Løbsliste - Holstebro Regatta - Årgangsmesterskaber 2021

Løb nr. Planlagt Starttidspunkt Kategori Distancen Løbs kode Beskrivelse

1. AFDELING LØRDAG:

101 14. august 2021 250m U13 W/M 1X-Edon 250m Piger/drenge U13 1X-Edon - 10 min mellem afdelinger
102 14. august 2021 Årgangs Mesterskab 500m U14 M1X 500m Drenge U14 1X
103 14. august 2021 Årgangs Mesterskab 500m U15 M1X 500m Drenge U15 1X
104 14. august 2021 Årgangs Mesterskab 500m U15 W2X 500m Piger U15 2X
105 14. august 2021 Årgangs Mesterskab 1000m U17 M4X 1000m Drenge U17 4X
106 14. august 2021 Årgangs Mesterskab 1000m U17 W2X 1000m Piger U17 2X
107 14. august 2021 Sprint 1000m M1X 1000m Mænd 1X - Borbjerg Sparekasse SPRINTER CUP, 1000m
108 14. august 2021 Sprint 1000m W1X 1000m Kvinder 1X - Borbjerg Sparekasse SPRINTER CUP, 1000m
121 14. august 2021 Årgangs Mesterskab 500m U15 M2X 500m Drenge U15 2X

2. AFDELING LØRDAG:

122 14. august 2021 Årgangs Mesterskab 500m U15 W4X 500m Piger U15 4X
123 14. august 2021 Årgangs Mesterskab 1000m U17 M2X 1000m Drenge U17 2X
124 14. august 2021 Årgangs Mesterskab 1000m U16 W1X 1000m Piger U16 1X - 15 år
125 14. august 2021 Årgangs Mesterskab 1000m U17 W1X 1000m Piger U17 1X - 16 år
126 14. august 2021 1000m M2X 1000m Mænd 2X - ÅBEN CUP, 1000m
127 14. august 2021 1000m U19 M2X 1000m Drenge U19 2X
128 14. august 2021 1000m U19 W2X 1000m Piger U19 2X
129 14. august 2021 1000m M2- 1000m Mænd 2- - ÅBEN CUP, 1000m
130 14. august 2021 1000m U19 M2- 1000m Drenge U19 2-
131 14. august 2021 1000m W2-/2X 1000m Kvinder 2-/2X - ÅBEN CUP, 1000m
132 14. august 2021 Master 1000m Masters W/M 1X 1000m Masters Kvinder/mænd Masters 1X (Handicap beregningsmetode: Master)
142 14. august 2021 Årgangs Mesterskab 500m U14 W1X 500m Piger U14 1X - 13 år

3. AFDELING LØRDAG:

143 14. august 2021 Årgangs Mesterskab 500m U15 W1X 500m Piger U15 1X - 14 år
144 14. august 2021 Årgangs Mesterskab 1000m U16 M1X 1000m Drenge U16 1X - 15 år
145 14. august 2021 Årgangs Mesterskab 1000m U17 M1X 1000m Drenge U17 1X - 16 år
147 14. august 2021 1000m M4X/4- 1000m Mænd 4X/4- - ÅBEN CUP, 1000m
148 14. august 2021 1000m U19 M4- 1000m Drenge U19 4-
149 14. august 2021 1000m U19 W4X/4- 1000m Piger U19 4X/4-
150 14. august 2021 1000m W4X/4- 1000m Kvinder 4X/4- - ÅBEN CUP, 1000m
146 14. august 2021 Årgangs Mesterskab 1000m U17 W4X 1000m Piger U17 4X
151 14. august 2021 Master 1000m Masters W/M 2X 1000m Masters Kvinder/mænd Masters 2X (Handicap beregningsmetode: Master)
152 14. august 2021 Master 1000m Masters W/M 2- 1000m Masters Kvinder/mænd Masters 2- (Handicap beregningsmetode: Master)
161 14. august 2021 250m U15 M1X-Edon 250m Drenge U15 1X-Edon
141 14. august 2021 250m U15 W1X-Edon 250m Piger U15 1X-Edon

4. AFDELING LØRDAG:

162 14. august 2021 Årgangs Mesterskab 250m U13 M1X 250m Drenge U13 1X
163 14. august 2021 Årgangs Mesterskab 250m U13 W1X 250m Piger U13 1X
164 14. august 2021 Årgangs Mesterskab 500m U15 M4X 500m Drenge U15 4X
165 14. august 2021 Årgangs Mesterskab 1000m U17 W2- 1000m Piger U17 2-
168 14. august 2021 1000m U19 M1X 1000m Drenge U19 1X
169 14. august 2021 1000m U19 W1X 1000m Piger U19 1X
170 14. august 2021 1000m LM1X 1000m Mænd letvægt 1X
172 14. august 2021 1000m M1X 1000m Mænd 1X - Begynder
171 14. august 2021 1000m LW1X 1000m Kvinder letvægt 1X
173 14. august 2021 1000m W1X 1000m Kvinder 1X - Begynder
174 14. august 2021 Årgangs Mesterskab 1000m U17 M2- 1000m Drenge U17 2-
175 14. august 2021 Master 1000m Masters W/M 4-/4X 1000m Masters Kvinder/mænd Masters 4-/4X (Handicap beregningsmetode: Master)
176 14. august 2021 500m U17 W/M 1X 500m Piger/drenge U17 1X - MIX 8+, Se regattainfo UDGÅR i 2021
177 14. august 2021 500m U13 W/M 2X 500m Piger/drenge U13 2X - MIX
178 14. august 2021 1000m W/M 8+ 1000m Kvinder/mænd 8+ - Se Anden information - Løbsafvikling for handicap

1. AFDELING SØNDAG:

201 15. august 2021 250m U13 W/M 1X-Edon 250m Piger/drenge U13 1X-Edon - 10 min mellem afdelinger
202 15. august 2021 TU-cup 500m U15 M1X 500m Drenge U15 1X
204 15. august 2021 TU-cup 500m U15 W2X 500m Piger U15 2X
205 15. august 2021 TU-cup 1000m U17 M4X 1000m Drenge U17 4X
206 15. august 2021 TU-cup 1000m U17 W2X 1000m Piger U17 2X
207 15. august 2021 1000m M1X 1000m Mænd 1X - ÅBEN
208 15. august 2021 1000m W1X 1000m Kvinder 1X - ÅBEN
265 15. august 2021 1000m U17 W2- 1000m Piger U17 2-
221 15. august 2021 TU-cup 500m U15 M2X 500m Drenge U15 2X
222 15. august 2021 TU-cup 500m U15 W4X 500m Piger U15 4X
223 15. august 2021 TU-cup 1000m U17 M2X 1000m Drenge U17 2X
224 15. august 2021 TU-cup 1000m U17 W1X 1000m Piger U17 1X
226 15. august 2021 1000m M2X 1000m Mænd 2X - ÅBEN
229 15. august 2021 1000m M2- 1000m Mænd 2- - ÅBEN
227 15. august 2021 1000m U19 M2X 1000m Drenge U19 2X
230 15. august 2021 1000m U19 M2- 1000m Drenge U19 2- - ÅBEN
231 15. august 2021 1000m W2-/2X 1000m Kvinder 2-/2X - ÅBEN
228 15. august 2021 1000m U19 W2X 1000m Piger U19 2X

2. AFDELING SØNDAG:

232 15. august 2021 Master 1000m Masters W/M 1X 1000m Masters Kvinder/mænd Masters 1X (Handicap beregningsmetode: Master)

3. AFDELING SØNDAG:

241 15. august 2021 250m U15 W1X-Edon 250m Piger U15 1X-Edon
242 15. august 2021 TU-cup 500m U15 W1X 500m Piger U15 1X
244 15. august 2021 TU-cup 1000m U17 M1X 1000m Drenge U17 1X
246 15. august 2021 TU-cup 1000m U17 W4X 1000m Piger U17 4X
249 15. august 2021 1000m U19 W4X/4- 1000m Piger U19 4X/4-
250 15. august 2021 1000m W4X/4- 1000m Kvinder 4X/4- - ÅBEN
247 15. august 2021 1000m M4X/4- 1000m Mænd 4X/4- - ÅBEN
248 15. august 2021 1000m U19 M4- 1000m Drenge U19 4-
251 15. august 2021 Master 1000m Masters W/M 2X 1000m Masters Kvinder/mænd Masters 2X (Handicap beregningsmetode: Master)

4. AFDELING SØNDAG:

252 15. august 2021 Master 1000m Masters W/M 2- 1000m Masters Kvinder/mænd Masters 2- (Handicap beregningsmetode: Master)
261 15. august 2021 250m U15 M1X-Edon 250m Drenge U15 1X-Edon
262 15. august 2021 250m U13 M1X 250m Drenge U13 1X
263 15. august 2021 250m U13 W1X 250m Piger U13 1X
264 15. august 2021 1000m U17 M2- 1000m Drenge U17 2-
268 15. august 2021 1000m U19 M1X 1000m Drenge U19 1X
269 15. august 2021 1000m U19 W1X 1000m Piger U19 1X
270 15. august 2021 1000m LM1X 1000m Mænd letvægt 1X
272 15. august 2021 1000m M1X 1000m Mænd 1X - Begynder
271 15. august 2021 1000m LW1X 1000m Kvinder letvægt 1X
273 15. august 2021 1000m W1X 1000m Kvinder 1X - Begynder
274 15. august 2021 TU-cup 500m U15 M4X 500m Drenge U15 4X
275 15. august 2021 Master 1000m Masters W/M 4-/4X 1000m Masters Kvinder/mænd Masters 4-/4X (Handicap beregningsmetode: Master)
278 15. august 2021 1000m W/M 8+ 1000m Kvinder/mænd 8+ - Se Anden information - Løbsafvikling med handicap
277 15. august 2021 500m U13 W/M 2X 500m Piger/drenge U13 2X - MIX