Startliste - Nordsjællands Coastal Regatta 2020

Løb 101
W2x Coastal
6000m
Kvinder 2x Coastal - Kvinder åben C2X
1. Afdeling
15. aug 2020 kl.10:00
1
AFMELDT DSR I
  1. 1. Irene Kjærskov Pedersen (DSR)
  2. 2. Cecilie Lützen Søltoft (DSR)
2
AFMELDT DSR III
  1. 1. Tanja Igland (DSR)
  2. 2. Samantha Don Robbins (DSR)
4
AFMELDT DSR V
  1. 1. Anna Calina Schanze (DSR)
  2. 2. Tanja Nors Tardrup (DSR)
6
AFMELDT KVIK I
  1. 1. Aja Runge Holmegaard (KVIK)
  2. 2. Ulla Jakobsen (KVIK)
7
AFMELDT KVIK II
  1. 1. Marianne Becker (KVIK)
  2. 2. Luise Lund Hansen (KVIK)
11
AFMELDT Humlebæk I
  1. 1. Marie Kaas (Humlebæk)
  2. 2. Malene Kristensen (Humlebæk)
Løb 102
50+W2x Coastal
6000m
Masters Kvinder 50+ 2x Coastal - Kvinder 50+ C2X
1. Afdeling
15. aug 2020 kl.10:01
8
AFMELDT Skovshoved I
  1. 1. Kate Skavin (Skovshoved)
  2. 2. Lise Hendriksen (Skovshoved)
10
AFMELDT Humlebæk I
  1. 1. June Kaspersen (Humlebæk)
  2. 2. Mette Porsmose (Humlebæk)
12
AFMELDT Humlebæk II
  1. 1. Anne Thomsen (Humlebæk)
  2. 2. Birgitte Rufford Probst (Humlebæk)
Løb 103
M1x Coastal
6000m
Mænd 1x Coastal - Mænd åben C1X
1. Afdeling
15. aug 2020 kl.10:05
14
AFMELDT DSR I
  1. Joen Petur Jacobsen (DSR)
20
AFMELDT DSR
  1. Lars Fjord Garvey (DSR)
33
AFMELDT Hadsund I
  1. Michael Blomstrand (Hadsund)
39
AFMELDT Helsingborg I
  1. Peter Berg (Helsingborg)
48
AFMELDT Helsingborg II
  1. Jonathan Wright (Helsingborg)
Løb 104
50+M1x Coastal
6000m
Masters Mænd 50+ 1x Coastal - Mænd 50+ C1X
1. Afdeling
15. aug 2020 kl.10:05
13
AFMELDT Humlebæk I
  1. Ryan Rosenberg (Humlebæk)
Løb 105
W/M 2x Coastal
6000m
Kvinder/mænd 2x Coastal - Mix åben C2X
1. Afdeling
15. aug 2020 kl.11:00
1
AFMELDT DSR I
  1. 1. Ragna Karen Sigurðardóttir (DSR)
  2. 2. Tor Kristian Høyer Rasmussen (DSR)
4
AFMELDT DSR II
  1. 1. Thorleif Rud Lindholm (DSR)
  2. 2. Mette Dyrlund Petersen (DSR)
6
AFMELDT KVIK I
  1. 1. Torill Lindebjerg (KVIK)
  2. 2. Peter Weile (KVIK)
7
AFMELDT KVIK III
  1. 1. Marianne Becker (KVIK)
  2. 2. Peter Munk (KVIK)
10
AFMELDT Humlebæk I
  1. 1. Pia Rasmussen (Humlebæk)
  2. 2. Michael Stein (Humlebæk)
Løb 106
50+W/M 2x Coastal
6000m
Masters Kvinder/mænd 50+ 2x Coastal - Mix 50+ C2X
1. Afdeling
15. aug 2020 kl.11:05
2
AFMELDT Humlebæk III
  1. 1. Kim Bo Wellendorph (Humlebæk)
  2. 2. Mette Porsmose (Humlebæk)
3
AFMELDT Fredensborg I
  1. 1. Lizzie Haastrup (Fredensborg)
  2. 2. Terkel Jespersen (Fredensborg)
9
AFMELDT København I
  1. 1. Vibeke Skousen (København)
  2. 2. Ivan Birch Lykholt (København)
11
AFMELDT Humlebæk II
  1. 1. June Kaspersen (Humlebæk)
  2. 2. Keld Strudahl (Humlebæk)
12
AFMELDT Humlebæk I
  1. 1. Elisabet Steen (Humlebæk)
  2. 2. Torben Møller Klausen (Humlebæk)
21
AFMELDT Nivå I
  1. 1. Charlotte Prytz (Nivå)
  2. 2. Morten Brok (Nivå)
Løb 107
M4x+ Coastal
6000m
Mænd 4x+ Coastal - Mænd åben C4X+
1. Afdeling
15. aug 2020 kl.12:00
16
AFMELDT DSR I
  1. 1. Johan Berg (DSR)
  2. 2. Tor Kristian Høyer Rasmussen (DSR)
  3. 3. Morten Oluf Nielsen (DSR)
  4. 4. Joen Petur Jacobsen (DSR)
  5. cox. Simone Krog Christensen (DSR)
18
AFMELDT DSR/KVIK/Lyngby
  1. 1. Jacob Lenzing (Lyngby)
  2. 2. Kelvin Yeung (KVIK)
  3. 3. Peter Munk (KVIK)
  4. 4. Lars Fjord Garvey (DSR)
  5. cox. Dorte Lassen (KVIK)
Løb 108
U19 W/M
3000m
Piger/drenge U19 (Handicap beregningsmetode: Ldk7) - URO - handicap for køn/alder C2X
1. Afdeling
15. aug 2020 kl.12:03
11
AFMELDT Humlebæk
  1. 1. Andreas Gjerding (Humlebæk)
  2. 2. Nicoline Englev (Humlebæk)
12
AFMELDT Humlebæk
  1. 1. Laurits Hammond Hjorth (Humlebæk)
  2. 2. Bjarke Ølgaard Madsen (Humlebæk)
Løb 109
W1x Coastal
6000m
Kvinder 1x Coastal - Kvinder åben C1X
1. Afdeling
15. aug 2020 kl.12:08
14
AFMELDT DSR II
  1. Lea Benedicte Skov Hansen (DSR)
19
AFMELDT KVIK I
  1. Torill Lindebjerg (KVIK)
20
AFMELDT DSR I
  1. Mette Dyrlund Petersen (DSR)
48
AFMELDT Helsingborg I
  1. Maria Berg (Helsingborg)
Løb 111
M2x Coastal
6000m
Mænd 2x Coastal - Mænd åben C2X
1. Afdeling
15. aug 2020 kl.13:05
1
AFMELDT DSR I
  1. 1. Johan Berg (DSR)
  2. 2. Morten Oluf Nielsen (DSR)
7
AFMELDT KVIK I
  1. 1. Mark van Herk (KVIK)
  2. 2. Niels Havndrup Kraaer (KVIK)
12
AFMELDT Humlebæk/Nivå I
  1. 1. James Haile (Humlebæk)
  2. 2. Morten Brok (Nivå)
37
AFMELDT Helsingborg II
  1. 1. Jonathan Wright (Helsingborg)
  2. 2. Daniel Klintbo (Helsingborg)
38
AFMELDT Helsingborg I
  1. 1. Peter Berg (Helsingborg)
  2. 2. Christopher Berg (Helsingborg)
Løb 112
50+M2x Coastal
6000m
Masters Mænd 50+ 2x Coastal - Mænd 50+ C2X
1. Afdeling
15. aug 2020 kl.13:05
8
AFMELDT Skovshoved I
  1. 1. Jesper Skavin (Skovshoved)
  2. 2. Jens Tarp (Skovshoved)
10
AFMELDT Humlebæk II
  1. 1. Christian Stephensen (Humlebæk)
  2. 2. Ryan Rosenberg (Humlebæk)
11
AFMELDT Humlebæk I
  1. 1. Kim Bo Wellendorph (Humlebæk)
  2. 2. Keld Strudahl (Humlebæk)
Løb 113
W4x+ Coastal
6000m
Kvinder 4x+ Coastal - Kvinder åben C4X+
1. Afdeling
15. aug 2020 kl.13:10
16
AFMELDT DSR II
  1. 1. Cecilie Lützen Søltoft (DSR)
  2. 2. Irene Kjærskov Pedersen (DSR)
  3. 3. Rikke Bloch (DSR)
  4. 4. Sara Lena Josefin Engberg (DSR)
  5. cox. Simone Krog Christensen (DSR)
17
AFMELDT DSR I
  1. 1. Samantha Don Robbins (DSR)
  2. 2. Anna Calina Schanze (DSR)
  3. 3. Tanja Nors Tardrup (DSR)
  4. 4. Lea Benedicte Skov Hansen (DSR)
  5. cox. Martin Grand Ast (DSR)
18
AFMELDT KVIK
  1. 1. Aja Runge Holmegaard (KVIK)
  2. 2. Dorte Lassen (KVIK)
  3. 3. Ulla Jakobsen (KVIK)
  4. 4. Luise Lund Hansen (KVIK)
  5. cox. Torill Lindebjerg (KVIK)
Løb 201
M1x Coastal
500m
Mænd 1x Coastal - Beach Sprint Mænd C1X (8 hold, kvart-, semi-, finale)
1. Afdeling
15. aug 2020 kl.14:00
13
AFMELDT Humlebæk II
  1. Ryan Rosenberg (Humlebæk)
14
AFMELDT DSR II
  1. Joen Petur Jacobsen (DSR)
20
AFMELDT DSR I
  1. Thorleif Rud Lindholm (DSR)
23
AFMELDT Humlebæk I
  1. Christian Probst (Humlebæk)
Løb 202
W2x Coastal
500m
Kvinder 2x Coastal - Beach Sprint Kvinder C2X (8 hold, kvart-, semi-, finale)
1. Afdeling
15. aug 2020 kl.14:10
1
AFMELDT DSR I
  1. 1. Irene Kjærskov Pedersen (DSR)
  2. 2. Cecilie Lützen Søltoft (DSR)
2
AFMELDT DSR III
  1. 1. Samantha Don Robbins (DSR)
  2. 2. Tanja Igland (DSR)
3
AFMELDT DSR IV
  1. 1. Rikke Bloch (DSR)
  2. 2. Sara Lena Josefin Engberg (DSR)
4
AFMELDT DSR V
  1. 1. Anna Calina Schanze (DSR)
  2. 2. Mette Dyrlund Petersen (DSR)
10
AFMELDT Humlebæk I
  1. 1. Marie Kaas (Humlebæk)
  2. 2. Elisabet Steen (Humlebæk)