TU-cup

Talentudviklingscup’en, eller i daglig tale TU Cup’en er DFfR’s landsdækkende turnering for Junior C og B roere.

Læs alt om TU-cup (reglement heatordning osv.)

Herunder ses den øjeblikkelige stilling i TU Cup’en

Hvis en roer har roet mere end de tilladte to løb på en dag, så er det point i 4x som bliver ignoreret.

Piger Jun C

Copenhagen RegattaSorø Regatta / Junior NM/ Nordic MasterPoint
#Navn1X2X4X1X2X4X1X2X4XSum
1Marie Lie Schmidt
(Lyngby Roklub)
1618161834
2Astrid Aviaja Kjærulff
(Bagsværd Roklub)
1618161834
3Hedvig Højberg
(Bagsværd Roklub)
1618161834
4Esther Galster-Hansen
(Bagsværd Roklub)
1418141832
5Signe Hvelplund Lambertsen
(Bagsværd Roklub)
1418141832
6Melody Harati
(Hadsund Roklub)
181818
7Sofie Thea Kornbeck
(Lyngby Roklub)
181818
8Elisabeth Grydehøj Stobbe
(Københavns Roklub)
141414
9Nicoline Walgren Vedel
(Rødvig Roklub)
121212
10Freja Bonderup Hesby
(Odense Roklub)
101010

Drenge Jun C

Copenhagen RegattaSorø Regatta / Junior NM/ Nordic MasterPoint
#Navn1X2X4X1X2X4X1X2X4XSum
1Gustav Bach Sørensen
(Lyngby Roklub)
1818181836
2Oliver Brinkløv
(Lyngby Roklub)
181818
3Alex Sgrumala
(Odense Roklub)
161616
4Simon Hartvig Schousboe
(Roforeningen KVIK)
141414
5Mathias Tipsmark
(Sorø Roklub)
121212

Piger Jun B

Copenhagen RegattaSorø Regatta / Junior NM/ Nordic MasterPoint
#Navn1X2X4X1X2X4X1X2X4XSum
1Marie Saxtoft Jørgensen
(Bagsværd Roklub)
1818181836
2Amalie Thal-Drexel
(Bagsværd Roklub)
1818181836
3Thea Marie Noe
(Jels Roklub)
1616161632
4Celine Nielsen
(Jels Roklub)
1616161632
5Marie Louise Raahauge Avnsø
(Bagsværd Roklub)
1418141832
6Sigrid Lindquist
(Bagsværd Roklub)
1418141832
7Freja Junkuhn Dehli
(Odense Roklub)
1412141226
8Dicte Fyhn
(Jels Roklub)
81681624
9Sara Lendal Holm
(Roskilde Roklub)
1014101424
10Andrea Nicolaisen Jensen
(Jels Roklub)
81681624
11Elisabeth Udsen Lundstedt
(Roskilde Roklub)
1014101424
12Katarina Kirkegaard
(Holstebro Roklub)
61461420
13Vigga Hjortkær Nørgaard
(Holstebro Roklub)
61461420
14Elisabeth Grydehøj Stobbe
(Københavns Roklub)
181818
15Liv Dolmer
(Bagsværd Roklub)
161616
16Maya Majeed
(Aarhus Roklub)
121212
17Louise klingenberg Haussmann
(Odense Roklub)
121212
18Caroline Lindskov Hessellund
(Hadsund Roklub)
101010
19Clara Mikkelsen
(Odder Roklub)
888
20Rosa Gerdes Nielsen
(Hadsund Roklub)
666
21Emmelie Brinkløv
(Lyngby Roklub)
444
22Andrea Bork Terkelsen
(Lyngby Roklub)
444
23Astrid Hebsgaard Steinmetz
(Sorø Roklub)
222
24Malou Skov Pedersen
(Sorø Roklub)
222

Drenge Jun B

Copenhagen RegattaSorø Regatta / Junior NM/ Nordic MasterPoint
#Navn1X2X4X1X2X4X1X2X4XSum
1Thorleif Østergaard Martensen
(Odense Roklub)
18181618181652
2Albert Andersen
(Roskilde Roklub)
1618161834
3Matias Guala Krage
(Odense Roklub)
1816181634
4Magnus Werner Foldager
(Roskilde Roklub)
1618161834
5Rainer Kaliszan
(Roskilde Roklub)
1418141832
6Thomas Andersen
(Rødvig Roklub)
1614161430
7Aksel Mikkelsen
(Odder Roklub)
1016101626
8Mikkel Madsen
(Holstebro Roklub)
1214121426
9Jeppe Bredvig Emtkjær
(Holstebro Roklub)
1214121426
10Frederik Amby Jensen
(Odder Roklub)
1016101626
11Oliver Ottow
(Holstebro Roklub)
81481422
12Malthe Baltser
(Holstebro Roklub)
81481422
13August Antonsen
(Roskilde Roklub)
181818
14Johan Beck Grønskov
(Lyngby Roklub)
141414
15Aksel Kragh
(Odder Roklub)
121212
16Marius Alstrup
(Roklubben Ægir)
101010

Total

KlubJun C PigerJun C drengeJun B pigerJunior B drengeTotal
Bagsværd Roklub13201520284
Lyngby Roklub5254814128
Københavns Roklub14018032
Rødvig Roklub12003042
Hadsund Roklub18016034
Odense Roklub10163886150
Roforeningen KVIK0140014
Sorø Roklub0124016
Holstebro Roklub004096136
Roskilde Roklub0048118166
Jels Roklub001120112
Odder Roklub0086472
Aarhus Roklub0012012
Roklubben Ægir0001010