Tilmeldinger - Euro Slide Open og SkiErg mesterskab 2018

Løb 201 U15 W2-Slide 2-Slide Piger Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning - 500m 9 tilmeldinger
Bagsværd Roklub/KCB II
  • 1. Hannah Thrane (BR) '05
  • 2. Sofia Thrane (BR) '07
Odder Roklub I
  • 1. Anne Kristine Bech Asaa (OR) '05
  • 2. Caroline Sejersen (OR) '05
Københavns Roklub I
  • 1. Alberte Henrioud Theglev (KR) '05
  • 2. Lucca Elkjær (KR) '04
Lyngby Roklub/KKL I
  • 1. Asta Steensen (LR) '05
  • 2. Caroline Terkelsen (LR) '05
Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Astrid Kirstine Kofoed (BR) '04
  • 2. Smilla Post-Kallenbach (SR) '04
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Cornelia Dalsgaard (DSR) '04
  • 2. Helena Rygaard-Rasmussen (DSR) '04
Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/KCB I
  • 1. Alma Biltoft Benediktson (BR) '05
  • 2. Josefine Freltoft (KR) '04
Odense Roklub I
  • 1. Alba Sundstrøm (Odense) '04
  • 2. Amalie Laurholt (Odense) '04
Middelfart Roklub I Afmeldt MANGER BETALING
  • 1. test test (MRK) '09
  • 2. Amalie Kjær (MRK) '00
Løb 202 U19 W2-Slide 2-Slide Piger Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m 10 tilmeldinger
Odder Roklub I
  • 1. Trine Leitzke (OR) '03
  • 2. Pi Goslar (OR) '04
Danske Studenters Roklub/Fredericia Roklub I
  • 1. Astrid Bruun Fejfer (DSR) '01
  • 2. Karen Katrine Mortensen (Fredericia) '01
Roklubben Furesø I
  • 1. Clara Hornnæss (Furesø) '03
  • 2. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02
Holstebro Roklub/Silkeborg Roklub I
  • 1. Nikoba í Gong (Holst.) '02
  • 2. Stine Højager Nielsen (Holst.) '03
Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I
  • 1. Nicoline Bluhme (SR) '02
  • 2. Anna Lendal Holm (Roskilde) '03
Bagsværd Roklub/KCB III
  • 1. Emma Braad Olesen (BR) '02
  • 2. Christine Amalie Meinert Cardel (BR) '01
Bagsværd Roklub/KCB II
  • 1. Matilde Hjorth (BR) '01
  • 2. Marie Ramm (BR) '01
Danske Studenters Roklub II
  • 1. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01
  • 2. Cecilie Brunnich Sørensen (KR) '01
Bagsværd Roklub/KCB I Afmeldt
  • 1. Astrid Højgaard (BR) '02
  • 2. Cathrine Duedahl-Olesen (BR) '03
Rødvig Roklub I
  • 1. Julie Munch (RR) '03
  • 2. Frederikke Munch (RR) '04
Løb 203 U15 M2-Slide 2-Slide Drenge Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning - 500m 15 tilmeldinger
Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Theis Wolfram (BR) '06
  • 2. Jakob Lynbech (BR) '05
Bagsværd Roklub/KCB II
  • 1. Nikolaj Kragh SImonsen (BR) '06
  • 2. August Herman Wisholm (HR) '04
Københavns Roklub I Afmeldt
  • 1. Albert Wendelboe Hindsgaul (KR) '04
  • 2. Viggo Olsen (KR) '04
Roskilde Roklub/KCR I
  • 1. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06
  • 2. Lauge Bech (Roskilde) '06
Lyngby Roklub/KKL I
  • 1. Oliver Hyldedahl (LR) '04
  • 2. Aleks Gryn (LR) '04
Roklubben Skjold I
  • 1. Ask Høyer Splittorff (Skjold) '04
  • 2. Carl Emil Melander (Skjold) '04
Bagsværd Roklub/KCB III
  • 1. Alexander Aldrich (BR) '04
  • 2. Elias Ellehammer (BR) '04
Holstebro Roklub/KCHO II
  • 1. Christian Søndergaard (Holst.) '04
  • 2. Nikolaj Dalbøl (Holst.) '04
Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I
  • 1. Anders Lendal Holm (Roskilde) '05
  • 2. Sebastian Faber Steffensen (SR) '04
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Simon Mikkelsen (Holst.) '04
  • 2. Tobias Kramer (Holst.) '04
Bagsværd Roklub/KCB IV
  • 1. Erik Kjersgård Nielsen (BR) '04
  • 2. Thøger Bjerg (BR) '04
Lyngby Roklub/Roklubben Furesø I
  • 1. Christian Rømer (Furesø) '04
  • 2. Christian Runge (LR) '04
Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR II
  • 1. August Husted Coutant (SR) '04
  • 2. William Windel Krogh (Roskilde) '04
Odense Roklub I
  • 1. Christian Thuesen (Odense) '05
  • 2. Noah Schioldan (Odense) '04
Lyngby Roklub/KKL II Afmeldt
  • 1. Jakob Muxoll Andersen (LR) '04
  • 2. Felix Nyland (LR) '04
Løb 204 U19 M2-Slide 2-Slide Drenge Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m 19 tilmeldinger
Odder Roklub II
  • 1. Vitus Duelund Skeem (OR) '04
  • 2. Magnus Riis Jensen (OR) '03
Københavns Roklub I
  • 1. Asbjørn Neumann (KR) '03
  • 2. Villads Svane Hansen (KR) '04
Odder Roklub I
  • 1. Anton Østergaard-Clausen (OR) '03
  • 2. Noah Mikkelsen (OR) '04
Odense Roklub/Saxkjøbing Roklub/KCO I
  • 1. Frederik Markvardsen (Odense) '03
  • 2. David Wandrup (Saxk.) '02
Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR II
  • 1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02
  • 2. Peter Skou ** (SR) '02
Roskilde Roklub/Sorø Roklub I MANGER BETALING
  • 1. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01
  • 2. Anton Stensberg (SR) '02
Roklubben Viking/Rødvig Roklub/KCR I
  • 1. Aske Storm (Viking) '03
  • 2. Patrick Klestrup (RR) '02
Nakskov Roklub/KCR I
  • 1. Aktor Mortensen (Naks.) '03
  • 2. Troels Rasmussen (Naks.) '03
Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK I
  • 1. Johan Søvndahl Kok (KVIK) '02
  • 2. Magnus Erik Timm (DSR) '02
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Tobias Bork Kristensen (Holst.) '03
  • 2. Oscar Burvil (Holst.) '03
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Casper Girke Christensen (DSR) '03
  • 2. Malthe Christiansen (DSR) '02
Silkeborg Roklub I
  • 1. Max Elleskov Røgild (Silkeb.) '03
  • 2. Magnus Kleist (Silkeb.) '01
Holstebro Roklub/KCHO II
  • 1. Marcus Lyngesen (HvR) '00
  • 2. Asbjørn Bay (BR) '03
Korsør Roklub/Sorø Roklub/KCR I
  • 1. Marcell Nyvang (Korsør) '00
  • 2. Jannick Wly Andersen (SR) '01
Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I
  • 1. Rasmus Lind (SR) '01
  • 2. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I Afmeldt
  • 1. Oliver Skov Jerkovic (BR) '01
  • 2. Nicholas Andersen (KVIK) '01
Københavns Roklub II Afmeldt
  • 1. Villads Svane Hansen (KR) '04
  • 2. Johannes Stensborg Jakobsen (KR) '03
Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Jeroen Grimmelikhuijzen (BR) '02
  • 2. Johan Poulsen (BR) '01
Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub I
  • 1. Torbjørn Frankel (KVIK) '00
  • 2. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00
Løb 205 W2-Slide 2-Slide Kvinder Open 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m 12 tilmeldinger
Aalborg Roklub I
  • 1. Mette Louise Karer (AR) '96
  • 2. Eva Povlsgaard Nebeling (AR) '97
Danske Studenters Roklub III
  • 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR) '99
  • 2. Amalie Riff Brems (DSR) '00
Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Ida Langkjær (BR) '97
  • 2. Olivia Meinert Cardel (BR) '96
Odense Roklub/KCO I
  • 1. Line Katrine Olsen (Odense) '97
  • 2. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/KCB I Afmeldt
  • 1. Marie Louise Ladegaard Petersen (BR) '98
  • 2. Stine Mathiasen (DSR) '98
Odder Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • 1. Sara Nissen (Odense) '93
  • 2. Elisabeth Kaalund Keller (Odense) '94
Danske Studenters Roklub IV
  • 1. Cecilie Girke (DSR) '00
  • 2. Astrid Bardram Starup (BR) '00
Odense Roklub/KCO II
  • 1. Mette Leitzke Sørensen (OR) '95
  • 2. Sarah Lindberg (Odense) '98
Danske Studenters Roklub II
  • 1. Samantha Don Robbins (DSR) '90
  • 2. Sara Lena Josefin Engberg (DSR) '90
Danske Studenters Roklub/Odense Roklub I
  • 1. Mette Dyrlund Petersen (DSR) '89
  • 2. Luise Lund Hansen (Odense) '95
Aalborg Roklub II
  • 1. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (AR) '89
  • 2. Marie Møller Nielsen (AR) '89
Roskilde Roklub/KCR I
  • 1. Simone Sørensen (Roskilde) '99
  • 2. Caroline Munch (Roskilde) '02
Løb 206 M2-Slide 2-Slide Mænd Open1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m 20 tilmeldinger
Aalborg Roklub IV
  • 1. Søren Bagger Christensen (AR) '94
  • 2. Jesper Skovager Thomsen (AR) '96
Bagsværd Roklub/Roklubben Furesø/KKL I
  • 1. Jens Graudal (BR) '97
  • 2. Jonas Lund (Furesø) '99
Aalborg Roklub III
  • 1. Martin Ask Klausholt (AR) '96
  • 2. Simon Østergaard Meijer (AR) '97
Danske Studenters Roklub II
  • 1. Timothy Antonie Hansen (DSR) '94
  • 2. Sebastian Terp (Odense) '95
Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • 1. Oscar Mazza (Odense) '98
  • 2. Wiliam Wisholm (HR) '97
Roklubben Skjold I
  • 1. Jan Christensen (Skjold) '47
  • 2. Rune Adelvard (Skjold) '74
Odense Roklub I
  • 1. Carsten Vikkelsøe (Odense) '71
  • 2. Niels Keiser Jacobsen (Odense) '91
Roforeningen KVIK I
  • 1. Martin Kjeldsen (KVIK) '88
  • 2. Jesper Fredsted (KVIK) '93
Odense Roklub II
  • 1. Søren Gam (Odense) '87
  • 2. Rasmus Nykjær Brejnrod (Odense) '91
Københavns Roklub/Roskilde Roklub/KCR I
  • 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99
  • 2. Sebastian Bache (KR) '97
Aalborg Roklub II
  • 1. Germain Fontenit (AR) '95
  • 2. Jesper Quist Jensen (AR) '93
Danske Studenters Roklub IV
  • 1. Tor Kristian Høyer Rasmussen (DSR) '95
  • 2. Frederik Fabricius Clausen (DSR) '86
Aalborg Roklub I
  • 1. Troels Dalgaard Danielsen (AR) '89
  • 2. Simon Staal Nielsen (AR) '89
Danske Studenters Roklub/Odense Roklub I
  • 1. Nicolai Bernsen (DSR) '98
  • 2. Malte Rusbjerg (Odense) '98
Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/KKL I Afmeldt
  • 1. Mathias Larsen (BR) '92
  • 2. Christian Thor Hagemann (LR) '98
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Thorleif Rud Lindholm (DSR) '95
  • 2. Joen Petur Jacobsen (DSR) '89
Lyngby Roklub/KKL I
  • 1. Emil Lenzing (LR) '98
  • 2. Jacob Lenzing (LR) '00
Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub I
  • 1. Christoffer Kruse (DSR) '94
  • 2. Aksel Dybdahl (KR) '98
Roforeningen KVIK II
  • 1. Nicholas Andersen (KVIK) '01
  • 2. Loui Lam (KVIK) '90
Danske Studenters Roklub III Afmeldt
  • 1. Mark Hartsteen (DSR) '91
  • 2. Mathias Ærendahl Heldbo (DSR) '99
Løb 207 30+W2-Slide 2-Slide Kvinder Masters 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m 6 tilmeldinger
Hellerup Dame Roklub I
  • 1. Ruth Fuursted (HDR) '59
  • 2. Yvonne Mackeprang (HDR) '62
Køge Roklub/Roforeningen KVIK I
  • 1. Anna Karina Gravad (Køge R) '71
  • 2. Marianne Becker (KVIK) '62
Danske Studenters Roklub III
  • 1. Helle Tibian (DSR) '73
  • 2. Margit Haahr Hansen (DSR) '67
Nyborg Roklub I
  • 1. Lena Stolzenbach (NR) '71
  • 2. Dóra Remenyik (NR) '75
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Ragna Karen Sigurðardóttir (DSR) '82
  • 2. Lea Benedicte Skov Hansen (DSR) '85
Danske Studenters Roklub II
  • 1. Cecilie Lützen Søltoft (DSR) '84
  • 2. Tanja Nors Tardrup (DSR) '77
Løb 208 30+M2-Slide 2-Slide Mænd Masters 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m 11 tilmeldinger
Bagsværd Roklub I
  • 1. Carsten Bech (BR) '39
  • 2. Søren Nielsen (BR) '46
Sorø Roklub I
  • 1. Bjarne Hjorth (SR) '51
  • 2. Christian Mølvig (SR) '79
Nyborg Roklub I
  • 1. Brian Sørensen (NR) '68
  • 2. Peter Rasmussen (NR) '60
Roklubben Furesø I
  • 1. Lars Wallin (Furesø) '62
  • 2. Bo Jystrup (Furesø) '58
Roklubben Furesø II Afmeldt
  • 1. Max Emde (Furesø) '88
  • 2. NN NN (Furesø) '60
Roklubben Furesø III
  • 1. Bo Hartz (Furesø) '62
  • 2. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67
Odder Roklub I
  • 1. Per Amby (OR) '54
  • 2. Jan Johansen (OR) '67
Sorø Roklub II
  • 1. Bo Vilhelmsen (SR) '74
  • 2. Peter Carstens (SR) '60
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Asger Tønnesen (DSR) '81
  • 2. Christoffer Hansen (DSR) '88
Lyngby Roklub I
  • 1. Asger Lenzing (LR) '71
  • 2. Hans Christiansen Heldbo (LR) '66
Danske Studenters Roklub II
  • 1. Peter Stenby (DSR) '86
  • 2. Morten Oluf Nielsen (DSR) '66
Løb 209 30+ W/M 2-Slide 2-Slide Mix Masters 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m 7 tilmeldinger
Roklubben Skjold I
  • 1. Birger Nielsen (Skjold) '48
  • 2. Bente Henriksen (Skjold) '47
Odder Roklub I
  • 1. Ole Skeem (OR) '46
  • 2. Ulla Neess (OR) '52
Bagsværd Roklub/Fredensborg Roklub I
  • 1. Anne Mette Joergensen (FR) '54
  • 2. Emil Heinrichsen (BR) '85
Hellerup Roklub I
  • 1. Geert Cederkvist (HR) '52
  • 2. Mette Cederkvist (HR) '57
Sorø Roklub I
  • 1. Bonnie Noer (SR) '59
  • 2. Peter Lindblom (SR) '63
Roklubben Skjold II
  • 1. Henrik koczulab (Skjold) '57
  • 2. Hanne Lindholm (Skjold) '62
Dragør Roklub/Roskilde Roklub I
  • 1. Morten Juel Hansen (Dragør) '72
  • 2. Dorthe Friis Thanning (Roskilde) '77
Løb 301 WErgo WErgo SkiErg Kvinder Open 1000m - 1000m 4 tilmeldinger
Danske Studenters Roklub/DRC I
  • 1. Hedwig Lærke Berg Rasmussen (DSR) '93
Roskilde Roklub/KCR I
  • 1. Aja Runge Holmegaard (Roskilde) '90
Aalborg Roklub II
  • 1. Marie Møller Nielsen (AR) '93
Aalborg Roklub I
  • 1. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (AR) '89
Løb 302 WErgo LWErgo SkiErg Kvinder Letvægt 1000m - 1000m 1 tilmelding
Aalborg Roklub I
  • 1. Eva Povlsgaard Nebeling (AR) '97
Løb 311 MErgo SkiErg Mænd Open 1000m - 1000m 6 tilmeldinger
Aalborg Roklub IV
  • 1. Troels Dalgaard Danielsen (AR) '89
Aalborg Roklub VIII
  • 1. Søren Bagger Christensen (AR) '94
Aalborg Roklub III
  • 1. Simon Østergaard Meijer (AR) '97
Aalborg Roklub V
  • 1. Germain Fontenit (AR) '95
Aalborg Roklub I
  • 1. Simon Staal Nielsen (AR) '89
Aalborg Roklub II
  • 1. Jesper Quist Jensen (AR) '93
Løb 312 MErgo LMErgo SkiErg Mænd Lervægt 1000m - 1000m 2 tilmeldinger
Aalborg Roklub II
  • 1. Martin Ask Klausholt (AR) '96
Aalborg Roklub I
  • 1. Jesper Skovager Thomsen (AR) '96
Løb 410 U15 W4-Slide 4-Slide Piger Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning - 500m 2 tilmeldinger
Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub I
  • 1. Alberte Henrioud Theglev (KR) '05
  • 2. Lucca Elkjær (KR) '04
  • 3. Cornelia Dalsgaard (DSR) '04
  • 4. Helena Rygaard-Rasmussen (DSR) '04
Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/KCB I
  • 1. Alma Biltoft Benediktson (BR) '05
  • 2. Astrid Kirstine Kofoed (BR) '04
  • 3. Hannah Thrane (BR) '05
  • 4. Josefine Freltoft (KR) '04
Løb 411 U19 W4-Slide 4-Slide Piger Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m 6 tilmeldinger
Odder Roklub I
  • 1. Caroline Sejersen (OR) '05
  • 2. Pi Goslar (OR) '04
  • 3. Trine Leitzke (OR) '03
  • 4. Anne Kristine Bech Asaa (OR) '05
Bagsværd Roklub/Lyngby Dameroklub/Roforeningen KVIK/KCB I
  • 1. Josefine Freltoft (KR) '04
  • 2. Astrid Højgaard (BR) '02
  • 3. Anna Adelholm (KVIK) '01
  • 4. Ida Marie Reimer (LDR) '02
Holstebro Roklub/Roklubben Furesø/Silkeborg Roklub I
  • 1. Stine Højager Nielsen (Holst.) '03
  • 2. Nikoba í Gong (Holst.) '02
  • 3. Clara Hornnæss (Furesø) '03
  • 4. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02
Roskilde Roklub/Rødvig Roklub/Sorø Roklub/KCR I
  • 1. Nicoline Bluhme (SR) '02
  • 2. Smilla Post-Kallenbach (SR) '04
  • 3. Frederikke Munch (RR) '04
  • 4. Anna Lendal Holm (Roskilde) '03
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Astrid Bruun Fejfer (DSR) '01
  • 2. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01
  • 3. Karen Katrine Mortensen (Fredericia) '01
  • 4. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02
Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Christine Amalie Meinert Cardel (BR) '01
  • 2. Emma Braad Olesen (BR) '02
  • 3. Marie Ramm (BR) '01
  • 4. Matilde Hjorth (BR) '01
Løb 412 U15 M4-Slide 4-Slide Drenge Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning - 500m 6 tilmeldinger
Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Nikolaj Kragh SImonsen (BR) '06
  • 2. Erik Kjersgård Nielsen (BR) '04
  • 3. Jakob Lynbech (BR) '05
  • 4. Theis Wolfram (BR) '06
Lyngby Roklub/KKL I
  • 1. Oliver Hyldedahl (LR) '04
  • 2. Caroline Terkelsen (LR) '05
  • 3. Asta Steensen (LR) '05
  • 4. Aleks Gryn (LR) '04
Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I
  • 1. Anders Lendal Holm (Roskilde) '05
  • 2. William Windel Krogh (Roskilde) '04
  • 3. August Husted Coutant (SR) '04
  • 4. Sebastian Faber Steffensen (SR) '04
Nyborg Roklub/Odense Roklub I
  • 1. Christian Thuesen (Odense) '05
  • 2. Noah Schioldan (Odense) '04
  • 3. Amalie Laurholt (Odense) '04
  • 4. Alba Sundstrøm (Odense) '04
Bagsværd Roklub/KCB II
  • 1. Alexander Aldrich (BR) '04
  • 2. Elias Ellehammer (BR) '04
  • 3. Mads Rubin (BR) '04
  • 4. Thøger Bjerg (BR) '04
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Simon Mikkelsen (Holst.) '04
  • 2. Tobias Kramer (Holst.) '04
  • 3. Nikolaj Dalbøl (Holst.) '04
  • 4. Christian Søndergaard (Holst.) '04
Løb 413 U19 M4-Slide 4-Slide Drenge Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m 8 tilmeldinger
Lyngby Roklub/Roklubben Furesø/Silkeborg Roklub I
  • 1. Magnus Kleist (Silkeb.) '01
  • 2. Max Elleskov Røgild (Silkeb.) '03
  • 3. Christian Runge (LR) '04
  • 4. Christian Rømer (Furesø) '04
Odder Roklub I
  • 1. Noah Mikkelsen (OR) '04
  • 2. Magnus Riis Jensen (OR) '03
  • 3. Anton Østergaard-Clausen (OR) '03
  • 4. Vitus Duelund Skeem (OR) '04
Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK I
  • 1. Malthe Christiansen (DSR) '02
  • 2. Casper Girke Christensen (DSR) '03
  • 3. Magnus Erik Timm (DSR) '02
  • 4. Johan Søvndahl Kok (KVIK) '02
Roskilde Roklub/Rødvig Roklub/Sorø Roklub/KCR I
  • 1. Peter Skou ** (SR) '02
  • 2. Patrick Klestrup (RR) '02
  • 3. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01
  • 4. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Oscar Burvil (Holst.) '03
  • 2. Marcus Lyngesen (HvR) '00
  • 3. Asbjørn Bay (BR) '03
  • 4. Tobias Bork Kristensen (Holst.) '03
Korsør Roklub/Roklubben Viking/Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I
  • 1. Rasmus Lind (SR) '01
  • 2. Marcell Nyvang (Korsør) '00
  • 3. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
  • 4. Aske Storm (Viking) '03
Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
  • 1. Nicholas Andersen (KVIK) '01
  • 2. Jannick Wly Andersen (SR) '01
  • 3. Jeroen Grimmelikhuijzen (BR) '02
  • 4. Johan Poulsen (BR) '01
Københavns Roklub I Afmeldt
  • 1. Asbjørn Neumann (KR) '03
  • 2. Anton Stensberg (SR) '02
  • 3. Villads Svane Hansen (KR) '04
  • 4. Johannes Stensborg Jakobsen (KR) '03
Løb 414 W4-Slide 4-Slide Kvinder Open 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m 9 tilmeldinger
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Samantha Don Robbins (DSR) '90
  • 2. Sara Lena Josefin Engberg (DSR) '90
  • 3. Stine Roum (DSR) '88
  • 4. Simone Krog Christensen (DSR) '89
Bagsværd Roklub/DSR
  • 1. Ida Langkjær (BR) '97
  • 2. Astrid Bardram Starup (BR) '00
  • 3. Louise Hyldager (DSR) '00
  • 4. Olivia Meinert Cardel (BR) '96
Danske Studenters Roklub II
  • 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR) '99
  • 2. Amalie Riff Brems (DSR) '00
  • 3. Stine Mathiasen (DSR) '98
  • 4. Cecilie Girke (DSR) '00
Roskilde Roklub/KCR I
  • 1. Aja Runge Holmegaard (Roskilde) '90
  • 2. Dorthe Friis Thanning (Roskilde) '77
  • 3. Simone Sørensen (Roskilde) '99
  • 4. Silja Konoy Davidsen (Roskilde) '96
Aalborg Roklub I
  • 1. Mette Louise Karer (AR) '96
  • 2. Eva Povlsgaard Nebeling (AR) '97
  • 3. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (AR) '89
  • 4. Marie Møller Nielsen (AR) '89
Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub/Odder Roklub / DRC I
  • 1. Iben Østergaard (BR) '94
  • 2. Trine Toft Andersen (HR) '94
  • 3. Mathilde Persson (BR) '96
  • 4. Christina Pultz (OR) '88
Odense Roklub/KCO I
  • 1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02
  • 2. Line Katrine Olsen (Odense) '97
  • 3. Elisabeth Kaalund Keller (Odense) '94
  • 4. Sara Nissen (Odense) '93
Københavns Roklub/Odense Roklub/Roforeningen KVIK / DRC II
  • 1. Mia Sofie Rützou (Odense) '99
  • 2. Anne Larsen (Odense) '98
  • 3. Tanja Spring Ehlers (KVIK) '81
  • 4. Cecilie Brunnich Sørensen (KR) '01
Aarhus Roklub/Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub / DRC III
  • 1. Trine Dahl Pedersen (Holst.) '96
  • 2. Frida Sanggaard (BR) '98
  • 3. Christina Juhl Johansen (DSR) '92
  • 4. Nina Hollensen (AR) '92
Løb 415 M4-Slide 4-Slide Mænd Open 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m 14 tilmeldinger
Aalborg Roklub II
  • 1. Søren Bagger Christensen (AR) '94
  • 2. Jesper Skovager Thomsen (AR) '96
  • 3. Martin Ask Klausholt (AR) '96
  • 4. Simon Østergaard Meijer (AR) '97
Hadsund Roklub/Roforeningen KVIK I
  • 1. Kelvin Yeung (KVIK) '93
  • 2. Carl Traff (KVIK) '95
  • 3. Loui Lam (KVIK) '90
  • 4. Torbjørn Frankel (KVIK) '00
Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/Roforeningen KVIK I
  • 1. Tim Hansen (DSR) '93
  • 2. Sebastian Terp (Odense) '95
  • 3. Martin Kjeldsen (KVIK) '88
  • 4. Jesper Fredsted (KVIK) '93
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Joen Petur Jacobsen (DSR) '89
  • 2. Thorleif Rud Lindholm (DSR) '95
  • 3. Asger Tønnesen (DSR) '81
  • 4. Christoffer Hansen (DSR) '88
Odense Roklub I
  • 1. Michael Moerner (Odense) '92
  • 2. Christian Kiær (Odense) '93
  • 3. Rasmus Nykjær Brejnrod (Odense) '91
  • 4. Martin Rønn Sørensen (Odense) '90
Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Københavns Roklub/DRC III
  • 1. Fred Vystavel (KR) '93
  • 2. Lars Fjord Garvey (DSR) '93
  • 3. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holst.) '99
  • 4. Tobias Kempf (DSR) '93
Aalborg Roklub I
  • 1. Germain Fontenit (AR) '95
  • 2. Jesper Quist Jensen (AR) '93
  • 3. Troels Dalgaard Danielsen (AR) '89
  • 4. Simon Staal Nielsen (AR) '89
Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub/Odense Roklub I
  • 1. Nicolai Bernsen (DSR) '98
  • 2. Oscar Mazza (Odense) '98
  • 3. Malte Rusbjerg (Odense) '98
  • 4. Wiliam Wisholm (HR) '97
Danske Studenters Roklub II
  • 1. Mostafa Abdou (DSR) '92
  • 2. Tor Kristian Høyer Rasmussen (DSR) '95
  • 3. Frederik Fabricius Clausen (DSR) '86
  • 4. Peter Stenby (DSR) '86
Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub I
  • 1. Mark Hartsteen (DSR) '91
  • 2. Christoffer Kruse (DSR) '94
  • 3. Mads Fischer (DSR) '94
  • 4. Aksel Dybdahl (KR) '98
Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roklubben Furesø/KKL I Afmeldt
  • 1. Nicholas Andersen (KVIK) '01
  • 2. Jens Graudal (BR) '97
  • 3. Mathias Larsen (BR) '92
  • 4. Jonas Lund (Furesø) '99
Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub/DRC I
  • 1. Steffen Bonde Jensen (KR) '89
  • 2. Alexander Modest (LR) '95
  • 3. Sverri S. Nielsen (DSR) '93
  • 4. Emil Espensen (DSR) '91
Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/Roskilde Roklub/DRC II
  • 1. Frank Steffensen (DSR) '88
  • 2. Nick H. Larsen (Odense) '95
  • 3. Tøger Berg Rasmussen (DSR) '91
  • 4. Bastian Secher (Roskilde) '99
Københavns Roklub/Lyngby Roklub/Roskilde Roklub/KCR I
  • 1. Sebastian Bache (KR) '97
  • 2. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99
  • 3. Emil Lenzing (LR) '98
  • 4. Jacob Lenzing (LR) '00
Løb 416 30+W4-Slide 4-Slide Kvinder Masters 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m 4 tilmeldinger
Hellerup Dame Roklub II
  • 1. Mette Cederkvist (HDR) '57
  • 2. Lisbeth Øhrgaard (HDR) '51
  • 3. Lillian Mørch (HDR) '62
  • 4. Lotte Østergaard (HDR) '60
Hellerup Dame Roklub I
  • 1. Dorte Vang-Jensen (HDR) '67
  • 2. Lea Eggs (HDR) '59
  • 3. Vibeke Westphall (HDR) '52
  • 4. Mariane Krabbe-Christensen (HDR) '61
Sorø Roklub I
  • 1. Jane Steensberg (SR) '66
  • 2. Jeanette Emde Jensen ** (SR) '69
  • 3. Kirsten From (SR) '67
  • 4. Birgit Juel-Hansen (SR) '52
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Ragna Karen Sigurðardóttir (DSR) '82
  • 2. Lea Benedicte Skov Hansen (DSR) '85
  • 3. Cecilie Lützen Søltoft (DSR) '84
  • 4. Tanja Nors Tardrup (DSR) '77
Løb 417 30+M4-Slide 4-Slide Mænd Masters 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m 4 tilmeldinger
Lyngby Roklub/Roklubben Skjold I
  • 1. Carl Ove Hansen (LR) '47
  • 2. Lasse Nielsen (LR) '49
  • 3. Peter Skov (Skjold) '41
  • 4. Flemming Bay (Skjold) '37
Roklubben Skjold I
  • 1. Birger Nielsen (Skjold) '48
  • 2. Henrik koczulab (Skjold) '57
  • 3. Jan Christensen (Skjold) '47
  • 4. Rune Adelvard (Skjold) '74
Hellerup Roklub I
  • 1. Arne Månsson (HR) '48
  • 2. Thomas Weise (HR) '67
  • 3. Rolf Traberg (HR) '70
  • 4. Peter Gammeltoft (HR) '66
Sorø Roklub I
  • 1. Peter Carstens (SR) '60
  • 2. Thomas Larsen (SR) '70
  • 3. Bjarne Hjorth (SR) '51
  • 4. Christian Mølvig (SR) '79
Løb 418 30+ W/M 4-Slide 4-Slide Mix Masters 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m 3 tilmeldinger
Odder Roklub I
  • 1. Ole Skeem (OR) '46
  • 2. Per Amby (OR) '54
  • 3. Ulla Neess (OR) '52
  • 4. Jan Johansen (OR) '67
Nyborg Roklub I
  • 1. Brian Sørensen (NR) '68
  • 2. Lena Stolzenbach (NR) '71
  • 3. Dóra Remenyik (NR) '75
  • 4. Peter Rasmussen (NR) '60
Roklubben Furesø I
  • 1. Anette Kyster (Furesø) '69
  • 2. Max Emde (Furesø) '88
  • 3. Bo Hartz (Furesø) '62
  • 4. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67
Løb 450 W4-Stafet SkiErg Stafet 4x500m Kvinder - Handicap - 2000m 1 tilmelding
Aalborg Roklub I
  • 1. Mette Louise Karer (AR) '96
  • 2. Eva Povlsgaard Nebeling (AR) '97
  • 3. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (AR) '89
  • 4. Marie Møller Nielsen (AR) '93
Løb 460 W/M 4-Stafet SkiErg Stafet 4x500m Mænd - Handicap - 2000m 6 tilmeldinger
Lyngby Roklub/KKL I
  • 1. Christian Runge (LR) '04
  • 2. Bjarke Emil Liljenbøl-Borde (LR) '02
  • 3. Ida Marie Reimer (LR) '02
  • 4. Oliver Hyldedahl (LR) '04
Lyngby Roklub I
  • 1. Stine Louise Knudsen (LR) '85
  • 2. Asger Lenzing (LR) '71
  • 3. Emil Meland Knudsen (LR) '95
  • 4. John Knudsen (LR) '54
Lyngby Roklub/Rødvig Roklub I
  • 1. Jesper Vedel (LR) '63
  • 2. Mikkel Olsen (LR) '88
  • 3. Tommy Knudsen (Rødvig) '51
  • 4. Jan Olsen (Rødvig) '78
Aalborg Roklub II
  • 1. Søren Bagger Christensen (AR) '94
  • 2. Jesper Skovager Thomsen (AR) '96
  • 3. Martin Ask Klausholt (AR) '96
  • 4. Germain Fontenit (AR) '95
Lyngby Roklub/KKL II Afmeldt
  • 1. Aleks Gryn (LR) '04
  • 2. Felix Nyland (LR) '04
  • 3. Jakob Muxoll Andersen (LR) '04
  • 4. Gustav Reimer (LR) '06
Aalborg Roklub I
  • 1. Simon Staal Nielsen (AR) '89
  • 2. Troels Dalgaard Danielsen (AR) '89
  • 3. Simon Østergaard Meijer (AR) '97
  • 4. Jesper Quist Jensen (AR) '93
Løb 820 U19 W8-Slide 8-Slide Piger Jun. D,C,B,A 500m - Handicap Tidsberegning - 500m 3 tilmeldinger
Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub/Rødvig Roklub/Sorø Roklub/KCR Afmeldt
  • 1. Nicoline Bluhme (SR) '02
  • 2. Smilla Post-Kallenbach (SR) '04
  • 3. Frederikke Munch (RR) '04
  • 4. Anna Adelholm (KVIK) '01
  • 5. Anna Lendal Holm (Roskilde) '03
  • 6. Caroline Munch (Roskilde) '02
  • 7. n n (Roskilde) '08
  • 8. n n (Roskilde) '09
Bagsværd Roklub/KCB
  • 1. Alma Biltoft Benediktson (BR) '05
  • 2. Astrid Højgaard (BR) '02
  • 3. Cathrine Duedahl-Olesen (BR) '03
  • 4. Josefine Freltoft (KR) '04
  • 5. Emma Braad Olesen (BR) '02
  • 6. Hannah Thrane (BR) '05
  • 7. Marie Ramm (BR) '01
  • 8. Matilde Hjorth (BR) '01
Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Københavns Roklub/Odense Roklub/Roklubben Furesø/Silkeborg Roklub
  • 1. Astrid Bruun Fejfer (DSR) '01
  • 2. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01
  • 3. Stine Højager Nielsen (Holst.) '03
  • 4. Clara Hornnæss (Furesø) '03
  • 5. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02
  • 6. Cecilie Brunnich Sørensen (KR) '01
  • 7. Nikoba í Gong (Holst.) '02
  • 8. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02
Løb 821 U19 W/M 8-Slide 8-Slide Drenge Jun. D,C,B,A 500m - Handicap Tidsberegning - 500m 6 tilmeldinger
Nakskov Roklub/Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR
  • 1. August Husted Coutant (SR) '04
  • 2. Sebastian Faber Steffensen (SR) '04
  • 3. Anders Lendal Holm (Roskilde) '05
  • 4. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06
  • 5. Lauge Bech (Roskilde) '06
  • 6. William Windel Krogh (Roskilde) '04
  • 7. Aktor Mortensen (Naks.) '03
  • 8. Troels Rasmussen (Naks.) '03
Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB
  • 1. Aksel Bay (BR) '00
  • 2. Jeroen Grimmelikhuijzen (BR) '02
  • 3. Thøger Bjerg (BR) '04
  • 4. Johan Poulsen (BR) '01
  • 5. Elias Ellehammer (BR) '04
  • 6. Mads Rubin (BR) '04
  • 7. Alexander Aldrich (BR) '04
  • 8. Nicholas Andersen (KVIK) '01
Holstebro Roklub/KCHO
  • 1. Christian Søndergaard (Holst.) '04
  • 2. Erik Kjersgård Nielsen (BR) '04
  • 3. Marcus Lyngesen (HvR) '00
  • 4. Oscar Burvil (Holst.) '03
  • 5. Nikolaj Dalbøl (Holst.) '04
  • 6. Simon Mikkelsen (Holst.) '04
  • 7. Tobias Kramer (Holst.) '04
  • 8. Tobias Bork Kristensen (Holst.) '03
Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK/KKL
  • 1. Asta Steensen (LR) '05
  • 2. Caroline Terkelsen (LR) '05
  • 3. Ida Marie Reimer (LR) '02
  • 4. Anna Adelholm (KVIK) '01
  • 5. Bjarke Emil Liljenbøl-Borde (LR) '02
  • 6. Christian Runge (LR) '04
  • 7. Oliver Hyldedahl (LR) '04
  • 8. Aleks Gryn (LR) '04
Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø/Silkeborg Roklub
  • 1. Magnus Erik Timm (DSR) '02
  • 2. Malthe Christiansen (DSR) '02
  • 3. Casper Girke Christensen (DSR) '03
  • 4. Johan Søvndahl Kok (KVIK) '02
  • 5. Magnus Kleist (Silkeb.) '01
  • 6. Max Elleskov Røgild (Silkeb.) '03
  • 7. Christian Rømer (Furesø) '04
  • 8. Asbjørn Neumann (KR) '03
Korsør Roklub/Roklubben Viking/Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR
  • 1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02
  • 2. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
  • 3. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01
  • 4. Marcell Nyvang (Korsør) '00
  • 5. Aske Storm (Viking) '03
  • 6. Jannick Wly Andersen (SR) '01
  • 7. Peter Skou ** (SR) '02
  • 8. Rasmus Lind (SR) '01
Løb 822 W8-Slide 8-Slide Kvinder Open 500m - Handicap Tidsberegning - 500m 3 tilmeldinger
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Ragna Karen Sigurðardóttir (DSR) '82
  • 2. Lea Benedicte Skov Hansen (DSR) '85
  • 3. Simone Krog Christensen (DSR) '89
  • 4. Stine Roum (DSR) '88
  • 5. Cecilie Lützen Søltoft (DSR) '84
  • 6. Tanja Nors Tardrup (DSR) '77
  • 7. Samantha Don Robbins (DSR) '90
  • 8. Sara Lena Josefin Engberg (DSR) '90
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/KCB I Afmeldt
  • 1. Iben Østergaard (BR) '94
  • 2. Ida Langkjær (BR) '97
  • 3. Astrid Bardram Starup (BR) '00
  • 4. Anne Katrine Kiilgaard (DSR) '99
  • 5. Amalie Riff Brems (DSR) '00
  • 6. Cecilie Girke (DSR) '00
  • 7. Stine Mathiasen (DSR) '98
  • 8. Line Katrine Olsen (Odense) '97
Aarhus Roklub/Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/Roforeningen KVIK/DRC I
  • 1. Hedwig Lærke Berg Rasmussen (DSR) '93
  • 2. Anne Larsen (Odense) '98
  • 3. Trine Dahl Pedersen (Holst.) '96
  • 4. Nina Hollensen (AR) '92
  • 5. Christina Juhl Johansen (DSR) '92
  • 6. Mia Sofie Rützou (Odense) '99
  • 7. Tanja Spring Ehlers (KVIK) '81
  • 8. Frida Sanggaard (BR) '98
Løb 823 30+W8-Slide 8-Slide Kvinder Masters 500m - Handicap Tidsberegning - 500m 3 tilmeldinger
Sorø Roklub
  • 1. Jeanette Emde Jensen ** (SR) '69
  • 2. Bonnie Noer (SR) '59
  • 3. Gitte Niven (SR) '58
  • 4. Birgit Juel-Hansen (SR) '52
  • 5. Kirsten From (SR) '67
  • 6. Laila Hjorth (SR) '53
  • 7. Ulla Hvid (SR) '70
  • 8. Jane Steensberg (SR) '66
Bagsværd Roklub/KCB
  • 1. Birgitte Toft (BR) '67
  • 2. Liselotte Hammer (BR) '69
  • 3. Bernadette Gregersen (BR) '56
  • 4. Helle Johansen (BR) '63
  • 5. Anne Marie Espersen (BR) '61
  • 6. Regitze Lindegård (BR) '56
  • 7. Anne Bay (BR) '69
  • 8. Bente Holmquist (BR) '58
Lyngby Dameroklub
  • 1. Eva W. Sørensen (LDR) '57
  • 2. Beate Leitner (LDR) '64
  • 3. Charlotte Bonde (LDR) '70
  • 4. Tove Christensen (LDR) '54
  • 5. Tine Bjerg (LDR) '64
  • 6. Karin Hansen (LDR) '66
  • 7. Hanne Frimand Nørgaard (LDR) '71
  • 8. Marianne Mejlstrup (LDR) '57
Løb 824 30+M8-Slide 8-Slide Mænd Masters 500m - Handicap Tidsberegning - 500m 4 tilmeldinger
Lyngby Roklub/Rødvig Roklub
  • 1. Henrik Brusch (LR) '56
  • 2. John Knudsen (LR) '54
  • 3. Søren Holstein (LR) '47
  • 4. Hans Nøhr (LR) '45
  • 5. Lasse Nielsen (LR) '49
  • 6. Carl Ove Hansen (LR) '47
  • 7. Tommy Knudsen (RR) '51
  • 8. Jan Olsen (RR) '78
Nyborg Roklub/Sorø Roklub
  • 1. Bo Vilhelmsen (SR) '74
  • 2. Thomas Larsen (SR) '70
  • 3. Peter Lindblom (SR) '63
  • 4. Christian Ebert (SR) '77
  • 5. Peter Carstens (SR) '60
  • 6. Brian Sørensen (NR) '68
  • 7. Bjarne Hjorth (SR) '51
  • 8. Christian Mølvig (SR) '79
Lyngby Roklub Afmeldt
  • 1. Reiner Modest (LR) '49
  • 2. Torben Sørensen (LR) '50
  • 3. Torben Møller (LR) '50
  • 4. Steffen Klint (LR) '55
  • 5. Keld Kyllesbech (LR) '60
  • 6. Svend Åge Nielsen (LR) '46
  • 7. - - (LR) [0000]
  • 8. NONAME LR (LR) '83
Bagsværd Roklub/KCB
  • 1. Peter Skafte (BR) '65
  • 2. Carsten Mollerup (BR) '58
  • 3. Søren Vang (BR) '64
  • 4. Arne Højlund (BR) '57
  • 5. Martin Tangø (BR) '65
  • 6. Lasse Bork (BR) '81
  • 7. Steen Nielbo (BR) '70
  • 8. Hellmuth Christian Stuven (BR) '67
Løb 825 M8-Slide 8-Slide Mænd Open 500m - Handicap Tidsberegning - 500m 6 tilmeldinger
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Mostafa Abdou (DSR) '92
  • 2. Tor Kristian Høyer Rasmussen (DSR) '95
  • 3. Frederik Fabricius Clausen (DSR) '86
  • 4. Peter Stenby (DSR) '86
  • 5. Christoffer Hansen (DSR) '88
  • 6. Asger Tønnesen (DSR) '81
  • 7. Joen Petur Jacobsen (DSR) '89
  • 8. Thorleif Rud Lindholm (DSR) '95
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Københavns Roklub/Odense Roklub/Roforeningen KVIK I
  • 1. Jonathan Sølve (KR) '93
  • 2. Sebastian Sølve (KR) '97
  • 3. Jonathan Nielsen (Holst.) '96
  • 4. Martin Kjeldsen (KVIK) '88
  • 5. Dominic Parr (KR) '95
  • 6. Mathias Larsen (BR) '92
  • 7. Alex Berg (DSR) '94
  • 8. Jesper Fredsted (KVIK) '93
Aalborg Roklub I
  • 1. Søren Bagger Christensen (AR) '94
  • 2. Troels Dalgaard Danielsen (AR) '89
  • 3. Jesper Skovager Thomsen (AR) '96
  • 4. Jesper Quist Jensen (AR) '93
  • 5. Simon Østergaard Meijer (AR) '97
  • 6. Germain Fontenit (AR) '95
  • 7. Martin Ask Klausholt (AR) '96
  • 8. Simon Staal Nielsen (AR) '89
Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub/Københavns Roklub/Odense Roklub I
  • 1. Wiliam Wisholm (HR) '97
  • 2. Aksel Dybdahl (KR) '98
  • 3. Christoffer Kruse (DSR) '94
  • 4. Mark Hartsteen (DSR) '91
  • 5. Emil Espensen (DSR) '91
  • 6. Malte Rusbjerg (Odense) '98
  • 7. Oscar Mazza (Odense) '98
  • 8. Nicolai Bernsen (DSR) '98
Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub/Københavns Roklub/Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub/KCR I
  • 1. Tim Hansen (DSR) '93
  • 2. Torbjørn Frankel (KVIK) '00
  • 3. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99
  • 4. Johan Jacoby Klemmesen (KVIK) '96
  • 5. Sebastian Bache (KR) '97
  • 6. Kelvin Yeung (KVIK) '93
  • 7. Carl Traff (KVIK) '95
  • 8. Loui Lam (KVIK) '90
Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roklubben Furesø/KKL I Afmeldt
  • 1. Jonas Lund (Furesø) '99
  • 2. Emil Lenzing (LR) '98
  • 3. Christian Runge (LR) '04
  • 4. Peter Christian Holmquist (LR) '95
  • 5. Nicholas Andersen (KVIK) '01
  • 6. Jacob Lenzing (LR) '00
  • 7. Jens Graudal (BR) '97
  • 8. Mathias Larsen (BR) '92
Løb 826 W/M 8-Slide 8-Slide Mix Open 500m - Handicap Tidsberegning - 500m 8 tilmeldinger
Hellerup Roklub
  • 1. Karl Haals (HR) '53
  • 2. Lisbeth Grænge Hansen (HR) '64
  • 3. Lise Teisel (HR) '47
  • 4. Nicolas Kviat Antonsen (HR) '68
  • 5. Peter Gammeltoft (HR) '66
  • 6. Rolf Traberg (HR) '70
  • 7. Arne Månsson (HR) '48
  • 8. Thomas Weise (HR) '67
Odder Roklub
  • 1. Anne Kristine Bech Asaa (OR) '05
  • 2. Anton Østergaard-Clausen (OR) '03
  • 3. Caroline Sejersen (OR) '05
  • 4. Pi Goslar (OR) '04
  • 5. Trine Leitzke (OR) '03
  • 6. Vitus Duelund Skeem (OR) '04
  • 7. Noah Mikkelsen (OR) '04
  • 8. Mette Leitzke Sørensen (OR) '95
Lyngby Roklub
  • 1. Louise Wissing (LR) '82
  • 2. Stine Louise Jeppe Knudsen (LR) '85
  • 3. Laila Hyldedahl Kjærgaard (LR) '69
  • 4. Steffen Klint (LR) '55
  • 5. Mikkel Olsen (LR) '80
  • 6. Hans Nøhr (LR) '45
  • 7. Andreas D Olsen (LR) '88
  • 8. Peter G Madsen (LR) '56
Roklubben Skjold
  • 1. Ask Høyer Splittorff (Skjold) '04
  • 2. Carl Emil Melander (Skjold) '04
  • 3. Birger Nielsen (Skjold) '48
  • 4. Bente Henriksen (Skjold) '47
  • 5. Rune Adelvard (Skjold) '74
  • 6. Jan Christensen (Skjold) '47
  • 7. Henrik koczulab (Skjold) '57
  • 8. Hanne Lindholm (Skjold) '62
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Skjold RC
  • 1. Anne Morris Bay (BR) '69
  • 2. Asbjørn Bay (BR) '03
  • 3. Aksel Bay (BR) '00
  • 4. Birgitte Toft (BR) '67
  • 5. Frederikke Bay Toft (BR) '95
  • 6. Regitze Bay (BR) '99
  • 7. Flemming Bay (Skjold) '37
  • 8. Mathilde Morris Bay Toft (Skjold) '02
Roklubben Furesø
  • 1. Søren Boysen (Furesø) '50
  • 2. Lars Wallin (Furesø) '62
  • 3. Bo Jystrup (Furesø) '58
  • 4. Anette Kyster (Furesø) '69
  • 5. Bo Hartz (Furesø) '62
  • 6. Max Emde (Furesø) '88
  • 7. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67
  • 8. Mette Møller (Furesø) '63
Odense Roklub
  • 1. Michael Moerner (Odense) '92
  • 2. Martin Rønn Sørensen (Odense) '90
  • 3. Christian Kiær (Odense) '93
  • 4. Rasmus Nykjær Brejnrod (Odense) '91
  • 5. Niels Keiser Jacobsen (Odense) '91
  • 6. Carsten Vikkelsøe (Odense) '71
  • 7. Søren Gam (Odense) '87
  • 8. Sarah Lindberg (Odense) '98
Lyngby Roklub
  • 1. Asger Lenzing (LR) '71
  • 2. Emil Meland Knudsen (LR) '95
  • 3. Flemming Grau (LR) '78
  • 4. Henriette Kyed (LR) '71
  • 5. Lotte Petersen (LR) '72
  • 6. Nicklas Jacobsen (LR) '95
  • 7. Simon Hadjaje (LR) '95
  • 8. Hans Christiansen Heldbo (LR) '66