Startliste - Sjællandske Mesterskaber 2019

Løb 102
U11 WErgo JDWErgo - JUN ÅRGANG 10 eller yngre 2MIN mix - 2min
1. Afdeling 23. nov kl.:10:30

Rødvig I
  • Josefine Munch (Rødvig)

Rødvig
  • Juliane Hoffmann Hansen (Rødvig)
Løb 103
U11 WErgo JDWErgo - Piger Jun E årgang 09+10 2min - 2min
1. Afdeling 23. nov kl.:10:30

Rødvig I
  • Sara Blacharczyk (Rødvig)
Løb 104
U11 MErgo JDMErgo - Drenge Jun E årgang 09+10 2min - 2min
1. Afdeling 23. nov kl.:10:30

Rødvig I
  • Noa Jakobsen (Rødvig)

Dragør I
  • Gustav Juel Hansen (Dragør)
Løb 105
U13 WErgo JDWErgo - Piger Jun D årgang 07+08 2min - 2min
1. Afdeling 23. nov kl.:10:35

Stevns I
  • Anna Iversen (Stevns)

Bagsværd I
  • Cecilia Kroll (Bagsværd)

Sønderborg I
  • Kjestine Toft Hamberg (Sønderborg)

Bagsværd II
  • Frida Elleberg Møller (Bagsværd)

Sorø I
  • Frederikke Aagaard (Sorø)

Sorø II
  • Sofie Steffensen (Sorø)

Sorø III
  • Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)

Uden Klub I
  • Jóhanna J. Johansen (Uden Klub)
Løb 106
U13 MErgo JDMErgo - Drenge Jun D årgang 07+08 2min - 2min
1. Afdeling 23. nov kl.:10:35

Sorø I
  • Johannes Ebert (Sorø)

Bagsværd I
  • Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)

Bagsværd II
  • Storm Genet (Bagsværd)
Løb 107
U15 WErgo JCWErgo - Piger Jun C årgang 05 4min - 4min
1. Afdeling 23. nov kl.:10:40

Sorø I
  • Malin Johansen (Sorø)

Ringsted I
  • Maria J. Johansen (Ringsted)

Dragør I
  • Nathalie Bruun (Dragør)

Bagsværd I
  • Hannah Thrane (Bagsværd)
Løb 108
U15 WErgo JCWErgo - Piger Jun C årgang 06 3min - 3min
1. Afdeling 23. nov kl.:10:45

Sønderborg I
  • Line Engholm Jensen (Sønderborg)

Stevns I
  • Isabella Bache (Stevns)

Sorø I
  • Dina Poulsen (Sorø)

Roskilde I
  • Silje Trenter (Roskilde)
Løb 109
U15 MErgo JCMErgo - Drenge Jun C årgang 05 4min - 4min
1. Afdeling 23. nov kl.:10:50

Stevns I
  • Nikolaj Hausman Olsen (Stevns)

Bagsværd I
  • Jeppe Dolmer Nielsen (Bagsværd)

Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns)

Bagsværd II
  • Jakob Lynbech (Bagsværd)

Stevns III
  • Jakob Iversen (Stevns)

KVIK I
  • Joachim Moi Romero (KVIK)

KVIK II
  • Christian Dael Antonius (KVIK)

KVIK III
  • Emil Thim Nielsen (KVIK)

Roskilde I
  • Storm Phillipsen (Roskilde)
Løb 110
U15 MErgo JCMErgo - Drenge Jun C årgang 06 3min - 3min
1. Afdeling 23. nov kl.:10:55

Dragør II
  • Magnus Bang (Dragør)

Næstv. I
  • Christoffer Jeppesen Koppel (Næstv.)

Roskilde I
  • Esben Friis Thanning (Roskilde)

Sorø
  • Emil Jelstrup (Sorø)

Roskilde II
  • Marinus Bo Kofoed Jensen (Roskilde)

Sorø II
  • Valdemar Vilhelmsen (Sorø)

Bagsværd IV
  • Karl Heuer (Bagsværd)

Bagsværd I
  • Aske Saltbæk (Bagsværd)

Stevns I
  • August Riis Poulsen (Stevns)

Bagsværd II
  • Theis Wolfram (Bagsværd)

Dragør I
  • Frederik Juel Hansen (Dragør)

Bagsværd III
  • Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd)
Løb 111
U17 WErgo JBWErgo - Piger Jun B Årgang 03 2000m - 2000m
1. Afdeling 23. nov kl.:11:00

KVIK I
  • Clara Hornnæss (KVIK)
Løb 112
U17 WErgo JBWErgo - Jun B Piger Årgang 04 2000m - 2000m
1. Afdeling 23. nov kl.:11:00

Sorø I
  • Smilla Post-Kallenbach (Sorø)

Bagsværd I
  • Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd)

København I
  • Josefine Freltoft (København)

Sønderborg I
  • Anna Nyegaard Jensen (Sønderborg)
Løb 113
U17 MErgo JBMErgo - Drenge Jun B Årgang 03 2000m - 2000m
1. Afdeling 23. nov kl.:11:12

DSR I
  • Casper Girke Christensen (DSR)

København I
  • Nikolaj Juul Damkjer (København)

Sønderborg II
  • Tobias Nørgaard (Sønderborg)

KVIK I
  • Alexander Vilstrup Christensen (KVIK)

Næstv. II
  • Aslak Pedersen (Næstv.)
Løb 114
U17 MErgo JBMErgo - Jun B Drenge Årgang 04 2000m - 2000m
1. Afdeling 23. nov kl.:11:12

Bagsværd II
  • Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd)

København I
  • Villads Svane Hansen (København)

Sønderborg I
  • Henrik Sørensen (Sønderborg)

Sorø II
  • Sebastian Faber Steffensen (Sorø)

Lyngby I
  • Christian Runge (Lyngby)

Roskilde I
  • William Windel Krogh (Roskilde)

Bagsværd I
  • Mads Rubin (Bagsværd)
Løb 115
U19 WErgo JWErgo - Piger Jun A 2000m - 2000m
1. Afdeling 23. nov kl.:11:24

Bagsværd III
  • Nikoline Kroll (Bagsværd)

KVIK I
  • Anna Adelholm (KVIK)

Roskilde I
  • Caroline Munch (Roskilde)

Roskilde II
  • Ingrid Bo Andersen (Roskilde)

Bagsværd I
  • Astrid Højgaard (Bagsværd)

Bagsværd II
  • Emma Braad Olesen (Bagsværd)
Løb 119
LWErgo LWErgo - Kvinder Sen A Let 2000m - 2000m
Indvejningkl. 09:36
1. Afdeling 23. nov kl.:11:36

Næstv. I
  • Anne Ørsted (Næstv.)
Løb 120
WErgo WErgo - Kvinder Sen A 2000m - 2000m
1. Afdeling 23. nov kl.:11:36

KVIK I
  • Kristine Van der Keur (KVIK)
Løb 116
U19 MErgo JMErgo - Drenge Jun A 2000m - 2000m
1. Afdeling 23. nov kl.:11:48

DSR I
  • Christoffer Erik Timm (DSR)

DSR II
  • Malthe Christiansen (DSR)

Næstv. I
  • William Kjærgaard (Næstv.)

DSR III
  • Magnus Erik Timm (DSR)

Sorø I
  • Rasmus Lind (Sorø)

Roskilde I
  • Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)

Sorø III
  • Peter Skou ** (Sorø)

Viking I
  • Aske Storm (Viking)

KVIK I
  • Johan Søvndahl Kok (KVIK)

Roskilde II
  • Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)

KVIK II
  • Albert Martin Ebersbach (KVIK)

København I
  • Charlie McDonald** (København)
Løb 121
30+WErgo MWErgo - Kvinder, Masters 2000m - 2000m
1. Afdeling 23. nov kl.:12:10

DSR I
  • Lea Rebecca Thyregod Halkier (DSR)
Løb 130
40+WErgo MWErgo - Kvinder, veteran 40-49 år, 2000 meter - 2000m
1. Afdeling 23. nov kl.:12:10

Uden Klub I
  • Mette Nielsen (Uden Klub)

Ringsted I
  • Mette Mandrup Kjær (Ringsted)

Roskilde I
  • Dorthe Friis Thanning (Roskilde)
Løb 133
50+LWErgo LMWErgo - Kvinder, veteran 50-59 år, letvægt, 2000 meter - 2000m
Indvejningkl. 10:10
1. Afdeling 23. nov kl.:12:10

KVIK I
  • Marianne Becker (KVIK)
Løb 132
50+WErgo MWErgo - Kvinder, veteran 50-59 år, 2000 meter - 2000m
1. Afdeling 23. nov kl.:12:10

Køge R I
  • Mai-Britt Bille (Køge R)

Sorø I
  • Jeanette Emde Jensen ** (Sorø)
Løb 125
LMErgo LMErgo - Mænd Sen A Let 2000m - 2000m
Indvejningkl. 10:25
1. Afdeling 23. nov kl.:12:25

DSR I
  • Tais Bjerregaard (DSR)

KVIK I
  • Mikkel Schelde (KVIK)
Løb 116
MErgo MErgo - Drenge Jun A 2000m - 2000m
1. Afdeling 23. nov kl.:12:25

DSR I
  • Castor Valbum Rasmussen (DSR)

Bagsværd I
  • Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd)

Næstv. I
  • Frederik Wendel Madsen (Næstv.)

Næstv. II
  • Magnus Kamp Stagil (Næstv.)

Næstv. III
  • Morten Jørgensen (Næstv.)

KVIK II
  • Torbjørn Frankel (KVIK)
Løb 126
Køn ikke angivet Ergo WErgo - MOTION 1000 M - 1000m
A Finale 23. nov kl.:12:37

Ringsted I
  • Anne Mette Christiansen (Ringsted)

Rødvig I
  • Anja Mainz (Rødvig)

Køge R I
  • Heidi Lundgaard (Køge R)
Løb 138
40+MErgo MMErgo - Mænd, veteran 40-49 år, 2000 meter - 2000m
1. Afdeling 23. nov kl.:12:45

KVIK I
  • Mark van Herk (KVIK)

Rødvig I
  • Jan Olsen (Rødvig)

Rødvig II
  • Michael Mainz (Rødvig)

Bagsværd I
  • Steen Nielbo (Bagsværd)
Løb 139
40+LMErgo LMMErgo - Mænd, veteran 40-49 år, letvægt, 2000 meter - 2000m
Indvejningkl. 10:45
1. Afdeling 23. nov kl.:12:45

Sorø I
  • Christian Mølvig (Sorø)

Ringsted I
  • Jákup Johansen (Ringsted)
Løb 140
50+LMErgo LMMErgo - Mænd, veteran 50-59 år,letvægt 2000 m - 2000m
Indvejningkl. 10:45
1. Afdeling 23. nov kl.:12:45

Team Wolfpack I
  • Peter Maack Groes (DEN)

Køge R I
  • Jens Gliese (Køge R)
Løb 141
50+MErgo MMErgo - Mænd, veteran 50-59 år, 2000 meter - 2000m
1. Afdeling 23. nov kl.:12:57

Viking I
  • Rene Hansen (Viking)

Næstv. I
  • Jan Stampe Jensen (Næstv.)

Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  • Martin Mario Jelani (DEN)

Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen (DEN)

Ringsted I
  • Kim Dahl Andersen (Ringsted)
Løb 142
60+MErgo MMErgo - Mænd, veteran 60-69 år, 2000 meter - 2000m
1. Afdeling 23. nov kl.:12:57

Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen (Horsens)

Maribo I
  • John Winther (Maribo)
Løb 145
70+LMErgo LMMErgo - Mænd, veteran 70- år, letvægt, 2000 meter - 2000m
Indvejningkl. 10:57
1. Afdeling 23. nov kl.:12:57

Lyngby I
  • Hans Nøhr (Lyngby)

Sorø I
  • Jørgen Bay Simonsen (Sorø)
Løb 129
U17 W/M 4-Stafet JBW/JBM4-Stafet - Stafet for JUNIOR, Jun E-B 4x500m - 2000m
1. Afdeling 23. nov kl.:13:20

Sorø
  • 1. Dina Poulsen (Sorø)
  • 2. Frederikke Aagaard (Sorø)
  • 3. Emil Jelstrup (Sorø)
  • 4. Valdemar Vilhelmsen (Sorø)

Bagsværd I
  • 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)
  • 2. Jeppe Dolmer Nielsen (Bagsværd)
  • 3. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd)
  • 4. Storm Genet (Bagsværd)

Bagsværd/København I
  • 1. Aske Saltbæk (Bagsværd)
  • 2. Cecilia Kroll (Bagsværd)
  • 3. Jakob Lynbech (Bagsværd)
  • 4. Josefine Freltoft (København)

Bagsværd/Sorø
  • 1. Smilla Post-Kallenbach (Sorø)
  • 2. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd)
  • 3. Sofie Steffensen (Sorø)
  • 4. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)

Bagsværd III
  • 1. Hannah Thrane (Bagsværd)
  • 2. Karl Heuer (Bagsværd)
  • 3. Mads Rubin (Bagsværd)
  • 4. Theis Wolfram (Bagsværd)

Roskilde I
  • 1. Esben Friis Thanning (Roskilde)
  • 2. Marinus Bo Kofoed Jensen (Roskilde)
  • 3. Storm Phillipsen (Roskilde)
  • 4. William Windel Krogh (Roskilde)

KVIK I
  • 1. Joachim Moi Romero (KVIK)
  • 2. Christian Dael Antonius (KVIK)
  • 3. Emil Thim Nielsen (KVIK)
  • 4. Alexander Vilstrup Christensen (KVIK)
Løb 146
U15 MErgo JCMErgo - Drenge Fitness Sprint 10-14 år 200 meter - 200m
1. Afdeling 23. nov kl.:13:35

Bagsværd I
  • Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)

Sorø
  • Emil Jelstrup (Sorø)

Bagsværd II
  • Karl Heuer (Bagsværd)

Sorø III
  • Valdemar Vilhelmsen (Sorø)

Bagsværd III
  • Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd)

Sorø IV
  • Johannes Ebert (Sorø)

Bagsværd V
  • Aske Saltbæk (Bagsværd)

Stevns I
  • August Riis Poulsen (Stevns)

Bagsværd VI
  • Storm Genet (Bagsværd)

Rødvig I
  • Noa Jakobsen (Rødvig)

Bagsværd VII
  • Theis Wolfram (Bagsværd)

Næstv. I
  • Christoffer Jeppesen Koppel (Næstv.)
Løb 146
U15 MErgo JCMErgo - Drenge Fitness Sprint Årgang 2005 - 200m
1. Afdeling 23. nov kl.:13:40

Sorø I
  • Jonas Lindegaard (Sorø)

Stevns II
  • Jakob Iversen (Stevns)

KVIK II
  • Christian Dael Antonius (KVIK)

Stevns III
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns)

KVIK III
  • Emil Thim Nielsen (KVIK)

Stevns IV
  • Nikolaj Hausman Olsen (Stevns)

Bagsværd IV
  • Jeppe Dolmer Nielsen (Bagsværd)

KVIK I
  • Joachim Moi Romero (KVIK)

Bagsværd VIII
  • Jakob Lynbech (Bagsværd)
Løb 147
U15 WErgo JCWErgo - Piger Fitness Sprint 10-14 år 200 meter - 200m
1. Afdeling 23. nov kl.:13:45

Sorø III
  • Sofie Steffensen (Sorø)

Stevns I
  • Anna Iversen (Stevns)

Rødvig I
  • Sara Blacharczyk (Rødvig)

Rødvig II
  • Juliane Hoffmann Hansen (Rødvig)

Rødvig III
  • Josefine Munch (Rødvig)

Bagsværd I
  • Cecilia Kroll (Bagsværd)

Sorø II
  • Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)
Løb 147
U15 WErgo JCWErgo - Piger Fitness Sprint Årgang 05+06 - 200m
1. Afdeling 23. nov kl.:13:50

Stevns II
  • Isabella Bache (Stevns)

Sorø I
  • Malin Johansen (Sorø)

Sorø V
  • Liva Østergaard Nielsen (Sorø)

Ringsted I
  • Maria J. Johansen (Ringsted)

Bagsværd II
  • Hannah Thrane (Bagsværd)

Sorø IV
  • Dina Poulsen (Sorø)
Løb 148
U17 MErgo JBMErgo - Drenge Fitness Sprint 15-16 år 200 meter - 200m
1. Afdeling 23. nov kl.:13:55

KVIK I
  • Alexander Vilstrup Christensen (KVIK)

Næstv. I
  • William Kjærgaard (Næstv.)

Næstv. II
  • Aslak Pedersen (Næstv.)

Bagsværd II
  • Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd)

Bagsværd I
  • Mads Rubin (Bagsværd)
Løb 149
U17 WErgo JBWErgo - Piger Fitness Sprint 15-16 år 200 meter - 200m
1. Afdeling 23. nov kl.:14:00

Sorø I
  • Smilla Post-Kallenbach (Sorø)

Bagsværd I
  • Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd)

KVIK I
  • Clara Hornnæss (KVIK)

Rødvig I
  • Julie Munch (Rødvig)
Løb 150
U19 MErgo JMErgo - Drenge Fitness Sprint 17-18 år 200 meter - 200m
1. Afdeling 23. nov kl.:14:05

KVIK I
  • Albert Martin Ebersbach (KVIK)

Viking I
  • Aske Storm (Viking)

Bagsværd I
  • Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd)
Løb 152
MErgo MErgo - Herrer Fitness Sprint 200 meter - 200m
1. Afdeling 23. nov kl.:14:10

Næstv. III
  • Morten Jørgensen (Næstv.)

KVIK II
  • Kelvin Yeung (KVIK)

Køge R I
  • Jens Gliese (Køge R)

Næstv. I
  • Magnus Kamp Stagil (Næstv.)

Næstv. II
  • Frederik Wendel Madsen (Næstv.)

Rødvig I
  • Jan Olsen (Rødvig)

Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen (Horsens)

Rødvig II
  • Michael Mainz (Rødvig)

Uden Klub I
  • Lasse Laage Christiansen (Uden Klub)

Rødvig III
  • Tommy Knudsen (Rødvig)

KVIK I
  • Carl Traff (KVIK)
Løb 151
U19 WErgo JWErgo - Piger Fitness Sprint 17-18 år 200 meter - 200m
1. Afdeling 23. nov kl.:14:15

Roskilde I
  • Caroline Munch (Roskilde)

Bagsværd I
  • Astrid Højgaard (Bagsværd)

Bagsværd II
  • Emma Braad Olesen (Bagsværd)

KVIK I
  • Clara Hornnæss (KVIK)
Løb 153
WErgo WErgo - Damer Fitness Sprint 200 meter - 200m
1. Afdeling 23. nov kl.:14:20

Køge R II
  • Mai-Britt Bille (Køge R)

Uden Klub I
  • Mette Nielsen (Uden Klub)

KVIK I
  • Kristine Van der Keur (KVIK)

Næstv. I
  • Anne Ørsted (Næstv.)

Rødvig I
  • Anja Mainz (Rødvig)

Køge R I
  • Heidi Lundgaard (Køge R)
Løb 154
W/M 4-Stafet W/M4-Stafet - Stafet for klubhold, 4 x 500 meter - 2000m
1. Afdeling 23. nov kl.:14:35

Næstv.
  • 1. Anne Ørsted (Næstv.)
  • 2. Frederik Wendel Madsen (Næstv.)
  • 3. Magnus Kamp Stagil (Næstv.)
  • 4. William Kjærgaard (Næstv.)

Ringsted II
  • 1. Anne Mette Christiansen (Ringsted)
  • 2. Vibeke Rode (Ringsted)
  • 3. Helle Silvestre (Ringsted)
  • 4. Mette Mandrup Kjær (Ringsted)

Bagsværd I
  • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd)
  • 2. Emma Braad Olesen (Bagsværd)
  • 3. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd)
  • 4. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd)

Roskilde I
  • 1. Silje Trenter (Roskilde)
  • 2. Simone Sørensen (Roskilde)
  • 3. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)
  • 4. Ingrid Bo Andersen (Roskilde)

Næstv.
  • 1. Christoffer Jeppesen Koppel (Næstv.)
  • 2. Aslak Pedersen (Næstv.)
  • 3. Anne Ørsted (Næstv.)
  • 4. William Kjærgaard (Næstv.)

Sorø II
  • 1. Bjarne Hjorth (Sorø)
  • 2. Jeanette Emde Jensen ** (Sorø)
  • 3. Christian Mølvig (Sorø)
  • 4. Peter Carstens (Sorø)

Sorø
  • 1. Rasmus Lind (Sorø)
  • 2. Peter Skou ** (Sorø)
  • 3. Jørgen Bay Simonsen (Sorø)
  • 4. Sebastian Faber Steffensen (Sorø)

DSR I
  • 1. Castor Valbum Rasmussen (DSR)
  • 2. Lea Rebecca Thyregod Halkier (DSR)
  • 3. Peter Maack Groes (DSR)
  • 4. Tais Bjerregaard (DSR)

KVIK
  • 1. Clara Hornnæss (KVIK)
  • 2. Kelvin Yeung (KVIK)
  • 3. Carl Traff (KVIK)
  • 4. Johan Søvndahl Kok (KVIK)

Ringsted I
  • 1. Jákup Johansen (Ringsted)
  • 2. Steffen Feddersen (Ringsted)
  • 3. Kim Dahl Andersen (Ringsted)
  • 4. Claus Solmer-Jørgensen (Ringsted)