Løbsliste - Euro Slide Open og SkiErg mesterskab 2018

Løbsliste - Euro Slide Open og SkiErg mesterskab 2018
Løb nr. Planlagt Starttidspunkt Kategori Distance Løb Beskrivelse
201 8. dec kl.:11:30 500m U15 W2-Slide 2-Slide Piger Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning
202 8. dec kl.:11:40 1000m U19 W2-Slide 2-Slide Piger Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning
203 8. dec kl.:11:50 500m U15 M2-Slide 2-Slide Drenge Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning
204 8. dec kl.:12:10 1000m U19 M2-Slide 2-Slide Drenge Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning
205 8. dec kl.:12:30 1000m W2-Slide 2-Slide Kvinder Open 1000m - Handicap Tidsberegning
206 8. dec kl.:12:40 1000m M2-Slide 2-Slide Mænd Open1000m - Handicap Tidsberegning
207 8. dec kl.:13:00 1000m 30+W2-Slide 2-Slide Kvinder Masters 1000m - Handicap Tidsberegning
208 8. dec kl.:13:20 1000m 30+M2-Slide 2-Slide Mænd Masters 1000m - Handicap Tidsberegning
209 8. dec kl.:13:10 1000m 30+ W/M 2-Slide 2-Slide Mix Masters 1000m - Handicap Tidsberegning
301 8. dec kl.:13:30 1000m WErgo WErgo SkiErg Kvinder Open 1000m
302 8. dec kl.:13:40 1000m LWErgo LWErgo SkiErg Kvinder Letvægt 1000m
311 8. dec kl.:13:50 1000m MErgo SkiErg Mænd Open 1000m
312 8. dec kl.:13:40 1000m LMErgo LMErgo SkiErg Mænd Lervægt 1000m
410 8. dec kl.:14:00 500m U15 W4-Slide 4-Slide Piger Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning
411 8. dec kl.:14:10 1000m U19 W4-Slide 4-Slide Piger Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning
412 8. dec kl.:14:20 500m U15 M4-Slide 4-Slide Drenge Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning
413 8. dec kl.:14:30 1000m U19 M4-Slide 4-Slide Drenge Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning
414 8. dec kl.:14:50 1000m W4-Slide 4-Slide Kvinder Open 1000m - Handicap Tidsberegning
415 8. dec kl.:15:10 1000m M4-Slide 4-Slide Mænd Open 1000m - Handicap Tidsberegning
416 8. dec kl.:15:30 1000m 30+W4-Slide 4-Slide Kvinder Masters 1000m - Handicap Tidsberegning
417 8. dec kl.:15:40 1000m 30+M4-Slide 4-Slide Mænd Masters 1000m - Handicap Tidsberegning
418 8. dec kl.:15:50 1000m 30+ W/M 4-Slide 4-Slide Mix Masters 1000m - Handicap Tidsberegning
450 8. dec kl.:16:00 Stafet 2000m W4-Stafet SkiErg Stafet 4x500m Kvinder - Handicap
460 8. dec kl.:16:10 Stafet 2000m W/M 4-Stafet SkiErg Stafet 4x500m Mænd - Handicap
820 8. dec kl.:16:20 500m U19 W8-Slide 8-Slide Piger Jun. D,C,B,A 500m - Handicap Tidsberegning
821 8. dec kl.:16:30 500m U19 W/M 8-Slide 8-Slide Drenge Jun. D,C,B,A 500m - Handicap Tidsberegning
822 8. dec kl.:16:40 500m W8-Slide 8-Slide Kvinder Open 500m - Handicap Tidsberegning
823 8. dec kl.:16:50 500m 30+W8-Slide 8-Slide Kvinder Masters 500m - Handicap Tidsberegning
824 8. dec kl.:17:00 500m 30+M8-Slide 8-Slide Mænd Masters 500m - Handicap Tidsberegning
825 8. dec kl.:17:10 500m M8-Slide 8-Slide Mænd Open 500m - Handicap Tidsberegning
826 8. dec kl.:17:30 500m W/M 8-Slide 8-Slide Mix Open 500m - Handicap Tidsberegning