Tilmeldinger - Holstebro Regatta - Årgangsmesterskaber 2021

Løb 101 U13 W/M 1X-Edon Piger/drenge U13 1X-Edon - 10 min mellem afdelinger 250m 10 tilmeldinger

Lyngby/KKL I

  • 1. Olivia Elund Pihl (Lyngby) '09

Holstebro/KCHO II

  • 1. Simon Aslak Gilberg (Holstebro) '10

Holstebro/KCHO I

  • 1. Mikkel Madsen (Holstebro) '09

Bagsværd IV

  • 1. Maximilian Kristensen (Bagsværd) '10

Bagsværd I

  • 1. Viktor Stoffregen Tørning (Bagsværd) '09

Odense II

  • 1. Benna Sundstrøm (Odense) '09

Bagsværd II

  • 1. Noah Bøss (Bagsværd) '09

Odense I

  • 1. Tobias Lilholm Petersen (Odense) '09

Holstebro/KCHO III

  • 1. Katarina Kirkegaard (Holstebro) '10

Bagsværd III

  • 1. Sofie Koch-Henriksen (Bagsværd) '09
Løb 102 U14 M1X Drenge U14 1X 500m 5 tilmeldinger

Saxkjøbing I

  • 1. Carl Dunch (Saxkjøbing) '08

Bagsværd I

  • 1. Storm Genet (Bagsværd) '08

Holstebro/KCHO I

  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08

Lyngby/KKL I

  • 1. Johan Bach Sørensen (Lyngby) '08

Holstebro/KCHO II

  • 1. Oliver Pedersen (Holstebro) '08
Løb 103 U15 M1X Drenge U15 1X 500m 8 tilmeldinger

Bagsværd II

  • 1. Hjalte Næraa (Bagsværd) '07

Hadsund II

  • 1. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund) '07

Hadsund I

  • 1. Christian Sindre Bech (Hadsund) '07

Silkeborg I

  • 1. Aske T. Jensen (Silkeborg) '07

Bagsværd IV

  • 1. Jakob Bjørn Danø (Bagsværd) '07

Bagsværd I

  • 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07

Holstebro/KCHO I

  • 1. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07

Bagsværd III

  • 1. Alexander Grundtvig (Bagsværd) '07
Løb 104 U15 W2X Piger U15 2X 500m 9 tilmeldinger

Stevns I

  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07
  • 2. Karen Bakkeskov Feld Andersen (Stevns) '07

Lyngby/KKL I

  • 1. Karen Reimer (Lyngby) '09
  • 2. Marie Schmidt (Lyngby) '10

Bagsværd II

  • 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08
  • 2. Liv Dolmer (Bagsværd) '09

Sorø I

  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø) '08
  • 2. Sofie Steffensen (Sorø) '07

Holstebro/KCHO II

  • 1. Laura Skov (Holstebro) '07
  • 2. Trine Lorentzen (Holstebro) '08

Hadsund II

  • 1. Cille Hougaard (Hadsund) '07
  • 2. Victoria Clara Brink (Hadsund) '07

Bagsværd I

  • 1. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd) '07
  • 2. Anna Jacobsen (Bagsværd) '09

Hadsund I

  • 1. Josefine Brink (Hadsund) '07
  • 2. Naja Lübeck (Hadsund) '07

Holstebro/KCHO I

  • 1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07
  • 2. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07
Løb 105 U17 M4X Drenge U17 4X 1000m 4 tilmeldinger

Sorø I

  • 1. Emil Jelstrup (Sorø) '06
  • 2. Jonas Lindegaard (Sorø) '05
  • 3. Mads Christensen (Sorø) '06
  • 4. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06

Bagsværd/KCB I

  • 1. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06
  • 2. Karl Heuer (Bagsværd) '06
  • 3. Nikolaj Krogh Simonsen (Bagsværd) '06
  • 4. Erik Friedrichsen (Bagsværd) '06

Odense I

  • 1. Asger Kallesøe (Odense) '08
  • 2. Gustav Krogh (Odense) '06
  • 3. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense) '07
  • 4. Tobias Holt Poulsen (Odense) '05

Holstebro/KCHO I

  • 1. Jens Pedersen (Holstebro) '06
  • 2. Simon Starklint (Holstebro) '06
  • 3. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05
  • 4. Simon Madsen (Holstebro) '06
Løb 106 U17 W2X Piger U17 2X 1000m 6 tilmeldinger

København I

  • 1. Sara Kaarup Andersen (København) '06
  • 2. Elvira Dyrbye Bohnsen (København) '07

Roskilde I

  • 1. Silje Trenter (Roskilde) '06
  • 2. Isabella Bache (Roskilde) '06

Silkeborg I

  • 1. Marie Kleist (Silkeborg) '05
  • 2. Mathilde Lyngholm (Silkeborg) '06

Holstebro/KCHO I

  • 1. Anna Skovdam (Holstebro) '06
  • 2. My Alberte Schaaf (Holstebro) '06

Sorø I

  • 1. Maria Jakubsdottir Johansen (Sorø) '05
  • 2. Signe Thorup (Sorø) '05

Odense I

  • 1. Bjørk Kallesøe (Odense) '06
  • 2. Mia Christensen (Odense) '06
Løb 107 M1X Mænd 1X - Borbjerg Sparekasse SPRINTER CUP, 1000m 1000m 7 tilmeldinger

Nordslesvig I

  • 1. Sebastian Terp (Nordslesvig) '95

Holstebro/KCHO I

  • 1. Joakim Viberg (Holstebro) '96

Aalborg I

  • 1. Mikkel Paetau (Aalborg) '93

AFMELDT Roskilde I

  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00

Ægir I

  • 1. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02

Odense I

  • 1. Niels Reinholdt (Odense) '95

AFMELDT Holstebro/KCHO II

  • 1. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro) '00
Løb 108 W1X Kvinder 1X - Borbjerg Sparekasse SPRINTER CUP, 1000m 1000m 8 tilmeldinger

Holstebro/KCHO I

  • 1. Karen Mortensen (Holstebro) '01

Ægir I

  • 1. Emilie Overgaard Ringøen (Ægir) '02

AFMELDT ARA I

  • 1. Christina Jensen (ARA) '78

Roskilde III

  • 1. Ingrid Bo Andersen (Roskilde) '01

Hadsund I

  • 1. Ida Blomstrand (Hadsund) '02

Roskilde IV

  • 1. Dorthe Friis Thanning (Roskilde) '77

AFMELDT Roskilde I

  • 1. Caroline Munch (Roskilde) '02

Roskilde II

  • 1. Malli Segoli (Roskilde) '00
Løb 121 U15 M2X Drenge U15 2X 500m 9 tilmeldinger

Bagsværd I

  • 1. Otto Kjærulff (Bagsværd) '09
  • 2. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07

Odense I

  • 1. Anton Bøgelund (Odense) '07
  • 2. William Jensen (Odense) '07

Bagsværd II

  • 1. Hjalte Næraa (Bagsværd) '07
  • 2. Alexander Grundtvig (Bagsværd) '07

Bagsværd III

  • 1. Storm Genet (Bagsværd) '08
  • 2. Rolf Søborg Højerup (Bagsværd) '09

København I

  • 1. Carl Hassan Gaba (København) '07
  • 2. Conrad Norman (København) '07

Holstebro/KCHO II

  • 1. William Lemming (Holstebro) '07
  • 2. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08

Hadsund I

  • 1. Christian Sindre Bech (Hadsund) '07
  • 2. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund) '07

Holstebro/KCHO I

  • 1. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07
  • 2. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07

Bagsværd IV

  • 1. Jakob Bjørn Danø (Bagsværd) '07
  • 2. Maximilian Kristensen (Bagsværd) '10
Løb 122 U15 W4X Piger U15 4X 500m 3 tilmeldinger

Bagsværd I

  • 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08
  • 2. Sofie Koch-Henriksen (Bagsværd) '09
  • 3. Anna Jacobsen (Bagsværd) '09
  • 4. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd) '07

Holstebro/KCHO I

  • 1. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro) '07
  • 2. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07
  • 3. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07
  • 4. Anna Bosnes (Holstebro) '07

Hadsund I

  • 1. Cille Hougaard (Hadsund) '07
  • 2. Josefine Antoinette Brink (Hadsund) '07
  • 3. Naja Lübeck (Hadsund) '07
  • 4. Victoria Clara Brink (Hadsund) '07
Løb 123 U17 M2X Drenge U17 2X 1000m 5 tilmeldinger

Odense I

  • 1. Asger Kallesøe (Odense) '08
  • 2. Gustav Krogh (Odense) '06

Bagsværd/KCB I

  • 1. Theis Wolfram (Bagsværd) '06
  • 2. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd) '06

Sorø I

  • 1. Emil Jelstrup (Sorø) '06
  • 2. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06

Stevns I

  • 1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05
  • 2. Jakob Iversen (Stevns) '05

Hadsund I

  • 1. Kian Harati (Hadsund) '05
  • 2. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05
Løb 124 U16 W1X Piger U16 1X - 15 år 1000m 7 tilmeldinger

Sorø I

  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø) '08

AFMELDT Hadsund I

  • 1. Amalie Hvid Rasmussen (Hadsund) '06

Odense I

  • 1. Bjørk Kallesøe (Odense) '06

Roskilde III

  • 1. Silje Trenter (Roskilde) '06

Holstebro/KCHO I

  • 1. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro) '06

Odense II

  • 1. Mia Christensen (Odense) '06

Roskilde I

  • 1. Isabella Bache (Roskilde) '06
Løb 125 U17 W1X Piger U17 1X - 16 år 1000m 5 tilmeldinger

Hadsund I

  • 1. Maria Bak Jeppesen (Hadsund) '05

Sorø I

  • 1. Maria Jakubsdottir Johansen (Sorø) '05

Roskilde I

  • 1. Frida Werner Foldager (Roskilde) '05

LDR/KKL I

  • 1. Caroline Bork Terkelsen (LDR) '05

Holstebro/KCHO I

  • 1. Laura Møller (Holstebro) '05
Løb 126 M2X Mænd 2X - ÅBEN CUP, 1000m 1000m 2 tilmeldinger

Aalborg I

  • 1. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
  • 2. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg) '89

Hadsund I

  • 1. Morten Munk (Hadsund) '92
  • 2. Simon Sørensen (Hadsund) '92
Løb 127 U19 M2X Drenge U19 2X 1000m 4 tilmeldinger

Lyngby/KKL I

  • 1. Marcus Modest (Lyngby) '04
  • 2. Aleks Gryn (Lyngby) '04

Bagsværd/KCB I

  • 1. Henning Friedrichsen (Bagsværd) '04
  • 2. Svante Witt (Bagsværd) '03

Kolding/Odense I

  • 1. Tobias Holt Poulsen (Odense) '05
  • 2. Mads Kirstein (Kolding) '04

Sorø/Ægir I

  • 1. Joachim Brahe Møller (Ægir) '04
  • 2. August Husted Coutant (Sorø) '04
Løb 129 M2- Mænd 2- - ÅBEN CUP, 1000m 1000m 2 tilmeldinger

Holstebro/KCHO II

  • 1. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02
  • 2. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01

Holstebro/KCHO I

  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
  • 2. Patrick Klestrup (Holstebro) '02
Løb 130 U19 M2- Drenge U19 2- 1000m 1 tilmelding

AFMELDT Roskilde/Viking I

  • 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03
  • 2. Aske Storm (Viking) '03
Løb 131 W2X/2- Kvinder 2X/2- - ÅBEN CUP, 1000m 1000m 6 tilmeldinger

AFMELDT Odense I

  • 1. Karoline Assersen (Odense) '97
  • 2. Katharina Kaiser (Odense) '95

ASR/KCHO I

  • 1. Anneke Mau (ASR) '98
  • 2. Mai Raquel Arlund Nielsen (ASR) '89

Odder/Odense I

  • 1. Line Katrine Olsen (Odense) '97
  • 2. Mette Leitzke Sørensen (Odder) '95

Aalborg I

  • 1. Camilla Frølund (Aalborg) '96
  • 2. Karen Hougaard Frost (Aalborg) '99

Randers I

  • 1. Anna Maja Lund Bentsen (Randers) '02
  • 2. Line Ulstrup (Randers) '96

DSR/Odense I

  • 1. Sarah Lindberg (Odense) '98
  • 2. Caroline Bjerre Hansen (DSR) '95
Løb 132 Masters W/M 1X Kvinder/mænd Masters 1X (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 5 tilmeldinger

Nordslesvig I

  • 1. Fleming Mathiesen (Nordslesvig) '46

Bagsværd I

  • 1. Claus Kjærulff-Jørgensen (Bagsværd) '77

Nyborg I

  • 1. Brian Sørensen (Nyborg) '68

AFMELDT ARA I

  • 1. Christina Jensen (ARA) '78

AFMELDT Dragør I

  • 1. Morten Juel Hansen (Dragør) '72
Løb 141 U15 W1X-Edon Piger U15 1X-Edon 250m 1 tilmelding

Ægir I

  • 1. Frida Bisgaard Kopperholdt (Ægir) '07
Løb 142 U14 W1X Piger U14 1X - 13 år 500m 5 tilmeldinger

AFMELDT Holstebro/KCHO I

  • 1. Katarina Kirkegaard (Holstebro) '10

Sorø I

  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø) '08

Stevns I

  • 1. Kristina B Nielsen (Stevns) '08

AFMELDT Bagsværd I

  • 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08

Hadsund II

  • 1. Melissa Harati (Hadsund) '08
Løb 143 U15 W1X Piger U15 1X - 14 år 500m 6 tilmeldinger

Ægir I

  • 1. Frida Bisgaard Kopperholdt (Ægir) '07

AFMELDT Bagsværd I

  • 1. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd) '07

Sorø I

  • 1. Selma Iversen (Sorø) '07

Stevns I

  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07

Holstebro/KCHO II

  • 1. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro) '07

Holstebro/KCHO I

  • 1. Anna Bosnes (Holstebro) '07
Løb 144 U16 M1X Drenge U16 1X - 15 år 1000m 7 tilmeldinger

Dragør I

  • 1. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06

Roskilde I

  • 1. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06

Sorø I

  • 1. Mads Christensen (Sorø) '06

Holstebro/KCHO I

  • 1. Simon Madsen (Holstebro) '06

Bagsværd/KCB I

  • 1. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06

Bagsværd/KCB II

  • 1. Theis Wolfram (Bagsværd) '06

Bagsværd/KCB III

  • 1. Erik Friedrichsen (Bagsværd) '06
Løb 145 U17 M1X Drenge U17 1X - 16 år 1000m 6 tilmeldinger

Lyngby/KKL I

  • 1. Alexander Walker (Lyngby) '05

Sorø I

  • 1. Jonas Lindegaard (Sorø) '05

Holstebro/KCHO I

  • 1. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05

Stevns II

  • 1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05

Randers I

  • 1. Oliver Bach (Randers) '05

AFMELDT Stevns I

  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05
Løb 146 U17 W4X Piger U17 4X 1000m 2 tilmeldinger

Sorø

  • 1. Selma Iversen (Sorø) '07
  • 2. Elaina Bjørkman (Sorø) '05
  • 3. Sofie Steffensen (Sorø) '07
  • 4. Signe Thorup (Sorø) '05

Holstebro/KCHO I

  • 1. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro) '06
  • 2. My Alberte Schaaf (Holstebro) '06
  • 3. Anna Skovdam (Holstebro) '06
  • 4. Laura Møller (Holstebro) '05
Løb 147 M4X/4- Mænd 4X/4- - ÅBEN CUP, 1000m 1000m 2 tilmeldinger

Holstebro/KCHO I

  • 1. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01
  • 2. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02
  • 3. Patrick Klestrup (Holstebro) '02
  • 4. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02

Odense I

  • 1. Gabriel Lira (Odense) '92
  • 2. Alex Fernandes Nevers (Odense) '86
  • 3. Niels Reinholdt (Odense) '95
  • 4. Gabriel Alcantara Silva (Odense) '89
Løb 149 U19 W4X/4- Piger U19 4X/4- 1000m 1 tilmelding

Hadsund/Ægir I

  • 1. Maria Bak Jeppesen (Hadsund) '05
  • 2. Marie Martens Christensen (Ægir) '04
  • 3. Liv Jensen (Ægir) '04
  • 4. Lea Lûbeck (Hadsund) '04
Løb 150 W4X/4- Kvinder 4X/4- - ÅBEN CUP, 1000m 1000m 2 tilmeldinger

Odense I

  • 1. Karoline Assersen (Odense) '97
  • 2. Anna Bombæk Lauritzen (Odense) '00
  • 3. Hilke Lösing (Odense) '98
  • 4. Sara Safari Jensen (Odense) '00

Odder/Odense I

  • 1. Amalie Kiær (Odense) '00
  • 2. Laura Doberck (Odense) '00
  • 3. Mette Leitzke Sørensen (Odder) '95
  • 4. Line Katrine Olsen (Odense) '97
Løb 151 Masters W/M 2X Kvinder/mænd Masters 2X (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 7 tilmeldinger

Lemvig I

  • 1. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
  • 2. Jørgen Kielsholm (Lemvig) '63

Nyborg I

  • 1. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68
  • 2. Brian Sørensen (Nyborg) '68

Nordslesvig II

  • 1. Kim Schauer Boysen (Nordslesvig) '61
  • 2. Susanne Klages (Nordslesvig) '72

Nordslesvig I

  • 1. Arne Ingmar Johannsen (Nordslesvig) '58
  • 2. Marc-Oliver Klages (Nordslesvig) '69

Nordslesvig I

  • 1. Doris Nebbe (Nordslesvig) '74
  • 2. Claudia Horst (Nordslesvig) '74

Nordslesvig III

  • 1. Eva Weitling (Nordslesvig) '60
  • 2. Marzena Hansen (Nordslesvig) '64

ASR

  • 1. Poul Kræmer (ASR) '46
  • 2. Inger Bodorf (ASR) '60
Løb 152 Masters W/M 2- Kvinder/mænd Masters 2- (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 1 tilmelding

AFMELDT ASR I

  • 1. Poul Kræmer (ASR) '46
  • 2. Inger Bodorf (ASR) [0000]
Løb 161 U15 M1X-Edon Drenge U15 1X-Edon 250m 3 tilmeldinger

Odense II

  • 1. William Jensen (Odense) '07

Odense I

  • 1. Anton Bøgelund (Odense) '07

Odense III

  • 1. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense) '07
Løb 162 U13 M1X Drenge U13 1X 250m 7 tilmeldinger

Holstebro/KCHO II

  • 1. Simon Aslak Gilberg (Holstebro) '10

Bagsværd I

  • 1. Maximilian Kristensen (Bagsværd) '10

Bagsværd II

  • 1. Rolf Søborg Højerup (Bagsværd) '09

Dragør I

  • 1. Gustav Juel Hansen (Dragør) '10

Odense I

  • 1. Tobias Lilholm Petersen (Odense) '09

Holstebro/KCHO I

  • 1. Mikkel Madsen (Holstebro) '09

Bagsværd III

  • 1. Otto Kjærulff (Bagsværd) '09
Løb 163 U13 W1X Piger U13 1X 250m 6 tilmeldinger

Hadsund I

  • 1. Melody Harati (Hadsund) '10

Bagsværd I

  • 1. Liv Dolmer (Bagsværd) '09

Odense I

  • 1. Benna Sundstrøm (Odense) '09

Lyngby/KKL I

  • 1. Karen Reimer (Lyngby) '09

Lyngby/KKL II

  • 1. Marie Schmidt (Lyngby) '10

Bagsværd II

  • 1. Anna Jacobsen (Bagsværd) '09
Løb 164 U15 M4X Drenge U15 4X 500m 3 tilmeldinger

Bagsværd

  • 1. Noah Bøss (Bagsværd) '09
  • 2. Viktor Stoffregen Tørning (Bagsværd) '09
  • 3. Rolf Søborg Højerup (Bagsværd) '09
  • 4. Alexander Grundtvig (Bagsværd) '07

Bagsværd I

  • 1. Otto Kjærulff (Bagsværd) '09
  • 2. Hjalte Næraa (Bagsværd) '07
  • 3. Jakob Bjørn Danø (Bagsværd) '07
  • 4. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07

Holstebro/KCHO I

  • 1. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07
  • 2. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07
  • 3. William Lemming (Holstebro) '07
  • 4. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
Løb 165 U17 W2- Piger U17 2- 1000m 5 tilmeldinger

AFMELDT Holstebro/KCHO II

  • 1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07
  • 2. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro) '07

Holstebro/KCHO I

  • 1. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro) '06
  • 2. Laura Møller (Holstebro) '05

Holstebro/KCHO III

  • 1. Anna Skovdam (Holstebro) '06
  • 2. My Alberte Schaaf (Holstebro) '06

Holstebro/KCHO

  • 1. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07
  • 2. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07

Sorø I

  • 1. Dina Poulsen (Sorø) '06
  • 2. Liva Østergaard Nielsen (Sorø) '05
Løb 168 U19 M1X Drenge U19 1X 1000m 8 tilmeldinger

Bagsværd/KCB I

  • 1. Henning Friedrichsen (Bagsværd) '04

Lyngby/KKL III

  • 1. Marcus Modest (Lyngby) '04

Kolding I

  • 1. Mads Kirstein (Kolding) '04

Bagsværd/KCB II

  • 1. Svante Witt (Bagsværd) '03

Roskilde I

  • 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03

Holstebro/KCHO I

  • 1. Magnus Juhl (Holstebro) '03

Lyngby/KKL II

  • 1. Aleks Gryn (Lyngby) '04

Lyngby/KKL I

  • 1. Christian Runge (Lyngby) '04
Løb 171 LW1X Kvinder letvægt 1X 1000m 2 tilmeldinger

Ægir I

  • 1. Emilie Overgaard Ringøen (Ægir) '02

AFMELDT Roskilde I

  • 1. Malli Segoli (Roskilde) '00
Løb 172 M1X Mænd 1X - Begynder 1000m 2 tilmeldinger

Ægir I

  • 1. Jonas Jensen (Ægir) '03

Ægir II

  • 1. Kristian Funk (Ægir) '03
Løb 173 W1X Kvinder 1X - Begynder 1000m 2 tilmeldinger

Randers I

  • 1. Line Ulstrup (Randers) '96

AFMELDT Randers II

  • 1. Anna Maja Lund Bentsen (Randers) '02
Løb 174 U17 M2- Drenge U17 2- 1000m 4 tilmeldinger

Holstebro/KCHO I

  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
  • 2. Simon Madsen (Holstebro) '06

Holstebro/KCHO III

  • 1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07
  • 2. William Lemming (Holstebro) '07

AFMELDT Bagsværd/KCB I

  • 1. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06
  • 2. Karl Heuer (Bagsværd) '06

Holstebro/KCHO

  • 1. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05
  • 2. Jens Pedersen (Holstebro) '06
Løb 175 Masters W/M 4X/4- Kvinder/mænd Masters 4X/4- (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 4 tilmeldinger

Kolding I

  • 1. tommy Møhler (Kolding) '45
  • 2. Ejgild Larsen (Kolding) '49
  • 3. Jørgen Secher (Kolding) '48
  • 4. palle ole jørgensen (Kolding) '47

Nordslesvig I

  • 1. Kim Schauer Boysen (Nordslesvig) '61
  • 2. Marzena Hansen (Nordslesvig) '64
  • 3. Eva Weitling (Nordslesvig) '60
  • 4. Fleming Mathiesen (Nordslesvig) '46

Nordslesvig II

  • 1. Arne Ingmar Johannsen (Nordslesvig) '58
  • 2. Claudia Horst (Nordslesvig) '74
  • 3. Susanne Klages (Nordslesvig) '72
  • 4. Marc-Oliver Klages (Nordslesvig) '69

Fr.cia

  • 1. Hans-Werner Mortensen (Fr.cia) '46
  • 2. Martin Mortensen (Fr.cia) '66
  • 3. Aage Pedersen (Fr.cia) '44
  • 4. Frede Nørskov Nielsen (Fr.cia) '54
Løb 177 U13 W/M 2X Piger/drenge U13 2X - MIX 500m 3 tilmeldinger

Holstebro/KCHO I

  • 1. Simon Aslak Gilberg (Holstebro) '10
  • 2. Mikkel Madsen (Holstebro) '09

Lyngby I

  • 1. Marie Schmidt (Lyngby) '10
  • 2. Karen Reimer (Lyngby) '09

AFMELDT Bagsværd I

MANGLER BETALING
  • 1. Otto Kjærulff (Bagsværd) '09
  • 2. Sofie Koch-Henriksen (Bagsværd) '09
Løb 178 W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ - Se Anden information - Løbsafvikling for handicap 1000m 4 tilmeldinger

Holstebro

MANGLER BETALING
  • 1. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro) '06
  • 2. Jens Pedersen (Holstebro) '06
  • 3. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05
  • 4. William Lemming (Holstebro) '07
  • 5. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07
  • 6. Laura Møller (Holstebro) '05
  • 7. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
  • 8. Simon Madsen (Holstebro) '06
  • Cox. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro) '01

Odder/Odense I

  • 1. Karoline Assersen (Odense) '97
  • 2. Anna Bombæk Lauritzen (Odense) '00
  • 3. Hilke Lösing (Odense) '98
  • 4. Sara Safari Jensen (Odense) '00
  • 5. Laura Doberck (Odense) '00
  • 6. Mette Leitzke Sørensen (Odder) '95
  • 7. Line Katrine Olsen (Odense) '97
  • 8. Amalie Kiær (Odense) '00
  • Cox. Katharina Kaiser (Odense) '95

Holstebro/KCHO

  • 1. Magnus Juhl (Holstebro) '03
  • 2. Joakim Viberg (Holstebro) '96
  • 3. Oscar Burvil (Holstebro) '03
  • 4. Patrick Klestrup (Holstebro) '02
  • 5. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
  • 6. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro) '00
  • 7. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02
  • 8. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01
  • Cox. Simon Madsen (Holstebro) '06

Aalborg/Odense

  • 1. Gabriel Lira (Odense) '92
  • 2. Alex Fernandes Nevers (Odense) '86
  • 3. Niels Reinholdt (Odense) '95
  • 4. Gabriel Alcantara Silva (Odense) '89
  • 5. Camilla Frølund (Aalborg) '96
  • 6. Karen Hougaard Frost (Aalborg) '99
  • 7. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg) '89
  • 8. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
  • Cox. Mia Christensen (Odense) '06
Løb 201 U13 W/M 1X-Edon Piger/drenge U13 1X-Edon - 10 min mellem afdelinger 250m 10 tilmeldinger

Holstebro/KCHO II

  • 1. Mikkel Madsen (Holstebro) '09

Holstebro/KCHO III

  • 1. Simon Aslak Gilberg (Holstebro) '10

Bagsværd III

  • 1. Maximilian Kristensen (Bagsværd) '10

Lyngby/KKL I

  • 1. Olivia Elund Pihl (Lyngby) '09

Odense II

  • 1. Benna Sundstrøm (Odense) '09

Bagsværd I

  • 1. Viktor Stoffregen Tørning (Bagsværd) '09

Holstebro/KCHO I

  • 1. Katarina Kirkegaard (Holstebro) '10

Bagsværd II

  • 1. Noah Bøss (Bagsværd) '09

Odense I

  • 1. Tobias Lilholm Petersen (Odense) '09

Bagsværd IV

  • 1. Sofie Koch-Henriksen (Bagsværd) '09
Løb 202 U15 M1X Drenge U15 1X 500m 7 tilmeldinger

AFMELDT Holstebro/KCHO I

  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08

Bagsværd I

  • 1. Alexander Grundtvig (Bagsværd) '07

Lyngby/KKL I

  • 1. Johan Bach Sørensen (Lyngby) '08

Bagsværd II

  • 1. Jakob Bjørn Danø (Bagsværd) '07

Saxkjøbing I

  • 1. Carl Dunch (Saxkjøbing) '08

AFMELDT Holstebro/KCHO II

  • 1. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07

AFMELDT Silkeborg I

  • 1. Aske T. Jensen (Silkeborg) '07
Løb 204 U15 W2X Piger U15 2X 500m 8 tilmeldinger

Sorø/Stevns I

  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø) '08
  • 2. Anna Iversen (Stevns) '07

AFMELDT Lyngby/KKL I

  • 1. Karen Reimer (Lyngby) '09
  • 2. Marie Schmidt (Lyngby) '10

Sorø/Stevns II

  • 1. Karen Bakkeskov Feld Andersen (Stevns) '07
  • 2. Sofie Steffensen (Sorø) '07

AFMELDT Hadsund I

  • 1. Naja Lübeck (Hadsund) '07
  • 2. Cille Hougaard (Hadsund) '07

Holstebro/KCHO I

  • 1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07
  • 2. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07

AFMELDT Holstebro/KCHO II

  • 1. Trine Lorentzen (Holstebro) '08
  • 2. Laura Skov (Holstebro) '07

Bagsværd I

  • 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08
  • 2. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd) '07

Bagsværd II

  • 1. Liv Dolmer (Bagsværd) '09
  • 2. Anna Jacobsen (Bagsværd) '09
Løb 205 U17 M4X Drenge U17 4X 1000m 4 tilmeldinger

Odense I

  • 1. Asger Kallesøe (Odense) '08
  • 2. Gustav Krogh (Odense) '06
  • 3. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense) '07
  • 4. Tobias Holt Poulsen (Odense) '05

Holstebro/KCHO I

  • 1. Jens Pedersen (Holstebro) '06
  • 2. Simon Starklint (Holstebro) '06
  • 3. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05
  • 4. Simon Madsen (Holstebro) '06

Bagsværd/KCB I

  • 1. Erik Friedrichsen (Bagsværd) '06
  • 2. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd) '06
  • 3. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06
  • 4. Theis Wolfram (Bagsværd) '06

Sorø I

  • 1. Emil Jelstrup (Sorø) '06
  • 2. Jonas Lindegaard (Sorø) '05
  • 3. Mads Christensen (Sorø) '06
  • 4. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06
Løb 206 U17 W2X Piger U17 2X 1000m 6 tilmeldinger

Odense I

  • 1. Bjørk Kallesøe (Odense) '06
  • 2. Mia Christensen (Odense) '06

Holstebro/KCHO

  • 1. Anna Skovdam (Holstebro) '06
  • 2. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro) '06

København I

  • 1. Sara Kaarup Andersen (København) '06
  • 2. Elvira Dyrbye Bohnsen (København) '07

Holstebro/LDR/KCHO I

  • 1. Laura Møller (Holstebro) '05
  • 2. Caroline Bork Terkelsen (LDR) '05

Roskilde I

  • 1. Isabella Bache (Roskilde) '06
  • 2. Silje Trenter (Roskilde) '06

Sorø I

  • 1. Maria Jakubsdottir Johansen (Sorø) '05
  • 2. Signe Thorup (Sorø) '05
Løb 207 M1X Mænd 1X - ÅBEN 1000m 6 tilmeldinger

Ægir I

  • 1. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02

Holstebro/KCHO I

  • 1. Joakim Viberg (Holstebro) '96

Roskilde I

  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00

Odense I

  • 1. Niels Reinholdt (Odense) '95

Nordslesvig I

  • 1. Sebastian Terp (Nordslesvig) '95

AFMELDT Holstebro/KCHO II

  • 1. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro) '00
Løb 208 W1X Kvinder 1X - ÅBEN 1000m 7 tilmeldinger

Roskilde II

  • 1. Dorthe Friis Thanning (Roskilde) '77

Roskilde IV

  • 1. Malli Segoli (Roskilde) '00

Roskilde I

  • 1. Ingrid Bo Andersen (Roskilde) '01

Vestervig I

  • 1. Maja Vie Krabbe Riis (Vestervig) '06

Ægir I

  • 1. Emilie Overgaard Ringøen (Ægir) '02

AFMELDT Roskilde III

  • 1. Caroline Munch (Roskilde) '02

ARA I

  • 1. Christina Jensen (ARA) '78
Løb 221 U15 M2X Drenge U15 2X 500m 8 tilmeldinger

Bagsværd III

  • 1. Storm Genet (Bagsværd) '08
  • 2. Maximilian Kristensen (Bagsværd) '10

Bagsværd I

  • 1. Jakob Bjørn Danø (Bagsværd) '07
  • 2. Otto Kjærulff (Bagsværd) '09

Bagsværd IV

  • 1. Alexander Grundtvig (Bagsværd) '07
  • 2. Rolf Søborg Højerup (Bagsværd) '09

Bagsværd II

  • 1. Hjalte Næraa (Bagsværd) '07
  • 2. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07

Holstebro I

MANGLER BETALING
  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
  • 2. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07

Holstebro/KCHO I

  • 1. William Lemming (Holstebro) '07
  • 2. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07

København I

  • 1. Carl Hassan Gaba (København) '07
  • 2. Conrad Norman (København) '07

Odense I

  • 1. Anton Bøgelund (Odense) '07
  • 2. William Jensen (Odense) '07
Løb 222 U15 W4X Piger U15 4X 500m 4 tilmeldinger

Holstebro/KCHO I

  • 1. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro) '07
  • 2. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07
  • 3. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07
  • 4. Anna Bosnes (Holstebro) '07

Bagsværd I

  • 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08
  • 2. Liv Dolmer (Bagsværd) '09
  • 3. Anna Jacobsen (Bagsværd) '09
  • 4. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd) '07

Sorø/Stevns I

  • 1. Selma Iversen (Sorø) '07
  • 2. Sofie Steffensen (Sorø) '07
  • 3. Anna Iversen (Stevns) '07
  • 4. Karen Bakkeskov Feld Andersen (Stevns) '07

Hadsund/Ægir I

  • 1. Melody Harati (Hadsund) '10
  • 2. Frida Bisgaard Kopperholdt (Ægir) '07
  • 3. Naja Lübeck (Hadsund) '07
  • 4. Cille Hougaard (Hadsund) '07
Løb 223 U17 M2X Drenge U17 2X 1000m 6 tilmeldinger

Bagsværd/KCB I

  • 1. Erik Friedrichsen (Bagsværd) '06
  • 2. Karl Heuer (Bagsværd) '06

Odense I

  • 1. Asger Kallesøe (Odense) '08
  • 2. Gustav Krogh (Odense) '06

AFMELDT Stevns I

  • 1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05
  • 2. Jakob Iversen (Stevns) '05

Hadsund I

  • 1. Kian Harati (Hadsund) '05
  • 2. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05

Dragør/Roskilde I

  • 1. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06
  • 2. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06

Sorø I

  • 1. Emil Jelstrup (Sorø) '06
  • 2. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06
Løb 224 U17 W1X Piger U17 1X 1000m 10 tilmeldinger

Vestervig I

  • 1. Maja Vie Krabbe Riis (Vestervig) '06

Odense II

  • 1. Mia Christensen (Odense) '06

Roskilde III

  • 1. Silje Trenter (Roskilde) '06

Sorø I

  • 1. Elaina Bjørkman (Sorø) '05

Holstebro/KCHO I

  • 1. My Alberte Schaaf (Holstebro) '06

Roskilde I

  • 1. Isabella Bache (Roskilde) '06

Odense I

  • 1. Bjørk Kallesøe (Odense) '06

Roskilde II

  • 1. Frida Werner Foldager (Roskilde) '05

LDR/KKL I

  • 1. Caroline Bork Terkelsen (LDR) '05

AFMELDT Hadsund I

  • 1. Amalie Hvid Rasmussen (Hadsund) '06
Løb 226 M2X Mænd 2X - ÅBEN 1000m 2 tilmeldinger

Hadsund I

  • 1. Morten Munk (Hadsund) '92
  • 2. Simon Sørensen (Hadsund) '92

Aalborg I

  • 1. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
  • 2. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg) '89
Løb 227 U19 M2X Drenge U19 2X 1000m 4 tilmeldinger

Sorø/Ægir I

  • 1. August Husted Coutant (Sorø) '04
  • 2. Joachim Brahe Møller (Ægir) '04

Lyngby/KKL I

  • 1. Marcus Modest (Lyngby) '04
  • 2. Aleks Gryn (Lyngby) '04

Bagsværd/KCB I

  • 1. Svante Witt (Bagsværd) '03
  • 2. Henning Friedrichsen (Bagsværd) '04

Kolding/Odense I

  • 1. Tobias Holt Poulsen (Odense) '05
  • 2. Mads Kirstein (Kolding) '04
Løb 229 M2- Mænd 2- - ÅBEN 1000m 1 tilmelding

Holstebro/KCHO I

  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
  • 2. Patrick Klestrup (Holstebro) '02
Løb 230 U19 M2- Drenge U19 2- - ÅBEN 1000m 1 tilmelding

AFMELDT Roskilde/Viking I

  • 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03
  • 2. Aske Storm (Viking) '03
Løb 231 W2X/2- Kvinder 2X/2- - ÅBEN 1000m 6 tilmeldinger

Aalborg I

  • 1. Camilla Frølund (Aalborg) '96
  • 2. Karen Hougaard Frost (Aalborg) '99

DSR/Odense I

  • 1. Caroline Bjerre Hansen (DSR) '95
  • 2. Sarah Lindberg (Odense) '98

AFMELDT Odense I

  • 1. Karoline Assersen (Odense) '97
  • 2. Katharina Kaiser (Odense) '95

Odder/Odense I

  • 1. Line Katrine Olsen (Odense) '97
  • 2. Mette Leitzke Sørensen (Odder) '95

Randers I

  • 1. Anna Maja Lund Bentsen (Randers) '02
  • 2. Line Ulstrup (Randers) '96

ASR/KCHO I

  • 1. Anneke Mau (ASR) '98
  • 2. Mai Raquel Arlund Nielsen (ASR) '89
Løb 232 Masters W/M 1X Kvinder/mænd Masters 1X (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 4 tilmeldinger

Nyborg I

  • 1. Brian Sørensen (Nyborg) '68

AFMELDT Dragør I

  • 1. Morten Juel Hansen (Dragør) '72

Bagsværd I

MANGLER BETALING
  • 1. Claus Kjærulff-Jørgensen (Bagsværd) '77

ARA I

  • 1. Christina Jensen (ARA) '78
Løb 241 U15 W1X-Edon Piger U15 1X-Edon 250m 1 tilmelding

Bagsværd I

  • 1. Sofie Koch-Henriksen (Bagsværd) '09
Løb 242 U15 W1X Piger U15 1X 500m 11 tilmeldinger

Hadsund I

  • 1. Naja Lübeck (Hadsund) '07

Holstebro/KCHO III

  • 1. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro) '07

AFMELDT Bagsværd II

  • 1. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd) '07

Sorø II

  • 1. Selma Iversen (Sorø) '07

Bagsværd I

  • 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08

Sorø I

  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø) '08

Ægir I

  • 1. Frida Bisgaard Kopperholdt (Ægir) '07

Holstebro/KCHO I

  • 1. Katarina Kirkegaard (Holstebro) '10

Hadsund II

  • 1. Cille Hougaard (Hadsund) '07

Holstebro/KCHO II

  • 1. Anna Bosnes (Holstebro) '07

Stevns I

  • 1. Kristina B Nielsen (Stevns) '08
Løb 244 U17 M1X Drenge U17 1X 1000m 11 tilmeldinger

Holstebro/KCHO II

  • 1. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05

Lyngby/KKL I

  • 1. Alexander Walker (Lyngby) '05

Roskilde I

  • 1. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06

Sorø II

  • 1. Mads Christensen (Sorø) '06

AFMELDT Holstebro/KCHO I

  • 1. Simon Madsen (Holstebro) '06

Sorø I

  • 1. Jonas Lindegaard (Sorø) '05

Stevns II

  • 1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05

Dragør I

  • 1. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06

Bagsværd/KCB I

  • 1. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06

Randers I

  • 1. Oliver Bach (Randers) '05

AFMELDT Stevns I

  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05
Løb 246 U17 W4X Piger U17 4X 1000m 1 tilmelding

Holstebro/KCHO I

  • 1. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro) '06
  • 2. My Alberte Schaaf (Holstebro) '06
  • 3. Anna Skovdam (Holstebro) '06
  • 4. Laura Møller (Holstebro) '05
Løb 247 M4X/4- Mænd 4X/4- - ÅBEN 1000m 2 tilmeldinger

Holstebro/KCHO I

  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
  • 2. Patrick Klestrup (Holstebro) '02
  • 3. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02
  • 4. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01

Odense I

  • 1. Gabriel Lira (Odense) '92
  • 2. Alex Fernandes Nevers (Odense) '86
  • 3. Simon Skjernaa Erfurth (Odense) '96
  • 4. Gabriel Alcantara Silva (Odense) '89
Løb 248 U19 M4- Drenge U19 4- 1000m 2 tilmeldinger

Bagsværd/KCB

  • 1. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd) '06
  • 2. Henning Friedrichsen (Bagsværd) '04
  • 3. Theis Wolfram (Bagsværd) '06
  • 4. Karl Heuer (Bagsværd) '06

Holstebro I

MANGLER BETALING
  • 1. Magnus Juhl (Holstebro) '03
  • 2. Jens Pedersen (Holstebro) '06
  • 3. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05
  • 4. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
Løb 249 U19 W4X/4- Piger U19 4X/4- 1000m 2 tilmeldinger

AFMELDT Hadsund/Ægir I

  • 1. Maria Bak Jeppesen (Hadsund) '05
  • 2. Marie Martens Christensen (Ægir) '04
  • 3. Liv Jensen (Ægir) '04
  • 4. Lea Lûbeck (Hadsund) '04

Roskilde/Silkeborg I

  • 1. Marie Kleist (Silkeborg) '05
  • 2. Silje Trenter (Roskilde) '06
  • 3. Isabella Bache (Roskilde) '06
  • 4. Mathilde Lyngholm (Silkeborg) '06
Løb 250 W4X/4- Kvinder 4X/4- - ÅBEN 1000m 2 tilmeldinger

Odder/Odense I

  • 1. Amalie Kiær (Odense) '00
  • 2. Laura Doberck (Odense) '00
  • 3. Mette Leitzke Sørensen (Odder) '95
  • 4. Line Katrine Olsen (Odense) '97

Odense

  • 1. Julie Gaumitz Storm (Odense) '96
  • 2. Petrea Krag Burba (Odense) '90
  • 3. Hilke Lösing (Odense) '98
  • 4. Sara Safari Jensen (Odense) '00
Løb 251 Masters W/M 2X Kvinder/mænd Masters 2X (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 8 tilmeldinger

Aalborg I

  • 1. Jens Brandt (Aalborg) '60
  • 2. Peter Christoffersen (Aalborg) '74

Lemvig I

  • 1. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
  • 2. Jørgen Kielsholm (Lemvig) '63

Hadsund/Nyborg I

  • 1. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68
  • 2. Flemming Hvid (Hadsund) '63

Nordslesvig I

  • 1. Arne Ingmar Johannsen (Nordslesvig) '58
  • 2. Marc-Oliver Klages (Nordslesvig) '69

Nordslesvig I

  • 1. Kim Schauer Boysen (Nordslesvig) '61
  • 2. Fleming Mathiesen (Nordslesvig) '46

Nordslesvig II

  • 1. Claudia Horst (Nordslesvig) '74
  • 2. Susanne Klages (Nordslesvig) '72

ASR

  • 1. Poul Kræmer (ASR) '46
  • 2. Inger Bodorf (ASR) '60

Nordslesvig III

  • 1. Eva Weitling (Nordslesvig) '60
  • 2. Marzena Hansen (Nordslesvig) '64
Løb 252 Masters W/M 2- Kvinder/mænd Masters 2- (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 1 tilmelding

AFMELDT ASR I

  • 1. Poul Kræmer (ASR) '46
  • 2. Inger Bodorf (ASR) [0000]
Løb 261 U15 M1X-Edon Drenge U15 1X-Edon 250m 3 tilmeldinger

Odense II

  • 1. William Jensen (Odense) '07

Odense I

  • 1. Anton Bøgelund (Odense) '07

Odense III

  • 1. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense) '07
Løb 262 U13 M1X Drenge U13 1X 250m 7 tilmeldinger

Bagsværd II

  • 1. Otto Kjærulff (Bagsværd) '09

AFMELDT Bagsværd III

  • 1. Maximilian Kristensen (Bagsværd) '10

Holstebro/KCHO II

  • 1. Simon Aslak Gilberg (Holstebro) '10

Odense I

  • 1. Tobias Lilholm Petersen (Odense) '09

Holstebro/KCHO I

  • 1. Mikkel Madsen (Holstebro) '09

Dragør I

  • 1. Gustav Juel Hansen (Dragør) '10

Bagsværd I

  • 1. Rolf Søborg Højerup (Bagsværd) '09
Løb 263 U13 W1X Piger U13 1X 250m 6 tilmeldinger

Odense I

  • 1. Benna Sundstrøm (Odense) '09

Lyngby/KKL I

  • 1. Karen Reimer (Lyngby) '09

Bagsværd I

  • 1. Anna Jacobsen (Bagsværd) '09

Holstebro/KCHO I

  • 1. Katarina Kirkegaard (Holstebro) '10

Bagsværd II

  • 1. Liv Dolmer (Bagsværd) '09

Lyngby/KKL II

  • 1. Marie Schmidt (Lyngby) '10
Løb 265 U17 W2- Piger U17 2- 1000m 1 tilmelding

AFMELDT Sorø I

  • 1. Dina Poulsen (Sorø) '06
  • 2. Liva Østergaard Nielsen (Sorø) '05
Løb 268 U19 M1X Drenge U19 1X 1000m 8 tilmeldinger

Bagsværd/KCB II

  • 1. Svante Witt (Bagsværd) '03

Roskilde I

  • 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03

Lyngby/KKL III

  • 1. Marcus Modest (Lyngby) '04

Lyngby/KKL II

  • 1. Aleks Gryn (Lyngby) '04

Bagsværd/KCB I

  • 1. Henning Friedrichsen (Bagsværd) '04

Lyngby/KKL I

  • 1. Christian Runge (Lyngby) '04

Holstebro/KCHO I

  • 1. Magnus Juhl (Holstebro) '03

Kolding I

  • 1. Mads Kirstein (Kolding) '04
Løb 271 LW1X Kvinder letvægt 1X 1000m 2 tilmeldinger

Ægir I

  • 1. Emilie Overgaard Ringøen (Ægir) '02

AFMELDT Roskilde I

  • 1. Malli Segoli (Roskilde) '00
Løb 272 M1X Mænd 1X - Begynder 1000m 2 tilmeldinger

Ægir I

  • 1. Jonas Jensen (Ægir) '03

Ægir II

  • 1. Kristian Funk (Ægir) '03
Løb 273 W1X Kvinder 1X - Begynder 1000m 2 tilmeldinger

Randers II

  • 1. Line Ulstrup (Randers) '96

AFMELDT Randers I

  • 1. Anna Maja Lund Bentsen (Randers) '02
Løb 274 U15 M4X Drenge U15 4X 500m 3 tilmeldinger

Holstebro/KCHO I

  • 1. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07
  • 2. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07
  • 3. William Lemming (Holstebro) '07
  • 4. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08

Bagsværd I

  • 1. Otto Kjærulff (Bagsværd) '09
  • 2. Storm Genet (Bagsværd) '08
  • 3. Hjalte Næraa (Bagsværd) '07
  • 4. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07

Bagsværd II

  • 1. Jakob Bjørn Danø (Bagsværd) '07
  • 2. Noah Bøss (Bagsværd) '09
  • 3. Rolf Søborg Højerup (Bagsværd) '09
  • 4. Alexander Grundtvig (Bagsværd) '07
Løb 275 Masters W/M 4X/4- Kvinder/mænd Masters 4X/4- (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 4 tilmeldinger

Kolding I

  • 1. tommy Møhler (Kolding) '45
  • 2. Ejgild Larsen (Kolding) '49
  • 3. Jørgen Secher (Kolding) '48
  • 4. palle ole jørgensen (Kolding) '47

AFMELDT Fr.cia

  • 1. Ole Haaning Thomsen (Fr.cia) '40
  • 2. Martin Mortensen (Fr.cia) '66
  • 3. Aage Pedersen (Fr.cia) '44
  • 4. Frede Nørskov Nielsen (Fr.cia) '54

Nordslesvig II

  • 1. Arne Ingmar Johannsen (Nordslesvig) '58
  • 2. Claudia Horst (Nordslesvig) '74
  • 3. Susanne Klages (Nordslesvig) '72
  • 4. Marc-Oliver Klages (Nordslesvig) '69

Nordslesvig I

  • 1. Eva Weitling (Nordslesvig) '60
  • 2. Fleming Mathiesen (Nordslesvig) '46
  • 3. Kim Schauer Boysen (Nordslesvig) '61
  • 4. Marzena Hansen (Nordslesvig) '64
Løb 277 U13 W/M 2X Piger/drenge U13 2X - MIX 500m 3 tilmeldinger

Lyngby I

  • 1. Karen Reimer (Lyngby) '09
  • 2. Marie Schmidt (Lyngby) '10

Bagsværd I

  • 1. Otto Kjærulff (Bagsværd) '09
  • 2. Sofie Koch-Henriksen (Bagsværd) '09

Holstebro/KCHO I

  • 1. Simon Aslak Gilberg (Holstebro) '10
  • 2. Mikkel Madsen (Holstebro) '09
Løb 278 W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ - Se Anden information - Løbsafvikling med handicap 1000m 6 tilmeldinger

AFMELDT Holstebro/KCHO I

  • 1. Laura Møller (Holstebro) '05
  • 2. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro) '06
  • 3. Anna Bosnes (Holstebro) '07
  • 4. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07
  • 5. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
  • 6. William Lemming (Holstebro) '07
  • 7. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05
  • 8. Simon Madsen (Holstebro) '06
  • Cox. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro) '07

Holstebro

MANGLER BETALING
  • 1. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro) '07
  • 2. My Alberte Schaaf (Holstebro) '06
  • 3. Anna Skovdam (Holstebro) '06
  • 4. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07
  • 5. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05
  • 6. Simon Starklint (Holstebro) '06
  • 7. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07
  • 8. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07
  • Cox. Caroline Fredslund Sørensen (Holstebro) '06

Odder/Odense

  • 1. Julie Gaumitz Storm (Odense) '96
  • 2. Petrea Krag Burba (Odense) '90
  • 3. Hilke Lösing (Odense) '98
  • 4. Sara Safari Jensen (Odense) '00
  • 5. Laura Doberck (Odense) '00
  • 6. Mette Leitzke Sørensen (Odder) '95
  • 7. Line Katrine Olsen (Odense) '97
  • 8. Amalie Kiær (Odense) '00
  • Cox. Katharina Kaiser (Odense) '95

Aalborg/Odense

  • 1. Gabriel Lira (Odense) '92
  • 2. Alex Fernandes Nevers (Odense) '86
  • 3. Simon Skjernaa Erfurth (Odense) '96
  • 4. Gabriel Alcantara Silva (Odense) '89
  • 5. Camilla Frølund (Aalborg) '96
  • 6. Karen Hougaard Frost (Aalborg) '99
  • 7. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg) '89
  • 8. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
  • Cox. Mia Christensen (Odense) '06

Holstebro/KCHO II

  • 1. Magnus Juhl (Holstebro) '03
  • 2. Joakim Viberg (Holstebro) '96
  • 3. Oscar Burvil (Holstebro) '03
  • 4. Patrick Klestrup (Holstebro) '02
  • 5. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
  • 6. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro) '00
  • 7. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02
  • 8. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01
  • Cox. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro) '01

Sorø

  • 1. Dina Poulsen (Sorø) '06
  • 2. Elaina Bjørkman (Sorø) '05
  • 3. Selma Iversen (Sorø) '07
  • 4. Maria Jakubsdottir Johansen (Sorø) '05
  • 5. Emil Jelstrup (Sorø) '06
  • 6. Jonas Lindegaard (Sorø) '05
  • 7. Mads Christensen (Sorø) '06
  • 8. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06
  • Cox. Signe Thorup (Sorø) '05