Tidsplan

Tidsplan Første del
Starttid Løb nr. Antal distance Kode Beskrivelse Heat Type
kl. 00:00 102 1 2min U11 WErgo JUN ÅRGANG 09 eller yngre 2MIN mix 1. Afdeling
Tidsplan Anden del
Starttid Løb nr. Antal distance Kode Beskrivelse Heat Type
kl. 10:30 100 3 6000m MErgo MÆND 6000 m 1. Afdeling
kl. 10:30 100-A 7 6000m MErgo 6000m JUNIOR 1. Afdeling
kl. 11:15 102 2 2min U11 WErgo JUN ÅRGANG 09 eller yngre 2MIN mix 1. Afdeling
kl. 11:15 103 7 2min U11 WErgo Piger Jun E årgang 07+08 2min 1. Afdeling
kl. 11:15 104 1 2min U11 MErgo Drenge Jun E årgang 07+08 2min 1. Afdeling
kl. 11:22 105 6 2min U13 WErgo Piger Jun D årgang 05+06 2min 1. Afdeling
kl. 11:30 106-B 9 2min U13 MErgo Drenge Jun D årgang 05+06 2min 1. Afdeling
kl. 11:38 107 7 4min U15 WErgo Piger Jun C årgang 03 4min 1. Afdeling
kl. 11:48 108 4 3min U15 WErgo Piger Jun C årgang 04 3min 1. Afdeling
kl. 11:55 109 9 4min U15 MErgo Drenge Jun C årgang 03 4min 1. Afdeling
kl. 12:05 110 13 m U15 MErgo Drenge Jun C årgang 04 3min 2. Afdeling
kl. 12:12 111 5 2000m U17 WErgo Piger Jun B Årgang 01 2000m 1. Afdeling
kl. 12:22 112 9 2000m U17 WErgo Jun B Piger Årgang 02 2000m 1. Afdeling
kl. 12:33 113 8 m U17 MErgo Drenge Jun B Årgang 01 2000m 1. Afdeling
kl. 12:48 114 8 2000m U17 MErgo Jun B Drenge Årgang 02 2000m 1. Afdeling
kl. 13:10 115 6 2000m U19 WErgo Piger Jun A 2000m 1. Afdeling
kl. 13:21 116 6 2000m U19 MErgo Drenge Jun A 2000m 1. Afdeling
kl. 13:31 117 1 2000m U23 LWErgo Kvinder Sen B Let 2000m 1. Afdeling
kl. 13:31 120 2 2000m WErgo Kvinder Sen A 2000m 1. Afdeling
kl. 13:31 121 3 2000m 30+WErgo Kvinder, Masters 2000m 1. Afdeling
kl. 13:31 130 4 2000m 40+WErgo Kvinder, veteran 40-49 år, 2000 meter 1. Afdeling
kl. 13:31 132 1 2000m 50+WErgo Kvinder, veteran 50-59 år, 2000 meter 1. Afdeling
kl. 13:31 137 1 2000m 70+LWErgo Kvinder, veteran 70- år, letvægt, 2000 meter 1. Afdeling
kl. 13:50 138 1 2000m 40+MErgo Mænd, veteran 40-49 år, 2000 meter 1. Afdeling
kl. 13:50 125 3 2000m LMErgo Mænd Sen A Let 2000m 1. Afdeling
kl. 13:50 126 4 2000m MErgo Mænd Sen A 2000m 1. Afdeling
kl. 13:50 127 3 2000m 30+MErgo Mænd 30-39 år 2000m 1. Afdeling
kl. 14:12 129 10 2000m U17 W/M 4-Stafet Stafet for JUNIOR, Jun E-B 4x500m 1. Afdeling
kl. 14:30 140 1 2000m 50+LMErgo Mænd, veteran 50-59 år,letvægt 2000 m A Finale
kl. 14:30 141 4 2000m 50+MErgo Mænd, veteran 50-59 år, 2000 meter 1. Afdeling
kl. 14:30 142 4 2000m 60+MErgo Mænd, veteran 60-69 år, 2000 meter 1. Afdeling
kl. 14:30 144 1 2000m 70+MErgo Mænd, veteran 70- år, 2000 meter 1. Afdeling
kl. 14:30 145 1 2000m 70+LMErgo Mænd, veteran 70- år, letvægt, 2000 meter 1. Afdeling
kl. 14:45 146 8 200m U15 MErgo Drenge Fitness Sprint 12-14 år 200 meter 1. Afdeling
kl. 14:46 146 7 200m U15 MErgo Drenge Fitness Sprint 12-14 år 200 meter 2. Afdeling
kl. 14:50 147 12 m U15 WErgo Piger Fitness Sprint 12-14 år 200 meter 1. Afdeling
kl. 14:55 148 6 200m U17 MErgo Drenge Fitness Sprint 14-16 år 200 meter 1. Afdeling
kl. 15:00 149 12 200m U17 WErgo Piger Fitness Sprint 14-16 år 200 meter 1. Afdeling
kl. 15:03 150 10 m U19 MErgo Drenge Fitness Sprint 16-18 år 200 meter 1. Afdeling
kl. 15:07 152 8 200m MErgo Herrer Fitness Sprint 200 meter 1. Afdeling
kl. 15:11 151 5 200m U19 WErgo Piger Fitness Sprint 16-18 år 200 meter 1. Afdeling
kl. 15:11 153 7 200m WErgo Damer Fitness Sprint 200 meter 1. Afdeling
kl. 15:25 154 10 2000m W/M 4-Stafet Stafet for klubhold, 4 x 500 meter 1. Afdeling