Startliste - LDK1 Sønderborg 2019

Løb 2 - 2 åres inrigger, 25 km mænd, DM 25000m5 Hold
10:32 Hold: 1 HR Humlebæk 25K DM 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
2679 Christian Probst 1960 1.000 Humlebæk
2423 Jens Jørgen Tramm 1965 1.000 Humlebæk
8258 Anders Thorsen 1973 1.000 Humlebæk
10:34 Hold: 2 De Seje Regnedrenge 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
6208 Nicolai Møller Andersen 1977 1.000 DSR
15307 Rune Glerup 1984 1.000 DSR
16048 Frederik Fabricius Clausen 1986 1.000 DSR
10:36 Hold: 3 Den Trojanske Søhingst 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
16200 Peter Stenby 1986 1.000 DSR
15308 Kenneth Darre 1984 1.000 DSR
18432 Tore Jacobsen 1993 1.000 DSR
10:38 Hold: 4 Viking 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
8207 Jørgen Zangenberg 1962 1.000 Viking
15029 Uffe Dyhr 1959 1.000 Viking
2290 Rene Hansen 1963 1.000 Viking
10:40 Hold: 5 KVIK 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
15018 Simon Bjærre 1990 1.000 KVIK
18454 Jesper Kloster 1985 1.000 KVIK
8620 Christian Schack Pedersen 1980 1.000 KVIK
Løb 3 - 2/4 åres inrigger, 10 km åben Motionsmix 2. div. 10000m17 Hold
10:44 Hold: 10 Kaninoen 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.083
16309 Johan Berg M 1985 0.995 DSR
18459 Anne Pedersen K 1992 0.930 DSR outliner
18460 Marie-Sophie Ahlefeldt K 1993 0.929 DSR outliner
18457 Anders Sigurd Clausen M 1985 0.995 DSR
18456 Lea Rebecca Thyregod Halkier K 1985 0.925 * 0.945 DSR outliner
10:46 Hold: 11 AR 1 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.041
18455 Anne M. Storm K 1952 0.846 * 0.902 Aarhus outliner
15972 Charlotte Lykke Larsen K 1966 0.884 Aarhus outliner
11271 Hother Hennings M 1965 0.952 Aarhus
1687 Niels Iversen M 1955 0.926 Aarhus
18300 Per A. Madsen M 1960 0.940 Aarhus
10:48 Hold: 12 SDU SR Team 3 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.975
18448 Roar Paaske Larsen M 1998 0.985 Sønderborg
18445 Pia Suttkus K 1999 0.910 * 0.945 Sønderborg outliner
18444 Jess Olesen M 1995 0.995 Sønderborg
10:50 Hold: 13 SDU SR Team 1 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.977
18450 Luca Thielhorn M 1999 0.980 Sønderborg
18447 Mary Raju K 2000 0.903 * 0.950 Sønderborg outliner
18446 Nicolai Lamp M 1992 1.000 Sønderborg
10:52 Hold: 14 Rønne 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.947
2951 Geert Olsen M 1947 0.896 * 0.915 Rønne outliner
10076 Preben Thorsen M 1969 0.961 Rønne
3691 Torben Vesth Hansen M 1971 0.965 Rønne
10:54 Hold: 15 SDU SR Team 2 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.950
18451 Henriette Gaertner K 1999 0.910 * 0.943 Sønderborg outliner
18452 Emily Wessling K 1998 0.915 Sønderborg outliner
18443 Daniel Commerou M 1996 0.993 Sønderborg
10:56 Hold: 16 Slesvig Roklub 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.065
18421 Jens Herzig M 1966 0.954 Slesvig
18422 Jonathan Herzig M 2000 0.973 Slesvig
18419 Katrin Fritzsche K 1972 0.898 * 0.923 Slesvig outliner
18423 Thade Fritzsche M 2003 0.948 Slesvig
18420 Wiebke Herzig K 1998 0.915 Slesvig outliner
10:58 Hold: 17 Graasten 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.980
18438 Alexandru Musat M 1984 0.994 Graasten
18437 Ivan Poddubnyi M 1987 0.998 Graasten
18412 Mona Larsen K 1967 0.886 * 0.948 Graasten outliner
11:00 Hold: 18 MRK 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.916
15775 Birgit Rützou K 1971 0.895 Middelfart outliner
15778 Susanne Grønnehave Mogensen K 1965 0.882 * 0.902 Middelfart outliner
15777 Niels Henrik Rauer Hansen M 1965 0.952 Middelfart
11:02 Hold: 19 Vejle/Horsens 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.934
14598 Linda Kærgaard Nielsen K 1980 0.916 Horsens outliner
10993 Jesper Foldager M 1972 0.968 Vejle
7834 Birgit Bech Jensen K 1971 0.895 * 0.918 Vejle outliner
11:04 Hold: 20 KRAK 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.934
9956 Hanne Espersen K 1961 0.872 * 0.904 Kolding outliner
8502 Erik Simonsen M 1962 0.945 Kolding
8501 Michael Colmer M 1966 0.954 Kolding
11:06 Hold: 21 SR Ung II 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.017
17782 Line Engholm Jensen K 2006 0.867 * 0.879 Sønderborg outliner
16258 Marie Nissen-Bonefeld K 1984 0.924 Sønderborg
18439 Kjestine Toft Hamberg K 2007 0.867 Sønderborg outliner
18440 Lars Nymarsk M 1956 0.929 Sønderborg
8203 Birgitte Outzen K 1974 0.902 Sønderborg
11:08 Hold: 22 Elmshorner Ruderclub von 1909 e.V./Nordslesvigsk Roklub 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.898
1925 Britta Hirschauer K 1962 0.875 Nordslesvig
18426 Heidi Andersen Eisenkraemer K 1976 0.907 Nordslesvig
18429 Katja Behm K 1978 0.911 ERC
11:10 Hold: 23 RR 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.903
3154 Poul Chr. Andersen M 1961 0.942 Randers
6603 Vibeke Christensen K 1956 0.859 * 0.892 Randers outliner
8262 Ida Helene Hovøre K 1962 0.875 Randers outliner
11:12 Hold: 24 SR Ung I 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.942
17783 Anna Nyegaard Jensen K 2004 0.867 * 0.920 Sønderborg outliner
16248 Henrik Sørensen M 2004 0.937 Sønderborg
18435 Preben Ingildsen M 1973 0.970 Sønderborg
11:14 Hold: 25 HR 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.973
8510 Carl Johan Runge Andersen M 1957 0.932 * 0.950 Horsens outliner
18324 Christoffer Underlien Hakala M 1992 1.000 Horsens
17975 Tommy Jacobsen M 1973 0.970 Horsens
11:16 Hold: 26 Vejle 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.949
15996 Birgitte Busk Mikkelsen K 1973 0.900 * 0.922 Vejle outliner
16955 Ole Lønsmann M 1974 0.972 Vejle
10001 Jens Wael Møller M 1966 0.954 Vejle
Løb 4 - 2/4 åres inrigger, 10 km åben Mix, 1. div., FM 10000m5 Hold
14:30 Hold: 31 Danehof Nyborg 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.942
9419 Allan Seelk M 1968 0.959 Nyborg
6800 Bente Irring K 1964 0.879 * 0.909 Nyborg outliner
2524 Brian Sørensen M 1968 0.959 Nyborg
14:32 Hold: 32 Middel-fart 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.946
9579 Roar Kloppenborg-Skrumsager M 1970 0.963 Middelfart
16364 Claus Rützou M 1969 0.961 Middelfart
5106 Bent Bøgh Pedersen M 1943 0.877 * 0.913 Middelfart outliner
14:34 Hold: 33 HR Humlebæk 10K MIX 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.912
2423 Jens Jørgen Tramm M 1965 0.952 Humlebæk
7624 Jette Tramm K 1964 0.879 * 0.902 Humlebæk outliner
10416 Anni Renner Mortensen K 1965 0.882 Humlebæk outliner
14:36 Hold: 34 Københavns Roklub 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.969
2373 Hasse Minuva M 1967 0.956 København
794 Jim Kristensen M 1960 0.940 * 0.950 København outliner
7637 Morten Kristensen M 1991 1.000 København
14:38 Hold: 35 Viking 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.943
8207 Jørgen Zangenberg M 1962 0.945 Viking
15029 Uffe Dyhr M 1959 0.937 Viking
2290 Rene Hansen M 1963 0.947 Viking
Løb 5 - 2 åres inrigger, 10 km kvinder, DM 10000m2 Hold
14:44 Hold: 41 Tøser på Tur 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
16050 Lee Koefoed Harborg 1985 1.000 DSR
18433 Anne Lindegaard 1994 1.000 DSR
8750 Dorthe Jørgensen 1985 1.000 DSR
14:46 Hold: 42 KVIK 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
10981 Tine Aabye 1963 1.000 KVIK
9662 Dorte Lassen 1971 1.000 KVIK
10611 Torill Lindebjerg 1977 1.000 KVIK