Tidsplan

Tidsplan Første del
Starttid Løb nr. Antal distance Kode Beskrivelse Heat Type
kl. 09:00 103 14 500m U14 M1X 14 år 3. Indledende
kl. 09:15 107 10 1000m M1X Ringkjøbing Landbobank SPRINTER CUP, 1000m + 250m 2. Indledende
kl. 09:25 121 8 500m U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X 2. Indledende
kl. 09:35 123 7 1000m U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X 2. Indledende
kl. 09:45 124 9 1000m U17 W1X 15 år 2. Indledende
kl. 09:55 144 13 1000m U17 M1X 15 år 3. Indledende
kl. 10:10 145 11 1000m U17 M1X 16 år 2. Indledende
kl. 10:20 169 9 1000m U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X 2. Indledende
kl. 13:00 101 11 250m U13 W/M 1X-Edon Junior u. 13 1X-Edon 2. Afdeling
kl. 13:05 102 6 500m U14 M1X 13 år A Finale
kl. 13:10 103 6 500m U14 M1X 14 år A Finale
kl. 13:15 104 2 500m U14 W2X Junior u. 14 Piger 2X A Finale
kl. 13:20 105 3 1000m U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X A Finale
kl. 13:30 106 4 1000m U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X A Finale
kl. 13:35 107 6 1000m M1X Ringkjøbing Landbobank SPRINTER CUP, 1000m + 250m A Finale
kl. 13:40 108 5 1000m W1X RIngkjøbing Landbobank SPRINTER CUP, 1000m + 250m A Finale
kl. 13:50 121 6 500m U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X A Finale
kl. 13:55 122 1 500m U15 W4X Junior u. 15 Piger 4X A Finale
kl. 14:00 123 5 1000m U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X A Finale
kl. 14:05 124 6 1000m U17 W1X 15 år A Finale
kl. 14:10 125 6 1000m U17 W1X 16 år A Finale
kl. 14:15 126 3 1000m M2X ÅBEN CUP, 1000m A Finale
kl. 14:20 127 5 1000m U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X A Finale
kl. 14:25 128 3 1000m U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X B Finale
kl. 14:30 129 4 1000m M2- ÅBEN CUP, 1000m A Finale
kl. 14:35 130 1 1000m U19 M2- ÅBEN CUP, 1000m A Finale
kl. 14:40 131 4 1000m W2X ÅBEN CUP, 1000m A Finale
kl. 14:45 132 9 1000m Master W/M 1X Masters  27+  1X 2. Afdeling
kl. 14:55 141 3 250m U15 W1X-Edon Junior u. 15 Piger 1X-Edon 1. Afdeling
kl. 15:00 142 6 500m U14 W1X 13 år A Finale
kl. 15:05 143 4 500m U14 W1X 14 år A Finale
kl. 15:10 144 6 1000m U17 M1X 15 år A Finale
kl. 15:15 145 6 1000m U17 M1X 16 år A Finale
kl. 15:20 147 4 1000m M4X/4- ÅBEN CUP, 1000m A Finale
kl. 15:20 148 1 1000m U19 M4X/4- Junior u. 19 Drenge 4X/4- A Finale
kl. 15:35 150 2 1000m W4X/4- ÅBEN CUP, 1000m A Finale
kl. 15:35 146 1 1000m U17 W4X Junior u. 17 Piger 4X A Finale
kl. 15:40 151 5 1000m Master W/M 2X Masters  27+  2X 1. Afdeling
kl. 15:40 152 1 1000m Master W/M 2- Masters  27+  2- 1. Afdeling
kl. 15:55 161 2 250m U15 M1X-Edon Junior u. 15 Drenge 1X-Edon 1. Afdeling
kl. 16:00 162 6 250m U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X A Finale
kl. 16:05 163 5 250m U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X A Finale
kl. 16:10 164 3 1000m U17 M2- Junior u. 17 Drenge 2- A Finale
kl. 16:10 165 1 1000m U17 W2- Junior u. 17 Piger 2- A Finale
kl. 16:20 166 2 1000m M8+ ÅBEN A Finale
kl. 16:30 168 5 1000m U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X A Finale
kl. 16:35 169 6 1000m U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X A Finale
kl. 16:40 170 2 1000m LM1X Åben Mænd letvægt 1X A Finale
kl. 16:45 171 1 1000m LW1X Åben Kvinder letvægt 1X A Finale
kl. 16:45 173 2 1000m W1X Begynder A Finale
kl. 16:50 172 3 1000m M1X Begynder A Finale
kl. 17:00 174 3 500m U15 M4X Junior u. 15 Drenge 4X A Finale
kl. 17:05 175 4 1000m Master W/M 4X/4- Masters  27+  4X/4- 1. Afdeling
kl. 17:15 176 16 500m U17 W/M 1X MIX 8+, Se regattainfo 3. Afdeling
Tidsplan Anden del
Starttid Løb nr. Antal distance Kode Beskrivelse Heat Type
kl. 08:00 202 18 500m U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X 3. Indledende
kl. 08:15 221 9 500m U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X 2. Indledende
kl. 08:25 223 10 1000m U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X 2. Indledende
kl. 08:35 224 9 1000m U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X 2. Indledende
kl. 08:45 228 7 1000m U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X 2. Indledende
kl. 08:55 242 11 500m U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X 2. Indledende
kl. 09:05 244 16 1000m U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X 3. Indledende
kl. 09:20 269 7 1000m U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X 2. Indledende
kl. 11:00 201 8 250m U13 W/M 1X-Edon Junior u. 13 1X-Edon 2. Afdeling
kl. 11:05 202 6 500m U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X C Finale
kl. 11:10 202 6 500m U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X B Finale
kl. 11:15 202 6 500m U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X A Finale
kl. 11:25 204 6 500m U14 W2X Junior u. 14 Piger 2X A Finale
kl. 11:30 205 4 1000m U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X A Finale
kl. 11:40 206 4 1000m U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X A Finale
kl. 11:45 207 6 1000m M1X ÅBEN A Finale
kl. 11:50 208 5 1000m W1X ÅBEN A Finale
kl. 12:05 221 4 500m U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X B Finale
kl. 12:10 221 4 500m U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X A Finale
kl. 12:15 223 4 1000m U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X B Finale
kl. 12:20 223 5 1000m U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X A Finale
kl. 12:25 224 5 1000m U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X B Finale
kl. 12:30 224 4 1000m U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X A Finale
kl. 12:40 226 3 1000m M2X ÅBEN A Finale
kl. 12:41 227 4 1000m U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X A Finale
kl. 12:42 228 5 1000m U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X A Finale
kl. 12:45 229 6 1000m M2- ÅBEN A Finale
kl. 12:45 252 1 1000m Master W/M 2- Masters  27+  2- 1. Afdeling
kl. 12:50 231 3 1000m W2X ÅBEN A Finale
kl. 12:55 232 10 1000m Master W/M 1X Masters  27+  1X 2. Afdeling
kl. 13:05 241 2 250m U15 W1X-Edon Junior u. 15 Piger 1X-Edon 1. Afdeling
kl. 13:10 242 4 500m U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X B Finale
kl. 13:15 242 6 500m U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X A Finale
kl. 13:30 244 4 1000m U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X C Finale
kl. 13:35 244 6 1000m U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X B Finale
kl. 13:40 244 6 1000m U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X A Finale
kl. 13:50 246 2 1000m U17 W4X Junior u. 17 Piger 4X A Finale
kl. 13:55 247 3 1000m M4X/4- ÅBEN A Finale
kl. 13:56 248 4 1000m U19 M4X/4- Junior u. 19 Drenge 4X/4- A Finale
kl. 13:58 249 2 1000m U19 W4X/4- Junior u. 19 Piger 4X/4- A Finale
kl. 14:00 250 1 1000m W4X/4- ÅBEN A Finale
kl. 14:05 251 6 1000m Master W/M 2X Masters  27+  2X 1. Afdeling
kl. 14:15 261 2 250m U15 M1X-Edon Junior u. 15 Drenge 1X-Edon 1. Afdeling
kl. 14:20 262 6 250m U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X 1. Afdeling
kl. 14:30 263 5 250m U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X 1. Afdeling
kl. 14:45 268 6 1000m U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X A Finale
kl. 14:55 269 5 1000m U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X A Finale
kl. 15:05 272 3 1000m M1X Begynder A Finale
kl. 15:10 273 2 1000m W1X Begynder A Finale
kl. 15:20 274 3 500m U15 M4X Junior u. 15 Drenge 4X A Finale
kl. 15:30 276 2 1000m M8+ ÅBEN A Finale