TU-cup

Talentudviklingscup’en, eller i daglig tale TU Cup’en er DFfR’s landsdækkende turnering for Junior C og B roere.

Læs alt om TU-cup (reglement heatordning osv.)

Herunder ses den øjeblikkelige stilling i TU Cup’en

Hvis en roer har roet mere end de tilladte to løb på en dag, så er det point i 4x som bliver ignoreret.

Piger Jun C

Holstebro Regatta - ÅrgangsmesterskaberAarhus Open Regatta 2020Point
#Navn1X2X4X1X2X4X1X2X4XSum
1Mejse Østergaard Nielsen
(Sorø Roklub)
1818181836
2Isabella Bache
(Roklubben Stevns)
1418141832
3Mai Søgaard Hvilsom
(Holstebro Roklub)
1616161632
4Anna Bosnes
(Holstebro Roklub)
1614161430
5Sarah Aslak Gilberg
(Holstebro Roklub)
1416141630
6Anna Iversen
(Roklubben Stevns)
1018101828
7Naja Lübeck
(Hadsund Roklub)
1612161228
8Anna Skovdam
(Holstebro Roklub)
1216121628
9My Alberte Schaaf
(Holstebro Roklub)
1414141428
10Ella Hjortkær Nørgaard
(Holstebro Roklub)
1214121426
11Silje Trenter
(Roskilde Roklub)
61861824
12Josefine Antoinette Brink
(Hadsund Roklub)
1012101222
13Celine Rohde Bruun Hansen
(Hadsund Roklub)
1012101222
14Dina Poulsen
(Sorø Roklub)
181818
15Cille Hougaard
(Hadsund Roklub)
61261218
16Selma Iversen
(Sorø Roklub)
181818
17Naja Noer Normann Andersen
(Holstebro Roklub)
161616
18Caroline Fredslund Sørensen
(Holstebro Roklub)
141414
19Bjørk Kallesøe
(Odense Roklub)
121212
20Ida Haaning
(Jels Roklub)
282810
21Clare Muff Fyhn
(Jels Roklub)
282810
22Maja Sejersen
(Dragør Roklub)
888
23Victoria Clara Brink
(Hadsund Roklub)
666
24Frederikke Aagaard
(Sorø Roklub)
444
25Celina Juhl
(Sorø Roklub)
444
26Kirsten Taulbjerg
(Holstebro Roklub)
444
27Nanna Bardram Kehr
(Bagsværd Roklub)
222
28Lise Harling Voxnæs Waarst
(Bagsværd Roklub)
222

Drenge Jun C

Holstebro Regatta - ÅrgangsmesterskaberAarhus Open Regatta 2020Point
#Navn1X2X4X1X2X4X1X2X4XSum
1Jens Pedersen
(Holstebro Roklub)
1818181836
2Simon Madsen
(Holstebro Roklub)
1618161834
3Andreas Bork Kristensen
(Holstebro Roklub)
1618161834
4Mads Christensen
(Sorø Roklub)
1614161430
5Frederik Juel Hansen
(Dragør Roklub)
1214121426
6Sigurd Rindom Poulsen
(Bagsværd Roklub)
1016101626
7Noah Baltser Lyngaard
(Holstebro Roklub)
1014101424
8Kasper Søndergaard
(Holstebro Roklub)
1014101424
9Buster Kiilerich Madsen
(Bagsværd Roklub)
61661622
10William Lemming
(Holstebro Roklub)
41841822
11Valdemar Vilhelmsen
(Sorø Roklub)
181818
12Emil Jelstrup
(Sorø Roklub)
181818
13Aske Saltbæk
(Bagsværd Roklub)
161616
14Nikolaj Krogh Simonsen
(Bagsværd Roklub)
161616
15August Riis Poulsen
(Roklubben Stevns)
141414
16Mikkel Madsen
(Holstebro Roklub)
141414
17Malthe Lund Lynæs
(Sorø Roklub)
141414
18Karl Heuer
(Bagsværd Roklub)
21221214
19Nikolaj Kragh SImonsen
(Bagsværd Roklub)
121212
20Gustav Krogh
(Odense Roklub)
26268
21Hector Carriero
(Københavns Roklub)
888
22Storm Genet
(Bagsværd Roklub)
888
23Gustav Klingenberg Haussmann
(Odense Roklub)
26268
24Adrian Hansen
(Bagsværd Roklub)
888
25Otto Kjærulff
(Bagsværd Roklub)
444
26Jakob Bjørn Danø
(Bagsværd Roklub)
444
27Woody Lori-Leth
(Københavns Roklub)
222

Piger Jun B

Holstebro Regatta - ÅrgangsmesterskaberAarhus Open Regatta 2020Point
#Navn1X2X4X1X2X4X1X2X4XSum
1Laura Møller
(Holstebro Roklub)
18181618181652
2Naja Noer Normann Andersen
(Holstebro Roklub)
1816181634
3Marie Kleist
(Silkeborg Roklub)
1418141832
4Mathilde Lyngholm
(Silkeborg Roklub)
1418141832
5Lea Lûbeck
(Hadsund Roklub)
1416141630
6Maria J. Johansen
(Ringsted Roklub)
1218121830
7Maria Bak Jeppesen
(Hadsund Roklub)
1016101626
8Josefine Fredtoft
(Københavns Roklub)
181818
9Astrid Kirstine Kofoed
(Bagsværd Roklub)
161616
10Anna Bosnes
(Holstebro Roklub)
161616
11Mai Søgaard Hvilsom
(Holstebro Roklub)
161616
12Malthe Lund Lynæs
(Sorø Roklub)
141414
13Mads Christensen
(Sorø Roklub)
141414
14Jonas Lindegaard
(Sorø Roklub)
141414
15Emil Jelstrup
(Sorø Roklub)
141414
16Alba Sundstrøm
(Odense Roklub)
121212
17Bjørk Kallesøe
(Odense Roklub)
121212
18Marie Martens Christensen
(Roklubben Ægir)
101010
19Liv Jensen
(Roklubben Ægir)
101010
20Liva Østergaard Nielsen
(Sorø Roklub)
888
21Elaina Bjørkman
(Sorø Roklub)
888

Drenge Jun B

Holstebro Regatta - ÅrgangsmesterskaberAarhus Open Regatta 2020Point
#Navn1X2X4X1X2X4X1X2X4XSum
1Frederik Bertelsen
(Hadsund Roklub)
1618161834
2Kian Harati
(Hadsund Roklub)
1418141832
3Jakob Iversen
(Roklubben Stevns)
81481422
4Mikkel Peter Noe
(Jels Roklub)
1012101222
5Christian Runge
(Lyngby Roklub)
181818
6Joachim Brahe Møller
(Roklubben Ægir)
161616
7Mikkel Avlund Overgaard
(Roklubben Ægir)
161616
8August Riis Poulsen
(Roklubben Stevns)
141414
9Nicklas Frost Davidsen
(Jels Roklub)
21221214
10Nikolaj Hausmann Olsen
(Roklubben Stevns)
21021012
11Nikolaj Bakkeskov Andersen
(Roklubben Stevns)
21021012
12Tobias Højland Bendixen
(Odense Roklub)
121212
13Hjalte Westeraa
(Holstebro Roklub)
282810
14Daniel Mølgaard Pedersen
(Holstebro Roklub)
888
15Oliver Bach
(Randers Roklub)
666
16Marcus Modest
(Lyngby Roklub)
444
17Casper Pedersen
(Silkeborg Roklub)
222
18Jakob Lynbech
(Bagsværd Roklub)
222
19Viggo Lambert
(Københavns Roklub)
222
20Alexander Walker
(Lyngby Roklub)
222
21Andreas Vestergaard Petersen
(Odder Roklub)
222