KCHO
  1. Stine Højager Nielsen (Holstebro)
4
Roskilde II
  1. Helen Pabst (Roskilde)
Løb 121
U15 M2X
500m
Drenge U15 2X
A Finale
6. aug 2022 kl.13:35
1
AFMELDT Holstebro/KCHO II
  1. 1. Sander Hansen (Holstebro)
  2. 2. Simon Aslak Gilberg (Holstebro)
2
Sorø I
  1. 1. Karl Bergreen Høj (Sorø)
  2. 2. Tobias Kaldråstøyl (Sorø)
3
Holstebro/KCHO III
  1. 1. Oliver Ottow (Holstebro)
  2. 2. Jeppe Bredvig Emtkjær (Holstebro)
4
Ægir I
  1. 1. Dmytro Bukin (Ægir)
  2. 2. Marius Alstrup (Ægir)
5
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
  2. 2. Mikkel Madsen (Holstebro)
Løb 122
U15 W4X
500m
Piger U15 4X
A Finale
6. aug 2022 kl.13:40
1
Lyngby I
  1. 1. Karen Reimer (Lyngby)
  2. 2. Sofie Thea Kornbeck (Lyngby)
  3. 3. Emmelie Brinkløv (Lyngby)
  4. 4. Marie Lie Schmidt (Lyngby)
2
Bagsværd I
  1. 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd)
  2. 2. Sigrid Gulløv-Elley (Bagsværd)
  3. 3. Marie Saxtoft Jørgensen (Bagsværd)
  4. 4. Sigrid Lindquist (Bagsværd)
3
Holstebro/KCHO
  1. 1. Vigga Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
  2. 2. Katarina Kirkegaard (Holstebro)
  3. 3. Mille Hagsten (Holstebro)
  4. 4. Nicoline Bøjlesen (Holstebro)
Løb 123
U17 M2X
1000m
Drenge U17 2X
A Finale
6. aug 2022 kl.13:45
1
Sorø I
  1. 1. Emil Jelstrup (Sorø)
  2. 2. Valdemar Vilhelmsen (Sorø)
2
Odense I
  1. 1. Anton Bøgelund (Odense)
  2. 2. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense)
4
Holstebro/KCHO II
  1. 1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro)
  2. 2. William Lemming (Holstebro)
5
Odense
  1. 1. Gustav Krogh (Odense)
  2. 2. Julian Kirchhoff Bang (Odense)
6
Bagsværd I
  1. 1. Theis Wolfram (Bagsværd)
  2. 2. Karl Heuer (Bagsværd)
7
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Simon Madsen (Holstebro)
  2. 2. Simon Starklint (Holstebro)
Løb 124
U16 W1X
1000m
Piger U16 1X - 15 år
A Finale
6. aug 2022 kl.13:50
1
Hadsund I
  1. Victoria Clara Brink (Hadsund)
3
Sorø I
  1. Sofie Steffensen (Sorø)
4
Bagsværd I
  1. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd)
5
Stevns I
  1. Anna Iversen (Stevns)
6
Holstebro/KCHO II
  1. Anna Kramer Bosnes (Holstebro)
8
KVIK I
  1. Ea Høyer Splitthorff (KVIK)
Løb 125
U17 W1X
1000m
Piger U17 1X - 16 år
A Finale
6. aug 2022 kl.13:55
1
København I
  1. Elvira Dyrbye Bohnsen (København)
2
KVIK I
  1. Nanna Ancher (KVIK)
3
Ringsted I
  1. Mejse Østergaard Nielsen (Ringsted)
Løb 126
M2X
1000m
Mænd 2X - ÅBEN CUP, 1000m
A Finale
6. aug 2022 kl.14:00
1
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro)
  2. 2. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro)
2
Bagsværd/DSR I
  1. 1. Daniel Pedersen (DSR)
  2. 2. Christian Vestergaard Sørensen (Bagsværd)
3
Kolding/Odense/KCO I
  1. 1. Mads Kirstein (Kolding)
  2. 2. Niels Reinholdt (Odense)
4
Aalborg I
  1. 1. Tobias Emil Buch Nielsen (Aalborg)
  2. 2. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)
5
Næstv. I
  1. 1. Frederik Tønning Larsen (Næstv.)
  2. 2. Magnus Kamp Stagil (Næstv.)
6
Ægir I
  1. 1. Jacob Brahe Møller (Ægir)
  2. 2. Joachim Brahe Møller (Ægir)
Løb 127
U19 M2X
1000m
Drenge U19 2X
A Finale
6. aug 2022 kl.14:05
1
Bagsværd/København
  1. 1. Jakob Lynbech (Bagsværd)
  2. 2. Viggo Lambert (København)
2
AFMELDT Bagsværd/Lyngby/KKL I
  1. 1. Christian Runge (Lyngby)
  2. 2. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd)
3
Bagsværd I
  1. 1. Bastian Rud Bernhardt (Bagsværd)
  2. 2. Hjalte Næraa (Bagsværd)
4
Hadsund I
  1. 1. Mads Hessellund (Hadsund)
  2. 2. Frederik Bertelsen (Hadsund)
5
Odense/Randers/KCO I
  1. 1. Oliver Bach (Randers)
  2. 2. Tobias Holt Poulsen (Odense)
Løb 129
M2-
1000m
Mænd 2- - ÅBEN CUP, 1000m
A Finale
6. aug 2022 kl.14:05
6
Holstebro/KCHO
  1. 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro)
  2. 2. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro)
Løb 128
U19 W2X
1000m
Piger U19 2X
A Finale
6. aug 2022 kl.14:15
1
Roskilde/Silkeborg I
  1. 1. Frida Werner Foldager (Roskilde)
  2. 2. Marie Kleist (Silkeborg)
Løb 131
W2X/2-
1000m
Kvinder 2X/2- - ÅBEN CUP, 1000m
A Finale
6. aug 2022 kl.14:15
2
Ægir II [2X]
  1. 1. Liv Jensen (Ægir)
  2. 2. Nanna Nibe Boldt (Ægir)
3
Hadsund/Randers I [2-]
  1. 1. Line Ulstrup (Randers)
  2. 2. Lea Lûbeck (Hadsund)
4
Ægir I [2-]
  1. 1. Ida Mose Nielsen (Ægir)
  2. 2. Kirstine Nielsen (Ægir)
Løb 132
Masters W/M 1X
1000m
Masters Kvinder/mænd Masters 1X (Handicap beregningsmetode: Master)
1. Afdeling
6. aug 2022 kl.14:25
1
Nordslesvig I 1X(I) : 4:19 [0s]
  1. Fleming Mathiesen (Nordslesvig)
2
Ribe I 1X(H) : 4:04 [15s]
  1. Palle Adelhardt (Ribe)
3
Lemvig 1X(G) : 3:55 [24s]
  1. Jørgen Jensen (Lemvig)
4
Dragør I 1X(D) : 3:36 [43s]
  1. Morten Juel Hansen (Dragør)
Løb 142
U14 W1X
500m
Piger U14 1X - 13 år
A Finale
6. aug 2022 kl.14:30
1
Fredensborg I
  1. Amalie Thal-Drexel (Fredensborg)
2
Lyngby II
  1. Andrea Bork Terkelsen (Lyngby)
3
Holstebro/KCHO I
  1. Katarina Kirkegaard (Holstebro)
4
Lyngby I
  1. Karen Reimer (Lyngby)
5
Holstebro/KCHO I
  1. Mille Hagsten (Holstebro)
Løb 143
U15 W1X
500m
Piger U15 1X - 14 år
A Finale
6. aug 2022 kl.14:35
2
Lyngby I
  1. Emmelie Brinkløv (Lyngby)
3
Stevns I
  1. Kristina B Nielsen (Stevns)
4
Odense I
  1. Benna Sundstrøm (Odense)
5
Ringsted I
  1. Mejse Østergaard Nielsen (Ringsted)
7
Næstv. I
  1. Malou Pedersen (Næstv.)
Løb 144
U16 M1X
1000m
Drenge U16 1X - 15 år
A Finale
6. aug 2022 kl.14:40
1
Hadsund III
  1. Jonas Risager (Hadsund)
2
Bagsværd I
  1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)
3
Silkeborg I
  1. Aske T. Jensen (Silkeborg)
4
Hadsund II
  1. Christian Sindre Bech (Hadsund)
5
Hadsund I
  1. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund)
6
Holstebro/KCHO I
  1. Kasper Søndergaard (Holstebro)
Løb 145
U17 M1X
1000m
Drenge U17 1X - 16 år
A Finale
6. aug 2022 kl.14:45
1
Dragør I
  1. Frederik Juel Hansen (Dragør)
3
København II
  1. Carl Hassan Gaba (København)
5
Sorø I
  1. Mads Christensen (Sorø)
6
Holstebro/KCHO I
  1. Simon Madsen (Holstebro)
8
Bagsværd III
  1. Karl Heuer (Bagsværd)
9
Roskilde I
  1. Esben Friis Thanning (Roskilde)
Løb 147
M4X/4-
1000m
Mænd 4X/4- - ÅBEN CUP, 1000m
A Finale
6. aug 2022 kl.14:50
1
Odense I [4-]
  1. 1. Jarl Littau-Jensen (Odense)
  2. 2. Niels Trubbach (Odense)
  3. 3. Henrik Akre Thorup (Odense)
  4. 4. Simon Skjernaa Erfurth (Odense)
2
Holstebro/KCHO [4X]
  1. 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro)
  2. 2. Simon Mikkelsen (Holstebro)
  3. 3. Magnus Juhl (Holstebro)
  4. 4. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro)
3
Hadsund I [4X]
  1. 1. Mads Hessellund (Hadsund)
  2. 2. Frederik Bertelsen (Hadsund)
  3. 3. Rasmus Konnerup (Hadsund)
  4. 4. August Herman Wisholm (Hadsund)
Løb 148
U19 M4-
1000m
Drenge U19 4-
A Finale
6. aug 2022 kl.14:50
4
Holstebro/KCHO
  1. 1. Jakob Iversen (Holstebro)
  2. 2. Christian Søndergaard (Holstebro)
  3. 3. Hjalte Westeraa (Holstebro)
  4. 4. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro)
Løb 149
U19 W4X/4-
1000m
Piger U19 4X/4-
A Finale
6. aug 2022 kl.15:00
1
Ægir I [4-]
  1. 1. Ida Mose Nielsen (Ægir)
  2. 2. Kirstine Nielsen (Ægir)
  3. 3. Liv Jensen (Ægir)
  4. 4. Ditte Kallestrup (Ægir)
Løb 150
W4X/4-
1000m
Kvinder 4X/4- - ÅBEN CUP, 1000m
A Finale
6. aug 2022 kl.15:00
2
Aalborg [4-]
  1. 1. Camilla Frølund (Aalborg)
  2. 2. Mathilde Koldsøe Søreid (Aalborg)
  3. 3. Sina Brandt (Aalborg)
  4. 4. Lærke Kjeldgaard Petersen (Aalborg)
3
Odense [4X] [10s]
  1. 1. Sara Safari Jensen (Odense)
  2. 2. Maria Evald Pedersen (Odense)
  3. 3. Sissel í Nesinum Sandholm (Odense)
  4. 4. Sarah Lindberg (Odense)
Løb 146
U17 W4X
1000m
Piger U17 4X
A Finale
6. aug 2022 kl.15:10
1
Hadsund I
  1. 1. Victoria Clara Brink (Hadsund)
  2. 2. Cille Hougaard (Hadsund)
  3. 3. Josefine Antoinette Brink (Hadsund)
  4. 4. Naja Lübeck (Hadsund)
2
Holstebro/KCHO
  1. 1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)
  2. 2. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro)
  3. 3. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
  4. 4. Anna Skovdam (Holstebro)
Løb 151
Masters W/M 2X
1000m
Masters Kvinder/mænd Masters 2X (Handicap beregningsmetode: Master)
1. Afdeling
6. aug 2022 kl.15:15
1
Nordslesvig I 2X(F) : 3:58 [0s]
  1. 1. Eva Weitling (Nordslesvig)
  2. 2. Marzena Hansen (Nordslesvig)
2
Nordslesvig/Ribe I 2X(G) : 3:38 [20s]
  1. 1. Robin Ellinghaus (Nordslesvig)
  2. 2. Palle Adelhardt (Ribe)
3
Lemvig 2X(F) : 3:31 [27s]
  1. 1. Jørgen Jensen (Lemvig)
  2. 2. Jørgen Kielsholm (Lemvig)
4
Nordslesvig II 2X(F) : 3:31 [27s]
  1. 1. Fleming Mathiesen (Nordslesvig)
  2. 2. Marc-Oliver Klages (Nordslesvig)
5
Aalborg I 2X(E) : 3:25 [33s]
  1. 1. Peter Christoffersen (Aalborg)
  2. 2. Jens Brandt (Aalborg)
6
Odense I 2X(C) : 3:16 [42s]
  1. 1. Michael Vindinge Sørensen (Odense)
  2. 2. Niklas Vindinge Sørensen (Odense)
Løb 141
U15 W1X-Edon
250m
Piger U15 1X-Edon
1. Afdeling
6. aug 2022 kl.15:30
1
Hadsund I
  1. Caroline Lindskov Hessellund (Hadsund)
2
Lyngby I
  1. Andrea Bork Terkelsen (Lyngby)
3
Jels II
  1. Dicte Fyhn (Jels)
4
AFMELDT Bagsværd I
  1. Esther Gulløv-Elley (Bagsværd)
5
Lyngby II
  1. Norah Sofie Bieder (Lyngby)
Løb 162
U13 M1X
250m
Drenge U13 1X
A Finale
6. aug 2022 kl.15:35
1
Holstebro/KCHO I
  1. Sander Hansen (Holstebro)
2
Dragør I
  1. Gustav Juel Hansen (Dragør)
Løb 163
U13 W1X
250m
Piger U13 1X
A Finale
6. aug 2022 kl.15:40
1
Lyngby I
  1. Marie Lie Schmidt (Lyngby)
2
Hadsund I
  1. Melody Harati (Hadsund)
3
København I
  1. Elisabeth Grydehøj Stobbe (København)
4
Lyngby II
  1. Sofie Thea Kornbeck (Lyngby)
5
Bagsværd I
  1. Astrid Aviaja Kjærulff (Bagsværd)
Løb 164
U15 M4X
500m
Drenge U15 4X
A Finale
6. aug 2022 kl.15:45
1
Holstebro/KCHO
  1. 1. Sander Hansen (Holstebro)
  2. 2. Katarina Kirkegaard (Holstebro)
  3. 3. Oliver Ottow (Holstebro)
  4. 4. Jeppe Bredvig Emtkjær (Holstebro)
2
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
  2. 2. Oliver Pedersen (Holstebro)
  3. 3. Mikkel Madsen (Holstebro)
  4. 4. Simon Aslak Gilberg (Holstebro)
Løb 165
U17 W2-
1000m
Piger U17 2-
A Finale
6. aug 2022 kl.15:50
1
Sorø I
  1. 1. Dina Poulsen (Sorø)
  2. 2. Sofie Steffensen (Sorø)
2
AFMELDT Bagsværd I
  1. 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd)
  2. 2. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd)
3
Hadsund I
  1. 1. Naja Lübeck (Hadsund)
  2. 2. Josefine Antoinette Brink (Hadsund)
4
Holstebro/KCHO III
  1. 1. My Alberte Schaaf (Holstebro)
  2. 2. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro)
5
AFMELDT Holstebro/KCHO II
  1. 1. Anna Skovdam (Holstebro)
  2. 2. Anna Kramer Bosnes (Holstebro)
6
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)
  2. 2. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
Løb 168
U19 M1X
1000m
Drenge U19 1X
A Finale
6. aug 2022 kl.15:55
3
Stevns I
  1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns)
5
København I
  1. Viggo Højme Lambert (København)
7
Holstebro/KCHO II
  1. Jakob Iversen (Holstebro)
11
Odense/KCO I
  1. Tobias Holt Poulsen (Odense)
13
Holstebro/KCHO I
  1. Hjalte Westeraa (Holstebro)
15
Sorø I
  1. August Husted Coutant (Sorø)
Løb 169
U19 W1X
1000m
Piger U19 1X
A Finale
6. aug 2022 kl.16:00
1
Silkeborg I
  1. Marie Kleist (Silkeborg)
2
Roskilde I
  1. Frida Werner Foldager (Roskilde)
3
LDR I
  1. Caroline Bork Terkelsen (LDR)
Løb 173
W1X
1000m
Kvinder 1X - Begynder
A Finale
6. aug 2022 kl.16:10
1
Ægir I
  1. Ditte Kallestrup (Ægir)
2
Roskilde I
  1. Helen Pabst (Roskilde)
Løb 174
U17 M2-
1000m
Drenge U17 2-
A Finale
6. aug 2022 kl.16:15
1
Bagsværd I
  1. 1. Theis Wolfram (Bagsværd)
  2. 2. Karl Heuer (Bagsværd)
2
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Kasper Søndergaard (Holstebro)
  2. 2. William Lemming (Holstebro)
3
Holstebro/KCHO
  1. 1. Simon Starklint (Holstebro)
  2. 2. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro)
4
Holstebro/KCHO
  1. 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
  2. 2. Simon Madsen (Holstebro)
Løb 175
Masters W/M 4X/4-
1000m
Masters Kvinder/mænd Masters 4X/4- (Handicap beregningsmetode: Master)
1. Afdeling
6. aug 2022 kl.16:20
2
Kolding I 4X(I) : 3:45 [0s]
  1. 1. Tommy Møhler (Kolding)
  2. 2. Mogens Pedersen (Kolding)
  3. 3. Jørgen Secher (Kolding)
  4. 4. Palle Ole Jørgensen (Kolding)
1
Holstebro/Lemvig/Lyngby 4X(D) : 3:07 [38s]
  1. 1. Søren Madsen (Holstebro)
  2. 2. Emil Meland Knudsen (Lyngby)
  3. 3. Jørgen Jensen (Lemvig)
  4. 4. Jørgen Kielsholm (Lemvig)
Løb 177
U13 W/M 2X
500m
Piger/drenge U13 2X - MIX
1. Afdeling
6. aug 2022 kl.16:25
1
AFMELDT Bagsværd I
  1. 1. Astrid Aviaja Kjærulff (Bagsværd)
  2. 2. Esther Gulløv-Elley (Bagsværd)
2
Holstebro/KCHO
  1. 1. Mille Hagsten (Holstebro)
  2. 2. Simon Aslak Gilberg (Holstebro)
3
Holstebro/KCHO II
  1. 1. Katarina Kirkegaard (Holstebro)
  2. 2. Sander Hansen (Holstebro)
Løb 178
W/M 8+
1000m
Kvinder/mænd 8+ - Se Anden information - Løbsafvikling for handicap
A Finale
6. aug 2022 kl.16:30
1
Ægir I
  1. 1. Ida Mose Nielsen (Ægir)
  2. 2. Kirstine Nielsen (Ægir)
  3. 3. Liv Jensen (Ægir)
  4. 4. Ditte Kallestrup (Ægir)
  5. 5. Nanna Nibe Boldt (Ægir)
  6. 6. Caitlin Holbæk Lundager (Ægir)
  7. 7. Jacob Brahe Møller (Ægir)
  8. 8. Joachim Brahe Møller (Ægir)
  9. cox. Frida Bisgaard Kopperholdt (Ægir)
2
Holstebro/KCHO
  1. 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro)
  2. 2. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro)
  3. 3. Christian Søndergaard (Holstebro)
  4. 4. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro)
  5. 5. Stine Højager Nielsen (Holstebro)
  6. 6. Simon Mikkelsen (Holstebro)
  7. 7. Hjalte Westeraa (Holstebro)
  8. 8. Magnus Juhl (Holstebro)
  9. cox. Mikkel Madsen (Holstebro)
3
Bagsværd
  1. 1. Theis Wolfram (Bagsværd)
  2. 2. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd)
  3. 3. Karl Heuer (Bagsværd)
  4. 4. Jakob Lynbech (Bagsværd)
  5. 5. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)
  6. 6. Aske Saltbæk (Bagsværd)
  7. 7. Bastian Rud Bernhardt (Bagsværd)
  8. 8. Hjalte Næraa (Bagsværd)
  9. cox. Astrid Aviaja Kjærulff (Bagsværd)
Løb 179
W/M 8+
1000m
Kvinder/mænd 8+ - Uni 8+
A Finale
6. aug 2022 kl.16:35
2
Syddansk Universitet
  1. 1. Henrik Akre Thorup (Odense)
  2. 2. Jonatan Kluge (Odense)
  3. 3. Niels Trubbach (Odense)
  4. 4. Maria Evald Pedersen (Odense)
  5. 5. Sissel í Nesinum Sandholm (Odense)
  6. 6. Andreas Thorup (Odense)
  7. 7. Simon Skjernaa Erfurth (Odense)
  8. 8. Sara Safari Jensen (Odense)
  9. cox. Katharina Kaiser (Odense)
3
Aalborg Universitet
  1. 1. Camilla Frølund (Aalborg)
  2. 2. Sina Brandt (Aalborg)
  3. 3. Astrid Bardram Starup-Hansen (Aalborg)
  4. 4. Lærke Kjeldgaard Petersen (Aalborg)
  5. 5. Tobias Emil Buch Nielsen (Aalborg)
  6. 6. Mathilde Koldsøe Søreid (Aalborg)
  7. 7. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)
  8. 8. Marie Møller Nielsen (Aalborg)
  9. cox. NN 1 (Aalborg)
Løb 202
U15 M1X
500m
Drenge U15 1X
1. Indledende
7. aug 2022 kl.09:00
1
Jels I
  1. Malte Schøler (Jels)
2
København I
  1. Oscar Munck Aabenhus (København)
3
Holstebro/KCHO I
  1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
4
Sorø I
  1. Karl Bergreen Høj (Sorø)
5
Lyngby I
  1. Johan Bach Sørensen (Lyngby)
Løb 202
U15 M1X
500m
Drenge U15 1X
1. Indledende
7. aug 2022 kl.09:05
6
Bagsværd I
  1. Otto Kjærulff (Bagsværd)
7
Rødvig I
  1. Thomas Andersen (Rødvig)
8
Saxkjøbing I
  1. Carl Dunch (Saxkjøbing)
9
Ægir II
  1. Marius Alstrup (Ægir)
10
Ægir I
  1. Dmytro Bukin (Ægir)
Løb 202
U15 M1X
500m
Drenge U15 1X
1. Indledende
7. aug 2022 kl.09:10
11
Odense/KCO I
  1. Tobias Lilholm Petersen (Odense)
12
Holstebro/KCHO III
  1. Oliver Pedersen (Holstebro)
13
Lyngby II
  1. Johan Beck Grønskov (Lyngby)
14
Holstebro/KCHO II
  1. Jeppe Bredvig Emtkjær (Holstebro)
Løb 204
U15 W2X
500m
Piger U15 2X
1. Indledende
7. aug 2022 kl.09:15
1
Sorø I
  1. 1. Ella Bergreen (Sorø)
  2. 2. Julie Trabolt Olsen (Sorø)
2
Holstebro/KCHO
  1. 1. Trine Lorentzen (Holstebro)
  2. 2. Katarina Kirkegaard (Holstebro)
3
Lyngby II
  1. 1. Sofie Thea Kornbeck (Lyngby)
  2. 2. Andrea Bork Terkelsen (Lyngby)
4
Næstv. I
  1. 1. Malou Pedersen (Næstv.)
  2. 2. Selma Frederiksen (Næstv.)
5
Hadsund I
  1. 1. Caroline Lindskov Hessellund (Hadsund)
  2. 2. Melody Harati (Hadsund)
7
Lyngby I
  1. 1. Karen Reimer (Lyngby)
  2. 2. Marie Lie Schmidt (Lyngby)
8
Bagsværd I
  1. 1. Marie Saxtoft Jørgensen (Bagsværd)
  2. 2. Sigrid Gulløv-Elley (Bagsværd)
9
Odense/KCO I
  1. 1. Benna Sundstrøm (Odense)
  2. 2. Lea Eilenberg Bundgaard (Odense)
10
Holstebro/KCHO II
  1. 1. Vigga Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
  2. 2. Mille Hagsten (Holstebro)
11
Bagsværd/Fredensborg I
  1. 1. Sigrid Lindquist (Bagsværd)
  2. 2. Amalie Thal-Drexel (Fredensborg)
12
Lyngby/Ringsted I
  1. 1. Mejse Østergaard Nielsen (Ringsted)
  2. 2. Emmelie Brinkløv (Lyngby)
Løb 206
U17 W2X
1000m
Piger U17 2X
1. Indledende
7. aug 2022 kl.09:25
1
Ægir I
  1. 1. Caitlin Holbæk Lundager (Ægir)
  2. 2. Frida Bisgaard Kopperholdt (Ægir)
2
Jels I
  1. 1. Anna Thomsen (Jels)
  2. 2. Dicte Fyhn (Jels)
3
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
  2. 2. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)
4
AFMELDT Hadsund I
  1. 1. Naja Lübeck (Hadsund)
  2. 2. Josefine Antoinette Brink (Hadsund)
5
Sorø I
  1. 1. Dina Poulsen (Sorø)
  2. 2. Sofie Steffensen (Sorø)
6
Bagsværd I
  1. 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd)
  2. 2. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd)
7
Roskilde I
  1. 1. Isabella Bache (Roskilde)
  2. 2. Silje Trenter (Roskilde)
8
KVIK I
  1. 1. Ea Høyer Splitthorff (KVIK)
  2. 2. Nanna Ancher (KVIK)
Løb 223
U17 M2X
1000m
Drenge U17 2X
1. Indledende
7. aug 2022 kl.09:45
1
Hadsund
  1. 1. Christian Sindre Bech (Hadsund)
  2. 2. Jonas Rask Risager (Hadsund)
2
Odense/KCO I
  1. 1. Anton Bøgelund (Odense)
  2. 2. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense)
3
Bagsværd II
  1. 1. Hjalte Næraa (Bagsværd)
  2. 2. Bastian Rud Bernhardt (Bagsværd)
4
Holstebro/KCHO III
  1. 1. Kasper Søndergaard (Holstebro)
  2. 2. William Lemming (Holstebro)
5
København I
  1. 1. Albert Grydehøj Stobbe (København)
  2. 2. Carl Hassan Gaba (København)
6
Bagsværd I
  1. 1. Aske Saltbæk (Bagsværd)
  2. 2. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)
7
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
  2. 2. Simon Madsen (Holstebro)
8
Holstebro/KCHO
  1. 1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro)
  2. 2. Simon Starklint (Holstebro)
9
Sorø I
  1. 1. Emil Jelstrup (Sorø)
  2. 2. Valdemar Vilhelmsen (Sorø)
10
Bagsværd/Odense/KCO
  1. 1. Julian Kirchhoff Bang (Odense)
  2. 2. Theis Wolfram (Bagsværd)
Løb 224
U17 W1X
1000m
Piger U17 1X
1. Indledende
7. aug 2022 kl.09:55
1
Hadsund I
  1. Cille Hougaard (Hadsund)
2
Stevns I
  1. Anna Iversen (Stevns)
3
Ægir I
  1. Caitlin Holbæk Lundager (Ægir)
4
Holstebro/KCHO I
  1. Anna Kramer Bosnes (Holstebro)
5
Ægir II
  1. Frida Bisgaard Kopperholdt (Ægir)
6
KVIK I
  1. Nanna Ancher (KVIK)
7
København I
  1. Elvira Dyrbye Bohnsen (København)
8
AFMELDT Bagsværd I
  1. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd)
9
Sorø I
  1. Sofie Steffensen (Sorø)
10
Holstebro I
  1. My Alberte Schaaf (Holstebro)
Løb 242
U15 W1X
500m
Piger U15 1X
1. Indledende
7. aug 2022 kl.10:05
1
Odense/KCO I
  1. Lea Eilenberg Bundgaard (Odense)
2
Lyngby III
  1. Andrea Bork Terkelsen (Lyngby)
3
Stevns I
  1. Kristina B Nielsen (Stevns)
4
Ringsted I
  1. Mejse Østergaard Nielsen (Ringsted)
5
Bagsværd I
  1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd)
6
Bagsværd II
  1. Sigrid Lindquist (Bagsværd)
7
Lyngby I
  1. Emmelie Brinkløv (Lyngby)
8
Lyngby II
  1. Karen Reimer (Lyngby)
9
Odense/KCO II
  1. Benna Sundstrøm (Odense)
Løb 244
U17 M1X
1000m
Drenge U17 1X
1. Indledende
7. aug 2022 kl.10:15
1
Hadsund I
  1. Christian Sindre Bech (Hadsund)
2
Sorø I
  1. Emil Jelstrup (Sorø)
3
Sorø III
  1. Valdemar Vilhelmsen (Sorø)
4
Silkeborg I
  1. Aske T. Jensen (Silkeborg)
5
Bagsværd I
  1. Theis Wolfram (Bagsværd)
6
AFMELDT København I
  1. Albert Grydehøj Stobbe (København)
7
Bagsværd II
  1. Karl Heuer (Bagsværd)
8
København II
  1. Carl Hassan Gaba (København)
9
AFMELDT Roskilde I
  1. Esben Friis Thanning (Roskilde)
10
Dragør I
  1. Frederik Juel Hansen (Dragør)
11
Sorø II
  1. Mads Christensen (Sorø)
12
Hadsund II
  1. Jonas Risager (Hadsund)
Løb 201
U13 W/M 1X-Edon
250m
Piger/drenge U13 1X-Edon - 10 min mellem afdelinger
1. Afdeling
7. aug 2022 kl.10:25
1
Bagsværd I
  1. Astrid Aviaja Kjærulff (Bagsværd)
3
Lyngby I
  1. Sofie Thea Kornbeck (Lyngby)
4
AFMELDT Bagsværd II
  1. Esther Gulløv-Elley (Bagsværd)
Løb 268
U19 M1X
1000m
Drenge U19 1X
1. Indledende
7. aug 2022 kl.10:40
1
Lyngby/KKL I
  1. Alexander Walker (Lyngby)
2
Bagsværd III
  1. Hjalte Næraa (Bagsværd)
3
København I
  1. Viggo Højme Lambert (København)
4
Holstebro/KCHO I
  1. Jakob Iversen (Holstebro)
5
Bagsværd II
  1. Bastian Rud Bernhardt (Bagsværd)
6
AFMELDT Lyngby/KKL II
  1. Christian Runge (Lyngby)
7
Odense/KCO
  1. Tobias Holt Poulsen (Odense)
8
Kolding/KCO I
  1. Mads Kirstein (Kolding)
9
Stevns I
  1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns)
10
Sorø II
  1. Jonas Lindegaard (Sorø)
11
Sorø I
  1. August Husted Coutant (Sorø)
12
Roskilde I
  1. Arsienii Proutorov (Roskilde)
13
Holstebro/KCHO II
  1. Hjalte Westeraa (Holstebro)
14
Randers I
  1. Oliver Bach (Randers)
15
Jels I
  1. Mikkel Peter Noe (Jels)
16
Bagsværd I
  1. Jakob Lynbech (Bagsværd)
Løb 202
U15 M1X
500m
Drenge U15 1X
C Finale
7. aug 2022 kl.11:00
9
Ægir II
  1. Marius Alstrup (Ægir)
11
Odense/KCO I
  1. Tobias Lilholm Petersen (Odense)
Løb 202
U15 M1X
500m
Drenge U15 1X
B Finale
7. aug 2022 kl.11:05
8
Saxkjøbing I
  1. Carl Dunch (Saxkjøbing)
12
Holstebro/KCHO III
  1. Oliver Pedersen (Holstebro)
2
København I
  1. Oscar Munck Aabenhus (København)
10
Ægir I
  1. Dmytro Bukin (Ægir)
1
Jels I
  1. Malte Schøler (Jels)
Løb 202
U15 M1X
500m
Drenge U15 1X
A Finale
7. aug 2022 kl.11:10
6
Bagsværd I
  1. Otto Kjærulff (Bagsværd)
13
Lyngby II
  1. Johan Beck Grønskov (Lyngby)
3
Holstebro/KCHO I
  1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
7
Rødvig I
  1. Thomas Andersen (Rødvig)
5
Lyngby I
  1. Johan Bach Sørensen (Lyngby)
14
Holstebro/KCHO II
  1. Jeppe Bredvig Emtkjær (Holstebro)
Løb 204
U15 W2X
500m
Piger U15 2X
B Finale
7. aug 2022 kl.11:15
5
Hadsund I
  1. 1. Caroline Lindskov Hessellund (Hadsund)
  2. 2. Melody Harati (Hadsund)
3
Lyngby II
  1. 1. Sofie Thea Kornbeck (Lyngby)
  2. 2. Andrea Bork Terkelsen (Lyngby)
2
Holstebro/KCHO
  1. 1. Trine Lorentzen (Holstebro)
  2. 2. Katarina Kirkegaard (Holstebro)
11
Bagsværd/Fredensborg I
  1. 1. Sigrid Lindquist (Bagsværd)
  2. 2. Amalie Thal-Drexel (Fredensborg)
10
Holstebro/KCHO II
  1. 1. Vigga Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
  2. 2. Mille Hagsten (Holstebro)
Løb 204
U15 W2X
500m
Piger U15 2X
A Finale
7. aug 2022 kl.11:20
1
Sorø I
  1. 1. Ella Bergreen (Sorø)
  2. 2. Julie Trabolt Olsen (Sorø)
7
Lyngby I
  1. 1. Karen Reimer (Lyngby)
  2. 2. Marie Lie Schmidt (Lyngby)
4
Næstv. I
  1. 1. Malou Pedersen (Næstv.)
  2. 2. Selma Frederiksen (Næstv.)
12
Lyngby/Ringsted I
  1. 1. Mejse Østergaard Nielsen (Ringsted)
  2. 2. Emmelie Brinkløv (Lyngby)
9
Odense/KCO I
  1. 1. Benna Sundstrøm (Odense)
  2. 2. Lea Eilenberg Bundgaard (Odense)
8
Bagsværd I
  1. 1. Marie Saxtoft Jørgensen (Bagsværd)
  2. 2. Sigrid Gulløv-Elley (Bagsværd)
Løb 205
U17 M4X
1000m
Drenge U17 4X
A Finale
7. aug 2022 kl.11:25
1
Bagsværd/Odense
  1. 1. Hjalte Næraa (Bagsværd)
  2. 2. Bastian Rud Bernhardt (Bagsværd)
  3. 3. Otto Kjærulff (Bagsværd)
  4. 4. Tobias Lilholm Petersen (Odense)
2
Bagsværd
  1. 1. Aske Saltbæk (Bagsværd)
  2. 2. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)
  3. 3. Karl Heuer (Bagsværd)
  4. 4. N N (Bagsværd)
3
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
  2. 2. Kasper Søndergaard (Holstebro)
  3. 3. William Lemming (Holstebro)
  4. 4. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro)
4
Odense/Silkeborg/KCO
  1. 1. Anton Bøgelund (Odense)
  2. 2. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense)
  3. 3. Julian Kirchhoff Bang (Odense)
  4. 4. Aske Saltbæk (Silkeborg)
5
AFMELDT Dragør/Roskilde/Sorø/Stevns I
  1. 1. Esben Friis Thanning (Roskilde)
  2. 2. Mads Christensen (Sorø)
  3. 3. Frederik Juel Hansen (Dragør)
  4. 4. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns)
Løb 206
U17 W2X
1000m
Piger U17 2X
B Finale
7. aug 2022 kl.11:30
2
Jels I
  1. 1. Anna Thomsen (Jels)
  2. 2. Dicte Fyhn (Jels)
1
Ægir I
  1. 1. Caitlin Holbæk Lundager (Ægir)
  2. 2. Frida Bisgaard Kopperholdt (Ægir)
8
KVIK I
  1. 1. Ea Høyer Splitthorff (KVIK)
  2. 2. Nanna Ancher (KVIK)
Løb 206
U17 W2X
1000m
Piger U17 2X
A Finale
7. aug 2022 kl.11:35
5
Sorø I
  1. 1. Dina Poulsen (Sorø)
  2. 2. Sofie Steffensen (Sorø)
3
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
  2. 2. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)
7
Roskilde I
  1. 1. Isabella Bache (Roskilde)
  2. 2. Silje Trenter (Roskilde)
6
Bagsværd I
  1. 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd)
  2. 2. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd)
Løb 207
M1X
1000m
Mænd 1X - ÅBEN
A Finale
7. aug 2022 kl.11:40
2
Holstebro/KCHO I
  1. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro)
3
Odense/KCO II
  1. Tobias Holt Poulsen (Odense)
4
Roskilde II
  1. Sebastian Nordly (Roskilde)
6
Odense/KCO I
  1. Niels Reinholdt (Odense)
7
Holstebro/KCHO II
  1. Magnus Juhl (Holstebro)
8
Roskilde I
  1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde)
Løb 265
U17 W2-
1000m
Piger U17 2-
A Finale
7. aug 2022 kl.11:42
1
Hadsund I
  1. 1. Josefine Antoinette Brink (Hadsund)
  2. 2. Naja Lübeck (Hadsund)
Løb 208
W1X
1000m
Kvinder 1X - ÅBEN
A Finale
7. aug 2022 kl.11:45
1
Roskilde II
  1. Iben Bech (Roskilde)
2
Holstebro/KCHO I
  1. Stine Højager Nielsen (Holstebro)
3
Roskilde I
  1. Helen Pabst (Roskilde)
4
Odense/KCO I
  1. Sarah Lindberg (Odense)
Løb 221
U15 M2X
500m
Drenge U15 2X
A Finale
7. aug 2022 kl.11:50
1
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Mikkel Madsen (Holstebro)
  2. 2. Oliver Ottow (Holstebro)
2
Ægir I
  1. 1. Dmytro Bukin (Ægir)
  2. 2. Marius Alstrup (Ægir)
3
Holstebro/KCHO II
  1. 1. Jeppe Bredvig Emtkjær (Holstebro)
  2. 2. Simon Aslak Gilberg (Holstebro)
4
Sorø I
  1. 1. Aidan Mingo (Sorø)
  2. 2. Tobias Kaldråstøyl (Sorø)
5
Lyngby/Rødvig I
  1. 1. Johan Bach Sørensen (Lyngby)
  2. 2. Thomas Andersen (Rødvig)
6
Odense/Saxkjøbing/KCO I
  1. 1. Tobias Lilholm Petersen (Odense)
  2. 2. Carl Dunch (Saxkjøbing)
Løb 222
U15 W4X
500m
Piger U15 4X
A Finale
7. aug 2022 kl.11:55
1
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Vigga Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
  2. 2. Mille Hagsten (Holstebro)
  3. 3. Katarina Kirkegaard (Holstebro)
  4. 4. Isabelle Eriksen Fortier (Holstebro)
2
Bagsværd/Fredensborg
  1. 1. Sigrid Gulløv-Elley (Bagsværd)
  2. 2. Astrid Aviaja Kjærulff (Bagsværd)
  3. 3. Marie Saxtoft Jørgensen (Bagsværd)
  4. 4. Amalie Thal-Drexel (Fredensborg)
3
Næstv./Odense/KCO
  1. 2. N N (Odense)
  2. cox. Malou Pedersen (Næstv.)
  3. ?. Selma Frederiksen (Næstv.)
Løb 223
U17 M2X
1000m
Drenge U17 2X
B Finale
7. aug 2022 kl.12:00
1
Hadsund
  1. 1. Christian Sindre Bech (Hadsund)
  2. 2. Jonas Rask Risager (Hadsund)
3
Bagsværd II
  1. 1. Hjalte Næraa (Bagsværd)
  2. 2. Bastian Rud Bernhardt (Bagsværd)
6
Bagsværd I
  1. 1. Aske Saltbæk (Bagsværd)
  2. 2. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)
10
Bagsværd/Odense/KCO
  1. 1. Julian Kirchhoff Bang (Odense)
  2. 2. Theis Wolfram (Bagsværd)
Løb 223
U17 M2X
1000m
Drenge U17 2X
A Finale
7. aug 2022 kl.12:05
4
Holstebro/KCHO III
  1. 1. Kasper Søndergaard (Holstebro)
  2. 2. William Lemming (Holstebro)
5
København I
  1. 1. Albert Grydehøj Stobbe (København)
  2. 2. Carl Hassan Gaba (København)
2
Odense/KCO I
  1. 1. Anton Bøgelund (Odense)
  2. 2. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense)
7
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
  2. 2. Simon Madsen (Holstebro)
9
Sorø I
  1. 1. Emil Jelstrup (Sorø)
  2. 2. Valdemar Vilhelmsen (Sorø)
8
Holstebro/KCHO
  1. 1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro)
  2. 2. Simon Starklint (Holstebro)
Løb 224
U17 W1X
1000m
Piger U17 1X
A Finale
7. aug 2022 kl.12:10
1
Hadsund I
  1. Cille Hougaard (Hadsund)
2
Stevns I
  1. Anna Iversen (Stevns)
4
Holstebro/KCHO I
  1. Anna Kramer Bosnes (Holstebro)
7
København I
  1. Elvira Dyrbye Bohnsen (København)
9
Sorø I
  1. Sofie Steffensen (Sorø)
Løb 224
U17 W1X
1000m
Piger U17 1X
B Finale
7. aug 2022 kl.12:10
10
Holstebro I
  1. My Alberte Schaaf (Holstebro)
6
KVIK I
  1. Nanna Ancher (KVIK)
5
Ægir II
  1. Frida Bisgaard Kopperholdt (Ægir)
3
Ægir I
  1. Caitlin Holbæk Lundager (Ægir)
Løb 226
M2X
1000m
Mænd 2X - ÅBEN
A Finale
7. aug 2022 kl.12:20
1
Kolding/Odense/KCO I
  1. 1. Niels Reinholdt (Odense)
  2. 2. Mads Kirstein (Kolding)
2
Næstv. I
  1. 1. Magnus Kamp Stagil (Næstv.)
  2. 2. Frederik Tønning Larsen (Næstv.)
3
Bagsværd/DSR I
  1. 1. Christian Vestergaard Sørensen (Bagsværd)
  2. 2. Daniel Pedersen (DSR)
4
Aalborg I
  1. 1. Tobias Emil Buch Nielsen (Aalborg)
  2. 2. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)
5
Ægir I
  1. 1. Jacob Brahe Møller (Ægir)
  2. 2. Joachim Brahe Møller (Ægir)
6
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro)
  2. 2. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro)
Løb 229
M2-
1000m
Mænd 2- - ÅBEN
A Finale
7. aug 2022 kl.12:25
1
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro)
  2. 2. Patrick Klestrup (Holstebro)
Løb 227
U19 M2X
1000m
Drenge U19 2X
A Finale
7. aug 2022 kl.12:25
2
Hadsund I
  1. 1. Mads Hessellund (Hadsund)
  2. 2. Frederik Bertelsen (Hadsund)
3
Bagsværd/Lyngby
  1. 1. Jakob Lynbech (Bagsværd)
  2. 2. Alexander Walker (Lyngby)
4
AFMELDT Bagsværd/Lyngby/KKL I
  1. 1. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd)
  2. 2. Christian Runge (Lyngby)
5
Odense/Randers/KCO I
  1. 1. Oliver Bach (Randers)
  2. 2. Tobias Holt Poulsen (Odense)
Løb 230
U19 M2-
1000m
Drenge U19 2- - ÅBEN
A Finale
7. aug 2022 kl.12:25
6
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Hjalte Westeraa (Holstebro)
  2. 2. Simon Madsen (Holstebro)
Løb 231
W2X/2-
1000m
Kvinder 2X/2- - ÅBEN
A Finale
7. aug 2022 kl.12:30
1
Ægir II [2X]
  1. 1. Liv Jensen (Ægir)
  2. 2. Nanna Nibe Boldt (Ægir)
2
Hadsund/Randers I [2-]
  1. 1. Line Ulstrup (Randers)
  2. 2. Lea Lûbeck (Hadsund)
3
Aalborg/Aarhus I [2-]
  1. 1. Karen Hougaard Frost (Aalborg)
  2. 2. Emma Lehm Røddik (Aarhus)
4
Ægir I [2-]
  1. 1. Ida Mose Nielsen (Ægir)
  2. 2. Kirstine Nielsen (Ægir)
5
Odder/Odense/KCO I [2X]
  1. 1. Mette Leitzke Sørensen (Odder)
  2. 2. Sarah Lindberg (Odense)
Løb 228
U19 W2X
1000m
Piger U19 2X
A Finale
7. aug 2022 kl.12:30
6
Roskilde/Silkeborg I
  1. 1. Frida Werner Foldager (Roskilde)
  2. 2. Marie Kleist (Silkeborg)
Løb 232
Masters W/M 1X
1000m
Masters Kvinder/mænd Masters 1X (Handicap beregningsmetode: Master)
1. Afdeling
7. aug 2022 kl.12:35
5
Nordslesvig I 1X(I) : 4:19 [0s]
  1. Fleming Mathiesen (Nordslesvig)
3
Nyborg II 1X(D) : 4:03 [16s]
  1. Lena Stolzenbach (Nyborg)
4
Lemvig 1X(E) : 3:41 [38s]
  1. Jørgen Kielsholm (Lemvig)
6
Jels I 1X(E) : 3:41 [38s]
  1. Anders Jørgensen (Jels)
1
Nyborg I 1X(D) : 3:36 [43s]
  1. Brian Sørensen * (Nyborg)
2
Dragør I 1X(D) : 3:36 [43s]
  1. Morten Juel Hansen (Dragør)
Løb 241
U15 W1X-Edon
250m
Piger U15 1X-Edon
1. Afdeling
7. aug 2022 kl.12:40
1
Hadsund I
  1. Caroline Lindskov Hessellund (Hadsund)
2
Jels I
  1. Rikke Jeckel (Jels)
3
Lyngby I
  1. Norah Sofie Bieder (Lyngby)
4
AFMELDT Bagsværd I
  1. Esther Gulløv-Elley (Bagsværd)
5
Lyngby II
  1. Andrea Bork Terkelsen (Lyngby)
Løb 242
U15 W1X
500m
Piger U15 1X
B Finale
7. aug 2022 kl.12:45
8
Lyngby II
  1. Karen Reimer (Lyngby)
9
Odense/KCO II
  1. Benna Sundstrøm (Odense)
3
Stevns I
  1. Kristina B Nielsen (Stevns)
2
Lyngby III
  1. Andrea Bork Terkelsen (Lyngby)
Løb 242
U15 W1X
500m
Piger U15 1X
A Finale
7. aug 2022 kl.12:50
1
Odense/KCO I
  1. Lea Eilenberg Bundgaard (Odense)
5
Bagsværd I
  1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd)
4
Ringsted I
  1. Mejse Østergaard Nielsen (Ringsted)
7
Lyngby I
  1. Emmelie Brinkløv (Lyngby)
6
Bagsværd II
  1. Sigrid Lindquist (Bagsværd)
Løb 244
U17 M1X
1000m
Drenge U17 1X
B Finale
7. aug 2022 kl.12:55
12
Hadsund II
  1. Jonas Risager (Hadsund)
8
København II
  1. Carl Hassan Gaba (København)
1
Hadsund I
  1. Christian Sindre Bech (Hadsund)
4
Silkeborg I
  1. Aske T. Jensen (Silkeborg)
Løb 244
U17 M1X
1000m
Drenge U17 1X
A Finale
7. aug 2022 kl.13:00
5
Bagsværd I
  1. Theis Wolfram (Bagsværd)
2
Sorø I
  1. Emil Jelstrup (Sorø)
7
Bagsværd II
  1. Karl Heuer (Bagsværd)
10
Dragør I
  1. Frederik Juel Hansen (Dragør)
11
Sorø II
  1. Mads Christensen (Sorø)
Løb 246
U17 W4X
1000m
Piger U17 4X
A Finale
7. aug 2022 kl.13:05
1
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Anna Skovdam (Holstebro)
  2. 2. Anna Kramer Bosnes (Holstebro)
  3. 3. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)
  4. 4. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
Løb 249
U19 W4X/4-
1000m
Piger U19 4X/4-
A Finale
7. aug 2022 kl.13:05
2
Ægir I [4-]
  1. 1. Ditte Kallestrup (Ægir)
  2. 2. Ida Mose Nielsen (Ægir)
  3. 3. Kirstine Nielsen (Ægir)
  4. 4. Liv Jensen (Ægir)
Løb 250
W4X/4-
1000m
Kvinder 4X/4- - ÅBEN
A Finale
7. aug 2022 kl.13:05
3
Aalborg [4-]
  1. 1. Camilla Frølund (Aalborg)
  2. 2. Mathilde Koldsøe Søreid (Aalborg)
  3. 3. Sina Brandt (Aalborg)
  4. 4. Lærke Kjeldgaard Petersen (Aalborg)
4
Odense [4X] [5s]
  1. 1. Sara Safari Jensen (Odense)
  2. 2. Sissel í Nesinum Sandholm (Odense)
  3. 3. Maria Evald Pedersen (Odense)
  4. 4. Ida Marie Nielsen (Odense)
Løb 247
M4X/4-
1000m
Mænd 4X/4- - ÅBEN
A Finale
7. aug 2022 kl.13:15
1
Holstebro/KCHO I [4-]
  1. 1. Simon Mikkelsen (Holstebro)
  2. 2. Christian Søndergaard (Holstebro)
  3. 3. Jakob Iversen (Holstebro)
  4. 4. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro)
2
Odense I [4-]
  1. 1. Simon Skjernaa Erfurth (Odense)
  2. 2. Niels Trubbach (Odense)
  3. 3. Jarl Littau-Jensen (Odense)
  4. 4. Henrik Akre Thorup (Odense)
3
Holstebro/KCHO [4-]
  1. 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro)
  2. 2. Simon Madsen (Holstebro)
  3. 3. Hjalte Westeraa (Holstebro)
  4. 4. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro)
Løb 251
Masters W/M 2X
1000m
Masters Kvinder/mænd Masters 2X (Handicap beregningsmetode: Master)
1. Afdeling
7. aug 2022 kl.13:25
1
Nordslesvig I 2X(F) : 3:58 [0s]
  1. 1. Eva Weitling (Nordslesvig)
  2. 2. Marzena Hansen (Nordslesvig)
2
Aalborg I 2X(E) : 3:25 [0s]
  1. 1. Peter Christoffersen (Aalborg)
  2. 2. Jens Brandt (Aalborg)
3
Dragør/Nyborg I 2X(D) : 3:20 [5s]
  1. 1. Brian Sørensen * (Nyborg)
  2. 2. Morten Juel Hansen (Dragør)
4
Odense I 2X(C) : 3:16 [9s]
  1. 1. Michael Vindinge Sørensen (Odense)
  2. 2. Niklas Vindinge Sørensen (Odense)
Løb 251
Masters W/M 2X
1000m
Masters Kvinder/mænd Masters 2X (Handicap beregningsmetode: Master)
2. Afdeling
7. aug 2022 kl.13:25
5
Lemvig/Lyngby I 2X(G) : 3:38 [20s]
  1. 1. Jørgen Jensen (Lemvig)
  2. 2. John Knudsen (Lyngby)
6
Nordslesvig/Ribe I 2X(G) : 3:38 [20s]
  1. 1. Robin Ellinghaus (Nordslesvig)
  2. 2. Palle Adelhardt (Ribe)
7
Ruderklub Flensburg I 2X(D) : 3:33 [25s]
  1. 1. Doris Nebbe (GER)
  2. 2. Horst_Günter Burmester (GER)
Løb 262
U13 M1X
250m
Drenge U13 1X
1. Afdeling
7. aug 2022 kl.13:35
2
Holstebro/KCHO I
  1. Sander Hansen (Holstebro)
3
Dragør I
  1. Gustav Juel Hansen (Dragør)
Løb 263
U13 W1X
250m
Piger U13 1X
1. Afdeling
7. aug 2022 kl.13:40
1
AFMELDT København I
  1. Elisabeth Grydehøj Stobbe (København)
2
AFMELDT Hadsund I
  1. Melody Harati (Hadsund)
3
Lyngby II
  1. Sofie Thea Kornbeck (Lyngby)
4
Bagsværd I
  1. Astrid Aviaja Kjærulff (Bagsværd)
5
Lyngby I
  1. Marie Lie Schmidt (Lyngby)
Løb 268
U19 M1X
1000m
Drenge U19 1X
A Finale
7. aug 2022 kl.13:45
13
Holstebro/KCHO II
  1. Hjalte Westeraa (Holstebro)
11
Sorø I
  1. August Husted Coutant (Sorø)
4
Holstebro/KCHO I
  1. Jakob Iversen (Holstebro)
7
Odense/KCO
  1. Tobias Holt Poulsen (Odense)
14
Randers I
  1. Oliver Bach (Randers)
3
København I
  1. Viggo Højme Lambert (København)
Løb 269
U19 W1X
1000m
Piger U19 1X
A Finale
7. aug 2022 kl.13:50
1
Silkeborg I
  1. Marie Kleist (Silkeborg)
3
LDR I
  1. Caroline Bork Terkelsen (LDR)
4
Roskilde I
  1. Frida Werner Foldager (Roskilde)
Løb 273
W1X
1000m
Kvinder 1X - Begynder
A Finale
7. aug 2022 kl.13:55
1
Roskilde I
  1. Helen Pabst (Roskilde)
2
Ægir I
  1. Ditte Kallestrup (Ægir)
Løb 274
U15 M4X
500m
Drenge U15 4X
A Finale
7. aug 2022 kl.14:00
1
Holstebro/KCHO
  1. 1. Mikkel Madsen (Holstebro)
  2. 2. Simon Aslak Gilberg (Holstebro)
  3. 3. Oliver Pedersen (Holstebro)
  4. 4. Oliver Ottow (Holstebro)
Løb 275
Masters W/M 4X/4-
1000m
Masters Kvinder/mænd Masters 4X/4- (Handicap beregningsmetode: Master)
1. Afdeling
7. aug 2022 kl.14:05
1
Kolding I 4X(I) : 3:45 [0s]
  1. 1. Tommy Møhler (Kolding)
  2. 2. Mogens Pedersen (Kolding)
  3. 3. Jørgen Secher (Kolding)
  4. 4. Palle Ole Jørgensen (Kolding)
2
Nordslesvig/Ruderklub Flensburg I 4X(D) : 3:18 [27s]
  1. 1. Bente Burmester (GER)
  2. 2. Doris Nebbe (GER)
  3. 3. Horst_Günter Burmester (GER)
  4. 4. Marc-Oliver Klages (Nordslesvig)
3
Lemvig/Lyngby I 4X(E) : 3:11 [34s]
  1. 1. John Knudsen (Lyngby)
  2. 2. Emil Meland Knudsen (Lyngby)
  3. 3. Jørgen Jensen (Lemvig)
  4. 4. Jørgen Kielsholm (Lemvig)
Løb 277
U13 W/M 2X
500m
Piger/drenge U13 2X - MIX
1. Afdeling
7. aug 2022 kl.14:10
2
Holstebro/KCHO I
  1. 1. Sander Hansen (Holstebro)
  2. 2. Katarina Kirkegaard (Holstebro)
3
AFMELDT Bagsværd I
  1. 1. Esther Gulløv-Elley (Bagsværd)
  2. 2. Astrid Aviaja Kjærulff (Bagsværd)
4
Holstebro/KCHO
  1. 1. Mille Hagsten (Holstebro)
  2. 2. Simon Aslak Gilberg (Holstebro)
Løb 278
W/M 8+
1000m
Kvinder/mænd 8+ - Se Anden information - Løbsafvikling med handicap
A Finale
7. aug 2022 kl.14:15
1
Holstebro/KCHO
  1. 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro)
  2. 2. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro)
  3. 3. Christian Søndergaard (Holstebro)
  4. 4. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro)
  5. 5. Stine Højager Nielsen (Holstebro)
  6. 6. Simon Mikkelsen (Holstebro)
  7. 7. Hjalte Westeraa (Holstebro)
  8. 8. Magnus Juhl (Holstebro)
  9. cox. Daniel Mølgaard Pedersen (Holstebro)
2
Ægir I
  1. 1. Ida Mose Nielsen (Ægir)
  2. 2. Kirstine Nielsen (Ægir)
  3. 3. Liv Jensen (Ægir)
  4. 4. Ditte Kallestrup (Ægir)
  5. 5. Nanna Nibe Boldt (Ægir)
  6. 6. Frida Bisgaard Kopperholdt (Ægir)
  7. 7. Jacob Brahe Møller (Ægir)
  8. 8. Joachim Brahe Møller (Ægir)
  9. cox. Caitlin Holbæk Lundager (Ægir)
Løb 279
W/M 8+
1000m
Kvinder/mænd 8+ - Uni 8+
A Finale
7. aug 2022 kl.14:20
1
Syddansk Universitet
  1. 1. Niels Trubbach (Odense)
  2. 2. Henrik Akre Thorup (Odense)
  3. 3. Jonatan Kluge (Odense)
  4. 4. Sara Safari Jensen (Odense)
  5. 5. Simon Skjernaa Erfurth (Odense)
  6. 6. Sissel í Nesinum Sandholm (Odense)
  7. 7. Maria Evald Pedersen (Odense)
  8. 8. Andreas Thorup (Odense)
  9. cox. Katharina Kaiser (Odense)
2
Aalborg Universitet I
  1. 1. Karen Hougaard Frost (Aalborg)
  2. 2. Sina Brandt (Aalborg)
  3. 3. Astrid Bardram Starup-Hansen (Aalborg)
  4. 4. Lærke Kjeldgaard Petersen (Aalborg)
  5. 5. Tobias Emil Buch Nielsen (Aalborg)
  6. 6. Mathilde Koldsøe Søreid (Aalborg)
  7. 7. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg)
  8. 8. Marie Møller Nielsen (Aalborg)
  9. cox. Mikkel Kallesøe (Aalborg)
3
Aalborg Universitet II
  1. 1. Nicolaj Winther (Aalborg)
  2. 2. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)
  3. 3. Jannik Mose Skov (Aalborg)
  4. 4. Simon Staal Nielsen (Aalborg)
  5. 5. Mads Gadeberg (Aalborg)
  6. 6. Lasse-Emil Bang Nielsen (Aalborg)
  7. 7. Esben Bach-Sørensen (Aalborg)
  8. 8. Jesper Skovager Thomsen (Aalborg)
  9. cox. Mads Gadeberg (Aalborg)