Tidsplan

Tidsplan Første del
Starttid Løb nr. Antal distance Kode Beskrivelse Heat Type
kl. 08:30 111 18 2000m U19 M1X JM 1X A 2000m­ 3. Indledende
kl. 08:45 101 14 500m U15 M1X JM 1X C, TU-CUP 500m 3. Indledende
kl. 08:56 103 9 1500m U17 M1X JM 1X B, TU-CUP 1500m 2. Indledende
kl. 09:10 115 11 2000m W1X W 1X 2000m 2. Indledende
kl. 09:25 116 13 2000m M1X M 1X 2000m 3. Indledende
kl. 09:40 121 7 2000m M2X M 2X 2000m 2. Indledende
kl. 09:56 139 7 500m U15 W1X JW 1X C, TU-CUP 500m 2. Indledende
kl. 10:02 140 10 1500m U17 M2X JM 2X B , TU-CUP 1500m 2. Indledende
kl. 10:10 141 7 1500m U17 W1X JW 1X B, TU-CUP 1500m 2. Indledende
kl. 10:20 118 6 2000m M2- M 2- 2000m A Finale
kl. 13:00 100 4 250m U19 W/M 1X-Edon JW//M 1X E, D, C, B & A 250m begynder løb i Edon* 1. Afdeling
kl. 13:04 101 3 500m U15 M1X JM 1X C, TU-CUP 500m C Finale
kl. 13:07 101 5 500m U15 M1X JM 1X C, TU-CUP 500m B Finale
kl. 13:10 101 6 500m U15 M1X JM 1X C, TU-CUP 500m A Finale
kl. 13:13 102 4 500m U15 W2X JW 2X C, TU-CUP 500m A Finale
kl. 13:16 103 4 1500m U17 M1X JM 1X B, TU-CUP 1500m B Finale
kl. 13:20 103 5 1500m U17 M1X JM 1X B, TU-CUP 1500m A Finale
kl. 13:24 104 5 1500m U17 W2X JW 2X B, TU-CUP 1500m A Finale
kl. 13:29 105 3 1000m W/M 2X/2- M/W 2X Nye roere 1000m A Finale
kl. 13:33 106 2 1000m W/M 1X M/W 1X Motion+ 1000m A Finale
kl. 13:37 107 3 1000m Master W/M 1X MW/MM-Masters 1X 1000m 1. Afdeling
kl. 13:41 107 5 1000m Master W/M 1X MW/MM-Masters 1X 1000m 2. Afdeling
kl. 13:45 107 6 1000m Master W/M 1X MW/MM-Masters 1X 1000m 3. Afdeling
kl. 13:49 100 4 250m U19 W/M 1X-Edon JW//M 1X E, D, C, B & A 250m begynder løb i Edon* 2. Afdeling
kl. 13:53 108 6 500m U13 W/M 1X JM/W 1X D 500m­ 1. Afdeling
kl. 13:59 109 3 500m U15 W4X+ JW 4X/4X+ C, TU-CUP 500m A Finale
kl. 14:02 110 3 1500m U17 M4X JM 4X- B, TU-CUP 1500m A Finale
kl. 14:07 111 6 2000m U19 M1X JM 1X A 2000m­ C Finale
kl. 14:12 111 6 2000m U19 M1X JM 1X A 2000m­ B Finale
kl. 14:17 111 6 2000m U19 M1X JM 1X A 2000m­ A Finale
kl. 14:22 112 4 2000m U19 W1X JW 1X A 2000m­ A Finale
kl. 14:27 113 4 2000m U19 M2- JM 2- A 2000m A Finale
kl. 14:32 114 1 2000m U19 W2- JW 2- A 2000m A Finale
kl. 14:42 115 5 2000m W1X W 1X 2000m B Finale
kl. 14:47 115 6 2000m W1X W 1X 2000m A Finale
kl. 14:52 116 3 2000m M1X M 1X 2000m C Finale
kl. 14:57 116 4 2000m M1X M 1X 2000m B Finale
kl. 15:02 116 6 2000m M1X M 1X 2000m A Finale
kl. 15:07 117 6 2000m W2- W 2- 2000m A Finale
kl. 15:17 119 2 2000m U19 M2X JM 2X A 2000m A Finale
kl. 15:22 120 4 2000m U19 W2X JW 2X A 2000m A Finale
kl. 15:27 121 2 2000m M2X M 2X 2000m B Finale
kl. 15:32 121 5 2000m M2X M 2X 2000m A Finale
kl. 15:37 122 3 2000m W2X W 2X 2000m A Finale
kl. 15:42 123 4 1000m Master W/M 2X/2- MW/MM-MASTERS 2X/2- 1000m 1. Afdeling
kl. 15:46 123 6 1000m Master W/M 2X/2- MW/MM-MASTERS 2X/2- 1000m 2. Afdeling
kl. 15:50 123 3 1000m Master W/M 2X/2- MW/MM-MASTERS 2X/2- 1000m 3. Afdeling
kl. 15:54 123 4 1000m Master W/M 2X/2- MW/MM-MASTERS 2X/2- 1000m 4. Afdeling
kl. 16:00 123 6 1000m Master W/M 2X/2- MW/MM-MASTERS 2X/2- 1000m 5. Afdeling
kl. 16:04 123 6 1000m Master W/M 2X/2- MW/MM-MASTERS 2X/2- 1000m 6. Afdeling
kl. 16:08 124 3 500m U13 W/M 2X JM/W 2X D 500m­ A Finale
kl. 16:11 125 2 500m U15 M4X+ JM/W 4X+ C, TU-CUP 500m A Finale
kl. 16:15 126 1 1500m U17 W4X JW 4X- B, TU-CUP 1500m A Finale
kl. 16:16 127 4 1000m W/M 2X/2- M/W 2X/2- Motion+ 1000m A Finale
kl. 16:20 128 4 1000m W/M 1X M/W 1X Nye roere 1000m A Finale
kl. 16:29 130 4 2000m M4- M 4- 2000m A Finale
kl. 16:34 131 2 2000m W4X W 4X- 2000m A Finale
kl. 16:39 133 2 2000m U19 M4- JM 4- A 2000m A Finale
kl. 16:44 135 3 2000m U19 M4X JM 4X- A 2000m A Finale
kl. 16:49 137 3 1000m Master W/M 4X/4-/8+ MW/MM 4-/4X/8+ -Masters 1000m 1. Afdeling
kl. 16:53 137 5 1000m Master W/M 4X/4-/8+ MW/MM 4-/4X/8+ -Masters 1000m 2. Afdeling
kl. 16:57 137 5 1000m Master W/M 4X/4-/8+ MW/MM 4-/4X/8+ -Masters 1000m 3. Afdeling
kl. 17:01 137 3 1000m Master W/M 4X/4-/8+ MW/MM 4-/4X/8+ -Masters 1000m 4. Afdeling
kl. 17:05 137 3 1000m Master W/M 4X/4-/8+ MW/MM 4-/4X/8+ -Masters 1000m 5. Afdeling
kl. 17:09 142 5 500m U19 W/M 1X-Edon JW//M 1X E,D,C,B & A 500m i Edon** 1. Afdeling
kl. 17:15 138 6 500m U15 M2X JM 2X C, TU-CUP 500m A Finale
kl. 17:18 139 2 500m U15 W1X JW 1X C, TU-CUP 500m B Finale
kl. 17:21 139 5 500m U15 W1X JW 1X C, TU-CUP 500m A Finale
kl. 17:25 140 4 1500m U17 M2X JM 2X B , TU-CUP 1500m B Finale
kl. 17:29 140 6 1500m U17 M2X JM 2X B , TU-CUP 1500m A Finale
kl. 17:33 141 2 1500m U17 W1X JW 1X B, TU-CUP 1500m B Finale
kl. 17:37 141 5 1500m U17 W1X JW 1X B, TU-CUP 1500m A Finale
kl. 17:40 142 6 500m U19 W/M 1X-Edon JW//M 1X E,D,C,B & A 500m i Edon** 2. Afdeling
kl. 17:43 143 2 1000m W/M 8+ 8+ alle klasser 1000m A Finale
Tidsplan Anden del
Starttid Løb nr. Antal distance Kode Beskrivelse Heat Type
kl. 08:30 201 13 500m U15 M1X JM 1X C, TU-CUP 500m 3. Indledende
kl. 08:39 203 10 1500m U17 M1X JM 1X B, TU-CUP 1500m 2. Indledende
kl. 09:00 215 10 2000m W1X W 1X 2000m 2. Indledende
kl. 09:10 216 12 2000m M1X M 1X 2000m 2. Indledende
kl. 09:30 221 8 2000m M2X M 2X 2000m 2. Indledende
kl. 09:40 239 7 500m U15 W1X JW 1X C, TU-CUP 500m 2. Indledende
kl. 10:00 218 6 2000m M2- M 2- 2000m A Finale
kl. 13:00 200 4 250m U19 W/M 1X-Edon JW//M 1X E,D,C,B,A 250m begynder løb i Edon * 1. Afdeling
kl. 13:04 201 3 500m U15 M1X JM 1X C, TU-CUP 500m C Finale
kl. 13:08 201 4 500m U15 M1X JM 1X C, TU-CUP 500m B Finale
kl. 13:12 201 6 500m U15 M1X JM 1X C, TU-CUP 500m A Finale
kl. 13:16 202 3 500m U15 W2X JW 2X C, TU-CUP 500m A Finale
kl. 13:18 203 3 1500m U17 M1X JM 1X B, TU-CUP 1500m B Finale
kl. 13:22 203 6 1500m U17 M1X JM 1X B, TU-CUP 1500m A Finale
kl. 13:26 204 5 1500m U17 W2X JW 2X B, TU-CUP 1500m A Finale
kl. 13:30 205 3 1000m W/M 2X/2- M//W 2X/2- Nye roere 1000m A Finale
kl. 13:34 206 3 1000m W/M 1X M/W 1X Motion+ 1000m A Finale
kl. 13:38 207 2 1000m Master W/M 1X MW//M 1X Masters 1000m 1. Afdeling
kl. 13:42 207 2 1000m Master W/M 1X MW//M 1X Masters 1000m 2. Afdeling
kl. 13:46 207 5 1000m Master W/M 1X MW//M 1X Masters 1000m 3. Afdeling
kl. 13:50 208 3 500m U13 W/M 1X JM/W 1X D 500m­ 1. Afdeling
kl. 13:53 208 4 500m U13 W/M 1X JM/W 1X D 500m­ 2. Afdeling
kl. 13:56 209 2 500m U15 W4X+ JW 4X/4X+ C, TU-CUP 500m A Finale
kl. 13:59 200 6 250m U19 W/M 1X-Edon JW//M 1X E,D,C,B,A 250m begynder løb i Edon * 2. Afdeling
kl. 14:03 210 3 1500m U17 M4X JM 4X- B, TU-CUP 1500m A Finale
kl. 14:10 211 5 2000m U19 M1X JM 1X A 2000m A Finale
kl. 14:17 212 5 2000m U19 W1X JW 1X A 2000m­ A Finale
kl. 14:22 213 6 2000m U19 M2- JM 2- A 2000m A Finale
kl. 14:27 214 1 2000m U19 W2- JW 2- A 2000m A Finale
kl. 14:32 215 4 2000m W1X W 1X 2000m B Finale
kl. 14:37 215 6 2000m W1X W 1X 2000m A Finale
kl. 14:42 216 6 2000m M1X M 1X 2000m B Finale
kl. 14:47 216 6 2000m M1X M 1X 2000m A Finale
kl. 14:52 217 4 2000m W2- W 2- 2000m A Finale
kl. 14:59 219 6 2000m U19 M2X JM 2X A 2000m A Finale
kl. 15:07 220 4 2000m U19 W2X JW 2X A 2000m A Finale
kl. 15:12 221 2 2000m M2X M 2X 2000m B Finale
kl. 15:17 221 5 2000m M2X M 2X 2000m A Finale
kl. 15:24 222 4 2000m W2X W 2X 2000m A Finale
kl. 15:29 223 5 1000m Master W/M 2X/2- MW/MM-Masters 2X/2- 1000m 1. Afdeling
kl. 15:33 223 6 1000m Master W/M 2X/2- MW/MM-Masters 2X/2- 1000m 2. Afdeling
kl. 15:37 223 3 1000m Master W/M 2X/2- MW/MM-Masters 2X/2- 1000m 3. Afdeling
kl. 15:41 223 4 1000m Master W/M 2X/2- MW/MM-Masters 2X/2- 1000m 4. Afdeling
kl. 15:45 223 4 1000m Master W/M 2X/2- MW/MM-Masters 2X/2- 1000m 5. Afdeling
kl. 15:49 223 5 1000m Master W/M 2X/2- MW/MM-Masters 2X/2- 1000m 6. Afdeling
kl. 15:53 223 5 1000m Master W/M 2X/2- MW/MM-Masters 2X/2- 1000m 7. Afdeling
kl. 15:57 224 2 500m U13 W/M 2X JM//W 2X D 500m A Finale
kl. 16:00 225 3 500m U15 M4X+ JM 4X+ C, TU-CUP 500m A Finale
kl. 16:03 227 3 1000m W/M 2X/2- M//W 2X/2- Motion+ 1000m A Finale
kl. 16:07 228 6 1000m W/M 1X M/W 1X Nye roere 1000m A Finale
kl. 16:16 230 5 2000m M4- M 4- 2000m A Finale
kl. 16:21 231 3 2000m W4X W 4X- 2000m A Finale
kl. 16:24 234 1 2000m U19 W4- JW 4- A 2000m A Finale
kl. 16:26 235 4 2000m U19 M4X JM 4X- A 2000m A Finale
kl. 16:35 237 6 1000m Master W/M 4X/4-/8+ MW/MM4-/4X/8+ -Masters 1000m 1. Afdeling
kl. 16:39 237 5 1000m Master W/M 4X/4-/8+ MW/MM4-/4X/8+ -Masters 1000m 2. Afdeling
kl. 16:43 237 6 1000m Master W/M 4X/4-/8+ MW/MM4-/4X/8+ -Masters 1000m 3. Afdeling
kl. 16:50 238 6 500m U15 M2X JM 2X C, TU-CUP 500m A Finale
kl. 16:56 239 6 500m U15 W1X JW 1X C, TU-CUP 500m A Finale
kl. 16:59 240 6 1500m U17 M2X JM 2X B , TU-CUP 1500m A Finale
kl. 17:07 241 6 1500m U17 W1X JW 1X B, TU-CUP 1500m A Finale
kl. 17:11 242 4 500m U19 W/M 1X-Edon JW//M 1X E,D,C,B,A 500m i Edon** 1. Afdeling
kl. 17:15 243 3 1000m W/M 8+ 8+ alle klasser 1000m A Finale