Startliste - Danish Open Coastal Rowing / DM Coastal Rowing 2021

Løb 105
M1x Coastal
4000m
Mænd 1x Coastal
1. Afdeling
4. sep 2021 kl.10:30
2
ALLE I
  1. Malte Hein (ALLE)
3
Uden Klub I
  1. Jens Broe (Uden Klub)
5
KVIK I
  1. Peter Weile (KVIK)
9
Odder I
  1. Henrik Gøbel Füchtbauer (Odder)
95
Helsingborg I
  1. Peter Berg (Helsingborg)
AFMELDT DSR I
  1. Joen Petur Jacobsen (DSR)
Løb 105
M1x Coastal
4000m
Mænd 1x Coastal
2. Afdeling
4. sep 2021 kl.10:30
7
Helsingborg II
  1. Christopher Berg (Helsingborg)
11
SLAV II
  1. Vitezslav Huja (SLAV)
90
DSR II
  1. Thorleif Rud Lindholm (DSR)
94
Hadsund I
  1. Michael Blomstrand (Hadsund)
AFMELDT SLAV I
  1. Mat?j Linhart (SLAV)
Løb 107
50+M1x Coastal
4000m
Masters Mænd 50+ 1x Coastal
1. Afdeling
4. sep 2021 kl.10:30
1
ALLE I
  1. Ralf Gentz (ALLE)
4
Horsens I
  1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens)
93
DSR I
  1. Peter Maack Groes (DSR)
96
Kalundb I
  1. Kåre Mattesen (Kalundb)
97
Helsingborg I
  1. Jonathan Wright (Helsingborg)
Løb 108
W2x Coastal
4000m
Kvinder 2x Coastal
1. Afdeling
4. sep 2021 kl.11:10
8
KVIK I
  1. 1. Aja Runge Holmegaard (KVIK)
  2. 2. Luise Lund Hansen (KVIK)
12
Odder I
  1. 1. Pi Goslar (Odder)
  2. 2. Juliane Elander (Odder)
88
DSR III
  1. 1. Simone Krog Christensen (DSR)
  2. 2. Elisabeth Solbjerg Kaalund Keller (DSR)
89
DSR II
  1. 1. Mette Dyrlund Petersen (DSR)
  2. 2. Samantha Don Robbins (DSR)
92
DSR I
  1. 1. Lea Benedicte Skov Hansen (DSR)
  2. 2. Julie Schou (DSR)
Løb 110
50+W2x Coastal
4000m
Masters Kvinder 50+ 2x Coastal
1. Afdeling
4. sep 2021 kl.11:10
6
KVIK II
  1. 1. Ulla Jakobsen (KVIK)
  2. 2. Dorte Lassen (KVIK)
98
KVIK I
  1. 1. Pia Burlund Madsen (KVIK)
  2. 2. Katrine Jørgensen (KVIK)
100
Skovshoved I
  1. 1. Kate Skavin (Skovshoved)
  2. 2. Lise Hendriksen (Skovshoved)
Løb 114
M4x+ Coastal
4000m
Mænd 4x+ Coastal
1. Afdeling
4. sep 2021 kl.11:50
13
Aalborg I
  1. 1. Mikkel Kallesøe (Aalborg)
  2. 2. Christian Taulbjerg (Aalborg)
  3. 3. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)
  4. 4. Jannik Mose Skov (Aalborg)
  5. cox. NN 1 (Aalborg)
99
DSR I
  1. 1. Jakob Grænge Hansen (DSR)
  2. 2. Joen Petur Jacobsen (DSR)
  3. 3. Lars Fjord Garvey (DSR)
  4. 4. Thorleif Rud Lindholm (DSR)
  5. cox. Martin Grand Ast (DSR)
Løb 109
W1x Coastal
4000m
Kvinder 1x Coastal
A Finale
4. sep 2021 kl.12:30
90
DSR III
  1. Mette Dyrlund Petersen (DSR)
91
DSR I
  1. Julie Schou (DSR)
95
Helsingborg I
  1. Maria Berg (Helsingborg)
AFMELDT ALLE I
  1. Carina Hein (ALLE)
DSR II
  1. Lea Benedicte Skov Hansen (DSR)
Odder I
  1. Caroline Sejersen (Odder)
Løb 100
M2x Coastal
4000m
Mænd 2x Coastal
1. Afdeling
4. sep 2021 kl.14:00
6
SLAV I
  1. 1. Mat?j Linhart (SLAV)
  2. 2. Vitezslav Huja (SLAV)
19
ALLE I
  1. 1. Malte Hein (ALLE)
  2. 2. Ralf Gentz (ALLE)
74
Odder/Roskilde I
  1. 1. Anton Østergaard-Clausen (Odder)
  2. 2. Steffen Bonde (Roskilde)
88
DSR III
  1. 1. Morten Oluf Nielsen (DSR)
  2. 2. Johan Berg (DSR)
89
DSR II
  1. 1. Joen Petur Jacobsen (DSR)
  2. 2. Peter Maack Groes (DSR)
92
DSR I
  1. 1. Jakob Grænge Hansen (DSR)
  2. 2. Lars Fjord Garvey (DSR)
Løb 111
50+M2x Coastal
4000m
Masters Mænd 50+ 2x Coastal
1. Afdeling
4. sep 2021 kl.14:00
15
Fr.cia I
  1. 1. Frede Nørskov Nielsen (Fr.cia)
  2. 2. Martin Mortensen (Fr.cia)
18
Helsingborg I
  1. 1. Jonathan Wright (Helsingborg)
  2. 2. Thomas Olsson (Helsingborg)
100
Skovshoved I
  1. 1. Jens Tarp (Skovshoved)
  2. 2. Jesper Skavin (Skovshoved)
Løb 115
W/M 4x+ Coastal
4000m
Kvinder/mænd 4x+ Coastal
1. Afdeling
4. sep 2021 kl.14:40
13
Aalborg I
  1. 1. Camilla Frølund (Aalborg)
  2. 2. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg)
  3. 3. Lasse-Emil Bang Nielsen (Aalborg)
  4. 4. Marie Møller Nielsen (Aalborg)
  5. cox. NN 2 (Aalborg)
Løb 113
W4x+ Coastal
4000m
Kvinder 4x+ Coastal
1. Afdeling
4. sep 2021 kl.14:40
20
KVIK I
  1. 1. Torill Lindebjerg (KVIK)
  2. 2. Ulla Jakobsen (KVIK)
  3. 3. Luise Lund Hansen (KVIK)
  4. 4. Aja Runge Holmegaard (KVIK)
  5. cox. Mette Skjold Elmelund (KVIK)
99
DSR I
  1. 1. Amalie Riff Brems (DSR)
  2. 2. Elisabeth Solbjerg Kaalund Keller (DSR)
  3. 3. Simone Krog Christensen (DSR)
  4. 4. Samantha Don Robbins (DSR)
  5. cox. Martin Grand Ast (DSR)
Løb 112
W/M 2x Coastal
4000m
Kvinder/mænd 2x Coastal
1. Afdeling
4. sep 2021 kl.15:20
6
KVIK II
  1. 1. Jens Vinther Clausen (KVIK)
  2. 2. Dorte Lassen (KVIK)
8
KVIK I
  1. 1. Peter Weile (KVIK)
  2. 2. Torill Lindebjerg (KVIK)
10
ASR I
  1. 1. Winnie Petersen (ASR)
  2. 2. Martin Skovsgaard Nielsen (ASR)
18
Helsingborg I
  1. 1. Peter Berg (Helsingborg)
  2. 2. Maria Berg (Helsingborg)
Løb 112
W/M 2x Coastal
4000m
Kvinder/mænd 2x Coastal
2. Afdeling
4. sep 2021 kl.15:20
88
DSR II
  1. 1. Johan Berg (DSR)
  2. 2. Julie Schou (DSR)
89
DSR I
  1. 1. Mette Dyrlund Petersen (DSR)
  2. 2. Thorleif Rud Lindholm (DSR)
98
KVIK III
  1. 1. Katrine Jørgensen (KVIK)
  2. 2. Hjalte Larsen (KVIK)
AFMELDT ALLE I
  1. 1. Malte Hein (ALLE)
  2. 2. Carina Hein (ALLE)
Løb 116
50+W/M 2x Coastal
4000m
Masters Kvinder/mænd 50+ 2x Coastal
A Finale
4. sep 2021 kl.15:20
16
Risskov I
  1. 1. Susanne Vestergård Andersen (Risskov)
  2. 2. Michael Lind (Risskov)
17
Aarhus II
  1. 1. Annelene Westh (Aarhus)
  2. 2. Søren B. Mikkelsen (Aarhus)
Løb 101
U19 W/M 2x Coastal
4000m
Piger/drenge U19 2x Coastal
A Finale
4. sep 2021 kl.15:20
14
Odder I
  1. 1. Trine Leitzke (Odder)
  2. 2. Anton Østergaard-Clausen (Odder)