Løbsliste - Copenhagen Regatta 2019

Løbsliste - Copenhagen Regatta 2019
Løb nr. Planlagt Starttidspunkt Kategori Distance Løb Beskrivelse
100 11. maj kl.:13:00 250m U19 W/M 1X-Edon JW//M 1X E, D, C, B & A 250m begynder løb i Edon*
101 11. maj kl.:13:08 TU-cup 500m U15 M1X JM 1X C, TU-CUP 500m
102 11. maj kl.:13:14 TU-cup 500m U15 W2X JW 2X C, TU-CUP 500m
103 11. maj kl.:13:17 TU-cup 1500m U17 M1X JM 1X B, TU-CUP 1500m
104 11. maj kl.:13:25 TU-cup 1500m U17 W2X JW 2X B, TU-CUP 1500m
105 11. maj kl.:13:33 1000m W/M 2X/2- M/W 2X Nye roere 1000m
106 11. maj kl.:13:37 1000m W/M 1X M/W 1X Motion+ 1000m
107 11. maj kl.:13:37 Master 1000m Master W/M 1X MW/MM-Masters 1X 1000m
108 11. maj kl.:13:49 500m U13 W/M 1X JM/W 1X D 500m­
109 11. maj kl.:13:52 TU-cup 500m U15 W4X+ JW 4X/4X+ C, TU-CUP 500m
110 11. maj kl.:13:52 TU-cup 1500m U17 M4X JM 4X- B, TU-CUP 1500m
111 11. maj kl.:13:56 2000m U19 M1X JM 1X A 2000m­
112 11. maj kl.:14:04 2000m U19 W1X JW 1X A 2000m­
113 11. maj kl.:14:12 2000m U19 M2- JM 2- A 2000m
114 11. maj kl.:14:20 2000m U19 W2- JW 2- A 2000m [0 sek]
115 11. maj kl.:14:40 2000m W1X W 1X 2000m
116 11. maj kl.:14:52 2000m M1X M 1X 2000m
117 11. maj kl.:14:52 2000m W2- W 2- 2000m
118 11. maj kl.:14:16 2000m M2- M 2- 2000m
119 11. maj kl.:15:08 2000m U19 M2X JM 2X A 2000m
120 11. maj kl.:14:20 2000m U19 W2X JW 2X A 2000m [ 0 sek]
121 11. maj kl.:15:12 2000m M2X M 2X 2000m
122 11. maj kl.:15:16 2000m W2X W 2X 2000m
123 11. maj kl.:14:24 Master 1000m Master W/M 2-/2X MW/MM-MASTERS 2X/2- 1000m
124 11. maj kl.:15:28 500m U13 W/M 2X JM/W 2X D 500m­
125 11. maj kl.:15:31 TU-cup 500m U15 M4X+ JM/W 4X+ C, TU-CUP 500m
126 11. maj kl.:15:34 TU-cup 1500m U17 W4X JW 4X- B, TU-CUP 1500m
127 11. maj kl.:15:34 1000m W/M 2X/2- M/W 2X/2- Motion+ 1000m
128 11. maj kl.:15:34 1000m W/M 1X M/W 1X Nye roere 1000m
129 11. maj kl.:15:34 2000m W4- W 4- 2000m
130 11. maj kl.:15:38 2000m M4- M 4- 2000m
131 11. maj kl.:15:42 2000m W4X W 4X- 2000m
132 11. maj kl.:15:42 2000m M4X M 4X- 2000m
133 11. maj kl.:15:42 TU-cup 2000m U19 M4- JM 4- A 2000m
134 11. maj kl.:15:42 TU-cup 2000m U19 W4- JW 4- A 2000m
135 11. maj kl.:15:42 2000m U19 M4X JM 4X- A 2000m
136 11. maj kl.:14:20 2000m U19 W4X JW 4X A 2000m [+ 30 sek]
137 11. maj kl.:15:46 Master 1000m Master W/M 4X/8+/4- MW/MM 4-/4X/8+ -Masters 1000m
138 11. maj kl.:15:58 TU-cup 500m U15 M2X JM 2X C, TU-CUP 500m
139 11. maj kl.:16:01 TU-cup 500m U15 W1X JW 1X C, TU-CUP 500m
140 11. maj kl.:16:07 TU-cup 1500m U17 M2X JM 2X B , TU-CUP 1500m
141 11. maj kl.:16:15 TU-cup 1500m U17 W1X JW 1X B, TU-CUP 1500m
142 11. maj kl.:16:27 500m U19 W/M 1X-Edon JW//M 1X E,D,C,B & A 500m i Edon**
143 11. maj kl.:16:35 2000m W/M 8+ 8+ alle klasser 500/1000/2000m
200 12. maj kl.:13:00 250m U19 W/M 1X-Edon JW//M 1X E,D,C,B,A 250m begynder løb i Edon *
201 12. maj kl.:13:08 TU-cup 500m U15 M1X JM 1X C, TU-CUP 500m
202 12. maj kl.:13:17 TU-cup 500m U15 W2X JW 2X C, TU-CUP 500m
203 12. maj kl.:13:20 TU-cup 1500m U17 M1X JM 1X B, TU-CUP 1500m
204 12. maj kl.:13:28 TU-cup 1500m U17 W2X JW 2X B, TU-CUP 1500m
205 12. maj kl.:13:36 1000m W/M 2X/2- M//W 2X/2- Nye roere 1000m
206 12. maj kl.:13:40 1000m W/M 1X M/W 1X Motion+ 1000m
207 12. maj kl.:13:40 Master 1000m Master W/M 1X MW//M 1X Masters 1000m
208 12. maj kl.:13:52 500m U13 W/M 1X JM/W 1X D 500m­
209 12. maj kl.:13:55 TU-cup 500m U15 W4X+ JW 4X/4X+ C, TU-CUP 500m
210 12. maj kl.:13:58 TU-cup 1500m U17 M4X JM 4X- B, TU-CUP 1500m
211 12. maj kl.:14:02 2000m U19 M1X JM 1X A 2000m
212 12. maj kl.:14:14 2000m U19 W1X JW 1X A 2000m­
213 12. maj kl.:14:22 2000m U19 M2- JM 2- A 2000m
214 12. maj kl.:14:34 2000m U19 W2- JW 2- A 2000m [0 sek]
215 12. maj kl.:14:58 2000m W1X W 1X 2000m
216 12. maj kl.:15:10 2000m M1X M 1X 2000m
217 12. maj kl.:15:26 2000m W2- W 2- 2000m
218 12. maj kl.:14:26 2000m M2- M 2- 2000m
219 12. maj kl.:15:30 2000m U19 M2X JM 2X A 2000m
220 12. maj kl.:14:34 2000m U19 W2X JW 2X A 2000m [+ 10 sek]
221 12. maj kl.:15:34 2000m M2X M 2X 2000m
222 12. maj kl.:15:38 2000m W2X W 2X 2000m
223 12. maj kl.:14:38 Master 1000m Master W/M 2X/2- MW/MM-Masters 2X/2- 1000m
224 12. maj kl.:15:50 500m U13 W/M 2X JM//W 2X D 500m
225 12. maj kl.:15:53 TU-cup 500m U15 M4X+ JM 4X+ C, TU-CUP 500m
226 12. maj kl.:15:56 TU-cup 1500m U17 W4X JW 4X- B, TU-CUP 1500m
227 12. maj kl.:15:58 1000m W/M 2X/2- M//W 2X/2- Motion+ 1000m
228 12. maj kl.:15:56 1000m W/M 1X M/W 1X Nye roere 1000m
229 12. maj kl.:15:56 2000m W4- W 4- 2000m
230 12. maj kl.:16:00 2000m M4- M 4- 2000m
232 12. maj kl.:16:04 2000m M4X M 4X- 2000m
233 12. maj kl.:16:08 2000m U19 M4- JM 4- A 2000m
234 12. maj kl.:16:10 2000m U19 W4- JW 4- A 2000m
235 12. maj kl.:16:04 2000m U19 M4X JM 4X- A 2000m
236 12. maj kl.:14:34 2000m U19 W4X JW 4X A 2000m [+ 40 sek]
237 12. maj kl.:16:22 Master 1000m Master W/M 4X/8+/4- MW/MM4-/4X/8+ -Masters 1000m
238 12. maj kl.:16:24 TU-cup 500m U15 M2X JM 2X C, TU-CUP 500m
239 12. maj kl.:16:27 TU-cup 500m U15 W1X JW 1X C, TU-CUP 500m
240 12. maj kl.:16:33 TU-cup 1500m U17 M2X JM 2X B , TU-CUP 1500m
241 12. maj kl.:16:41 TU-cup 1500m U17 W1X JW 1X B, TU-CUP 1500m
242 12. maj kl.:16:53 500m U19 W/M 1X-Edon JW//M 1X E,D,C,B,A 500m i Edon**
243 12. maj kl.:17:01 2000m W/M 8+ 8+ alle klasser 500/1000/2000m