Løbsliste - Holstebro Regatta - Årgangsmesterskaber 2020

Løb nr. Planlagt Starttidspunkt Kategori Distancen Løbs kode Beskrivelse

1. AFDELING LØRDAG:

101 8. august 2020 250m U13 W/M 250m Piger/drenge U13
102 8. august 2020 Årgangs Mesterskab 500m U14 M 500m Mænd U14
103 8. august 2020 Årgangs Mesterskab 500m U15 M 500m Mænd U15
104 8. august 2020 Årgangs Mesterskab 500m U15 W 500m Piger U15
105 8. august 2020 Årgangs Mesterskab 1000m U17 M 1000m Mænd U17
106 8. august 2020 Årgangs Mesterskab 1000m U17 W 1000m Piger U17
107 8. august 2020 Sprint 1000m M 1000m Mænd - Ringkjøbing Landbobank SPRINTER CUP, 1000m
108 8. august 2020 Sprint 1000m W 1000m Kvinder - RIngkjøbing Landbobank SPRINTER CUP, 1000m

2. AFDELING LØRDAG:

121 8. august 2020 Årgangs Mesterskab 500m U15 M 500m Mænd U15
122 8. august 2020 Årgangs Mesterskab 500m U15 W 500m Piger U15
123 8. august 2020 Årgangs Mesterskab 1000m U17 M 1000m Mænd U17
124 8. august 2020 Årgangs Mesterskab 1000m U17 W 1000m Piger U17 - 15 år
125 8. august 2020 Årgangs Mesterskab 1000m U17 W 1000m Piger U17 - 16 år
126 8. august 2020 1000m M 1000m Mænd - ÅBEN CUP, 1000m
127 8. august 2020 1000m U19 M 1000m Mænd U19
128 8. august 2020 1000m U19 W 1000m Piger U19
129 8. august 2020 1000m M 1000m Mænd - ÅBEN CUP, 1000m
130 8. august 2020 1000m U19 M 1000m Mænd U19
131 8. august 2020 1000m W 1000m Kvinder - ÅBEN CUP, 1000m
132 8. august 2020 Master 1000m Master W/M 1000m Masters Kvinder/mænd Master (Handicap beregningsmetode: Master)

3. AFDELING LØRDAG:

141 8. august 2020 250m U15 W 250m Piger U15
142 8. august 2020 Årgangs Mesterskab 500m U14 W 500m Piger U14 - 13 år
143 8. august 2020 Årgangs Mesterskab 500m U15 W 500m Piger U15 - 14 år
144 8. august 2020 Årgangs Mesterskab 1000m U17 M 1000m Mænd U17 - 15 år
145 8. august 2020 Årgangs Mesterskab 1000m U17 M 1000m Mænd U17 - 16 år
146 8. august 2020 Årgangs Mesterskab 1000m U17 W 1000m Piger U17
147 8. august 2020 1000m M 1000m Mænd - ÅBEN CUP, 1000m
148 8. august 2020 1000m U19 M 1000m Mænd U19
149 8. august 2020 1000m U19 W 1000m Piger U19
150 8. august 2020 1000m W 1000m Kvinder - ÅBEN CUP, 1000m
151 8. august 2020 Master 1000m Master W/M 1000m Masters Kvinder/mænd Master (Handicap beregningsmetode: Master)
152 8. august 2020 Master 1000m Master W/M 1000m Masters Kvinder/mænd Master (Handicap beregningsmetode: Master)

4. AFDELING LØRDAG:

161 8. august 2020 250m U15 M 250m Mænd U15
162 8. august 2020 Årgangs Mesterskab 250m U13 M 250m Mænd U13
163 8. august 2020 Årgangs Mesterskab 250m U13 W 250m Piger U13
164 8. august 2020 Årgangs Mesterskab 1000m U17 M 1000m Mænd U17
165 8. august 2020 Årgangs Mesterskab 1000m U17 W 1000m Piger U17
166 8. august 2020 1000m W/M 1000m Kvinder/mænd - INGEN MIX-HOLD
167 8. august 2020 1000m U19 M 1000m Mænd U19
168 8. august 2020 1000m U19 M 1000m Mænd U19
169 8. august 2020 1000m U19 W 1000m Piger U19
170 8. august 2020 1000m LM 1000m Mænd Letvægt
171 8. august 2020 1000m LW 1000m Kvinder Letvægt
172 8. august 2020 1000m M 1000m Mænd - Begynder
173 8. august 2020 1000m W 1000m Kvinder - Begynder
174 8. august 2020 Årgangs Mesterskab 500m U15 M 500m Mænd U15
175 8. august 2020 Master 1000m Master W/M 1000m Masters Kvinder/mænd Master (Handicap beregningsmetode: Master)
176 8. august 2020 500m U17 W/M 500m Piger/drenge U17 - MIX 8+, Se regattainfo UDGÅR i 2020
177 8. august 2020 500m U13 W/M 500m Piger/drenge U13 - MIX

1. AFDELING SØNDAG:

201 9. august 2020 250m U13 W/M 250m Piger/drenge U13
202 9. august 2020 TU-cup 500m U15 M 500m Mænd U15
204 9. august 2020 TU-cup 500m U15 W 500m Piger U15
205 9. august 2020 TU-cup 1000m U17 M 1000m Mænd U17
206 9. august 2020 TU-cup 1000m U17 W 1000m Piger U17
207 9. august 2020 1000m M 1000m Mænd - ÅBEN
208 9. august 2020 1000m W 1000m Kvinder - ÅBEN

2. AFDELING SØNDAG:

221 9. august 2020 TU-cup 500m U15 M 500m Mænd U15
222 9. august 2020 TU-cup 500m U15 W 500m Piger U15
223 9. august 2020 TU-cup 1000m U17 M 1000m Mænd U17
224 9. august 2020 TU-cup 1000m U17 W 1000m Piger U17
226 9. august 2020 1000m M 1000m Mænd - ÅBEN
227 9. august 2020 1000m U19 M 1000m Mænd U19
228 9. august 2020 1000m U19 W 1000m Piger U19
229 9. august 2020 1000m M 1000m Mænd - ÅBEN
230 9. august 2020 1000m U19 M 1000m Mænd U19 - ÅBEN
231 9. august 2020 1000m W 1000m Kvinder - ÅBEN
232 9. august 2020 Master 1000m Master W/M 1000m Masters Kvinder/mænd Master (Handicap beregningsmetode: Master)

3. AFDELING SØNDAG:

241 9. august 2020 250m U15 W 250m Piger U15
242 9. august 2020 TU-cup 500m U15 W 500m Piger U15
244 9. august 2020 TU-cup 1000m U17 M 1000m Mænd U17
246 9. august 2020 TU-cup 1000m U17 W 1000m Piger U17
247 9. august 2020 1000m M 1000m Mænd - ÅBEN
248 9. august 2020 1000m U19 M 1000m Mænd U19
249 9. august 2020 1000m U19 W 1000m Piger U19
250 9. august 2020 1000m W 1000m Kvinder - ÅBEN
251 9. august 2020 Master 1000m Master W/M 1000m Masters Kvinder/mænd Master (Handicap beregningsmetode: Master)
252 9. august 2020 Master 1000m Master W/M 1000m Masters Kvinder/mænd Master (Handicap beregningsmetode: Master)

4. AFDELING SØNDAG:

261 9. august 2020 250m U15 M 250m Mænd U15
262 9. august 2020 250m U13 M 250m Mænd U13
263 9. august 2020 250m U13 W 250m Piger U13
264 9. august 2020 1000m U17 M 1000m Mænd U17
265 9. august 2020 1000m U17 W 1000m Piger U17
268 9. august 2020 1000m U19 M 1000m Mænd U19
269 9. august 2020 1000m U19 W 1000m Piger U19
270 9. august 2020 1000m LM 1000m Mænd Letvægt
271 9. august 2020 1000m LW 1000m Kvinder Letvægt
272 9. august 2020 1000m M 1000m Mænd - Begynder
273 9. august 2020 1000m W 1000m Kvinder - Begynder
274 9. august 2020 TU-cup 500m U15 M 500m Mænd U15
275 9. august 2020 Master 1000m Master W/M 1000m Masters Kvinder/mænd Master (Handicap beregningsmetode: Master)
276 9. august 2020 1000m W/M 1000m Kvinder/mænd - INGEN MIX-HOLD
277 9. august 2020 500m U13 W/M 500m Piger/drenge U13 - MIX
278 9. august 2020 1000m U19 M 1000m Mænd U19 - ÅBEN