Startliste - LDK5 (DM finale) i DSR - Svanemøllebugtens Blågrønne Vande 2018

Opdateret 21/8 kl. 8. Efteranmeldelse i 10 km 1 division. Da de skal starte først får alle hold nye numre.

Løb 1 - 2/4 årers inrigger, Åben Mix, 1. division 10 km 10000m8 Hold
10:30:00 Hold: 1 Københavns Roklub 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.939
6356 Vibeke Skousen K 1969 0.893 * 0.929 KR outliner
11012 Mikkel Güth Petersen M 1976 0.979 KR
3779 Maja Brisson K 1976 0.909 KR outliner
10:32:00 Hold: 2 DSR - POP signal 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.932
4137 Jens Voigt Smidt M 1960 0.942 DSR
15327 Ole Sachs M 1964 0.952 DSR
17376 Erika Busch K 1967 0.889 * 0.902 DSR outliner
10:34:00 Hold: 3 Danish Dynamite - DSR 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.995
11359 Rasmus Solbjerg Stie Christensen M 1981 0.990 DSR
15975 Kasper Jørgensen M 1985 0.997 DSR
11328 Martin Grand Ast M 1987 0.999 DSR
10:36:00 Hold: 4 Havnens Helte - KR 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.100
1561 Kenny Andersen M 1969 0.963 KR
5286 Mads Peter Andersen M 1977 0.981 KR
5155 Mikkel Schmidt M 1978 0.984 KR
6119 Andreas Bech Mikkelsen M 1983 0.994 KR
8790 Carina Klein K 1974 0.905 * 0.944 KR outliner
10:38:00 Hold: 5 Humlebæk Roklub 10MIX 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.923
7624 Jette Tramm K 1964 0.882 * 0.915 HR outliner
10094 Morten Runge Poulsen M 1970 0.965 HR
8208 Susanne Dam Poulsen K 1967 0.889 HR outliner
10:40:00 Hold: 6 Nyborg Roklub 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.944
2524 Brian Sørensen M 1968 0.961 NR
9419 Allan Seelk M 1968 0.961 NR
6537 Charlotte Buchwaldt K 1968 0.891 * 0.911 NR outliner
10:42:00 Hold: 7 Mach 4 - DSR 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.090
15308 Kenneth Darre M 1984 0.995 DSR
9810 Jørgen Elgaard Larsen M 1972 0.970 DSR
3874 Allan Maagaard M 1967 0.959 DSR
16302 Morten Oluf Nielsen M 1966 0.956 DSR
16299 Emma Rue Moos K 1997 0.915 * 0.945 DSR outliner
10:44:00 Hold: 8 Roklubben Viking 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.932
8207 Jørgen Zangenberg M 1962 0.947 Viking
2290 Rene Hansen M 1963 0.949 Viking
6168 ib Bruun M 1940 0.866 * 0.899 Viking outliner
Løb 2 - 2/4 åres inrigger, 10 km Åben Motions Mix, 2. division 10000m15 Hold
10:46:00 Hold: 11 DSR - Rødtop United 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.902
17374 Tania Rangstrup-Christensen K 1983 0.924 DSR
9939 Astrid Helene Munksgaard K 1960 0.872 * 0.874 DSR outliner
17409 Jenny Helander K 1975 0.907 DSR
10:48:00 Hold: 12 DSR Dommedag 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.958
7597 Christian Parker M 1981 0.990 DSR
8768 Per Holst Jensen M 1961 0.945 DSR
2003 Erik Rasmussen M 1951 0.916 * 0.940 DSR outliner
10:50:00 Hold: 13 Humlebæk Roklubs kaniner 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.022
17281 Christian Stephensen M 1952 0.919 HR
17284 Charlotte Janum K 1972 0.900 HR
17282 Line Pinstrup K 1973 0.902 HR
17363 Søren Mortensen M 1954 0.926 HR
6399 Karen Stein K 1946 0.826 * 0.876 HR outliner
10:52:00 Hold: 14 Nakskov Roklub. Roinfo.dk 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.896
15952 Einer Hansen M 1945 0.892 Naks.
1263 Leif Thygesen M 1953 0.923 Naks.
16953 Jenny Larsen K 1948 0.835 * 0.873 Naks. outliner
10:54:00 Hold: 15 Odins Sønner - DSR 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.984
17373 Thorleif Rud Lindholm M 1995 0.993 DSR
17372 Tor Kristian Høyer Rasmussen M 1995 0.993 DSR
7396 Michael Qvist M 1970 0.965 DSR
10:56:00 Hold: 16 Den Heldige Hanekylling - DSR 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.066
17318 Astrid Engberg K 1992 0.929 DSR outliner
17410 Irene Kjærskov Pedersen K 1995 0.923 DSR outliner
17371 Simone Krog Christensen K 1989 0.930 DSR outliner
17369 Henrik Lykkebo M 1982 0.992 DSR
8737 Dorte Schnack K 1980 0.918 * 0.942 DSR outliner
10:58:00 Hold: 17 Roforeningen KVIK 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.926
15276 Vivian Karlsen K 1987 0.929 KVIK
15275 Anne Agerskov Schmidt K 1984 0.925 KVIK
15281 Merete Martlev Jensen K 1984 0.925 KVIK
11:00:00 Hold: 18 DSR In Sync 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.085
16300 Charlotte Brædder Rasmussen K 1985 0.927 DSR outliner
15310 Chris Cave M 1989 1.000 DSR
15311 Mette Fomsgaard Nyrup K 1986 0.928 DSR outliner
9592 Svend Frydendahl M 1985 0.997 DSR
3219 Ida Eltorm K 1980 0.918 * 0.950 DSR outliner
11:02:00 Hold: 19 Knatte, Fnatte och Tjatte - DSR 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.992
16301 Christoffer Hansen M 1988 1.000 DSR
16309 Johan Berg M 1985 0.997 DSR
8744 Kristian Adelbert Hansen M 1976 0.979 DSR
11:04:00 Hold: 20 Præstø Roklub/Roklubben Viking 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.933
6167 Bjørn Hansen M 1946 0.896 * 0.909 Viking outliner
6164 Reinhard Sværke M 1956 0.932 Viking
3067 Martin Poulsen M 1967 0.959 Præstø
11:06:00 Hold: 21 Vejle Roklub 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.970
15996 Birgitte Busk Mikkelsen K 1973 0.902 * 0.945 Vejle outliner
14946 Andrea Gamberini M 1984 0.995 Vejle
10993 Jesper Foldager M 1972 0.970 Vejle
11:08:00 Hold: 22 Roklubben Viking 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.905
17329 Birgitte Kraft K 1958 0.867 * 0.890 Viking outliner
17321 Dorte Zangerberg K 1966 0.886 Viking outliner
15029 Uffe Dyhr M 1959 0.940 Viking
11:10:00 Hold: 23 Hellerup Dame Roklub 4+inr (1.130) Holdhandicap: 0.988
17355 Dorte Vang-Jensen K 1967 0.889 HDR
17356 Lea Eggs K 1959 0.870 HDR
17358 Yvonne Mackeprang K 1962 0.877 HDR
17360 Ruth Fuursted K 1959 0.870 HDR
17359 Pia Sværke K 1957 0.864 HDR
11:12:00 Hold: 24 Aarhus Roklub/Horsens Roklub 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.927
11864 Linda Kærgaard Nielsen K 1980 0.918 HR
8510 Carl Johan Runge Andersen M 1957 0.934 HR
1687 Niels Iversen M 1955 0.929 AR
11:14:00 Hold: 25 Nakskov Roklub. URO 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.949
15948 Sebastian Christensen M 2000 0.966 Naks.
15950 Sophia Lindegaard K 2001 0.887 * 0.916 Naks. outliner
15949 William Christensen M 2000 0.966 Naks.
Løb 3 - 2 årers Inrigger, Kvinder DM 10 km 10000m6 Hold
11:20:00 Hold: 31 Coastaldamerne på eventyr - DSR 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
8746 Tanja Igland 1974 1.000 DSR
9628 Ragna Karen Sigurðardóttir 1982 1.000 DSR
7632 Tanja Nors Tardrup 1977 1.000 DSR
11:22:00 Hold: 32 Havtæskerne - DSR 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
16223 Isabelle Timshel 1989 1.000 DSR
16307 Rikke Rasmussen Juel 1985 1.000 DSR
16305 Malene Bergenstoff Jensen 1984 1.000 DSR
11:24:00 Hold: 33 Søhestene - DSR 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
16045 Sara Engberg 1990 1.000 DSR
16050 Lee Koefoed Harborg 1985 1.000 DSR
8750 Dorthe Jørgensen 1985 1.000 DSR
11:26:00 Hold: 34 KVIK & dirty 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
15283 Birtt Skovø 1970 1.000 KVIK
3028 Bie Andersen 1971 1.000 KVIK
9662 Dorte Lassen 1971 1.000 KVIK
11:28:00 Hold: 35 De Blå Sirener - DSR 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
16201 Helle Kristensen 1984 1.000 DSR
6246 Louise Ruby 1984 1.000 DSR
11326 Samantha Don Robbins 1990 1.000 DSR
11:30:00 Hold: 36 KVIK 1 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
10611 Torill Lindebjerg 1977 1.000 KVIK
10981 Tine Aabye 1963 1.000 KVIK
11899 Ulla Jakobsen 1965 1.000 KVIK
Løb 4 - 2/4 årers inrigger, Åben Mix 25 km 25000m4 Hold
13:30:00 Hold: 41 Hellerup Roklub 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.943
791 Arne Månsson M 1948 0.905 HR
3729 Rolf Traberg M 1970 0.965 HR
790 Thomas Weise M 1967 0.959 HR
13:32:00 Hold: 42 Roklubben Viking 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.945
15029 Uffe Dyhr M 1959 0.940 Viking
8207 Jørgen Zangenberg M 1962 0.947 Viking
2290 Rene Hansen M 1963 0.949 Viking
13:34:00 Hold: 43 Kalundborg Roklub/Tissø Roklub 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.958
502 Bjarke Christensen Bang M 1986 0.998 TR
3863 Mette Nissen K 1999 0.903 * 0.928 TR outliner
8221 Lars Modin M 1962 0.947 Kalundb
13:36:00 Hold: 44 Humlebæk Roklub KA - HR/KR 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.953
1561 Kenny Andersen M 1969 0.963 KR
2423 Jens Jørgen Tramm M 1965 0.954 HR
2679 Christian Probst M 1960 0.942 HR
Løb 5 - 2 årers Inrigger, Mænd DM 25 km 25000m5 Hold
13:40:00 Hold: 51 Aarhus Studenter Roklub 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
6054 Jacob Blom 1980 1.000 ASR
6056 Lasse Laustsen 1984 1.000 ASR
5359 Simon Kvindal 1972 1.000 ASR
13:42:00 Hold: 52 Kalundborg Roklub 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
2338 Aleksander Hansen 1985 1.000 Kalundb
2907 Kåre Mattesen 1971 1.000 Kalundb
1341 Mike Christensen 1993 1.000 Kalundb
13:44:00 Hold: 53 De Sidste Tags Hellige - DSR 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
16200 Peter Stenby 1986 1.000 DSR
16047 Tais Bjerregaard 1990 1.000 DSR
11328 Martin Grand Ast 1987 1.000 DSR
13:46:00 Hold: 54 KVIKamok 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
15981 Jacob Sørensen 1968 1.000 KVIK
11028 Iver Kjar 1987 1.000 KVIK
8620 Christian Schack Pedersen 1980 1.000 KVIK
13:48:00 Hold: 55 Kisser og Havhingstene - DSR 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
16048 Frederik Fabricius Clausen 1986 1.000 DSR
10397 Jesper Christensen 1972 1.000 DSR
15307 Rune Glerup 1984 1.000 DSR