Tilmeldinger - Skolekaproning og Baltic Cup udtagelser 2019

Løb 10 U19 W1X BC udtagelse JW!X - 2000m 2 tilmeldinger
Silkeborg I
  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03
Aarhus/RCA I
  • 1. Rikke Køchs (Aarhus) '03
Løb 20 U19 M1X BC udtagelse JM1X - 2000m 2 tilmeldinger
Roskilde/KCR I
  • 1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02
København I
  • 1. Nikolaj Juul Damkjer (København) '03
Løb 30 U19 M2X BC udtagelse . JM2X - 2000m 9 tilmeldinger
Næstv./Roskilde/KCR I
  • 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03
  • 2. William Kjærgaard (Næstv.) '03
DSR I
  • 1. Magnus Erik Timm (DSR) '02
  • 2. Malthe Christiansen (DSR) '02
Saxkjøbing/Sorø I
  • 1. David Wandrup (Saxkjøbing) '02
  • 2. Peter Skou ** (Sorø) '02
Kolding/Ægir I
  • 1. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02
  • 2. Mads Kirstein (Kolding) '04
Bagsværd/Furesø/KCB I MANGLER BETALING
  • 1. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
  • 2. Christian Rømer (Furesø) '04
Hadsund/Odense/KCO I
  • 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04
  • 2. Frederik Markvardsen (Odense) '03
Holstebro/KCHO I
  • 1. N N (Holstebro) '01
  • 2. N N (Holstebro) '01
Holstebro/KCHO II
  • 1. N N (Holstebro) '01
  • 2. N N (Holstebro) '01
KVIK/Lyngby I MANGLER BETALING
  • 1. Christian Runge (Lyngby) '04
  • 2. Johan Søvndahl Kok (KVIK) '02
Løb 40 U19 W2X BC udtagelse JW2X - 2000m 3 tilmeldinger
Roskilde/Sorø/KCR I
  • 1. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04
  • 2. Caroline Munch (Roskilde) '02
Bagsværd/København/KCR I
  • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02
  • 2. Josefine Freltoft (København) '04
Lyngby/Odder/RCA I
  • 1. Trine Leitzke (Odder) '03
  • 2. Ida Marie Reimer (Lyngby) '02
Løb 50 U19 W2- BC udtagelse . JW2- - 2000m 1 tilmelding
Holstebro/KCHO I
  • 1. Nikoba í Gong (Holstebro) '02
  • 2. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03
Løb 60 U19 M2- BC udtagelse . Jm2- - 2000m 2 tilmeldinger
Holstebro/København/KCHO I
  • 1. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02
  • 2. Asbjørn Neumann (København) '03
Holstebro/KCHO I
  • 1. N N (Holstebro) '01
  • 2. N N (Holstebro) '01
Løb 70 U19 M4X BC udtagelse JM4X - 2000m 3 tilmeldinger
DSR/Saxkjøbing/Sorø I
  • 1. Magnus Erik Timm (DSR) '02
  • 2. Malthe Christiansen (DSR) '02
  • 3. David Wandrup (Saxkjøbing) '02
  • 4. Peter Skou ** (Sorø) '02
Bagsværd/Furesø/KVIK/Lyngby/KCB I MANGLER BETALING
  • 1. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
  • 2. Johan Søvndahl Kok (KVIK) '02
  • 3. Christian Rømer (Furesø) '04
  • 4. Christian Runge (Lyngby) '04
Holstebro/KCHO I
  • 1. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
  • 2. Tobias Kramer (Holstebro) '04
  • 3. N N (Holstebro) '01
  • 4. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
Løb 80 U19 W4X BC udtagelse JW4X - 2000m 1 tilmelding
Bagsværd/København/Roskilde/Sorø/KCR I
  • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02
  • 2. Josefine Freltoft (København) '04
  • 3. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04
  • 4. Caroline Munch (Roskilde) '02
Løb 90 U19 M4- BC udtagelse JM4- - 2000m 2 tilmeldinger
Holstebro/KCHO I
  • 1. N N (Holstebro) '01
  • 2. N N (Holstebro) '01
  • 3. N N (Holstebro) '01
  • 4. NN N (Holstebro) '01
Holstebro/København/Odder/Silkeborg I
  • 1. Charlie McDonald** (København) '02
  • 2. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
  • 3. Anton Østergaard-Clausen (Odder) '03
  • 4. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03
Løb 101 U11 W/M 1X-Edon JW/JM 1X E (-10 år) Edon begynder single* - 250m 2 tilmeldinger
Rødvig I
  • 1. Sara Blacharczyk (Rødvig) '09
Dragør I
  • 1. Gustav Juel Hansen (Dragør) '10
Løb 102 U13 W/M 1X-Edon JW/JM 1X D (11-12 år) Edon begynder single* - 250m 3 tilmeldinger
Sorø II
  • 1. Celina Juhl (Sorø) '08
Rødvig I
  • 1. Karl Schultz Nielsen (Rødvig) '07
Bagsværd/KCB I MANGLER BETALING
  • 1. Oscar Millar (Bagsværd) '08
Løb 103 U15 W/M 1X-Edon JW/JM 1X C (13-14 år) Edon begynder single* - 250m 2 tilmeldinger
Sorø I
  • 1. Jonas Lindegaard (Sorø) '05
Hadsund I
  • 1. Kathrine Jacobsen (Hadsund) '07
Løb 104 U13 M1X JM 1X D - 500m 2 tilmeldinger
Sorø I
  • 1. Johannes Ebert (Sorø) '07
Hadsund I
  • 1. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund) '07
Løb 105 U15 M1X JM 1X C - 500m 20 tilmeldinger
Sorø I
  • 1. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06
Sorø II
  • 1. Mads Christensen (Sorø) '06
Hadsund I
  • 1. Mathias Skjoldborg (Hadsund) '06
Hadsund II
  • 1. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05
Hadsund III
  • 1. Gustav Overgaard Hamann (Hadsund) '05
Hadsund IV
  • 1. Kian Harati (Hadsund) '05
Odense/KCO I
  • 1. Christian Thuesen (Odense) '05
Randers I
  • 1. Oliver Bach (Randers) '05
Bagsværd/KCB I MANGLER BETALING
  • 1. Aske Saltbæk (Bagsværd) '06
Bagsværd/KCB II MANGLER BETALING
  • 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07
Bagsværd/KCB III MANGLER BETALING
  • 1. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05
Bagsværd/KCB IV MANGLER BETALING
  • 1. Jeppe Dolmer Nielsen (Bagsværd) '05
Bagsværd/KCB V MANGLER BETALING
  • 1. Karl Heuer (Bagsværd) '06
Bagsværd/KCB VI MANGLER BETALING
  • 1. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd) '06
Bagsværd/KCB VII MANGLER BETALING
  • 1. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06
Bagsværd/KCB VIII MANGLER BETALING
  • 1. Theis Wolfram (Bagsværd) '06
Stevns I
  • 1. August Riis Poulsen (Stevns) '06
Stevns II
  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05
Stevns III
  • 1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05
Stevns IV
  • 1. Nikolaj Hausman Olsen (Stevns) '05
Løb 106 U17 M1X JM 1X B - 500m 4 tilmeldinger
Sorø I
  • 1. Sebastian Faber Steffensen (Sorø) '04
Skjold I
  • 1. Ask Høyer Splittorff (Skjold) '04
Odense/KCO I
  • 1. Frederik Markvardsen (Odense) '03
Kolding/KCO I
  • 1. Mads Kirstein (Kolding) '04
Løb 107 U13 W2X JW 2X D - 500m 2 tilmeldinger
Sorø I
  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø) '08
  • 2. Sofie Steffensen (Sorø) '07
Bagsværd/KCB I MANGLER BETALING
  • 1. Cecilia Kroll (Bagsværd) '08
  • 2. Frida Elleberg Møller (Bagsværd) '07
Løb 108 U15 W2X JW 2X C - 500m 5 tilmeldinger
Sorø I
  • 1. Babette Post-Kallenbach (Sorø) '05
  • 2. Frederikke Aagaard (Sorø) '08
Hadsund/Ringsted I
  • 1. Amalie Hvid Rasmussen (Hadsund) '06
  • 2. Maria J. Johansen (Ringsted) '05
Bagsværd/Stevns/KCB I MANGLER BETALING
  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05
  • 2. Isabella Bache (Stevns) '06
Bagsværd/KCB I MANGLER BETALING
  • 1. Hannah Thrane (Bagsværd) '05
  • 2. Clara Ohlsen (Bagsværd) '05
Stevns I
  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07
  • 2. Sofie Meisner (Stevns) '05
Løb 109 U17 W2X JW 2X B - 500m 2 tilmeldinger
Rødvig I
  • 1. Frederikke Munch ** (Rødvig) '04
  • 2. Julie Munch (Rødvig) '03
Bagsværd/KCB I MANGLER BETALING
  • 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04
  • 2. N N (Bagsværd) '03
Løb 110 U12 W1X JW 1X D begynder** - 500m 1 tilmelding
Rødvig I
  • 1. Sara Blacharczyk (Rødvig) '09
Løb 111 U15 W1X JW 1X C begynder** - 500m 6 tilmeldinger
Hadsund I
  • 1. AnneSofie Zenft Busse (Hadsund) '06
Hadsund II
  • 1. Josefine Antoinette Brink (Hadsund) '07
Hadsund III
  • 1. Victoria Brink (Hadsund) '07
Hadsund IV
  • 1. Maria Bak Jeppesen (Hadsund) '05
København I
  • 1. Klara Klara (København) '06
Roskilde/KCR I MANGLER BETALING
  • 1. Silje Trenter (Roskilde) '06
Løb 112 U17 W1X JW 1X B begynder** - 500m 3 tilmeldinger
Hadsund I
  • 1. Emilia W. Fjallsbak (Hadsund) '04
Odense/KCO I
  • 1. Alba Sundstrøm (Odense) '04
Odense/KCO II
  • 1. Amalie Laurholt (Odense) '04
Løb 114 U15 M2X JM 2X C - 500m 11 tilmeldinger
Sorø I
  • 1. Johannes Ebert (Sorø) '07
  • 2. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06
Hadsund I
  • 1. Gustav Overgaard Hamann (Hadsund) '05
  • 2. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05
Hadsund/Randers I
  • 1. Oliver Bach (Randers) '05
  • 2. Kian Harati (Hadsund) '05
Hadsund II
  • 1. Mathias Skjoldborg (Hadsund) '06
  • 2. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund) '07
Odense/KCO I Afmeldt
  • 1. Christian Thuesen (Odense) '05
  • 2. Gustav Krogh (Odense) '06
Bagsværd/KCB I MANGLER BETALING
  • 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07
  • 2. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06
Bagsværd/KCB II MANGLER BETALING
  • 1. Karl Heuer (Bagsværd) '06
  • 2. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd) '06
Bagsværd/KCB III MANGLER BETALING
  • 1. Aske Saltbæk (Bagsværd) '06
  • 2. Theis Wolfram (Bagsværd) '06
Bagsværd/KCB IV MANGLER BETALING
  • 1. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05
  • 2. Jeppe Dolmer Nielsen (Bagsværd) '05
Stevns I
  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05
  • 2. August Riis Poulsen (Stevns) '06
Stevns II
  • 1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05
  • 2. Nikolaj Hausman Olsen (Stevns) '05
Løb 115 U17 M2X JM 2X B - 500m 4 tilmeldinger
Skjold I
  • 1. Ask Høyer Splittorff (Skjold) '04
  • 2. Carl Emil Melander (Skjold) '04
Sorø I
  • 1. Sebastian Faber Steffensen (Sorø) '04
  • 2. August Husted Coutant (Sorø) '04
Odense/KCO I
  • 1. Noah Schioldan (Odense) '04
  • 2. Tobias Højland Bendixen (Odense) '04
Hadsund/Odense/KCO I
  • 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04
  • 2. Frederik Markvardsen (Odense) '03
Løb 116 U13 M2X JM 2X D begynder** - 500m 2 tilmeldinger
Rødvig
  • 1. Karl Schultz Nielsen (Rødvig) '07
  • 2. Sara Blacharczyk (Rødvig) '09
Bagsværd/KCB I MANGLER BETALING
  • 1. Oscar Millar (Bagsværd) '08
  • 2. Otto Kjærulff (Bagsværd) '09
Løb 117 U15 M2X JM 2X C begynder** - 500m 2 tilmeldinger
Hadsund I
  • 1. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund) '07
  • 2. Mathias Skjoldborg (Hadsund) '06
Odense/KCO I
  • 1. Christian Thuesen (Odense) '05
  • 2. Gustav Krogh (Odense) '06
Løb 118 U17 M2X JM 2X B begynder** - 500m 2 tilmeldinger
Roskilde/KCR I
  • 1. William Windel Krogh (Roskilde) '04
  • 2. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06
Hadsund/Randers I
  • 1. Alexander Magnussen (Randers) '03
  • 2. Kristian Dahl (Hadsund) '04
Løb 120 U15 W2X JW 2X C begynder** - 500m 1 tilmelding
Hadsund I
  • 1. AnneSofie Zenft Busse (Hadsund) '06
  • 2. Naja Lübeck (Hadsund) '07
Løb 121 U17 W2X JW 2X B begynder** - 500m 2 tilmeldinger
Hadsund I
  • 1. Maria Bak Jeppesen (Hadsund) '05
  • 2. Emilia W. Fjallsbak (Hadsund) '04
Odense/KCO I
  • 1. Alba Sundstrøm (Odense) '04
  • 2. Amalie Laurholt (Odense) '04
Løb 122 U12 W1X JW 1X D - 500m 3 tilmeldinger
Sorø I
  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø) '08
Sorø II
  • 1. Frederikke Aagaard (Sorø) '08
Bagsværd/KCB I MANGLER BETALING
  • 1. Cecilia Kroll (Bagsværd) '08
Løb 123 U15 W1X JW 1X C - 500m 10 tilmeldinger
Sorø I
  • 1. Emma Løren (Sorø) '07
Sorø I
  • 1. Sofie Steffensen (Sorø) '07
Hadsund I
  • 1. Amalie Hvid Rasmussen (Hadsund) '06
Hadsund II
  • 1. AnneSofie Zenft Busse (Hadsund) '06
Bagsværd/KCB I MANGLER BETALING
  • 1. Frida Elleberg Møller (Bagsværd) '07
Bagsværd/KCB II MANGLER BETALING
  • 1. Clara Ohlsen (Bagsværd) '05
Bagsværd/KCB III MANGLER BETALING
  • 1. Hannah Thrane (Bagsværd) '05
Stevns/KCB I MANGLER BETALING
  • 1. Isabella Bache (Stevns) '06
Stevns I
  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07
Ringsted I
  • 1. Maria J. Johansen (Ringsted) '05
Løb 124 U17 W1X JW 1X B - 500m 3 tilmeldinger
Hadsund I
  • 1. Lea Lûbeck (Hadsund) '04
Rødvig I
  • 1. Frederikke Munch ** (Rødvig) '04
Bagsværd/KCB I MANGLER BETALING
  • 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04
Løb 125 U13 M1X JM 1X D begynder** - 500m 2 tilmeldinger
Hadsund I
  • 1. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund) '07
Bagsværd/KCB I MANGLER BETALING
  • 1. Otto Kjærulff (Bagsværd) '09
Løb 126 U15 M1X JM 1X C begynder** - 500m 5 tilmeldinger
Hadsund I
  • 1. Mathias Skjoldborg (Hadsund) '06
Odense/KCO I
  • 1. Christian Thuesen (Odense) '05
Roskilde/KCR I
  • 1. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06
København I
  • 1. Viggo Lambert (København) '05
Randers I
  • 1. Victor Dauggard (Randers) '05
Løb 127 U17 M1X JM 1X B begynder** - 500m 4 tilmeldinger
Skjold I
  • 1. Carl Emil Melander (Skjold) '04
Hadsund I
  • 1. Kristian Dahl (Hadsund) '04
Roskilde/KCR I
  • 1. William Windel Krogh (Roskilde) '04
Randers I
  • 1. Alexander Magnussen (Randers) '03
Løb 129 U13 W/M 1X-Edon JW/JM 1X D (11-12 år) Edon begynder single** - 500m 4 tilmeldinger
Sorø I Afmeldt
  • 1. Emma Løren (Sorø) '07
Sorø II
  • 1. Celina Juhl (Sorø) '08
Hadsund I
  • 1. Kathrine Jacobsen (Hadsund) '07
Bagsværd/KCB I MANGLER BETALING
  • 1. Oscar Millar (Bagsværd) '08
Løb 130 U15 W/M 1X-Edon JW/JM 1X C (13-14 år) Edon begynder single** (ene anmeldt -roes ikke) - 500m 2 tilmeldinger
Sorø I
  • 1. Jonas Lindegaard (Sorø) '05
Odense/KCO I
  • 1. Gustav Krogh (Odense) '06
Løb 131 U15 W/M 2X JW/JM 2x C Mix - 500m 4 tilmeldinger
Sorø I
  • 1. Babette Post-Kallenbach (Sorø) '05
  • 2. Mads Christensen (Sorø) '06
Dragør/Sorø I
  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø) '08
  • 2. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06
Bagsværd/KCB I MANGLER BETALING
  • 1. Cecilia Kroll (Bagsværd) '08
  • 2. Theis Wolfram (Bagsværd) '06
Bagsværd/Stevns/KCB I MANGLER BETALING
  • 1. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06
  • 2. Isabella Bache (Stevns) '06
Løb 132 U17 W/M 2X JW/JM 2x B Mix - 500m 4 tilmeldinger
DSR/Hadsund I
  • 1. Lea Lûbeck (Hadsund) '04
  • 2. Casper Girke Christensen (DSR) '03
Odense/KCO I
  • 1. Alba Sundstrøm (Odense) '04
  • 2. Noah Schioldan (Odense) '04
Odense/KCO II
  • 1. Amalie Laurholt (Odense) '04
  • 2. Tobias Højland Bendixen (Odense) '04
Bagsværd/KCB I MANGLER BETALING
  • 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04
  • 2. N. N. (Bagsværd) '04
Løb 133 W/M 8+ JM/JW 8+ B-C - 500m 2 tilmeldinger
Hadsund I
  • 1. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05
  • 2. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund) '07
  • 3. Gustav Overgaard Hamann (Hadsund) '05
  • 4. Kian Harati (Hadsund) '05
  • 5. Kristian Dahl (Hadsund) '04
  • 6. Lea Lûbeck (Hadsund) '04
  • 7. Amalie Hvid Rasmussen (Hadsund) '06
  • 8. AnneSofie Zenft Busse (Hadsund) '06
  • Cox. Emilia W. Fjallsbak (Hadsund) '04
Bagsværd/KCB I MANGLER BETALING
  • 1. Hannah Thrane (Bagsværd) '05
  • 2. Clara Ohlsen (Bagsværd) '05
  • 3. Jeppe Dolmer Nielsen (Bagsværd) '05
  • 4. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05
  • 5. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07
  • 6. Aske Saltbæk (Bagsværd) '06
  • 7. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd) '06
  • 8. Karl Heuer (Bagsværd) '06
  • Cox. Frida Elleberg Møller (Bagsværd) '07