Tilmeldinger - Jyske Mesterskaber 2021

Løb 100 W/M Ergo Kvinder/mænd Ergo - Åben 6000m 7 tilmeldinger

ASR I

  • 1. Eske Christiansen (ASR) '75

Esbjerg III

  • 1. Henning Kirk Brodde (Esbjerg) '60

Horsens I

  • 1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens) '57

AFMELDT KVIK I

  • 1. Peter Weile (KVIK) '73

Sorø I

  • 1. Christian Mølvig (Sorø) '79

Esbjerg II

  • 1. Hanna Jacob (Esbjerg) '96

Esbjerg I

  • 1. Simon Eskildsen (Esbjerg) '90
Løb 101 U10 WErgo Piger U10 Ergo - Piger 9år 2min 1 tilmelding

KVIK I

  • 1. Siff Larsen (KVIK) '13
Løb 103 U10 MErgo Drenge U10 Ergo - Drenge 9år 2min 2 tilmeldinger

Roskilde I

  • 1. Kasper Friis Thanning (Roskilde) '12

Holstebro/KCHO I

  • 1. Mads Madsen (Holstebro) '14
Løb 104 U11 MErgo Drenge U11 Ergo - Drenge 10år 2min 2 tilmeldinger

Aarhus I

  • 1. Felix Pertl Andersen (Aarhus) '11

Køge R I

  • 1. Felix Birk Hansen (Køge R) '11
Løb 105 U12 WErgo Piger U12 Ergo - Piger 11år 2min 1 tilmelding

AFMELDT Holstebro/KCHO I

  • 1. Katarina Kirkegaard (Holstebro) '10
Løb 106 U13 WErgo Piger U13 Ergo - Piger 12år 2min 5 tilmeldinger

Stevns I

  • 1. Kristina B Nielsen (Stevns) '08

Sønderborg I

  • 1. Signe Mose Termansen (Sønderborg) '09

AFMELDT Bagsværd II

  • 1. Marie Bohm Bramsen (Bagsværd) '09

Lyngby/KKL II

  • 1. Karen Reimer (Lyngby) '09

Lyngby/KKL I

  • 1. Olivia Elund Pihl (Lyngby) '09
Løb 107 U12 MErgo Drenge U12 Ergo - Drenge 11år 2min 3 tilmeldinger

Holstebro/KCHO I

  • 1. Simon Aslak Gilberg (Holstebro) '10

Dragør I

  • 1. Gustav Juel Hansen (Dragør) '10

Rødvig I

  • 1. Noa Jakobsen (Rødvig) '10
Løb 108 U13 MErgo Drenge U13 Ergo - Drenge 12år 2min 5 tilmeldinger

Rødvig I

  • 1. Thomas Hampen (Rødvig) '09

AFMELDT Bagsværd I

  • 1. Oscar Østergaard Nielsen (Bagsværd) '09

Holstebro/KCHO I

  • 1. Mikkel Madsen (Holstebro) '09

AFMELDT Holstebro/KCHO II

  • 1. Jeppe Bredvig Emtkjær (Holstebro) '09

AFMELDT Bagsværd II

  • 1. Pilou Jürgensen (Bagsværd) '09
Løb 109 U19 WErgo Piger U19 Ergo - Piger Nye roere 3min 1 tilmelding

Silkeborg I

  • 1. Marie Nørgaard (Silkeborg) '04
Løb 110 U19 MErgo Drenge U19 Ergo - Drenge Nye roere 3min 1 tilmelding

Silkeborg I

  • 1. Magnus Ladegaard (Silkeborg) '03
Løb 111 U14 WErgo Piger U14 Ergo - Piger 13år 3min 10 tilmeldinger

AFMELDT Holstebro/KCHO I

  • 1. Kirsten Taulbjerg (Holstebro) '08

Odder I

  • 1. Clara Mikkelsen (Odder) '08

Lyngby/KKL I

  • 1. Emmelie Brinkløv (Lyngby) '08

Stevns I

  • 1. Kristina B Nielsen (Stevns) '08

Sorø I

  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø) '08

AFMELDT Holstebro/KCHO III

  • 1. Karoline Brøgger (Holstebro) '08

Jels I

  • 1. Thea Marie Noe (Jels) '08

Jels II

  • 1. Celine Nielsen (Jels) '08

Holstebro/KCHO II

  • 1. Julie Højager (Holstebro) '08

AFMELDT Bagsværd I

  • 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08
Løb 112 U14 MErgo Drenge U14 Ergo - Drenge 13år 3min 8 tilmeldinger

Køge R I

  • 1. Oskar Lorek (Køge R) '08

AFMELDT Silkeborg I

  • 1. Jeppe Munk (Silkeborg) '08

AFMELDT Lyngby/KKL I

  • 1. Johan Bach Sørensen (Lyngby) '08

AFMELDT Bagsværd I

  • 1. Storm Genet (Bagsværd) '08

Holstebro/KCHO I

  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08

Sønderborg I

  • 1. Adam Jepsen (Sønderborg) '08

Saxkjøbing I

  • 1. Carl Dunch (Saxkjøbing) '08

AFMELDT Køge R I

  • 1. Valdemar Engell Sewohl (Køge R) '08
Løb 113 U15 WErgo Piger U15 Ergo - Piger 14år 4min 16 tilmeldinger

Holstebro/KCHO III

  • 1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07

Køge R I

  • 1. Filippa Birk Hansen (Køge R) '07

Holstebro/KCHO I

  • 1. Anna Bosnes (Holstebro) '07

Lyngby/KKL I

  • 1. Flora Barslund (Lyngby) '07

Sorø I

  • 1. Sofie Steffensen (Sorø) '07

Holstebro/KCHO II

  • 1. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07

Stevns I

  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07

Jels I

  • 1. Anna Thomsen (Jels) '07

Holstebro/KCHO IV

  • 1. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro) '07

AFMELDT Bagsværd I

  • 1. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd) '07

Stevns II

  • 1. Karen Bakkeskov Feld Andersen (Stevns) '07

Sorø II

  • 1. Selma Iversen (Sorø) '07

Hadsund I

  • 1. Josefine Brink (Hadsund) '07

Hadsund II

  • 1. Victoria Brink (Hadsund) '07

Hadsund III

  • 1. Naja Lübeck (Hadsund) '07

Hadsund IV

  • 1. Cille Hougaard (Hadsund) '07
Løb 114 U15 MErgo Drenge U15 Ergo - Drenge 14år 4min 10 tilmeldinger

Holstebro/KCHO I

  • 1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07

AFMELDT Bagsværd VII

  • 1. Alexander Grundtvig (Bagsværd) '07

AFMELDT Bagsværd VIII

  • 1. Jakob Bjørn Danø (Bagsværd) '07

Holstebro/KCHO II

  • 1. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07

AFMELDT Odder I

  • 1. Frey Sørensen (Odder) '07

Holstebro/KCHO III

  • 1. William Lemming (Holstebro) '07

AFMELDT Bagsværd II

  • 1. Hjalte Næraa (Bagsværd) '07

AFMELDT Bagsværd I

  • 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07

AFMELDT Sorø I

  • 1. Malthe Lund Lynæs (Sorø) '07

Hadsund I

  • 1. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund) '07
Løb 115 U16 WErgo Piger U16 Ergo - Piger 15år 2000m 11 tilmeldinger

Sorø I

  • 1. Dina Poulsen (Sorø) '06

Roskilde I

  • 1. Silje Trenter (Roskilde) '06

Holstebro/KCHO

  • 1. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro) '06

Køge R I

  • 1. Maja Wolska (Køge R) '06

Stevns I

  • 1. Isabella Bache (Stevns) '06

Holstebro/KCHO II

  • 1. My Alberte Schaaf (Holstebro) '06

Stevns I

  • 1. Isabella Bache (Stevns) '06

AFMELDT Holstebro/KCHO I

  • 1. Caroline Fredslund Sørensen (Holstebro) '06

AFMELDT Jels I

  • 1. Ida Haaning (Jels) '06

Silkeborg I

  • 1. Mathilde Lyngholm (Silkeborg) '06

Hadsund I

  • 1. Amalie Hvid Rasmussen (Hadsund) '06
Løb 116 U17 WErgo Piger U17 Ergo - Piger 16år 2000m 12 tilmeldinger

Roskilde I

  • 1. Kathrine Jehrbo (Roskilde) '05

Holstebro/KCHO I

  • 1. Laura Møller (Holstebro) '05

Silkeborg I

  • 1. Marie Kleist (Silkeborg) '05

AFMELDT Odder I

  • 1. Anne Kristine Bech Asaa (Odder) '05

AFMELDT Sorø II

  • 1. Elaina Bjørkman (Sorø) '05

Ægir I

  • 1. Mathilde Berfin Kaya (Ægir) '05

Sorø IV

  • 1. Maria Jákupsdottír Johansen (Sorø) '05

Sorø III

  • 1. Signe Thorup (Sorø) '05

AFMELDT Sorø I

  • 1. Liva Østergaard Nielsen (Sorø) '05

Odder II

  • 1. Caroline Sejersen (Odder) '05

Roskilde II

  • 1. Frida Werner Foldager (Roskilde) '05

Hadsund I

  • 1. Maria Bak Jeppesen (Hadsund) '05
Løb 117 U18 WErgo Piger U18 Ergo - Piger 17år 2000m 6 tilmeldinger

Bagsværd I

  • 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04

Ægir II

  • 1. Marie Martens Christensen (Ægir) '04

Ægir I

  • 1. Liv Jensen (Ægir) '04

Bagsværd II

  • 1. Lærke Vinneck Hansen (Bagsværd) '04

Bagsværd III

  • 1. Zoe Kaefer (Bagsværd) '04

Hadsund I

  • 1. Lea Lûbeck (Hadsund) '04
Løb 118 U19 WErgo Piger U19 Ergo - Piger 18år 2000m 5 tilmeldinger

Bagsværd I

  • 1. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd) '03

Aarhus I

  • 1. Rikke Køchs (Aarhus) '03

Silkeborg I

  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03

Holstebro/KCHO I

  • 1. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03

Roskilde I

  • 1. Iben Bech (Roskilde) '03
Løb 119 U16 MErgo Drenge U16 Ergo - Drenge 15år 2000m 21 tilmeldinger

KVIK I

  • 1. Hjalte Larsen (KVIK) '06

Roskilde II

  • 1. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06

Stevns I

  • 1. August Riis Poulsen (Stevns) '06

AFMELDT Odder I

  • 1. Thor Ølgaard (Odder) '06

Humlebæk I

  • 1. Bjarke Ølgaard Madsen (Humlebæk) '06

Holstebro/KCHO I

  • 1. Simon Madsen (Holstebro) '06

Stevns I

  • 1. August Riis Poulsen (Stevns) '06

Bagsværd VI

  • 1. Theis Wolfram (Bagsværd) '06

Holstebro/KCHO III

  • 1. Jens Pedersen (Holstebro) '06

AFMELDT Holstebro/KCHO V

  • 1. William Ørts (Holstebro) '06

AFMELDT Holstebro/KCHO IV

  • 1. Magnus Jensen (Holstebro) '06

Stevns I

  • 1. August Riis Poulsen (Stevns) '06

Sorø I

  • 1. Mads Christensen (Sorø) '06

AFMELDT Bagsværd II

  • 1. Aske Saltbæk (Bagsværd) '06

Bagsværd I

  • 1. Erik Friedrichsen (Bagsværd) '06

Dragør I

  • 1. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06

AFMELDT Holstebro/KCHO II

  • 1. Simon Starklint (Holstebro) '06

AFMELDT Bagsværd V

  • 1. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06

Bagsværd III

  • 1. Karl Heuer (Bagsværd) '06

AFMELDT Bagsværd IV

  • 1. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd) '06

Humlebæk II

  • 1. Laurits Hammond Hjorth (Humlebæk) '06
Løb 120 U17 MErgo Drenge U17 Ergo - Drenge 16år 2000m 15 tilmeldinger

Hadsund I

  • 1. Kian Harati (Hadsund) '05

Bagsværd I

  • 1. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05

Jels I

  • 1. Mikkel Peter Noe (Jels) '05

Stevns II

  • 1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05

Jels II

  • 1. Nicklas Frost Davidsen (Jels) '05

Randers I

  • 1. Oliver Bach (Randers) '05

Lyngby/KKL I

  • 1. Alexander Walker (Lyngby) '05

Stevns I

  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05

AFMELDT Odder I

  • 1. Andreas Vestergaard Petersen (Odder) '05

Sorø I

  • 1. Jonas Lindegaard (Sorø) '05

Roskilde I

  • 1. Anders Lendal Holm (Roskilde) '05

Holstebro/KCHO I

  • 1. Daniel Mølgaard Pedersen (Holstebro) '05

Holstebro/KCHO II

  • 1. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05

Hadsund II

  • 1. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05

Hadsund III

  • 1. Mads Hessellund (Hadsund) '05
Løb 121 U18 MErgo Drenge U18 Ergo - Drenge 17år 2000m 17 tilmeldinger

AFMELDT Bagsværd II

  • 1. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd) '04

AFMELDT Lyngby/KKL I

  • 1. Marcus Modest (Lyngby) '04

Holstebro/KCHO II

  • 1. Christian Søndergaard (Holstebro) '04

Roskilde I

  • 1. William Windel Krogh (Roskilde) '04

Bagsværd I

  • 1. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04

AFMELDT Sorø I

  • 1. August Husted Coutant (Sorø) '04

Silkeborg II

  • 1. Simon Toftgaard Garner (Silkeborg) '04

AFMELDT Bagsværd IV

  • 1. Mads Rubin (Bagsværd) '04

AFMELDT Lyngby/KKL II

  • 1. Christian Runge (Lyngby) '04

Hadsund I

  • 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04

Holstebro/KCHO III

  • 1. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04

Bagsværd III

  • 1. Henning Friedrichsen (Bagsværd) '04

Holstebro/KCHO I

  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04

Ægir I

  • 1. Joachim Brahe Møller (Ægir) '04

AFMELDT Ægir II

  • 1. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir) '04

Silkeborg I

  • 1. Casper Pedersen (Silkeborg) '04

Hadsund II

  • 1. Tobias Pedersen (Hadsund) '04
Løb 122 U19 MErgo Drenge U19 Ergo - Drenge 18år 2000m 11 tilmeldinger

Silkeborg II

  • 1. Magnus Ladegaard (Silkeborg) '03

AFMELDT Roskilde II

  • 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03

AFMELDT Ægir I

  • 1. Benjamin Johnsen (Ægir) '03

AFMELDT Viking I

  • 1. Aske Storm (Viking) '03

AFMELDT Odder I

  • 1. Anton Østergaard-Clausen (Odder) '03

AFMELDT Køge R I

  • 1. Kasper Skovø Krejberg (Køge R) '03

Silkeborg I

  • 1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03

Næstv. I

  • 1. William Kjærgaard (Næstv.) '03

Roskilde I

  • 1. Leander Kaliszan (Roskilde) '03

Sorø I

  • 1. Joshua Mingo (Sorø) '03

AFMELDT Holstebro/KCHO I

  • 1. Magnus Juhl (Holstebro) '03
Løb 123 U23 WErgo Kvinder U23 Ergo - Kvinder Sen B 2000m 2000m 7 tilmeldinger

Roskilde II

  • 1. Laura Plæhn Poulsen (Roskilde) '03

AFMELDT Holstebro/KCHO I

  • 1. Nikoba í Gong (Holstebro) '02

Roskilde I

  • 1. Ingrid Bo Andersen (Roskilde) '01

AFMELDT Roskilde I

  • 1. Caroline Munch (Roskilde) '02

Roskilde II

  • 1. Katja Petersson (Roskilde) '01

Aarhus I

  • 1. Laura Boldsen (Aarhus) '01

Randers I

  • 1. Anna Maja Lund Bentsen (Randers) '02
Løb 124 U23 LWErgo Kvinder U23 letvægt Ergo - Kvinder Sen B Let 2000m 2000m 4 tilmeldinger

Jels I

  • 1. Anette Saaugaard Hansen (Jels) '99

AFMELDT Aalborg I

  • 1. Karen Hougaard Frost (Aalborg) '99

Roskilde I

  • 1. Malli Segoli (Roskilde) '00

Ægir I

  • 1. Emilie Overgaard Ringøen (Ægir) '02
Løb 125 WErgo Kvinder Ergo - Kvinder Sen A 2000m 2000m 9 tilmeldinger

Aarhus I

  • 1. Emma Lehm Røddik (Aarhus) '97

ARA I

  • 1. Christina Jensen (ARA) '78

Aalborg III

  • 1. Janne Sørensen Bøhlers (Aalborg) '97

Aalborg I

  • 1. Stine Tillebæk Søndergaard (Aalborg) '98

AFMELDT Aalborg II

  • 1. Marie Møller Nielsen (Aalborg) '93

Aalborg I

  • 1. Camilla Frølund (Aalborg) '96

DSR I

  • 1. Tuuli Kasso (DSR) '90

AFMELDT Roskilde I

  • 1. Marie Skytte Hauberg Johannesen (Roskilde) '97

Esbjerg I

  • 1. Hanna Jacob (Esbjerg) '96
Løb 126 LWErgo Kvinder letvægt Ergo - Kvinder Sen A Let 2000m 2000m 2 tilmeldinger

Aalborg I

  • 1. Line Thomsen (Aalborg) '96

Næstv. I

  • 1. Anne Ørsted (Næstv.) '97
Løb 127 U23 MErgo Mænd U23 Ergo - Mænd, Sen B 2000m 2000m 16 tilmeldinger

Esbjerg I

  • 1. Brandur Poulsen (Esbjerg) '99

Roskilde I

  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00

Ægir I

  • 1. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02

AFMELDT Sorø I

  • 1. Tobias Handberg (Sorø) '02

Aalborg III

  • 1. Lasse Esbech Stenstrop (Aalborg) '99

Roskilde III

  • 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01

Sorø III

  • 1. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01

Holstebro/KCHO III

  • 1. Patrick Klestrup (Holstebro) '02

Roskilde II

  • 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99

Aalborg I

  • 1. Mikkel Kallesøe (Aalborg) '00

Sorø II

  • 1. Rasmus Lind (Sorø) '01

AFMELDT Holstebro/KCHO II

  • 1. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02

Holstebro/KCHO I

  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02

Saxkjøbing I

  • 1. David Wandrup (Saxkjøbing) '02

AFMELDT Holstebro/KCHO I

  • 1. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01

Holstebro

  • 1. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99
Løb 128 U23 LMErgo Mænd U23 letvægt Ergo - Mænd, Sen B let 2000m 2000m 3 tilmeldinger

Sorø I

  • 1. Peter Skou ** (Sorø) '02

Esbjerg I

  • 1. Christian Novrup (Esbjerg) '99

Hadsund I

  • 1. Rasmus Konnerup (Hadsund) '01
Løb 129 MErgo Mænd Ergo - Mænd Sen A 2000m 2000m 14 tilmeldinger

Holstebro/KCHO I

  • 1. Joakim Viberg (Holstebro) '96

Kalundb I

  • 1. Kåre Mattesen (Kalundb) '71

Aalborg

  • 1. Anders Esbjerg Nielsen (Aalborg) '97

AFMELDT Næstv. I

  • 1. Magnus Kamp Stagil (Næstv.) '96

Aalborg V

  • 1. Jesper Skovager Thomsen (Aalborg) '96

DSR II

  • 1. Tor Kristian Høyer Rasmussen (DSR) '95

DSR I

  • 1. Castor Valbum Rasmussen (DSR) '91

AFMELDT DSR IV

  • 1. Lukas Zorin Beraki (DSR) '90

AFMELDT Aalborg IV

  • 1. Thorbjørn Bue Petersen (Aalborg) '92

Aalborg II

  • 1. Esben Ravn (Aalborg) '93

AFMELDT Aalborg III

  • 1. Mikkel Paetau (Aalborg) '93

DSR III

  • 1. Jakob Brix (DSR) '91

AFMELDT Aalborg I

  • 1. Mark Kjeldgaard (Aalborg) '97

Nykøbing F I

  • 1. Kim Petersen (Nykøbing F) '91
Løb 130 LMErgo Mænd letvægt Ergo - Mænd Sen A Let 2000m 2000m 5 tilmeldinger

Aalborg I

  • 1. Jannik Mose Skov (Aalborg) '97

DSR III

  • 1. Lukas Zorin Beraki (DSR) '90

DSR II

  • 1. Amit Bar (DSR) '88

Aarhus I

  • 1. James Dodd (Aarhus) '89

DSR I

  • 1. Leif Førland Schill (DSR) '95
Løb 131 30+WErgo Kvinder 30+ Ergo - Kvinder, 30-39 år, 1000m 1000m 5 tilmeldinger

København II

  • 1. Krista Doerch (København) '89

AFMELDT Aalborg I

  • 1. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg) '89

Køge R I

  • 1. Louise Birk Hansen (Køge R) '82

ASR I

  • 1. Winnie Petersen (ASR) '84

København I

  • 1. Alix Garance (København) '90
Løb 133 40+WErgo Kvinder 40+ Ergo - Kvinder, 40-49 år, 1000 m 1000m 7 tilmeldinger

Roskilde I

  • 1. Dorthe Friis Thanning (Roskilde) '77

AFMELDT Næstv. I

  • 1. Lisa Petersen (Næstv.) '75

Nordslesvig I

  • 1. Claudia Horst (Nordslesvig) '74

Horsens I

  • 1. Linda Kærgaard Nielsen (Horsens) '80

AFMELDT Bagsværd I

  • 1. Christina Rindom (Bagsværd) '73

København II

  • 1. Stinne Grydehøj (København) '78

København III

  • 1. Louise Gjelstrup (København) '77
Løb 134 40+LWErgo Kvinder 40+ letvægt Ergo - Kvinder, 40-49 år, letvægt, 1000 m 1000m 1 tilmelding

Nordslesvig I

  • 1. Susanne Klages (Nordslesvig) '72
Løb 135 50+WErgo Kvinder 50+ Ergo - Kvinder, 50-59 år, 1000 m 1000m 8 tilmeldinger

AFMELDT Furesø I

  • 1. Mette Møller (Furesø) '63

Saxkjøbing I

  • 1. Mai Wandrup (Saxkjøbing) '65

KVIK I

  • 1. Katrine Jørgensen (KVIK) '71

Nyborg I

  • 1. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68

Humlebæk I

  • 1. Susanne Dam Poulsen (Humlebæk) '67

Risskov I

  • 1. Susanne Vestergård Andersen (Risskov) '67

AFMELDT Fredensborg I

  • 1. Sanne Poulin (Fredensborg) '69

Nyborg I

  • 1. Lena Stolzenbach (Nyborg) '71
Løb 136 50+LWErgo Kvinder 50+ letvægt Ergo - Kvinder, 50-59 år, letvægt, 1000 m 1000m 7 tilmeldinger

AFMELDT Sorø I

  • 1. Jeanette Emde Jensen ** (Sorø) '69

Humlebæk I

  • 1. Mette Porsmose (Humlebæk) '64

Køge R I

  • 1. Anna Karina Gravad (Køge R) '71

Risskov I

  • 1. Birgitte W. Nielsen (Risskov) '67

KVIK I

  • 1. Marianne Becker (KVIK) '62

København I

  • 1. Bie Andersen (København) '71

København I

  • 1. Vibeke Skousen (København) '69
Løb 137 60+WErgo Kvinder 60+ Ergo - Kvinder, 60-69 år, 1000 m 1000m 2 tilmeldinger

Saxkjøbing I

  • 1. Pia H Petersen (Saxkjøbing) '60

Køge R I

  • 1. Mai-Britt Bille (Køge R) '60
Løb 138 60+LWErgo Kvinder 60+ letvægt Ergo - Kvinder, 60-69 år, letvægt, 1000 m 1000m 1 tilmelding

Sorø I

  • 1. Birgit Juel-Hansen (Sorø) '52
Løb 140 70+WErgo Kvinder 70+ Ergo - Kvinder, 70- år, 1000 m 1000m 1 tilmelding

Fredensborg I

  • 1. Merete Boldt (Fredensborg) '47
Løb 141 30+MErgo Mænd 30+ Ergo - Mænd, 30-39 år, 1000m 1000m 6 tilmeldinger

Aalborg I

  • 1. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg) '89

Aalborg II

  • 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89

KVIK I

  • 1. Troels Ilsøe Mahneke (KVIK) '87

AFMELDT Uden Klub I

  • 1. Niklas Grundt Hansen (Uden Klub) '88

Esbjerg I

  • 1. Simon Eskildsen (Esbjerg) '90

Aarhus I

  • 1. Mark Lind (Aarhus) '86
Løb 142 30+LMErgo Mænd 30+ letvægt Ergo - Mænd, 30-39 år, letvægt 1000m 1000m 1 tilmelding

Furesø I

  • 1. Max Emde (Furesø) '88
Løb 143 40+MErgo Mænd 40+ Ergo - Mænd, 40-49 år, 1000 m 1000m 15 tilmeldinger

Dragør I

  • 1. Morten Juel Hansen (Dragør) '72

Bagsværd I

  • 1. Carl Christiansen (Bagsværd) '76

Næstv. II

  • 1. Morten Thorving (Næstv.) '77

Rødvig II

  • 1. Michael Mainz (Rødvig) '77

Ran I

  • 1. Jonas Haaning (DEN '80

Køge R I

  • 1. Henrik Borch (Køge R) '74

Køge R I

  • 1. Martin Birk Hansen (Køge R) '81

ASR I

  • 1. Eske Christiansen (ASR) '75

Bagsværd II

  • 1. Jesper Fink Petersen (Bagsværd) '74

Roskilde I

  • 1. Morten Sjørslev (Roskilde) '77

AFMELDT Bodycoach I

  • 1. Flemming Pristed (Bodycoach) '75

Rødvig I

  • 1. Jan Olsen (Rødvig) '78

DSR I

  • 1. Jack Ekman (DSR) '73

ASR II

  • 1. Kasper Aagaard (ASR) '75

KVIK I

  • 1. Peter w Weile (KVIK) '73
Løb 144 40+LMErgo Mænd 40+ letvægt Ergo - Mænd, 40-49 år, letvægt, 1000 m 1000m 1 tilmelding

Sorø I

  • 1. Christian Mølvig (Sorø) '79
Løb 145 50+LMErgo Mænd 50+ letvægt Ergo - Mænd, 50-59 år, letvægt 1000 m 1000m 3 tilmeldinger

Risskov II

  • 1. Claus Bus (Risskov) '67

Middelfart I

  • 1. Søren Hyre-Fenneberg (Middelfart) '70

Risskov I

  • 1. Michael Lind (Risskov) '67
Løb 146 50+MErgo Mænd 50+ Ergo - Mænd, 50-59 år, 1000 m 1000m 20 tilmeldinger

Hjemme fra Kælderen I

  • 1. Thomas Jensen (DEN '67

Esbjerg II

  • 1. Bent Bruunsgaard Andersen (Esbjerg) '63

AFMELDT 365 Design I

  • 1. Ole Vindfeldt (DEN '66

Aarhus I

  • 1. Morten Lindholm (Aarhus) '70

Kertem. I

  • 1. Stig Nielsen (Kertem.) '71

Næstv. I

  • 1. Steen Kjærgaard (Næstv.) '69

KVIK I

  • 1. Niel Goldsworthy (KVIK) '63

AFMELDT Furesø I

  • 1. Bo Hartz (Furesø) '62

Rønne I

  • 1. Torben Vesth Hansen (Rønne) '71

Rønne I

  • 1. Kurt Jensen (Rønne) '62

AFMELDT Esbjerg I

  • 1. Rune Øbo Birkholm-Clausen (Esbjerg) '70

Lyngby Kanoklub I

  • 1. Thomas Beck Christensen (DEN '71

København II

  • 1. Jesper Nielsen (København) '66

København I

  • 1. Ivan Birch Lykholt (København) '65

Køge R I

  • 1. Henrik Lerdorf (Køge R) '64

Nyborg I

  • 1. Brian Sørensen (Nyborg) '68

Furesø II

  • 1. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67

Rainmaker I

  • 1. Lars Olsen (DEN '66

Næstv. II

  • 1. Jan Stampe Jensen (Næstv.) '68

Bagsværd I

  • 1. Steen Nielbo (Bagsværd) '70
Løb 147 60+MErgo Mænd 60+ Ergo - Mænd, 60-69 år, 1000 m 1000m 15 tilmeldinger

Horsens I

  • 1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens) '57

Humlebæk I

  • 1. Kim Bo Wellendorph (Humlebæk) '60

Odder I

  • 1. Per Amby (Odder) '54

Nordslesvig I

  • 1. Arne Ingmar Johannsen (Nordslesvig) '58

Nyborg I

  • 1. Peter Rasmussen (Nyborg) '60

Køge R I

  • 1. Torben Pilehøj (Køge R) '58

Aarhus I

  • 1. Jacob Christian Lindegaard (Aarhus) '59

København I

  • 1. Thorsten Ramstrup (København) '52

Amelias Fars Sport and Fitness Club I

  • 1. Martin Mario Jelani (DEN '61

Furesø I

  • 1. Rolf Reuther-Nielsen (Furesø) '57

AFMELDT Stevns I

  • 1. Verner Køhler (Stevns) '56

Risskov II

  • 1. Bjarne Mørch Jensen (Risskov) '60

Risskov I

  • 1. Benny Weibel (Risskov) '59

Nordslesvig II

  • 1. Werner Güttel (Nordslesvig) '58

Esbjerg I

  • 1. Henning Kirk Brodde (Esbjerg) '60
Løb 148 60+LMErgo Mænd 60+ letvægt Ergo - Mænd, 60-69 år, letvægt, 1000 m 1000m 3 tilmeldinger

Furesø I

  • 1. Andreas Borg (Furesø) '59

Humlebæk I

  • 1. Christian Probst (Humlebæk) '60

AFMELDT Furesø II

  • 1. Ole Kongsbak (Furesø) '57
Løb 149 70+MErgo Mænd 70+ Ergo - Mænd, 70- år, 1000 m 1000m 3 tilmeldinger

AFMELDT Middelfart I

  • 1. Bent Bøgh Pedersen (Middelfart) '43

Rønne I

  • 1. Geert Olsen (Rønne) '47

AFMELDT Fredensborg I

  • 1. Svend Aage Nielsen (Fredensborg) '46
Løb 150 70+LMErgo Mænd 70+ letvægt Ergo - Mænd, 70- år, letvægt, 1000 m 1000m 1 tilmelding

Fredensborg I

  • 1. Svend Aage Nielsen (Fredensborg) '46