Løbsliste - Copenhagen Regatta og Nordic Masters 2021

Løb nr. Planlagt Starttidspunkt Kategori Distancen Løbs kode Beskrivelse
100 15. maj 2021 250m U11 W/M 250m Piger/drenge U11 - JW//M 1X E, D, C, B & A 250m begynder løb i Edon*
101 15. maj 2021 TU-cup 500m U15 M 500m Mænd U15 - JM 1X C, TU-CUP 500m
102 15. maj 2021 TU-cup 500m U15 W 500m Piger U15 - JW 2X C, TU-CUP 500m
103 15. maj 2021 TU-cup 1500m U17 M 1500m Mænd U17 - JM 1X B, TU-CUP 1500m
104 15. maj 2021 TU-cup 1500m U17 W 1500m Piger U17 - JW 2X B, TU-CUP 1500m
105 15. maj 2021 1000m W/M 1000m Kvinder/mænd - M/W 2X Nye roere 1000m
106 15. maj 2021 1000m W/M 1000m Kvinder/mænd - M/W 1X Motion+ 1000m
107 15. maj 2021 Master 1000m Master W 1000m Masters Kvinder Master - MastersW 1X A,B,C (27-49 years) 1000m (Handicap beregningsmetode: Master)
108 15. maj 2021 Master 1000m Master W 1000m Masters Kvinder Master - MastersW 1X D,E,F(50-64years) 1000m (Handicap beregningsmetode: Master)
109 15. maj 2021 Master 1000m Master W 1000m Masters Kvinder Master - MastersW 1X G+(65+years) 1000m (Handicap beregningsmetode: Master)
110 15. maj 2021 Master 1000m Master M 1000m Masters Mænd Master - MastersM 1X A,B,C (27-49 years) 1000m (Handicap beregningsmetode: Master)
111 15. maj 2021 Master 1000m Master M 1000m Masters Mænd Master - MastersM 1X D,E,F(50-64years) 1000m (Handicap beregningsmetode: Master)
112 15. maj 2021 Master 1000m Master M 1000m Masters Mænd Master - MastersM 1X G+(65+years) 1000m (Handicap beregningsmetode: Master)
113 15. maj 2021 500m U13 W/M 500m Piger/drenge U13 - JM/W 1X D 500m­
114 15. maj 2021 TU-cup 500m U15 W 500m Piger U15 - JW 4X/4X+ C, TU-CUP 500m
115 15. maj 2021 TU-cup 1500m U17 M 1500m Mænd U17 - JM 4X- B, TU-CUP 1500m
116 15. maj 2021 2000m U19 M 2000m Mænd U19 - JM 1X A 2000m­
117 15. maj 2021 2000m U19 W 2000m Piger U19 - JW 1X A 2000m­
118 15. maj 2021 2000m U19 M 2000m Mænd U19 - JM 2- A 2000m
119 15. maj 2021 2000m U19 W 2000m Piger U19 - JW 2- A 2000m
120 15. maj 2021 2000m W 2000m Kvinder - W 1X 2000m
121 15. maj 2021 2000m M 2000m Mænd - M 1X 2000m
122 15. maj 2021 2000m W 2000m Kvinder - W 2- 2000m
123 15. maj 2021 2000m M 2000m Mænd - M 2- 2000m
124 15. maj 2021 2000m U19 M 2000m Mænd U19 - JM 2X A 2000m
125 15. maj 2021 2000m U19 W 2000m Piger U19 - JW 2X A 2000m
126 15. maj 2021 2000m M 2000m Mænd - M 2X 2000m
127 15. maj 2021 2000m W 2000m Kvinder - W 2X 2000m
128 15. maj 2021 Master 1000m Master W 1000m Masters Kvinder Master - MastersW 2X/2- A,B,C (27-49 years) 1000m (Handicap beregningsmetode: Master)
129 15. maj 2021 Master 1000m Master W 1000m Masters Kvinder Master - MastersW 2x/2- D,E,F(50-64years) 1000m (Handicap beregningsmetode: Master)
130 15. maj 2021 Master 1000m Master W 1000m Masters Kvinder Master - MastersW 2X/2- G+(65+years) 1000m (Handicap beregningsmetode: Master)
131 15. maj 2021 Master 1000m Master M 1000m Masters Mænd Master - MastersM 2X/2- A,B,C (27-49 years) 1000m (Handicap beregningsmetode: Master)
132 15. maj 2021 Master 1000m Master M 1000m Masters Mænd Master - MastersM 2x/2- D,E,F(50-64years) 1000m (Handicap beregningsmetode: Master)
133 15. maj 2021 Master 1000m Master M 1000m Masters Mænd Master - MastersM 2X/2- G+(65+years) 1000m (Handicap beregningsmetode: Master)
134 15. maj 2021 500m U13 W/M 500m Piger/drenge U13 - JM/W 2X D 500m­
135 15. maj 2021 TU-cup 500m U15 M 500m Mænd U15 - JM 4X+ C, TU-CUP 500m
136 15. maj 2021 TU-cup 1500m U17 W 1500m Piger U17 - JW 4X- B, TU-CUP 1500m
137 15. maj 2021 1000m W/M 1000m Kvinder/mænd - M/W 2X/2- Motion+ 1000m
138 15. maj 2021 1000m W/M 1000m Kvinder/mænd - M/W 1X Nye roere 1000m
139 15. maj 2021 2000m W 2000m Kvinder - W 4- 2000m
140 15. maj 2021 2000m M 2000m Mænd - M 4- 2000m
141 15. maj 2021 2000m W 2000m Kvinder - W 4X- 2000m
142 15. maj 2021 2000m M 2000m Mænd - M 4X- 2000m
143 15. maj 2021 2000m U19 M 2000m Mænd U19 - JM 4- A 2000m
144 15. maj 2021 2000m U19 W 2000m Piger U19 - JW 4- A 2000m
145 15. maj 2021 2000m U19 M 2000m Mænd U19 - JM 4X- A 2000m
146 15. maj 2021 2000m U19 W 2000m Piger U19 - JW 4X A 2000m
147 15. maj 2021 TU-cup 500m U15 M 500m Mænd U15 - JM 2X C, TU-CUP 500m
148 15. maj 2021 TU-cup 500m U15 W 500m Piger U15 - JW 1X C, TU-CUP 500m
149 15. maj 2021 TU-cup 1500m U17 M 1500m Mænd U17 - JM 2X B , TU-CUP 1500m
150 15. maj 2021 TU-cup 1500m U17 W 1500m Piger U17 - JW 1X B, TU-CUP 1500m
151 15. maj 2021 Master 1000m Master W/M 1000m Masters Kvinder/mænd Master - MastersW/M 2X A,B,C (27-49 years) 1000m (Handicap beregningsmetode: Master)
152 15. maj 2021 Master 1000m Master W/M 1000m Masters Kvinder/mænd Master - MastersW/M 2X D,E,F(50-64years) 1000m (Handicap beregningsmetode: Master)
153 15. maj 2021 Master 1000m Master W/M 1000m Masters Kvinder/mænd Master - MastersW/M 2X G+(65+years) 1000m (Handicap beregningsmetode: Master)
154 15. maj 2021 1000m W/M 1000m Kvinder/mænd - 8+ alle klasser 1000m
200 16. maj 2021 Master 1000m Master W/M 1000m Masters Kvinder/mænd Master - Masters W/M mix 8+ alle klasser 1000m (Handicap beregningsmetode: Master)
200 16. maj 2021 250m U19 W/M 250m Piger/drenge U19 - JW//M 1X E,D,C,B,A 250m begynder løb i Edon *
201 16. maj 2021 TU-cup 500m U15 M 500m Mænd U15 - JM 1X C, TU-CUP 500m
202 16. maj 2021 TU-cup 500m U15 W 500m Piger U15 - JW 2X C, TU-CUP 500m
203 16. maj 2021 TU-cup 1500m U17 M 1500m Mænd U17 - JM 1X B, TU-CUP 1500m
204 16. maj 2021 TU-cup 1500m U17 W 1500m Piger U17 - JW 2X B, TU-CUP 1500m
205 16. maj 2021 1000m W/M 1000m Kvinder/mænd - M//W 2X/2- Nye roere 1000m
206 16. maj 2021 1000m W/M 1000m Kvinder/mænd - M/W 1X Motion+ 1000m
207 16. maj 2021 Master 1000m Master W 1000m Masters Kvinder Master - MastersW 4x/4- A,B,C (27-49 years) 1000m (Handicap beregningsmetode: Master)
208 16. maj 2021 Master 1000m Master W 1000m Masters Kvinder Master - MastersW 4X/4- D,E,F(50-64years) 1000m (Handicap beregningsmetode: Master)
209 16. maj 2021 Master 1000m Master W 1000m Masters Kvinder Master - MastersW 4X/4- G+(65+years) 1000m (Handicap beregningsmetode: Master)
210 16. maj 2021 Master 1000m Master M 1000m Masters Mænd Master - MastersM 4X/4- A,B,C (27-49 years) 1000m (Handicap beregningsmetode: Master)
211 16. maj 2021 Master 1000m Master M 1000m Masters Mænd Master - MastersM 4X/4- D,E,F(50-64years) 1000m (Handicap beregningsmetode: Master)
212 16. maj 2021 Master 1000m Master M 1000m Masters Mænd Master - MastersW 4X/4- G+(65+years) 1000m (Handicap beregningsmetode: Master)
213 16. maj 2021 500m U13 W/M 500m Piger/drenge U13 - JM/W 1X D 500m­
214 16. maj 2021 TU-cup 500m U15 W 500m Piger U15 - JW 4X/4X+ C, TU-CUP 500m
215 16. maj 2021 TU-cup 1500m U17 M 1500m Mænd U17 - JM 4X- B, TU-CUP 1500m
216 16. maj 2021 2000m U19 M 2000m Mænd U19 - JM 1X A 2000m
217 16. maj 2021 2000m U19 W 2000m Piger U19 - JW 1X A 2000m­
218 16. maj 2021 2000m U19 M 2000m Mænd U19 - JM 2- A 2000m
219 16. maj 2021 2000m U19 W 2000m Piger U19 - JW 2- A 2000m
220 16. maj 2021 2000m W 2000m Kvinder - W 1X 2000m
221 16. maj 2021 2000m M 2000m Mænd - M 1X 2000m
222 16. maj 2021 2000m W 2000m Kvinder - W 2- 2000m
223 16. maj 2021 2000m M 2000m Mænd - M 2- 2000m
224 16. maj 2021 2000m U19 M 2000m Mænd U19 - JM 2X A 2000m
225 16. maj 2021 2000m U19 W 2000m Piger U19 - JW 2X A 2000m
226 16. maj 2021 2000m M 2000m Mænd - M 2X 2000m
227 16. maj 2021 2000m W 2000m Kvinder - W 2X 2000m
228 16. maj 2021 Master 1000m Master W/M 1000m Masters Kvinder/mænd Master - MastersW/M mix 4X A,B,C (27-49 years) 1000m (Handicap beregningsmetode: Master)
229 16. maj 2021 Master 1000m Master W/M 1000m Masters Kvinder/mænd Master - MastersW/M mix 4X D,E,F(50-64years) 1000m (Handicap beregningsmetode: Master)
230 16. maj 2021 Master 1000m Master W/M 1000m Masters Kvinder/mænd Master - MastersW/M mix 4X G+(65+years) 1000m (Handicap beregningsmetode: Master)
234 16. maj 2021 500m U13 W/M 500m Piger/drenge U13 - JM//W 2X D 500m
235 16. maj 2021 TU-cup 500m U15 M 500m Mænd U15 - JM 4X+ C, TU-CUP 500m
236 16. maj 2021 TU-cup 1500m U17 W 1500m Piger U17 - JW 4X- B, TU-CUP 1500m
237 16. maj 2021 1000m W/M 1000m Kvinder/mænd - M//W 2X/2- Motion+ 1000m
238 16. maj 2021 1000m W/M 1000m Kvinder/mænd - M/W 1X Nye roere 1000m
239 16. maj 2021 2000m W 2000m Kvinder - W 4- 2000m
240 16. maj 2021 2000m M 2000m Mænd - M 4- 2000m
241 16. maj 2021 2000m W 2000m Kvinder - W 4X- 2000m
242 16. maj 2021 2000m M 2000m Mænd - M 4X- 2000m
243 16. maj 2021 2000m U19 M 2000m Mænd U19 - JM 4- A 2000m
244 16. maj 2021 2000m U19 W 2000m Piger U19 - JW 4- A 2000m
245 16. maj 2021 2000m U19 M 2000m Mænd U19 - JM 4X- A 2000m
246 16. maj 2021 2000m U19 W 2000m Piger U19 - JW 4X A 2000m
247 16. maj 2021 TU-cup 500m U15 M 500m Mænd U15 - JM 2X C, TU-CUP 500m
248 16. maj 2021 TU-cup 500m U15 W 500m Piger U15 - JW 1X C, TU-CUP 500m
249 16. maj 2021 TU-cup 1500m U17 M 1500m Mænd U17 - JM 2X B , TU-CUP 1500m
250 16. maj 2021 TU-cup 1500m U17 W 1500m Piger U17 - JW 1X B, TU-CUP 1500m
251 16. maj 2021 Master 1000m Master M 1000m Masters Mænd Master - MastersM 8+ alle klasser 1000m (Handicap beregningsmetode: Master)
253 16. maj 2021 1000m W/M 1000m Piger/drenge - 8+ alle klasser 1000m