Startliste - Euro Slide Open og SkiErg mesterskab 2018

Løb 201
U15 W2-Slide JW2-Slide - 2-Slide Piger Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 500m
1. Afdeling 8. dec kl.:11:30

1

Bagsværd Roklub/KCB II
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Hannah Thrane (Bagsværd)
  • 2. Sofia Thrane (Bagsværd)

2

Odder Roklub I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Anne Kristine Bech Asaa (Odder)
  • 2. Caroline Sejersen (Odder)

3

Københavns Roklub I
Tidshandicap : 0:05
  • 1. Alberte Henrioud Theglev (København)
  • 2. Lucca Elkjær (København)

4

Lyngby Roklub/KKL I
Tidshandicap : 0:07
  • 1. Asta Steensen (Lyngby)
  • 2. Caroline Bork Terkelsen (Lyngby)

5

Bagsværd Roklub/KCB I
Tidshandicap : 0:09
  • 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd)
  • 2. Smilla Post-Kallenbach (Sorø)

6

Danske Studenters Roklub I
Tidshandicap : 0:09
  • 1. Cornelia Dalsgaard (DSR)
  • 2. Helena Rygaard-Rasmussen (DSR)

7

Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/KCB I
Tidshandicap : 0:12
  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd)
  • 2. Josefine Freltoft (København)

8

Odense Roklub I
Tidshandicap : 0:13
  • 1. Alba Sundstrøm (Odense)
  • 2. Amalie Laurholt (Odense)

9

AFMELDTMiddelfart Roklub I
Tidshandicap : 2:01
  • 1. test test (Middelfart)
  • 2. Amalie Kjær (Middelfart)
  • 1. test test (Middelfart)
  • 2. Amalie Kjær (Middelfart)
Løb 202
U19 W2-Slide JW2-Slide - 2-Slide Piger Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 8. dec kl.:11:40

1

Odder Roklub I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Trine Leitzke (Odder)
  • 2. Pi Goslar (Odder)

2

Danske Studenters Roklub/Fredericia Roklub I
Tidshandicap : 0:10
  • 1. Astrid Bruun Fejfer (DSR)
  • 2. Karen Katrine Mortensen (Fr'cia)

3

Roklubben Furesø I
Tidshandicap : 0:10
  • 1. Clara Hornnæss (Furesø)
  • 2. Kristine Søndergård Hansen (Furesø)

9

Rødvig Roklub I
Tidshandicap : 0:17
  • 1. Julie Munch (Rødvig)
  • 2. Frederikke Munch (Rødvig)

4

Holstebro Roklub/Silkeborg Roklub I
Tidshandicap : 0:18
  • 1. Nikoba í Gong (Holstebro)
  • 2. Stine Højager Nielsen (Holstebro)

5

Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I
Tidshandicap : 0:20
  • 1. Nicoline Bluhme (Sorø)
  • 2. Anna Lendal Holm (Roskilde)

6

Bagsværd Roklub/KCB III
Tidshandicap : 0:21
  • 1. Emma Braad Olesen (Bagsværd)
  • 2. Christine Amalie Meinert Cardel (Bagsværd)

7

Bagsværd Roklub/KCB II
Tidshandicap : 0:22
  • 1. Matilde Hjorth (Bagsværd)
  • 2. Marie Ramm (Bagsværd)

8

Danske Studenters Roklub II
Tidshandicap : 0:25
  • 1. Mathilde Kiilgaard (DSR)
  • 2. Cecilie Brunnich Sørensen (København)
Løb 203
U15 M2-Slide JM2-Slide - 2-Slide Drenge Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 500m
1. Afdeling 8. dec kl.:11:50

1

Bagsværd Roklub/KCB I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Theis Wolfram (Bagsværd)
  • 2. Jakob Lynbech (Bagsværd)

2

Roskilde Roklub/KCR I
Tidshandicap : 0:02
  • 1. Esben Friis Thanning (Roskilde)
  • 2. Lauge Bech (Roskilde)

3

Roklubben Skjold I
Tidshandicap : 0:08
  • 1. Ask Høyer Splittorff (Skjold)
  • 2. Carl Emil Melander (Skjold)

4

Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I
Tidshandicap : 0:08
  • 1. Anders Lendal Holm (Roskilde)
  • 2. Sebastian Faber Steffensen (Sorø)

5

Bagsværd Roklub/KCB IV
Tidshandicap : 0:09
  • 1. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd)
  • 2. Thøger Bjerg (Bagsværd)

6

Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR II
Tidshandicap : 0:11
  • 1. August Husted Coutant (Sorø)
  • 2. William Windel Krogh (Roskilde)

7

Odense Roklub I
Tidshandicap : 0:12
  • 1. Christian Thuesen (Odense)
  • 2. Noah Schioldan (Odense)
Løb 203
U15 M2-Slide JM2-Slide - 2-Slide Drenge Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 500m
2. Afdeling 8. dec kl.:12:00

1

Bagsværd Roklub/KCB II
Tidshandicap : 0:09
  • 1. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd)
  • 2. August Herman Wisholm (Hadsund)

2

Lyngby Roklub/KKL I
Tidshandicap : 0:12
  • 1. Oliver Hyldedahl (Lyngby)
  • 2. Aleks Gryn (Lyngby)

3

Bagsværd Roklub/KCB III
Tidshandicap : 0:16
  • 1. Alexander Aldrich (Bagsværd)
  • 2. Elias Ellehammer (Bagsværd)

4

Holstebro Roklub/KCHO II
Tidshandicap : 0:16
  • 1. Christian Søndergaard (Holstebro)
  • 2. Nikolaj Dalbøl (Holstebro)

5

Holstebro Roklub/KCHO I
Tidshandicap : 0:17
  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro)
  • 2. Tobias Kramer (Holstebro)

6

Lyngby Roklub/Roklubben Furesø I
Tidshandicap : 0:17
  • 1. Christian Rømer (Furesø)
  • 2. Christian Runge (Lyngby)

7

Lyngby Roklub/KKL II
Tidshandicap : 1:56
  • 1. Jakob Muxoll Andersen (Lyngby)
  • 2. Felix Nyland (Lyngby)
Løb 204
U19 M2-Slide JM2-Slide - 2-Slide Drenge Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 8. dec kl.:12:10

1

Københavns Roklub I
Tidshandicap : 0:06
  • 1. Asbjørn Neumann (København)
  • 2. Villads Svane Hansen (København)

2

Odense Roklub/Saxkjøbing Roklub/KCO I
Tidshandicap : 0:14
  • 1. Frederik Markvardsen (Odense)
  • 2. David Wandrup (Saxkjøbing)

3

Roskilde Roklub/Sorø Roklub I
Tidshandicap : 0:14
  • 1. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde)
  • 2. Anton Stensberg (Sorø)

4

Nakskov Roklub/KCR I
Tidshandicap : 0:15
  • 1. Aktor Mortensen (Nakskov)
  • 2. Troels Rasmussen (Nakskov)

5

Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK I
Tidshandicap : 0:19
  • 1. Johan Søvndahl Kok (KVIK)
  • 2. Magnus Erik Timm (DSR)

6

Silkeborg Roklub I
Tidshandicap : 0:22
  • 1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg)
  • 2. Magnus Kleist (Silkeborg)

7

Holstebro Roklub/KCHO II
Tidshandicap : 0:23
  • 1. Marcus Lyngesen (Hvidovre)
  • 2. Asbjørn Bay (Bagsværd)

8

Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I
Tidshandicap : 0:26
  • 1. Rasmus Lind (Sorø)
  • 2. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)

9

Bagsværd Roklub/KCB I
Tidshandicap : 0:26
  • 1. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd)
  • 2. Johan Poulsen (Bagsværd)

10

Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub I
Tidshandicap : 0:35
  • 1. Torbjørn Frankel (KVIK)
  • 2. Martin Kofoed Jensen (Roskilde)
Løb 204
U19 M2-Slide JM2-Slide - 2-Slide Drenge Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 8. dec kl.:12:20

1

Odder Roklub II
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Vitus Duelund Skeem (Odder)
  • 2. Magnus Riis Jensen (Odder)

2

Odder Roklub I
Tidshandicap : 0:13
  • 1. Anton Østergaard-Clausen (Odder)
  • 2. Noah Mikkelsen (Odder)

3

Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR II
Tidshandicap : 0:15
  • 1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)
  • 2. Peter Skou ** (Sorø)

4

Roklubben Viking/Rødvig Roklub/KCR I
Tidshandicap : 0:18
  • 1. Aske Storm (Viking)
  • 2. Patrick Klestrup (Rødvig)

5

Holstebro Roklub/KCHO I
Tidshandicap : 0:21
  • 1. Tobias Bork Kristensen (Holstebro)
  • 2. Oscar Burvil (Holstebro)

6

Danske Studenters Roklub I
Tidshandicap : 0:21
  • 1. Casper Girke Christensen (DSR)
  • 2. Malthe Christiansen (DSR)

7

Korsør Roklub/Sorø Roklub/KCR I
Tidshandicap : 0:31
  • 1. Marcell Nyvang (Korsør)
  • 2. Jannick Wly Andersen (Sorø)
Løb 205
W2-Slide W2-Slide - 2-Slide Kvinder Open 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 8. dec kl.:12:30

1

Aalborg Roklub I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Mette Louise Karer (Aalborg)
  • 2. Eva Povlsgaard Nebeling (Aalborg)

2

Danske Studenters Roklub III
Tidshandicap : 0:04
  • 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR)
  • 2. Amalie Riff Brems (DSR)

3

Bagsværd Roklub/KCB I
Tidshandicap : 0:04
  • 1. Ida Langkjær (Bagsværd)
  • 2. Olivia Meinert Cardel (Bagsværd)

4

Odense Roklub/KCO I
Tidshandicap : 0:06
  • 1. Line Katrine Olsen (Odense)
  • 2. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense)

6

Danske Studenters Roklub IV
Tidshandicap : 0:09
  • 1. Cecilie Girke (DSR)
  • 2. Astrid Bardram Starup (Bagsværd)

5

Odder Roklub/Odense Roklub/KCO I
Tidshandicap : 0:09
  • 1. Sara Nissen (Odense)
  • 2. Elisabeth Kaalund Keller (Odense)

7

Odense Roklub/KCO II
Tidshandicap : 0:09
  • 1. Mette Leitzke Sørensen (Odder)
  • 2. Sarah Lindberg (Odense)

8

Danske Studenters Roklub II
Tidshandicap : 0:10
  • 1. Samantha Don Robbins (DSR)
  • 2. Sara Lena Josefin Engberg (DSR)

9

Danske Studenters Roklub/Odense Roklub I
Tidshandicap : 0:13
  • 1. Mette Dyrlund Petersen (DSR)
  • 2. Luise Lund Hansen (Odense)

10

Aalborg Roklub II
Tidshandicap : 0:15
  • 1. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg)
  • 2. Marie Møller Nielsen (Aalborg)

11

Roskilde Roklub/KCR I
Tidshandicap : 0:16
  • 1. Simone Sørensen (Roskilde)
  • 2. Caroline Munch (Roskilde)
Løb 206
M2-Slide M2-Slide - 2-Slide Mænd Open1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 8. dec kl.:12:40

1

Bagsværd Roklub/Roklubben Furesø/KKL I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Jens Graudal (Bagsværd)
  • 2. Jonas Lund (Furesø)

2

Danske Studenters Roklub II
Tidshandicap : 0:03
  • 1. Timothy Antonie Hansen (DSR)
  • 2. Sebastian Terp (Odense)

3

Roklubben Skjold I
Tidshandicap : 0:05
  • 1. Jan Christensen (Skjold)
  • 2. Rune Adelvard (Skjold)

4

Roforeningen KVIK I
Tidshandicap : 0:06
  • 1. Martin Kjeldsen (KVIK)
  • 2. Jesper Fredsted (KVIK)

5

Københavns Roklub/Roskilde Roklub/KCR I
Tidshandicap : 0:07
  • 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde)
  • 2. Sebastian Bache (København)

6

Danske Studenters Roklub IV
Tidshandicap : 0:08
  • 1. Tor Kristian Høyer Rasmussen (DSR)
  • 2. Frederik Fabricius Clausen (DSR)

7

Aalborg Roklub I
Tidshandicap : 0:09
  • 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg)
  • 2. Simon Staal Nielsen (Aalborg)

8

Lyngby Roklub/KKL I
Tidshandicap : 0:09
  • 1. Emil Lenzing (Lyngby)
  • 2. Jacob Lenzing (Lyngby)

9

Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub I
Tidshandicap : 0:11
  • 1. Christoffer Kruse (DSR)
  • 2. Aksel Dybdahl (København)
Løb 206
M2-Slide M2-Slide - 2-Slide Mænd Open1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 8. dec kl.:12:50

1

Aalborg Roklub IV
Tidshandicap : 0:02
  • 1. Søren Bagger Christensen (Aalborg)
  • 2. Jesper Skovager Thomsen (Aalborg)

2

Aalborg Roklub III
Tidshandicap : 0:05
  • 1. Martin Ask Klausholt (Aalborg)
  • 2. Simon Østergaard Meijer (Aalborg)

3

Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
Tidshandicap : 0:07
  • 1. Oscar Mazza (Odense)
  • 2. Wiliam Wisholm (Hadsund)

9

Roforeningen KVIK II
Tidshandicap : 0:07
  • 1. Nicholas Andersen (KVIK)
  • 2. Loui Lam (KVIK)

5

Odense Roklub II
Tidshandicap : 0:08
  • 1. Søren Gam (Odense)
  • 2. Rasmus Nykjær Brejnrod (Odense)

4

Odense Roklub I
Tidshandicap : 0:08
  • 1. Carsten Vikkelsøe (Odense)
  • 2. Niels Keiser Jacobsen (Odense)

6

Aalborg Roklub II
Tidshandicap : 0:09
  • 1. Germain Fontenit (Aalborg)
  • 2. Jesper Quist Jensen (Aalborg)

8

Danske Studenters Roklub I
Tidshandicap : 0:10
  • 1. Thorleif Rud Lindholm (DSR)
  • 2. Joen Petur Jacobsen (DSR)

7

Danske Studenters Roklub/Odense Roklub I
Tidshandicap : 0:10
  • 1. Nicolai Bernsen (DSR)
  • 2. Malte Rusbjerg (Odense)
Løb 207
30+W2-Slide MW2-Slide - 2-Slide Kvinder Masters 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 8. dec kl.:13:00

1

Hellerup Dame Roklub I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Ruth Fuursted (HDR)
  • 2. Yvonne Mackeprang (HDR)

2

Køge Roklub/Roforeningen KVIK I
Tidshandicap : 0:06
  • 1. Anna Karina Gravad (Køge R)
  • 2. Marianne Becker (KVIK)

3

Danske Studenters Roklub III
Tidshandicap : 0:14
  • 1. Helle Tibian (DSR)
  • 2. Margit Haahr Hansen (DSR)

4

Nyborg Roklub I
Tidshandicap : 0:15
  • 1. Lena Stolzenbach (Nyborg)
  • 2. Dóra Remenyik (Nyborg)

5

Danske Studenters Roklub I
Tidshandicap : 0:24
  • 1. Ragna Karen Sigurðardóttir (DSR)
  • 2. Lea Benedicte Skov Hansen (DSR)

6

Danske Studenters Roklub II
Tidshandicap : 0:24
  • 1. Cecilie Lützen Søltoft (DSR)
  • 2. Tanja Nors Tardrup (DSR)
Løb 209
30+ W/M 2-Slide MW/MM2-Slide - 2-Slide Mix Masters 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 8. dec kl.:13:10

1

Roklubben Skjold I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Birger Nielsen (Skjold)
  • 2. Bente Henriksen (Skjold)

2

Odder Roklub I
Tidshandicap : 0:12
  • 1. Ole Skeem (Odder)
  • 2. Ulla Neess (Odder)

3

Bagsværd Roklub/Fredensborg Roklub I
Tidshandicap : 0:14
  • 1. Anne Mette Joergensen (Fredensborg)
  • 2. Emil Heinrichsen (Bagsværd)

4

Hellerup Roklub I
Tidshandicap : 0:22
  • 1. Geert Cederkvist (Hellerup)
  • 2. Mette Cederkvist (Hellerup)

5

Sorø Roklub I
Tidshandicap : 0:23
  • 1. Bonnie Noer (Sorø)
  • 2. Peter Lindblom (Sorø)

6

Roklubben Skjold II
Tidshandicap : 0:26
  • 1. Henrik koczulab (Skjold)
  • 2. Hanne Lindholm (Skjold)

7

Dragør Roklub/Roskilde Roklub I
Tidshandicap : 0:42
  • 1. Morten Juel Hansen (Dragør)
  • 2. Dorthe Friis Thanning (Roskilde)
Løb 208
30+M2-Slide MM2-Slide - 2-Slide Mænd Masters 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 8. dec kl.:13:20

1

Bagsværd Roklub I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Carsten Bech (Bagsværd)
  • 2. Søren Nielsen (Bagsværd)

2

Sorø Roklub I
Tidshandicap : 0:15
  • 1. Bjarne Hjorth (Sorø)
  • 2. Christian Mølvig (Sorø)

3

Nyborg Roklub I
Tidshandicap : 0:19
  • 1. Brian Sørensen (Nyborg)
  • 2. Peter Rasmussen (Nyborg)

4

Roklubben Furesø I
Tidshandicap : 0:20
  • 1. Lars Wallin (Furesø)
  • 2. Bo Jystrup (Furesø)

5

Roklubben Furesø III
Tidshandicap : 0:21
  • 1. Bo Hartz (Furesø)
  • 2. Mikael Møller Hansen (Furesø)

6

Odder Roklub I
Tidshandicap : 0:22
  • 1. Per Amby (Odder)
  • 2. Jan Johansen (Odder)

7

Sorø Roklub II
Tidshandicap : 0:23
  • 1. Bo Vilhelmsen (Sorø)
  • 2. Peter Carstens (Sorø)

8

Danske Studenters Roklub I
Tidshandicap : 0:24
  • 1. Asger Tønnesen (DSR)
  • 2. Christoffer Hansen (DSR)

9

Lyngby Roklub I
Tidshandicap : 0:26
  • 1. Asger Lenzing (Lyngby)
  • 2. Hans Christiansen Heldbo (Lyngby)

10

Danske Studenters Roklub II
Tidshandicap : 0:27
  • 1. Peter Stenby (DSR)
  • 2. Morten Oluf Nielsen (DSR)
Løb 301
WErgo WErgo - WErgo SkiErg Kvinder Open 1000m (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 8. dec kl.:13:30

1

Danske Studenters Roklub/DRC I
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen (DSR)

2

Roskilde Roklub/KCR I
  • Aja Runge Holmegaard (Roskilde)

3

Aalborg Roklub II
  • Marie Møller Nielsen (Aalborg)

4

Aalborg Roklub I
  • Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg)
Løb 302
LWErgo LWErgo - LWErgo SkiErg Kvinder Letvægt 1000m (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
Indvejningkl. 11:40
1. Afdeling 8. dec kl.:13:40

1

Aalborg Roklub I
  • Eva Povlsgaard Nebeling (Aalborg)
Løb 312
LMErgo LMErgo - LMErgo SkiErg Mænd Lervægt 1000m (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
Indvejningkl. 11:40
1. Afdeling 8. dec kl.:13:40

1

Aalborg Roklub II
  • Martin Ask Klausholt (Aalborg)

2

Aalborg Roklub I
  • Jesper Skovager Thomsen (Aalborg)
Løb 311
MErgo MErgo - SkiErg Mænd Open 1000m - 1000m
1. Afdeling 8. dec kl.:13:50

1

Aalborg Roklub IV
  • Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg)

2

Aalborg Roklub VIII
  • Søren Bagger Christensen (Aalborg)

3

Aalborg Roklub III
  • Simon Østergaard Meijer (Aalborg)

4

Aalborg Roklub V
  • Germain Fontenit (Aalborg)

5

Aalborg Roklub I
  • Simon Staal Nielsen (Aalborg)

6

Aalborg Roklub II
  • Jesper Quist Jensen (Aalborg)
Løb 410
U15 W4-Slide JW4-Slide - 4-Slide Piger Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 500m
1. Afdeling 8. dec kl.:14:00

1

Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Alberte Henrioud Theglev (København)
  • 2. Lucca Elkjær (København)
  • 3. Cornelia Dalsgaard (DSR)
  • 4. Helena Rygaard-Rasmussen (DSR)

2

Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/KCB I
Tidshandicap : 0:01
  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd)
  • 2. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd)
  • 3. Hannah Thrane (Bagsværd)
  • 4. Josefine Freltoft (København)
Løb 411
U19 W4-Slide JW4-Slide - 4-Slide Piger Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 8. dec kl.:14:10

2

Bagsværd Roklub/Lyngby Dameroklub/Roforeningen KVIK/KCB I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Josefine Freltoft (København)
  • 2. Astrid Højgaard (Bagsværd)
  • 3. Anna Adelholm (KVIK)
  • 4. Ida Marie Reimer (LDR)

3

Holstebro Roklub/Roklubben Furesø/Silkeborg Roklub I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Stine Højager Nielsen (Holstebro)
  • 2. Nikoba í Gong (Holstebro)
  • 3. Clara Hornnæss (Furesø)
  • 4. Kristine Søndergård Hansen (Furesø)

4

Roskilde Roklub/Rødvig Roklub/Sorø Roklub/KCR I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Nicoline Bluhme (Sorø)
  • 2. Smilla Post-Kallenbach (Sorø)
  • 3. Frederikke Munch (Rødvig)
  • 4. Anna Lendal Holm (Roskilde)

1

Odder Roklub I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Caroline Sejersen (Odder)
  • 2. Pi Goslar (Odder)
  • 3. Trine Leitzke (Odder)
  • 4. Anne Kristine Bech Asaa (Odder)

5

Danske Studenters Roklub I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Astrid Bruun Fejfer (DSR)
  • 2. Mathilde Kiilgaard (DSR)
  • 3. Karen Katrine Mortensen (Fr'cia)
  • 4. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense)

6

Bagsværd Roklub/KCB I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Christine Amalie Meinert Cardel (Bagsværd)
  • 2. Emma Braad Olesen (Bagsværd)
  • 3. Marie Ramm (Bagsværd)
  • 4. Matilde Hjorth (Bagsværd)
Løb 412
U15 M4-Slide JM4-Slide - 4-Slide Drenge Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 500m
1. Afdeling 8. dec kl.:14:20

1

Bagsværd Roklub/KCB I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd)
  • 2. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd)
  • 3. Jakob Lynbech (Bagsværd)
  • 4. Theis Wolfram (Bagsværd)

2

Lyngby Roklub/KKL I
Tidshandicap : 0:03
  • 1. Oliver Hyldedahl (Lyngby)
  • 2. Caroline Bork Terkelsen (Lyngby)
  • 3. Asta Steensen (Lyngby)
  • 4. Aleks Gryn (Lyngby)

3

Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I
Tidshandicap : 0:06
  • 1. Anders Lendal Holm (Roskilde)
  • 2. William Windel Krogh (Roskilde)
  • 3. August Husted Coutant (Sorø)
  • 4. Sebastian Faber Steffensen (Sorø)

4

Nyborg Roklub/Odense Roklub I
Tidshandicap : 0:07
  • 1. Christian Thuesen (Odense)
  • 2. Noah Schioldan (Odense)
  • 3. Amalie Laurholt (Odense)
  • 4. Alba Sundstrøm (Odense)

5

Bagsværd Roklub/KCB II
Tidshandicap : 0:11
  • 1. Alexander Aldrich (Bagsværd)
  • 2. Elias Ellehammer (Bagsværd)
  • 3. Mads Rubin (Bagsværd)
  • 4. Thøger Bjerg (Bagsværd)

6

Holstebro Roklub/KCHO I
Tidshandicap : 0:13
  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro)
  • 2. Tobias Kramer (Holstebro)
  • 3. Nikolaj Dalbøl (Holstebro)
  • 4. Christian Søndergaard (Holstebro)
Løb 413
U19 M4-Slide JM4-Slide - 4-Slide Drenge Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 8. dec kl.:14:30

1

Odder Roklub I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Noah Mikkelsen (Odder)
  • 2. Magnus Riis Jensen (Odder)
  • 3. Anton Østergaard-Clausen (Odder)
  • 4. Vitus Duelund Skeem (Odder)

2

Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Malthe Christiansen (DSR)
  • 2. Casper Girke Christensen (DSR)
  • 3. Magnus Erik Timm (DSR)
  • 4. Johan Søvndahl Kok (KVIK)

3

Holstebro Roklub/KCHO I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Oscar Burvil (Holstebro)
  • 2. Marcus Lyngesen (Hvidovre)
  • 3. Asbjørn Bay (Bagsværd)
  • 4. Tobias Bork Kristensen (Holstebro)

4

AFMELDTKøbenhavns Roklub I
Tidshandicap : 0:48
  • 1. Asbjørn Neumann (København)
  • 2. Anton Stensberg (Sorø)
  • 3. Villads Svane Hansen (København)
  • 4. Johannes Stensborg Jakobsen (København)
Løb 413
U19 M4-Slide JM4-Slide - 4-Slide Drenge Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 8. dec kl.:14:40

1

Lyngby Roklub/Roklubben Furesø/Silkeborg Roklub I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Magnus Kleist (Silkeborg)
  • 2. Max Elleskov Røgild (Silkeborg)
  • 3. Christian Runge (Lyngby)
  • 4. Christian Rømer (Furesø)

2

Roskilde Roklub/Rødvig Roklub/Sorø Roklub/KCR I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Peter Skou ** (Sorø)
  • 2. Patrick Klestrup (Rødvig)
  • 3. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde)
  • 4. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)

3

Korsør Roklub/Roklubben Viking/Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Rasmus Lind (Sorø)
  • 2. Marcell Nyvang (Korsør)
  • 3. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)
  • 4. Aske Storm (Viking)

4

Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Nicholas Andersen (KVIK)
  • 2. Jannick Wly Andersen (Sorø)
  • 3. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd)
  • 4. Johan Poulsen (Bagsværd)
Løb 414
W4-Slide W4-Slide - 4-Slide Kvinder Open 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 8. dec kl.:14:50

1

Bagsværd Roklub/DSR
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Ida Langkjær (Bagsværd)
  • 2. Astrid Bardram Starup (Bagsværd)
  • 3. Louise Hyldager (DSR)
  • 4. Olivia Meinert Cardel (Bagsværd)

2

Danske Studenters Roklub II
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR)
  • 2. Amalie Riff Brems (DSR)
  • 3. Stine Mathiasen (DSR)
  • 4. Cecilie Girke (DSR)

3

Aalborg Roklub I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Mette Louise Karer (Aalborg)
  • 2. Eva Povlsgaard Nebeling (Aalborg)
  • 3. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg)
  • 4. Marie Møller Nielsen (Aalborg)

4

Odense Roklub/KCO I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense)
  • 2. Line Katrine Olsen (Odense)
  • 3. Elisabeth Kaalund Keller (Odense)
  • 4. Sara Nissen (Odense)

5

Aarhus Roklub/Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub / DRC III
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Trine Dahl Pedersen (Holstebro)
  • 2. Frida Sanggaard (Bagsværd)
  • 3. Christina Juhl Johansen (DSR)
  • 4. Nina Hollensen (Aarhus)
Løb 414
W4-Slide W4-Slide - 4-Slide Kvinder Open 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 8. dec kl.:15:00

1

Danske Studenters Roklub I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Samantha Don Robbins (DSR)
  • 2. Sara Lena Josefin Engberg (DSR)
  • 3. Stine Roum (DSR)
  • 4. Simone Krog Christensen (DSR)

2

Roskilde Roklub/KCR I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Aja Runge Holmegaard (Roskilde)
  • 2. Dorthe Friis Thanning (Roskilde)
  • 3. Simone Sørensen (Roskilde)
  • 4. Silja Konoy Davidsen (Roskilde)

3

Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub/Odder Roklub / DRC I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Iben Østergaard (Bagsværd)
  • 2. Trine Toft Andersen (Hadsund)
  • 3. Mathilde Persson (Bagsværd)
  • 4. Christina Pultz (Odder)

4

Københavns Roklub/Odense Roklub/Roforeningen KVIK / DRC II
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Mia Sofie Rützou (Odense)
  • 2. Anne Larsen (Odense)
  • 3. Tanja Spring Ehlers (KVIK)
  • 4. Cecilie Brunnich Sørensen (København)
Løb 415
M4-Slide M4-Slide - 4-Slide Mænd Open 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 8. dec kl.:15:10

1

Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/Roforeningen KVIK I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Tim Hansen (DSR)
  • 2. Sebastian Terp (Odense)
  • 3. Martin Kjeldsen (KVIK)
  • 4. Jesper Fredsted (KVIK)

2

Danske Studenters Roklub I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Joen Petur Jacobsen (DSR)
  • 2. Thorleif Rud Lindholm (DSR)
  • 3. Asger Tønnesen (DSR)
  • 4. Christoffer Hansen (DSR)

3

Danske Studenters Roklub II
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Mostafa Abdou (DSR)
  • 2. Tor Kristian Høyer Rasmussen (DSR)
  • 3. Frederik Fabricius Clausen (DSR)
  • 4. Peter Stenby (DSR)

4

Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub/DRC I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Steffen Bonde Jensen (København)
  • 2. Alexander Modest (Lyngby)
  • 3. Sverri S. Nielsen (DSR)
  • 4. Emil Espensen (DSR)
Løb 415
M4-Slide M4-Slide - 4-Slide Mænd Open 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 8. dec kl.:15:20

1

Aalborg Roklub II
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Søren Bagger Christensen (Aalborg)
  • 2. Jesper Skovager Thomsen (Aalborg)
  • 3. Martin Ask Klausholt (Aalborg)
  • 4. Simon Østergaard Meijer (Aalborg)

2

Odense Roklub I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Michael Moerner (Odense)
  • 2. Christian Kiær (Odense)
  • 3. Rasmus Nykjær Brejnrod (Odense)
  • 4. Martin Rønn Sørensen (Odense)

3

Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub/Odense Roklub I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Nicolai Bernsen (DSR)
  • 2. Oscar Mazza (Odense)
  • 3. Malte Rusbjerg (Odense)
  • 4. Wiliam Wisholm (Hadsund)

4

Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Mark Hartsteen (DSR)
  • 2. Christoffer Kruse (DSR)
  • 3. Mads Fischer (DSR)
  • 4. Aksel Dybdahl (København)

5

Københavns Roklub/Lyngby Roklub/Roskilde Roklub/KCR I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Sebastian Bache (København)
  • 2. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde)
  • 3. Emil Lenzing (Lyngby)
  • 4. Jacob Lenzing (Lyngby)
Løb 415
M4-Slide M4-Slide - 4-Slide Mænd Open 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 8. dec kl.:15:30

1

Hadsund Roklub/Roforeningen KVIK I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Kelvin Yeung (KVIK)
  • 2. Carl Traff (KVIK)
  • 3. Loui Lam (KVIK)
  • 4. Torbjørn Frankel (KVIK)

2

Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Københavns Roklub/DRC III
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Fred Vystavel (København)
  • 2. Lars Fjord Garvey (DSR)
  • 3. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro)
  • 4. Tobias Kempf (DSR)

3

Aalborg Roklub I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Germain Fontenit (Aalborg)
  • 2. Jesper Quist Jensen (Aalborg)
  • 3. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg)
  • 4. Simon Staal Nielsen (Aalborg)

4

Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/Roskilde Roklub/DRC II
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Frank Steffensen (DSR)
  • 2. Nick H. Larsen (Odense)
  • 3. Tøger Berg Rasmussen (DSR)
  • 4. Bastian Secher (Roskilde)
Løb 416
30+W4-Slide MW4-Slide - 4-Slide Kvinder Masters 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 8. dec kl.:15:40

1

Hellerup Dame Roklub II
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Mette Cederkvist (HDR)
  • 2. Lisbeth Øhrgaard (HDR)
  • 3. Lillian Mørch (HDR)
  • 4. Lotte Østergaard (HDR)

2

Hellerup Dame Roklub I
Tidshandicap : 0:01
  • 1. Dorte Vang-Jensen (HDR)
  • 2. Lea Eggs (HDR)
  • 3. Vibeke Westphall (HDR)
  • 4. Mariane Krabbe-Christensen (HDR)

3

Sorø Roklub I
Tidshandicap : 0:08
  • 1. Jane Steensberg (Sorø)
  • 2. Jeanette Emde Jensen ** (Sorø)
  • 3. Kirsten From (Sorø)
  • 4. Birgit Juel-Hansen (Sorø)

4

Danske Studenters Roklub I
Tidshandicap : 0:27
  • 1. Ragna Karen Sigurðardóttir (DSR)
  • 2. Lea Benedicte Skov Hansen (DSR)
  • 3. Cecilie Lützen Søltoft (DSR)
  • 4. Tanja Nors Tardrup (DSR)
Løb 417
30+M4-Slide MM4-Slide - 4-Slide Mænd Masters 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 8. dec kl.:15:50

1

Lyngby Roklub/Roklubben Skjold I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Carl Ove Hansen (Lyngby)
  • 2. Lasse Nielsen (Lyngby)
  • 3. Peter Skov (Skjold)
  • 4. Flemming Bay (Skjold)

2

Roklubben Skjold I
Tidshandicap : 0:13
  • 1. Birger Nielsen (Skjold)
  • 2. Henrik koczulab (Skjold)
  • 3. Jan Christensen (Skjold)
  • 4. Rune Adelvard (Skjold)

3

Hellerup Roklub I
Tidshandicap : 0:18
  • 1. Arne Månsson (Hellerup)
  • 2. Thomas Weise (Hellerup)
  • 3. Rolf Traberg (Hellerup)
  • 4. Peter Gammeltoft (Hellerup)

4

Sorø Roklub I
Tidshandicap : 0:23
  • 1. Peter Carstens (Sorø)
  • 2. Thomas Larsen (Sorø)
  • 3. Bjarne Hjorth (Sorø)
  • 4. Christian Mølvig (Sorø)
Løb 418
30+ W/M 4-Slide MW/MM4-Slide - 4-Slide Mix Masters 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 1000m
1. Afdeling 8. dec kl.:16:00

1

Odder Roklub I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Ole Skeem (Odder)
  • 2. Per Amby (Odder)
  • 3. Ulla Neess (Odder)
  • 4. Jan Johansen (Odder)

2

Nyborg Roklub I
Tidshandicap : 0:01
  • 1. Brian Sørensen (Nyborg)
  • 2. Lena Stolzenbach (Nyborg)
  • 3. Dóra Remenyik (Nyborg)
  • 4. Peter Rasmussen (Nyborg)

3

Roklubben Furesø I
Tidshandicap : 0:12
  • 1. Anette Kyster (Furesø)
  • 2. Max Emde (Furesø)
  • 3. Bo Hartz (Furesø)
  • 4. Mikael Møller Hansen (Furesø)
Løb 450
W4-Stafet W4-Stafet - SkiErg Stafet 4x500m Kvinder - Handicap - 2000m
1. Afdeling 8. dec kl.:16:20

1

Aalborg Roklub I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Mette Louise Karer (Aalborg)
  • 2. Eva Povlsgaard Nebeling (Aalborg)
  • 3. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg)
  • 4. Marie Møller Nielsen (Aalborg)
Løb 460
W/M 4-Stafet W/M4-Stafet - SkiErg Stafet 4x500m Mænd - Handicap - 2000m
1. Afdeling 8. dec kl.:16:20

2

Lyngby Roklub/KKL I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Christian Runge (Lyngby)
  • 2. Bjarke Emil Liljenbøl-Borde (Lyngby)
  • 3. Ida Marie Reimer (Lyngby)
  • 4. Oliver Hyldedahl (Lyngby)

3

Lyngby Roklub I
Tidshandicap : 0:46
  • 1. Stine Louise Knudsen (Lyngby)
  • 2. Asger Lenzing (Lyngby)
  • 3. Emil Meland Knudsen (Lyngby)
  • 4. John Knudsen (Lyngby)

4

Lyngby Roklub/Rødvig Roklub I
Tidshandicap : 0:58
  • 1. Jesper Vedel (Lyngby)
  • 2. Mikkel Olsen (Lyngby)
  • 3. Tommy Knudsen (Rødvig)
  • 4. Jan Olsen (Rødvig)

5

Aalborg Roklub II
Tidshandicap : 1:07
  • 1. Søren Bagger Christensen (Aalborg)
  • 2. Jesper Skovager Thomsen (Aalborg)
  • 3. Martin Ask Klausholt (Aalborg)
  • 4. Germain Fontenit (Aalborg)

6

Aalborg Roklub I
Tidshandicap : 1:18
  • 1. Simon Staal Nielsen (Aalborg)
  • 2. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg)
  • 3. Simon Østergaard Meijer (Aalborg)
  • 4. Jesper Quist Jensen (Aalborg)
Løb 820
U19 W8-Slide JW8-Slide - 8-Slide Piger Jun. D,C,B,A 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 500m
1. Afdeling 8. dec kl.:16:30

1

Bagsværd Roklub/KCB
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd)
  • 2. Astrid Højgaard (Bagsværd)
  • 3. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd)
  • 4. Josefine Freltoft (København)
  • 5. Emma Braad Olesen (Bagsværd)
  • 6. Hannah Thrane (Bagsværd)
  • 7. Marie Ramm (Bagsværd)
  • 8. Matilde Hjorth (Bagsværd)

2

Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Københavns Roklub/Odense Roklub/Roklubben Furesø/Silkeborg Roklub
Tidshandicap : 0:02
  • 1. Astrid Bruun Fejfer (DSR)
  • 2. Mathilde Kiilgaard (DSR)
  • 3. Stine Højager Nielsen (Holstebro)
  • 4. Clara Hornnæss (Furesø)
  • 5. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense)
  • 6. Cecilie Brunnich Sørensen (København)
  • 7. Nikoba í Gong (Holstebro)
  • 8. Kristine Søndergård Hansen (Furesø)
Løb 821
U19 W/M 8-Slide JW/JM8-Slide - 8-Slide Drenge Jun. D,C,B,A 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 500m
1. Afdeling 8. dec kl.:16:40

1

Nakskov Roklub/Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR
Tidshandicap : 0:00
  • 1. August Husted Coutant (Sorø)
  • 2. Sebastian Faber Steffensen (Sorø)
  • 3. Anders Lendal Holm (Roskilde)
  • 4. Esben Friis Thanning (Roskilde)
  • 5. Lauge Bech (Roskilde)
  • 6. William Windel Krogh (Roskilde)
  • 7. Aktor Mortensen (Nakskov)
  • 8. Troels Rasmussen (Nakskov)

2

Holstebro Roklub/KCHO
Tidshandicap : 0:09
  • 1. Christian Søndergaard (Holstebro)
  • 2. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd)
  • 3. Marcus Lyngesen (Hvidovre)
  • 4. Oscar Burvil (Holstebro)
  • 5. Nikolaj Dalbøl (Holstebro)
  • 6. Simon Mikkelsen (Holstebro)
  • 7. Tobias Kramer (Holstebro)
  • 8. Tobias Bork Kristensen (Holstebro)

3

Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø/Silkeborg Roklub
Tidshandicap : 0:12
  • 1. Magnus Erik Timm (DSR)
  • 2. Malthe Christiansen (DSR)
  • 3. Casper Girke Christensen (DSR)
  • 4. Johan Søvndahl Kok (KVIK)
  • 5. Magnus Kleist (Silkeborg)
  • 6. Max Elleskov Røgild (Silkeborg)
  • 7. Christian Rømer (Furesø)
  • 8. Asbjørn Neumann (København)
Løb 821
U19 W/M 8-Slide JW/JM8-Slide - 8-Slide Drenge Jun. D,C,B,A 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 500m
1. Afdeling 8. dec kl.:16:50

2

Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK/KKL
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Asta Steensen (Lyngby)
  • 2. Caroline Bork Terkelsen (Lyngby)
  • 3. Ida Marie Reimer (Lyngby)
  • 4. Anna Adelholm (KVIK)
  • 5. Bjarke Emil Liljenbøl-Borde (Lyngby)
  • 6. Christian Runge (Lyngby)
  • 7. Oliver Hyldedahl (Lyngby)
  • 8. Aleks Gryn (Lyngby)

1

Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB
Tidshandicap : 0:10
  • 1. Aksel Bay (Bagsværd)
  • 2. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd)
  • 3. Thøger Bjerg (Bagsværd)
  • 4. Johan Poulsen (Bagsværd)
  • 5. Elias Ellehammer (Bagsværd)
  • 6. Mads Rubin (Bagsværd)
  • 7. Alexander Aldrich (Bagsværd)
  • 8. Nicholas Andersen (KVIK)

3

Korsør Roklub/Roklubben Viking/Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR
Tidshandicap : 0:15
  • 1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)
  • 2. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)
  • 3. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde)
  • 4. Marcell Nyvang (Korsør)
  • 5. Aske Storm (Viking)
  • 6. Jannick Wly Andersen (Sorø)
  • 7. Peter Skou ** (Sorø)
  • 8. Rasmus Lind (Sorø)
Løb 822
W8-Slide W8-Slide - 8-Slide Kvinder Open 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 500m
1. Afdeling 8. dec kl.:17:00

1

Danske Studenters Roklub I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Ragna Karen Sigurðardóttir (DSR)
  • 2. Lea Benedicte Skov Hansen (DSR)
  • 3. Simone Krog Christensen (DSR)
  • 4. Stine Roum (DSR)
  • 5. Cecilie Lützen Søltoft (DSR)
  • 6. Tanja Nors Tardrup (DSR)
  • 7. Samantha Don Robbins (DSR)
  • 8. Sara Lena Josefin Engberg (DSR)

2

Aarhus Roklub/Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/Roforeningen KVIK/DRC I
Tidshandicap : 0:03
  • 1. Hedwig Lærke Berg Rasmussen (DSR)
  • 2. Anne Larsen (Odense)
  • 3. Trine Dahl Pedersen (Holstebro)
  • 4. Nina Hollensen (Aarhus)
  • 5. Christina Juhl Johansen (DSR)
  • 6. Mia Sofie Rützou (Odense)
  • 7. Tanja Spring Ehlers (KVIK)
  • 8. Frida Sanggaard (Bagsværd)
Løb 823
30+W8-Slide MW8-Slide - 8-Slide Kvinder Masters 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 500m
1. Afdeling 8. dec kl.:17:10

1

Sorø Roklub
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Jeanette Emde Jensen ** (Sorø)
  • 2. Bonnie Noer (Sorø)
  • 3. Gitte Niven (Sorø)
  • 4. Birgit Juel-Hansen (Sorø)
  • 5. Kirsten From (Sorø)
  • 6. Laila Hjorth (Sorø)
  • 7. Ulla Hvid (Sorø)
  • 8. Jane Steensberg (Sorø)

2

Bagsværd Roklub/KCB
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Birgitte Toft (Bagsværd)
  • 2. Liselotte Hammer (Bagsværd)
  • 3. Bernadette Gregersen (Bagsværd)
  • 4. Helle Johansen (Bagsværd)
  • 5. Anne Marie Espersen (Bagsværd)
  • 6. Regitze Lindegård (Bagsværd)
  • 7. Anne Bay (Bagsværd)
  • 8. Bente Holmquist (Bagsværd)

3

Lyngby Dameroklub
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Eva W. Sørensen (LDR)
  • 2. Beate Leitner (LDR)
  • 3. Charlotte Bonde (LDR)
  • 4. Tove Christensen (LDR)
  • 5. Tine Bjerg (LDR)
  • 6. Karin Hansen (LDR)
  • 7. Hanne Frimand Nørgaard (LDR)
  • 8. Marianne Mejlstrup (LDR)
Løb 824
30+M8-Slide MM8-Slide - 8-Slide Mænd Masters 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 500m
1. Afdeling 8. dec kl.:17:20

1

Lyngby Roklub/Rødvig Roklub
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Henrik Brusch (Lyngby)
  • 2. John Knudsen (Lyngby)
  • 3. Søren Holstein (Lyngby)
  • 4. Hans Nøhr (Lyngby)
  • 5. Lasse Nielsen (Lyngby)
  • 6. Carl Ove Hansen (Lyngby)
  • 7. Tommy Knudsen (Rødvig)
  • 8. Jan Olsen (Rødvig)

2

Nyborg Roklub/Sorø Roklub
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Bo Vilhelmsen (Sorø)
  • 2. Thomas Larsen (Sorø)
  • 3. Peter Lindblom (Sorø)
  • 4. Christian Ebert (Sorø)
  • 5. Peter Carstens (Sorø)
  • 6. Brian Sørensen (Nyborg)
  • 7. Bjarne Hjorth (Sorø)
  • 8. Christian Mølvig (Sorø)

3

Bagsværd Roklub/KCB
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Peter Skafte (Bagsværd)
  • 2. Carsten Mollerup (Bagsværd)
  • 3. Søren Vang (Bagsværd)
  • 4. Arne Højlund (Bagsværd)
  • 5. Martin Tangø (Bagsværd)
  • 6. Lasse Bork (Bagsværd)
  • 7. Steen Nielbo (Bagsværd)
  • 8. Hellmuth Christian Stuven (Bagsværd)
Løb 825
M8-Slide M8-Slide - 8-Slide Mænd Open 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 500m
1. Afdeling 8. dec kl.:17:30

1

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Københavns Roklub/Odense Roklub/Roforeningen KVIK I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Jonathan Sølve (København)
  • 2. Sebastian Sølve (København)
  • 3. Jonathan Nielsen (Holstebro)
  • 4. Martin Kjeldsen (KVIK)
  • 5. Dominic Parr (København)
  • 6. Mathias Larsen (Bagsværd)
  • 7. Alex Berg (DSR)
  • 8. Jesper Fredsted (KVIK)

2

Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub/Københavns Roklub/Odense Roklub I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Wiliam Wisholm (Hadsund)
  • 2. Aksel Dybdahl (København)
  • 3. Christoffer Kruse (DSR)
  • 4. Mark Hartsteen (DSR)
  • 5. Emil Espensen (DSR)
  • 6. Malte Rusbjerg (Odense)
  • 7. Oscar Mazza (Odense)
  • 8. Nicolai Bernsen (DSR)

3

Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub/Københavns Roklub/Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub/KCR I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Tim Hansen (DSR)
  • 2. Torbjørn Frankel (KVIK)
  • 3. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde)
  • 4. Johan Jacoby Klemmesen (KVIK)
  • 5. Sebastian Bache (København)
  • 6. Kelvin Yeung (KVIK)
  • 7. Carl Traff (KVIK)
  • 8. Loui Lam (KVIK)
Løb 825
M8-Slide M8-Slide - 8-Slide Mænd Open 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 500m
2. Afdeling 8. dec kl.:17:40

1

Danske Studenters Roklub I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Mostafa Abdou (DSR)
  • 2. Tor Kristian Høyer Rasmussen (DSR)
  • 3. Frederik Fabricius Clausen (DSR)
  • 4. Peter Stenby (DSR)
  • 5. Christoffer Hansen (DSR)
  • 6. Asger Tønnesen (DSR)
  • 7. Joen Petur Jacobsen (DSR)
  • 8. Thorleif Rud Lindholm (DSR)

2

Aalborg Roklub I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Søren Bagger Christensen (Aalborg)
  • 2. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg)
  • 3. Jesper Skovager Thomsen (Aalborg)
  • 4. Jesper Quist Jensen (Aalborg)
  • 5. Simon Østergaard Meijer (Aalborg)
  • 6. Germain Fontenit (Aalborg)
  • 7. Martin Ask Klausholt (Aalborg)
  • 8. Simon Staal Nielsen (Aalborg)
Løb 826
W/M 8-Slide W/M8-Slide - 8-Slide Mix Open 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 500m
1. Afdeling 8. dec kl.:17:50

1

Odder Roklub
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Anne Kristine Bech Asaa (Odder)
  • 2. Anton Østergaard-Clausen (Odder)
  • 3. Caroline Sejersen (Odder)
  • 4. Pi Goslar (Odder)
  • 5. Trine Leitzke (Odder)
  • 6. Vitus Duelund Skeem (Odder)
  • 7. Noah Mikkelsen (Odder)
  • 8. Mette Leitzke Sørensen (Odder)

2

Roklubben Skjold
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Ask Høyer Splittorff (Skjold)
  • 2. Carl Emil Melander (Skjold)
  • 3. Birger Nielsen (Skjold)
  • 4. Bente Henriksen (Skjold)
  • 5. Rune Adelvard (Skjold)
  • 6. Jan Christensen (Skjold)
  • 7. Henrik koczulab (Skjold)
  • 8. Hanne Lindholm (Skjold)

3

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Skjold RC
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Anne Morris Bay (Bagsværd)
  • 2. Asbjørn Bay (Bagsværd)
  • 3. Aksel Bay (Bagsværd)
  • 4. Birgitte Toft (Bagsværd)
  • 5. Frederikke Bay Toft (Bagsværd)
  • 6. Regitze Bay (Bagsværd)
  • 7. Flemming Bay (Skjold)
  • 8. Mathilde Morris Bay Toft (Skjold)

4

Odense Roklub
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Michael Moerner (Odense)
  • 2. Martin Rønn Sørensen (Odense)
  • 3. Christian Kiær (Odense)
  • 4. Rasmus Nykjær Brejnrod (Odense)
  • 5. Niels Keiser Jacobsen (Odense)
  • 6. Carsten Vikkelsøe (Odense)
  • 7. Søren Gam (Odense)
  • 8. Sarah Lindberg (Odense)
Løb 826
W/M 8-Slide W/M8-Slide - 8-Slide Mix Open 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) - 500m
1. Afdeling 8. dec kl.:18:00

1

Hellerup Roklub
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Karl Haals (Hellerup)
  • 2. Lisbeth Grænge Hansen (Hellerup)
  • 3. Lise Teisel (Hellerup)
  • 4. Nicolas Kviat Antonsen (Hellerup)
  • 5. Peter Gammeltoft (Hellerup)
  • 6. Rolf Traberg (Hellerup)
  • 7. Arne Månsson (Hellerup)
  • 8. Thomas Weise (Hellerup)

2

Lyngby Roklub
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Louise Wissing (Lyngby)
  • 2. Stine Louise Jeppe Knudsen (Lyngby)
  • 3. Laila Hyldedahl Kjærgaard (Lyngby)
  • 4. Steffen Klint (Lyngby)
  • 5. Mikkel Olsen (Lyngby)
  • 6. Hans Nøhr (Lyngby)
  • 7. Andreas D Olsen (Lyngby)
  • 8. Peter G Madsen (Lyngby)

3

Roklubben Furesø
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Søren Boysen (Furesø)
  • 2. Lars Wallin (Furesø)
  • 3. Bo Jystrup (Furesø)
  • 4. Anette Kyster (Furesø)
  • 5. Bo Hartz (Furesø)
  • 6. Max Emde (Furesø)
  • 7. Mikael Møller Hansen (Furesø)
  • 8. Mette Møller (Furesø)

4

Lyngby Roklub
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Asger Lenzing (Lyngby)
  • 2. Emil Meland Knudsen (Lyngby)
  • 3. Flemming Grau (Lyngby)
  • 4. Henriette Kyed (Lyngby)
  • 5. Lotte Petersen (Lyngby)
  • 6. Nicklas Jacobsen (Lyngby)
  • 7. Simon Hadjaje (Lyngby)
  • 8. Hans Christiansen Heldbo (Lyngby)