Tilmeldinger - Nordic Rowing Master Regatta 2014

Tilmelding til mix-race kan ske senest den 30.8. kl. 15:00 på Regattakontoret

Løb 101 M2- G2- - 1000m 3 tilmeldinger
Roklubben Skjold I
  • 1. Flemming Bay (Skjold) '37
  • 2. Peter Skov (Skjold) '41
Aarhus Roklub/Aarhus Studenter Roklub I
  • 1. Poul Bastrup Kræmer (AR) '46
  • 2. Svend Hagen Madsen (ASR) '49
Lyngby Roklub I
  • 1. Carl Ove Hansen (LR) '47
  • 2. Lasse Nielsen (LR) '49
Løb 102 M2X B2x - 1000m 7 tilmeldinger
Fredericia Roklub/Middelfart Roklub I
  • 1. Hardy Olesen (MRK) '67
  • 2. Frede Nørskov Nielsen (Fredericia) '54
Fredensborg Afmeldt
  • 1. Bjørn Andersen (FR) '65
  • 2. Peter Frederiksen (FR) '61
Københavns Roklub I
  • 1. Bo Vestergaard (KR) '65
  • 2. Jakob Øjvind Nielsen (KR) '70
Moss Roklubb I
  • 1. Dag Mathinsen (MRK) '71
  • 2. Per Ivar Berg (MRK) '63
Fredensborg Roklub I Afmeldt
  • 1. Søren Heinrichsen (FR) '55
  • 2. Emil Heinrichsen (FR) '85
Bestumkilen Rokubb I
  • 1. Sigbjørn Birkeland (NOR '71
  • 2. Børge Myrlund Larsen (NOR '75
Takon Soutajat ry I Afmeldt
  • 1. Peter Andersen (TAKO) '63
  • 2. Klaus Geiger (TAKO) '67
Løb 104 M4X H4x - 1000m 3 tilmeldinger
Fredensborg Roklub II
  • 1. Svend Aage Nielsen (FR) '46
  • 2. Poul Erik Echardt (FR) '46
  • 3. Alf Mikkelsen (FR) '44
  • 4. Bent Andersen (FR) '39
Fredensborg Roklub/Fredericia Roklub I
  • 1. Hans-Werner Mortensen (Fredericia) '46
  • 2. Kim Børgesen (FR) '45
  • 3. Aage Pedersen (Fredericia) '44
  • 4. Ole Haaning Thomsen (Fredericia) '40
Christiania Rodklub/Christiania Roklub/Drammen Roklubb
  • 1. Torstein Rekkedal (CR) '44
  • 2. Sigurd Dürbeck (CR) '41
  • 3. Hans Petter Rasmussen (DRM) '47
  • 4. Bjørn Lundiin (CR) '41
Løb 105 M1X C1x - 1000m 9 tilmeldinger
Roklubben Furesø I
  • 1. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67
Aalesunds Roklub I
  • 1. Erik Godøy (AARK) '14
Nordslesvigsk Roklub I Afmeldt
  • 1. Anton Hirschauer (NRK) '69
Sorø Roklub I
  • 1. Lars Bo Andersen (SR) '66
Fredensborg Roklub I
  • 1. Ulrik Jensen (FR) '65
Bestumkilen Rokubb I
  • 1. Ole Thomas Nøklegaard (NOR '66
Nyborg Roklub I
  • 1. Brian Sørensen (NR) '68
Sorø Roklub II
  • 1. (SR) '65
Middelfart Roklub I
  • 1. Søren Hyre-Fenneberg (MRK) '70
Løb 106 M4- F4- - 1000m 1 tilmelding
Lyngby Roklub
  • 1. John Knudsen (LR) '54
  • 2. Lasse Nielsen (LR) '49
  • 3. Carl Ove Hansen (LR) '47
  • 4. Tommy Knudsen (LR) '51
Løb 107 W4X WC4x - 1000m 3 tilmeldinger
Fredensborg Roklub/Køge Roklub
  • 1. Anette Andersen (FR) '68
  • 2. Anna Karina Eli Gravad (Køge R) '72
  • 3. Susanne Hansen (FR) '60
  • 4. Merete Boldt (FR) '47
Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK I
  • 1. Christina Aagaard (KVIK) '75
  • 2. Asta Øjvind (DSR) '76
  • 3. Waltraut Lissau (DSR) '66
  • 4. Regitze Siggaard (DSR) '67
Nordslesvigsk Roklub II
  • 1. Susan Arndt (NRK) '79
  • 2. Britta Hirschauer (NRK) '62
  • 3. Anette Friedrichsen (NRK) '68
  • 4. Karen Raagård (NRK) '62
Løb 108 W1X WA1x - 1000m 5 tilmeldinger
Lyngby Roklub I Afmeldt
  • 1. Louise Wissing (LR) '82
Stockholms Roddförening I
  • 1. Birgitta Berglund (SRF) '69
Roforeningen KVIK I
  • 1. Rikke C Nielsen (KVIK) '75
Kungälv I
  • 1. Carin Andersson (SWE '86
Lyngby Roklub II
  • 1. Ida Nymann Petersen (LR) '87
Løb 109 M2- A2- - 1000m 3 tilmeldinger
Bagsværd Roklub/Fredensborg Roklub
  • 1. Emil Heinrichsen (FR) '85
  • 2. Steen Christensen (BR) '83
Stavanger Roklubb I
  • 1. Stian Andre Larsen (StRK) '84
  • 2. Erik Bratteli (StRK) '84
Bagsværd Roklub II Afmeldt
  • 1. Kristoffer Hoffmann (BR) '86
  • 2. Per Sørensen (BR) '81
Løb 110 M8+ D8+ - 1000m 3 tilmeldinger
Fredensborg
  • 1. Bjørn Andersen (FR) '65
  • 2. Ole Quist Jensen (FR) '56
  • 3. Carsten Manniche (FR) '65
  • 4. Peter Frederiksen (FR) '61
  • 5. Jan Nørskov Pedersen. (DEN '56
  • 6. Claus Andersen (DEN '65
  • 7. Søren Heinrichsen (FR) '55
  • 8. Ole Bastholm Jørgensen (FR) '62
  • Cox. Finn Gliver Olsen (FR) '45
Bagsværd Roklub
  • 1. Carsten Mollerup (BR) '58
  • 2. klaus nielsen (BR) '62
  • 3. Niels Neergaard (BR) '61
  • 4. Søren Vang (BR) '64
  • 5. Martin Schwartz (BR) '65
  • 6. Torben Eriksen (BR) '69
  • 7. Torsten Walz (BR) '69
  • 8. Henrik Werner Hansen (BR) '45
  • Cox. Regitze Rønstrup (BR) '56
Kungälv I
  • 1. Christer Corneliusson (SWE '55
  • 2. Jan Andersson (SWE '53
  • 3. Joachim Brischewski (SWE '62
  • 4. Lars-Olof Löfman (SWE '56
  • 5. Kent Bernhardsson (SWE '65
  • 6. Claes Hugosson (SWE '58
  • 7. Håkan Hjerpe (SWE '63
  • 8. John Lagerblad (SWE '64
  • Cox. Mattias Carlsson (SWE '75
Løb 201 M1X A1x - 1000m 3 tilmeldinger
Roklubben Furesø I Afmeldt
  • 1. Lasse Bork Laursen (Furesø) '81
Sorø Roklub I
  • 1. Christian Mølvig (SR) '79
Bagsværd Roklub I Afmeldt
  • 1. Steen Christensen (BR) '83
Løb 202 M4X D4x - 1000m 6 tilmeldinger
Bagsværd Roklub I Afmeldt
  • 1. Arne Højlund (BR) '57
  • 2. Karsten Kobbernagel (BR) '54
  • 3. Leif Jacobsen (BR) '57
  • 4. Mikael Espersen (BR) '60
Fredericia Roklub/Middelfart Roklub I
  • 1. Hardy Olesen (MRK) '67
  • 2. Ole Haaning Thomsen (Fredericia) '40
  • 3. Aage Pedersen (Fredericia) '44
  • 4. Frede Nørskov Nielsen (Fredericia) '54
Stockholms Roddförening I
  • 1. Tord Blomquist (SRF) '61
  • 2. Mikael Borgh (SRF) '64
  • 3. Robert Vigert (SRF) '61
  • 4. Jan Berglund (SRF) '66
Lyngby Roklub I
  • 1. Hans Nøhr (LR) '45
  • 2. Lars Jørgensen (LR) '69
  • 3. Peter Kosminska Kristensen (LR) '71
  • 4. Steffen Klint (LR) '55
Bestumkilen Rokubb I
  • 1. Arjen Punter (NOR '49
  • 2. Sigbjørn Birkeland (NOR '71
  • 3. Per Arne Holman (NOR '64
  • 4. Simon Charles Nicholas (NOR '54
Malmö Roddklubb I
  • 1. Jan Andersson (SWE '54
  • 2. Håkan Christensson (SWE '61
  • 3. Thomas Barge (SWE '62
  • 4. Per Ekström (SWE '59
Løb 203 M8+ G8+ - 1000m 4 tilmeldinger
Aalborg Roklub I
  • 1. Bernhard Andersen (AR) '47
  • 2. Roar Clausen (AR) '47
  • 3. Per Nygaard (AR) '47
  • 4. Aage Nielsen (AR) '45
  • 5. Jens Chr. Jensen (AR) '47
  • 6. Poul Dahl Fogh (AR) '47
  • 7. Mikael Hermansen (AR) '53
  • 8. Niels Erik Hofman (AR) '45
  • Cox. Henrik Christoffersen (AR) '78
Roskilde Roklub
  • 1. Henning Hansen (Roskilde) '48
  • 2. Thomas Lynderup (Roskilde) '46
  • 3. Knud Jensen (Roskilde) '45
  • 4. Otto Winkel (Roskilde) '50
  • 5. Jan Andersen (Roskilde) '46
  • 6. Sven Lyster (Roskilde) '51
  • 7. Søren Anthonsen (Roskilde) '48
  • 8. Mogens Kleis (Roskilde) '52
  • Cox. Winnie Rugbjerg (Roskilde) '47
Christiania Rodklub/Christiania Roklub/Drammen Roklubb
  • 1. Stein Randsborg (NOR '49
  • 2. Øyvin Brøymer (CR) '48
  • 3. Hans Petter Rasmussen (DRM) '47
  • 4. Pål Sandli (DRM) '57
  • 5. Iver Høy (CR) '50
  • 6. Helge Refsum (CR) '47
  • 7. Jul Gunnulf Olsen (CR) '49
  • 8. Bjørn Lundiin (CR) '41
  • Cox. Torstein Rekkedal (CR) '44
Roforeningen KVIK
  • 1. Erik Ravn (KVIK) '40
  • 2. Erik Petersen (KVIK) '39
  • 3. John Mac Larsen (KVIK) '41
  • 4. Henrik Dehn (KVIK) '53
  • 5. Freddi Madsen (KVIK) '38
  • 6. Henrik Dencker (KVIK) '45
  • 7. Johnny Petersen (KVIK) '48
  • 8. Peter Boris (KVIK) '51
  • Cox. Niels Dencker (KVIK) '69
Løb 204 W2X WA2x - 1000m 4 tilmeldinger
Bestumkilen Rokubb II
  • 1. Kathrin Sabine Ellesat (NOR '81
  • 2. Marte Åsland Hansen (NOR '84
Bestumkilen Rokubb I
  • 1. Janne Sylta Hagen (NOR '87
  • 2. Thale Grøtt (NOR '84
Lyngby Roklub
  • 1. Ida Nymann Petersen (LR) '87
  • 2. Stine Louise Knudsen (LR) '85
1927 BC/Rob Roy Boat Club I
  • 1. Anna-Rosa Gejlsbjerg (RRBC) '68
  • 2. Silvia Breu (GBR '78
Løb 206 M1X E1x - 1000m 10 tilmeldinger
Lyngby Roklub I
  • 1. Lars Nymarsk (LR) '56
Roklubben Furesø I
  • 1. Ole Præst Larsen (Furesø) '57
Fredensborg Roklub I Afmeldt
  • 1. Søren Eriksen (FR) '59
Middelfart Roklub I
  • 1. Ole Bendtsen (MRK) '55
Lemvig Roklub
  • 1. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Henrik Almegaard (DSR) '58
Danske Studenters Roklub II
  • 1. Lars Nielsen (DSR) '57
Bagsværd Roklub I Afmeldt
  • 1. Jørgen Bloch (BR) '59
Lyngby Roklub II
  • 1. Robert Herrod (LR) '56
Roklubben Furesø II
  • 1. Ole Kongsbak (Furesø) '57
Løb 207 W2X WG2x - 1000m 2 tilmeldinger
Christiania Roklub/Fredensborg Roklub I
  • 1. Janne Spilling (CR) '46
  • 2. Lizzie Haastrup (FR) '48
Sorø Roklub I
  • 1. (SR) '52
  • 2. Ingrid Petersen (SR) '44
Løb 208 M4- H4- - 1000m 1 tilmelding
Danske Studenters Roklub/Roklubben Skjold/Sorø Roklub I
  • 1. Flemming Bay (Skjold) '37
  • 2. Peter Skov (Skjold) '41
  • 3. (SR) '51
  • 4. Stig Rasmussen (DSR) '46
Løb 209 W4X WB4x - 1000m 3 tilmeldinger
Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK I
  • 1. Asta Øjvind (DSR) '76
  • 2. Christina Aagaard (KVIK) '75
  • 3. Waltraut Lissau (DSR) '66
  • 4. Regitze Siggaard (DSR) '67
Nordslesvigsk Roklub I
  • 1. Susan Arndt (NRK) '79
  • 2. Britta Hirschauer (NRK) '62
  • 3. Anette Friedrichsen (NRK) '68
  • 4. Karen Raagård (NRK) '62
Bestumkilen Rokubb I
  • 1. Anne Sofie Fet (NOR '70
  • 2. Lise Juvet (NOR '68
  • 3. Kathrin Sabine Ellesat (NOR '81
  • 4. Marte Åsland Hansen (NOR '84
Løb 210 M2- F2- - 1000m 1 tilmelding
Lyngby Roklub I
  • 1. Carl Ove Hansen (LR) '47
  • 2. Lasse Nielsen (LR) '49
Løb 211 W2X WE2x - 1000m 2 tilmeldinger
Roklubben Furesø I
  • 1. Mette Møller (Furesø) '63
  • 2. Bente Johannessen (Furesø) '42
Bagsværd Roklub
  • 1. Regitze Rønstrup (BR) '56
  • 2. Ute Pørksen (BR) '57
Løb 212 M4- D4- - 1000m 4 tilmeldinger
Bagsværd Roklub
  • 1. Mikael Espersen (BR) '60
  • 2. Leif Jacobsen (BR) '57
  • 3. Søren Vang (BR) '64
  • 4. Arne Højlund (BR) '57
Kungälv I Afmeldt
  • 1. Claes Hugosson (SWE '58
  • 2. Håkan Hjerpe (SWE '63
  • 3. John Lagerblad (SWE '64
  • 4. Kent Bernhardsson (SWE '65
Bestumkilen Rokubb I
  • 1. Arjen Punter (NOR '49
  • 2. Per Arne Holman (NOR '64
  • 3. Sigbjørn Birkeland (NOR '71
  • 4. Simon Charles Nicholas (NOR '54
Stockholms Roddförening I
  • 1. Tord Blomquist (SRF) '61
  • 2. Mikael Borgh (SRF) '64
  • 3. Robert Vigert (SRF) '61
  • 4. Jan Berglund (SRF) '66
Løb 214 M2X G2x - 1000m 9 tilmeldinger
Fredensborg Roklub/Munkebo Sejl- og Roklub
  • 1. Kim Børgesen (FR) '45
  • 2. Glenn Frank (MSR) '47
Fredensborg Roklub/Holstebro Roklub I
  • 1. Alf Mikkelsen (FR) '44
  • 2. Ole Rømer (Holst.) '45
Christiania Roklub II Afmeldt
  • 1. Torstein Rekkedal (CR) '44
  • 2. Morten Flood (CR) '48
Christiania Roklub IV
  • 1. Jahn Rønne (CR) '46
  • 2. Tore Lysdahl (CR) '47
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Ib Frausing (DSR) '49
  • 2. Stig Rasmussen (DSR) '46
Kungälv I
  • 1. Bengt Ottosson (SWE '43
  • 2. Göran Svensson (SWE '41
Christiania Roklub III
  • 1. Gerhard Dürbeck (CR) '45
  • 2. Jul Gunnulf Olsen (CR) '49
Fredericia Roklub I
  • 1. Aage Pedersen (Fredericia) '44
  • 2. Frede Nørskov Nielsen (Fredericia) '54
Christiania Roklub I
  • 1. Øyvin Brøymer (CR) '48
  • 2. Iver Høy (CR) '50
Løb 216 M2- B2- - 1000m 1 tilmelding
Sorø Roklub I
  • 1. Bjarne Hjorth (SR) '51
  • 2. Christian Mølvig (SR) '79
Løb 217 M8+ E8+ - 1000m 1 tilmelding
Bagsværd Roklub I
  • 1. Mikael Espersen (BR) '60
  • 2. Karsten Kobbernagel (BR) '54
  • 3. Flemming Geert Jensen (BR) '61
  • 4. Arne Højlund (BR) '57
  • 5. Leif Jacobsen (BR) '57
  • 6. Ivar Mølgård (BR) '61
  • 7. Jan Christensen (BR) '60
  • 8. Søren Hansson (BR) '59
  • Cox. Jan Bruun Rasmussen (BR) '61
Løb 218 W4X WD4x - 1000m 4 tilmeldinger
Sorø Roklub I Afmeldt
  • 1. Gitte Niven (SR) '58
  • 2. Ruth Köster (SR) '68
  • 3. Jane Steensberg (SR) '66
  • 4. (SR) '53
Fredensborg Roklub/Nordslesvigsk Roklub I
  • 1. Anette Andersen (FR) '68
  • 2. Susanne Hansen (FR) '60
  • 3. Britta Hirschauer (NRK) '62
  • 4. Merete Boldt (FR) '47
Roklubben Furesø I
  • 1. Marianne Henney (Furesø) '57
  • 2. Gitte Terp Henriksen (Furesø) '63
  • 3. Helle Torp Eklund (Furesø) '62
  • 4. Jane Hagan (Furesø) '67
Fredensborg Roklub I
  • 1. Sanne Poulin (FR) '69
  • 2. Anne Mette Jørgensen (FR) '54
  • 3. Ulla Poulsen (FR) '59
  • 4. Bettina Cervin (FR) '65
Løb 219 M1X H1x - 1000m 4 tilmeldinger
Christiania Rodklub I
  • 1. Peter Otto Narvestad (NOR '37
Fredericia Roklub I Afmeldt
  • 1. Aage Pedersen (Fredericia) '44
Fredensborg Roklub I
  • 1. Alf Mikkelsen (FR) '44
Christiania Rodklub II
  • 1. Bjørn Lundiin (NOR '41
Løb 220 M2X C2x - 1000m 17 tilmeldinger
Bestumkilen Rokubb I
  • 1. Ole Thomas Nøklegaard (NOR '66
  • 2. Børge Myrlund Larsen (NOR '75
Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub I
  • 1. Michael Blomstrand (HR) '73
  • 2. Ian Baden (BR) '58
Lyngby Roklub I
  • 1. Lars Jørgensen (LR) '69
  • 2. Peter Kosminska Kristensen (LR) '71
Norske Studenters Roklub I
  • 1. Erik Juel (NSR) '69
  • 2. Claude Talamona (NSR) '64
Mölndals Roddklubb I
  • 1. Jørgen Nilsson (MRK) '65
  • 2. Sigvard Eriksson (MRK) '65
Fredensborg Roklub I Afmeldt
  • 1. Ulrik Jensen (FR) '65
  • 2. Søren Eriksen (FR) '59
Stockholms Roddförening I
  • 1. Mikael Borgh (SRF) '64
  • 2. Tord Blomquist (SRF) '61
Moss Roklubb I
  • 1. Dag Mathinsen (MRK) '71
  • 2. Per Ivar Berg (MRK) '63
Aalborg Roklub I
  • 1. Peter Christoffersen (AR) '74
  • 2. Jens Brandt (AR) '60
Københavns Roklub I
  • 1. Bo Vestergaard (KR) '65
  • 2. Jakob Øjvind Nielsen (KR) '70
Fredensborg 3
  • 1. Bjørn Andersen (FR) '65
  • 2. Peter Frederiksen (FR) '61
Fredensborg Roklub II
  • 1. Søren Heinrichsen (FR) '55
  • 2. Emil Heinrichsen (FR) '85
Middelfart Roklub/Nyborg Roklub I
  • 1. Martin Kiel (NR) '64
  • 2. Søren Hyre-Fenneberg (MRK) '70
Ringsted Roklub I
  • 1. Claus Solmer-Jørgensen (RR) '71
  • 2. Steffen Feddersen (RR) '70
Roklubben Furesø I
  • 1. Ole Præst Larsen (Furesø) '57
  • 2. Lasse Bork Laursen (Furesø) '81
Sorø Roklub I
  • 1. (SR) '66
  • 2. Lars Bo Andersen (SR) '66
Takon Soutajat ry I Afmeldt
  • 1. Peter Andersen (TAKO) '63
  • 2. Klaus Geiger (TAKO) '67
Løb 221 W1X WB1x - 1000m 1 tilmelding
Roforeningen KVIK I
  • 1. Rikke C Nielsen (KVIK) '75
Løb 223 M2- D2- - 1000m 2 tilmeldinger
Stockholms Roddförening I
  • 1. Robert Vigert (SRF) '61
  • 2. Jan Berglund (SRF) '66
Takon Soutajat ry I
  • 1. Lasse Mäki (TAKO) '50
  • 2. Timo Pitkänen (TAKO) '67
Løb 224 W2X WC2x - 1000m 5 tilmeldinger
Christiania Roklub I
  • 1. Maiken Hertzum (CR) '72
  • 2. Kjersti Elvestad (CR) '58
Sorø Roklub I
  • 1. Ulla Hvid (SR) '70
  • 2. Ruth Köster (SR) '68
Brudpiga RK/Stockholms Roddförening I
  • 1. Birgitta Back (SWE '66
  • 2. Birgitta Berglund (SRF) '69
Nordslesvigsk Roklub I
  • 1. Anette Friedrichsen (NRK) '68
  • 2. Karen Raagård (NRK) '62
Lyngby Dameroklub I
  • 1. Mette Kræmmer Hansen (LDR) '60
  • 2. Inger Koch (LDR) '64
Løb 225 M1X G1x - 1000m 7 tilmeldinger
Roforeningen KVIK I
  • 1. Jens Hee Lindhardt (KVIK) '46
Christiania Rodklub
  • 1. Øyvin Brøymer (CR) '48
Christiania Roklub I
  • 1. Helge Refsum (CR) '47
Holstebro Roklub I
  • 1. Ole Rømer (Holst.) '45
Fredensborg Roklub I Afmeldt
  • 1. Terkel Jespersen (FR) '45
Lyngby Roklub I
  • 1. Hans Nøhr (LR) '45
Lemvig Roklub Afmeldt
  • 1. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
Løb 227 W4X WF4x - 1000m 1 tilmelding
Sorø Roklub I
  • 1. Merete Busk (SR) '46
  • 2. Ingrid Petersen (SR) '44
  • 3. Anne Brehmer (SR) '60
  • 4. Birgit Juel-Hansen (SR) '52
Løb 228 M2X E2x - 1000m 8 tilmeldinger
Lyngby Roklub/Roklubben Skjold I
  • 1. Lars Nymarsk (LR) '56
  • 2. Ulrik Bang (Skjold) '62
Norske Studenters Roklub I
  • 1. Tor-Geir Myhrer (NSR) '52
  • 2. Geir Reigstad (NSR) '57
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Henrik Almegaard (DSR) '58
  • 2. Lars Nielsen (DSR) '57
Holstebro Roklub/Lemvig Roklub
  • 1. Hans Ulriksen (Holst.) '46
  • 2. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
Fredericia Roklub/Middelfart Roklub I
  • 1. Ole Bendtsen (MRK) '55
  • 2. Frede Nørskov Nielsen (Fredericia) '54
Roklubben Furesø I
  • 1. Ole Kongsbak (Furesø) '57
  • 2. Bo Jystrup (Furesø) '58
Roklubben Stevns I
  • 1. Flemming (Stevns) '56
  • 2. (Stevns) '51
Kungälv I
  • 1. Jan Andersson (SWE '53
  • 2. Christer Corneliusson (SWE '55
Løb 229 W1X WD1x - 1000m 2 tilmeldinger
Drammen Roklubb I
  • 1. Anita Abrahamsen Brox (DRM) '63
Roklubben Furesø I
  • 1. Mette Møller (Furesø) '63
Løb 230 M4- C4- - 1000m 1 tilmelding
Öresjö Rodd
  • 1. per lövsenger (SWE '66
  • 2. hans augustsson (SWE '64
  • 3. jan johansson (SWE '65
  • 4. Sigvard Eriksson (SWE '65
Løb 231 M4X F4x - 1000m 5 tilmeldinger
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Ib Frausing (DSR) '49
  • 2. Arnold Sørensen (DSR) '51
  • 3. Bjarne Spanggaard (DSR) '51
  • 4. Johan Frydendahl (DSR) '48
Fredensborg Roklub/Munkebo Sejl- og Roklub
  • 1. Glenn Frank (MSR) '47
  • 2. Ulrik Jensen (FR) '65
  • 3. Kim Børgesen (FR) '45
  • 4. Ole Quist Jensen (FR) '56
Christiania Roklub
  • 1. Helge Refsum (CR) [0000]
  • 2. Iver Høy (CR) '50
  • 3. Stein Randsborg (CR) '49
  • 4. Øyvin Brøymer (CR) '48
Kungälv I
  • 1. Ivan Thorman (SWE '49
  • 2. Peter Bergman (SWE '51
  • 3. Mats Florin (SWE '48
  • 4. Robert Johansson (SWE '52
Fredericia Roklub/Middelfart Roklub/Randers Roklub
  • 1. Hardy Olesen (MRK) '67
  • 2. Ole Haaning Thomsen (Fredericia) '40
  • 3. Aage Pedersen (Fredericia) '44
  • 4. Peter Holm (RR) '47
Løb 232 W8+ WE8+ - 1000m 1 tilmelding
Fredensborg Roklub I
  • 1. Anne Mette Jørgensen (FR) '54
  • 2. Bettina Cervin (FR) '65
  • 3. Charlotte Poulsen (FR) '61
  • 4. Hanne Nørskov Pedersen (FR) '58
  • 5. Lizzie Haastrup (FR) '48
  • 6. Merete Boldt (FR) '47
  • 7. Tine Dorst (FR) '59
  • 8. Ulla Poulsen (FR) '59
  • Cox. Finn Gliver Olsen (FR) '45
Løb 300 M2X H2x - 1000m 5 tilmeldinger
Christiania Rodklub I
  • 1. Bjørn Lundiin (NOR '41
  • 2. Sigurd Dürbeck (NOR '41
Christiania Roklub I
  • 1. Petter Narvestad (CR) '37
  • 2. Helge Refsum (CR) '47
Fredensborg Roklub I
  • 1. Svend Aage Nielsen (FR) '46
  • 2. Bent Andersen (FR) '39
Fredericia Roklub I Afmeldt
  • 1. Aage Pedersen (Fredericia) '44
  • 2. Ole Haaning Thomsen (Fredericia) '40
Kungälv I
  • 1. Bengt Ottosson (SWE '43
  • 2. Göran Svensson (SWE '41
Løb 301 W4X WA4x - 1000m 2 tilmeldinger
Lyngby Roklub I Afmeldt
  • 1. Louise Wissing (LR) '82
  • 2. Laila Hyldedahl Kjærgaard (LR) '69
  • 3. Ida Nymann Petersen (LR) '87
  • 4. Stine Louise Knudsen (LR) '85
Bestumkilen Rokubb I
  • 1. Janne Sylta Hagen (NOR '87
  • 2. Thale Grøtt (NOR '84
  • 3. Kathrin Sabine Ellesat (NOR '81
  • 4. Marte Åsland Hansen (NOR '84
Løb 302 M2X D2x - 1000m 5 tilmeldinger
Fredensborg
  • 1. Peter Frederiksen (FR) '61
  • 2. Bjørn Andersen (FR) '65
Lyngby Roklub/Roklubben Skjold I
  • 1. Lars Nymark (LR) '56
  • 2. Ulrik Bang (Skjold) '62
Middelfart Roklub I
  • 1. Klaus Scheffel (MRK) '46
  • 2. Søren Hyre-Fenneberg (MRK) '70
Kungälv I Afmeldt
  • 1. Håkan Hjerpe (SWE '63
  • 2. John Lagerblad (SWE '64
Middelfart Roklub II MANGER BETALING
  • 1. Hardy Olesen (MRK) '67
  • 2. Ole Bendtsen (MRK) '55
Løb 303 M4X G4x - 1000m 3 tilmeldinger
Fredericia Roklub I
  • 1. Hans-Werner Mortensen (Fredericia) '46
  • 2. Ole Haaning Thomsen (Fredericia) '40
  • 3. Aage Pedersen (Fredericia) '44
  • 4. Frede Nørskov Nielsen (Fredericia) '54
Christiania Roklub/Drammen Roklubb
  • 1. Stein Randsborg (CR) '49
  • 2. Øyvin Brøymer (CR) '48
  • 3. Hans Petter Rasmussen (DRM) '47
  • 4. Iver Høy (CR) '50
Christiania Rodklub/Christiania Roklub
  • 1. Jul Gunnulf Olsen (NOR '49
  • 2. Gerhard Dürbeck (NOR '45
  • 3. Torstein Rekkedal (NOR '44
  • 4. Jahn Rønne (CR) '46
Løb 304 M1X B1x - 1000m 4 tilmeldinger
Sorø Roklub I
  • 1. Uffe Søgaard (SR) '76
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Anders Brems (DSR) '73
R.G. Hansa Hamburg I
  • 1. Johann Jakob Wendel (GER '72
Hadsund Roklub I
  • 1. Michael Blomstrand (HR) '73
Løb 305 M2- E2- - 1000m 2 tilmeldinger
Takon Soutajat ry I
  • 1. Lasse Mäki (TAKO) '50
  • 2. Timo Pitkänen (TAKO) '67
Kungälv I
  • 1. Lars-Olof Löfman (SWE '56
  • 2. Christer Corneliusson (SWE '55
Løb 307 M4X C4x - 1000m 6 tilmeldinger
Kungälv I
  • 1. Claes Hugosson (SWE '58
  • 2. Håkan Hjerpe (SWE '63
  • 3. John Lagerblad (SWE '64
  • 4. Kent Bernhardsson (SWE '65
Bestumkilen Rokubb I
  • 1. Ole Thomas Nøklegaard (NOR '66
  • 2. Per Arne Holman (NOR '64
  • 3. Sigbjørn Birkeland (NOR '71
  • 4. Børge Myrlund Larsen (NOR '75
Roklubben Furesø I
  • 1. Ole Kongsbak (Furesø) '57
  • 2. Bo Jystrup (Furesø) '58
  • 3. Ole Præst Larsen (Furesø) '57
  • 4. Lasse Bork Laursen (Furesø) '81
Fredericia Roklub/Middelfart Roklub/Nyborg Roklub I
  • 1. Martin Kiel (NR) '64
  • 2. Hans-Werner Mortensen (Fredericia) '46
  • 3. Hardy Olesen (MRK) '67
  • 4. Søren Hyre-Fenneberg (MRK) '70
Stockholms Roddförening I
  • 1. Tord Blomquist (SRF) '61
  • 2. Mikael Borgh (SRF) '64
  • 3. Robert Vigert (SRF) '61
  • 4. Jan Berglund (SRF) '66
Sorø Roklub I
  • 1. Christian Mølvig (SR) '79
  • 2. Lars Bo Andersen (SR) '66
  • 3. (SR) '66
  • 4. (SR) '51
Løb 308 M2X F2x - 1000m 7 tilmeldinger
Roklubben Stevns I
  • 1. Flemming (Stevns) '56
  • 2. (Stevns) '51
Fredensborg Roklub I
  • 1. Kim Børgesen (FR) '45
  • 2. Søren Eriksen (FR) '59
Lyngby Roklub/Munkebo Sejl- og Roklub I
  • 1. Glenn Frank (MSR) '47
  • 2. John Knudsen (LR) '54
Drammen Roklubb I
  • 1. Hans Petter Rasmussen (DRM) '47
  • 2. Pål Sandli (DRM) '57
Middelfart Roklub I
  • 1. Klaus Scheffel (MRK) '46
  • 2. Ole Bendtsen (MRK) '55
Holstebro Roklub/Lemvig Roklub
  • 1. Hans Ulriksen (Holst.) '46
  • 2. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
Bestumkilen Rokubb I
  • 1. Arjen Punter (NOR '49
  • 2. Simon Charles Nicholas (NOR '54
Løb 309 M4X A4x - 1000m 2 tilmeldinger
Bagsværd Roklub/Fredensborg Roklub
  • 1. Emil Heinrichsen (FR) '85
  • 2. Kristoffer Hoffmann (BR) '86
  • 3. Per Sørensen (BR) '81
  • 4. Steen Christensen (BR) '83
Helsingborg Roddklubb/Landskrona Roddklubb/Malmö Roddklubb I Afmeldt MANGER BETALING
  • 1. Morgan Bengtsson (SWE '80
  • 2. (SWE '82
  • 3. Daniel Böcker (SWE '78
  • 4. Olle Andersson (SWE '80
Løb 311 W2X WD2x - 1000m 3 tilmeldinger
Fredensborg Roklub I
  • 1. Sanne Poulin (FR) '69
  • 2. Anne Mette Jørgensen (FR) '54
Lyngby Dameroklub I
  • 1. Inger Koch (LDR) '64
  • 2. Mette Kræmmer Hansen (LDR) '60
Roklubben Furesø I
  • 1. Marianne Henney (Furesø) '57
  • 2. Jane Hagan (Furesø) '67
Løb 312 M4- G4- - 1000m 4 tilmeldinger
Fredensborg Roklub/Holstebro Roklub/Roskilde Roklub I
  • 1. Svend Aage Nielsen (FR) '46
  • 2. Søren Heinrichsen (FR) '55
  • 3. Ole Rømer (Holst.) '45
  • 4. Jan Andersen (Roskilde) '46
Roskilde Roklub I
  • 1. Henning Hansen (Roskilde) '48
  • 2. Thomas Lynderup (Roskilde) '46
  • 3. Søren Anthonsen (Roskilde) '48
  • 4. Mogens Kleis (Roskilde) '52
Danske Studenters Roklub/Roklubben Skjold I
  • 1. Flemming Bay (Skjold) '37
  • 2. Peter Skov (Skjold) '41
  • 3. Stig Rasmussen (DSR) '46
  • 4. Lars Nielsen (DSR) '57
Lyngby Roklub I Afmeldt
  • 1. Finn Brinkløv (LR) '50
  • 2. Lasse Nielsen (LR) '49
  • 3. Carl Ove Hansen (LR) '47
  • 4. Hans Nøhr (LR) '45
Løb 313 W4X WG4x - 1000m 1 tilmelding
Sorø Roklub I
  • 1. Merete Busk (SR) '46
  • 2. Ingrid Petersen (SR) '44
  • 3. Birgit Juel-Hansen (SR) '52
  • 4. Laila Hjorth (SR) '53
Løb 314 W2X WB2x - 1000m 6 tilmeldinger
Lyngby Roklub I Afmeldt
  • 1. Laila Hyldedahl Kjærgaard (LR) '69
  • 2. Stine Louise Knudsen (LR) '85
Kungälv I
  • 1. Anne-Marie Andersson (SWE '58
  • 2. Carin Andersson (SWE '86
Nordslesvigsk Roklub/Sorø Roklub
  • 1. Anette Friedrichsen (NRK) '68
  • 2. (SR) '67
1927 BC/Rob Roy Boat Club I
  • 1. Anna-Rosa Gejlsbjerg (RRBC) '68
  • 2. Silvia Breu (GBR '78
Bestumkilen Rokubb I
  • 1. Anne Sofie Fet (NOR '70
  • 2. Lise Juvet (NOR '68
Roforeningen KVIK I
  • 1. Astrid Haastrup Jespersen (KVIK) '74
  • 2. Sarah Lauritzen (KVIK) '76
Løb 315 M4- E4- - 1000m 1 tilmelding
Bagsværd Roklub
  • 1. Mikael Espersen (BR) '60
  • 2. Arne Højlund (BR) '57
  • 3. Søren Vang (BR) '64
  • 4. Leif Jacobsen (BR) '57
Løb 316 W1X WC1x - 1000m 5 tilmeldinger
Fredensborg Roklub I
  • 1. Anette Andersen (FR) '68
Bagsværd Roklub I
  • 1. Susie Vestergaard (BR) '72
Drammen Roklubb I
  • 1. Anita Abrahamsen Brox (DRM) '63
Stockholms Roddförening I
  • 1. Birgitta Berglund (SRF) '69
Sorø Roklub I
  • 1. Ulla Hvid (SR) '70
Løb 317 M2- C2- - 1000m 4 tilmeldinger
Sorø Roklub I
  • 1. Bjarne Hjorth (SR) '51
  • 2. Christian Mølvig (SR) '79
Mölndals Roddklubb I
  • 1. Jörgen Nilsson (MRK) '65
  • 2. Sigvard Eriksson (MRK) '65
Stockholms Roddförening I
  • 1. Robert Vigert (SRF) '61
  • 2. Jan Berglund (SRF) '66
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Asbjørn Levring (DSR) '78
  • 2. Hans-Jørgen Stahl (DSR) '60
Løb 318 W2X WF2x - 1000m 4 tilmeldinger
Fredensborg Roklub I
  • 1. Susanne Hansen (FR) '60
  • 2. Merete Boldt (FR) '47
Roklubben Furesø I
  • 1. Mette Møller (Furesø) '63
  • 2. Bente Johannessen (Furesø) '42
Christiania Roklub
  • 1. Christine Höffgren (CR) '61
  • 2. Janne Spilling (CR) '46
Sorø Roklub I
  • 1. Merete Busk (SR) '46
  • 2. Anne Brehmer (SR) '60
Løb 319 M8+ F8+ - 1000m 1 tilmelding
Christiania Roklub/Drammen Roklubb
  • 1. Helge Refsum (CR) [0000]
  • 2. Øyvin Brøymer (CR) '48
  • 3. Stein Randsborg (CR) '49
  • 4. Iver Høy (CR) '50
  • 5. Jul Gunnulf Olsen (CR) '49
  • 6. Pål Sandli (DRM) '57
  • 7. Hans Petter Rasmussen (DRM) '47
  • 8. Gerhard Dürbeck (CR) '45
  • Cox. Torstein Rekkedal (CR) '44
Løb 320 M2X A2x - 1000m 5 tilmeldinger
Bagsværd Roklub II
  • 1. Kristoffer Hoffmann (BR) '86
  • 2. Per Sørensen (BR) '81
Takon Soutajat ry I Afmeldt
  • 1. Peter Andersen (TAKO) '63
  • 2. Klaus Geiger (TAKO) '67
Bagsværd Roklub/Fredensborg Roklub
  • 1. Steen Christensen (BR) '83
  • 2. Emil Heinrichsen (FR) '85
Middelfart Roklub/Nyborg Roklub I
  • 1. Martin Kiel (NR) '64
  • 2. Søren Hyre-Fenneberg (MRK) '70
Sorø Roklub I
  • 1. (SR) '66
  • 2. Lars Bo Andersen (SR) '66
Løb 321 M1X D1x - 1000m 5 tilmeldinger
Moss Roklubb I Afmeldt
  • 1. Per Ivar Berg (MRK) '63
Aalesunds Roklub I
  • 1. Erik Godøy (AARK) '14
Stockholms Roddförening II
  • 1. Mikael Borgh (SRF) '64
Holte Roklub I
  • 1. Torben Pedersen (HR) '62
Stockholms Roddförening I
  • 1. Tord Blomquist (SRF) '61
Løb 325 W1X WG1x - 1000m 1 tilmelding
Christiania Roklub I
  • 1. Janne Spilling (CR) '46
Løb 326 M4X E4x - 1000m 3 tilmeldinger
Danmark
  • 1. Bjørn Andersen (FR) '65
  • 2. Svend Aage Nielsen (FR) '46
  • 3. Søren Heinrichsen (FR) '55
  • 4. Peter Frederiksen (FR) '61
Kungälv I
  • 1. Joachim Brischewski (SWE '62
  • 2. Jan Andersson (SWE '53
  • 3. Lars-Olof Löfman (SWE '56
  • 4. Christer Corneliusson (SWE '55
Fredericia Roklub/Middelfart Roklub I
  • 1. Hardy Olesen (MRK) '67
  • 2. Ole Haaning Thomsen (Fredericia) '40
  • 3. Aage Pedersen (Fredericia) '44
  • 4. Frede Nørskov Nielsen (Fredericia) '54
Løb 327 M8+ C8+ - 1000m 2 tilmeldinger
Malmö Roddklubb
  • 1. Jan Andersson (SWE '54
  • 2. Håkan Christensson (SWE '61
  • 3. Jakob Mosesson (SWE '81
  • 4. Tomas Nilsson (SWE '82
  • 5. Olle Andersson (SWE '80
  • 6. Kristina Sjöholm (SWE '65
  • 7. Thomas Barge (SWE '62
  • 8. Per Ekström (SWE '59
  • Cox. Ea Baden (SWE '82
Mölndals Roddklubb/Stockholms Roddförening/Öresjö Rodd
  • 1. Jörgen Nilsson (MRK) '65
  • 2. Sigvard Eriksson (MRK) '65
  • 3. Jan Berglund (SRF) '66
  • 4. Robert Vigert (SRF) '61
  • 5. per lövsenger (SWE '66
  • 6. hans augustsson (SWE '64
  • 7. jan johansson (SWE '65
  • 8. Mikael Borgh (MRK) '64
  • Cox. ulla hellen (SWE [0000]
Løb 328 W4X WE4x - 1000m 1 tilmelding
Fredensborg Roklub I
  • 1. Sanne Poulin (FR) '69
  • 2. Anne Mette Jørgensen (FR) '54
  • 3. Susanne Hansen (FR) '60
  • 4. Merete Boldt (FR) '47
Løb 329 M1X F1x - 1000m 5 tilmeldinger
Lemvig Roklub
  • 1. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Jan Cederkvist (DSR) '53
Holstebro Roklub I Afmeldt
  • 1. Ole Rømer (Holst.) '45
Christiania Roklub I
  • 1. Helge Refsum (CR) '47
Christiania Rodklub I
  • 1. Iver Høy (NOR '50
Løb 401 W/M 2X Mix D2x - 1000m 5 tilmeldinger
Roklubben Furesø I
  • 1. Ole Kongsbak (Furesø) '57
  • 2. Mette Møller (Furesø) '63
Sorø Roklub
  • 1. (SR) '59
  • 2. (SR) '63
Nyborg Roklub I
  • 1. Annette Hansen (NR) '59
  • 2. Martin Kiel (NR) '64
Drammen Roklubb
  • 1. Pål Sandli (DRM) '57
  • 2. Anita Abrahamsen Brox (DRM) '63
Norske Studenters Roklub I Afmeldt
  • 1. Claude Talamona (NSR) '64
  • 2. Valerie Talamona (NSR) '64
Løb 403 W/M 2X Mix E2x - 1000m 3 tilmeldinger
Kungälv I
  • 1. Anne-Marie Andersson (SWE '58
  • 2. Christer Corneliusson (SWE '55
Lyngby Dameroklub/Lyngby Roklub I
  • 1. John Knudsen (LR) '54
  • 2. Inger Koch (LDR) '64
Køge Roklub/Munkebo Sejl- og Roklub I Afmeldt
  • 1. Anna Karina Eli Gravad (Køge R) '72
  • 2. ¨Leif Browall (MSR) '45
Løb 404 W/M 2X MixF2x - 1000m 2 tilmeldinger
Fredensborg Roklub I
  • 1. Merete Boldt (FR) '47
  • 2. Søren Eriksen (FR) '59
Christiania Roklub I
  • 1. Kjersti Elvestad (CR) '58
  • 2. Øyvin Brøymer (CR) '48
Løb 406 W/M 2X MixG2x - 1000m 2 tilmeldinger
Danske Studenters Roklub I Afmeldt
  • 1. Peter Munch (DSR) '47
  • 2. Antonie Lauritzen (DSR) '49
Christiania Roklub I
  • 1. Janne Spilling (CR) '46
  • 2. Iver Høy (CR) '50
Løb 409 W/M 4X MixC4x - 1000m 1 tilmelding
Sorø Roklub
  • 1. Ruth Köster (SR) '68
  • 2. Ulla Hvid (SR) '70
  • 3. Christian Mølvig (SR) '79
  • 4. (SR) '66
Løb 410 W/M 2X MixA2x - 1000m 2 tilmeldinger
Bagsværd Roklub I
  • 1. Claus Helgesen (BR) '76
  • 2. Bertha Flensborg (BR) '81
Køge Roklub/Sorø Roklub I MANGER BETALING
  • 1. Anna Karina Eli Gravad (Køge R) '72
  • 2. Christian Mølvig (SR) '79
Løb 411 W/M 4X MixD4x - 1000m 1 tilmelding
Sorø Roklub
  • 1. (SR) '63
  • 2. (SR) '66
  • 3. (SR) '59
  • 4. (SR) '67
Løb 412 W/M 2X MixB2x - 1000m 4 tilmeldinger
Roklubben Furesø I
  • 1. Lasse Bork Laursen (Furesø) '81
  • 2. Gitte Terp Henriksen (Furesø) '63
Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub I
  • 1. Asta Øjvind (DSR) '76
  • 2. Jakob Øjvind Nielsen (KR) '70
Køge Roklub/Sorø Roklub I
  • 1. Anna Karina Eli Gravad (Køge R) '72
  • 2. Christian Mølvig (SR) '79
Kungälv I
  • 1. Kent Bernhardsson (SWE '65
  • 2. Carin Andersson (SWE '86
Løb 413 W/M 4X MixE4x - 1000m 2 tilmeldinger
Lyngby Dameroklub/Lyngby Roklub/Munkebo Sejl- og Roklub I
  • 1. Mette Kræmmer Hansen (LDR) '60
  • 2. Glenn Frank (MSR) '47
  • 3. John Knudsen (LR) '54
  • 4. Inger Koch (LDR) '64
Roklubben Furesø I
  • 1. Bo Jystrup (Furesø) '58
  • 2. Bente Johannessen (Furesø) '42
  • 3. Ole Præst Larsen (Furesø) '57
  • 4. Helle Torp Eklund (Furesø) '62
Løb 414 W/M 2X MixC2x - 1000m 6 tilmeldinger
Brudpiga RK/Stockholms Roddförening I
  • 1. Birgitta Back (SWE '66
  • 2. Mikael Borgh (SRF) '64
Nordslesvigsk Roklub/Sorø Roklub I
  • 1. (SR) '66
  • 2. Anette Friedrichsen (NRK) '68
Fredensborg Roklub I
  • 1. Ulrik Jensen (FR) '65
  • 2. Anette Andersen (FR) '68
Nordslesvigsk Roklub II Afmeldt
  • 1. Britta Hirschauer (NRK) '62
  • 2. Anton Hirschauer (NRK) '69
Nyborg Roklub I
  • 1. Annette Hansen (NR) '59
  • 2. Martin Kiel (NR) '64
Stockholms Roddförening I
  • 1. Jan Berglund (SRF) '66
  • 2. Birgitta Berglund (SRF) '69
Løb 415 W/M 4X MixF4x - 1000m 2 tilmeldinger
Fredensborg Roklub I
  • 1. Bettina Cervin (FR) '65
  • 2. Merete Boldt (FR) '47
  • 3. Kim Børgesen (FR) '45
  • 4. Søren Eriksen (FR) '59
Fredensborg Roklub II
  • 1. Ulla Poulsen (FR) '59
  • 2. Anne Mette Jørgensen (FR) '54
  • 3. Bent Andersen (FR) '39
  • 4. Søren Heinrichsen (FR) '55