Resultater - LDK1 Sønderborg 2019
Løb nr | Starttid - ↑ |

1
W/M 2+inr/4+inr 2/4 åres inrigger, 25 km åben mix, FM - 25000m 1. Afdeling
2019-05-25 10:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
2
M2+inr Åben Mænd 2+inr - 25000m Finale
2019-05-25 10:34
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 2 De Seje Regnedrenge
  • Nicolai Møller Andersen(1)
  • Rune Glerup(2)
  • Frederik Fabricius Clausen(cox)
Startet
10:34:20


1.000
2:07:52
2:07:52
2 5 KVIK
  • Simon Bjærre(1)
  • Jesper Kloster(2)
  • Christian Schack Pedersen(cox)
Startet
10:40:29


1.000
2:13:31
2:13:31
3 4 Viking
  • Jørgen Zangenberg(1)
  • Uffe Dyhr(2)
  • Rene Hansen(cox)
Startet
10:38:00


1.000
2:14:47
2:14:47
4 1 HR Humlebæk 25K DM
  • Christian Probst(1)
  • Jens Jørgen Tramm(2)
  • Anders Thorsen(cox)
Startet
10:32:00


1.000
2:15:22
2:15:22
5 3 Den Trojanske Søhingst
  • Peter Stenby(1)
  • Kenneth Darre(2)
  • Tore Jacobsen(cox)
Startet
10:36:00


1.000
2:21:33
2:21:33
3
W/M 2+inr/4+inr Åben 2+inr/4+inr - 10000m Finale
2019-05-25 11:02
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 19 Vejle/Horsens
  • Linda Kærgaard Nielsen(1)
  • Jesper Foldager(2)
  • Birgit Bech Jensen(cox)
Startet
11:02:00


0.934
57:22
53:35
2 25 HR
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
  • Christoffer Underlien Hakala(2)
  • Tommy Jacobsen (cox)
Startet
11:14:00


0.973
55:11
53:42
3 20 KRAK
  • Hanne Espersen(1)
  • Erik Simonsen(2)
  • Michael Colmer(cox)
Startet
11:04:00


0.934
58:04
54:14
4 14 Rønne
  • Geert Olsen(1)
  • Preben Thorsen(2)
  • Torben Vesth Hansen(cox)
Startet
10:51:00


0.947
57:26
54:23
5 11 AR 1
  • Anne M. Storm(1)
  • Charlotte Lykke Larsen(2)
  • Hother Hennings(3)
  • Niels Iversen(4)
  • Per A. Madsen(cox)
Startet
10:46:00


1.041
52:38
54:47
6 18 MRK
  • Birgit Rützou(1)
  • Susanne Grønnehave Mogensen(2)
  • Niels Henrik Rauer Hansen(cox)
Startet
11:00:10


0.916
1:00:05
55:02
7 22 Elmshorner Ruderclub von 1909 e.V./Nordslesvigsk Roklub
  • Britta Hirschauer(1)
  • Heidi Andersen Eisenkraemer(2)
  • Katja Behm(cox)
Startet
11:07:59


0.898
1:01:58
55:39
8 10 Kaninoen
  • Johan Berg(1)
  • Anne Pedersen(2)
  • Marie-Sophie Ahlefeldt(3)
  • Anders Sigurd Clausen(4)
  • Lea Rebecca Thyregod Halkier(cox)
Startet
10:44:00


1.083
52:49
57:12
9 21 SR Ung II
  • Line Engholm Jensen(1)
  • Marie Nissen-Bonefeld(2)
  • Kjestine Toft Hamberg(3)
  • Lars Nymarsk(4)
  • Birgitte Outzen(cox)
Startet
11:06:00


1.017
56:22
57:19
10 23 RR
  • Poul Chr. Andersen(1)
  • Vibeke Christensen(2)
  • Ida Helene Hovøre(cox)
Startet
11:10:00


0.903
1:03:50
57:38
11 16 Slesvig Roklub
  • Jens Herzig(1)
  • Jonathan Herzig(2)
  • Katrin Fritzsche(3)
  • Thade Fritzsche(4)
  • Wiebke Herzig(cox)
Startet
10:56:00


1.065
54:35
58:08
12 24 SR Ung I
  • Anna Nyegaard Jensen(1)
  • Henrik Sørensen(2)
  • Preben Ingildsen(cox)
Startet
11:12:00


0.942
1:02:12
58:36
13 12 SDU SR Team 3
  • Roar Paaske Larsen(1)
  • Pia Suttkus(2)
  • Jess Olesen(cox)
Startet
10:48:00


0.975
1:02:59
1:01:25
14 15 SDU SR Team 2
  • Henriette Gaertner(1)
  • Emily Wessling(2)
  • Daniel Commerou(cox)
Startet
10:54:00


0.950
1:04:49
1:01:35
15 26 Vejle
  • Birgitte Busk Mikkelsen(1)
  • Ole Lønsmann(2)
  • Jens Wael Møller(cox)
Startet
11:16:00


0.949
1:06:19
1:02:56
16 17 Graasten
  • Alexandru Musat(1)
  • Ivan Poddubnyi(2)
  • Mona Larsen(cox)
Startet
10:58:00


0.980
1:05:11
1:03:53
17 13 SDU SR Team 1
  • Luca Thielhorn(1)
  • Mary Raju(2)
  • Nicolai Lamp(cox)
Startet
10:50:00


0.977
1:07:36
1:06:03
4
W/M 2+inr/4+inr Åben 2+inr/4+inr - 10000m Finale
2019-05-25 14:30
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 31 Danehof Nyborg
  • Allan Seelk(1)
  • Bente Irring(2)
  • Brian Sørensen(cox)
Startet
14:30:08


0.942
52:23
49:21
2 35 Viking
  • Jørgen Zangenberg(1)
  • Uffe Dyhr(2)
  • Rene Hansen(cox)
Startet
14:37:53


0.943
54:20
51:14
3 32 Middel-fart
  • Roar Kloppenborg-Skrumsager(1)
  • Claus Rützou(2)
  • Bent Bøgh Pedersen(cox)
Startet
14:31:59


0.946
55:02
52:04
4 34 Københavns Roklub
  • Hasse Minuva(1)
  • Jim Kristensen(2)
  • Morten Kristensen(cox)
Startet
14:35:59


0.969
53:59
52:19
5 33 HR Humlebæk 10K MIX
  • Jens Jørgen Tramm(1)
  • Jette Tramm(2)
  • Anni Renner Mortensen(cox)
Startet
14:34:01


0.912
58:37
53:28
5
W2+inr Åben Kvinder 2+inr - 10000m Finale
2019-05-25 14:46
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 42 KVIK
  • Tine Aabye(1)
  • Dorte Lassen(2)
  • Torill Lindebjerg(cox)
Startet
14:46:00


1.000
57:10
57:10
2 41 Tøser på Tur
  • Lee Koefoed Harborg(1)
  • Anne Lindegaard(2)
  • Dorthe Jørgensen(cox)
Startet
14:43:59


1.000
1:00:00
1:00:00