Løbsliste - Holstebro Regatta - Årgangsmesterskaber 2019

Løbsliste - Holstebro Regatta - Årgangsmesterskaber 2019
Løb nr. Planlagt Starttidspunkt Kategori Distance Løb Beskrivelse

1. AFDELING LØRDAG:

101 10. aug kl.:13:00 250m U13 W/M 1X-Edon
102 10. aug kl.:13:05 Årgangs Mesterskab 500m U14 M1X 13 år
103 10. aug kl.:13:10 Årgangs Mesterskab 500m U15 M1X 14 år
104 10. aug kl.:13:15 Årgangs Mesterskab 500m U15 W2X
105 10. aug kl.:13:20 Årgangs Mesterskab 1000m U17 M4X
106 10. aug kl.:13:25 Årgangs Mesterskab 1000m U17 W2X
107 10. aug kl.:13:30 Sprint 1000m M1X Ringkjøbing Landbobank SPRINTER CUP, 1000m
108 10. aug kl.:13:35 Sprint 1000m W1X RIngkjøbing Landbobank SPRINTER CUP, 1000m

2. AFDELING LØRDAG:

121 10. aug kl.:13:40 Årgangs Mesterskab 500m U15 M2X
122 10. aug kl.:13:45 Årgangs Mesterskab 500m U15 W4X
123 10. aug kl.:13:50 Årgangs Mesterskab 1000m U17 M2X
124 10. aug kl.:13:55 Årgangs Mesterskab 1000m U17 W1X 15 år
125 10. aug kl.:14:00 Årgangs Mesterskab 1000m U17 W1X 16 år
126 10. aug kl.:14:05 1000m M2X ÅBEN CUP, 1000m
127 10. aug kl.:14:10 1000m U19 M2X
128 10. aug kl.:14:15 1000m U19 W2X
129 10. aug kl.:14:20 1000m M2- ÅBEN CUP, 1000m
130 10. aug kl.:14:25 1000m U19 M2- ÅBEN CUP, 1000m
131 10. aug kl.:14:30 1000m W2X ÅBEN CUP, 1000m
132 10. aug kl.:14:35 Master 1000m Master W/M 1X

3. AFDELING LØRDAG:

141 10. aug kl.:14:40 250m U15 W1X-Edon
142 10. aug kl.:14:45 Årgangs Mesterskab 500m U14 W1X 13 år
143 10. aug kl.:14:50 Årgangs Mesterskab 500m U15 W1X 14 år
144 10. aug kl.:14:55 Årgangs Mesterskab 1000m U17 M1X 15 år
145 10. aug kl.:15:00 Årgangs Mesterskab 1000m U17 M1X 16 år
146 10. aug kl.:15:30 Årgangs Mesterskab 1000m U17 W4X
147 10. aug kl.:15:05 1000m M4X/4- ÅBEN CUP, 1000m
148 10. aug kl.:15:10 1000m U19 M4-/4X
149 10. aug kl.:15:20 1000m U19 W4X/4-
150 10. aug kl.:15:20 1000m W4X/4- ÅBEN CUP, 1000m
151 10. aug kl.:15:35 Master 1000m Master W/M 2X
152 10. aug kl.:15:40 Master 1000m Master W/M 2-

4. AFDELING LØRDAG:

161 10. aug kl.:15:45 250m U15 M1X-Edon
162 10. aug kl.:15:50 Årgangs Mesterskab 250m U13 M1X
163 10. aug kl.:15:55 Årgangs Mesterskab 250m U13 W1X
164 10. aug kl.:16:00 Årgangs Mesterskab 1000m U17 M2-
165 10. aug kl.:16:05 Årgangs Mesterskab 1000m U17 W2-
166 10. aug kl.:16:10 1000m M8+ ÅBEN
167 10. aug kl.:16:15 1000m U19 M8+ ÅBEN
168 10. aug kl.:16:20 1000m U19 M1X
169 10. aug kl.:16:25 1000m U19 W1X
170 10. aug kl.:16:30 1000m LM1X
171 10. aug kl.:16:35 1000m LW1X
172 10. aug kl.:16:35 1000m M1X Begynder
173 10. aug kl.:16:40 1000m W1X Begynder
174 10. aug kl.:16:50 Årgangs Mesterskab 500m U15 M4X
175 10. aug kl.:16:55 Master 1000m Master W/M 4-/4X
176 10. aug kl.:17:00 500m U17 W/M 1X MIX 8+, Se regattainfo

1. AFDELING SØNDAG:

201 11. aug kl.:11:00 250m U13 W/M 1X-Edon
202 11. aug kl.:11:05 TU-cup 500m U15 M1X
204 11. aug kl.:11:25 TU-cup 500m U15 W2X
205 11. aug kl.:11:35 TU-cup 1000m U17 M4X
206 11. aug kl.:11:40 TU-cup 1000m U17 W2X
207 11. aug kl.:11:45 1000m M1X ÅBEN
208 11. aug kl.:11:50 1000m W1X ÅBEN

2. AFDELING SØNDAG:

221 11. aug kl.:12:00 TU-cup 500m U15 M2X
222 11. aug kl.:12:10 TU-cup 500m U15 W4X
223 11. aug kl.:12:15 TU-cup 1000m U17 M2X
224 11. aug kl.:12:20 TU-cup 1000m U17 W1X
226 11. aug kl.:12:25 1000m M2X ÅBEN
227 11. aug kl.:12:30 1000m U19 M2X
228 11. aug kl.:12:40 1000m U19 W2X
229 11. aug kl.:12:25 1000m M2- ÅBEN
230 11. aug kl.:12:30 1000m U19 M2- ÅBEN
231 11. aug kl.:12:35 1000m W2X ÅBEN
232 11. aug kl.:12:40 Master 1000m Master W/M 1X

3. AFDELING SØNDAG:

241 11. aug kl.:12:45 250m U15 W1X-Edon
242 11. aug kl.:12:50 TU-cup 500m U15 W1X
244 11. aug kl.:12:55 TU-cup 1000m U17 M1X
246 11. aug kl.:13:00 TU-cup 1000m U17 W4X
247 11. aug kl.:13:05 1000m M4-/4X ÅBEN
248 11. aug kl.:13:10 1000m U19 M4-/4X
249 11. aug kl.:13:15 1000m U19 W4X/4-
250 11. aug kl.:13:20 1000m W4-/4X ÅBEN
251 11. aug kl.:13:25 Master 1000m Master W/M 2X
252 11. aug kl.:13:30 Master 1000m Master W/M 2-

4. AFDELING SØNDAG:

261 11. aug kl.:13:35 250m U15 M1X-Edon
262 11. aug kl.:13:40 250m U13 M1X
263 11. aug kl.:13:45 250m U13 W1X
264 11. aug kl.:13:50 1000m U17 M2-
265 11. aug kl.:13:55 1000m U17 W2-
268 11. aug kl.:14:00 1000m U19 M1X
269 11. aug kl.:14:05 1000m U19 W1X
270 11. aug kl.:14:10 1000m LM1X
271 11. aug kl.:14:15 1000m LW1X
272 11. aug kl.:14:20 1000m M1X Begynder
273 11. aug kl.:14:25 1000m W1X Begynder
274 11. aug kl.:14:30 TU-cup 500m U15 M4X
275 11. aug kl.:14:35 Master 1000m Master W/M 4-/4X
276 11. aug kl.:14:40 1000m M8+ ÅBEN
277 11. aug kl.:14:45 1000m U19 M8+ ÅBEN