Startliste - Sjællandske Mesterskaber 2017

Løb 102
U11 WErgo JWErgo - JUN ÅRGANG 09 eller yngre 2MIN mix - 2min
1. Afdeling 0. kl.:00:00

2

AFMELDTTissø Roklub 2
  • Valdemar Andersen (TR)
Løb 100
MErgo MErgo - MÆND 6000 m - 6000m
1. Afdeling 25. nov kl.:10:30

1

Lyngby Roklub/KKL I
  • Asger Lenzing (LR)

2

Roforeningen KVIK I
  • Mark van Herk (KVIK)

3

UdenKlub I
  • Emil Jensen (DEN)
Løb 100-A
MErgo MErgo - 6000m JUNIOR - 6000m
1. Afdeling 25. nov kl.:10:30

4

Bagsværd Roklub
  • Aksel Bay (BR)

5

Bagsværd Roklub 2
  • Lasse Maigaard (BR)

6

AFMELDTBagsværd Roklub 3
  • Oliver Skov Jerkovic (BR)

7

Hvidovre Roklub
  • Thomas Jensen (HvR)

8

Bagsværd Roklub 4
  • Magnus Quaade Oddershede (BR)

9

Roforeningen KVIK
  • Nicholas Andersen (KVIK)

10

Lyngby Roklub
  • Jacob Lenzing (LR)
Løb 102
U11 WErgo JWErgo - JUN ÅRGANG 09 eller yngre 2MIN mix - 2min
1. Afdeling 25. nov kl.:11:15

1

Tissø Roklub
  • Nicky Alex Olsen (TR)

2

AFMELDTTissø Roklub 2
  • Valdemar Andersen (TR)
Løb 103
U11 WErgo JWErgo - Piger Jun E årgang 07+08 2min - 2min
1. Afdeling 25. nov kl.:11:15

3

Sorø Roklub I
  • Emma Løren (SR)

4

AFMELDTKøge Roklub I
  • Anna Høg (Køge R)

5

Roklubben Stevns II
  • Anna Iversen (Stevns)

6

Køge Roklub II
  • Maya Sørensen (Køge R)

7

Roklubben Stevns I
  • Cecilia tornehøj Kroll (Stevns)

8

Bagsværd Roklub I
  • Frida Elleberg Møller (BR)

9

Roklubben Stevns 2
  • Kristina B Nielsen (Stevns)
Løb 104
U11 MErgo JMErgo - Drenge Jun E årgang 07+08 2min - 2min
1. Afdeling 25. nov kl.:11:15

1

Rødvig Roklub I
  • Michael Kjøng Jørgensen (RR)
Løb 105
U13 WErgo JWErgo - Piger Jun D årgang 05+06 2min - 2min
1. Afdeling 25. nov kl.:11:22

1

Roklubben Stevns I
  • Sofie Kristiansen (Stevns)

3

Bagsværd Roklub I
  • Alma Biltoft Benediktson (BR)

4

Roklubben Stevns III
  • Isabella Bache (Stevns)

5

Roklubben Stevns II
  • Ida Malmgaard (Stevns)

6

Sorø Roklub I
  • Babette Post-Kallenbach (SR)

7

Rødvig Roklub I
  • Amalie Kjøng Jørgensen (RR)
Løb 106-B
U13 MErgo JMErgo - Drenge Jun D årgang 05+06 2min - 2min
1. Afdeling 25. nov kl.:11:30

1

Helsingør Roklub I
  • Bertram Penter (HR)

2

Køge Roklub I
  • Anker Lerdorf (Køge R)

3

Roklubben Stevns IV
  • Nikolaj Hallsman Olsen (Stevns)

4

Roklubben Stevns I
  • August Riis Poulsen (Stevns)

5

Rødvig Roklub II
  • Magnus Rex Mainz (RR)

6

Roklubben Stevns II
  • Jakob Iversen (Stevns)

7

Dragør Roklub I
  • Frederik Juel Hansen (Dragør)

8

Rødvig Roklub I
  • Kevin Joensen, (RR)

9

Roklubben Stevns III
  • Nikolaj Bakkeskov Andesen (Stevns)
Løb 107
U15 WErgo JWErgo - Piger Jun C årgang 03 4min - 4min
1. Afdeling 25. nov kl.:11:38

1

Sorø Roklub I
  • Elisabeth Østergaard (SR)

2

Bagsværd Roklub I
  • Cathrine Duedahl-Olesen (BR)

3

AFMELDTKøge Roklub I
  • Lærke Skovhus Pedersen (Køge R)

4

Silkeborg Roklub I
  • Sofie Valentin Hæk (Silkeb.)

5

Sorø Roklub II
  • Kamma Westerbjerg Hune (SR)

6

Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss (Furesø)

7

Silkeborg Roklub II
  • Maja Klitgaard (Silkeb.)
Løb 108
U15 WErgo JWErgo - Piger Jun C årgang 04 3min - 3min
1. Afdeling 25. nov kl.:11:48

1

Rødvig Roklub I
  • Frederikke Munch (RR)

2

Sorø Roklub I
  • Smilla Post-Kallenbach (SR)

3

Sorø Roklub II
  • Silja Pind (SR)

4

Bagsværd Roklub I
  • Astrid Kirstine Kofoed (BR)
Løb 109
U15 MErgo JMErgo - Drenge Jun C årgang 03 4min - 4min
1. Afdeling 25. nov kl.:11:55

1

Bagsværd Roklub I
  • Villads Jørgensen (BR)

3

Køge Roklub I
  • Kasper Krejberg (Køge R)

4

Sorø Roklub II
  • Gustav Tornvig (SR)

6

Næstved Roklub I
  • William Kjærgaard (Næstv.)

5

AFMELDTSorø Roklub I
  • Nichlas Kirk Windfeld (SR)

7

Roklubben Viking I
  • Aske Storm (Viking)

8

Tissø Roklub I
  • Nathaniel Christensen (TR)

8

Bagsværd Roklub 2
  • Casper Girke Christensen (BR)

9

Bagsværd Roklub 3
  • Asbjørn Bay (BR)
Løb 110
U15 MErgo JMErgo - Drenge Jun C årgang 04 3min - m
2. Afdeling 25. nov kl.:12:05

1

Roklubben Stevns I
  • Jonas Grøntved (Stevns)

3

Tissø Roklub I
  • Marcus Kobæk Larsen (TR)

4

Helsingør Roklub I
  • Emil B Penter (HR)

5

Lyngby Roklub/KKL I
  • Christian Blomberg (LR)

6

Bagsværd Roklub II
  • Elias Ellehammer (BR)

7

Tissø Roklub II
  • Magnus Jepsen (TR)

8

Bagsværd Roklub III
  • Henning Friedrichsen (BR)

9

Bagsværd Roklub V
  • Thøger Bjerg (BR)

11

Bagsværd Roklub I
  • Alexander Aldrich (BR)

12

Tissø Roklub III
  • Mikas Dyck Munksø (TR)

13

Bagsværd Roklub IV
  • Mads Rubin (BR)

14

Roklubben Furesø
  • Christian Rømer (Furesø)

Bagsværd Roklub VIII
    Løb 111
    U17 WErgo JWErgo - Piger Jun B Årgang 01 2000m - 2000m
    1. Afdeling 25. nov kl.:12:12

    1

    Bagsværd Roklub III
    • Matilde Hjorth (BR)

    2

    AFMELDTBagsværd Roklub I
    • Christine Amalie Meinert Cardel (BR)

    3

    Bagsværd Roklub II
    • Marie Ramm (BR)

    4

    Lyngby Dameroklub/KKL I
    • Astrid Bruun Fejfer (LDR)

    5

    AFMELDTDanske Studenters Roklub I
    • Mathilde Kiilgaard (DSR)
    Løb 112
    U17 WErgo JWErgo - Jun B Piger Årgang 02 2000m - 2000m
    1. Afdeling 25. nov kl.:12:22

    1

    Tissø Roklub I
    • Katrine Jepsen (TR)

    2

    Bagsværd Roklub I
    • Astrid Højgaard (BR)

    3

    Bagsværd Roklub III
    • Emma Vestergaard Lybech (BR)

    4

    Roklubben Furesø I
    • Kristine Søndergård Hansen (Furesø)

    5

    Roskilde Roklub I
    • Caroline Munch (Roskilde)

    6

    Bagsværd Roklub II
    • Emma Braad Olesen (BR)

    7

    AFMELDTRoklubben Stevns I
    • Nikoline Kroll (Stevns)

    8

    Sorø Roklub I
    • Nicoline Bluhme (SR)

    9

    Lyngby Dameroklub/KKL I
    • Ida Marie Reimer (LDR)
    Løb 113
    U17 MErgo JMErgo - Drenge Jun B Årgang 01 2000m - m
    1. Afdeling 25. nov kl.:12:33

    1

    AFMELDTRoskilde Roklub II
    • Julius Philipson (Roskilde)

    2

    Dragør Roklub I
    • Victor Brünnich Rasmussen (Dragør)

    3

    Roskilde Roklub III
    • Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde)

    4

    Sorø Roklub II
    • Rasmus Lind (SR)

    5

    AFMELDTSorø Roklub I
    • Jannick Wly Andersen (SR)

    7

    Bagsværd Roklub
    • Niels Østergaard (BR)

    6

    AFMELDTRoskilde Roklub I
    • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde)

    Hvidovre Roklub I
      Løb 114
      U17 MErgo JMErgo - Jun B Drenge Årgang 02 2000m - 2000m
      1. Afdeling 25. nov kl.:12:48

      1

      Rødvig Roklub I
      • Patrick Klestrup (RR)

      2

      Bagsværd Roklub II
      • Jeroen Grimmelikhuijzen (BR)

      3

      Roskilde Roklub I
      • Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)

      5

      Roforeningen KVIK I
      • Johan Søvndahl Kok (KVIK)

      6

      Sorø Roklub I
      • Peter Skou ** (SR)

      7

      Roskilde Roklub II
      • Oskar Dinesen Usmani (Roskilde)

      8

      Roskilde Roklub III
      • Simon Bruun Hubrechts (Roskilde)

      9

      Roklubben Stevns I
      • Malthe T. Christiansen (Stevns)
      Løb 115
      U19 WErgo JWErgo - Piger Jun A 2000m - 2000m
      1. Afdeling 25. nov kl.:13:10

      1

      Tissø Roklub II
      • Mette Nissen (TR)

      2

      Roskilde Roklub I
      • Malli Segoli (Roskilde)

      3

      AFMELDTDanske Studenters Roklub I
      • Cecilie Girke (DSR)

      5

      Tissø Roklub I
      • Janni Nissen (TR)

      4

      AFMELDTDanske Studenters Roklub II
      • Louise Hyldager (DSR)

      6

      Bagsværd Roklub I
      • Agnete Jersild (BR)
      Løb 116
      U19 MErgo JMErgo - Drenge Jun A 2000m - 2000m
      1. Afdeling 25. nov kl.:13:21

      1

      N.S. Roklub I
      • 1. Jonas Kristensen (N.S.)
      • 1. Jonas Kristensen (N.S.)

      2

      AFMELDTRoskilde Roklub I
      • Martin Kofoed Jensen (Roskilde)

      3

      Roforeningen KVIK I
      • Torbjørn Frankel (KVIK)

      4

      Korsør Roklub I
      • Marcell Nyvang (Korsør)

      5

      AFMELDTHvidovre Roklub I
      • Marcus Lyngesen (HvR)

      6

      AFMELDTBagsværd Roklub I
      • Magnus Seidelin Houmølle (BR)
      Løb 117
      U23 LWErgo LWErgo - Kvinder Sen B Let 2000m - 2000m
      Indvejning
      1. Afdeling kl. 11:31
      25. nov kl.:13:31

      1

      Næstved Roklub
      • Anne Ørsted (Næstv.)
      Løb 120
      WErgo WErgo - Kvinder Sen A 2000m - 2000m
      1. Afdeling 25. nov kl.:13:31

      1

      Danske Studenters Roklub II
      • Kate Petersen (DSR)

      2

      Roforeningen KVIK
      • Astrid Haastrup Jespersen (KVIK)
      Løb 121
      30+WErgo MWErgo - Kvinder, Masters 2000m - 2000m
      1. Afdeling 25. nov kl.:13:31

      1

      Danske Studenters Roklub III
      • Julie Schou (DSR)

      2

      Danske Studenters Roklub II
      • Cecilie Lützen Søltoft (DSR)

      3

      Danske Studenters Roklub I
      • Ragna Karen Sigurðardóttir (DSR)
      Løb 130
      40+WErgo MWErgo - Kvinder, veteran 40-49 år, 2000 meter - 2000m
      1. Afdeling 25. nov kl.:13:31

      1

      Danske Studenters Roklub I
      • Tanja Igland (DSR)

      2

      Ringsted Roklub I
      • Mette Mandrup Kjær (RR)

      3

      Næstved Roklub I
      • Lisa Petersen (Næstv.)

      4

      Sorø Roklub I
      • Jeanette Emde Jensen ** (SR)
      Løb 132
      50+WErgo MWErgo - Kvinder, veteran 50-59 år, 2000 meter - 2000m
      1. Afdeling 25. nov kl.:13:31

      1

      Roforeningen KVIK I
      • Marianne Becker (KVIK)
      Løb 137
      70+LWErgo LMWErgo - Kvinder, veteran 70- år, letvægt, 2000 meter - 2000m
      Indvejning
      1. Afdeling kl. 11:31
      25. nov kl.:13:31

      1

      Sorø Roklub I
      • Ingrid Petersen (SR)
      Løb 138
      40+MErgo MMErgo - Mænd, veteran 40-49 år, 2000 meter - 2000m
      1. Afdeling 25. nov kl.:13:50

      1

      Næstved Roklub I
      • Morten Thorving (Næstv.)
      Løb 125
      LMErgo LMErgo - Mænd Sen A Let 2000m - 2000m
      Indvejning
      1. Afdeling kl. 11:50
      25. nov kl.:13:50

      1

      AFMELDTNæstved Roklub I
      • Mikkel Schelde (Næstv.)

      2

      Roforeningen KVIK I
      • Kelvin Yeung (KVIK)

      3

      Danske Studenters Roklub
      • Christoffer Hansen (DSR)
      Løb 126
      MErgo MErgo - Mænd Sen A 2000m - 2000m
      1. Afdeling 25. nov kl.:13:50

      1

      Næstved Roklub I
      • Andreas Nielsen (Næstv.)

      2

      Næstved Roklub II
      • Frederik Wendel Madsen (Næstv.)

      3

      Dragør Roklub I
      • Mark Raun (Dragør)

      4

      Danske Studenters Roklub I
      • Martin Schjerning (DSR)
      Løb 127
      30+MErgo MMErgo - Mænd 30-39 år 2000m - 2000m
      1. Afdeling 25. nov kl.:13:50

      1

      Sorø Roklub I
      • Christian Mølvig (SR)

      2

      Rødvig Roklub I
      • Jan Olsen (RR)

      3

      Klubløs I
      • Lasse Breitensein ()
      Løb 129
      U17 W/M 4-Stafet JW/JM4-Stafet - Stafet for JUNIOR, Jun E-B 4x500m (Handicap beregningsmetode: Stafet) - 2000m
      1. Afdeling 25. nov kl.:14:12

      6

      Roklubben Stevns II
      TidshandicapB : 0:00
      • 1. Ida Malmgaard (Stevns)
      • 2. Anna Iversen (Stevns)
      • 3. Sofie Kristiansen (Stevns)
      • 4. Cecilia tornehøj Kroll (Stevns)

      2

      Bagsværd Roklub I
      TidshandicapB : 0:38
      • 1. Frida Elleberg Møller (BR)
      • 2. Astrid Kirstine Kofoed (BR)
      • 3. Emma Braad Olesen (BR)
      • 4. Mads Rubin (BR)

      4

      Roklubben Stevns I
      TidshandicapB : 0:40
      • 1. August Riis Poulsen (Stevns)
      • 2. Jonas Grøntved (Stevns)
      • 3. Nikolaj Bakkeskov Andesen (Stevns)
      • 4. Nikolaj Hallsman Olsen (Stevns)

      10

      Sorø Roklub 2
      TidshandicapB : 0:56
      • 1. Elisabeth Østergaard (SR)
      • 2. Nicoline Bluhme (SR)
      • 3. Smilla Post-Kallenbach (SR)
      • 4. Kamma Westerbjerg Hune (SR)

      3

      Bagsværd Roklub II
      TidshandicapB : 0:56
      • 1. Alma Biltoft Benediktson (BR)
      • 2. Elias Ellehammer (BR)
      • 3. Emma Vestergaard Lybech (BR)
      • 4. Thøger Bjerg (BR)

      7

      Bagsværd Roklub III
      TidshandicapB : 1:04
      • 1. Alexander Aldrich (BR)
      • 2. Cathrine Duedahl-Olesen (BR)
      • 3. Henning Friedrichsen (BR)
      • 4. Astrid Højgaard (BR)

      1

      Tissø Roklub I
      TidshandicapB : 1:08
      • 1. Magnus Jepsen (TR)
      • 2. Marcus Kobæk Larsen (TR)
      • 3. Mikas Dyck Munksø (TR)
      • 4. Nathaniel Christensen (TR)

      8

      Næstved Roklub I
      TidshandicapB : 1:44
      • 1. William Kjærgaard (Næstv.)
      • 2. Rasmus Bjerre (Næstv.)
      • 3. Mathilde Olsson (Næstv.)
      • 4. Simon Jensen (Næstv.)

      5

      Bagsværd Roklub IV
      TidshandicapB : 1:50
      • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeb.)
      • 2. Casper Girke Christensen (BR)
      • 3. Jeroen Grimmelikhuijzen (BR)
      • 4. Villads Jørgensen (BR)

      9

      Sorø Roklub
      TidshandicapB : 1:56
      • 1. Jannick Wly Andersen (SR)
      • 2. Rasmus Lind (SR)
      • 3. Peter Skou ** (SR)
      • 4. Gustav Tornvig (SR)
      Løb 140
      50+LMErgo LMMErgo - Mænd, veteran 50-59 år,letvægt 2000 m - 2000m
      Indvejning
      A Finale kl. 12:30
      25. nov kl.:14:30

      1

      Roklubben Viking I
      • Uffe Dyhr (Viking)
      Løb 141
      50+MErgo MMErgo - Mænd, veteran 50-59 år, 2000 meter - 2000m
      1. Afdeling 25. nov kl.:14:30

      1

      AFMELDTRoklubben Furesø II
      • Mikael Møller Hansen (Furesø)

      3

      Hjemme fra Kælderen I
      • Thomas Jensen (DEN)

      4

      Roklubben Furesø I
      • Lars Wallin (Furesø)

      5

      Roklubben Viking I
      • Rene Hansen (Viking)
      Løb 142
      60+MErgo MMErgo - Mænd, veteran 60-69 år, 2000 meter - 2000m
      1. Afdeling 25. nov kl.:14:30

      1

      Maribo Roklub I
      • John Winther (Maribo)

      2

      AFMELDTRødvig Roklub I
      • Flemming Nielsen (RR)

      3

      Roskilde Roklub I
      • Mogens Kleis (Roskilde)

      4

      Sorø Roklub I
      • Bjarne Hjorth (SR)
      Løb 144
      70+MErgo MMErgo - Mænd, veteran 70- år, 2000 meter - 2000m
      1. Afdeling 25. nov kl.:14:30

      1

      Middelfart Roklub II
      • Bent Bøgh Pedersen (MRK)
      Løb 145
      70+LMErgo LMMErgo - Mænd, veteran 70- år, letvægt, 2000 meter - 2000m
      Indvejning
      1. Afdeling kl. 12:30
      25. nov kl.:14:30

      1

      Lyngby Roklub/KKL I
      • Hans Nøhr (LR)
      Løb 146
      U15 MErgo JMErgo - Drenge Fitness Sprint 12-14 år 200 meter - 200m
      1. Afdeling 25. nov kl.:14:45

      3

      Bagsværd Roklub I
      • Alexander Aldrich (BR)

      5

      Bagsværd Roklub V
      • Thøger Bjerg (BR)

      6

      Roklubben Stevns I
      • Jakob Iversen (Stevns)

      7

      Bagsværd Roklub II
      • Elias Ellehammer (BR)

      8

      Rødvig Roklub I
      • Magnus Rex Mainz (RR)

      9

      Bagsværd Roklub IV
      • Mads Rubin (BR)

      11

      Bagsværd Roklub III
      • Henning Friedrichsen (BR)

      15

      Rødvig Roklub II
      • Kevin Joensen, (RR)
      Løb 146
      U15 MErgo JMErgo - Drenge Fitness Sprint 12-14 år 200 meter - 200m
      2. Afdeling 25. nov kl.:14:46

      1

      Lyngby Roklub/KKL I
      • Christian Blomberg (LR)

      2

      Bagsværd Roklub VIII
      • Casper Girke Christensen (BR)

      4

      Roklubben Furesø I
      • Christian Rømer (Furesø)

      12

      Helsingør Roklub I
      • Emil B Penter (HR)

      13

      Helsingør Roklub II
      • Bertram Penter (HR)

      14

      Bagsværd Roklub VI
      • Villads Jørgensen (BR)

      10

      AFMELDTBagsværd Roklub VII
      • Asbjørn Bay (BR)
      Løb 147
      U15 WErgo JWErgo - Piger Fitness Sprint 12-14 år 200 meter - m
      1. Afdeling 25. nov kl.:14:50

      1

      Silkeborg Roklub II
      • Sofie Valentin Hæk (Silkeb.)

      2

      Sorø Roklub I
      • Smilla Post-Kallenbach (SR)

      3

      Rødvig Roklub II
      • Frederikke Munch (RR)

      4

      Bagsværd Roklub I
      • Alma Biltoft Benediktson (BR)

      5

      Bagsværd Roklub II
      • Frida Elleberg Møller (BR)

      6

      Rødvig Roklub I
      • Julie Munch (RR)

      7

      Bagsværd Roklub IV
      • Cathrine Duedahl-Olesen (BR)

      8

      Roklubben Furesø I
      • Clara Hornnæss (Furesø)

      9

      Silkeborg Roklub I
      • Maja Klitgaard (Silkeb.)

      10

      Bagsværd Roklub III
      • Astrid Kirstine Kofoed (BR)

      11

      Roklubben Stevns I
      • Isabella Bache (Stevns)

      Helsingør Roklub I
        Løb 148
        U17 MErgo JMErgo - Drenge Fitness Sprint 14-16 år 200 meter - 200m
        1. Afdeling 25. nov kl.:14:55

        1

        Roforeningen KVIK I
        • Johan Søvndahl Kok (KVIK)

        2

        Rødvig Roklub I
        • Patrick Klestrup (RR)

        3

        Roskilde Roklub I
        • Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde)

        4

        Roklubben Stevns I
        • Malthe T. Christiansen (Stevns)

        5

        Køge Roklub I
        • Sune Rasmussen (Køge R)

        6

        Roskilde Roklub III
        • Simon Bruun Hubrechts (Roskilde)
        Løb 149
        U17 WErgo JWErgo - Piger Fitness Sprint 14-16 år 200 meter - 200m
        1. Afdeling 25. nov kl.:15:00

        1

        AFMELDTRoklubben Stevns I
        • Nikoline Kroll (Stevns)

        3

        Bagsværd Roklub V
        • Marie Ramm (BR)

        2

        AFMELDTDanske Studenters Roklub I
        • Mathilde Kiilgaard (DSR)

        4

        Bagsværd Roklub VI
        • Matilde Hjorth (BR)

        5

        Bagsværd Roklub I
        • Astrid Højgaard (BR)

        6

        Roklubben Furesø I
        • Kristine Søndergård Hansen (Furesø)

        7

        Lyngby Dameroklub/KKL I
        • Astrid Bruun Fejfer (LDR)

        8

        Bagsværd Roklub III
        • Emma Braad Olesen (BR)

        10

        Rødvig Roklub I
        • Mathilde Joensen (RR)

        11

        Bagsværd Roklub IV
        • Emma Vestergaard Lybech (BR)

        9

        AFMELDTBagsværd Roklub II
        • Christine Amalie Meinert Cardel (BR)

        12

        Lyngby Dameroklub/KKL II
        • Ida Marie Reimer (LDR)
        Løb 150
        U19 MErgo JMErgo - Drenge Fitness Sprint 16-18 år 200 meter - 200m
        1. Afdeling 25. nov kl.:15:03

        Bagsværd Roklub I

          Bagsværd Roklub II

            Bagsværd Roklub III

              1

              Ringsted Roklub I
              • Matias Lang Sørensen (RR)

              2

              Roforeningen KVIK I
              • Torbjørn Frankel (KVIK)

              3

              Korsør Roklub I
              • Marcell Nyvang (Korsør)

              Bagsværd Roklub IV

                Bagsværd Roklub V

                  Bagsværd Roklub VI

                    Bagsværd Roklub VII
                      Løb 152
                      MErgo MErgo - Herrer Fitness Sprint 200 meter - 200m
                      1. Afdeling 25. nov kl.:15:07

                      1

                      Roklubben Furesø I
                      • Lars Wallin (Furesø)

                      2

                      Rødvig Roklub I
                      • Jan Olsen (RR)

                      3

                      Danske Studenters Roklub II
                      • Andreas Sloth (DSR)

                      4

                      Danske Studenters Roklub I
                      • Martin Schjerning (DSR)

                      5

                      Rødvig Roklub II
                      • Tommy Knudsen (RR)

                      6

                      N.S. Roklub I
                      • Søren Kristensen (N.S.)

                      8

                      UdenKlub I
                      • Emil Jensen (DEN)

                      9

                      AFMELDTRoklubben Furesø II
                      • Mikael Møller Hansen (Furesø)
                      Løb 151
                      U19 WErgo JWErgo - Piger Fitness Sprint 16-18 år 200 meter - 200m
                      1. Afdeling 25. nov kl.:15:11

                      1

                      Roskilde Roklub I
                      • Malli Segoli (Roskilde)

                      2

                      AFMELDTDanske Studenters Roklub I
                      • Cecilie Girke (DSR)

                      3

                      AFMELDTDanske Studenters Roklub II
                      • Louise Hyldager (DSR)

                      4

                      Næstved Roklub I
                      • Anna Frimann (Næstv.)

                      5

                      Bagsværd Roklub
                      • Agnete Jersild (BR)
                      Løb 153
                      WErgo WErgo - Damer Fitness Sprint 200 meter - 200m
                      1. Afdeling 25. nov kl.:15:11

                      1

                      Roforeningen KVIK III
                      • Astrid Haastrup Jespersen (KVIK)

                      2

                      Danske Studenters Roklub IV
                      • Cecilie Lützen Søltoft (DSR)

                      3

                      Danske Studenters Roklub III
                      • Tanja Igland (DSR)

                      4

                      Roforeningen KVIK II
                      • Anne Dsane Andersen (KVIK)

                      5

                      Danske Studenters Roklub I
                      • Kate Petersen (DSR)

                      6

                      Roforeningen KVIK I
                      • Marianne Becker (KVIK)

                      7

                      Danske Studenters Roklub II
                      • Ragna Karen Sigurðardóttir (DSR)
                      Løb 154
                      W/M 4-Stafet W/M4-Stafet - Stafet for klubhold, 4 x 500 meter (Handicap beregningsmetode: Stafet) - m
                      1. Afdeling 25. nov kl.:15:25

                      9

                      Sorø Roklub I
                      TidshandicapB : 0:00
                      • 1. Bjarne Hjorth (SR)
                      • 2. Christian Mølvig (SR)
                      • 3. Ingrid Petersen (SR)
                      • 4. Jeanette Emde Jensen ** (SR)

                      Sorø Roklub III

                        Bagsværd Roklub III

                          Bagsværd Roklub II

                            2

                            Bagsværd Roklub I
                            TidshandicapB : 0:19
                            • 1. Agnete Jersild (BR)
                            • 2. Niels Østergaard (BR)
                            • 3. Marie Ramm (BR)
                            • 4. Matilde Hjorth (BR)

                            6

                            Roforeningen KVIK I
                            TidshandicapB : 0:24
                            • 1. Torbjørn Frankel (KVIK)
                            • 2. Anne Dsane Andersen (KVIK)
                            • 3. Marianne Becker (KVIK)
                            • 4. Astrid Haastrup (KVIK)

                            7

                            Næstved Roklub I
                            TidshandicapB : 0:54
                            • 1. Frederik Wendel Madsen (Næstv.)
                            • 2. Andreas Nielsen (Næstv.)
                            • 3. Anne Ørsted (Næstv.)
                            • 4. Anna Frimann (Næstv.)

                            8

                            Ringsted Roklub I
                            TidshandicapB : 1:01
                            • 1. Mette Mandrup Kjær (RR)
                            • 2. Sigurd Hutnik (RR)
                            • 3. Claus Solmer-Jørgensen (RR)
                            • 4. Steffen Feddersen (RR)

                            4

                            Næstved Roklub II
                            TidshandicapB : 1:04
                            • 1. Magnus Kamp Stagil (Næstv.)
                            • 2. Morten Thorving (Næstv.)
                            • 3. William Kjærgaard (Næstv.)
                            • 4. Lisa Petersen (Næstv.)

                            5

                            Københavns Roklub I
                            TidshandicapB : 1:32
                            • 1. Mads EDSBERG (KR)
                            • 2. Dennis Petersen (KR)
                            • 3. Rasmus Nielsen (KR)
                            • 4. Niklas Grundt Hansen (KR)