Resultater - Holstebro Regatta - Årgangsmesterskaber 2022
Løb nr | Starttid - | ↓

101
U13 W/M 1X-Edon Piger/drenge U13 1X-Edon 250m 1. Afdeling
2022-08-06 11:20
Plac. # Navn 250m
1 3 Lyngby I
  • Sofie Thea Kornbeck(1)
1:44
2 5 Jels I
  • Malte Schøler(1)
1:50.5
3 4 Bagsværd I
  • Astrid Aviaja Kjærulff(1)
2:08.7
102
U14 M1X Drenge U14 1X 500m A Finale
2022-08-06 13:00
Plac. # Navn 500m
1 4 Bagsværd I
  • Otto Kjærulff(1)
2:15.7
2 3 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
2:18.8
3 2 Odense I
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
2:35.7
4 1 Holstebro/KCHO I
  • Jeppe Bredvig Emtkjær(1)
2:45.9
103
U15 M1X Drenge U15 1X 500m A Finale
2022-08-06 13:05
Plac. # Navn 500m
1 2 Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
2:05.8
2 7 Lyngby I
  • Johan Bach Sørensen(1)
2:17.2
3 1 Sorø I
  • Aidan Mingo(1)
2:24.3
4 6 Saxkjøbing I
  • Carl Dunch(1)
2:32.1
5 4 Lyngby II
  • Johan Beck Grønskov(1)
2:35.6
6 9 Ægir II
  • Marius Alstrup(1)
2:36.8
103
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 1. Indledende
2022-08-06 09:30
Plac. # Navn 500m
1 2 Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
2:22.8
2 1 Sorø I
  • Aidan Mingo(1)
2:40.8
3 4 Lyngby II
  • Johan Beck Grønskov(1)
2:45.2
4 3 København I
  • Oscar Munck Aabenhus(1)
2:48
5 5 Ægir I
  • Dmytro Bukin(1)
2:50.1
103
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 2. Indledende
2022-08-06 09:30
Plac. # Navn 500m
1 7 Lyngby I
  • Johan Bach Sørensen(1)
2:23.5
2 6 Saxkjøbing I
  • Carl Dunch(1)
2:38.4
3 9 Ægir II
  • Marius Alstrup(1)
2:52.8
4 8 Holstebro/KCHO III
  • Oliver Pedersen(1)
2:55.7
104
U15 W2X Piger U15 2X 500m A Finale
2022-08-06 13:10
Plac. # Navn 500m
1 4 Odense I
  • Benna Sundstrøm(1)
  • Lea Eilenberg Bundgaard(2)
2:28.5
2 3 Lyngby I
  • Emmelie Brinkløv(1)
  • Karen Reimer(2)
2:28.9
3 7 Næstv. I
  • Malou Pedersen(1)
  • Selma Frederiksen(2)
2:44.9
4 6 Holstebro/KCHO
  • Vigga Hjortkær Nørgaard(1)
  • Trine Lorentzen(2)
2:45.7
5 9 Bagsværd II
  • Sigrid Lindquist(1)
  • Marie Saxtoft Jørgensen(2)
2:56.6
6 2 Sorø I
  • Ella Bergreen(1)
  • Julie Trabolt Olsen(2)
2:57.1
104
U15 W2X Piger U15 2X 500m 1. Indledende
2022-08-06 09:40
Plac. # Navn 500m
1 4 Odense I
  • Benna Sundstrøm(1)
  • Lea Eilenberg Bundgaard(2)
2:28.5
2 3 Lyngby I
  • Emmelie Brinkløv(1)
  • Karen Reimer(2)
2:28.9
3 2 Sorø I
  • Ella Bergreen(1)
  • Julie Trabolt Olsen(2)
2:38.7
4 1 Bagsværd
  • Astrid Aviaja Kjærulff(1)
  • Sigrid Gulløv-Elley(2)
2:47.9
104
U15 W2X Piger U15 2X 500m 2. Indledende
2022-08-06 09:40
Plac. # Navn 500m
1 9 Bagsværd II
  • Sigrid Lindquist(1)
  • Marie Saxtoft Jørgensen(2)
2:44.9
2 7 Næstv. I
  • Malou Pedersen(1)
  • Selma Frederiksen(2)
2:46
3 6 Holstebro/KCHO
  • Vigga Hjortkær Nørgaard(1)
  • Trine Lorentzen(2)
2:56.7
4 5 Hadsund I
  • Caroline Lindskov Hessellund(1)
  • Melody Harati(2)
2:57.2
105
U17 M4X Drenge U17 4X 1000m A Finale
2022-08-06 13:15
Plac. # Navn 1000m
1 3 Holstebro/KCHO I
  • Simon Madsen(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
  • William Lemming(3)
  • Kasper Søndergaard(4)
3:40.7
2 2 Bagsværd I
  • Aske Saltbæk(1)
  • Buster Kiilerich Madsen(2)
  • Karl Heuer(3)
  • Theis Wolfram(4)
3:51.3
3 1 Odense
  • Anton Bøgelund(1)
  • Gustav Krogh(2)
  • Gustav Klingenberg Haussmann(3)
  • Julian Kirchhoff Bang(4)
4:12.2
106
U17 W2X Piger U17 2X 1000m A Finale
2022-08-06 13:20
Plac. # Navn 1000m
1 6 Roskilde I
  • Isabella Bache(1)
  • Silje Trenter(2)
4:16.8
2 5 Hadsund I
  • Naja Lübeck(1)
  • Josefine Antoinette Brink(2)
4:21.3
3 7 Holstebro/KCHO I
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • Anna Kramer Bosnes(2)
4:31
4 4 Bagsværd I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(2)
4:34.6
5 1 Ægir I
  • Caitlin Holbæk Lundager(1)
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(2)
4:45.9
6 2 Holstebro/KCHO
  • Anna Skovdam(1)
  • My Alberte Schaaf(2)
5:00.4
106
U17 W2X Piger U17 2X 1000m 1. Indledende
2022-08-06 09:50
Plac. # Navn 1000m
1 4 Bagsværd I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(2)
4:46.7
2 1 Ægir I
  • Caitlin Holbæk Lundager(1)
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(2)
5:01.8
3 2 Holstebro/KCHO
  • Anna Skovdam(1)
  • My Alberte Schaaf(2)
5:12.6
4 3 Jels I
  • Anna Thomsen(1)
  • Dicte Fyhn(2)
5:35.1
106
U17 W2X Piger U17 2X 1000m 2. Indledende
2022-08-06 09:50
Plac. # Navn 1000m
1 6 Roskilde I
  • Isabella Bache(1)
  • Silje Trenter(2)
4:39.3
2 7 Holstebro/KCHO I
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • Anna Kramer Bosnes(2)
4:47.2
3 5 Hadsund I
  • Naja Lübeck(1)
  • Josefine Antoinette Brink(2)
4:48.8
4 8 KVIK I
  • Nanna Ancher(1)
  • Ea Høyer Splitthorff(2)
5:06.5
107
M1X Mænd 1X 1000m A Finale
2022-08-06 13:25
Plac. # Navn 1000m
1 8 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
3:54.3
2 1 Roskilde I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
4:00.9
3 5 Roskilde II
  • Sebastian Nordly(1)
4:07.7
4 6 Holstebro/KCHO I
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
4:15.6
5 10 Odense/KCO I
  • Niels Reinholdt(1)
4:16.5
107
M1X Mænd 1X 1000m 1. Indledende
2022-08-06 10:00
Plac. # Navn 1000m
1 5 Roskilde II
  • Sebastian Nordly(1)
4:18.6
2 1 Roskilde I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
4:20.2
3 6 Holstebro/KCHO I
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
4:20.4
4 3 Hadsund II
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(1)
4:20.9
107
M1X Mænd 1X 1000m 2. Indledende
2022-08-06 10:00
Plac. # Navn 1000m
1 8 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
4:19.1
2 10 Odense/KCO I
  • Niels Reinholdt(1)
4:35.9
3 9 Holstebro/KCHO II
  • Magnus Juhl(1)
4:43.4
108
W1X Kvinder 1X 1000m A Finale
2022-08-06 13:30
Plac. # Navn 1000m
1 3 Holstebro/KCHO
  • Stine Højager Nielsen(1)
4:39.5
2 2 Odense/KCO I
  • Sarah Lindberg(1)
4:52.9
3 4 Roskilde II
  • Helen Pabst(1)
5:13.6
4 1 Roskilde I
  • Iben Bech(1)
5:25
121
U15 M2X Drenge U15 2X 500m A Finale
2022-08-06 13:35
Plac. # Navn 500m
1 5 Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
  • Mikkel Madsen(2)
1:48
2 4 Ægir I
  • Dmytro Bukin(1)
  • Marius Alstrup(2)
2:11.4
3 3 Holstebro/KCHO III
  • Oliver Ottow(1)
  • Jeppe Bredvig Emtkjær(2)
2:25.6
122
U15 W4X Piger U15 4X 500m A Finale
2022-08-06 13:40
Plac. # Navn 500m
1 2 Bagsværd I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Sigrid Gulløv-Elley(2)
  • Marie Saxtoft Jørgensen(3)
  • Sigrid Lindquist(4)
2:19.8
2 1 Lyngby I
  • Karen Reimer(1)
  • Sofie Thea Kornbeck(2)
  • Emmelie Brinkløv(3)
  • Marie Lie Schmidt(4)
2:28.2
3 3 Holstebro/KCHO
  • Vigga Hjortkær Nørgaard(1)
  • Katarina Kirkegaard(2)
  • Mille Hagsten(3)
  • Nicoline Bøjlesen(4)
2:38.8
123
U17 M2X Drenge U17 2X 1000m A Finale
2022-08-06 13:45
Plac. # Navn 1000m
1 1 Sorø I
  • Emil Jelstrup(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
3:49.8
2 7 Holstebro/KCHO I
  • Simon Madsen(1)
  • Simon Starklint(2)
3:59.3
3 6 Bagsværd I
  • Theis Wolfram(1)
  • Karl Heuer(2)
4:04.6
4 4 Holstebro/KCHO II
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
  • William Lemming(2)
4:05.1
5 5 Odense
  • Gustav Krogh(1)
  • Julian Kirchhoff Bang(2)
4:18
6 2 Odense I
  • Anton Bøgelund(1)
  • Gustav Klingenberg Haussmann(2)
4:35
123
U17 M2X Drenge U17 2X 1000m 1. Indledende
2022-08-06 10:10
Plac. # Navn 1000m
1 1 Sorø I
  • Emil Jelstrup(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
4:24.7
2 4 Holstebro/KCHO II
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
  • William Lemming(2)
4:41.6
3 2 Odense I
  • Anton Bøgelund(1)
  • Gustav Klingenberg Haussmann(2)
4:53.7
4 3 København I
  • Albert Grydehøj Stobbe(1)
  • Carl Hassan Gaba(2)
4:59.9
123
U17 M2X Drenge U17 2X 1000m 2. Indledende
2022-08-06 10:10
Plac. # Navn 1000m
1 6 Bagsværd I
  • Theis Wolfram(1)
  • Karl Heuer(2)
4:24.5
2 7 Holstebro/KCHO I
  • Simon Madsen(1)
  • Simon Starklint(2)
4:29.8
3 5 Odense
  • Gustav Krogh(1)
  • Julian Kirchhoff Bang(2)
4:50.4
4 8 Hadsund I
  • Christian Sindre Bech(1)
  • Frederik Aksel Holmriis(2)
4:59.3
124
U16 W1X Piger U16 1X 1000m A Finale
2022-08-06 13:50
Plac. # Navn 1000m
1 3 Sorø I
  • Sofie Steffensen(1)
4:57.8
2 6 Holstebro/KCHO II
  • Anna Kramer Bosnes(1)
5:08.3
3 1 Hadsund I
  • Victoria Clara Brink(1)
5:14.5
4 5 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
5:16
5 8 KVIK I
  • Ea Høyer Splitthorff(1)
5:17
6 4 Bagsværd I
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
5:33
124
U16 W1X Piger U16 1X 1000m 1. Indledende
2022-08-06 10:20
Plac. # Navn 1000m
1 3 Sorø I
  • Sofie Steffensen(1)
5:05
2 1 Hadsund I
  • Victoria Clara Brink(1)
5:12.5
3 4 Bagsværd I
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
5:16
4 2 Ægir I
  • Caitlin Holbæk Lundager(1)
5:42.4
124
U16 W1X Piger U16 1X 1000m 2. Indledende
2022-08-06 10:20
Plac. # Navn 1000m
1 6 Holstebro/KCHO II
  • Anna Kramer Bosnes(1)
4:58.9
2 5 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
5:02.9
3 8 KVIK I
  • Ea Høyer Splitthorff(1)
5:10.5
4 7 Ægir II
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
5:17.7
125
U17 W1X Piger U17 1X 1000m A Finale
2022-08-06 13:55
Plac. # Navn 1000m
1 3 Ringsted I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
4:56.6
2 1 København I
  • Elvira Dyrbye Bohnsen(1)
5:12.8
126
M2X Mænd 2X 1000m A Finale
2022-08-06 14:00
Plac. # Navn 1000m
1 1 Holstebro/KCHO I
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
  • Gustav Bjerg Madsen(2)
3:52.6
2 3 Kolding/Odense/KCO I
  • Mads Kirstein(1)
  • Niels Reinholdt(2)
3:54.5
3 6 Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
  • Joachim Brahe Møller(2)
4:05.6
4 5 Næstv. I
  • Frederik Tønning Larsen(1)
  • Magnus Kamp Stagil(2)
4:15.6
5 2 Bagsværd/DSR I
  • Daniel Pedersen(1)
  • Christian Vestergaard Sørensen(2)
4:29.9
6 4 Aalborg I
  • Tobias Emil Buch Nielsen(1)
  • Simon Nygaard-Thomsen(2)
4:47.5
127
U19 M2X Drenge U19 2X 1000m A Finale
2022-08-06 14:05
Plac. # Navn 1000m
1 5 Odense/Randers/KCO I
  • Oliver Bach(1)
  • Tobias Holt Poulsen(2)
3:42.4
2 4 Hadsund I
  • Mads Hessellund(1)
  • Frederik Bertelsen(2)
4:05.8
3 1 Bagsværd/København
  • Jakob Lynbech(1)
  • Viggo Lambert(2)
4:21.7
4 3 Bagsværd I
  • Bastian Rud Bernhardt(1)
  • Hjalte Næraa(2)
4:39.4
128
U19 W2X Piger U19 2X 1000m A Finale
2022-08-06 14:15
Plac. # Navn 1000m
1 1 Roskilde/Silkeborg I
  • Frida Werner Foldager(1)
  • Marie Kleist(2)
4:32
129
M2- Mænd 2- 1000m A Finale
2022-08-06 14:05
Plac. # Navn 1000m
1 6 Holstebro/KCHO
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Tobias Kramer Bosnes(2)
3:39.4
131
W2X/2- Kvinder 2X/2- 1000m A Finale
2022-08-06 14:15
Plac. # Navn 1000m
1 4 Ægir I
  • Ida Mose Nielsen(1)
  • Kirstine Nielsen(2)
4:41.1
2 2 Ægir II
  • Liv Jensen(1)
  • Nanna Nibe Boldt(2)
4:48.3
3 3 Hadsund/Randers I
  • Line Ulstrup(1)
  • Lea Lûbeck(2)
4:55.3
132
Masters W/M 1X Kvinder/mænd Masters 1X 1000m 1. Afdeling
2022-08-06 14:25
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 3 Lemvig
  • Jørgen Jensen(1)
Start:24s 24s5:21.70:00.0
2 2 Ribe I
  • Palle Adelhardt(1)
Start:15s 15s5:28.20:00.0
3 4 Dragør I
  • Morten Juel Hansen(1)
Start:43s 43s5:35.10:00.0
4 1 Nordslesvig I
  • Fleming Mathiesen(1)
Start:0s 0s5:43.40:00.0
141
U15 W1X-Edon Piger U15 1X-Edon 250m 1. Afdeling
2022-08-06 15:30
Plac. # Navn 250m
1 3 Jels II
  • Dicte Fyhn(1)
1:48.6
2 1 Hadsund I
  • Caroline Lindskov Hessellund(1)
1:50.5
3 2 Lyngby I
  • Andrea Bork Terkelsen(1)
1:54.1
4 5 Lyngby II
  • Norah Sofie Bieder(1)
2:50.2
142
U14 W1X Piger U14 1X 500m A Finale
2022-08-06 14:30
Plac. # Navn 500m
1 4 Lyngby I
  • Karen Reimer(1)
3:10.3
2 1 Fredensborg I
  • Amalie Thal-Drexel(1)
3:16.4
3 3 Holstebro/KCHO I
  • Katarina Kirkegaard(1)
0:03.3
4 5 Holstebro/KCHO I
  • Mille Hagsten(1)
3:32.2
143
U15 W1X Piger U15 1X 500m A Finale
2022-08-06 14:35
Plac. # Navn 500m
1 5 Ringsted I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
2:23.7
2 2 Lyngby I
  • Emmelie Brinkløv(1)
2:39.1
3 4 Odense I
  • Benna Sundstrøm(1)
2:50.9
4 3 Stevns I
  • Kristina B Nielsen(1)
3:05.1
5 7 Næstv. I
  • Malou Pedersen(1)
3:10.5
143
U15 W1X Piger U15 1X 500m 1. Indledende
2022-08-06 10:30
Plac. # Navn 500m
1 2 Lyngby I
  • Emmelie Brinkløv(1)
2:33.7
2 4 Odense I
  • Benna Sundstrøm(1)
2:49.1
3 3 Stevns I
  • Kristina B Nielsen(1)
2:54.2
4 1 Næstv. II
  • Selma Frederiksen(1)
3:18
143
U15 W1X Piger U15 1X 500m 2. Indledende
2022-08-06 10:30
Plac. # Navn 500m
1 5 Ringsted I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
2:36.7
2 7 Næstv. I
  • Malou Pedersen(1)
2:49
3 6 Odense II
  • Lea Eilenberg Bundgaard(1)
3:10.5
144
U16 M1X Drenge U16 1X 1000m A Finale
2022-08-06 14:40
Plac. # Navn 1000m
1 6 Holstebro/KCHO I
  • Kasper Søndergaard(1)
4:27.7
2 5 Hadsund I
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
4:48.5
3 2 Bagsværd I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
5:13.1
4 4 Hadsund II
  • Christian Sindre Bech(1)
5:36
5 1 Hadsund III
  • Jonas Risager(1)
5:40.4
6 3 Silkeborg I
  • Aske T. Jensen(1)
6:09
145
U17 M1X Drenge U17 1X 1000m A Finale
2022-08-06 14:45
Plac. # Navn 1000m
1 6 Holstebro/KCHO I
  • Simon Madsen(1)
4:21.7
2 9 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
4:24.7
3 5 Sorø I
  • Mads Christensen(1)
4:27.2
4 1 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
4:34.1
5 8 Bagsværd III
  • Karl Heuer(1)
4:56.4
6 3 København II
  • Carl Hassan Gaba(1)
5:04.4
145
U17 M1X Drenge U17 1X 1000m 1. Indledende
2022-08-06 10:40
Plac. # Navn 1000m
1 1 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
4:44.1
2 5 Sorø I
  • Mads Christensen(1)
4:47.4
3 3 København II
  • Carl Hassan Gaba(1)
5:15.8
4 2 Bagsværd II
  • Aske Saltbæk(1)
5:18.9
145
U17 M1X Drenge U17 1X 1000m 2. Indledende
2022-08-06 10:40
Plac. # Navn 1000m
1 6 Holstebro/KCHO I
  • Simon Madsen(1)
5:30.8
2 8 Bagsværd III
  • Karl Heuer(1)
5:36.4
3 9 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
5:43.3
4 7 København I
  • Albert Grydehøj Stobbe(1)
6:35.5
146
U17 W4X Piger U17 4X 1000m A Finale
2022-08-06 15:10
Plac. # Navn 1000m
1 2 Holstebro/KCHO
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • Naja Noer Normann Andersen(2)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(3)
  • Anna Skovdam(4)
4:09.5
2 1 Hadsund I
  • Victoria Clara Brink(1)
  • Cille Hougaard(2)
  • Josefine Antoinette Brink(3)
  • Naja Lübeck(4)
4:24.9
147
M4-/4X Mænd 4-/4X 1000m A Finale
2022-08-06 14:50
Plac. # Navn 1000m
1 2 Holstebro/KCHO
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Simon Mikkelsen(2)
  • Magnus Juhl(3)
  • Marcus Villiam Lyngesen(4)
3:25.3
2 3 Hadsund I
  • Mads Hessellund(1)
  • Frederik Bertelsen(2)
  • Rasmus Konnerup(3)
  • August Herman Wisholm(4)
3:40.3
3 1 Odense I
  • Jarl Littau-Jensen(1)
  • Niels Trubbach(2)
  • Henrik Akre Thorup(3)
  • Simon Skjernaa Erfurth(4)
4:22.9
148
U19 M4- Drenge U19 4- 1000m A Finale
2022-08-06 14:50
Plac. # Navn 1000m
1 4 Holstebro/KCHO
  • Jakob Iversen(1)
  • Christian Søndergaard(2)
  • Hjalte Westeraa(3)
  • Tobias Kramer Bosnes(4)
3:21.1
149
U19 W4X/4- Piger U19 4X/4- 1000m A Finale
2022-08-06 15:00
Plac. # Navn 1000m
1 1 Ægir I
  • Ida Mose Nielsen(1)
  • Kirstine Nielsen(2)
  • Liv Jensen(3)
  • Ditte Kallestrup(4)
4:21.1
150
W4-/4X Kvinder 4-/4X 1000m A Finale
2022-08-06 15:00
Plac. # Navn 1000m
1 2 Aalborg
  • Camilla Frølund(1)
  • Mathilde Koldsøe Søreid(2)
  • Sina Brandt(3)
  • Lærke Kjeldgaard Petersen(4)
4:46.4
2 3 Odense
  • Sara Safari Jensen(1)
  • Maria Evald Pedersen(2)
  • Sissel í Nesinum Sandholm(3)
  • Sarah Lindberg(4)
4:46.4
151
Masters W/M 2X Kvinder/mænd Masters 2X 1000m 1. Afdeling
2022-08-06 15:15
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 6 Odense I
  • Michael Vindinge Sørensen(1)
  • Niklas Vindinge Sørensen(2)
Start:42s 42s4:54.20:00.0
2 3 Lemvig
  • Jørgen Jensen(1)
  • Jørgen Kielsholm(2)
Start:27s 27s5:02.90:00.0
3 2 Nordslesvig/Ribe I
  • Robin Ellinghaus(1)
  • Palle Adelhardt(2)
Start:20s 20s5:06.10:00.0
4 5 Aalborg I
  • Peter Christoffersen(1)
  • Jens Brandt(2)
Start:33s 33s5:14.30:00.0
5 4 Nordslesvig II
  • Fleming Mathiesen(1)
  • Marc-Oliver Klages(2)
Start:27s 27s5:19.50:00.0
162
U13 M1X Drenge U13 1X 250m A Finale
2022-08-06 15:35
Plac. # Navn 250m
1 1 Holstebro/KCHO I
  • Sander Hansen(1)
1:13.3
2 2 Dragør I
  • Gustav Juel Hansen(1)
1:19.4
163
U13 W1X Piger U13 1X 250m A Finale
2022-08-06 15:40
Plac. # Navn 250m
1 1 Lyngby I
  • Marie Lie Schmidt(1)
1:11.1
2 3 København I
  • Elisabeth Grydehøj Stobbe(1)
1:15
3 2 Hadsund I
  • Melody Harati(1)
1:20.8
4 4 Lyngby II
  • Sofie Thea Kornbeck(1)
1:21.6
5 5 Bagsværd I
  • Astrid Aviaja Kjærulff(1)
1:38.7
164
U15 M4X Drenge U15 4X 500m A Finale
2022-08-06 15:45
Plac. # Navn 500m
1 2 Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
  • Oliver Pedersen(2)
  • Mikkel Madsen(3)
  • Simon Aslak Gilberg(4)
2:21.4
2 1 Holstebro/KCHO
  • Sander Hansen(1)
  • Katarina Kirkegaard(2)
  • Oliver Ottow(3)
  • Jeppe Bredvig Emtkjær(4)
2:44.1
165
U17 W2- Piger U17 2- 1000m A Finale
2022-08-06 15:50
Plac. # Navn 1000m
1 1 Sorø I
  • Dina Poulsen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
0:04.5
2 6 Holstebro/KCHO I
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(2)
4:56.7
3 3 Hadsund I
  • Naja Lübeck(1)
  • Josefine Antoinette Brink(2)
5:06.6
4 4 Holstebro/KCHO III
  • My Alberte Schaaf(1)
  • Naja Noer Normann Andersen(2)
5:27.9
168
U19 M1X Drenge U19 1X 1000m A Finale
2022-08-06 15:55
Plac. # Navn 1000m
1 13 Holstebro/KCHO I
  • Hjalte Westeraa(1)
4:35.6
2 7 Holstebro/KCHO II
  • Jakob Iversen(1)
4:35.6
3 15 Sorø I
  • August Husted Coutant(1)
4:38
4 11 Odense/KCO I
  • Tobias Holt Poulsen(1)
4:50.7
5 3 Stevns I
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
4:53.5
6 5 København I
  • Viggo Højme Lambert(1)
4:53.8
168
U19 M1X Drenge U19 1X 1000m 1. Indledende
2022-08-06 11:00
Plac. # Navn 1000m
1 5 København I
  • Viggo Højme Lambert(1)
4:37.1
2 3 Stevns I
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
4:45.2
3 2 Kolding/KCO I
  • Mads Kirstein(1)
4:50
4 4 Lyngby/KKL I
  • Alexander Walker(1)
4:59
5 1 Holstebro I
  • Daniel Mølgaard Pedersen(1)
5:18.3
168
U19 M1X Drenge U19 1X 1000m 2. Indledende
2022-08-06 11:00
Plac. # Navn 1000m
1 11 Odense/KCO I
  • Tobias Holt Poulsen(1)
4:20.9
2 7 Holstebro/KCHO II
  • Jakob Iversen(1)
4:21.9
3 6 Randers I
  • Oliver Bach(1)
4:25.9
4 9 Sorø II
  • Jonas Lindegaard(1)
4:46.8
5 10 Roskilde I
  • Arsienii Proutorov(1)
4:57.9
168
U19 M1X Drenge U19 1X 1000m 3. Indledende
2022-08-06 11:00
Plac. # Navn 1000m
1 15 Sorø I
  • August Husted Coutant(1)
4:20.6
2 13 Holstebro/KCHO I
  • Hjalte Westeraa(1)
4:30.8
3 14 Jels I
  • Mikkel Peter Noe(1)
4:40.4
4 12 Bagsværd I
  • Jakob Lynbech(1)
5:03.1
169
U19 W1X Piger U19 1X 1000m A Finale
2022-08-06 16:00
Plac. # Navn 1000m
1 2 Roskilde I
  • Frida Werner Foldager(1)
5:04.8
2 3 LDR I
  • Caroline Bork Terkelsen(1)
5:05.5
3 1 Silkeborg I
  • Marie Kleist(1)
5:37.6
173
W1X Kvinder 1X 1000m A Finale
2022-08-06 16:10
Plac. # Navn 1000m
1 2 Roskilde I
  • Helen Pabst(1)
5:48.5
2 1 Ægir I
  • Ditte Kallestrup(1)
6:46.6
174
U17 M2- Drenge U17 2- 1000m A Finale
2022-08-06 16:15
Plac. # Navn 1000m
1 4 Holstebro/KCHO
  • Andreas Bork Kristensen(1)
  • Simon Madsen(2)
4:02.1
2 2 Holstebro/KCHO I
  • Kasper Søndergaard(1)
  • William Lemming(2)
4:30.1
3 3 Holstebro/KCHO
  • Simon Starklint(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
4:30.5
4 1 Bagsværd I
  • Theis Wolfram(1)
  • Karl Heuer(2)
4:52
175
Masters W/M 4X/4- Kvinder/mænd Masters 4X/4- 1000m 1. Afdeling
2022-08-06 16:20
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 1 Holstebro/Lemvig/Lyngby
  • Søren Madsen(1)
  • Emil Meland Knudsen(2)
  • Jørgen Jensen(3)
  • Jørgen Kielsholm(4)
Start:38s 38s4:29.10:00.0
2 2 Kolding I
  • Tommy Møhler(1)
  • Mogens Pedersen(2)
  • Jørgen Secher(3)
  • Palle Ole Jørgensen(4)
Start:0s 0s4:420:00.0
176
U17 W/M 1X Piger/drenge U17 1X - MIX 8+, Se regattainfo 500m 1. Afdeling
2022-08-06 16:22
Ingen anmeldt, løbet udgår
177
U13 W/M 2X Piger/drenge U13 2X 500m 1. Afdeling
2022-08-06 16:25
Plac. # Navn 500m
1 2 Holstebro/KCHO
  • Mille Hagsten(1)
  • Simon Aslak Gilberg(2)
2:33.4
2 3 Holstebro/KCHO II
  • Katarina Kirkegaard(1)
  • Sander Hansen(2)
2:39.5
178
W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ 1000m A Finale
2022-08-06 16:30
Plac. # Navn 1000m
1 2 Holstebro/KCHO
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Gustav Bjerg Madsen(2)
  • Christian Søndergaard(3)
  • Tobias Kramer Bosnes(4)
  • Stine Højager Nielsen(5)
  • Simon Mikkelsen(6)
  • Hjalte Westeraa(7)
  • Magnus Juhl(8)
  • Mikkel Madsen(cox)
3:28.6
2 1 Ægir I
  • Ida Mose Nielsen(1)
  • Kirstine Nielsen(2)
  • Liv Jensen(3)
  • Ditte Kallestrup(4)
  • Nanna Nibe Boldt(5)
  • Caitlin Holbæk Lundager(6)
  • Jacob Brahe Møller(7)
  • Joachim Brahe Møller(8)
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(cox)
4:10.3
3 3 Bagsværd
  • Theis Wolfram(1)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(2)
  • Karl Heuer(3)
  • Jakob Lynbech(4)
  • Buster Kiilerich Madsen(5)
  • Aske Saltbæk(6)
  • Bastian Rud Bernhardt(7)
  • Hjalte Næraa(8)
  • Astrid Aviaja Kjærulff(cox)
4:19.7
179
W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ 1000m A Finale
2022-08-06 16:35
Plac. # Navn 1000m
1 2 Syddansk Universitet
  • Henrik Akre Thorup(1)
  • Jonatan Kluge(2)
  • Niels Trubbach(3)
  • Maria Evald Pedersen(4)
  • Sissel í Nesinum Sandholm(5)
  • Andreas Thorup(6)
  • Simon Skjernaa Erfurth(7)
  • Sara Safari Jensen(8)
  • Katharina Kaiser(cox)
3:58.6
2 3 Aalborg Universitet
  • Camilla Frølund(1)
  • Sina Brandt(2)
  • Astrid Bardram Starup-Hansen(3)
  • Lærke Kjeldgaard Petersen(4)
  • Tobias Emil Buch Nielsen(5)
  • Mathilde Koldsøe Søreid(6)
  • Simon Nygaard-Thomsen(7)
  • Marie Møller Nielsen(8)
  • NN 1(cox)
4:01.9
201
U13 W/M 1X-Edon Piger/drenge U13 1X-Edon 250m 1. Afdeling
2022-08-07 10:25
Plac. # Navn 250m
1 3 Lyngby I
  • Sofie Thea Kornbeck(1)
1:23.4
2 1 Bagsværd I
  • Astrid Aviaja Kjærulff(1)
1:36.6
202
U15 M1X Drenge U15 1X 500m A Finale
2022-08-07 11:10
Plac. # Navn 500m
1 3 Holstebro/KCHO I 18
  • Andreas Bork Kristensen(1)
1:53.1
2 7 Rødvig I 16
  • Thomas Andersen(1)
1:59
3 6 Bagsværd I 14
  • Otto Kjærulff(1)
1:59.4
4 5 Lyngby I 12
  • Johan Bach Sørensen(1)
1:59.9
5 13 Lyngby II 10
  • Johan Beck Grønskov(1)
2:12.9
6 14 Holstebro/KCHO II 8
  • Jeppe Bredvig Emtkjær(1)
2:18.4
202
U15 M1X Drenge U15 1X 500m B Finale
2022-08-07 11:05
Plac. # Navn 500m
1 2 København I 6
  • Oscar Munck Aabenhus(1)
2:04.3
2 10 Ægir I 4
  • Dmytro Bukin(1)
2:09.3
3 8 Saxkjøbing I 2
  • Carl Dunch(1)
2:13.6
4 12 Holstebro/KCHO III 2
  • Oliver Pedersen(1)
2:32.5
5 1 Jels I 2
  • Malte Schøler(1)
2:37.8
202
U15 M1X Drenge U15 1X 500m C Finale
2022-08-07 11:00
Plac. # Navn 500m
1 11 Odense/KCO I 2
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
2:18.2
2 9 Ægir II 2
  • Marius Alstrup(1)
2:25.1
202
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 1. Indledende
2022-08-07 09:00
Plac. # Navn 500m
1 3 Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
1:53.5
2 5 Lyngby I
  • Johan Bach Sørensen(1)
2:00
3 2 København I
  • Oscar Munck Aabenhus(1)
2:04.1
4 1 Jels I
  • Malte Schøler(1)
2:24.4
202
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 2. Indledende
2022-08-07 09:05
Plac. # Navn 500m
1 7 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
1:58.9
2 6 Bagsværd I
  • Otto Kjærulff(1)
2:04.3
3 10 Ægir I
  • Dmytro Bukin(1)
2:10.6
4 8 Saxkjøbing I
  • Carl Dunch(1)
2:12.8
5 9 Ægir II
  • Marius Alstrup(1)
2:21.7
202
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 3. Indledende
2022-08-07 09:10
Plac. # Navn 500m
1 13 Lyngby II
  • Johan Beck Grønskov(1)
2:09
2 14 Holstebro/KCHO II
  • Jeppe Bredvig Emtkjær(1)
2:14
3 12 Holstebro/KCHO III
  • Oliver Pedersen(1)
2:25.4
4 11 Odense/KCO I
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
100:40
204
U15 W2X Piger U15 2X 500m A Finale
2022-08-07 11:20
Plac. # Navn 500m
1 12 Lyngby/Ringsted I 18
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Emmelie Brinkløv(2)
1:59.3
2 4 Næstv. I 16
  • Malou Pedersen(1)
  • Selma Frederiksen(2)
2:05.3
3 9 Odense/KCO I 14
  • Benna Sundstrøm(1)
  • Lea Eilenberg Bundgaard(2)
2:08.8
4 8 Bagsværd I 12
  • Marie Saxtoft Jørgensen(1)
  • Sigrid Gulløv-Elley(2)
2:10.9
5 7 Lyngby I 10
  • Karen Reimer(1)
  • Marie Lie Schmidt(2)
2:11
6 1 Sorø I 8
  • Ella Bergreen(1)
  • Julie Trabolt Olsen(2)
2:13.5
204
U15 W2X Piger U15 2X 500m B Finale
2022-08-07 11:15
Plac. # Navn 500m
1 11 Bagsværd/Fredensborg I 6
  • Sigrid Lindquist(1)
  • Amalie Thal-Drexel(2)
2:12.3
2 10 Holstebro/KCHO II 4
  • Vigga Hjortkær Nørgaard(1)
  • Mille Hagsten(2)
2:15.7
3 5 Hadsund I 2
  • Caroline Lindskov Hessellund(1)
  • Melody Harati(2)
2:16.2
4 2 Holstebro/KCHO 2
  • Trine Lorentzen(1)
  • Katarina Kirkegaard(2)
2:19.7
204
U15 W2X Piger U15 2X 500m 1. Indledende
2022-08-07 09:15
Plac. # Navn 500m
1 4 Næstv. I
  • Malou Pedersen(1)
  • Selma Frederiksen(2)
2:04.1
2 7 Lyngby I
  • Karen Reimer(1)
  • Marie Lie Schmidt(2)
2:04.1
3 1 Sorø I
  • Ella Bergreen(1)
  • Julie Trabolt Olsen(2)
2:05.7
4 2 Holstebro/KCHO
  • Trine Lorentzen(1)
  • Katarina Kirkegaard(2)
2:09.4
5 3 Lyngby II
  • Sofie Thea Kornbeck(1)
  • Andrea Bork Terkelsen(2)
0:02.1
6 5 Hadsund I
  • Caroline Lindskov Hessellund(1)
  • Melody Harati(2)
2:17.5
204
U15 W2X Piger U15 2X 500m 2. Indledende
2022-08-07 09:15
Plac. # Navn 500m
1 12 Lyngby/Ringsted I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Emmelie Brinkløv(2)
1:54.5
2 9 Odense/KCO I
  • Benna Sundstrøm(1)
  • Lea Eilenberg Bundgaard(2)
2:04.1
3 8 Bagsværd I
  • Marie Saxtoft Jørgensen(1)
  • Sigrid Gulløv-Elley(2)
2:05.2
4 11 Bagsværd/Fredensborg I
  • Sigrid Lindquist(1)
  • Amalie Thal-Drexel(2)
2:12
5 10 Holstebro/KCHO II
  • Vigga Hjortkær Nørgaard(1)
  • Mille Hagsten(2)
2:21.7
205
U17 M4X Drenge U17 4X 1000m A Finale
2022-08-07 11:25
Plac. # Navn 1000m
1 3 Holstebro/KCHO I 18
  • Andreas Bork Kristensen(1)
  • Kasper Søndergaard(2)
  • William Lemming(3)
  • Noah Baltser Lyngaard(4)
3:20.1
2 2 Bagsværd 16
  • Aske Saltbæk(1)
  • Buster Kiilerich Madsen(2)
  • Karl Heuer(3)
  • N N(4)
3:23.8
3 1 Bagsværd/Odense 14
  • Hjalte Næraa(1)
  • Bastian Rud Bernhardt(2)
  • Otto Kjærulff(3)
  • Tobias Lilholm Petersen(4)
3:41.5
4 4 Odense/Silkeborg/KCO 12
  • Anton Bøgelund(1)
  • Gustav Klingenberg Haussmann(2)
  • Julian Kirchhoff Bang(3)
  • Aske Saltbæk(4)
3:47.4
206
U17 W2X Piger U17 2X 1000m A Finale
2022-08-07 11:35
Plac. # Navn 1000m
1 7 Roskilde I 18
  • Isabella Bache(1)
  • Silje Trenter(2)
3:53.1
2 3 Holstebro/KCHO I 16
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
  • Sarah Aslak Gilberg(2)
3:56.9
3 6 Bagsværd I 14
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(2)
4:07
4 5 Sorø I 12
  • Dina Poulsen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
4:08.7
206
U17 W2X Piger U17 2X 1000m B Finale
2022-08-07 11:30
Plac. # Navn 1000m
1 8 KVIK I 10
  • Ea Høyer Splitthorff(1)
  • Nanna Ancher(2)
4:07.7
2 1 Ægir I 8
  • Caitlin Holbæk Lundager(1)
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(2)
4:17.5
206
U17 W2X Piger U17 2X 1000m 1. Indledende
2022-08-07 09:25
Plac. # Navn 1000m
1 3 Holstebro/KCHO I
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
  • Sarah Aslak Gilberg(2)
4:00.6
2 5 Sorø I
  • Dina Poulsen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
4:11.3
3 1 Ægir I
  • Caitlin Holbæk Lundager(1)
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(2)
4:21.4
4 2 Jels I
  • Anna Thomsen(1)
  • Dicte Fyhn(2)
4:34.9
206
U17 W2X Piger U17 2X 1000m 2. Indledende
2022-08-07 09:25
Plac. # Navn 1000m
1 7 Roskilde I
  • Isabella Bache(1)
  • Silje Trenter(2)
3:59.1
2 6 Bagsværd I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(2)
4:02.1
3 8 KVIK I
  • Ea Høyer Splitthorff(1)
  • Nanna Ancher(2)
4:10.9
207
M1X Mænd 1X 1000m A Finale
2022-08-07 11:40
Plac. # Navn 1000m
1 4 Roskilde II
  • Sebastian Nordly(1)
3:36
2 8 Roskilde I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
3:42.7
3 3 Odense/KCO II
  • Tobias Holt Poulsen(1)
3:43.7
4 2 Holstebro/KCHO I
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
3:44.3
5 6 Odense/KCO I
  • Niels Reinholdt(1)
3:51.8
6 7 Holstebro/KCHO II
  • Magnus Juhl(1)
3:54.7
208
W1X Kvinder 1X 1000m A Finale
2022-08-07 11:45
Plac. # Navn 1000m
1 2 Holstebro/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
4:06.9
2 4 Odense/KCO I
  • Sarah Lindberg(1)
4:17.3
3 1 Roskilde II
  • Iben Bech(1)
4:24.6
4 3 Roskilde I
  • Helen Pabst(1)
4:30.4
221
U15 M2X Drenge U15 2X 500m A Finale
2022-08-07 11:50
Plac. # Navn 500m
1 5 Lyngby/Rødvig I 18
  • Johan Bach Sørensen(1)
  • Thomas Andersen(2)
1:52
2 4 Sorø I 16
  • Aidan Mingo(1)
  • Tobias Kaldråstøyl(2)
2:01.5
3 3 Holstebro/KCHO II 14
  • Jeppe Bredvig Emtkjær(1)
  • Simon Aslak Gilberg(2)
2:04.2
4 6 Odense/Saxkjøbing/KCO I 12
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
  • Carl Dunch(2)
2:07.1
5 2 Ægir I 10
  • Dmytro Bukin(1)
  • Marius Alstrup(2)
2:07.9
6 1 Holstebro/KCHO I 8
  • Mikkel Madsen(1)
  • Oliver Ottow(2)
2:14.5
222
U15 W4X Piger U15 4X 500m A Finale
2022-08-07 11:55
Plac. # Navn 500m
1 3 Næstv./Odense/KCO 18
  • N N(1)
  • N N(2)
  • Malou Pedersen(3)
  • Selma Frederiksen(4)
2:01.9
2 2 Bagsværd/Fredensborg 16
  • Sigrid Gulløv-Elley(1)
  • Astrid Aviaja Kjærulff(2)
  • Marie Saxtoft Jørgensen(3)
  • Amalie Thal-Drexel(4)
2:05.8
3 1 Holstebro/KCHO I 14
  • Vigga Hjortkær Nørgaard(1)
  • Mille Hagsten(2)
  • Katarina Kirkegaard(3)
  • Isabelle Eriksen Fortier(4)
2:08.7
223
U17 M2X Drenge U17 2X 1000m A Finale
2022-08-07 12:05
Plac. # Navn 1000m
1 7 Holstebro/KCHO I 18
  • Andreas Bork Kristensen(1)
  • Simon Madsen(2)
3:35.5
2 8 Holstebro/KCHO 16
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
  • Simon Starklint(2)
3:50.2
3 4 Holstebro/KCHO III 14
  • Kasper Søndergaard(1)
  • William Lemming(2)
3:52.1
4 2 Odense/KCO I 12
  • Anton Bøgelund(1)
  • Gustav Klingenberg Haussmann(2)
3:53.8
223
U17 M2X Drenge U17 2X 1000m B Finale
2022-08-07 12:00
Plac. # Navn 1000m
1 6 Bagsværd I 10
  • Aske Saltbæk(1)
  • Buster Kiilerich Madsen(2)
3:57.5
2 10 Bagsværd/Odense/KCO 8
  • Julian Kirchhoff Bang(1)
  • Theis Wolfram(2)
4:03.3
3 3 Bagsværd II 6
  • Hjalte Næraa(1)
  • Bastian Rud Bernhardt(2)
4:03.6
4 1 Hadsund 4
  • Christian Sindre Bech(1)
  • Jonas Rask Risager(2)
4:29.1
223
U17 M2X Drenge U17 2X 1000m 1. Indledende
2022-08-07 09:45
Plac. # Navn 1000m
1 2 Odense/KCO I
  • Anton Bøgelund(1)
  • Gustav Klingenberg Haussmann(2)
3:42.3
2 5 København I
  • Albert Grydehøj Stobbe(1)
  • Carl Hassan Gaba(2)
3:42.8
3 4 Holstebro/KCHO III
  • Kasper Søndergaard(1)
  • William Lemming(2)
3:48.1
4 3 Bagsværd II
  • Hjalte Næraa(1)
  • Bastian Rud Bernhardt(2)
3:49.2
5 1 Hadsund
  • Christian Sindre Bech(1)
  • Jonas Rask Risager(2)
4:17.3
223
U17 M2X Drenge U17 2X 1000m 2. Indledende
2022-08-07 09:45
Plac. # Navn 1000m
1 7 Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
  • Simon Madsen(2)
3:28.2
2 9 Sorø I
  • Emil Jelstrup(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
3:30.4
3 8 Holstebro/KCHO
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
  • Simon Starklint(2)
3:44.2
4 6 Bagsværd I
  • Aske Saltbæk(1)
  • Buster Kiilerich Madsen(2)
3:47.6
5 10 Bagsværd/Odense/KCO
  • Julian Kirchhoff Bang(1)
  • Theis Wolfram(2)
3:48.8
224
U17 W1X Piger U17 1X 1000m A Finale
2022-08-07 12:10
Plac. # Navn 1000m
1 4 Holstebro/KCHO I 18
  • Anna Kramer Bosnes(1)
4:24.2
2 7 København I 16
  • Elvira Dyrbye Bohnsen(1)
4:31.7
3 2 Stevns I 14
  • Anna Iversen(1)
4:34.4
4 9 Sorø I 12
  • Sofie Steffensen(1)
4:44.2
5 1 Hadsund I 10
  • Cille Hougaard(1)
4:50.9
224
U17 W1X Piger U17 1X 1000m B Finale
2022-08-07 12:10
Plac. # Navn 1000m
1 6 KVIK I 8
  • Nanna Ancher(1)
4:49.2
2 5 Ægir II 6
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
4:54.5
3 10 Holstebro I 4
  • My Alberte Schaaf(1)
4:58.2
4 3 Ægir I 2
  • Caitlin Holbæk Lundager(1)
5:03.7
224
U17 W1X Piger U17 1X 1000m 1. Indledende
2022-08-07 09:55
Plac. # Navn 1000m
1 4 Holstebro/KCHO I
  • Anna Kramer Bosnes(1)
4:22.9
2 2 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
4:28.6
3 1 Hadsund I
  • Cille Hougaard(1)
4:41.7
4 5 Ægir II
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
4:46.6
5 3 Ægir I
  • Caitlin Holbæk Lundager(1)
4:55
224
U17 W1X Piger U17 1X 1000m 2. Indledende
2022-08-07 09:55
Plac. # Navn 1000m
1 7 København I
  • Elvira Dyrbye Bohnsen(1)
4:26
2 9 Sorø I
  • Sofie Steffensen(1)
4:28
3 6 KVIK I
  • Nanna Ancher(1)
4:36.7
4 10 Holstebro I
  • My Alberte Schaaf(1)
5:01.8
226
M2X Mænd 2X 1000m A Finale
2022-08-07 12:20
Plac. # Navn 1000m
1 6 Holstebro/KCHO I
  • Gustav Bjerg Madsen(1)
  • Marcus Villiam Lyngesen(2)
3:29.7
2 1 Kolding/Odense/KCO I
  • Niels Reinholdt(1)
  • Mads Kirstein(2)
3:33
3 5 Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
  • Joachim Brahe Møller(2)
3:45.2
4 2 Næstv. I
  • Magnus Kamp Stagil(1)
  • Frederik Tønning Larsen(2)
3:46.3
5 3 Bagsværd/DSR I
  • Christian Vestergaard Sørensen(1)
  • Daniel Pedersen(2)
3:59.3
6 4 Aalborg I
  • Tobias Emil Buch Nielsen(1)
  • Simon Nygaard-Thomsen(2)
4:29.2
227
U19 M2X Drenge U19 2X 1000m A Finale
2022-08-07 12:25
Plac. # Navn 1000m
1 5 Odense/Randers/KCO I
  • Oliver Bach(1)
  • Tobias Holt Poulsen(2)
3:32.6
2 2 Hadsund I
  • Mads Hessellund(1)
  • Frederik Bertelsen(2)
3:45.1
3 3 Bagsværd/Lyngby
  • Jakob Lynbech(1)
  • Alexander Walker(2)
3:55.9
228
U19 W2X Piger U19 2X 1000m A Finale
2022-08-07 12:30
Plac. # Navn 1000m
1 6 Roskilde/Silkeborg I
  • Frida Werner Foldager(1)
  • Marie Kleist(2)
4:10
229
M2- Mænd 2- 1000m A Finale
2022-08-07 12:25
Plac. # Navn 1000m
1 1 Holstebro/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Patrick Klestrup(2)
3:29.9
230
U19 M2- Drenge U19 2- 1000m A Finale
2022-08-07 12:25
Plac. # Navn 1000m
1 6 Holstebro/KCHO I
  • Hjalte Westeraa(1)
  • Simon Madsen(2)
3:51.2
231
W2X/2- Kvinder 2X/2- 1000m A Finale
2022-08-07 12:30
Plac. # Navn 1000m
1 5 Odder/Odense/KCO I
  • Mette Leitzke Sørensen(1)
  • Sarah Lindberg(2)
4:02.6
2 1 Ægir II
  • Liv Jensen(1)
  • Nanna Nibe Boldt(2)
4:12.5
3 3 Aalborg/Aarhus I
  • Karen Hougaard Frost(1)
  • Emma Lehm Røddik(2)
4:12.6
4 4 Ægir I
  • Ida Mose Nielsen(1)
  • Kirstine Nielsen(2)
4:21.7
5 2 Hadsund/Randers I
  • Line Ulstrup(1)
  • Lea Lûbeck(2)
4:30.3
232
Masters W/M 1X Kvinder/mænd Masters 1X 1000m 1. Afdeling
2022-08-07 12:35
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 5 Nordslesvig I
  • Fleming Mathiesen(1)
Start:0s 0s4:47.20:00.0
2 1 Nyborg I
  • Brian Sørensen *(1)
Start:43s 43s4:58.90:00.0
3 2 Dragør I
  • Morten Juel Hansen(1)
Start:43s 43s5:03.60:00.0
4 3 Nyborg II
  • Lena Stolzenbach(1)
Start:16s 16s5:06.20:00.0
5 4 Lemvig
  • Jørgen Kielsholm(1)
Start:38s 38s5:10.80:00.0
6 6 Jels I
  • Anders Jørgensen(1)
Start:38s 38s6:29.70:00.0
241
U15 W1X-Edon Piger U15 1X-Edon 250m 1. Afdeling
2022-08-07 12:40
Plac. # Navn 250m
1 1 Hadsund I
  • Caroline Lindskov Hessellund(1)
1:24.8
2 5 Lyngby II
  • Andrea Bork Terkelsen(1)
1:28.1
3 3 Lyngby I
  • Norah Sofie Bieder(1)
1:40.1
4 2 Jels I
  • Rikke Jeckel(1)
1:43.9
242
U15 W1X Piger U15 1X 500m A Finale
2022-08-07 12:50
Plac. # Navn 500m
1 4 Ringsted I 18
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
2:05.6
2 5 Bagsværd I 16
  • Nanna Bardram Kehr(1)
2:11.3
3 7 Lyngby I 14
  • Emmelie Brinkløv(1)
2:17.1
4 1 Odense/KCO I 12
  • Lea Eilenberg Bundgaard(1)
2:27.7
5 6 Bagsværd II 10
  • Sigrid Lindquist(1)
2:32.2
242
U15 W1X Piger U15 1X 500m B Finale
2022-08-07 12:45
Plac. # Navn 500m
1 3 Stevns I 8
  • Kristina B Nielsen(1)
2:23.6
2 9 Odense/KCO II 6
  • Benna Sundstrøm(1)
2:34.1
3 8 Lyngby II 4
  • Karen Reimer(1)
2:35.4
242
U15 W1X Piger U15 1X 500m 1. Indledende
2022-08-07 10:05
Plac. # Navn 500m
1 4 Ringsted I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
2:10.4
2 5 Bagsværd I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
2:18.5
3 1 Odense/KCO I
  • Lea Eilenberg Bundgaard(1)
2:28.2
4 3 Stevns I
  • Kristina B Nielsen(1)
2:29.5
5 2 Lyngby III
  • Andrea Bork Terkelsen(1)
2:40.8
242
U15 W1X Piger U15 1X 500m 2. Indledende
2022-08-07 10:05
Plac. # Navn 500m
1 7 Lyngby I
  • Emmelie Brinkløv(1)
2:15.3
2 6 Bagsværd II
  • Sigrid Lindquist(1)
2:24.4
3 9 Odense/KCO II
  • Benna Sundstrøm(1)
0:02.3
4 8 Lyngby II
  • Karen Reimer(1)
2:35
244
U17 M1X Drenge U17 1X 1000m A Finale
2022-08-07 13:00
Plac. # Navn 1000m
1 10 Dragør I 18
  • Frederik Juel Hansen(1)
4:02.9
2 2 Sorø I 16
  • Emil Jelstrup(1)
4:05.3
3 11 Sorø II 14
  • Mads Christensen(1)
4:08.8
4 7 Bagsværd II 12
  • Karl Heuer(1)
4:10.2
5 5 Bagsværd I 10
  • Theis Wolfram(1)
4:35.9
244
U17 M1X Drenge U17 1X 1000m B Finale
2022-08-07 12:55
Plac. # Navn 1000m
1 8 København II 8
  • Carl Hassan Gaba(1)
4:23.4
2 1 Hadsund I 6
  • Christian Sindre Bech(1)
4:42.5
3 12 Hadsund II 4
  • Jonas Risager(1)
4:51.2
4 4 Silkeborg I 2
  • Aske T. Jensen(1)
5:13.1
244
U17 M1X Drenge U17 1X 1000m 1. Indledende
2022-08-07 10:15
Plac. # Navn 1000m
1 7 Bagsværd II
  • Karl Heuer(1)
4:12.3
2 2 Sorø I
  • Emil Jelstrup(1)
4:18.7
3 5 Bagsværd I
  • Theis Wolfram(1)
4:38.9
4 1 Hadsund I
  • Christian Sindre Bech(1)
4:45.6
5 4 Silkeborg I
  • Aske T. Jensen(1)
5:05.8
244
U17 M1X Drenge U17 1X 1000m 2. Indledende
2022-08-07 10:15
Plac. # Navn 1000m
1 10 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
4:04.6
2 11 Sorø II
  • Mads Christensen(1)
4:08.7
3 8 København II
  • Carl Hassan Gaba(1)
4:19.4
4 12 Hadsund II
  • Jonas Risager(1)
4:54.4
246
U17 W4X Piger U17 4X 1000m A Finale
2022-08-07 13:05
Plac. # Navn 1000m
1 1 Holstebro/KCHO I 18
  • Anna Skovdam(1)
  • Anna Kramer Bosnes(2)
  • Sarah Aslak Gilberg(3)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(4)
3:49.7
247
M4-/4X Mænd 4-/4X 1000m A Finale
2022-08-07 13:15
Plac. # Navn 1000m
1 1 Holstebro/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
  • Christian Søndergaard(2)
  • Jakob Iversen(3)
  • Tobias Kramer Bosnes(4)
3:09.7
2 3 Holstebro/KCHO
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Simon Madsen(2)
  • Hjalte Westeraa(3)
  • Gustav Bjerg Madsen(4)
3:12
3 2 Odense I
  • Simon Skjernaa Erfurth(1)
  • Niels Trubbach(2)
  • Jarl Littau-Jensen(3)
  • Henrik Akre Thorup(4)
3:47.8
249
U19 W4X/4- Piger U19 4X/4- 1000m A Finale
2022-08-07 13:05
Plac. # Navn 1000m
1 2 Ægir I
  • Ditte Kallestrup(1)
  • Ida Mose Nielsen(2)
  • Kirstine Nielsen(3)
  • Liv Jensen(4)
3:59.4
250
W4X/4- Kvinder 4X/4- 1000m A Finale
2022-08-07 13:05
Plac. # Navn 1000m
1 3 Aalborg
  • Camilla Frølund(1)
  • Mathilde Koldsøe Søreid(2)
  • Sina Brandt(3)
  • Lærke Kjeldgaard Petersen(4)
4:11.9
2 4 Odense
  • Sara Safari Jensen(1)
  • Sissel í Nesinum Sandholm(2)
  • Maria Evald Pedersen(3)
  • Ida Marie Nielsen(4)
4:25.7
251
Masters W/M 2X Kvinder/mænd Masters 2X 1000m 1. Afdeling
2022-08-07 13:25
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 3 Dragør/Nyborg I
  • Brian Sørensen *(1)
  • Morten Juel Hansen(2)
Start:5s 5s3:46.80:00.0
2 4 Odense I
  • Michael Vindinge Sørensen(1)
  • Niklas Vindinge Sørensen(2)
Start:9s 9s3:54.60:00.0
3 2 Aalborg I
  • Peter Christoffersen(1)
  • Jens Brandt(2)
Start:0s 0s3:59.40:00.0
4 1 Nordslesvig I
  • Eva Weitling(1)
  • Marzena Hansen(2)
Start:0s 0s5:23.30:00.0
251
Masters W/M 2X Kvinder/mænd Masters 2X 1000m 2. Afdeling
2022-08-07 13:25
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 6 Nordslesvig/Ribe I
  • Robin Ellinghaus(1)
  • Palle Adelhardt(2)
Start:20s 20s4:06.20:00.0
2 5 Lemvig/Lyngby I
  • Jørgen Jensen(1)
  • John Knudsen(2)
Start:20s 20s4:11.20:00.0
3 7 Ruderklub Flensburg I
  • Doris Nebbe(1)
  • Horst_Günter Burmester(2)
Start:25s 25s4:17.50:00.0
262
U13 M1X Drenge U13 1X 250m 1. Afdeling
2022-08-07 13:35
Plac. # Navn 250m
1 2 Holstebro/KCHO I
  • Sander Hansen(1)
1:02.7
2 3 Dragør I
  • Gustav Juel Hansen(1)
1:04.2
263
U13 W1X Piger U13 1X 250m 1. Afdeling
2022-08-07 13:40
Plac. # Navn 250m
1 5 Lyngby I
  • Marie Lie Schmidt(1)
1:03.9
2 3 Lyngby II
  • Sofie Thea Kornbeck(1)
1:10.6
3 4 Bagsværd I
  • Astrid Aviaja Kjærulff(1)
1:26.5
265
U17 W2- Piger U17 2- 1000m A Finale
2022-08-07 11:42
Plac. # Navn 1000m
1 1 Hadsund I
  • Josefine Antoinette Brink(1)
  • Naja Lübeck(2)
4:17.5
268
U19 M1X Drenge U19 1X 1000m A Finale
2022-08-07 13:45
Plac. # Navn 1000m
1 14 Randers I
  • Oliver Bach(1)
3:42.1
2 7 Odense/KCO
  • Tobias Holt Poulsen(1)
3:48.4
3 11 Sorø I
  • August Husted Coutant(1)
3:51.2
4 4 Holstebro/KCHO I
  • Jakob Iversen(1)
3:56.8
5 3 København I
  • Viggo Højme Lambert(1)
4:02.6
268
U19 M1X Drenge U19 1X 1000m 1. Indledende
2022-08-07 10:40
Plac. # Navn 1000m
1 4 Holstebro/KCHO I
  • Jakob Iversen(1)
4:02.8
2 3 København I
  • Viggo Højme Lambert(1)
4:04.7
3 2 Bagsværd III
  • Hjalte Næraa(1)
4:10.3
4 1 Lyngby/KKL I
  • Alexander Walker(1)
4:12.7
5 5 Bagsværd II
  • Bastian Rud Bernhardt(1)
4:50
268
U19 M1X Drenge U19 1X 1000m 2. Indledende
2022-08-07 10:40
Plac. # Navn 1000m
1 7 Odense/KCO
  • Tobias Holt Poulsen(1)
3:51
2 11 Sorø I
  • August Husted Coutant(1)
3:56.8
3 8 Kolding/KCO I
  • Mads Kirstein(1)
3:59.3
4 9 Stevns I
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
4:04.9
5 10 Sorø II
  • Jonas Lindegaard(1)
4:05.8
268
U19 M1X Drenge U19 1X 1000m 3. Indledende
2022-08-07 10:40
Plac. # Navn 1000m
1 14 Randers I
  • Oliver Bach(1)
3:49
2 13 Holstebro/KCHO II
  • Hjalte Westeraa(1)
3:54.3
3 12 Roskilde I
  • Arsienii Proutorov(1)
4:00.1
4 15 Jels I
  • Mikkel Peter Noe(1)
4:13.2
5 16 Bagsværd I
  • Jakob Lynbech(1)
4:26.9
269
U19 W1X Piger U19 1X 1000m A Finale
2022-08-07 13:50
Plac. # Navn 1000m
1 4 Roskilde I
  • Frida Werner Foldager(1)
4:08
2 3 LDR I
  • Caroline Bork Terkelsen(1)
4:17.6
3 1 Silkeborg I
  • Marie Kleist(1)
4:32.1
273
W1X Kvinder 1X 1000m A Finale
2022-08-07 13:55
Plac. # Navn 1000m
1 1 Roskilde I
  • Helen Pabst(1)
4:26.6
2 2 Ægir I
  • Ditte Kallestrup(1)
4:55.8
274
U15 M4X Drenge U15 4X 500m 1. Afdeling
2022-08-07 14:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro/KCHO
Mikkel Madsen (1), Simon Aslak Gilberg (2), Oliver Pedersen (3), Oliver Ottow (4)
275
Masters W/M 4X/4- Kvinder/mænd Masters 4X/4- 1000m 1. Afdeling
2022-08-07 14:05
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 1 Kolding I
  • Tommy Møhler(1)
  • Mogens Pedersen(2)
  • Jørgen Secher(3)
  • Palle Ole Jørgensen(4)
Start:0s 0s4:06.90:00.0
2 3 Lemvig/Lyngby I
  • John Knudsen(1)
  • Emil Meland Knudsen(2)
  • Jørgen Jensen(3)
  • Jørgen Kielsholm(4)
Start:34s 34s4:15.70:00.0
3 2 Nordslesvig/Ruderklub Flensburg I
  • Bente Burmester(1)
  • Doris Nebbe(2)
  • Horst_Günter Burmester(3)
  • Marc-Oliver Klages(4)
Start:27s 27s4:25.20:00.0
277
U13 W/M 2X Piger/drenge U13 2X 500m 1. Afdeling
2022-08-07 14:10
Plac. # Navn 500m
1 4 Holstebro/KCHO
  • Mille Hagsten(1)
  • Simon Aslak Gilberg(2)
2:08.7
2 2 Holstebro/KCHO I
  • Sander Hansen(1)
  • Katarina Kirkegaard(2)
2:10.6
278
W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ 1000m A Finale
2022-08-07 14:15
Plac. # Navn 1000m
1 1 Holstebro/KCHO
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Gustav Bjerg Madsen(2)
  • Christian Søndergaard(3)
  • Tobias Kramer Bosnes(4)
  • Stine Højager Nielsen(5)
  • Simon Mikkelsen(6)
  • Hjalte Westeraa(7)
  • Magnus Juhl(8)
  • Daniel Mølgaard Pedersen(cox)
3:15.5
2 2 Ægir I
  • Ida Mose Nielsen(1)
  • Kirstine Nielsen(2)
  • Liv Jensen(3)
  • Ditte Kallestrup(4)
  • Nanna Nibe Boldt(5)
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(6)
  • Jacob Brahe Møller(7)
  • Joachim Brahe Møller(8)
  • Caitlin Holbæk Lundager(cox)
3:56.2
279
W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ 1000m A Finale
2022-08-07 14:20
Plac. # Navn 1000m
1 1 Syddansk Universitet
  • Niels Trubbach(1)
  • Henrik Akre Thorup(2)
  • Jonatan Kluge(3)
  • Sara Safari Jensen(4)
  • Simon Skjernaa Erfurth(5)
  • Sissel í Nesinum Sandholm(6)
  • Maria Evald Pedersen(7)
  • Andreas Thorup(8)
  • Katharina Kaiser(cox)
3:45.8
2 3 Aalborg Universitet II
  • Nicolaj Winther(1)
  • Simon Nygaard-Thomsen(2)
  • Jannik Mose Skov(3)
  • Simon Staal Nielsen(4)
  • Mads Gadeberg(5)
  • Lasse-Emil Bang Nielsen(6)
  • Esben Bach-Sørensen(7)
  • Jesper Skovager Thomsen(8)
  • Mads Gadeberg(cox)
3:48.5
3 2 Aalborg Universitet I
  • Karen Hougaard Frost(1)
  • Sina Brandt(2)
  • Astrid Bardram Starup-Hansen(3)
  • Lærke Kjeldgaard Petersen(4)
  • Tobias Emil Buch Nielsen(5)
  • Mathilde Koldsøe Søreid(6)
  • Kim Tanja Hejselbak Nørgaard(7)
  • Marie Møller Nielsen(8)
  • Mikkel Kallesøe(cox)
3:50.4