Tidsplan

Tidsplan Første del
Starttid Løb nr. Antal distance Kode Beskrivelse Heat Type
kl. 09:00 102 8 500m U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X . Indledende
kl. 09:10 103 12 500m U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X . Indledende
kl. 09:20 104 10 500m U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X . Indledende
kl. 09:30 108 10 1000m W1X RIngkjøbing Landbobank SPRINTER CUP, 1000m . Indledende
kl. 09:40 121 8 500m U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X . Indledende
kl. 09:50 123 8 1000m U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X . Indledende
kl. 10:00 142 8 500m U14 W1X 13 år . Indledende
kl. 10:10 143 7 500m U15 W1X 14 år . Indledende
kl. 10:20 144 15 1000m U17 M1X 15 år . Indledende
kl. 10:35 145 8 1000m U17 M1X 16 år . Indledende
kl. 10:45 162 7 250m U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X . Indledende
kl. 10:55 168 12 1000m U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X . Indledende
kl. 11:05 169 7 1000m U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X . Indledende
kl. 13:00 101 5 250m U13 W/M 1X-Edon Junior u. 13 1X-Edon . Afdeling
kl. 13:05 102 6 m U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X V Finale
kl. 13:10 103 6 m U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X V Finale
kl. 13:15 104 6 m U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X V Finale
kl. 13:20 105 4 1000m U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X V Finale
kl. 13:25 106 6 1000m U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X V Finale
kl. 13:30 107 6 1000m M1X Ringkjøbing Landbobank SPRINTER CUP, 1000m V Finale
kl. 13:35 108 6 m W1X RIngkjøbing Landbobank SPRINTER CUP, 1000m V Finale
kl. 13:40 121 6 m U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X V Finale
kl. 13:45 122 4 500m U15 W4X Junior u. 15 Piger 4X V Finale
kl. 13:50 123 6 m U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X V Finale
kl. 13:55 124 3 1000m U17 W1X 15 år V Finale
kl. 14:00 125 3 1000m U17 W1X 16 år V Finale
kl. 14:05 126 6 1000m M2X ÅBEN CUP, 1000m V Finale
kl. 14:10 127 5 1000m U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X V Finale
kl. 14:15 128 3 1000m U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X V Finale
kl. 14:25 130 2 1000m U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- V Finale
kl. 14:30 131 6 1000m W2X/2- ÅBEN CUP, 1000m V Finale
kl. 14:35 132 6 1000m Master W/M 1X Masters  27+  1X . Afdeling
kl. 14:40 141 3 250m U15 W1X-Edon Junior u. 15 Piger 1X-Edon . Afdeling
kl. 14:45 142 6 m U14 W1X 13 år V Finale
kl. 14:50 143 5 m U15 W1X 14 år V Finale
kl. 14:55 144 6 m U17 M1X 15 år V Finale
kl. 15:00 145 6 m U17 M1X 16 år V Finale
kl. 15:05 147 5 1000m M4X/4- ÅBEN CUP, 1000m V Finale
kl. 15:10 148 5 1000m U19 M4X/4- Junior u. 19 Drenge 4X/4- V Finale
kl. 15:20 149 1 1000m U19 W4X/4- Junior u. 19 Piger 4X/4- V Finale
kl. 15:25 150 4 1000m W4X/4- ÅBEN CUP, 1000m V Finale
kl. 15:35 151 8 1000m Master W/M 2X Masters  27+  2X . Afdeling
kl. 15:45 161 1 250m U15 M1X-Edon Junior u. 15 Drenge 1X-Edon . Afdeling
kl. 15:50 162 5 m U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X V Finale
kl. 15:55 163 3 250m U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X V Finale
kl. 16:00 164 3 1000m U17 M2- Junior u. 17 Drenge 2- V Finale
kl. 16:10 166 4 1000m W/M 8+ INGEN MIX-HOLD V Finale
kl. 16:15 167 1 1000m U19 M8+ Junior u. 19 Drenge 8+ V Finale
kl. 16:20 168 6 m U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X V Finale
kl. 16:25 169 5 m U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X V Finale
kl. 16:35 171 2 1000m LW1X Åben Kvinder letvægt 1X V Finale
kl. 16:40 172 3 1000m M1X Begynder V Finale
kl. 16:45 173 3 1000m W1X Begynder V Finale
kl. 16:50 174 3 500m U15 M4X Junior u. 15 Drenge 4X V Finale
kl. 16:55 175 4 1000m Master W/M 4X/4- Masters  27+  4X/4- . Afdeling
kl. 17:00 177 2 500m U13 W/M 2X MIX . Afdeling
Tidsplan Anden del
Starttid Løb nr. Antal distance Kode Beskrivelse Heat Type
kl. 08:30 202 15 500m U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X . Indledende
kl. 08:45 204 9 500m U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X . Indledende
kl. 08:55 208 9 1000m W1X ÅBEN . Indledende
kl. 09:05 221 10 500m U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X . Indledende
kl. 09:15 223 7 1000m U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X . Indledende
kl. 09:25 226 8 1000m M2X ÅBEN . Indledende
kl. 09:35 242 13 500m U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X . Indledende
kl. 09:50 244 19 1000m U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X . Indledende
kl. 10:10 268 12 1000m U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X . Indledende
kl. 10:20 269 8 1000m U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X . Indledende
kl. 11:00 201 4 250m U13 W/M 1X-Edon Junior u. 13 1X-Edon . Afdeling
kl. 11:05 202 3 m U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X V Finale
kl. 11:10 202 6 m U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X V Finale
kl. 11:15 202 6 m U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X V Finale
kl. 11:25 204 4 m U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X V Finale
kl. 11:30 204 5 m U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X V Finale
kl. 11:35 205 1 1000m U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X V Finale
kl. 11:40 206 6 1000m U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X V Finale
kl. 11:45 207 5 1000m M1X ÅBEN V Finale
kl. 11:50 208 6 m W1X ÅBEN V Finale
kl. 12:00 221 4 m U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X V Finale
kl. 12:05 221 6 m U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X V Finale
kl. 12:10 222 4 500m U15 W4X Junior u. 15 Piger 4X V Finale
kl. 12:15 223 3 m U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X V Finale
kl. 12:20 223 4 m U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X V Finale
kl. 12:25 224 6 1000m U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X V Finale
kl. 12:30 226 6 m M2X ÅBEN V Finale
kl. 12:40 227 4 1000m U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X V Finale
kl. 12:45 230 2 1000m U19 M2- ÅBEN V Finale
kl. 12:50 231 5 1000m W2X/2- ÅBEN V Finale
kl. 12:55 228 3 1000m U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X V Finale
kl. 13:00 232 7 1000m Master W/M 1X Masters  27+  1X . Afdeling
kl. 13:10 241 1 250m U15 W1X-Edon Junior u. 15 Piger 1X-Edon . Afdeling
kl. 13:15 242 3 m U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X V Finale
kl. 13:20 242 4 m U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X V Finale
kl. 13:25 242 6 m U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X V Finale
kl. 13:30 244 4 m U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X V Finale
kl. 13:35 244 4 m U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X V Finale
kl. 13:40 244 5 m U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X V Finale
kl. 13:45 244 6 m U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X V Finale
kl. 13:50 246 2 1000m U17 W4X Junior u. 17 Piger 4X V Finale
kl. 13:55 247 5 1000m M4X/4- ÅBEN V Finale
kl. 14:00 248 5 1000m U19 M4X/4- Junior u. 19 Drenge 4X/4- V Finale
kl. 14:10 250 4 1000m W4X/4- ÅBEN V Finale
kl. 14:15 251 8 1000m Master W/M 2X Masters  27+  2X . Afdeling
kl. 14:25 261 1 250m U15 M1X-Edon Junior u. 15 Drenge 1X-Edon . Afdeling
kl. 14:30 262 6 250m U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X . Afdeling
kl. 14:35 263 3 250m U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X . Afdeling
kl. 14:50 268 6 m U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X V Finale
kl. 14:55 269 6 m U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X V Finale
kl. 15:00 270 1 1000m LM1X Åben Mænd letvægt 1X V Finale
kl. 15:05 271 3 1000m LW1X Åben Kvinder letvægt 1X V Finale
kl. 15:10 272 3 1000m M1X Begynder V Finale
kl. 15:20 274 3 500m U15 M4X Junior u. 15 Drenge 4X V Finale
kl. 15:25 275 3 1000m Master W/M 4X/4- Masters  27+  4X/4- . Afdeling
kl. 15:30 276 5 1000m W/M 8+ INGEN MIX-HOLD V Finale
kl. 15:35 277 3 500m U13 W/M 2X MIX . Afdeling