Start tidspunkter kan ændre sig i mindre omfang ved yderligere tilmeldinger..
HUSK indvejning SENEST 1 time før løbet

Tidsplan

Tidsplan Første del
Starttid Løb nr. Antal distance Kode Beskrivelse Heat Type
kl. 11:30 201 3 500m U15 W2-Slide 2-Slide Piger Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning 1. Afdeling
kl. 11:40 202 12 1000m U19 W2-Slide 2-Slide Piger Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning 1. Afdeling
kl. 11:50 203 8 500m U15 M2-Slide 2-Slide Drenge Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning 1. Afdeling
kl. 12:10 204 15 1000m U19 M2-Slide 2-Slide Drenge Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning 1. Afdeling
kl. 12:20 205 11 1000m W2-Slide 2-Slide Kvinder Open 1000m - Handicap Tidsberegning 1. Afdeling
kl. 12:50 206 32 1000m M2-Slide 2-Slide Mænd Open1000m - Handicap Tidsberegning 3. Afdeling
kl. 13:00 207 5 1000m 30+W2-Slide 2-Slide Kvinder Masters 1000m - Handicap Tidsberegning 1. Afdeling
kl. 13:10 208 11 1000m 30+M2-Slide 2-Slide Mænd Masters 1000m - Handicap Tidsberegning 1. Afdeling
kl. 13:20 209 5 1000m 30+ W/M 2-Slide 2-Slide Mix Masters 1000m - Handicap Tidsberegning 1. Afdeling
kl. 13:30 311 9 1000m MErgo SkiErg Mænd Open 1000m 1. Afdeling
kl. 13:50 412 4 500m U15 M4-Slide 4-Slide Drenge Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning 1. Afdeling
kl. 14:00 411 6 1000m U19 W4-Slide 4-Slide Piger Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning 1. Afdeling
kl. 14:10 413 6 1000m U19 M4-Slide 4-Slide Drenge Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning 1. Afdeling
kl. 14:20 414 6 1000m W4-Slide 4-Slide Kvinder Open 1000m - Handicap Tidsberegning 1. Afdeling
kl. 14:40 415 14 1000m M4-Slide 4-Slide Mænd Open 1000m - Handicap Tidsberegning 1. Afdeling
kl. 14:50 415 1 1000m M4-Slide 4-Slide Mænd Open 1000m - Handicap Tidsberegning 2. Afdeling
kl. 15:00 415 1 1000m M4-Slide 4-Slide Mænd Open 1000m - Handicap Tidsberegning 3. Afdeling
kl. 15:10 416 5 1000m 30+W4-Slide 4-Slide Kvinder Masters 1000m - Handicap Tidsberegning 1. Afdeling
kl. 15:20 417 4 1000m 30+M4-Slide 4-Slide Mænd Masters 1000m - Handicap Tidsberegning 1. Afdeling
kl. 15:30 450 1 2000m W4-Stafet SkiErg Stafet 4x500m Kvinder - Handicap 1. Afdeling
kl. 15:40 460 6 2000m W/M 4-Stafet SkiErg Stafet 4x500m Mænd - Handicap 1. Afdeling
kl. 16:00 820 4 500m U19 W8-Slide 8-Slide Piger Jun. D,C,B,A 500m - Handicap Tidsberegning 1. Afdeling
kl. 16:10 821 3 500m U19 W/M 8-Slide 8-Slide Drenge Jun. D,C,B,A 500m - Handicap Tidsberegning 1. Afdeling
kl. 16:15 821 2 500m U19 W/M 8-Slide 8-Slide Drenge Jun. D,C,B,A 500m - Handicap Tidsberegning 1. Afdeling
kl. 16:20 822 3 500m W8-Slide 8-Slide Kvinder Open 500m - Handicap Tidsberegning 1. Afdeling
kl. 16:30 823 4 500m 30+W8-Slide 8-Slide Kvinder Masters 500m - Handicap Tidsberegning 1. Afdeling
kl. 16:50 825 3 500m M8-Slide 8-Slide Mænd Open 500m - Handicap Tidsberegning 1. Afdeling
kl. 16:55 825 2 500m M8-Slide 8-Slide Mænd Open 500m - Handicap Tidsberegning 1. Afdeling
kl. 17:00 826 4 500m W/M 8-Slide 8-Slide Mix Open 500m - Handicap Tidsberegning 1. Afdeling
kl. 17:05 826 3 500m W/M 8-Slide 8-Slide Mix Open 500m - Handicap Tidsberegning 1. Afdeling