Løbsliste - Holstebro Regatta - Årgangsmesterskaber 2018

Løbsliste - Holstebro Regatta - Årgangsmesterskaber 2018
Løb nr. Planlagt Starttidspunkt Kategori Distance Løb Beskrivelse

1. AFDELING LØRDAG:

101 11. aug kl.:13:00 250m U13 W/M 1X-Edon
102 11. aug kl.:13:05 Årgangs Mesterskab 500m U14 M1X 13 år
103 11. aug kl.:13:10 Årgangs Mesterskab 500m U14 M1X 14 år
104 11. aug kl.:13:15 Årgangs Mesterskab 500m U14 W2X
105 11. aug kl.:13:20 Årgangs Mesterskab 1000m U17 M4X
106 11. aug kl.:13:30 Årgangs Mesterskab 1000m U17 W2X
107 11. aug kl.:13:35 Sprint 1000m M1X Ringkjøbing Landbobank SPRINTER CUP, 1000m + 250m
108 11. aug kl.:13:40 Sprint 1000m W1X RIngkjøbing Landbobank SPRINTER CUP, 1000m + 250m

2. AFDELING LØRDAG:

121 11. aug kl.:13:50 Årgangs Mesterskab 500m U14 M2X
122 11. aug kl.:13:55 Årgangs Mesterskab 500m U15 W4X
123 11. aug kl.:14:00 Årgangs Mesterskab 1000m U17 M2X
124 11. aug kl.:14:05 Årgangs Mesterskab 1000m U17 W1X 15 år
125 11. aug kl.:14:10 Årgangs Mesterskab 1000m U17 W1X 16 år
126 11. aug kl.:14:15 1000m M2X ÅBEN CUP, 1000m
127 11. aug kl.:14:20 1000m U19 M2X
128 11. aug kl.:14:25 1000m U19 W2X
129 11. aug kl.:14:30 1000m M2- ÅBEN CUP, 1000m
130 11. aug kl.:14:35 1000m U19 M2- ÅBEN CUP, 1000m
131 11. aug kl.:14:40 1000m W2X ÅBEN CUP, 1000m
132 11. aug kl.:14:45 Master 1000m Master W/M 1X

3. AFDELING LØRDAG:

141 11. aug kl.:14:55 250m U15 W1X-Edon
142 11. aug kl.:15:00 Årgangs Mesterskab 500m U14 W1X 13 år
143 11. aug kl.:15:05 Årgangs Mesterskab 500m U14 W1X 14 år
144 11. aug kl.:15:10 Årgangs Mesterskab 1000m U17 M1X 15 år
145 11. aug kl.:15:15 Årgangs Mesterskab 1000m U17 M1X 16 år
146 11. aug kl.:15:35 Årgangs Mesterskab 1000m U17 W4X
147 11. aug kl.:15:20 1000m M4X/4- ÅBEN CUP, 1000m
148 11. aug kl.:15:20 1000m U19 M4X/4-
149 11. aug kl.:15:30 1000m U19 W4-/4X
150 11. aug kl.:15:35 1000m W4X/4- ÅBEN CUP, 1000m
151 11. aug kl.:15:40 Master 1000m Master W/M 2X
152 11. aug kl.:15:40 Master 1000m Master W/M 2-

4. AFDELING LØRDAG:

161 11. aug kl.:15:55 250m U15 M1X-Edon
162 11. aug kl.:16:00 Årgangs Mesterskab 250m U13 M1X
163 11. aug kl.:16:05 Årgangs Mesterskab 250m U13 W1X
164 11. aug kl.:16:10 Årgangs Mesterskab 1000m U17 M2-
165 11. aug kl.:16:10 Årgangs Mesterskab 1000m U17 W2-
166 11. aug kl.:16:20 1000m M8+ ÅBEN
167 11. aug kl.:16:25 1000m U19 M8+ ÅBEN
168 11. aug kl.:16:30 1000m U19 M1X
169 11. aug kl.:16:35 1000m U19 W1X
170 11. aug kl.:16:40 1000m LM1X
171 11. aug kl.:16:45 1000m LW1X
172 11. aug kl.:16:50 1000m M1X Begynder
173 11. aug kl.:16:45 1000m W1X Begynder
174 11. aug kl.:17:00 Årgangs Mesterskab 500m U15 M4X
175 11. aug kl.:17:05 Master 1000m Master W/M 4X/4-
176 11. aug kl.:17:15 500m U17 W/M 1X MIX 8+, Se regattainfo

1. AFDELING SØNDAG:

201 12. aug kl.:11:00 250m U13 W/M 1X-Edon
202 12. aug kl.:11:05 TU-cup 500m U14 M1X
204 12. aug kl.:11:25 TU-cup 500m U14 W2X
205 12. aug kl.:11:30 TU-cup 1000m U17 M4X
206 12. aug kl.:11:40 TU-cup 1000m U17 W2X
207 12. aug kl.:11:45 1000m M1X ÅBEN
208 12. aug kl.:11:50 1000m W1X ÅBEN

2. AFDELING SØNDAG:

221 12. aug kl.:12:05 TU-cup 500m U14 M2X
222 12. aug kl.:12:15 TU-cup 500m U15 W4X
223 12. aug kl.:12:20 TU-cup 1000m U17 M2X
224 12. aug kl.:12:25 TU-cup 1000m U17 W1X
226 12. aug kl.:12:40 1000m M2X ÅBEN
227 12. aug kl.:12:41 1000m U19 M2X
228 12. aug kl.:12:42 1000m U19 W2X
229 12. aug kl.:12:45 1000m M2- ÅBEN
230 12. aug kl.:12:45 1000m U19 M2- ÅBEN
231 12. aug kl.:12:50 1000m W2X ÅBEN
232 12. aug kl.:12:55 Master 1000m Master W/M 1X

3. AFDELING SØNDAG:

241 12. aug kl.:13:05 250m U15 W1X-Edon
242 12. aug kl.:13:10 TU-cup 500m U14 W1X
244 12. aug kl.:13:30 TU-cup 1000m U17 M1X
246 12. aug kl.:13:50 TU-cup 1000m U17 W4X
247 12. aug kl.:13:55 1000m M4X/4- ÅBEN
248 12. aug kl.:13:56 1000m U19 M4-/4X
249 12. aug kl.:13:56 1000m U19 W4X/4-
250 12. aug kl.:14:00 1000m W4X/4- ÅBEN
251 12. aug kl.:14:05 Master 1000m Master W/M 2X
252 12. aug kl.:12:45 Master 1000m Master W/M 2-

4. AFDELING SØNDAG:

261 12. aug kl.:14:15 250m U15 M1X-Edon
262 12. aug kl.:14:20 250m U13 M1X
263 12. aug kl.:14:30 250m U13 W1X
264 12. aug kl.:14:40 1000m U17 M2-
265 12. aug kl.:14:40 1000m U17 W2-
268 12. aug kl.:14:45 1000m U19 M1X
269 12. aug kl.:14:55 1000m U19 W1X
270 12. aug kl.:15:00 1000m LM1X
271 12. aug kl.:15:05 1000m LW1X
272 12. aug kl.:15:05 1000m M1X Begynder
273 12. aug kl.:15:10 1000m W1X Begynder
274 12. aug kl.:15:20 TU-cup 500m U15 M4X
275 12. aug kl.:15:20 Master 1000m Master W/M 4X/4-
276 12. aug kl.:15:30 1000m M8+ ÅBEN
277 12. aug kl.:15:30 1000m U19 M8+ ÅBEN