Tilmeldinger - Holstebro Regatta - Årgangsmesterskaber 2020
Løb 101 U13 W/M 1X-Edon Piger/drenge 1X-Edon 250m 5 tilmeldinger
Jels I
- 1. Thea Marie Noe (Jels) '08
Bagsværd I
- 1. Sigrid Gulløv-Elley (Bagsværd) '08
Jels II
- 1. Mia Frost Davidsen (Jels) '08
Holstebro/KCHO I
- 1. Simon Aslak Gilberg (Holstebro) '10
Odense I
- 1. Asger Kallesøe (Odense) '08
Løb 102 U14 M1X Drenge 1X 500m 8 tilmeldinger
Bagsværd I
- 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07
Sorø IV
- 1. Malthe Lund Lynæs (Sorø) '07
Holstebro/KCHO I
- 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
Odense I
- 1. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense) '07
Bagsværd
- 1. Jakob Bjørn Danø (Bagsværd) '07
Holstebro/KCHO III
- 1. William Lemming (Holstebro) '07
Holstebro/KCHO II
- 1. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07
København I
- 1. Woody Lori-Leth (København) '07
Løb 103 U15 M1X Drenge 1X 500m 14 tilmeldinger
Bagsværd V
- 1. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd) '06
Stevns I
- 1. August Riis Poulsen (Stevns) '06
Odense I
- 1. Gustav Krogh (Odense) '06
Bagsværd III
- 1. Aske Saltbæk (Bagsværd) '06
Holstebro/KCHO II
- 1. William Ørts (Holstebro) '06
Sorø III
- 1. Mads Christensen (Sorø) '06
Dragør I
- 1. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06
Bagsværd II
- 1. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06
AFMELDT Bagsværd I
- 1. Theis Wolfram (Bagsværd) '06
København I
- 1. Hector Carriero (København) '06
AFMELDT Sorø II
- 1. Emil Jelstrup (Sorø) '06
Holstebro/KCHO I
- 1. Jens Pedersen (Holstebro) '06
AFMELDT Sorø I
- 1. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06
Bagsværd IV
- 1. Karl Heuer (Bagsværd) '06
Løb 104 U15 W2X Piger 2X 500m 10 tilmeldinger
Sorø I
- 1. Celina Juhl (Sorø) '08
- 2. Frederikke Aagaard (Sorø) '08
Hadsund II
- 1. Celine Rohde Bruun Hansen (Hadsund) '07
- 2. Josefine Antoinette Brink (Hadsund) '07
Stevns I
- 1. Isabella Bache (Stevns) '06
- 2. Anna Iversen (Stevns) '07
Hadsund I
- 1. Naja Lübeck (Hadsund) '07
- 2. Amalie Hvid Rasmussen (Hadsund) '06
Holstebro/KCHO II
- 1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07
- 2. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07
Holstebro/KCHO I
- 1. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro) '07
- 2. Anna Kramer Bosnes (Holstebro) '07
Bagsværd
- 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08
- 2. Sigrid Gulløv-Elley (Bagsværd) '08
Hadsund III
- 1. Cille Hougaard (Hadsund) '07
- 2. Kathrine Jacobsen (Hadsund) '07
Jels I
- 1. Clare Muff Fyhn (Jels) '06
- 2. Ida Haaning (Jels) '06
Holstebro/KCHO
- 1. My Alberte Schaaf (Holstebro) '06
- 2. Anna Skovdam (Holstebro) '06
Løb 105 U17 M4X Drenge 4X 1000m 4 tilmeldinger
Bagsværd I
- 1. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
- 2. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd) '04
- 3. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05
- 4. Mads Rubin (Bagsværd) '04
Holstebro/KCHO
- 1. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
- 2. Nikolaj Dalbøl (Holstebro) '04
- 3. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04
- 4. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
Stevns I
- 1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05
- 2. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05
- 3. Jakob Iversen (Stevns) '05
- 4. August Riis Poulsen (Stevns) '06
Hadsund I
- 1. Gustav Overgaard Hamann (Hadsund) '05
- 2. Kian Harati (Hadsund) '05
- 3. August Herman Wisholm (Hadsund) '04
- 4. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05
Løb 106 U17 W2X Piger 2X 1000m 6 tilmeldinger
Hadsund I
- 1. Maria Bak Jeppesen (Hadsund) '05
- 2. Lea Lûbeck (Hadsund) '04
Ægir I
- 1. Liv Jensen (Ægir) '04
- 2. Marie Martens Christensen (Ægir) '04
Odense I
- 1. Alba Sundstrøm (Odense) '04
- 2. Bjørk Kallesøe (Odense) '06
Silkeborg I
- 1. Mathilde Lyngholm (Silkeborg) '06
- 2. Marie Kleist (Silkeborg) '05
Sorø I
- 1. Elaina Bjørkman (Sorø) '05
- 2. Liva Østergaard Nielsen (Sorø) '05
Holstebro/KCHO I
- 1. Laura Møller (Holstebro) '05
- 2. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro) '06
Løb 107 M1X Mænd 1X - Ringkjøbing Landbobank SPRINTER CUP, 1000m 1000m 7 tilmeldinger
Lyngby/KKL I
- 1. Kresten Ernst (Lyngby) '00
Hadsund II
- 1. Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund) '01
Sorø I
- 1. Rasmus Lind (Sorø) '01
Lyngby/KKL II
- 1. Peter Christian Holmquist (Lyngby) '95
Odense/KCO I
- 1. Sebastian Terp (Odense) '95
Hadsund I
- 1. Wiliam Wisholm (Hadsund) '97
AFMELDT Holstebro/KCHO I
- 1. Andreas Quark Østergaard (Holstebro) '97
Løb 108 W1X Kvinder 1X - RIngkjøbing Landbobank SPRINTER CUP, 1000m 1000m 12 tilmeldinger
Hadsund I
- 1. Laetitia Marie Panero-Bommer (Hadsund) '03
Jels I
- 1. Anette Saaugaard Hansen (Jels) '99
Aarhus II
- 1. Emma Lehm Røddik (Aarhus) '97
Aarhus IV
- 1. Rikke Køchs (Aarhus) '03
Roskilde/KCR I
- 1. Marie Skytte Hauberg Johannesen (Roskilde) '97
Aarhus III
- 1. Laura Boldsen (Aarhus) '01
Roskilde/KCR II
- 1. Ingrid Bo Andersen (Roskilde) '01
AFMELDT DSR II
- 1. Astrid Steensberg (DSR) '96
DSR I
- 1. Cecilie Girke (DSR) '00
AFMELDT Aarhus I
- 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99
Holstebro/KCHO I
- 1. Nikoba í Gong (Holstebro) '02
Roskilde/KCR III
- 1. Malli Segoli (Roskilde) '00
Løb 121 U15 M2X Drenge 2X 500m 9 tilmeldinger
Bagsværd
- 1. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd) '07
- 2. Aske Saltbæk (Bagsværd) '06
Odense I
- 1. Gustav Krogh (Odense) '06
- 2. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense) '07
Bagsværd
- 1. Otto Kjærulff (Bagsværd) '09
- 2. Jakob Bjørn Danø (Bagsværd) '07
Holstebro/KCHO I
- 1. Jens Pedersen (Holstebro) '06
- 2. Simon Madsen (Holstebro) '06
Bagsværd I
- 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07
- 2. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06
Sorø I
- 1. Emil Jelstrup (Sorø) '06
- 2. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06
Holstebro/KCHO II
- 1. William Ørts (Holstebro) '06
- 2. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
Holstebro/KCHO III
- 1. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07
- 2. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07
AFMELDT Sorø II
- 1. Mads Christensen (Sorø) '06
- 2. Malthe Lund Lynæs (Sorø) '07
Løb 122 U15 W4X Piger 4X 500m 4 tilmeldinger
Holstebro/KCHO II
- 1. Anna Skovdam (Holstebro) '06
- 2. Caroline Fredslund Sørensen (Holstebro) '06
- 3. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro) '06
- 4. My Alberte Schaaf (Holstebro) '06
AFMELDT Sorø
- 1. Selma Iversen (Sorø) '07
- 2. Dina Poulsen (Sorø) '06
- 3. Frederikke Aagaard (Sorø) '08
- 4. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø) '08
Holstebro/KCHO I
- 1. Anna Kramer Bosnes (Holstebro) '07
- 2. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07
- 3. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro) '07
- 4. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07
Hadsund I
- 1. Cille Hougaard (Hadsund) '07
- 2. Kathrine Jacobsen (Hadsund) '07
- 3. Josefine Antoinette Brink (Hadsund) '07
- 4. Celine Rohde Bruun Hansen (Hadsund) '07
Løb 123 U17 M2X Drenge 2X 1000m 8 tilmeldinger
Holstebro/KCHO
- 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
- 2. Nikolaj Dalbøl (Holstebro) '04
Ægir I
- 1. Joachim Brahe Møller (Ægir) '04
- 2. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir) '04
Bagsværd I
- 1. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
- 2. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd) '04
Silkeborg I
- 1. Casper Pedersen (Silkeborg) '04
- 2. Simon Toftgaard Garner (Silkeborg) '04
Holstebro/KCHO
- 1. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04
- 2. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
Jels I
- 1. Mikkel Peter Noe (Jels) '05
- 2. Nicklas Frost Davidsen (Jels) '05
Hadsund I
- 1. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05
- 2. Kian Harati (Hadsund) '05
Holstebro/KCHO
- 1. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05
- 2. Daniel Mølgaard Pedersen (Holstebro) '05
Løb 124 U17 W1X Piger 1X - 15 år 1000m 3 tilmeldinger
Ringsted I
- 1. Maria J. Johansen (Ringsted) '05
Hadsund I
- 1. Maria Bak Jeppesen (Hadsund) '05
Holstebro/KCHO I
- 1. Laura Møller (Holstebro) '05
Løb 125 U17 W1X Piger 1X - 16 år 1000m 4 tilmeldinger
AFMELDT Odense I
- 1. Alba Sundstrøm (Odense) '04
Bagsværd I
- 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04
Hadsund I
- 1. Lea Lûbeck (Hadsund) '04
AFMELDT Rødvig I
- 1. Frederikke Munch ** (Rødvig) '04
Løb 126 M2X Mænd 2X - ÅBEN CUP, 1000m 1000m 6 tilmeldinger
Holstebro/KCHO I
- 1. Andreas Quark Østergaard (Holstebro) '97
- 2. Jonathan Nielsen (Holstebro) '96
Odense I
- 1. Martin Ask Klausholt Andersen (Odense) '96
- 2. Felix Boel Pedersen (Odense) '95
Hadsund/Holstebro/KCHO I
- 1. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro) '00
- 2. Rasmus Konnerup (Hadsund) '01
Hadsund/Ægir I
- 1. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00
- 2. Mikkel Knudsen (Hadsund) '99
DSR I
- 1. Bjarke Nielsen (DSR) '97
- 2. Malthe Mågård-Hansen (DSR) '96
Lyngby/KKL I
- 1. Jacob Lenzing (Lyngby) '00
- 2. Emil Lenzing (Lyngby) '98
Løb 127 U19 M2X Drenge 2X 1000m 5 tilmeldinger
Holstebro/KCHO I
- 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
- 2. Patrick Klestrup (Holstebro) '02
Hadsund/Ægir I
- 1. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02
- 2. Haris Alagic (Hadsund) '02
AFMELDT Bagsværd I
- 1. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
- 2. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd) '02
DSR I
- 1. Casper Girke Christensen (DSR) '03
- 2. Malthe Christiansen (DSR) '02
Odder/Silkeborg I
- 1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03
- 2. Anton Østergaard-Clausen (Odder) '03
Løb 128 U19 W2X Piger 2X 1000m 3 tilmeldinger
Holstebro/KCHO I
- 1. Nikoba í Gong (Holstebro) '02
- 2. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03
Lyngby/Odder I
- 1. Trine Leitzke (Odder) '03
- 2. Ida Marie Reimer (Lyngby) '02
Bagsværd I
- 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02
- 2. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd) '03
Løb 130 U19 M2- Drenge 2- 1000m 2 tilmeldinger
Holstebro/KCHO
- 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
- 2. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02
København I
- 1. Charlie McDonald** (København) '02
- 2. Asbjørn Neumann (København) '03
Løb 131 W2X/2- Kvinder 2X/2- - ÅBEN CUP, 1000m 1000m 6 tilmeldinger
Aarhus I
- 1. Emma Lehm Røddik (Aarhus) '97
- 2. Laura Boldsen (Aarhus) '01
Roskilde/Silkeborg I
- 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03
- 2. Caroline Munch (Roskilde) '02
Bagsværd/Holstebro/KCB I
- 1. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01
- 2. Karen Mortensen (Holstebro) '01
Bagsværd/DSR
- 1. Marie Ramm (Bagsværd) '01
- 2. Cecilie Brünnich Sørensen (DSR) '01
Odense/KCO I
- 1. Sarah Lindberg (Odense) '98
- 2. Mia Sofie Rützou (Odense) '99
Roskilde/KCR I
- 1. Ingrid Bo Andersen (Roskilde) '01
- 2. Marie Skytte Hauberg Johannesen (Roskilde) '97
Løb 132 Masters W/M 1X Kvinder/mænd 1X (Handicap tidsberegning) 1000m 6 tilmeldinger
Nordslesvig I
- 1. Fleming Mathiesen (Nordslesvig) '46
Furesø II
- 1. Ole Præst Larsen (Furesø) '57
Furesø I
- 1. Andreas Borg (Furesø) '59
Nordslesvig II
- 1. Kim Schauer Boysen (Nordslesvig) '61
Nyborg I
- 1. Brian Sørensen * (Nyborg) '68
Ringsted I
- 1. Jákup Johansen (Ringsted) '73
Løb 141 U15 W1X-Edon Piger 1X-Edon 250m 3 tilmeldinger
Jels II
- 1. Ida Haaning (Jels) '06
AFMELDT Jels I
- 1. Clare Muff Fyhn (Jels) '06
Bagsværd II
- 1. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd) '07
Løb 142 U14 W1X Piger 1X - 13 år 500m 8 tilmeldinger
Hadsund II
- 1. Victoria Brink (Hadsund) '07
Holstebro/KCHO II
- 1. Kirsten Taulbjerg (Holstebro) '08
Hadsund IV
- 1. Josefine Antoinette Brink (Hadsund) '07
Hadsund III
- 1. Kathrine Jacobsen (Hadsund) '07
Hadsund I
- 1. Naja Lübeck (Hadsund) '07
Holstebro/KCHO I
- 1. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro) '07
Sorø I
- 1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø) '08
Stevns I
- 1. Anna Iversen (Stevns) '07
Løb 143 U15 W1X Piger 1X - 14 år 500m 7 tilmeldinger
Silkeborg I
- 1. Mathilde Lyngholm (Silkeborg) '06
Hadsund I
- 1. Amalie Hvid Rasmussen (Hadsund) '06
Odense I
- 1. Bjørk Kallesøe (Odense) '06
Stevns I
- 1. Isabella Bache (Stevns) '06
Roskilde/KCR I
- 1. Silje Trenter (Roskilde) '06
Dragør I
- 1. Maja Sejersen (Dragør) '06
Holstebro/KCHO I
- 1. Anna Skovdam (Holstebro) '06
Løb 144 U17 M1X Drenge 1X - 15 år 1000m 15 tilmeldinger
København I
- 1. Viggo Olsen (København) '04
Stevns III
- 1. Jakob Iversen (Stevns) '05
Stevns I
- 1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05
Hadsund II
- 1. Kian Harati (Hadsund) '05
Bagsværd I
- 1. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05
Jels I
- 1. Mikkel Peter Noe (Jels) '05
Lyngby/KKL II
- 1. Marcus Modest (Lyngby) '08
Stevns II
- 1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05
København II
- 1. Viggo Lambert (København) '05
Randers I
- 1. Oliver Bach (Randers) '05
Jels II
- 1. Nicklas Frost Davidsen (Jels) '05
Hadsund I
- 1. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05
Lyngby/KKL I
- 1. Alexander Walker (Lyngby) '05
Odder I
- 1. Andreas Vestergaard Petersen (Odder) '05
Holstebro/KCHO I
- 1. Daniel Mølgaard Pedersen (Holstebro) '05
Løb 145 U17 M1X Drenge 1X - 16 år 1000m 8 tilmeldinger
Kolding I
- 1. Mads Kirstein (Kolding) '04
Silkeborg I
- 1. Casper Pedersen (Silkeborg) '04
Hadsund I
- 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04
Holstebro I
- 1. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04
Odense I
- 1. Tobias Højland Bendixen (Odense) '04
Bagsværd I
- 1. Mads Rubin (Bagsværd) '04
Bagsværd II
- 1. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
Lyngby/KKL I
- 1. Christian Runge (Lyngby) '04
Løb 147 M4X/4- Mænd 4X/4- - ÅBEN CUP, 1000m 1000m 5 tilmeldinger
Holstebro/KCHO I
- 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01
- 2. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
- 3. Magnus Valbirk (Holstebro) '00
- 4. Kaare Mortensen (Holstebro) '00
Aalborg I
- 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
- 2. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg) '89
- 3. Esben Ravn (Aalborg) '93
- 4. Mark Kjeldgaard (Aalborg) '97
Bagsværd/Lyngby/KKL I
- 1. Jacob Lenzing (Lyngby) '00
- 2. Kresten Ernst (Lyngby) '00
- 3. Emil Lenzing (Lyngby) '98
- 4. Malthe Puro (Bagsværd) '96
Holstebro/KCHO II
- 1. Andreas Quark Østergaard (Holstebro) '97
- 2. Christian Carlsen (Holstebro) '99
- 3. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99
- 4. Jonathan Nielsen (Holstebro) '96
Aalborg II
- 1. Jesper Skovager Thomsen (Aalborg) '96
- 2. Lasse-Emil Bang Nielsen (Aalborg) '96
- 3. Søren Bagger Christensen (Aalborg) '94
- 4. Jannik Mose Skov (Aalborg) '97
Løb 148 U19 M4- Drenge 4- 1000m 5 tilmeldinger
København/Næstv./Roskilde/Viking I
- 1. William Kjærgaard (Næstv.) '03
- 2. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03
- 3. Aske Storm (Viking) '03
- 4. Asbjørn Neumann (København) '03
Hadsund/Ægir I
- 1. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02
- 2. Joachim Brahe Møller (Ægir) '04
- 3. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir) '04
- 4. Haris Alagic (Hadsund) '02
Odense/Roskilde/Saxkjøbing/Sorø/KCR I
- 1. Peter Skou ** (Sorø) '02
- 2. David Wandrup (Saxkjøbing) '02
- 3. Frederik Markvardsen (Odense) '03
- 4. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02
DSR I
- 1. Casper Girke Christensen (DSR) '03
- 2. Christoffer Erik Timm (DSR) '02
- 3. Magnus Erik Timm (DSR) '02
- 4. Malthe Christiansen (DSR) '02
AFMELDT Holstebro/KCHO I
- 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
- 2. Patrick Klestrup (Holstebro) '02
- 3. Nikolaj Dalbøl (Holstebro) '04
- 4. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02
Løb 150 W4X/4- Kvinder 4X/4- - ÅBEN CUP, 1000m 1000m 5 tilmeldinger
Aalborg II
- 1. Anne Sofie Weltz (Aalborg) '98
- 2. Line Thomsen (Aalborg) '96
- 3. Alberte Klessner Thun Pedersen (Aalborg) '97
- 4. Camilla Frølund (Aalborg) '96
Bagsværd/Holstebro/KCB
- 1. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01
- 2. Marie Ramm (Bagsværd) '01
- 3. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02
- 4. Karen Mortensen (Holstebro) '01
Aarhus/DSR
- 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99
- 2. Marta Kempf (DSR) '98
- 3. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01
- 4. Christine Cardel (DSR) '01
Aalborg I
- 1. Karen Hougaard Frost (Aalborg) '99
- 2. Stine Tillebæk Søndergaard (Aalborg) '98
- 3. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg) '89
- 4. Janne Sørensen Bøhlers (Aalborg) '97
Holstebro/KCHO I
- 1. Laura Møller (Holstebro) '05
- 2. Nikoba í Gong (Holstebro) '02
- 3. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03
- 4. Anna Skovdam (Holstebro) '06
Løb 151 Masters W/M 2X Kvinder/mænd 2X (Handicap tidsberegning) 1000m 8 tilmeldinger
Nyborg I
- 1. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68
- 2. Lena Stolzenbach (Nyborg) '71
Nordslesvig II
- 1. Claudia Horst (Nordslesvig) '74
- 2. Susanne Klages (Nordslesvig) '72
Nordslesvig I
- 1. Kim Schauer Boysen (Nordslesvig) '61
- 2. Fleming Mathiesen (Nordslesvig) '46
Furesø
- 1. Andreas Borg (Furesø) '59
- 2. Ole Præst Larsen (Furesø) '57
Lemvig I
- 1. Jørgen Kielsholm (Lemvig) '63
- 2. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
Aalborg I
- 1. Peter Christoffersen (Aalborg) '74
- 2. Jens Brandt (Aalborg) '60
Køge R/Nyborg I
- 1. Brian Sørensen * (Nyborg) '68
- 2. Uffe Søgaard (Køge R) '76
Nordslesvig I
- 1. Arne Ingmar Johannsen (Nordslesvig) '58
- 2. Marc-Oliver Klages (Nordslesvig) '69
Løb 161 U15 M1X-Edon Drenge 1X-Edon 250m 2 tilmeldinger
Bagsværd II
- 1. Adrian Hansen (Bagsværd) '07
AFMELDT Bagsværd I
- 1. nn nn (Bagsværd) '08
Løb 162 U13 M1X Drenge 1X 250m 7 tilmeldinger
Odense I
- 1. Asger Kallesøe (Odense) '08
Holstebro/KCHO I
- 1. Mikkel Madsen (Holstebro) '09
Bagsværd I
- 1. Storm Genet (Bagsværd) '08
Bagsværd II
- 1. Otto Kjærulff (Bagsværd) '09
Nyborg I
- 1. Bertil Remenyik Høier (Nyborg) '08
Dragør I
- 1. Gustav Juel Hansen (Dragør) '10
Holstebro/KCHO II
- 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
Løb 163 U13 W1X Piger 1X 250m 3 tilmeldinger
Bagsværd I
- 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08
Holstebro/KCHO I
- 1. Kirsten Taulbjerg (Holstebro) '08
Sorø I
- 1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø) '08
Løb 164 U17 M2- Drenge 2- 1000m 3 tilmeldinger
Holstebro/KCHO II
- 1. Nikolaj Dalbøl (Holstebro) '04
- 2. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04
Holstebro/KCHO I
- 1. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
- 2. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
Holstebro/KCHO III
- 1. Simon Madsen (Holstebro) '06
- 2. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
Løb 166 W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ - INGEN MIX-HOLD 1000m 4 tilmeldinger
Holstebro/KCHO
- 1. Andreas Quark Østergaard (Holstebro) '97
- 2. Jonathan Nielsen (Holstebro) '96
- 3. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99
- 4. Eskil Bech-Pedersen (Holstebro) '94
- 5. Christian Carlsen (Holstebro) '99
- 6. Daniel Stentoft Mogensen (Holstebro) '95
- 7. Mads Yding (Holstebro) '97
- 8. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01
- Cox. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro) '01
Aalborg/Odense
- 1. Jesper Skovager Thomsen (Aalborg) '96
- 2. Lasse-Emil Bang Nielsen (Aalborg) '96
- 3. Søren Bagger Christensen (Aalborg) '94
- 4. Jannik Mose Skov (Aalborg) '97
- 5. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
- 6. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg) '89
- 7. Esben Ravn (Aalborg) '93
- 8. Mark Kjeldgaard (Aalborg) '97
- Cox. Martin Ask Klausholt Andersen (Odense) '96
Aalborg II
- 1. Anne Sofie Weltz (Aalborg) '98
- 2. Line Thomsen (Aalborg) '96
- 3. Alberte Klessner Thun Pedersen (Aalborg) '97
- 4. Camilla Frølund (Aalborg) '96
- 5. Karen Hougaard Frost (Aalborg) '99
- 6. Stine Tillebæk Søndergaard (Aalborg) '98
- 7. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg) '89
- 8. Janne Sørensen Bøhlers (Aalborg) '97
- Cox. Anne Louise Bergstrøm (Aalborg) '97
Holstebro I
- 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01
- 2. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
- 3. Magnus Valbirk (Holstebro) '00
- 4. Kaare Mortensen (Holstebro) '00
Løb 167 U19 M8+ Drenge 8+ 1000m 1 tilmelding
Holstebro/Odder/Roskilde/KCHO
- 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
- 2. Patrick Klestrup (Holstebro) '02
- 3. Leander Kaliszan (Roskilde) '03
- 4. Anton Østergaard-Clausen (Odder) '03
- 5. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
- 6. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02
- 7. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04
- 8. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
- Cox. Nikolaj Dalbøl (Holstebro) '04
Løb 168 U19 M1X Drenge 1X 1000m 12 tilmeldinger
Roskilde/KCR I
- 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03
DSR III
- 1. Magnus Erik Timm (DSR) '02
Bagsværd I
- 1. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd) '02
København I
- 1. Asbjørn Neumann (København) '03
DSR IV
- 1. Malthe Christiansen (DSR) '02
Sorø I
- 1. Joshua Mingo (Sorø) '03
København II
- 1. Johannes Stensborg Jakobsen (København) '03
Odder I
- 1. Anton Østergaard-Clausen (Odder) '03
Roskilde/KCR II
- 1. Leander Kaliszan (Roskilde) '03
DSR I
- 1. Casper Girke Christensen (DSR) '03
Viking/KCR I
- 1. Aske Storm (Viking) '03
Næstv. I
- 1. William Kjærgaard (Næstv.) '03
Løb 169 U19 W1X Piger 1X 1000m 8 tilmeldinger
AFMELDT DSR I
- 1. Katharine Broberg (DSR) '03
Lyngby/KKL I
- 1. Ida Marie Reimer (Lyngby) '02
Odder I
- 1. Trine Leitzke (Odder) '03
Aarhus I
- 1. Rikke Køchs (Aarhus) '03
Bagsværd I
- 1. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd) '03
Hadsund I
- 1. Laetitia Marie Panero-Bommer (Hadsund) '03
København I
- 1. Josefine Freltoft (København) '04
Roskilde/KCR I
- 1. Iben Bech (Roskilde) '03
Løb 171 LW1X Kvinder letvægt 1X 1000m 2 tilmeldinger
Jels I
- 1. Anette Saaugaard Hansen (Jels) '99
Roskilde/KCR I
- 1. Malli Segoli (Roskilde) '00
Løb 172 M1X Mænd 1X - Begynder 1000m 5 tilmeldinger
DSR I
- 1. Bjarke Nielsen (DSR) '97
Aalborg I
- 1. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg) '89
AFMELDT DSR II
- 1. Christoffer Erik Timm (DSR) '02
DSR II
- 1. Malthe Mågård-Hansen (DSR) '96
Sorø I
- 1. Joshua Mingo (Sorø) '03
Løb 173 W1X Kvinder 1X - Begynder 1000m 3 tilmeldinger
Randers I
- 1. Anna Maja Lund Bentsen (Randers) '02
Aalborg I
- 1. Janne Sørensen Bøhlers (Aalborg) '97
Ægir I
- 1. Emilie Overgaard Ringøen (Ægir) '02
Løb 174 U15 M4X Drenge 4X 500m 3 tilmeldinger
Bagsværd
- 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07
- 2. Storm Genet (Bagsværd) '08
- 3. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd) '06
- 4. Karl Heuer (Bagsværd) '06
Holstebro/KCHO
- 1. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07
- 2. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07
- 3. William Lemming (Holstebro) '07
- 4. Mikkel Madsen (Holstebro) '09
Holstebro/KCHO I
- 1. Simon Madsen (Holstebro) '06
- 2. Jens Pedersen (Holstebro) '06
- 3. William Ørts (Holstebro) '06
- 4. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
Løb 175 Masters W/M 4X/4- Kvinder/mænd 4X/4- (Handicap tidsberegning) 1000m 5 tilmeldinger
Køge R/Lemvig/Nyborg
- 1. Uffe Søgaard (Køge R) '76
- 2. Jørgen Kielsholm (Lemvig) '63
- 3. Brian Sørensen * (Nyborg) '68
- 4. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
Nordslesvig II
- 1. Claudia Horst (Nordslesvig) '74
- 2. Eva Weitling (Nordslesvig) '60
- 3. Marzena Hansen (Nordslesvig) '64
- 4. Susanne Klages (Nordslesvig) '72
Kolding I
- 1. Tommy Møhler (Kolding) '45
- 2. Ejgild Larsen (Kolding) '49
- 3. Jørgen Secher (Kolding) '48
- 4. Palle Ole Jørgensen (Kolding) '47
AFMELDT Nordslesvig I
- 1. Arne Ingmar Johannsen (Nordslesvig) '58
- 2. Fleming Mathiesen (Nordslesvig) '46
- 3. Kim Schauer Boysen (Nordslesvig) '61
- 4. Marc-Oliver Klages (Nordslesvig) '69
Aarhus I
- 1. Peder Lindhardt Rosengreen (Aarhus) '66
- 2. Jacob Christian Lindegaard (Aarhus) '59
- 3. Frede Keller (Aarhus) '67
- 4. Morten F. Sørensen (Aarhus) '66
Løb 177 U13 W/M 2X Piger/drenge 2X - MIX 500m 2 tilmeldinger
Holstebro/KCHO I
- 1. Mikkel Madsen (Holstebro) '09
- 2. Simon Aslak Gilberg (Holstebro) '10
Dragør/Nyborg I
- 1. Gustav Juel Hansen (Dragør) '10
- 2. Bertil Remenyik Høier (Nyborg) '08
Løb 201 U13 W/M 1X-Edon Piger/drenge 1X-Edon 250m 6 tilmeldinger
Jels I
- 1. Mia Frost Davidsen (Jels) '08
Jels II
- 1. Thea Marie Noe (Jels) '08
Odense/KCO I
- 1. Asger Kallesøe (Odense) '08
Bagsværd I
- 1. Sigrid Gulløv-Elley (Bagsværd) '08
Holstebro I
- 1. Simon Aslak Gilberg (Holstebro) '10
Bagsværd II
- 1. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd) '07
Løb 202 U15 M1X Drenge 1X 500m 17 tilmeldinger
Sorø II
- 1. Mads Christensen (Sorø) '06
Bagsværd II
- 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07
Odense/KCO II
- 1. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense) '07
Bagsværd III
- 1. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06
AFMELDT Sorø III
- 1. Emil Jelstrup (Sorø) '06
AFMELDT Bagsværd VI
- 1. Aske Saltbæk (Bagsværd) '06
Stevns I
- 1. August Riis Poulsen (Stevns) '06
Holstebro/KCHO
- 1. William Lemming (Holstebro) '07
Bagsværd V
- 1. Karl Heuer (Bagsværd) '06
Dragør I
- 1. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06
Odense/KCO I
- 1. Gustav Krogh (Odense) '06
Holstebro/KCHO I
- 1. Jens Pedersen (Holstebro) '06
AFMELDT Bagsværd IV
- 1. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd) '06
AFMELDT Bagsværd I
- 1. Theis Wolfram (Bagsværd) '06
København I
- 1. Woody Lori-Leth (København) '07
AFMELDT Sorø I
- 1. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06
København II
- 1. Hector Carriero (København) '06
Løb 204 U15 W2X Piger 2X 500m 9 tilmeldinger
Sorø I
- 1. Celina Juhl (Sorø) '08
- 2. Frederikke Aagaard (Sorø) '08
Holstebro/KCHO
- 1. Anna Skovdam (Holstebro) '06
- 2. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07
Hadsund I
- 1. Cille Hougaard (Hadsund) '07
- 2. Victoria Clara Brink (Hadsund) '07
Holstebro/KCHO II
- 1. My Alberte Schaaf (Holstebro) '06
- 2. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07
Hadsund II
- 1. Celine Rohde Bruun Hansen (Hadsund) '07
- 2. Josefine Antoinette Brink (Hadsund) '07
Jels I
- 1. Clare Muff Fyhn (Jels) '06
- 2. Ida Haaning (Jels) '06
Roskilde/Stevns/KCR I
- 1. Silje Trenter (Roskilde) '06
- 2. Isabella Bache (Stevns) '06
Bagsværd
- 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08
- 2. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd) '07
Holstebro/KCHO
- 1. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro) '07
- 2. Anna Kramer Bosnes (Holstebro) '07
Løb 206 U17 W2X Piger 2X 1000m 6 tilmeldinger
Silkeborg I
- 1. Mathilde Lyngholm (Silkeborg) '06
- 2. Marie Kleist (Silkeborg) '05
Ægir I
- 1. Liv Jensen (Ægir) '04
- 2. Marie Martens Christensen (Ægir) '04
Hadsund I
- 1. Maria Bak Jeppesen (Hadsund) '05
- 2. Lea Lûbeck (Hadsund) '04
Odense/KCO I
- 1. Alba Sundstrøm (Odense) '04
- 2. Bjørk Kallesøe (Odense) '06
Holstebro/KCHO I
- 1. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro) '06
- 2. Laura Møller (Holstebro) '05
Sorø I
- 1. Elaina Bjørkman (Sorø) '05
- 2. Liva Østergaard Nielsen (Sorø) '05
Løb 207 M1X Mænd 1X - ÅBEN 1000m 5 tilmeldinger
Lyngby/KKL II
- 1. Peter Christian Holmquist (Lyngby) '95
Sorø I
- 1. Rasmus Lind (Sorø) '01
Odense/KCO I
- 1. Sebastian Terp (Odense) '95
Hadsund I
- 1. Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund) '01
Lyngby/KKL I
- 1. Kresten Ernst (Lyngby) '00
Løb 208 W1X Kvinder 1X - ÅBEN 1000m 9 tilmeldinger
Aarhus II
- 1. Laura Boldsen (Aarhus) '01
Roskilde/KCR III
- 1. Malli Segoli (Roskilde) '00
AFMELDT Bagsværd/KCB I
- 1. Mathilde Norking (Bagsværd) '99
Roskilde/KCR I
- 1. Marie Skytte Hauberg Johannesen (Roskilde) '97
DSR I
- 1. Cecilie Girke (DSR) '00
Aarhus I
- 1. Emma Lehm Røddik (Aarhus) '97
Roskilde/KCR II
- 1. Ingrid Bo Andersen (Roskilde) '01
Hadsund I
- 1. Laetitia Marie Panero-Bommer (Hadsund) '03
Jels I
- 1. Anette Saaugaard Hansen (Jels) '99
Løb 221 U15 M2X Drenge 2X 500m 10 tilmeldinger
Holstebro/KCHO IV
- 1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07
- 2. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07
Holstebro/KCHO I
- 1. Simon Madsen (Holstebro) '06
- 2. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
AFMELDT Holstebro/KCHO III
- 1. Simon Starklint (Holstebro) '06
- 2. Jens Pedersen (Holstebro) '06
Sorø I
- 1. Malthe Lund Lynæs (Sorø) '07
- 2. Mads Christensen (Sorø) '06
Bagsværd
- 1. Adrian Hansen (Bagsværd) '07
- 2. Storm Genet (Bagsværd) '08
Sorø II
- 1. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06
- 2. Emil Jelstrup (Sorø) '06
Bagsværd II
- 1. Karl Heuer (Bagsværd) '06
- 2. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd) '06
Odense/KCO I
- 1. Gustav Krogh (Odense) '06
- 2. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense) '07
AFMELDT Holstebro/KCHO II
- 1. William Lemming (Holstebro) '07
- 2. William Ørts (Holstebro) '06
Bagsværd
- 1. Otto Kjærulff (Bagsværd) '09
- 2. Jakob Bjørn Danø (Bagsværd) '07
Løb 222 U15 W4X Piger 4X 500m 4 tilmeldinger
Hadsund I
- 1. Celine Rohde Bruun Hansen (Hadsund) '07
- 2. Josefine Antoinette Brink (Hadsund) '07
- 3. Cille Hougaard (Hadsund) '07
- 4. Naja Lübeck (Hadsund) '07
Holstebro/KCHO
- 1. Caroline Fredslund Sørensen (Holstebro) '06
- 2. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07
- 3. Anna Kramer Bosnes (Holstebro) '07
- 4. My Alberte Schaaf (Holstebro) '06
Sorø/Stevns
- 1. Selma Iversen (Sorø) '07
- 2. Dina Poulsen (Sorø) '06
- 3. Anna Iversen (Stevns) '07
- 4. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø) '08
Holstebro/KCHO I
- 1. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro) '07
- 2. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro) '06
- 3. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07
- 4. Anna Skovdam (Holstebro) '06
Løb 223 U17 M2X Drenge 2X 1000m 7 tilmeldinger
AFMELDT Silkeborg I
- 1. Casper Pedersen (Silkeborg) '04
- 2. Simon Toftgaard Garner (Silkeborg) '04
Jels/KCO I
- 1. Mikkel Peter Noe (Jels) '05
- 2. Nicklas Frost Davidsen (Jels) '05
Stevns II
- 1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05
- 2. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05
Stevns I
- 1. August Riis Poulsen (Stevns) '06
- 2. Jakob Iversen (Stevns) '05
Ægir I
- 1. Joachim Brahe Møller (Ægir) '04
- 2. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir) '04
Hadsund I
- 1. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05
- 2. Kian Harati (Hadsund) '05
Holstebro/KCHO I
- 1. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05
- 2. Daniel Mølgaard Pedersen (Holstebro) '05
Løb 224 U17 W1X Piger 1X 1000m 6 tilmeldinger
Hadsund I
- 1. Maria Bak Jeppesen (Hadsund) '05
Hadsund II
- 1. Lea Lûbeck (Hadsund) '04
AFMELDT Odense/KCO I
- 1. Alba Sundstrøm (Odense) '04
Ringsted I
- 1. Maria J. Johansen (Ringsted) '05
Holstebro/KCHO I
- 1. Laura Møller (Holstebro) '05
Bagsværd I
- 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04
Løb 226 M2X Mænd 2X - ÅBEN 1000m 8 tilmeldinger
Hadsund/Ægir II
- 1. Haris Alagic (Hadsund) '02
- 2. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02
Odense I
- 1. Felix Boel Pedersen (Odense) '95
- 2. Martin Ask Klausholt Andersen (Odense) '96
Holstebro/Hvidovre I
- 1. Thomas Jensen (Hvidovre) '01
- 2. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01
Hadsund/Holstebro/KCHO I
- 1. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro) '00
- 2. Rasmus Konnerup (Hadsund) '01
AFMELDT DSR I
- 1. Bjarke Nielsen (DSR) '97
- 2. Malthe Mågård-Hansen (DSR) '96
Lyngby/KKL I
- 1. Emil Lenzing (Lyngby) '98
- 2. Jacob Lenzing (Lyngby) '00
Hadsund I
- 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04
- 2. Wiliam Wisholm (Hadsund) '97
Hadsund/Ægir I
- 1. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00
- 2. Mikkel Knudsen (Hadsund) '99
Løb 227 U19 M2X Drenge 2X 1000m 4 tilmeldinger
Odder/Silkeborg I
- 1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03
- 2. Anton Østergaard-Clausen (Odder) '03
DSR I
- 1. Casper Girke Christensen (DSR) '03
- 2. Malthe Christiansen (DSR) '02
København/Lyngby/KKL I
- 1. Christian Runge (Lyngby) '04
- 2. Johannes Stensborg Jakobsen (København) '03
AFMELDT Bagsværd I
- 1. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
- 2. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd) '02
Løb 228 U19 W2X Piger 2X 1000m 3 tilmeldinger
AFMELDT Bagsværd I
- 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02
- 2. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd) '03
Lyngby/Odder I
- 1. Trine Leitzke (Odder) '03
- 2. Ida Marie Reimer (Lyngby) '02
AFMELDT Hadsund I
- 1. Maria Bak Jeppesen (Hadsund) '05
- 2. Lea Lûbeck (Hadsund) '04
Løb 230 U19 M2- Drenge 2- - ÅBEN 1000m 2 tilmeldinger
Holstebro/KCHO I
- 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
- 2. Patrick Klestrup (Holstebro) '02
København I
- 1. Asbjørn Neumann (København) '03
- 2. Charlie McDonald** (København) '02
Løb 231 W2X/2- Kvinder 2X/2- - ÅBEN 1000m 7 tilmeldinger
Bagsværd/Holstebro/KCB I
- 1. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01
- 2. Karen Mortensen (Holstebro) '01
Roskilde/KCR I
- 1. Ingrid Bo Andersen (Roskilde) '01
- 2. Marie Skytte Hauberg Johannesen (Roskilde) '97
Bagsværd/DSR
- 1. Marie Ramm (Bagsværd) '01
- 2. Cecilie Brünnich Sørensen (DSR) '01
Odense/KCO I
- 1. Sarah Lindberg (Odense) '98
- 2. Mia Sofie Rützou (Odense) '99
AFMELDT Aarhus I
- 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99
- 2. Rikke Køchs (Aarhus) '03
Roskilde/Silkeborg I
- 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03
- 2. Caroline Munch (Roskilde) '02
Holstebro/KCHO I
- 1. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03
- 2. Nikoba í Gong (Holstebro) '02
Løb 232 Masters W/M 1X Kvinder/mænd 1X (Handicap tidsberegning) 1000m 7 tilmeldinger
Nordslesvig I
- 1. Fleming Mathiesen (Nordslesvig) '46
Nordslesvig II
- 1. Kim Schauer Boysen (Nordslesvig) '61
Nordslesvig III
- 1. Susanne Klages (Nordslesvig) '72
Ringsted I
- 1. Jákup Johansen (Ringsted) '73
AFMELDT Furesø I
- 1. Andreas Borg (Furesø) '59
AFMELDT Furesø II
- 1. Ole Præst Larsen (Furesø) '57
Nyborg I
- 1. Brian Sørensen * (Nyborg) '68
Løb 241 U15 W1X-Edon Piger 1X-Edon 250m 1 tilmelding
AFMELDT Bagsværd I
- 1. nn nn (Bagsværd) '08
Løb 242 U15 W1X Piger 1X 500m 13 tilmeldinger
Jels I
- 1. Clare Muff Fyhn (Jels) '06
Hadsund I
- 1. Naja Lübeck (Hadsund) '07
AFMELDT Holstebro/KCHO I
- 1. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro) '07
Odense/KCO I
- 1. Bjørk Kallesøe (Odense) '06
Roskilde/KCR I
- 1. Silje Trenter (Roskilde) '06
AFMELDT Hadsund II
- 1. Victoria Clara Brink (Hadsund) '07
Dragør I
- 1. Maja Sejersen (Dragør) '06
Jels II
- 1. Ida Haaning (Jels) '06
Stevns I
- 1. Isabella Bache (Stevns) '06
Sorø I
- 1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø) '08
AFMELDT Hadsund III
- 1. Josefine Antoinette Brink (Hadsund) '07
Stevns II
- 1. Anna Iversen (Stevns) '07
Holstebro/KCHO III
- 1. Kirsten Taulbjerg (Holstebro) '08
Løb 244 U17 M1X Drenge 1X 1000m 19 tilmeldinger
Lyngby/KKL I
- 1. Christian Runge (Lyngby) '04
Odense/KCO I
- 1. Tobias Højland Bendixen (Odense) '04
Stevns II
- 1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05
Jels/KCO II
- 1. Nicklas Frost Davidsen (Jels) '05
AFMELDT København I
- 1. Viggo Olsen (København) '04
Silkeborg I
- 1. Casper Pedersen (Silkeborg) '04
Holstebro/KCHO I
- 1. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05
Stevns I
- 1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05
Jels/KCO I
- 1. Mikkel Peter Noe (Jels) '05
Odder I
- 1. Andreas Vestergaard Petersen (Odder) '05
AFMELDT Hadsund I
- 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04
Stevns III
- 1. Jakob Iversen (Stevns) '05
København II
- 1. Viggo Lambert (København) '05
Lyngby/KKL II
- 1. Alexander Walker (Lyngby) '05
Hadsund II
- 1. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05
Hadsund III
- 1. Kian Harati (Hadsund) '05
Lyngby/KKL III
- 1. Marcus Modest (Lyngby) '08
Bagsværd I
- 1. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05
Randers I
- 1. Oliver Bach (Randers) '05
Løb 246 U17 W4X Piger 4X 1000m 3 tilmeldinger
Holstebro/KCHO I
- 1. Laura Møller (Holstebro) '05
- 2. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro) '07
- 3. Anna Kramer Bosnes (Holstebro) '07
- 4. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro) '06
København/Ringsted/Silkeborg
- 1. Mathilde Lyngholm (Silkeborg) '06
- 2. Marie Kleist (Silkeborg) '05
- 3. Maria J. Johansen (Ringsted) '05
- 4. Josefine Fredtoft (København) '04
Sorø I
- 1. Emil Jelstrup (Sorø) '06
- 2. Jonas Lindegaard (Sorø) '05
- 3. Mads Christensen (Sorø) '06
- 4. Malthe Lund Lynæs (Sorø) '07
Løb 247 M4X/4- Mænd 4X/4- - ÅBEN 1000m 5 tilmeldinger
Holstebro/KCHO II
- 1. Andreas Quark Østergaard (Holstebro) '97
- 2. Christian Carlsen (Holstebro) '99
- 3. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99
- 4. Jonathan Nielsen (Holstebro) '96
Aalborg II
- 1. Jesper Skovager Thomsen (Aalborg) '96
- 2. Lasse-Emil Bang Nielsen (Aalborg) '96
- 3. Søren Bagger Christensen (Aalborg) '94
- 4. Jannik Mose Skov (Aalborg) '97
Bagsværd/Lyngby/KKL I
- 1. Jacob Lenzing (Lyngby) '00
- 2. Kresten Ernst (Lyngby) '00
- 3. Emil Lenzing (Lyngby) '98
- 4. Malthe Puro (Bagsværd) '96
Aalborg I
- 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
- 2. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg) '89
- 3. Esben Ravn (Aalborg) '93
- 4. Mark Kjeldgaard (Aalborg) '97
Holstebro/KCHO I
- 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01
- 2. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
- 3. Magnus Valbirk (Holstebro) '00
- 4. Kaare Mortensen (Holstebro) '00
Løb 248 U19 M4- Drenge 4- 1000m 5 tilmeldinger
København/Næstv./Roskilde/Viking I
- 1. William Kjærgaard (Næstv.) '03
- 2. Asbjørn Neumann (København) '03
- 3. Aske Storm (Viking) '03
- 4. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03
DSR I
- 1. Casper Girke Christensen (DSR) '03
- 2. Christoffer Erik Timm (DSR) '02
- 3. Magnus Erik Timm (DSR) '02
- 4. Malthe Christiansen (DSR) '02
Holstebro/KCHO I
- 1. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
- 2. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04
- 3. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02
- 4. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
Hadsund/Ægir I
- 1. Haris Alagic (Hadsund) '02
- 2. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02
- 3. Joachim Brahe Møller (Ægir) '04
- 4. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir) '04
Odense/Roskilde/Saxkjøbing/Sorø/KCR I
- 1. Peter Skou ** (Sorø) '02
- 2. David Wandrup (Saxkjøbing) '02
- 3. Frederik Markvardsen (Odense) '03
- 4. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02
Løb 249 U19 W4X/4- Piger 4X/4- 1000m 1 tilmelding
AFMELDT Bagsværd I
- 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04
- 2. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd) '03
- 3. N N (Bagsværd) '03
- 4. NN N (Bagsværd) '02
Løb 250 W4X/4- Kvinder 4X/4- - ÅBEN 1000m 5 tilmeldinger
Aalborg II
- 1. Anne Sofie Weltz (Aalborg) '98
- 2. Line Thomsen (Aalborg) '96
- 3. Alberte Klessner Thun Pedersen (Aalborg) '97
- 4. Camilla Frølund (Aalborg) '96
Aarhus/DSR
- 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99
- 2. Marta Kempf (DSR) '98
- 3. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01
- 4. Christine Cardel (DSR) '01
Bagsværd/Holstebro/KCB I
- 1. Karen Mortensen (Holstebro) '01
- 2. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02
- 3. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01
- 4. Mathilde Norking (Bagsværd) '99
Aalborg I
- 1. Karen Hougaard Frost (Aalborg) '99
- 2. Stine Tillebæk Søndergaard (Aalborg) '98
- 3. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg) '89
- 4. Janne Sørensen Bøhlers (Aalborg) '97
Holstebro/Roskilde/Silkeborg I
- 1. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03
- 2. Nikoba í Gong (Holstebro) '02
- 3. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03
- 4. Caroline Munch (Roskilde) '02
Løb 251 Masters W/M 2X Kvinder/mænd 2X (Handicap tidsberegning) 1000m 8 tilmeldinger
Nordslesvig II
- 1. Eva Weitling (Nordslesvig) '60
- 2. Marzena Hansen (Nordslesvig) '64
Nyborg I
- 1. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68
- 2. Lena Stolzenbach (Nyborg) '71
Nordslesvig I
- 1. Claudia Horst (Nordslesvig) '74
- 2. Doris Nebbe (Nordslesvig) '74
Nordslesvig III
- 1. Kim Schauer Boysen (Nordslesvig) '61
- 2. Fleming Mathiesen (Nordslesvig) '46
Nordslesvig I
- 1. Arne Ingmar Johannsen (Nordslesvig) '58
- 2. Marc-Oliver Klages (Nordslesvig) '69
Furesø
- 1. Andreas Borg (Furesø) '59
- 2. Ole Præst Larsen (Furesø) '57
Lemvig I
- 1. Jørgen Kielsholm (Lemvig) '63
- 2. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
Køge R/Nyborg I
- 1. Brian Sørensen * (Nyborg) '68
- 2. Uffe Søgaard (Køge R) '76
Løb 261 U15 M1X-Edon Drenge 1X-Edon 250m 2 tilmeldinger
AFMELDT Bagsværd I
- 1. NA NA (Bagsværd) '08
AFMELDT Bagsværd II
- 1. Adrian Hansen (Bagsværd) '07
Løb 262 U13 M1X Drenge 1X 250m 6 tilmeldinger
Holstebro/KCHO I
- 1. Mikkel Madsen (Holstebro) '09
Odense/KCO I
- 1. Asger Kallesøe (Odense) '08
Bagsværd I
- 1. Storm Genet (Bagsværd) '08
Nyborg I
- 1. Bertil Remenyik Høier (Nyborg) '08
Dragør I
- 1. Gustav Juel Hansen (Dragør) '10
Bagsværd II
- 1. Otto Kjærulff (Bagsværd) '09
Løb 263 U13 W1X Piger 1X 250m 3 tilmeldinger
Sorø I
- 1. Celina Juhl (Sorø) '08
Sorø II
- 1. Frederikke Aagaard (Sorø) '08
Bagsværd I
- 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08
Løb 268 U19 M1X Drenge 1X 1000m 12 tilmeldinger
København I
- 1. Johannes Stensborg Jakobsen (København) '03
Roskilde/KCR II
- 1. Leander Kaliszan (Roskilde) '03
Sorø I
- 1. Joshua Mingo (Sorø) '03
DSR IV
- 1. Malthe Christiansen (DSR) '02
København II
- 1. Asbjørn Neumann (København) '03
Roskilde/KCR I
- 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03
DSR III
- 1. Magnus Erik Timm (DSR) '02
Odder I
- 1. Anton Østergaard-Clausen (Odder) '03
Bagsværd I
- 1. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd) '02
DSR I
- 1. Casper Girke Christensen (DSR) '03
Viking/KCR I
- 1. Aske Storm (Viking) '03
Næstv. I
- 1. William Kjærgaard (Næstv.) '03
Løb 269 U19 W1X Piger 1X 1000m 10 tilmeldinger
Roskilde/KCR I
- 1. Iben Bech (Roskilde) '03
Hadsund I
- 1. Laetitia Marie Panero-Bommer (Hadsund) '03
Aarhus I
- 1. Rikke Køchs (Aarhus) '03
AFMELDT Bagsværd I
- 1. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd) '03
Ringsted I
- 1. Maria J. Johansen (Ringsted) '05
AFMELDT DSR I
- 1. Katharine Broberg (DSR) '03
Lyngby/KKL I
- 1. Ida Marie Reimer (Lyngby) '02
Odder I
- 1. Trine Leitzke (Odder) '03
Bagsværd II
- 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02
København I
- 1. Josefine Freltoft (København) '04
Løb 270 LM1X Mænd letvægt 1X 1000m 1 tilmelding
Hadsund I
- 1. Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund) '01
Løb 271 LW1X Kvinder letvægt 1X 1000m 3 tilmeldinger
Jels I
- 1. Anette Saaugaard Hansen (Jels) '99
Ægir
- 1. Emilie Overgaard Ringøen (Ægir) '02
Roskilde/KCR I
- 1. Malli Segoli (Roskilde) '00
Løb 272 M1X Mænd 1X - Begynder 1000m 4 tilmeldinger
Sorø I
- 1. Joshua Mingo (Sorø) '03
AFMELDT DSR II
- 1. Christoffer Erik Timm (DSR) '02
DSR I
- 1. Bjarke Nielsen (DSR) '97
DSR II
- 1. Malthe Mågård-Hansen (DSR) '96
Løb 274 U15 M4X Drenge 4X 500m 3 tilmeldinger
Dragør/Holstebro/KCHO
- 1. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06
- 2. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07
- 3. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07
- 4. Mikkel Madsen (Holstebro) '09
Bagsværd
- 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07
- 2. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06
- 3. Nikolaj Krogh Simonsen (Bagsværd) '06
- 4. Aske Saltbæk (Bagsværd) '06
Holstebro/KCHO
- 1. Simon Madsen (Holstebro) '06
- 2. Jens Pedersen (Holstebro) '06
- 3. William Lemming (Holstebro) '07
- 4. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
Løb 275 Masters W/M 4X/4- Kvinder/mænd 4X/4- (Handicap tidsberegning) 1000m 4 tilmeldinger
AFMELDT Nordslesvig I
- 1. Arne Ingmar Johannsen (Nordslesvig) '58
- 2. Fleming Mathiesen (Nordslesvig) '46
- 3. Kim Schauer Boysen (Nordslesvig) '61
- 4. Marc-Oliver Klages (Nordslesvig) '69
Kolding I
- 1. Tommy Møhler (Kolding) '45
- 2. Ejgild Larsen (Kolding) '49
- 3. Jørgen Secher (Kolding) '48
- 4. Palle Ole Jørgensen (Kolding) '47
Lemvig I
- 1. Henrik Thomsen (Lemvig) '70
- 2. Jørgen Kielsholm (Lemvig) '63
- 3. Morten Thomsen (Lemvig) '66
- 4. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
Nordslesvig II
- 1. Claudia Horst (Nordslesvig) '74
- 2. Doris Nebbe (Nordslesvig) '74
- 3. Marzena Hansen (Nordslesvig) '64
- 4. Susanne Klages (Nordslesvig) '72
Løb 276 W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ - INGEN MIX-HOLD 1000m 5 tilmeldinger
Holstebro/Odder/Roskilde/KCHO I
- 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
- 2. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02
- 3. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
- 4. Patrick Klestrup (Holstebro) '02
- 5. Leander Kaliszan (Roskilde) '03
- 6. Anton Østergaard-Clausen (Odder) '03
- 7. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99
- 8. Christian Carlsen (Holstebro) '99
- Cox. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro) '01
Aalborg I
- 1. Jesper Skovager Thomsen (Aalborg) '96
- 2. Lasse-Emil Bang Nielsen (Aalborg) '96
- 3. Søren Bagger Christensen (Aalborg) '94
- 4. Jannik Mose Skov (Aalborg) '97
- 5. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
- 6. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg) '89
- 7. Esben Ravn (Aalborg) '93
- 8. Mark Kjeldgaard (Aalborg) '97
- Cox. Martin Ask Klausholt (Aalborg) '96
Hadsund/Ægir I
- 1. Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund) '01
- 2. Kian Harati (Hadsund) '05
- 3. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05
- 4. August Herman Wisholm (Hadsund) '04
- 5. Mikkel Knudsen (Hadsund) '99
- 6. Haris Alagic (Hadsund) '02
- 7. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00
- 8. Wiliam Wisholm (Hadsund) '97
- Cox. Gustav Overgaard Hamann (Hadsund) '05
Aalborg II
- 1. Anne Sofie Weltz (Aalborg) '98
- 2. Marie Møller Nielsen (Aalborg) '93
- 3. Alberte Klessner Thun Pedersen (Aalborg) '97
- 4. Camilla Frølund (Aalborg) '96
- 5. Karen Hougaard Frost (Aalborg) '99
- 6. Stine Tillebæk Søndergaard (Aalborg) '98
- 7. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg) '89
- 8. Janne Sørensen Bøhlers (Aalborg) '97
- Cox. Line Thomsen (Aalborg) '96
Holstebro I
- 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01
- 2. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
- 3. Magnus Valbirk (Holstebro) '00
- 4. Kaare Mortensen (Holstebro) '00
Løb 277 U13 W/M 2X Piger/drenge 2X - MIX 500m 3 tilmeldinger
Dragør/Nyborg I
- 1. Gustav Juel Hansen (Dragør) '10
- 2. Bertil Remenyik Høier (Nyborg) '08
Bagsværd I
- 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08
- 2. Otto Kjærulff (Bagsværd) '09
Bagsværd
- 1. Jakob Bjørn Danø (Bagsværd) '07
- 2. Sigrid Gulløv-Elley (Bagsværd) '08