Løbsliste - Skolekaproning og Baltic Cup udtagelser 2019

Løb nr. Planlagt Starttidspunkt Kategori Distancen Løbs kode Beskrivelse
70 24. august 2019 Baltic Cup 2000m U19 M4X 2000m Drenge U19 4X - BC udtagelse JM4X
80 24. august 2019 Baltic Cup 2000m U19 W4X 2000m Piger U19 4X - BC udtagelse JW4X
90 24. august 2019 Baltic Cup 2000m U19 M4- 2000m Drenge U19 4- - BC udtagelse JM4-
100 24. august 2019 Baltic Cup 2000m U19 W4- 2000m Piger U19 4- - BC udtagelse JW4-
102 24. august 2019 250m U13 W/M 1X-Edon 250m Piger/drenge U13 1X-Edon - JW/JM 1X D (11-12 år) Edon begynder single*
104 24. august 2019 500m U13 M1X 500m Drenge U13 1X - JM 1X D
105 24. august 2019 500m U15 M1X 500m Drenge U15 1X - JM 1X C
106 24. august 2019 500m U17 M1X 500m Drenge U17 1X - JM 1X B
107 24. august 2019 500m U13 W2X 500m Piger U13 2X - JW 2X D
108 24. august 2019 500m U15 W2X 500m Piger U15 2X - JW 2X C
109 24. august 2019 500m U17 W2X 500m Piger U17 2X - JW 2X B
110 24. august 2019 500m U13 W1X 500m Piger U13 1X - JW 1X D begynder**
111 24. august 2019 500m U15 W1X 500m Piger U15 1X - JW 1X C begynder**
112 24. august 2019 500m U17 W1X 500m Piger U17 1X - JW 1X B begynder**
101 24. august 2019 250m U11 W/M 1X-Edon 250m Piger/drenge U11 1X-Edon - JW/JM 1X E (-10 år) Edon begynder single*
103 24. august 2019 250m U15 W/M 1X-Edon 250m Piger/drenge U15 1X-Edon - JW/JM 1X C (13-14 år) Edon begynder single*
113 24. august 2019 500m U13 M2X 500m Drenge U13 2X - JM 2X D
114 24. august 2019 500m U15 M2X 500m Drenge U15 2X - JM 2X C
115 24. august 2019 500m U17 M2X 500m Drenge U17 2X - JM 2X B
116 24. august 2019 500m U13 M2X 500m Drenge U13 2X - JM 2X D begynder**
117 24. august 2019 500m U15 M2X 500m Drenge U15 2X - JM 2X C begynder**
118 24. august 2019 500m U17 M2X 500m Drenge U17 2X - JM 2X B begynder**
119 24. august 2019 500m U13 W2X 500m Piger U13 2X - JW 2X D begynder**
120 24. august 2019 500m U15 W2X 500m Piger U15 2X - JW 2X C begynder**
121 24. august 2019 500m U17 W2X 500m Piger U17 2X - JW 2X B begynder**
122 24. august 2019 500m U13 W1X 500m Piger U13 1X - JW 1X D
123 24. august 2019 500m U15 W1X 500m Piger U15 1X - JW 1X C
124 24. august 2019 500m U17 W1X 500m Piger U17 1X - JW 1X B
125 24. august 2019 500m U13 M1X 500m Drenge U13 1X - JM 1X D begynder**
126 24. august 2019 500m U15 M1X 500m Drenge U15 1X - JM 1X C begynder**
127 24. august 2019 500m U17 M1X 500m Drenge U17 1X - JM 1X B begynder**
128 24. august 2019 500m U11 W/M 1X-Edon 500m Piger/drenge U11 1X-Edon - JW/JM 1X E (-10 år) Edon begynder single**
130 24. august 2019 500m U15 W/M 1X-Edon 500m Piger/drenge U15 1X-Edon - JW/JM 1X C (13-14 år) Edon begynder single**
131 24. august 2019 500m U15 W/M 2X 500m Piger/drenge U15 2X - JW/JM 2x C Mix
132 24. august 2019 500m U17 W/M 2X 500m Piger/drenge U17 2X - JW/JM 2x B Mix
133 24. august 2019 500m W/M 8+ 500m Kvinder/mænd 8+ - JM/JW 8+ B-C
129 24. august 2019 500m U13 W/M 1X-Edon 500m Piger/drenge U13 1X-Edon - JW/JM 1X D (11-12 år) Edon begynder single**
10 24. august 2019 Baltic Cup 2000m U19 W1X 2000m Piger U19 1X - BC udtagelse JW!X
20 24. august 2019 Baltic Cup 2000m U19 M1X 2000m Drenge U19 1X - BC udtagelse JM1X
30 24. august 2019 Baltic Cup 2000m U19 M2X 2000m Drenge U19 2X - BC udtagelse . JM2X
40 24. august 2019 Baltic Cup 2000m U19 W2X 2000m Piger U19 2X - BC udtagelse JW2X
50 24. august 2019 Baltic Cup 2000m U19 W2- 2000m Piger U19 2- - BC udtagelse . JW2-
60 24. august 2019 2000m U19 M2- 2000m Drenge U19 2- - BC udtagelse . Jm2-