Startliste - Sjællandske Mesterskaber 2018

Løb 147
U15 WErgo JWErgo - Piger Fitness Sprint 10-14 år 200 meter - 200m
1. Indledende 24. nov kl.:10:15

1

Roklubben Stevns II
  • Isabella Bache (Stevns)

2

Rødvig Roklub III
  • Amalie Kjøng Jørgensen (Rødvig)

3

Roklubben Stevns III
  • Anna Iversen (Stevns)

4

Roskilde Roklub I
  • Silje Trenter (Roskilde)

5

Sorø Roklub II
  • Smilla Post-Kallenbach (Sorø)

6

Roklubben Stevns I
  • Sofie Meisner (Stevns)

7

Rødvig Roklub II
  • Sara Blacharczyk (Rødvig)

8

Sorø Roklub I
  • Malin Johansen (Sorø)

9

Rødvig Roklub I
  • Frederikke Munch (Rødvig)
Løb 103
U11 WErgo JWErgo - Piger Jun E årgang 08+09 2min - 2min
1. Afdeling 24. nov kl.:10:15

1

Hjemme fra Kælderen I
  • Cecilia Kroll (DEN)

2

Sorø Roklub I
  • Kirsten Taulbjerg (Sorø)

3

Sorø Roklub II
  • Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)

4

Rødvig Roklub I
  • Sara Blacharczyk (Rødvig)
Løb 104
U11 MErgo JMErgo - Drenge Jun E årgang 08+09 2min - 2min
1. Afdeling 24. nov kl.:10:15

1

Rødvig Roklub I
  • Michael Kjøng Jørgensen (Rødvig)
Løb 105
U13 WErgo JWErgo - Piger Jun D årgang 06+07 2min - 2min
1. Afdeling 24. nov kl.:10:22

1

Sorø Roklub I
  • Emma Løren (Sorø)

2

Roskilde Roklub I
  • Silje Trenter (Roskilde)

3

Dragør Roklub II
  • Maja Sejersen (Dragør)

4

Dragør Roklub I
  • Sara Offenberg (Dragør)

5

Dragør Roklub III
  • Clara Thomsen (Dragør)

6

Roklubben Stevns II
  • Isabella Bache (Stevns)

7

Roklubben Stevns I
  • Anna Iversen (Stevns)

8

Rødvig Roklub I
  • Amalie Kjøng Jørgensen (Rødvig)
Løb 106
U13 MErgo JMErgo - Drenge Jun D årgang 06+07 2min - 2min
1. Afdeling 24. nov kl.:10:28

1

Dragør Roklub I
  • Frederik Juel Hansen (Dragør)

2

Rødvig Roklub I
  • Magnus Rex Mainz (Rødvig)

3

Dragør Roklub IV
  • Buster Brun Mogensen (Dragør)

4

Sorø Roklub II
  • Johannes Ebert (Sorø)

5

Sorø Roklub III
  • Mads Christensen (Sorø)

6

Roskilde Roklub I
  • Esben Friis Thanning (Roskilde)

7

Bagsværd Roklub III
  • Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd)

8

Roklubben Stevns I
  • August Riis Poulsen (Stevns)

9

Dragør Roklub III
  • Alexander Valbro (Dragør)

10

Bagsværd Roklub I
  • Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)

11

AFMELDTDragør Roklub II
  • Victor Emil Andreas Hillerup (Dragør)

12

Sorø Roklub I
  • Malthe Lund Lynæs (Sorø)

13

Bagsværd Roklub II
  • Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd)

14

Roskilde Roklub II
  • Marinus Bo Kofoed Jensen (Roskilde)
Løb 107
U15 WErgo JWErgo - Piger Jun C årgang 04 4min - 4min
1. Afdeling 24. nov kl.:10:40

1

Sorø Roklub I
  • Smilla Post-Kallenbach (Sorø)

2

Københavns Roklub I
  • Josefine Freltoft (København)

3

Rødvig Roklub I
  • Frederikke Munch (Rødvig)
Løb 108
U15 WErgo JWErgo - Piger Jun C årgang 05 3min - 3min
1. Afdeling 24. nov kl.:10:48

1

Dragør Roklub I
  • Nathalie Bruun (Dragør)

2

Roklubben Stevns I
  • Sofie Meisner (Stevns)

3

Sorø Roklub I
  • Malin Johansen (Sorø)

4

Ringsted Roklub I
  • Maria J. Johansen (Ringsted)
Løb 109
U15 MErgo JMErgo - Drenge Jun C årgang 04 4min - 4min
1. Afdeling 24. nov kl.:11:00

1

Sorø Roklub II
  • August Husted Coutant (Sorø)

2

AFMELDTBagsværd Roklub III
  • Mads Rubin (Bagsværd)

3

Bagsværd Roklub V
  • Kasper Burmeister Stokholm (Bagsværd)

4

Bagsværd Roklub II
  • Elias Ellehammer (Bagsværd)

6

Bagsværd Roklub IV
  • Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd)

7

Bagsværd Roklub I
  • Alexander Aldrich (Bagsværd)

8

Tissø Roklub I
  • Magnus Jepsen (Tissø)

9

Roskilde Roklub I
  • William Windel Krogh (Roskilde)

10

Bagsværd Roklub VI
  • Thøger Bjerg (Bagsværd)

12

Sorø Roklub III
  • Sebastian Faber Steffensen (Sorø)

11

AFMELDTSorø Roklub I
  • Gabriel Alexander Nielsen (Sorø)
Løb 110
U15 MErgo JMErgo - Drenge Jun C årgang 05 3min - 3min
1. Afdeling 24. nov kl.:11:10

1

Roklubben Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns)

2

Roskilde Roklub I
  • Anders Lendal Holm (Roskilde)

3

Roklubben Stevns I
  • Jakob Iversen (Stevns)

4

Dragør Roklub I
  • Victor Valbro (Dragør)

5

Roklubben Stevns III
  • Nikolaj Hausman Olsen (Stevns)
Løb 111
U17 WErgo JWErgo - Piger Jun B Årgang 02 2000m - 2000m
1. Afdeling 24. nov kl.:11:20

1

Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen (Furesø)

3

Tissø Roklub I
  • Katrine Jepsen (Tissø)

4

Roskilde Roklub I
  • Caroline Munch (Roskilde)

5

Lyngby Roklub/KKL I
  • Ida Marie Reimer (Lyngby)

6

Bagsværd Roklub I
  • Astrid Højgaard (Bagsværd)

7

Silkeborg Roklub I
  • Rosa van Bergeijk (Silkeborg)
Løb 112
U17 WErgo JWErgo - Jun B Piger Årgang 03 2000m - 2000m
1. Afdeling 24. nov kl.:11:34

1

Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss (Furesø)

2

Roskilde Roklub II
  • Iben Bech (Roskilde)

3

AFMELDTRoklubben Stevns I
  • Pernille Jensen (Stevns)

4

Roskilde Roklub I
  • Anna Lendal Holm (Roskilde)
Løb 113
U17 MErgo JMErgo - Drenge Jun B Årgang 02 2000m - 2000m
1. Afdeling 24. nov kl.:11:45

1

Roforeningen KVIK I
  • Johan Søvndahl Kok (KVIK)

2

AFMELDTRoskilde Roklub I
  • Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)

3

Sorø Roklub I
  • Peter Skou ** (Sorø)

4

AFMELDTDanske Studenters Roklub III
  • Magnus Erik Timm (DSR)

5

Lyngby Roklub/KKL I
  • Bjarke Emil Liljenbøl-Borde (Lyngby)

6

Bagsværd Roklub I
  • Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd)

8

Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (Rødvig)

7

AFMELDTKøbenhavns Roklub II
  • Charlie McDonald** (København)

9

Danske Studenters Roklub I
  • Malthe Christiansen (DSR)
Løb 114
U17 MErgo JMErgo - Jun B Drenge Årgang 03 2000m - 2000m
1. Afdeling 24. nov kl.:12:00

1

Københavns Roklub I
  • Asbjørn Neumann (København)

2

Københavns Roklub I
  • Johannes Stensborg Jakobsen (København)

3

Roskilde Roklub II
  • Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)

4

Danske Studenters Roklub II
  • Casper Girke Christensen (DSR)

5

AFMELDTBagsværd Roklub I
  • Svante Witt (Bagsværd)

6

Roklubben Viking I
  • Aske Storm (Viking)

7

Næstved Roklub II
  • William Kjærgaard (Næstv.)

8

Næstved Roklub I
  • Aslak Pedersen (Næstv.)

9

Silkeborg Roklub I
  • Max Elleskov Røgild (Silkeborg)

11

Roklubben Furesø I
  • Christian Rømer (Furesø)

10

AFMELDTRoskilde Roklub I
  • Leander Kaliszan (Roskilde)
Løb 115
U19 WErgo JWErgo - Piger Jun A 2000m - 2000m
1. Afdeling 24. nov kl.:12:12

1

Bagsværd Roklub II
  • Matilde Hjorth (Bagsværd)

2

Danske Studenters Roklub II
  • Mathilde Kiilgaard (DSR)

3

Danske Studenters Roklub I
  • Astrid Bruun Fejfer (DSR)

4

Roskilde Roklub I
  • Malli Segoli (Roskilde)

5

AFMELDTBagsværd Roklub I
  • Marie Ramm (Bagsværd)

6

Roforeningen KVIK I
  • Anna Adelholm (KVIK)
Løb 116
U19 MErgo JMErgo - Drenge Jun A 2000m - 2000m
1. Afdeling 24. nov kl.:12:26

1

Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen (Sorø)

2

AFMELDTSorø Roklub II
  • Rasmus Lind (Sorø)

3

Roskilde Roklub I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)

7

Roskilde Roklub III
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde)

4

AFMELDTRoskilde Roklub II
  • Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde)

8

Korsør Roklub I
  • Marcell Nyvang (Korsør)

5

AFMELDTBagsværd Roklub II
  • Frederik Larsen (Bagsværd)

9

Bagsværd Roklub III
  • Johan Poulsen (Bagsværd)

6

AFMELDTBagsværd Roklub I
  • Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd)

10

Roskilde Roklub V
  • Julius Philipson (Roskilde)

12

Roforeningen KVIK I
  • Torbjørn Frankel (KVIK)

13

Dragør Roklub I
  • Victor Brünnich Rasmussen (Dragør)

11

AFMELDTRoforeningen KVIK/KCB I
  • Nicholas Andersen (KVIK)
Løb 118
U23 WErgo WErgo - Kvinder Sen B 2000m - 2000m
1. Afdeling 24. nov kl.:12:40

1

Næstved Roklub I
  • Anna Frimann (Næstv.)
Løb 117
U23 LWErgo LWErgo - Kvinder Sen B Let 2000m - 2000m
Indvejningkl. 10:40
1. Afdeling 24. nov kl.:12:40

1

Næstved Roklub I
  • Anne Ørsted (Næstv.)
Løb 131
40+LWErgo LMWErgo - Kvinder, veteran 40-49 år, letvægt, 2000 meter - 2000m
Indvejningkl. 10:55
1. Afdeling 24. nov kl.:12:55

1

Sorø Roklub I
  • Jeanette Emde Jensen ** (Sorø)
Løb 121
30+WErgo MWErgo - Kvinder, Masters 2000m - 2000m
1. Afdeling 24. nov kl.:12:55

1

Roforeningen KVIK I
  • Merete Martlev Jensen (KVIK)
Løb 130
40+WErgo MWErgo - Kvinder, veteran 40-49 år, 2000 meter - 2000m
1. Afdeling 24. nov kl.:12:55

1

Ringsted Roklub I
  • Mette Mandrup Kjær (Ringsted)

2

Roforeningen KVIK I
  • Sarah Lauritzen (KVIK)

3

Næstved Roklub I
  • Lisa Petersen (Næstv.)

4

Roskilde Roklub I
  • Dorthe Friis Thanning (Roskilde)

5

Uden Klub I
  • Mette Nielsen (Uden Klub)
Løb 133
50+LWErgo LMWErgo - Kvinder, veteran 50-59 år, letvægt, 2000 meter - 2000m
Indvejningkl. 10:55
1. Afdeling 24. nov kl.:12:55

1

Roforeningen KVIK I
  • Marianne Becker (KVIK)
Løb 136
70+LWErgo LMWErgo - Kvinder, veteran 70- år, 2000 meter - 2000m
Indvejningkl. 10:55
1. Afdeling 24. nov kl.:12:55

1

Sorø Roklub I
  • Ingrid Petersen (Sorø)
Løb 128
30+LMErgo LMMErgo - Mænd 30-39år letvægt 2000m - 2000m
Indvejningkl. 11:15
1. Afdeling 24. nov kl.:13:15

1

Roklubben Furesø I
  • Max Emde (Furesø)
Løb 138
40+MErgo MMErgo - Mænd, veteran 40-49 år, 2000 meter - 2000m
1. Afdeling 24. nov kl.:13:15

1

Dragør Roklub I
  • Morten Juel Hansen (Dragør)

2

Rødvig Roklub I
  • Jan Olsen (Rødvig)

3

Bagsværd Roklub I
  • Steen Nielbo (Bagsværd)
Løb 125
LMErgo LMErgo - Mænd Sen A Let 2000m - 2000m
Indvejningkl. 11:15
1. Afdeling 24. nov kl.:13:15

1

Roforeningen KVIK I
  • Mikkel Schelde (KVIK)
Løb 126
MErgo MErgo - Mænd Sen A 2000m - 2000m
1. Afdeling 24. nov kl.:13:15

1

Næstved Roklub II
  • Magnus Kamp Stagil (Næstv.)

2

Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen (DEN)

3

Næstved Roklub I
  • Frederik Wendel Madsen (Næstv.)
Løb 129
U17 W/M 4-Stafet JW/JM4-Stafet - Stafet for JUNIOR, Jun E-B 4x500m (Handicap beregningsmetode: Stafet) - 2000m
1. Afdeling 24. nov kl.:13:30

1

Sorø Roklub I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)
  • 2. Mads Christensen (Sorø)
  • 3. Malin Johansen (Sorø)
  • 4. Kirsten Taulbjerg (Sorø)

5

Sorø Roklub II
Tidshandicap : 0:02
  • 1. Frederik Juel Hansen (Dragør)
  • 2. Malthe Lund Lynæs (Sorø)
  • 3. Sebastian Faber Steffensen (Sorø)
  • 4. Johannes Ebert (Sorø)

2

Bagsværd Roklub I
Tidshandicap : 0:04
  • 1. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd)
  • 2. Alexander Aldrich (Bagsværd)
  • 3. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)
  • 4. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd)

4

Roskilde Roklub II
Tidshandicap : 0:09
  • 1. Anders Lendal Holm (Roskilde)
  • 2. Esben Friis Thanning (Roskilde)
  • 3. Marinus Bo Kofoed Jensen (Roskilde)
  • 4. William Windel Krogh (Roskilde)

6

Roskilde Roklub I
Tidshandicap : 0:23
  • 1. Anna Lendal Holm (Roskilde)
  • 2. Caroline Munch (Roskilde)
  • 3. Iben Bech (Roskilde)
  • 4. Silje Trenter (Roskilde)

3

Bagsværd Roklub III
Tidshandicap : 0:33
  • 1. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd)
  • 2. Kasper Burmeister Stokholm (Bagsværd)
  • 3. Thøger Bjerg (Bagsværd)
  • 4. Josefine Freltoft (København)

8

Roskilde Roklub/Sorø Roklub I
Tidshandicap : 1:05
  • 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)
  • 2. Aske Storm (Viking)
  • 3. August Husted Coutant (Sorø)
  • 4. Peter Skou ** (Sorø)

7

Bagsværd Roklub II
Tidshandicap : 1:09
  • 1. Elias Ellehammer (Bagsværd)
  • 2. Max Elleskov Røgild (Silkeborg)
  • 3. Astrid Højgaard (Bagsværd)
  • 4. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd)
Løb 139
40+LMErgo LMMErgo - Mænd, veteran 40-49 år, letvægt, 2000 meter - 2000m
Indvejningkl. 11:45
1. Afdeling 24. nov kl.:13:45

1

Ringsted Roklub I
  • Jákup Johansen (Ringsted)
Løb 140
50+LMErgo LMMErgo - Mænd, veteran 50-59 år,letvægt 2000 m - 2000m
Indvejningkl. 11:45
1. Afdeling 24. nov kl.:13:45

1

Team Wolfpack I
  • Peter Maack Groes (DEN)
Løb 141
50+MErgo MMErgo - Mænd, veteran 50-59 år, 2000 meter - 2000m
1. Afdeling 24. nov kl.:13:45

1

Næstved Roklub I
  • Jan Stampe Jensen (Næstv.)

4

AFMELDTRoklubben Furesø II
  • Bo Hartz (Furesø)

2

Roklubben Viking I
  • Rene Hansen (Viking)

3

Roklubben Furesø III
  • Lars Wallin (Furesø)

5

Roklubben Furesø I
  • Mikael Møller Hansen (Furesø)
Løb 142
60+MErgo MMErgo - Mænd, veteran 60-69 år, 2000 meter - 2000m
1. Afdeling 24. nov kl.:13:45

1

Maribo Roklub I
  • John Winther (Maribo)
Løb 144
70+MErgo MMErgo - Mænd, veteran 70- år, 2000 meter - 2000m
1. Afdeling 24. nov kl.:13:45

1

Middelfart Roklub I
  • Bent Bøgh Pedersen (Middelfart)
Løb 145
70+LMErgo LMMErgo - Mænd, veteran 70- år, letvægt, 2000 meter - 2000m
Indvejningkl. 11:45
1. Afdeling 24. nov kl.:13:45

1

Lyngby Roklub I
  • Hans Nøhr (Lyngby)
Løb 143
60+LMErgo LMMErgo - Mænd, veteran 60-69 år, letvægt, 2000 meter - 2000m
Indvejningkl. 11:45
1. Afdeling 24. nov kl.:13:45

1

Roklubben Furesø I
  • Ole Kongsbak (Furesø)

2

Sorø Roklub I
  • Bjarne Hjorth (Sorø)
Løb 146
U15 MErgo JMErgo - Drenge Fitness Sprint 10-14 år 200 meter - 200m
1. Afdeling 24. nov kl.:14:05

8

Roskilde Roklub IV
  • William Windel Krogh (Roskilde)

2

AFMELDTBagsværd Roklub VI
  • Mads Rubin (Bagsværd)

9

Roskilde Roklub II
  • Esben Friis Thanning (Roskilde)

11

Bagsværd Roklub IV
  • Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd)

12

Roklubben Furesø I
  • Christian Rømer (Furesø)

13

Roskilde Roklub I
  • Anders Lendal Holm (Roskilde)

14

Rødvig Roklub II
  • Magnus Rex Mainz (Rødvig)

15

Bagsværd Roklub I
  • Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)

16

Bagsværd Roklub VIII
  • Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd)

17

Roskilde Roklub III
  • Marinus Bo Kofoed Jensen (Roskilde)

22

Bagsværd Roklub III
  • Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd)

18

AFMELDTSorø Roklub I
  • Emil Biørn (Sorø)

19

AFMELDTSorø Roklub I
  • Gabriel Alexander Nielsen (Sorø)
Løb 146
U15 MErgo JMErgo - Drenge Fitness Sprint 10-14 år 200 meter - 200m
1. Afdeling 24. nov kl.:14:06

1

Rødvig Roklub I
  • Michael Kjøng Jørgensen (Rødvig)

3

Sorø Roklub III
  • Sebastian Faber Steffensen (Sorø)

4

Bagsværd Roklub I
  • Alexander Aldrich (Bagsværd)

5

Bagsværd Roklub II
  • Elias Ellehammer (Bagsværd)

6

Bagsværd Roklub VII
  • Thøger Bjerg (Bagsværd)

7

Bagsværd Roklub V
  • Kasper Burmeister Stokholm (Bagsværd)

10

Roklubben Stevns I
  • Nikolaj Hausman Olsen (Stevns)

20

Sorø Roklub II
  • August Husted Coutant (Sorø)

21

Roklubben Stevns III
  • Jakob Iversen (Stevns)

23

Roklubben Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns)

24

Roklubben Stevns IV
  • August Riis Poulsen (Stevns)
Løb 148
U17 MErgo JMErgo - Drenge Fitness Sprint 15-16 år 200 meter - 200m
1. Afdeling 24. nov kl.:14:15

1

Bagsværd Roklub IV
  • Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd)

2

Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (Rødvig)

3

Danske Studenters Roklub II
  • Casper Girke Christensen (DSR)

4

AFMELDTBagsværd Roklub VIII
  • Svante Witt (Bagsværd)

5

Silkeborg Roklub I
  • Max Elleskov Røgild (Silkeborg)

6

Danske Studenters Roklub I
  • Malthe Christiansen (DSR)

7

Næstved Roklub II
  • William Kjærgaard (Næstv.)

8

Næstved Roklub I
  • Aslak Pedersen (Næstv.)

9

Lyngby Roklub/KKL I
  • Bjarke Emil Liljenbøl-Borde (Lyngby)

10

AFMELDTRoskilde Roklub I
  • Leander Kaliszan (Roskilde)

11

Roklubben Viking I
  • Aske Storm (Viking)
Løb 149
U17 WErgo JWErgo - Piger Fitness Sprint 15-16 år 200 meter - 200m
1. Afdeling 24. nov kl.:14:20

1

Rødvig Roklub I
  • Julie Munch (Rødvig)

2

Bagsværd Roklub I
  • Astrid Højgaard (Bagsværd)

3

Roskilde Roklub II
  • Iben Bech (Roskilde)

4

Roskilde Roklub I
  • Anna Lendal Holm (Roskilde)

5

Silkeborg Roklub I
  • Rosa van Bergeijk (Silkeborg)

6

Roskilde Roklub III
  • Caroline Munch (Roskilde)

8

Lyngby Roklub/KKL I
  • Ida Marie Reimer (Lyngby)

9

Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss (Furesø)

11

Roklubben Furesø II
  • Kristine Søndergård Hansen (Furesø)

10

AFMELDTRoklubben Stevns I
  • Pernille Jensen (Stevns)
Løb 150
U19 MErgo JMErgo - Drenge Fitness Sprint 17-18 år 200 meter - 200m
1. Afdeling 24. nov kl.:14:25

1

Tissø Roklub III
  • Victor Rossing (Tissø)

2

Roforeningen KVIK I
  • Torbjørn Frankel (KVIK)

3

Tissø Roklub II
  • Ramus Thai Andersen (Tissø)

4

AFMELDTBagsværd Roklub I
  • Frederik Larsen (Bagsværd)

5

Bagsværd Roklub II
  • Johan Poulsen (Bagsværd)

6

Tissø Roklub I
  • Asbjørn Thai Andersen (Tissø)

7

Korsør Roklub I
  • Marcell Nyvang (Korsør)

8

AFMELDTBagsværd Roklub III
  • Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd)
Løb 152
MErgo MErgo - Herrer Fitness Sprint 200 meter - 200m
1. Afdeling 24. nov kl.:14:32

1

Næstved Roklub I
  • Frederik Wendel Madsen (Næstv.)

2

Rødvig Roklub IV
  • Benjamin Joensen (Rødvig)

3

Næstved Roklub II
  • Magnus Kamp Stagil (Næstv.)

4

Uden Klub I
  • Lasse Laage Christiansen (Uden Klub)

5

Rødvig Roklub II
  • Tommy Knudsen (Rødvig)

6

Rødvig Roklub V
  • Michael Mainz (Rødvig)

7

Rødvig Roklub III
  • Kim Knudsen (Rødvig)

8

Roklubben Furesø I
  • Mikael Møller Hansen (Furesø)

9

Rødvig Roklub I
  • Jan Olsen (Rødvig)
Løb 151
U19 WErgo JWErgo - Piger Fitness Sprint 17-18 år 200 meter - 200m
1. Afdeling 24. nov kl.:14:35

1

AFMELDTBagsværd Roklub III
  • Marie Ramm (Bagsværd)

2

Bagsværd Roklub I
  • Christine Amalie Meinert Cardel (Bagsværd)

3

Danske Studenters Roklub I
  • Mathilde Kiilgaard (DSR)

4

Bagsværd Roklub II
  • Matilde Hjorth (Bagsværd)
Løb 153
WErgo WErgo - Damer Fitness Sprint 200 meter - 200m
1. Afdeling 24. nov kl.:14:38

1

Uden Klub I
  • Mette Nielsen (Uden Klub)

2

Næstved Roklub I
  • Anna Frimann (Næstv.)

3

Næstved Roklub II
  • Anne Ørsted (Næstv.)
Løb 154
W/M 4-Stafet W/M4-Stafet - Stafet for klubhold, 4 x 500 meter (Handicap beregningsmetode: Stafet) - 2000m
1. Afdeling 24. nov kl.:14:55

6

Sorø Roklub I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Bjarne Hjorth (Sorø)
  • 2. Ingrid Petersen (Sorø)
  • 3. Jeanette Emde Jensen ** (Sorø)
  • 4. Peter Lindblom (Sorø)

4

Roklubben Furesø I
Tidshandicap : 0:24
  • 1. Kristine Søndergård Hansen (Furesø)
  • 2. Christian Rømer (Furesø)
  • 3. Clara Hornnæss (Furesø)
  • 4. Ole Kongsbak (Furesø)

1

Tissø Roklub I
Tidshandicap : 0:28
  • 1. Katrine Jepsen (Tissø)
  • 2. Magnus Jepsen (Tissø)
  • 3. Sabrina Christiansen (Tissø)
  • 4. Victor Rossing (Tissø)

10

Bagsværd Roklub I
Tidshandicap : 0:37
  • 1. Christine Amalie Meinert Cardel (Bagsværd)
  • 2. Marie Ramm (Bagsværd)
  • 3. Matilde Hjorth (Bagsværd)
  • 4. Johan Poulsen (Bagsværd)

7

Roforeningen KVIK I
Tidshandicap : 0:40
  • 1. Anna Adelholm (KVIK)
  • 2. Torbjørn Frankel (KVIK)
  • 3. Johan Søvndahl Kok (KVIK)
  • 4. Marianne Becker (KVIK)

8

Danske Studenters Roklub I
Tidshandicap : 0:40
  • 1. Astrid Bruun Fejfer (DSR)
  • 2. Mathilde Kiilgaard (DSR)
  • 3. Malthe Christiansen (DSR)
  • 4. Casper Girke Christensen (DSR)

2

Rødvig Roklub I
Tidshandicap : 1:02
  • 1. Michael Mainz (Rødvig)
  • 2. Jan Olsen (Rødvig)
  • 3. Julie Munch (Rødvig)
  • 4. Frederikke Munch (Rødvig)

5

Næstved Roklub II
Tidshandicap : 1:06
  • 1. Anna Frimann (Næstv.)
  • 2. Jan Stampe Jensen (Næstv.)
  • 3. Frederik Wendel Madsen (Næstv.)
  • 4. William Kjærgaard (Næstv.)

3

Næstved Roklub I
Tidshandicap : 1:09
  • 1. Aslak Pedersen (Næstv.)
  • 2. Anne Ørsted (Næstv.)
  • 3. Morten Thorving (Næstv.)
  • 4. Magnus Kamp Stagil (Næstv.)

9

Roskilde Roklub I
Tidshandicap : 1:16
  • 1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)
  • 2. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde)
  • 3. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)
  • 4. Julius Philipson (Roskilde)