Tilmeldinger - Danish Open Coastal Rowing / DM Coastal Rowing 2021

Løb 100 M2x Coastal Mænd 2x Coastal - DM Mænd åben C2X 4000m 6 tilmeldinger

SLAV I

  • 1. Mat?j Linhart (SLAV) '99
  • 2. Vitezslav Huja (SLAV) '87

ALLE I

  • 1. Malte Hein (ALLE) '91
  • 2. Ralf Gentz (ALLE) '67

Odder/Roskilde I

  • 1. Anton Østergaard-Clausen (Odder) '03
  • 2. Steffen Bonde (Roskilde) '89

DSR III

  • 1. Morten Oluf Nielsen (DSR) '66
  • 2. Johan Berg (DSR) '85

DSR II

  • 1. Joen Petur Jacobsen (DSR) '89
  • 2. Peter Maack Groes (DSR) '65

DSR I

  • 1. Jakob Grænge Hansen (DSR) '98
  • 2. Lars Fjord Garvey (DSR) '93
Løb 101 U19 W/M 2x Coastal Piger/drenge U19 2x Coastal - U19 Mix C2X 4000m 1 tilmelding

Odder I

  • 1. Trine Leitzke (Odder) '03
  • 2. Anton Østergaard-Clausen (Odder) '03
Løb 105 M1x Coastal Mænd 1x Coastal - DM Mænd åben C1X 4000m 11 tilmeldinger

ALLE I

  • 1. Malte Hein (ALLE) '91

Uden Klub I

  • 1. Jens Broe (Uden Klub) '85

KVIK I

  • 1. Peter Weile (KVIK) '73

Helsingborg II

  • 1. Christopher Berg (Helsingborg) '02

Odder I

  • 1. Henrik Gøbel Füchtbauer (Odder) '85

SLAV II

  • 1. Vitezslav Huja (SLAV) '87

DSR II

  • 1. Thorleif Rud Lindholm (DSR) '95

Hadsund I

  • 1. Michael Blomstrand (Hadsund) '73

Helsingborg I

  • 1. Peter Berg (Helsingborg) '82

AFMELDT DSR I

  • 1. Joen Petur Jacobsen (DSR) '89

AFMELDT SLAV I

  • 1. Mat?j Linhart (SLAV) '99
Løb 107 50+M1x Coastal Mænd 50+ 1x Coastal - Mænd 50+ C1X 4000m 5 tilmeldinger

ALLE I

  • 1. Ralf Gentz (ALLE) '67

Horsens I

  • 1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens) '57

DSR I

  • 1. Peter Maack Groes (DSR) '65

Kalundb I

  • 1. Kåre Mattesen (Kalundb) '71

Helsingborg I

  • 1. Jonathan Wright (Helsingborg) '67
Løb 108 W2x Coastal Kvinder 2x Coastal - DM Kvinder åben C2X 4000m 5 tilmeldinger

KVIK I

  • 1. Aja Runge Holmegaard (KVIK) '90
  • 2. Luise Lund Hansen (KVIK) '95

Odder I

  • 1. Pi Goslar (Odder) '04
  • 2. Juliane Elander (Odder) '79

DSR III

  • 1. Simone Krog Christensen (DSR) '89
  • 2. Elisabeth Solbjerg Kaalund Keller (DSR) '94

DSR II

  • 1. Mette Dyrlund Petersen (DSR) '89
  • 2. Samantha Don Robbins (DSR) '90

DSR I

  • 1. Lea Benedicte Skov Hansen (DSR) '85
  • 2. Julie Schou (DSR) '84
Løb 109 W1x Coastal Kvinder 1x Coastal - DM Kvinder åben C1X 4000m 6 tilmeldinger

DSR III

  • 1. Mette Dyrlund Petersen (DSR) '89

DSR I

  • 1. Julie Schou (DSR) '84

Helsingborg I

  • 1. Maria Berg (Helsingborg) '83

AFMELDT ALLE I

  • 1. Carina Hein (ALLE) '88

DSR II

  • 1. Lea Benedicte Skov Hansen (DSR) '85

Odder I

  • 1. Caroline Sejersen (Odder) '05
Løb 110 50+W2x Coastal Kvinder 50+ 2x Coastal - Kvinder 50+ C2X 4000m 3 tilmeldinger

KVIK II

  • 1. Ulla Jakobsen (KVIK) '65
  • 2. Dorte Lassen (KVIK) '71

KVIK I

  • 1. Pia Burlund Madsen (KVIK) '62
  • 2. Katrine Jørgensen (KVIK) '71

Skovshoved I

  • 1. Kate Skavin (Skovshoved) '57
  • 2. Lise Hendriksen (Skovshoved) '64
Løb 111 50+M2x Coastal Mænd 50+ 2x Coastal - Mænd 50+ C2X 4000m 3 tilmeldinger

Fr.cia I

  • 1. Frede Nørskov Nielsen (Fr.cia) '54
  • 2. Martin Mortensen (Fr.cia) '66

Helsingborg I

  • 1. Jonathan Wright (Helsingborg) '67
  • 2. Thomas Olsson (Helsingborg) '58

Skovshoved I

  • 1. Jens Tarp (Skovshoved) '53
  • 2. Jesper Skavin (Skovshoved) '59
Løb 112 W/M 2x Coastal Kvinder/mænd 2x Coastal - DM Mix åben C2X 4000m 10 tilmeldinger

KVIK II

  • 1. Jens Vinther Clausen (KVIK) '92
  • 2. Dorte Lassen (KVIK) '71

KVIK I

  • 1. Peter Weile (KVIK) '73
  • 2. Torill Lindebjerg (KVIK) '77

ASR I

  • 1. Winnie Petersen (ASR) '84
  • 2. Martin Skovsgaard Nielsen (ASR) '77

Helsingborg I

  • 1. Peter Berg (Helsingborg) '82
  • 2. Maria Berg (Helsingborg) '83

DSR II

  • 1. Johan Berg (DSR) '85
  • 2. Julie Schou (DSR) '84

DSR I

  • 1. Mette Dyrlund Petersen (DSR) '89
  • 2. Thorleif Rud Lindholm (DSR) '95

KVIK III

  • 1. Katrine Jørgensen (KVIK) '71
  • 2. Hjalte Larsen (KVIK) '06

AFMELDT Risskov I

  • 1. Susanne Vestergård Andersen (Risskov) '67
  • 2. Michael Lind (Risskov) '67

AFMELDT ALLE I

  • 1. Malte Hein (ALLE) '91
  • 2. Carina Hein (ALLE) '88

AFMELDT Odder I

  • 1. Pi Goslar (Odder) '04
  • 2. Juliane Elander Rasmussen (Odder) '79
Løb 113 W4x+ Coastal Kvinder 4x+ Coastal - DM Kvinder åben C4X+ 4000m 2 tilmeldinger

KVIK I

  • 1. Torill Lindebjerg (KVIK) '77
  • 2. Ulla Jakobsen (KVIK) '65
  • 3. Luise Lund Hansen (KVIK) '95
  • 4. Aja Runge Holmegaard (KVIK) '90
  • Cox. Mette Skjold Elmelund (KVIK) '95

DSR I

  • 1. Amalie Riff Brems (DSR) '00
  • 2. Elisabeth Solbjerg Kaalund Keller (DSR) '94
  • 3. Simone Krog Christensen (DSR) '89
  • 4. Samantha Don Robbins (DSR) '90
  • Cox. Martin Grand Ast (DSR) '87
Løb 114 M4x+ Coastal Mænd 4x+ Coastal - DM Mænd åben C4X+ 4000m 2 tilmeldinger

Aalborg I

  • 1. Mikkel Kallesøe (Aalborg) '00
  • 2. Christian Taulbjerg (Aalborg) '99
  • 3. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg) '89
  • 4. Jannik Mose Skov (Aalborg) '97
  • Cox. NN 1 (Aalborg) '80

DSR I

  • 1. Jakob Grænge Hansen (DSR) '98
  • 2. Joen Petur Jacobsen (DSR) '89
  • 3. Lars Fjord Garvey (DSR) '93
  • 4. Thorleif Rud Lindholm (DSR) '95
  • Cox. Martin Grand Ast (DSR) '87
Løb 115 W/M 4x+ Coastal Kvinder/mænd 4x+ Coastal - Mix åben C4X+ 4000m 3 tilmeldinger

Aalborg I

  • 1. Camilla Frølund (Aalborg) '96
  • 2. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
  • 3. Lasse-Emil Bang Nielsen (Aalborg) '96
  • 4. Marie Møller Nielsen (Aalborg) '93
  • Cox. NN 2 (Aalborg) '80

AFMELDT Aarhus/Egå/Risskov I

  • 1. Annie Kaalby (Egå) '56
  • 2. Michael Lind (Risskov) '67
  • 3. Susanne Vestergård Andersen (Risskov) '67
  • 4. Fiddo Fiddosen (Aarhus) '95
  • Cox. Niels Iversen (Aarhus) '55

AFMELDT Aarhus/Egå/Risskov II

  • 1. Annie Kaalby (Egå) '56
  • 2. Benny Weibel (Risskov) '59
  • 3. Birgitte W. Nielsen (Risskov) '67
  • 4. Niels Iversen (Aarhus) '55
  • Cox. N N (Aarhus) '93
Løb 116 50+W/M 2x Coastal Kvinder/mænd 50+ 2x Coastal - Mix 50+ C2X 4000m 3 tilmeldinger

Risskov I

  • 1. Susanne Vestergård Andersen (Risskov) '67
  • 2. Michael Lind (Risskov) '67

Aarhus II

  • 1. Annelene Westh (Aarhus) '68
  • 2. Søren B. Mikkelsen (Aarhus) '68

AFMELDT Aarhus I

  • 1. Annelene Westh (Aarhus) '68
  • 2. Søren B. Mikkelsen (Aarhus) '68