Startliste - Euro Slide Open og Open SkiErg DM 2017


Start tidspunkter kan ændre sig i mindre omfang ved yderligere tilmeldinger..
HUSK indvejning SENEST 1 time før løbet

Løb 201
U15 W2-Slide JW2-Slide - 2-Slide Piger Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 500m
1. Afdeling 9. dec kl.:11:30

1

Rødvig Roklub I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Julie Munch (RR)
  • 2. Frederikke Munch (RR)

2

Bagsværd Roklub/KCB I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Alma Biltoft Benediktson (BR)
  • 2. Cathrine Duedahl-Olesen (BR)

3

Odder Roklub I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Pi Goslar (OR)
  • 2. Trine Leitzke (OR)
Løb 202
U19 W2-Slide JW2-Slide - 2-Slide Piger Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 9. dec kl.:11:40

1

Roklubben Skjold I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Mathilde Morris Bay Toft (Skjold)
  • 2. Mathilde Koczulab (Skjold)

2

AFMELDTDanske Studenters Roklub/Københavns Roklub I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Louise Hyldager (DSR)
  • 2. Cecilie Brunnich Sørensen (KR)

3

Roklubben Skjold II
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Johanne Rüter Würtzen (Skjold)
  • 2. Stine Koczulab (Skjold)

4

AFMELDTLyngby Dameroklub/Roforeningen KVIK I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Clara Møller (Furesø)
  • 2. Astrid Bruun Fejfer (LDR)

5

Roklubben Furesø I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Kristine Søndergård Hansen (Furesø)
  • 2. Clara Hornnæss (Furesø)

10

Bagsværd Roklub/KCB IV
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Emma Braad Olesen (BR)
  • 2. Marie Ramm (BR)

6

Bagsværd Roklub/KCB II
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Astrid Højgaard (BR)
  • 2. Emma Vestergaard Lybech (BR)

8

Holstebro Roklub/Silkeborg Roklub I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeb.)
  • 2. Stine Højager Nielsen (Holst.)

7

Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Ida Blomstrand (HR)
  • 2. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense)

9

Bagsværd Roklub/KCB III
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Astrid Bardram Starup (BR)
  • 2. Matilde Hjorth (BR)

12

Bagsværd Roklub/KCB I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Agnete Jersild (BR)
  • 2. Julie Johansen (BR)

11

AFMELDTKøbenhavns Roklub I
TidshandicapB : 3:43
  • 1. Mia Rina Nielsen (KR)
  • 2. Marie Takegawa (KR)
Løb 203
U15 M2-Slide JM2-Slide - 2-Slide Drenge Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 500m
1. Afdeling 9. dec kl.:11:50

1

Lyngby Roklub/KKL I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Kasper Andersen (LR)
  • 2. Oliver Hyldedahl (LR)

2

Roskilde Roklub/Rødvig Roklub/KCR I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Kevin Joensen, (RR)
  • 2. Leander Kaliszan (Roskilde)

5

Roklubben Skjold II
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Oscar Eriksen Nygaard (Skjold)
  • 2. Frederik Nibe Barsøe (Skjold)

4

Roklubben Skjold I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Sigurd Eide Joensen (Skjold)
  • 2. Thomas Massa (Skjold)

6

Odder Roklub I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Mikkel Pors Ilsøe (OR)
  • 2. Noah Mikkelsen (OR)

7

Bagsværd Roklub/KCB I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Alexander Aldrich (BR)
  • 2. Mads Rubin (BR)

3

Roklubben Furesø/Roklubben Skjold I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Ask Høyer Splittorff (Skjold)
  • 2. Christian Rømer (Furesø)

8

Bagsværd Roklub/KCB II
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Elias Ellehammer (BR)
  • 2. Henning Friedrichsen (BR)
Løb 204
U19 M2-Slide JM2-Slide - 2-Slide Drenge Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 9. dec kl.:12:10

1

Bagsværd Roklub/KCB I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Lasse Maigaard (BR)
  • 2. Aksel Bay (BR)

1

Lyngby Roklub/KKL I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Bjarke Emil Liljenbøl-Borde (LR)
  • 2. Christian Runge (LR)

2

Roskilde Roklub/KCR I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde)
  • 2. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde)

2

Roklubben Skjold I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Asbjørn Berthelsen (Skjold)
  • 2. Johan Eide Joensen (Skjold)

3

Roskilde Roklub/Rødvig Roklub/KCR I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)
  • 2. Patrick Klestrup (RR)

12

Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/KCB I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Oliver Skov Jerkovic (BR)
  • 2. Jacob Lenzing (LR)

3

Københavns Roklub I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Johannes Stensborg Jakobsen (KR)
  • 2. Charlie McDonald** (KR)

4

Roklubben Viking/Sorø Roklub/KCR I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Peter Skou ** (SR)
  • 2. Aske Storm (Viking)

9

Københavns Roklub II
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Milas Holst Green (KR)
  • 2. Anders Grønlund Samuelsen (KR)

11

Roforeningen KVIK/KCB I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Nicolai Krogsgaard (KVIK)
  • 2. Torbjørn Frankel (KVIK)

6

Roskilde Roklub/KCR II
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde)
  • 2. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)

5

Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Johan Søvndahl Kok (KVIK)
  • 2. Casper Girke Christensen (BR)

7

Bagsværd Roklub/Humlebæk Roklub/KCB I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Magnus Quaade Oddershede (BR)
  • 2. Johan R.Poulsen (HR)

8

Sorø Roklub I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Jannick Wly Andersen (SR)
  • 2. Rasmus Lind (SR)

10

Hvidovre Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Nicholas Andersen (KVIK)
  • 2. Thomas Jensen (HvR)
Løb 205
W2-Slide W2-Slide - 2-Slide Kvinder Open 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 9. dec kl.:12:20

7

Aalborg Roklub I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Pam Huntjens (AR)
  • 2. Eva Povlsgaard Nebeling (AR)

2

Odense Roklub I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Elisabeth Kaalund Keller (Odense)
  • 2. Regna Bottheim (Odense)

3

Holstebro Roklub/Odense Roklub/DRC I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Anne Larsen (Odense)
  • 2. Trine Dahl Pedersen (Holst.)

11

Danske Studenters Roklub I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Christine Flagstad Bech (DSR)
  • 2. Sara Lena Josefin Engberg (DSR)

6

Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/DRC I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Tanja Spring Ehlers (KVIK)
  • 2. Iben Østergaard (BR)

4

Bagsværd Roklub/Odense Roklub/KCB I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Line Katrine Olsen (Odense)
  • 2. Anne Katrine Kiilgaard (DSR)

8

Aalborg Roklub II
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Lidia Rzeplinska (AR)
  • 2. Christina Donstrup (AR)

1

Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/DRC I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Marta Kempf (Odense)
  • 2. Mette Dyrlund Petersen (DSR)

9

Bagsværd Roklub/KCB I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Silja Konoy Davidsen (Roskilde)
  • 2. Emilie Jersild (BR)

10

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/KCB I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Ida Langkjær (BR)
  • 2. Stine Mathiasen (DSR)

5

AFMELDTDanske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/KCB I
TidshandicapB : 3:18
  • 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR)
  • 2. Nanna Bo Christensen (Holst.)
Løb 206
M2-Slide M2-Slide - 2-Slide Mænd Open1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
3. Afdeling 9. dec kl.:12:50

1

Danske Studenters Roklub V
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Thomas Schoerner (DSR)
  • 2. Tais Bjerregaard (DSR)

2

AFMELDTBagsværd Roklub/Roklubben Furesø/KCB I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Malthe Sebastian Puro (BR)
  • 2. Jonas Lund (Furesø)

1

Danske Studenters Roklub III
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Sune Scheufens (DSR)
  • 2. Christoffer Hansen (DSR)

3

Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/KCB I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Jens Graudal (BR)
  • 2. Frederik Taulbjerg (Holst.)

4

Lyngby Roklub/DRC I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Alexander Modest (LR)
  • 2. Christian Thor Hagemann (LR)

6

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/DRC I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Emil Espensen (DSR)
  • 2. Jesper Fredsted (Odense)

2

Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/KCB I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Jakob Søe Lillelund (BR)
  • 2. Emil Lenzing (LR)

5

Aalborg Roklub I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Esben Okholm Larsen (AR)
  • 2. Søren Bagger Christensen (AR)

7

Odense Roklub/Roskilde Roklub/DRC I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Bastian Secher (Roskilde)
  • 2. Lars Fjord Garvey (DSR)

12

Danske Studenters Roklub/DRC II
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Christoffer Kruse (DSR)
  • 2. Tøger Berg Rasmussen (DSR)

12

Odense Roklub II
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense)
  • 2. Søren Gam (Odense)

4

Holstebro Roklub/Københavns Roklub II
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Aksel Dybdahl (KR)
  • 2. Aske Petersen (Holst.)

7

Holstebro Roklub/Københavns Roklub I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Christian Taulbjerg (Holst.)
  • 2. Timothy Antonie Hansen (DSR)

6

Lyngby Roklub/Odense Roklub/DRC I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Peter Christian Holmquist (LR)
  • 2. Andreas Dyrby (Roskilde)

8

Bagsværd Roklub/Odense Roklub/KCB I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Niels Frederiksen (BR)
  • 2. Oscar Mazza (Odense)

5

Aalborg Roklub IV
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Niels Kunckel Knudsen (AR)
  • 2. Jesper Quist Jensen (AR)

8

Danske Studenters Roklub/Odense Roklub I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Malte Rusbjerg (Odense)
  • 2. Jakob Grænge Hansen (DSR)

9

Odense Roklub I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Martin Rønn Sørensen (Odense)
  • 2. Michael Moerner (Odense)

10

Danske Studenters Roklub IV
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Sebastian Seitz Rasmussen (DSR)
  • 2. Frederik Fabricius Clausen (DSR)

11

Holstebro Roklub/Lyngby Roklub I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Jonathan Nielsen (Holst.)
  • 2. Mathias Ærendahl Heldbo (LR)

1

Aalborg Roklub III
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Troels Dalgaard Danielsen (AR)
  • 2. Thor Peder Kunckel Knudsen (AR)

3

Aalborg Roklub II
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Asger Laursen (AR)
  • 2. Christian Hauge (AR)

9

Hadsund Roklub/Roforeningen KVIK/DRC I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Tobias Kempf (DSR)
  • 2. Loui Lam (KVIK)

11

Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Esben Søvndahl (DSR)
  • 2. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holst.)

10

Danske Studenters Roklub/Odder Roklub/DRC I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Nick H. Larsen (Odense)
  • 2. Steffen Bonde (OR)

2

AFMELDTRoforeningen KVIK I
TidshandicapB : 0:19
  • 1. Anders Boutrup Pedersen (KVIK)
  • 2. Martin Kjeldsen (KVIK)

3

AFMELDTHadsund Roklub/Roskilde Roklub/KCB I
TidshandicapB : 1:19
  • 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde)
  • 2. Mikkel Knudsen (HR)

7

AFMELDTDanske Studenters Roklub II
TidshandicapB : 2:44
  • 1. Timothy Antonie Hansen (DSR)
  • 2. Oliver Rying Thomsen (DSR)

11

AFMELDTBagsværd Roklub/Hadsund Roklub/KCB I
TidshandicapB : 2:44
  • 1. Emil Eigenbrod (BR)
  • 2. Wiliam Wisholm (HR)

8

AFMELDTBagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub I
TidshandicapB : 2:44
  • 1. Sigurd Reistad (BR)
  • 2. N N (DSR)

9

AFMELDTDanske Studenters Roklub I
TidshandicapB : 2:44
  • 1. Mads Fischer (DSR)
  • 2. Alex Berg (DSR)

10

AFMELDTDanske Studenters Roklub/DRC I
TidshandicapB : 2:44
  • 1. Sverri S. Nielsen (DSR)
  • 2. Nick H. Larsen (Odense)
Løb 207
30+W2-Slide MW2-Slide - 2-Slide Kvinder Masters 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 9. dec kl.:13:00

1

Odder Roklub I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Anne Wiese (OR)
  • 2. Sanne Larsen (OR)

2

Nyborg Roklub I
TidshandicapB : 0:10
  • 1. Charlotte Buchwaldt (NR)
  • 2. Dóra Remenyik (NR)

3

Odense Roklub I
TidshandicapB : 0:19
  • 1. Ditte Sørensen (Odense)
  • 2. Nadine Heidi Brueckmann (Odense)

4

Haderslev Roklub/Roskilde Roklub I
TidshandicapB : 0:20
  • 1. Astrid Krüger (Roskilde)
  • 2. Lonnie Schmidt (Hadersl.)

5

Danske Studenters Roklub I
TidshandicapB : 0:25
  • 1. Ragna Karen Sigurðardóttir (DSR)
  • 2. Cecilie Lützen Søltoft (DSR)
Løb 208
30+M2-Slide MM2-Slide - 2-Slide Mænd Masters 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 9. dec kl.:13:10

1

Odder Roklub I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Per Amby (OR)
  • 2. Tage Staal (OR)

2

Roklubben Skjold I
TidshandicapB : 0:06
  • 1. Birger Kaj Nielsen (Skjold)
  • 2. Henrik koczulab (Skjold)

3

Bagsværd Roklub/Skovshoved Roklub I
TidshandicapB : 0:12
  • 1. Peter Skafte (BR)
  • 2. Jesper Skavin (Skovsh.)

5

Sorø Roklub I
TidshandicapB : 0:14
  • 1. Bjarne Hjorth (SR)
  • 2. Christian Mølvig (SR)

4

Roklubben Furesø I
TidshandicapB : 0:14
  • 1. Mikael Møller Hansen (Furesø)
  • 2. Ole Kongsbak (Furesø)

6

Nyborg Roklub I
TidshandicapB : 0:17
  • 1. Brian Sørensen (NR)
  • 2. Peter Rasmussen (NR)

7

Roklubben Furesø II
TidshandicapB : 0:18
  • 1. Ole Præst Larsen (Furesø)
  • 2. Lars Wallin (Furesø)

8

Ringsted Roklub I
TidshandicapB : 0:23
  • 1. Claus Solmer (RR)
  • 2. Steffen Feddersen (RR)

9

Bagsværd Roklub I
TidshandicapB : 0:24
  • 1. Claus Kjærulff-Jørgensen (BR)
  • 2. Morten Riis (BR)

10

Danske Studenters Roklub I
TidshandicapB : 0:28
  • 1. Martin Schjerning (DSR)
  • 2. Asger Tønnesen (DSR)

11

Bagsværd Roklub/KCB I
TidshandicapB : 0:33
  • 1. Peter Søgaard (BR)
  • 2. Jens Olav Dahlgaard (BR)
Løb 209
30+ W/M 2-Slide MW/MM2-Slide - 2-Slide Mix Masters 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 9. dec kl.:13:20

1

AFMELDTOdder Roklub I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Ulla Neess (OR)
  • 2. Ole Skeem (OR)

2

Bagsværd Roklub/Roklubben Skjold I
TidshandicapB : 0:03
  • 1. Flemming Bay (Skjold)
  • 2. Anne Morris Bay (BR)

3

Lyngby Dameroklub/Lyngby Roklub I
TidshandicapB : 0:10
  • 1. Hans Nøhr (LR)
  • 2. Hanne Frimand Nørgaard (LDR)

4

Sorø Roklub I
TidshandicapB : 0:11
  • 1. Bonnie Noer (SR)
  • 2. Peter Lindblom (SR)

5

Roklubben Furesø I
TidshandicapB : 0:20
  • 1. Bo Hartz (Furesø)
  • 2. Jane Hagan (Furesø)
Løb 311
MErgo MErgo - SkiErg Mænd Open 1000m - 1000m
1. Afdeling 9. dec kl.:13:30

1

Klubløs I
  • Lasse Breitensein ()

1

Bagsværd Roklub I
  • Claus Kjærulff-Jørgensen (BR)

2

Lyngby Roklub I
  • Howard Brammer (LR)

2

Aalborg Roklub I
  • Christian Hauge (AR)

3

Klubløs II
  • Dan Andersen ()

3

Aalborg Roklub II
  • Asger Laursen (AR)

4

Aalborg Roklub IV
  • Jesper Quist Jensen (AR)

4

Aalborg Roklub III
  • Troels Dalgaard Danielsen (AR)

5

Klubløs III
  • Marco Lyngsø ()
Løb 412
U15 W4-Slide JW4-Slide - 4-Slide Drenge Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 500m
1. Afdeling 9. dec kl.:13:50

1

Rødvig Roklub/Sorø Roklub/KCR I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Julie Munch (RR)
  • 2. Frederikke Munch (RR)
  • 3. Smilla Post-Kallenbach (SR)
  • 4. Mathilde Joensen (RR)

2

Roklubben Skjold I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Ask Høyer Splittorff (Skjold)
  • 2. Stefan Baun Hørløck (Skjold)
  • 3. Thomas Massa (Skjold)
  • 4. Sigurd Eide Joensen (Skjold)

3

Odder Roklub I
TidshandicapB : 0:02
  • 1. Mikkel Pors Ilsøe (OR)
  • 2. Noah Mikkelsen (OR)
  • 3. Pi Goslar (OR)
  • 4. Trine Leitzke (OR)

4

Bagsværd Roklub/KCB I
TidshandicapB : 0:06
  • 1. Alexander Aldrich (BR)
  • 2. Elias Ellehammer (BR)
  • 3. Henning Friedrichsen (BR)
  • 4. Mads Rubin (BR)
Løb 411
U19 W4-Slide JW4-Slide - 4-Slide Piger Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 9. dec kl.:14:00

1

Roklubben Skjold I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Stine Koczulab (Skjold)
  • 2. Mathilde Morris Bay Toft (Skjold)
  • 3. Mathilde Koczulab (Skjold)
  • 4. Johanne Rüter Würtzen (Skjold)

2

Lyngby Dameroklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I
TidshandicapB : 0:05
  • 1. Astrid Bruun Fejfer (LDR)
  • 2. Anna Hammer Jespersen (LR)
  • 3. Xenia Kviat Antonsen (KVIK)
  • 4. Clara Hornnæss (Furesø)

3

Bagsværd Roklub/KCB II
TidshandicapB : 0:06
  • 1. Julie Johansen (BR)
  • 2. Cathrine Duedahl-Olesen (BR)
  • 3. Astrid Højgaard (BR)
  • 4. Emma Vestergaard Lybech (BR)

4

Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I
TidshandicapB : 0:07
  • 1. Caroline Munch (Roskilde)
  • 2. Malli Segoli (Roskilde)
  • 3. Nicoline Nielsen (SR)
  • 4. Nicoline Bluhme (SR)

5

Hadsund Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/Silkeborg Roklub I
TidshandicapB : 0:10
  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeb.)
  • 2. Stine Højager Nielsen (Holst.)
  • 3. Ida Blomstrand (HR)
  • 4. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense)

6

Bagsværd Roklub/KCB I
TidshandicapB : 0:15
  • 1. Matilde Hjorth (BR)
  • 2. Emma Braad Olesen (BR)
  • 3. Marie Ramm (BR)
  • 4. Agnete Jersild (BR)
Løb 413
U19 M4-Slide JM4-Slide - 4-Slide Drenge Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 9. dec kl.:14:10

1

AFMELDTRoklubben Skjold I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Asbjørn Berthelsen (Skjold)
  • 2. Johan Eide Joensen (Skjold)
  • 3. Oscar Eriksen Nygaard (Skjold)
  • 4. Frederik Nibe Barsøe (Skjold)

2

Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB II
TidshandicapB : 0:12
  • 1. Oskar Dinesen Usmani (Roskilde)
  • 2. Casper Girke Christensen (BR)
  • 3. Asbjørn Bay (BR)
  • 4. Johan Søvndahl Kok (KVIK)

3

Hvidovre Roklub I
TidshandicapB : 0:19
  • 1. Nikolai Du (HvR)
  • 2. Johan Heyn Lougart Bonde (HvR)
  • 3. Kasper Enemærke Becker (HvR)
  • 4. Alexander Høgedal (HvR)

4

Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I
TidshandicapB : 0:25
  • 1. Rasmus Lind (SR)
  • 2. Jannick Wly Andersen (SR)
  • 3. Julius Philipson (Roskilde)
  • 4. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde)

5

Bagsværd Roklub/Hvidovre Roklub/Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
TidshandicapB : 0:28
  • 1. Oliver Skov Jerkovic (BR)
  • 2. Jacob Lenzing (LR)
  • 3. Nicholas Andersen (KVIK)
  • 4. Thomas Jensen (HvR)

6

Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
TidshandicapB : 0:30
  • 1. Aksel Bay (BR)
  • 2. Lasse Maigaard (BR)
  • 3. Magnus Quaade Oddershede (BR)
  • 4. Nicolai Krogsgaard (KVIK)
Løb 414
W4-Slide W4-Slide - 4-Slide Kvinder Open 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 9. dec kl.:14:20

5

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/KCB I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Marie Louise Ladegaard Petersen (BR)
  • 2. Stine Mathiasen (DSR)
  • 3. Line Katrine Olsen (Odense)
  • 4. Anne Katrine Kiilgaard (DSR)

6

Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub/Odder Roklub/Roskilde Roklub/DRC I
TidshandicapB : 0:03
  • 1. Aja Runge Holmegaard (Roskilde)
  • 2. Juliane Elander Rasmussen (OR)
  • 3. Mathilde Persson (BR)
  • 4. Trine Toft Andersen (HR)

1

Aalborg Roklub I
TidshandicapB : 0:06
  • 1. Pam Huntjens (AR)
  • 2. Eva Povlsgaard Nebeling (AR)
  • 3. Lidia Rzeplinska (AR)
  • 4. Christina Donstrup (AR)

2

Odense Roklub I
TidshandicapB : 0:09
  • 1. Regna Bottheim (Odense)
  • 2. Nadine Heidi Brueckmann (Odense)
  • 3. Ditte Sørensen (Odense)
  • 4. Elisabeth Kaalund Keller (Odense)

3

Roskilde Roklub/KCR I
TidshandicapB : 0:10
  • 1. Katrine Schultz-Knudsen (Roskilde)
  • 2. Dorthe Friis Thanning (Roskilde)
  • 3. Silja Konoy Davidsen (Roskilde)
  • 4. Simone Sørensen (Roskilde)

4

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/DRC I
TidshandicapB : 0:12
  • 1. Frida Sanggaard (BR)
  • 2. Marta Kempf (Odense)
  • 3. Luise Lund Hansen (Odense)
  • 4. Mette Dyrlund Petersen (DSR)
Løb 415
M4-Slide M4-Slide - 4-Slide Mænd Open 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 9. dec kl.:14:40

1

Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/Roklubben Furesø/KCB I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Frederik Taulbjerg (Holst.)
  • 2. Jens Graudal (BR)
  • 3. Malthe Sebastian Puro (BR)
  • 4. Jonas Lund (Furesø)

3

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub/Odense Roklub/DRC I
TidshandicapB : 0:02
  • 1. Emil Espensen (DSR)
  • 2. Jesper Fredsted (Odense)
  • 3. Alexander Modest (LR)
  • 4. Christian Thor Hagemann (LR)

4

Aalborg Roklub II
TidshandicapB : 0:03
  • 1. Troels Dalgaard Danielsen (AR)
  • 2. Thor Peder Kunckel Knudsen (AR)
  • 3. Niels Kunckel Knudsen (AR)
  • 4. Jesper Quist Jensen (AR)

1

Roforeningen KVIK I
TidshandicapB : 0:04
  • 1. Martin Kjeldsen (KVIK)
  • 2. Carl Traff (KVIK)
  • 3. Torbjørn Frankel (KVIK)
  • 4. Anders Boutrup Pedersen (KVIK)

5

Odense Roklub I
TidshandicapB : 0:04
  • 1. Søren Gam (Odense)
  • 2. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense)
  • 3. Michael Moerner (Odense)
  • 4. Martin Rønn Sørensen (Odense)

6

Aalborg Roklub I
TidshandicapB : 0:04
  • 1. Esben Okholm Larsen (AR)
  • 2. Søren Bagger Christensen (AR)
  • 3. Christian Hauge (AR)
  • 4. Asger Laursen (AR)

2

Danske Studenters Roklub III
TidshandicapB : 0:04
  • 1. Sebastian Seitz Rasmussen (DSR)
  • 2. Tais Bjerregaard (DSR)
  • 3. Frederik Fabricius Clausen (DSR)
  • 4. Thomas Schoerner (DSR)

3

Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Odense Roklub/KCB I
TidshandicapB : 0:05
  • 1. Emil Lenzing (LR)
  • 2. Jakob Søe Lillelund (BR)
  • 3. Niels Frederiksen (BR)
  • 4. Oscar Mazza (Odense)

4

Danske Studenters Roklub II
TidshandicapB : 0:05
  • 1. Martin Schjerning (DSR)
  • 2. Sune Scheufens (DSR)
  • 3. Christoffer Hansen (DSR)
  • 4. Asger Tønnesen (DSR)

5

Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub I
TidshandicapB : 0:07
  • 1. Esben Søvndahl (DSR)
  • 2. Malte Rusbjerg (Odense)
  • 3. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holst.)
  • 4. Jakob Grænge Hansen (DSR)

1

Holstebro Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub I
TidshandicapB : 0:08
  • 1. Christian Taulbjerg (Holst.)
  • 2. Timothy Antonie Hansen (DSR)
  • 3. Jonathan Nielsen (Holst.)
  • 4. Aksel Dybdahl Poulsen (KR)

6

Danske Studenters Roklub/Odder Roklub/DRC I
TidshandicapB : 0:08
  • 1. Mathias Larsen (BR)
  • 2. Nick H. Larsen (Odense)
  • 3. Lars Fjord Garvey (DSR)
  • 4. Bastian Secher (Roskilde)

3

Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub/DRC I
TidshandicapB : 0:10
  • 1. Tøger Berg Rasmussen (DSR)
  • 2. Loui Lam (KVIK)
  • 3. Tobias Kempf (DSR)
  • 4. Steffen Bonde (OR)

2

Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub/Lyngby Roklub/Odense Roklub/DRC I
TidshandicapB : 0:10
  • 1. Andreas Dyrby (Roskilde)
  • 2. Peter Christian Holmquist (LR)
  • 3. Aske Petersen (Holst.)
  • 4. Christoffer Kruse (DSR)
Løb 415
M4-Slide M4-Slide - 4-Slide Mænd Open 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
2. Afdeling 9. dec kl.:14:50

4

Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub/Roskilde Roklub/KCB I
TidshandicapB : 1:27
  • 1. Emil Eigenbrod (BR)
  • 2. Wiliam Wisholm (HR)
  • 3. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde)
  • 4. Mikkel Knudsen (HR)
Løb 415
M4-Slide M4-Slide - 4-Slide Mænd Open 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
3. Afdeling 9. dec kl.:15:00

2

AFMELDTBagsværd Roklub I
TidshandicapB : 0:01
  • 1. Søren Korsholm (BR)
  • 2. Emil Heinrichsen (BR)
  • 3. Jamie Magee (BR)
  • 4. Andreas Hussing (BR)
Løb 416
30+W4-Slide MW4-Slide - 4-Slide Kvinder Masters 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 9. dec kl.:15:10

1

Sorø Roklub I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Birgit Juel-Hansen (SR)
  • 2. Gitte Niven (SR)
  • 3. Ingrid Petersen (SR)
  • 4. Laila Hjorth (SR)

2

Odder Roklub I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Anne Wiese (OR)
  • 2. Gertrud Mikkelsen (OR)
  • 3. Sanne Larsen (OR)
  • 4. Ulla Neess (OR)

3

Bagsværd Roklub/Hellerup Roklub I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Anne Morris Bay (BR)
  • 2. Anne Marie Espersen (BR)
  • 3. Liselotte Hammer (BR)
  • 4. Birgitte Toft (HR)

4

Sorø Roklub II
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Jane Steensberg (SR)
  • 2. Linda Milling (SR)
  • 3. Anna Karina Eli Gravad (Køge R)
  • 4. Ulla Hvid (SR)

5

Danske Studenters Roklub I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Ragna Karen Sigurðardóttir (DSR)
  • 2. Julie Schou (DSR)
  • 3. Cecilie Lützen Søltoft (DSR)
  • 4. Lea Benedicte Skov Hansen (DSR)
Løb 418
30+M4-Slide MM4-Slide - 4-Slide Mix Masters 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 9. dec kl.:15:20

1

Odder Roklub I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Jan Johansen (OR)
  • 2. Ole Skeem (OR)
  • 3. Per Amby (OR)
  • 4. Tage Staal (OR)

4

Bagsværd Roklub/Haderslev Roklub/Roskilde Roklub I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Lonnie Schmidt (Hadersl.)
  • 2. Peter Skafte (BR)
  • 3. Astrid Krüger (Roskilde)
  • 4. Hanne Hesselager (Roskilde)

2

Nyborg Roklub/Sorø Roklub I
TidshandicapB : 0:08
  • 1. Bjarne Hjorth (SR)
  • 2. Christian Mølvig (SR)
  • 3. Peter Carstens (SR)
  • 4. Brian Sørensen (NR)

3

Roklubben Furesø I
TidshandicapB : 0:10
  • 1. Ole Præst Larsen (Furesø)
  • 2. Lars Wallin (Furesø)
  • 3. Bo Hartz (Furesø)
  • 4. Mikael Møller Hansen (Furesø)
Løb 450
W4-Stafet W4-Stafet - SkiErg Stafet 4x500m Kvinder - Handicap - 2000m
1. Afdeling 9. dec kl.:15:30

1

Aalborg Roklub I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Pam Huntjens (AR)
  • 2. Eva Povlsgaard Nebeling (AR)
  • 3. Lidia Rzeplinska (AR)
  • 4. Christina Donstrup (AR)
Løb 460
W/M 4-Stafet W/M4-Stafet - SkiErg Stafet 4x500m Mænd - Handicap - 2000m
1. Afdeling 9. dec kl.:15:40

1

Lyngby Roklub/KKL I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Bjarke Emil Liljenbøl-Borde (LR)
  • 2. Christian Runge (LR)
  • 3. Kasper Andersen (LR)
  • 4. Oliver Hyldedahl (LR)

2

Lyngby Roklub I
TidshandicapB : 0:35
  • 1. Emil Meland Knudsen (LR)
  • 2. Thea Johansen (LR)
  • 3. Mathias Oliver Valdbjørn Jørgensen (LR)
  • 4. Katrine Christensen (LR)

3

Lyngby Roklub II
TidshandicapB : 0:58
  • 1. John Knudsen (LR)
  • 2. Jesper Vedel (LR)
  • 3. Rasmus Knudsen (LR)
  • 4. Stine Louise Jeppe Knudsen (LR)

4

Aalborg Roklub II
TidshandicapB : 1:17
  • 1. Troels Dalgaard Danielsen (AR)
  • 2. Thor Peder Kunckel Knudsen (AR)
  • 3. Niels Kunckel Knudsen (AR)
  • 4. Jesper Quist Jensen (AR)

5

Aalborg Roklub I
TidshandicapB : 1:19
  • 1. Esben Okholm Larsen (AR)
  • 2. Søren Bagger Christensen (AR)
  • 3. Asger Laursen (AR)
  • 4. Christian Hauge (AR)

6

Team Kabul
TidshandicapB : 1:24
  • 1. Dan Andersen ()
  • 2. Lasse Breitensein ()
  • 3. Mathias M. Lassen ()
  • 4. Marco Lyngsø ()
Løb 820
U19 W8-Slide JW8-Slide - 8-Slide Piger Jun. D,C,B,A 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 500m
1. Afdeling 9. dec kl.:16:00

1

Skjold/LDR/Bagsværd Roklub
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Johanne Rüter Würtzen (Skjold)
  • 2. Mathilde Koczulab (Skjold)
  • 3. Mathilde Morris Bay Toft (Skjold)
  • 4. Stine Koczulab (Skjold)
  • 5. Ida Marie Reimer (LDR)
  • 6. Emma Vestergaard Lybech (BR)
  • 7. Astrid Højgaard (BR)
  • 8. Julie Johansen (BR)

2

Sorø/Rødvig/Roskilde
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Smilla Post-Kallenbach (SR)
  • 2. Elisabeth Østergaard (SR)
  • 3. Nicoline Nielsen (SR)
  • 4. Nicoline Bluhme (SR)
  • 5. Frederikke Munch (RR)
  • 6. Mathilde Joensen (RR)
  • 7. Caroline Munch (Roskilde)
  • 8. Malli Segoli (Roskilde)

3

DSR/KR/LDR/Kvik/Furesø
TidshandicapB : 0:03
  • 1. Louise Hyldager (DSR)
  • 2. Amalie Riff Brems (DSR)
  • 3. Astrid Bruun Fejfer (LDR)
  • 4. Anna Hammer Jespersen (LR)
  • 5. Xenia Kviat Antonsen (KVIK)
  • 6. Clara Hornnæss (Furesø)
  • 7. Clara Møller (Furesø)
  • 8. Kristine Søndergård Hansen (Furesø)

4

Bagsværd Roklub
TidshandicapB : 0:04
  • 1. Agnete Jersild (BR)
  • 2. Marie Ramm (BR)
  • 3. Matilde Hjorth (BR)
  • 4. Astrid Bardram Starup (BR)
  • 5. Alma Biltoft Benediktson (BR)
  • 6. Cathrine Duedahl-Olesen (BR)
  • 7. Christine Amalie Meinert Cardel (BR)
  • 8. Emma Braad Olesen (BR)
Løb 821
U19 W/M 8-Slide JW/JM8-Slide - 8-Slide Drenge Jun. D,C,B,A 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 500m
1. Afdeling 9. dec kl.:16:10

1

Roklubben Skjold
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Asbjørn Berthelsen (Skjold)
  • 2. Ask Høyer Splittorff (Skjold)
  • 3. Frederik Nibe Barsøe (Skjold)
  • 4. Johan Eide Joensen (Skjold)
  • 5. Oscar Eriksen Nygaard (Skjold)
  • 6. Sigurd Eide Joensen (Skjold)
  • 7. Stefan Baun Hørløck (Skjold)
  • 8. Thomas Massa (Skjold)

2

Bagsværd/Humlebæk/Roskilde/Silkeborg/Holstebro Roklub
TidshandicapB : 0:06
  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeb.)
  • 2. Stine Højager Nielsen (Holst.)
  • 3. Iben Bech (Roskilde)
  • 4. Asbjørn Bay (BR)
  • 5. Mads Rubin (BR)
  • 6. Johan Runge Poulsen (HR)
  • 7. Niels Østergaard (BR)
  • 8. Elias Ellehammer (BR)

3

Hvidovre Roklub
TidshandicapB : 0:07
  • 1. Nikolai Du (HvR)
  • 2. Alexander Høgedal (HvR)
  • 3. Johan Heyn Lougart Bonde (HvR)
  • 4. Kasper Enemærke Becker (HvR)
  • 5. Thomas Jensen (HvR)
  • 6. Philip Hai Nguyen (HvR)
  • 7. Kasper Lindemose (HvR)
  • 8. Niels Ledet Molsgaard (HvR)
Løb 821
U19 W/M 8-Slide JW/JM8-Slide - 8-Slide Drenge Jun. D,C,B,A 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 500m
1. Afdeling 9. dec kl.:16:15

1

Roskilde/Sorø Roklub
TidshandicapB : 0:18
  • 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde)
  • 2. Martin Kofoed Jensen (Roskilde)
  • 3. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)
  • 4. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde)
  • 5. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde)
  • 6. Julius Philipson (Roskilde)
  • 7. Jannick Wly Andersen (SR)
  • 8. Rasmus Lind (SR)

2

Sorø/Roskilde/Rødvig/Viking
TidshandicapB : 0:23
  • 1. Peter Skou ** (SR)
  • 2. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)
  • 3. Magnus Quaade Oddershede (BR)
  • 4. Oskar Dinesen Usmani (Roskilde)
  • 5. Leander Kaliszan (Roskilde)
  • 6. Patrick Klestrup (RR)
  • 7. Kevin Joensen, (RR)
  • 8. Aske Storm (Viking)
Løb 822
W8-Slide W8-Slide - 8-Slide Kvinder Open 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 500m
1. Afdeling 9. dec kl.:16:20

1

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/KCB I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Mathilde Persson (BR)
  • 2. Line Katrine Olsen (Odense)
  • 3. Anne Katrine Kiilgaard (DSR)
  • 4. Stine Mathiasen (DSR)
  • 5. Marie Louise Ladegaard Petersen (BR)
  • 6. Ida Langkjær (BR)
  • 7. Emma Hammer (BR)
  • 8. Emilie Jersild (BR)

2

Roskilde Roklub/KCR I
TidshandicapB : 0:01
  • 1. Aja Runge Holmegaard (Roskilde)
  • 2. Caroline Munch (Roskilde)
  • 3. Dorthe Friis Thanning (Roskilde)
  • 4. Katrine Schultz-Knudsen (Roskilde)
  • 5. Malli Segoli (Roskilde)
  • 6. Silja Konoy Davidsen (Roskilde)
  • 7. Simone Sørensen (Roskilde)
  • 8. Victoria Munch (Roskilde)

3

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub/Odense Roklub/Roforeningen KVIK/DRC I
TidshandicapB : 0:04
  • 1. Mette Dyrlund Petersen (DSR)
  • 2. Frida Sanggaard (BR)
  • 3. Iben Østergaard (BR)
  • 4. Anne Larsen (Odense)
  • 5. Marta Kempf (Odense)
  • 6. Luise Lund Hansen (Odense)
  • 7. Trine Dahl Pedersen (Holst.)
  • 8. Tanja Spring Ehlers (KVIK)
Løb 823
30+M8-Slide MM8-Slide - 8-Slide Kvinder Masters 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 500m
1. Afdeling 9. dec kl.:16:30

1

Lyngby veteraner
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Carl Ove Hansen (LR)
  • 2. Lasse Nielsen (LR)
  • 3. Torben Sørensen (LR)
  • 4. John Knudsen (LR)
  • 5. Steffen Klint (LR)
  • 6. Asger Lenzing (LR)
  • 7. Hans Nohr (LR)
  • 8. Henrik Brusch (LR)

2

Sorø Roklub
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Birgit Juel-Hansen (SR)
  • 2. Bonnie Noer (SR)
  • 3. Charlotte Buchwaldt (NR)
  • 4. Ingrid Petersen (SR)
  • 5. Jeanette Emde Jensen ** (SR)
  • 6. Gitte Niven (SR)
  • 7. Laila Hjorth (SR)
  • 8. Kirsten Østergaard (SR)

3

LyngbyDame
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Hanne Brusch (LDR)
  • 2. Tove Christensen (LDR)
  • 3. Hanne Frimand Nørgaard (LDR)
  • 4. Eva Sørensen (LDR)
  • 5. kristin Skougaard (LDR)
  • 6. Karin Hansen (LDR)
  • 7. Beate Leitner (LDR)
  • 8. Alice Beck Thomsen (LDR)

4

Hellerup/Bagsværd/Roskilde
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Birgitte Toft (HR)
  • 2. Anne Morris Bay (BR)
  • 3. Anne Marie Espersen (BR)
  • 4. Liselotte Hammer (BR)
  • 5. Annette Villumsen (BR)
  • 6. Astrid Krüger (Roskilde)
  • 7. Lone Banke Rasmussen (BR)
  • 8. Helle Norking (BR)
Løb 825
M8-Slide M8-Slide - 8-Slide Mænd Open 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 500m
1. Afdeling 9. dec kl.:16:50

1

Bagsværd Roklub/Hvidovre Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Aksel Bay (BR)
  • 2. Oliver Skov Jerkovic (BR)
  • 3. Casper Girke Christensen (BR)
  • 4. Johan Søvndahl Kok (KVIK)
  • 5. Nicolai Krogsgaard (KVIK)
  • 6. Thomas Jensen (HvR)
  • 7. Torbjørn Frankel (KVIK)
  • 8. Nicholas Andersen (KVIK)

2

Roskilde Roklub/KCR I
TidshandicapB : 0:04
  • 1. Andreas Dyrby (Roskilde)
  • 2. Andreas Yde (Roskilde)
  • 3. Bastian Secher (Roskilde)
  • 4. Jeppe Storm (Roskilde)
  • 5. Martin Kofoed Jensen (Roskilde)
  • 6. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)
  • 7. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde)
  • 8. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde)

3

Lyngby Roklub/KKL I
TidshandicapB : 0:04
  • 1. Peter Christian Holmquist (LR)
  • 2. Oliver Kiehn (LR)
  • 3. Mathias Ærendahl Heldbo (LR)
  • 4. Jacob Lenzing (LR)
  • 5. Emil Lenzing (LR)
  • 6. Christian Thor Hagemann (LR)
  • 7. Christian Runge (LR)
  • 8. Alexander Modest (LR)
Løb 825
M8-Slide M8-Slide - 8-Slide Mænd Open 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 500m
1. Afdeling 9. dec kl.:16:55

1

Aalborg Roklub I
TidshandicapB : 0:06
  • 1. Esben Okholm Larsen (AR)
  • 2. Søren Bagger Christensen (AR)
  • 3. Asger Laursen (AR)
  • 4. Christian Hauge (AR)
  • 5. Troels Dalgaard Danielsen (AR)
  • 6. Thor Peder Kunckel Knudsen (AR)
  • 7. Niels Kunckel Knudsen (AR)
  • 8. Jesper Quist Jensen (AR)

1

AFMELDTHolstebro Roklub/KCHO I
TidshandicapB : 0:08
  • 1. Malte Rusbjerg (Odense)
  • 2. Jakob Grænge Hansen (DSR)
  • 3. Aksel Dybdahl (KR)
  • 4. Aske Petersen (Holst.)
  • 5. Esben Søvndahl (DSR)
  • 6. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holst.)
  • 7. Jonathan Nielsen (Holst.)
  • 8. Christian Taulbjerg (Holst.)
  • 1. Malte Rusbjerg (Odense)
  • 2. Jakob Grænge Hansen (DSR)
  • 3. Aksel Dybdahl (KR)
  • 4. Aske Petersen (Holst.)
  • 5. Esben Søvndahl (DSR)
  • 6. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holst.)
  • 7. Jonathan Nielsen (Holst.)
  • 8. Christian Taulbjerg (Holst.)
Løb 826
W/M 8-Slide W/M8-Slide - 8-Slide Mix Open 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 500m
1. Afdeling 9. dec kl.:17:00

1

Roklubben Skjold/Bagsværd Roklub
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Flemming Bay (Skjold)
  • 2. Anne Morris Bay (BR)
  • 3. Mathilde Morris Bay Toft (Skjold)
  • 4. Frederikke Bay Toft (Skjold)
  • 5. Asbjørn Bay (BR)
  • 6. Birgitte Toft (HR)
  • 7. Nikoline Bay (BR)
  • 8. Aksel Bay (BR)

2

Odder Roklub
TidshandicapB : 0:00
  • 1. Anne Wiese (OR)
  • 2. Gertrud Mikkelsen (OR)
  • 3. Jan Johansen (OR)
  • 4. Ole Skeem (OR)
  • 5. Ove Neess (OR)
  • 6. Per Amby (OR)
  • 7. Tage Staal (OR)
  • 8. Ulla Neess (OR)

3

Lyngby Roklub/LDR
TidshandicapB : 0:05
  • 1. Ulla Rose Andersen (LR)
  • 2. Louise Wissing (LR)
  • 3. Laila Hyldedahl Kjærgaard (LR)
  • 4. Lotte Petersen (LR)
  • 5. Inger Koch (LDR)
  • 6. Peter Michael Bertelsen (LR)
  • 7. Mikkel Olsen (LR)
  • 8. Flemming Grau (LR)

4

Sorø Roklub
TidshandicapB : 0:07
  • 1. Jane Steensberg (SR)
  • 2. Linda Milling (SR)
  • 3. Peter Carstens (SR)
  • 4. Peter Lindblom (SR)
  • 5. Ulla Hvid (SR)
  • 6. Anna Karina Eli Gravad (Køge R)
  • 7. Christian Mølvig (SR)
  • 8. Bjarne Hjorth (SR)
Løb 826
W/M 8-Slide W/M8-Slide - 8-Slide Mix Open 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 500m
1. Afdeling 9. dec kl.:17:05

1

Hellerup Roklub/DSR
TidshandicapB : 0:09
  • 1. Arne Månsson (HR)
  • 2. Janek Lesniak (HR)
  • 3. Lisbeth Grænge Hansen (HR)
  • 4. Lise Teisel (HR)
  • 5. Rolf Traberg (HR)
  • 6. Thomas Weise (HR)
  • 7. Jakob Grænge Hansen (DSR)
  • 8. Peter Gammeltoft (DSR)

2

Roklubben Furesø
TidshandicapB : 0:10
  • 1. Ole Kongsbak (Furesø)
  • 2. Helle Torp Eklund (Furesø)
  • 3. Rolf Reuther-Nielsen (Furesø)
  • 4. Ole Præst Larsen (Furesø)
  • 5. Lars Wallin (Furesø)
  • 6. Bo Hartz (Furesø)
  • 7. Mikael Møller Hansen (Furesø)
  • 8. Jane Hagan (Furesø)

3

Danske Studenters Roklub
TidshandicapB : 0:12
  • 1. Martin Schjerning (DSR)
  • 2. Sune Scheufens (DSR)
  • 3. Christoffer Hansen (DSR)
  • 4. Sara Lena Josefin Engberg (DSR)
  • 5. Ragna Karen Sigurðardóttir (DSR)
  • 6. Lea Benedicte Skov Hansen (DSR)
  • 7. Cecilie Lützen Søltoft (DSR)
  • 8. Asger Tønnesen (DSR)