Resultater - Holstebro Regatta - Årgangsmesterskaber 2021
Løb nr | Starttid - | ↓

Løb 101
U13 W/M 1X-Edon Piger/drenge U13 1X-Edon 250m 1. Afdeling
2021-08-14 11:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd IV
  • Maximilian Kristensen(1)
1:28.71
2 2 Holstebro/KCHO II
  • Simon Aslak Gilberg(1)
1:32.27
3 3 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
1:33.63
4 5 Bagsværd I
  • Viktor Stoffregen Tørning(1)
1:52.33
5 1 Lyngby/KKL I
  • Olivia Elund Pihl(1)
2:00.73
Løb 101
U13 W/M 1X-Edon Piger/drenge U13 1X-Edon 250m 2. Afdeling
2021-08-14 11:00
Plac. # Navn Tid
1 6 Odense II
  • Benna Sundstrøm(1)
1:33.16
2 8 Odense I
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
1:40.34
3 7 Bagsværd II
  • Noah Bøss(1)
2:10.29
4 10 Bagsværd III
  • Sofie Koch-Henriksen(1)
2:35.2
Løb 102
U14 M1X Drenge U14 1X 500m A Finale
2021-08-14 13:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
2:05.83
2 2 Bagsværd I
  • Storm Genet(1)
2:16.39
3 1 Saxkjøbing I
  • Carl Dunch(1)
2:30.27
4 4 Lyngby/KKL I
  • Johan Bach Sørensen(1)
2:45.09
5 5 Holstebro/KCHO II
  • Oliver Pedersen(1)
3:23.19
Løb 103
U15 M1X Drenge U15 1X 500m A Finale
2021-08-14 13:05
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund II
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
2:02.24
2 7 Holstebro/KCHO I
  • Kasper Søndergaard(1)
2:05.79
3 6 Bagsværd I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
2:13.41
4 1 Bagsværd II
  • Hjalte Næraa(1)
2:17.64
5 3 Hadsund I
  • Christian Sindre Bech(1)
2:17.82
6 5 Bagsværd IV
  • Jakob Bjørn Danø(1)
2:36.16
Løb 103
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 1. Indledende
2021-08-14 09:30
Plac. # Navn 500m
1 2 Hadsund II
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
2:13.1
2 1 Bagsværd II
  • Hjalte Næraa(1)
2:18.9
3 3 Hadsund I
  • Christian Sindre Bech(1)
2:26.6
4 4 Silkeborg I
  • Aske T. Jensen(1)
2:53.4
Løb 103
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 2. Indledende
2021-08-14 09:30
Plac. # Navn 500m
1 7 Holstebro/KCHO I
  • Kasper Søndergaard(1)
2:24.6
2 6 Bagsværd I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
2:27.3
3 5 Bagsværd IV
  • Jakob Bjørn Danø(1)
2:44.2
4 8 Bagsværd III
  • Alexander Grundtvig(1)
2:52.8
Løb 104
U15 W2X Piger U15 2X 500m A Finale
2021-08-14 13:10
Plac. # Navn 500m
1 4 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
0:00.0
2 8 Hadsund I
  • Josefine Brink(1)
  • Naja Lübeck(2)
0:00.0
3 9 Holstebro/KCHO I
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(2)
0:00.0
4 6 Hadsund II
  • Cille Hougaard(1)
  • Victoria Clara Brink(2)
0:00.0
Løb 104
U15 W2X Piger U15 2X 500m 1. Indledende
2021-08-14 09:40
Plac. # Navn 500m
1 4 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
2:02.7
2 1 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(2)
2:14.6
3 6 Hadsund II
  • Cille Hougaard(1)
  • Victoria Clara Brink(2)
2:16.9
4 3 Bagsværd II
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Liv Dolmer(2)
2:19
Løb 104
U15 W2X Piger U15 2X 500m 2. Indledende
2021-08-14 09:40
Plac. # Navn 500m
1 8 Hadsund I
  • Josefine Brink(1)
  • Naja Lübeck(2)
2:04.1
2 9 Holstebro/KCHO I
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(2)
2:11.3
3 7 Bagsværd I
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
  • Anna Jacobsen(2)
2:15.6
Løb 105
U17 M4X Drenge U17 4X 1000m A Finale
2021-08-14 13:15
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro/KCHO I
  • Jens Pedersen(1)
  • Simon Starklint(2)
  • Hjalte Westeraa(3)
  • Simon Madsen(4)
3:23.01
2 1 Sorø I
  • Emil Jelstrup(1)
  • Jonas Lindegaard(2)
  • Mads Christensen(3)
  • Valdemar Vilhelmsen(4)
3:30.5
3 2 Bagsværd/KCB I
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
  • Karl Heuer(2)
  • Nikolaj Krogh Simonsen(3)
  • Erik Friedrichsen(4)
3:37.31
4 3 Odense I
  • Asger Kallesøe(1)
  • Gustav Krogh(2)
  • Gustav Klingenberg Haussmann(3)
  • Tobias Holt Poulsen(4)
4:02.76
Løb 106
U17 W2X Piger U17 2X 1000m A Finale
2021-08-14 13:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde I
  • Silje Trenter(1)
  • Isabella Bache(2)
4:15.27
2 3 Silkeborg I
  • Marie Kleist(1)
  • Mathilde Lyngholm(2)
4:27.86
3 1 København I
  • Sara Kaarup Andersen(1)
  • Elvira Dyrbye Bohnsen(2)
4:29.29
4 5 Sorø I
  • Maria Jákupsdottír Johansen(1)
  • Signe Thorup(2)
4:31.62
5 6 Odense I
  • Bjørk Kallesøe(1)
  • Mia Christensen(2)
4:37.78
6 4 Holstebro/KCHO I
  • Anna Skovdam(1)
  • My Alberte Schaaf(2)
4:49.52
Løb 107
M1X Mænd 1X 1000m A Finale
2021-08-14 13:25
Plac. # Navn 1000m
1 1 Nordslesvig I
  • Sebastian Terp(1)
4:00.8
2 5 Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
4:09.6
3 6 Odense I
  • Niels Reinholdt(1)
4:23
4 2 Holstebro/KCHO I
  • Joakim Viberg(1)
4:23.2
5 3 Aalborg I
  • Mikkel Paetau(1)
4:25.3
Løb 108
W1X Kvinder 1X 1000m A Finale
2021-08-14 13:30
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund I
  • Ida Blomstrand(1)
4:25.12
2 6 Roskilde IV
  • Dorthe Friis Thanning(1)
4:34.68
3 8 Roskilde II
  • Malli Segoli(1)
4:46.73
4 1 Holstebro/KCHO I
  • Karen Mortensen(1)
4:48.03
5 2 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
5:04.39
Løb 121
U15 M2X Drenge U15 2X 500m A Finale
2021-08-14 13:35
Plac. # Navn Tid
1 6 Holstebro/KCHO II
  • William Lemming(1)
  • Andreas Bork Kristensen(2)
2:15.21
2 8 Holstebro/KCHO I
  • Kasper Søndergaard(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
2:18.71
3 4 Bagsværd III
  • Storm Genet(1)
  • Rolf Søborg Højerup(2)
2:30.01
4 2 Odense I
  • Anton Bøgelund(1)
  • William Jensen(2)
2:31.4
5 7 Hadsund I
  • Christian Sindre Bech(1)
  • Frederik Aksel Holmriis(2)
2:32.89
6 1 Bagsværd I
  • Otto Kjærulff(1)
  • Buster Kiilerich Madsen(2)
2:39.26
Løb 121
U15 M2X Drenge U15 2X 500m 1. Indledende
2021-08-14 10:00
Plac. # Navn 500m
1 1 Bagsværd I
  • Otto Kjærulff(1)
  • Buster Kiilerich Madsen(2)
2:12.8
2 4 Bagsværd III
  • Storm Genet(1)
  • Rolf Søborg Højerup(2)
2:19.4
3 2 Odense I
  • Anton Bøgelund(1)
  • William Jensen(2)
2:23.7
4 5 København I
  • Carl Hassan Gaba(1)
  • Conrad Norman(2)
2:26.5
5 3 Bagsværd II
  • Hjalte Næraa(1)
  • Alexander Grundtvig(2)
2:29.1
Løb 121
U15 M2X Drenge U15 2X 500m 2. Indledende
2021-08-14 10:00
Plac. # Navn 500m
1 6 Holstebro/KCHO II
  • William Lemming(1)
  • Andreas Bork Kristensen(2)
2:04.3
2 8 Holstebro/KCHO I
  • Kasper Søndergaard(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
2:10.3
3 7 Hadsund I
  • Christian Sindre Bech(1)
  • Frederik Aksel Holmriis(2)
2:16.8
4 9 Bagsværd IV
  • Jakob Bjørn Danø(1)
  • Maximilian Kristensen(2)
2:51.9
Løb 122
U15 W4X Piger U15 4X 500m A Finale
2021-08-14 13:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro/KCHO I
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(2)
  • Sarah Aslak Gilberg(3)
  • Anna Kramer Bosnes(4)
2:07.65
2 3 Hadsund I
  • Cille Hougaard(1)
  • Josefine Antoinette Brink(2)
  • Naja Lübeck(3)
  • Victoria Clara Brink(4)
2:13.29
3 1 Bagsværd I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Sofie Koch-Henriksen(2)
  • Anna Jacobsen(3)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(4)
2:38.9
Løb 123
U17 M2X Drenge U17 2X 1000m A Finale
2021-08-14 13:45
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund I
  • Kian Harati(1)
  • Frederik Bertelsen(2)
3:49.96
2 3 Sorø I
  • Emil Jelstrup(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
4:01.46
3 4 Stevns I
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
  • Jakob Iversen(2)
4:13.57
4 2 Bagsværd/KCB I
  • Theis Wolfram(1)
  • Nikolaj Kragh SImonsen(2)
4:25.56
5 1 Odense I
  • Asger Kallesøe(1)
  • Gustav Krogh(2)
4:31.87
Løb 124
U16 W1X Piger U16 1X 1000m A Finale
2021-08-14 13:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
4:35.88
2 4 Roskilde III
  • Silje Trenter(1)
4:49.09
3 7 Roskilde I
  • Isabella Bache(1)
4:54.93
4 3 Odense I
  • Bjørk Kallesøe(1)
5:07.05
5 5 Holstebro/KCHO I
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
5:14.21
6 6 Odense II
  • Mia Christensen(1)
5:21.6
Løb 125
U17 W1X Piger U17 1X 1000m A Finale
2021-08-14 13:55
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro/KCHO I
  • Laura Møller(1)
4:50.44
2 4 LDR/KKL I
  • Caroline Bork Terkelsen(1)
4:51.7
3 3 Roskilde I
  • Frida Werner Foldager(1)
4:52.45
4 1 Hadsund I
  • Maria Bak Jeppesen(1)
4:59.23
5 2 Sorø I
  • Maria Jákupsdottír Johansen(1)
5:01.68
Løb 126
M2X Mænd 2X 1000m A Finale
2021-08-14 14:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Aalborg I
  • Mikkel Paetau(1)
  • Simon Nygaard-Thomsen(2)
4:05.28
2 2 Hadsund I
  • Morten Munk(1)
  • Simon Sørensen(2)
4:21.37
Løb 127
U19 M2X Drenge U19 2X 1000m A Finale
2021-08-14 14:05
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø/Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
  • August Husted Coutant(2)
3:48.89
2 3 Kolding/Odense I
  • Tobias Holt Poulsen(1)
  • Mads Kirstein(2)
3:49.93
3 2 Bagsværd/KCB I
  • Henning Friedrichsen(1)
  • Svante Witt(2)
4:11.16
4 1 Lyngby/KKL I
  • Marcus Modest(1)
  • Aleks Gryn(2)
4:16.02
Løb 129
M2- Mænd 2- 1000m A Finale
2021-08-14 14:10
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Patrick Klestrup(2)
3:52.56
2 1 Holstebro/KCHO II
  • Gustav Bjerg Madsen(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
3:59.92
Løb 130
U19 M2- Drenge U19 2- 1000m 1. Afdeling
2021-08-14 14:12
Ingen anmeldt, løbet udgår
Løb 131
W2-/2X Kvinder 2-/2X 1000m A Finale
2021-08-14 14:15
Plac. # Navn Tid
1 2 ASR/KCHO I
  • Anneke Mau(1)
  • Mai Raquel Arlund Nielsen(2)
4:24.7
2 3 Odder/Odense I
  • Line Katrine Olsen(1)
  • Mette Leitzke Sørensen(2)
4:27.36
3 6 DSR/Odense I
  • Sarah Lindberg(1)
  • Caroline Bjerre Hansen(2)
4:41.83
4 4 Aalborg I
  • Camilla Frølund(1)
  • Karen Hougaard Frost(2)
5:04.48
5 5 Randers I
  • Anna Maja Lund Bentsen(1)
  • Line Ulstrup(2)
5:24.93
Løb 132
Masters W/M 1X Kvinder/mænd Masters 1X 1000m 1. Afdeling
2021-08-14 14:20
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 2 Bagsværd I
  • Claus Kjærulff-Jørgensen(1)
Start:48s 48s4:39.34:39.3
2 3 Nyborg I
  • Brian Sørensen *(1)
Start:43s 43s4:46.54:51.5
3 1 Nordslesvig I
  • Fleming Mathiesen(1)
Start:0s 0s5:466:34
Løb 141
U15 W1X-Edon Piger U15 1X-Edon 250m 1. Afdeling
2021-08-14 15:25
Plac. # Navn 250m
1 4 Ægir I
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
1:28.1
Løb 142
U14 W1X Piger U14 1X 500m A Finale
2021-08-14 14:25
Plac. # Navn 500m
1 2 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
2:56.5
2 3 Stevns I
  • Kristina Bech Nielsen(1)
3:40.5
Løb 143
U15 W1X Piger U15 1X 500m A Finale
2021-08-14 14:30
Plac. # Navn 500m
1 4 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
1:11
2 6 Holstebro/KCHO I
  • Anna Kramer Bosnes(1)
1:15.2
3 1 Ægir I
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
1:19.7
4 3 Sorø I
  • Selma Iversen(1)
1:29.8
Løb 144
U16 M1X Drenge U16 1X 1000m A Finale
2021-08-14 14:35
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro/KCHO I
  • Simon Madsen(1)
4:48.6
2 3 Sorø I
  • Mads Christensen(1)
5:01.13
3 1 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
5:23.1
4 7 Bagsværd/KCB III
  • Erik Friedrichsen(1)
5:30.52
5 5 Bagsværd/KCB I
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
5:50.1
Løb 144
U16 M1X Drenge U16 1X 1000m 1. Indledende
2021-08-14 10:10
Plac. # Navn 1000m
1 1 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
4:49.2
2 3 Sorø I
  • Mads Christensen(1)
4:42
3 4 Holstebro/KCHO I
  • Simon Madsen(1)
4:54.1
4 2 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
5:00.8
Løb 144
U16 M1X Drenge U16 1X 1000m 2. Indledende
2021-08-14 10:10
Plac. # Navn 1000m
1 5 Bagsværd/KCB I
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
4:50.3
2 7 Bagsværd/KCB III
  • Erik Friedrichsen(1)
5:08
3 6 Bagsværd/KCB II
  • Theis Wolfram(1)
5:19.6
Løb 145
U17 M1X Drenge U17 1X 1000m A Finale
2021-08-14 14:40
Plac. # Navn 1000m
1 3 Holstebro/KCHO I
  • Hjalte Westeraa(1)
100:40
2 1 Lyngby/KKL I
  • Alexander Walker(1)
100:40
3 2 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
4:51.4
4 5 Randers I
  • Oliver Bach(1)
5:01.3
Løb 146
U17 W4X Piger U17 4X 1000m A Finale
2021-08-14 15:10
Plac. # Navn 1000m
1 2 Holstebro/KCHO I
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
  • My Alberte Schaaf(2)
  • Anna Skovdam(3)
  • Laura Møller(4)
3:57.5
2 1 Sorø
  • Selma Iversen(1)
  • Elaina Bjørkman(2)
  • Sofie Steffensen(3)
  • Signe Thorup(4)
4:00.7
Løb 147
M4-/4X Mænd 4-/4X 1000m A Finale
2021-08-14 14:45
Plac. # Navn 1000m
1 1 Holstebro/KCHO I
  • Frederik Geertsen Lund(1)
  • Gustav Bjerg Madsen(2)
  • Patrick Klestrup(3)
  • Søren Meldgaard Madsen(4)
3:37.7
2 2 Odense I
  • Gabriel Lira(1)
  • Alex Fernandes Nevers(2)
  • Niels Reinholdt(3)
  • Gabriel Alcantara Silva(4)
4:55.2
Løb 149
U19 W4-/4X Piger U19 4-/4X 1000m A Finale
2021-08-14 15:00
Plac. # Navn 1000m
1 1 Hadsund/Ægir I
  • Maria Bak Jeppesen(1)
  • Marie Martens Christensen(2)
  • Liv Jensen(3)
  • Lea Lûbeck(4)
3:59.2
Løb 150
W4-/4X Kvinder 4-/4X 1000m A Finale
2021-08-14 15:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Odder/Odense I
  • Amalie Kiær(1)
  • Laura Doberck(2)
  • Mette Leitzke Sørensen(3)
  • Line Katrine Olsen(4)
4:00.46
2 1 Odense I
  • Karoline Assersen(1)
  • Anna Bombæk Lauritzen(2)
  • Hilke Lösing(3)
  • Sara Safari Jensen(4)
5:10.54
Løb 151
Masters W/M 2X Kvinder/mænd Masters 2X 1000m 1. Afdeling
2021-08-14 15:15
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 2 Nyborg I
  • Charlotte Buchwaldt(1)
  • Brian Sørensen *(2)
Start:0s 0s4:21.94:17.9
2 1 Lemvig I
  • Jørgen Jensen(1)
  • Jørgen Kielsholm(2)
Start:0s 0s4:25.44:19.4
3 4 Nordslesvig I
  • Arne Ingmar Johannsen(1)
  • Marc-Oliver Klages(2)
Start:0s 0s4:294:29
4 3 Nordslesvig II
  • Kim Schauer Boysen(1)
  • Susanne Klages(2)
Start:0s 0s5:02.15:01.1
Løb 151
Masters W/M 2X Kvinder/mænd Masters 2X 1000m 2. Afdeling
2021-08-14 15:15
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 5 Nordslesvig I
  • Doris Nebbe(1)
  • Claudia Horst(2)
Start:0s 0s5:23.65:04.6
2 7 ASR
  • Poul Kræmer(1)
  • Inger Bodorf(2)
Start:0s 0s5:36.95:36.9
3 6 Nordslesvig III
  • Eva Weitling(1)
  • Marzena Hansen(2)
Start:0s 0s6:28.26:19.2
Løb 152
Masters W/M 2- Masters Kvinder/mænd Masters 2- (Handicap tidsberegning) 1000m 1. Afdeling
2021-08-14 15:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
Løb 161
U15 M1X-Edon Drenge U15 1X-Edon 250m 1. Afdeling
2021-08-14 15:25
Plac. # Navn 250m
1 2 Odense I
  • Anton Bøgelund(1)
1:21.7
2 3 Odense III
  • Gustav Klingenberg Haussmann(1)
1:23.6
3 1 Odense II
  • William Jensen(1)
1:24.5
Løb 162
U13 M1X Drenge U13 1X 250m A Finale
2021-08-14 15:30
Plac. # Navn 250m
1 7 Bagsværd III
  • Otto Kjærulff(1)
1:08.4
2 4 Dragør I
  • Gustav Juel Hansen(1)
1:13
3 6 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
1:14.6
4 1 Holstebro/KCHO II
  • Simon Aslak Gilberg(1)
1:16.6
5 2 Bagsværd I
  • Maximilian Kristensen(1)
1:33.1
Løb 162
U13 M1X Drenge U13 1X 250m 1. Indledende
2021-08-14 10:20
Plac. # Navn 250m
1 1 Holstebro/KCHO II
  • Simon Aslak Gilberg(1)
1:15.1
2 2 Bagsværd I
  • Maximilian Kristensen(1)
1:16.5
3 4 Dragør I
  • Gustav Juel Hansen(1)
1:22.9
4 3 Bagsværd II
  • Rolf Søborg Højerup(1)
1:39.8
Løb 162
U13 M1X Drenge U13 1X 250m 2. Indledende
2021-08-14 10:20
Plac. # Navn 250m
1 6 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
1:12.0
2 7 Bagsværd III
  • Otto Kjærulff(1)
1:12.6
3 5 Odense I
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
1:15.2
Løb 163
U13 W1X Piger U13 1X 250m A Finale
2021-08-14 15:35
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund I
  • Melody Harati(1)
1:13.31
2 6 Bagsværd II
  • Anna Jacobsen(1)
1:15.38
3 3 Odense I
  • Benna Sundstrøm(1)
1:19.43
4 2 Bagsværd I
  • Liv Dolmer(1)
1:31.74
5 5 Lyngby/KKL II
  • Marie Lie Schmidt(1)
1:41.06
6 4 Lyngby/KKL I
  • Karen Reimer(1)
1:44.17
Løb 164
U15 M4X Drenge U15 4X 500m A Finale
2021-08-14 15:40
Plac. # Navn 500m
1 3 Holstebro/KCHO I
  • Kasper Søndergaard(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
  • William Lemming(3)
  • Andreas Bork Kristensen(4)
1:48.3
2 2 Bagsværd I
  • Otto Kjærulff(1)
  • Hjalte Næraa(2)
  • Jakob Bjørn Danø(3)
  • Buster Kiilerich Madsen(4)
2:05.2
3 1 Bagsværd
  • Noah Bøss(1)
  • Viktor Stoffregen Tørning(2)
  • Rolf Søborg Højerup(3)
  • Alexander Grundtvig(4)
2:26.6
Løb 165
U17 W2- Piger U17 2- 1000m A Finale
2021-08-14 15:45
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro/KCHO I
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
  • Laura Møller(2)
5:00.22
2 5 Sorø I
  • Dina Poulsen(1)
  • Liva Østergaard Nielsen(2)
5:17.24
3 3 Holstebro/KCHO III
  • Anna Skovdam(1)
  • My Alberte Schaaf(2)
5:19.47
4 4 Holstebro/KCHO
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
  • Sarah Aslak Gilberg(2)
5:53.22
Løb 168
U19 M1X Drenge U19 1X 1000m A Finale
2021-08-14 15:50
Plac. # Navn Tid
1 8 Lyngby/KKL I
  • Christian Runge(1)
4:21.68
2 5 Roskilde I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
4:27.96
3 3 Kolding I
  • Mads Kirstein(1)
4:30.23
4 6 Holstebro/KCHO I
  • Magnus Juhl(1)
4:30.67
5 1 Bagsværd/KCB I
  • Henning Friedrichsen(1)
4:59.71
Løb 168
U19 M1X Drenge U19 1X 1000m 1. Indledende
2021-08-14 10:30
Plac. # Navn 1000m
1 3 Kolding I
  • Mads Kirstein(1)
4:32.3
2 1 Bagsværd/KCB I
  • Henning Friedrichsen(1)
4:37.1
3 2 Lyngby/KKL III
  • Marcus Modest(1)
4:54.8
4 4 Bagsværd/KCB II
  • Svante Witt(1)
5:14
Løb 168
U19 M1X Drenge U19 1X 1000m 2. Indledende
2021-08-14 10:30
Plac. # Navn 1000m
1 8 Lyngby/KKL I
  • Christian Runge(1)
4:39.5
2 5 Roskilde I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
4:40.2
3 6 Holstebro/KCHO I
  • Magnus Juhl(1)
4:41.2
4 7 Lyngby/KKL II
  • Aleks Gryn(1)
5:18.2
Løb 171
LW1X Kvinder letvægt 1X 1000m A Finale
2021-08-14 16:05
Plac. # Navn 1000m
1 1 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
5:30.9
Løb 172
M1X Mænd 1X 1000m A Finale
2021-08-14 16:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Ægir I
  • Jonas Jensen(1)
5:55.23
2 2 Ægir II
  • Kristian Funk(1)
7:02.52
Løb 173
W1X Kvinder 1X 1000m A Finale
2021-08-14 16:05
Plac. # Navn 1000m
1 2 Randers I
  • Line Ulstrup(1)
9:41.6
Løb 174
U17 M2- Drenge U17 2- 1000m A Finale
2021-08-14 16:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
  • Simon Madsen(2)
4:23.66
2 4 Holstebro/KCHO
  • Hjalte Westeraa(1)
  • Jens Pedersen(2)
5:10.47
3 2 Holstebro/KCHO III
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
  • William Lemming(2)
5:13.81
Løb 175
Masters W/M 4-/4X Kvinder/mænd Masters 4-/4X 1000m 1. Afdeling
2021-08-14 16:15
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 4 Fr.cia
  • Hans-Werner Mortensen(1)
  • Martin Mortensen(2)
  • Aage Pedersen(3)
  • Frede Nørskov Nielsen(4)
Start:0s 0s4:39.14:27.1
2 1 Kolding I
  • Tommy Møhler(1)
  • Ejgild Larsen(2)
  • Jørgen Secher(3)
  • Palle Ole Jørgensen(4)
Start:0s 0s4:44.94:41.9
3 3 Nordslesvig II
  • Arne Ingmar Johannsen(1)
  • Claudia Horst(2)
  • Susanne Klages(3)
  • Marc-Oliver Klages(4)
Start:0s 0s4:58.74:42.7
4 2 Nordslesvig I
  • Kim Schauer Boysen(1)
  • Marzena Hansen(2)
  • Eva Weitling(3)
  • Fleming Mathiesen(4)
Start:0s 0s5:21.85:21.8
Løb 177
U13 W/M 2X Piger/drenge U13 2X 500m 1. Afdeling
2021-08-14 16:20
Plac. # Navn 500m
1 1 Holstebro/KCHO I
  • Simon Aslak Gilberg(1)
  • Mikkel Madsen(2)
2:41.1
2 2 Lyngby I
  • Marie Lie Schmidt(1)
  • Karen Reimer(2)
3:13.1
Løb 178
W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ 1000m A Finale
2021-08-14 16:25
Plac. # Navn 1000m
1 3 Holstebro/KCHO
  • Magnus Juhl(1)
  • Joakim Viberg(2)
  • Oscar Burvil(3)
  • Patrick Klestrup(4)
  • Søren Meldgaard Madsen(5)
  • Marcus Villiam Lyngesen(6)
  • Gustav Bjerg Madsen(7)
  • Frederik Geertsen Lund(8)
  • Simon Madsen(cox)
3:07
2 1 Holstebro
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
  • Jens Pedersen(2)
  • Hjalte Westeraa(3)
  • William Lemming(4)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(5)
  • Laura Møller(6)
  • Andreas Bork Kristensen(7)
  • Simon Madsen(8)
  • Andreas Møller Hunskjær(cox)
3:43.3
3 2 Odder/Odense I
  • Karoline Assersen(1)
  • Anna Bombæk Lauritzen(2)
  • Hilke Lösing(3)
  • Sara Safari Jensen(4)
  • Laura Doberck(5)
  • Mette Leitzke Sørensen(6)
  • Line Katrine Olsen(7)
  • Amalie Kiær(8)
  • Katharina Kaiser(cox)
3:46.8
4 4 Aalborg/Odense
  • Gabriel Lira(1)
  • Alex Fernandes Nevers(2)
  • Niels Reinholdt(3)
  • Gabriel Alcantara Silva(4)
  • Camilla Frølund(5)
  • Karen Hougaard Frost(6)
  • Simon Nygaard-Thomsen(7)
  • Mikkel Paetau(8)
  • Mia Christensen(cox)
3:55
Løb 201
U13 W/M 1X-Edon Piger/drenge U13 1X-Edon 250m 1. Afdeling
2021-08-15 09:40
Plac. # Navn 250m
1 3 Bagsværd III
  • Maximilian Kristensen(1)
1:20.6
2 1 Holstebro/KCHO II
  • Mikkel Madsen(1)
1:24.6
3 2 Holstebro/KCHO III
  • Simon Aslak Gilberg(1)
1:25.8
4 5 Odense II
  • Benna Sundstrøm(1)
1:29.1
5 4 Lyngby/KKL I
  • Olivia Elund Pihl(1)
1:48.9
Løb 201
U13 W/M 1X-Edon Piger/drenge U13 1X-Edon 250m 2. Afdeling
2021-08-15 09:40
Plac. # Navn 250m
1 9 Odense I
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
1:28.8
2 6 Bagsværd I
  • Viktor Stoffregen Tørning(1)
1:32.1
3 10 Bagsværd IV
  • Sofie Koch-Henriksen(1)
1:37.2
4 7 Holstebro/KCHO I
  • Katarina Kirkegaard(1)
1:39.9
5 8 Bagsværd II
  • Noah Bøss(1)
1:54.9
Løb 202
U15 M1X Drenge U15 1X 500m A Finale
2021-08-15 11:00
Plac. # Navn 500m
1 5 Saxkjøbing I 18
  • Carl Dunch(1)
1:21.9
2 3 Lyngby/KKL I 16
  • Johan Bach Sørensen(1)
1:26.6
Løb 204
U15 W2X Piger U15 2X 500m A Finale
2021-08-15 11:05
Plac. # Navn 500m
1 1 Sorø/Stevns I 18
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Anna Iversen(2)
2:05.3
2 5 Holstebro/KCHO I 16
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(2)
2:11.6
3 7 Bagsværd I 14
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(2)
2:15.7
4 3 Sorø/Stevns II 12
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
2:22.8
5 8 Bagsværd II 10
  • Liv Dolmer(1)
  • Anna Jacobsen(2)
2:42.2
Løb 205
U17 M4X Drenge U17 4X 1000m A Finale
2021-08-15 11:10
Plac. # Navn 1000m
1 2 Holstebro/KCHO I 18
  • Jens Pedersen(1)
  • Simon Starklint(2)
  • Hjalte Westeraa(3)
  • Simon Madsen(4)
3:22.7
2 4 Sorø I 16
  • Emil Jelstrup(1)
  • Jonas Lindegaard(2)
  • Mads Christensen(3)
  • Valdemar Vilhelmsen(4)
3:35.1
3 3 Bagsværd/KCB I 14
  • Erik Friedrichsen(1)
  • Nikolaj Kragh SImonsen(2)
  • Sigurd Rindom Poulsen(3)
  • Theis Wolfram(4)
3:41.8
4 1 Odense I 12
  • Asger Kallesøe(1)
  • Gustav Krogh(2)
  • Gustav Klingenberg Haussmann(3)
  • Tobias Holt Poulsen(4)
3:59.1
Løb 206
U17 W2X Piger U17 2X 1000m A Finale
2021-08-15 11:15
Plac. # Navn 1000m
1 5 Roskilde I 18
  • Isabella Bache(1)
  • Silje Trenter(2)
4:24.4
2 4 Holstebro/LDR/KCHO I 16
  • Laura Møller(1)
  • Caroline Bork Terkelsen(2)
4:30.1
3 1 Odense I 14
  • Bjørk Kallesøe(1)
  • Mia Christensen(2)
4:31.5
4 6 Sorø I 12
  • Maria Jákupsdottír Johansen(1)
  • Signe Thorup(2)
4:39.2
5 2 Holstebro/KCHO 10
  • Anna Skovdam(1)
  • Naja Noer Normann Andersen(2)
4:44.8
6 3 København I 8
  • Sara Kaarup Andersen(1)
  • Elvira Dyrbye Bohnsen(2)
4:47.5
Løb 207
M1X Mænd 1X 1000m A Finale
2021-08-15 11:20
Plac. # Navn 1000m
1 3 Roskilde I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
3:57.4
2 5 Nordslesvig I
  • Sebastian Terp(1)
3:58.1
3 1 Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
4:01.2
4 4 Odense I
  • Niels Reinholdt(1)
4:21.3
Løb 208
W1X Kvinder 1X 1000m A Finale
2021-08-15 11:25
Plac. # Navn 1000m
1 1 Roskilde II
  • Dorthe Friis Thanning(1)
4:23.8
2 3 Roskilde I
  • Ingrid Bo Andersen(1)
4:38.1
3 2 Roskilde IV
  • Malli Segoli(1)
4:42.4
4 6 ARA I
  • Christina Jensen(1)
4:51.7
5 5 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
4:54
6 4 Vestervig I
  • Maja Vie Krabbe Riis(1)
6:37
Løb 221
U15 M2X Drenge U15 2X 500m A Finale
2021-08-15 11:35
Plac. # Navn 500m
1 5 Holstebro I 18
  • Andreas Bork Kristensen(1)
  • Kasper Søndergaard(2)
1:59.7
2 1 Bagsværd III 16
  • Storm Genet(1)
  • Maximilian Kristensen(2)
2:02.9
3 4 Bagsværd II 14
  • Hjalte Næraa(1)
  • Buster Kiilerich Madsen(2)
2:04.5
4 6 Holstebro/KCHO I 12
  • William Lemming(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
2:04.8
Løb 221
U15 M2X Drenge U15 2X 500m B Finale
2021-08-15 11:30
Plac. # Navn 500m
1 7 København I 10
  • Carl Hassan Gaba(1)
  • Conrad Norman(2)
2:13.6
2 8 Odense I 8
  • Anton Bøgelund(1)
  • William Jensen(2)
2:17.4
3 2 Bagsværd I 6
  • Jakob Bjørn Danø(1)
  • Otto Kjærulff(2)
2:19.3
4 3 Bagsværd IV 4
  • Alexander Grundtvig(1)
  • Rolf Søborg Højerup(2)
2:26.7
Løb 221
U15 M2X Drenge U15 2X 500m 1. Indledende
2021-08-15 08:40
Plac. # Navn 500m
1 1 Bagsværd III
  • Storm Genet(1)
  • Maximilian Kristensen(2)
1:51
2 4 Bagsværd II
  • Hjalte Næraa(1)
  • Buster Kiilerich Madsen(2)
1:55.4
3 2 Bagsværd I
  • Jakob Bjørn Danø(1)
  • Otto Kjærulff(2)
2:03.4
4 3 Bagsværd IV
  • Alexander Grundtvig(1)
  • Rolf Søborg Højerup(2)
2:11.9
Løb 221
U15 M2X Drenge U15 2X 500m 2. Indledende
2021-08-15 08:40
Plac. # Navn 500m
1 5 Holstebro I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
  • Kasper Søndergaard(2)
2:05.1
2 6 Holstebro/KCHO I
  • William Lemming(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
2:09.0
3 7 København I
  • Carl Hassan Gaba(1)
  • Conrad Norman(2)
2:13.2
4 8 Odense I
  • Anton Bøgelund(1)
  • William Jensen(2)
2:22.9
Løb 222
U15 W4X Piger U15 4X 500m A Finale
2021-08-15 11:40
Plac. # Navn 500m
1 1 Holstebro/KCHO I 18
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(2)
  • Sarah Aslak Gilberg(3)
  • Anna Kramer Bosnes(4)
1:56.4
2 4 Hadsund/Ægir I 16
  • Melody Harati(1)
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(2)
  • Naja Lübeck(3)
  • Cille Hougaard(4)
2:07.5
3 2 Bagsværd I 14
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Liv Dolmer(2)
  • Anna Jacobsen(3)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(4)
2:10.5
4 3 Sorø/Stevns I 12
  • Selma Iversen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
  • Anna Iversen(3)
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(4)
2:36.4
Løb 223
U17 M2X Drenge U17 2X 1000m A Finale
2021-08-15 11:45
Plac. # Navn 1000m
1 4 Hadsund I 18
  • Kian Harati(1)
  • Frederik Bertelsen(2)
3:51.6
2 6 Sorø I 16
  • Emil Jelstrup(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
3:58.5
3 5 Dragør/Roskilde I 14
  • Frederik Juel Hansen(1)
  • Esben Friis Thanning(2)
4:12.4
4 1 Bagsværd/KCB I 12
  • Erik Friedrichsen(1)
  • Karl Heuer(2)
4:19.5
5 2 Odense I 10
  • Asger Kallesøe(1)
  • Gustav Krogh(2)
4:23.3
Løb 224
U17 W1X Piger U17 1X 1000m A Finale
2021-08-15 11:55
Plac. # Navn 1000m
1 2 Odense II 10
  • Mia Christensen(1)
100:40
2 8 Roskilde II 18
  • Frida Werner Foldager(1)
1:02.8
3 6 Roskilde I 16
  • Isabella Bache(1)
1:05.7
4 4 Sorø I 14
  • Elaina Bjørkman(1)
1:07.2
5 3 Roskilde III 12
  • Silje Trenter(1)
1:08.4
Løb 224
U17 W1X Piger U17 1X 1000m B Finale
2021-08-15 11:50
Plac. # Navn 1000m
1 9 LDR/KKL I 8
  • Caroline Bork Terkelsen(1)
4:52.6
2 7 Odense I 6
  • Bjørk Kallesøe(1)
5:18.1
3 5 Holstebro/KCHO I 4
  • My Alberte Schaaf(1)
5:51
Løb 224
U17 W1X Piger U17 1X 1000m 1. Indledende
2021-08-15 08:50
Plac. # Navn 1000m
1 4 Sorø I
  • Elaina Bjørkman(1)
5:09.8
2 3 Roskilde III
  • Silje Trenter(1)
5:17.5
3 2 Odense II
  • Mia Christensen(1)
5:29.9
4 5 Holstebro/KCHO I
  • My Alberte Schaaf(1)
5:37.9
5 1 Vestervig I
  • Maja Vie Krabbe Riis(1)
6:26.9
Løb 224
U17 W1X Piger U17 1X 1000m 2. Indledende
2021-08-15 08:50
Plac. # Navn 1000m
1 6 Roskilde I
  • Isabella Bache(1)
4:60
2 8 Roskilde II
  • Frida Werner Foldager(1)
5:12.6
3 9 LDR/KKL I
  • Caroline Bork Terkelsen(1)
5:15.4
4 7 Odense I
  • Bjørk Kallesøe(1)
5:30.4
Løb 226
M2X Mænd 2X 1000m A Finale
2021-08-15 12:00
Plac. # Navn 1000m
1 2 Aalborg I
  • Mikkel Paetau(1)
  • Simon Nygaard-Thomsen(2)
4:07.0
2 1 Hadsund I
  • Morten Munk(1)
  • Simon Sørensen(2)
4:14.0
Løb 227
U19 M2X Drenge U19 2X 1000m A Finale
2021-08-15 12:05
Plac. # Navn 1000m
1 1 Sorø/Ægir I
  • August Husted Coutant(1)
  • Joachim Brahe Møller(2)
3:50.4
2 4 Kolding/Odense I
  • Tobias Holt Poulsen(1)
  • Mads Kirstein(2)
3:53.3
3 3 Bagsværd/KCB I
  • Svante Witt(1)
  • Henning Friedrichsen(2)
4:18.8
4 2 Lyngby/KKL I
  • Marcus Modest(1)
  • Aleks Gryn(2)
4:30.3
Løb 229
M2- Mænd 2- - ÅBEN 1000m 1. Afdeling
2021-08-15 12:12
Ingen anmeldt, løbet udgår
Løb 230
U19 M2- Drenge U19 2- - ÅBEN 1000m 1. Afdeling
2021-08-15 12:17
Ingen anmeldt, løbet udgår
Løb 231
W2-/2X Kvinder 2-/2X 1000m A Finale
2021-08-15 12:10
Plac. # Navn 1000m
1 2 DSR/Odense I
  • Caroline Bjerre Hansen(1)
  • Sarah Lindberg(2)
4:10.1
2 4 Odder/Odense I
  • Line Katrine Olsen(1)
  • Mette Leitzke Sørensen(2)
4:13.7
3 6 ASR/KCHO I
  • Anneke Mau(1)
  • Mai Raquel Arlund Nielsen(2)
4:16.2
4 1 Aalborg I
  • Camilla Frølund(1)
  • Karen Hougaard Frost(2)
4:39.6
5 5 Randers I
  • Anna Maja Lund Bentsen(1)
  • Line Ulstrup(2)
5:05.3
Løb 232
Masters W/M 1X Kvinder/mænd Masters 1X 1000m 1. Afdeling
2021-08-15 12:15
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 3 Bagsværd I
  • Claus Kjærulff-Jørgensen(1)
27s4:43.44:16.4
2 1 Nyborg I
  • Brian Sørensen *(1)
Start:22s 22s4:51.84:29.8
3 4 ARA I
  • Christina Jensen(1)
0s4:59.24:59.2
Løb 241
U15 W1X-Edon Piger U15 1X-Edon 250m 1. Afdeling
2021-08-15 12:15
Plac. # Navn 250m
1 1 Bagsværd I
  • Sofie Koch-Henriksen(1)
1:30.9
Løb 242
U15 W1X Piger U15 1X 500m A Finale
2021-08-15 12:25
Plac. # Navn 500m
1 6 Sorø I 18
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
2:14.1
2 10 Holstebro/KCHO II 16
  • Anna Kramer Bosnes(1)
2:14.5
3 2 Holstebro/KCHO III 14
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
2:21.6
4 1 Hadsund I 12
  • Naja Lübeck(1)
2:22
5 7 Ægir I 10
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
2:26.8
6 9 Hadsund II 8
  • Cille Hougaard(1)
2:30.2
Løb 242
U15 W1X Piger U15 1X 500m B Finale
2021-08-15 12:20
Plac. # Navn 500m
1 4 Sorø II 6
  • Selma Iversen(1)
2:36.4
2 11 Stevns I 4
  • Kristina Bech Nielsen(1)
2:58.9
3 8 Holstebro/KCHO I 2
  • Katarina Kirkegaard(1)
3:06.2
Løb 242
U15 W1X Piger U15 1X 500m 1. Indledende
2021-08-15 09:00
Plac. # Navn 500m
1 6 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
2:22.3
2 2 Holstebro/KCHO III
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
2:26.6
3 1 Hadsund I
  • Naja Lübeck(1)
2:27.1
4 4 Sorø II
  • Selma Iversen(1)
2:43.7
5 5 Bagsværd I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
2:47.8
Løb 242
U15 W1X Piger U15 1X 500m 2. Indledende
2021-08-15 09:00
Plac. # Navn 500m
1 10 Holstebro/KCHO II
  • Anna Kramer Bosnes(1)
2:29
2 7 Ægir I
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
2:35.6
3 9 Hadsund II
  • Cille Hougaard(1)
2:52
4 11 Stevns I
  • Kristina Bech Nielsen(1)
3:04.4
5 8 Holstebro/KCHO I
  • Katarina Kirkegaard(1)
3:18.9
Løb 244
U17 M1X Drenge U17 1X 1000m A Finale
2021-08-15 12:35
Plac. # Navn 1000m
1 10 Randers I 18
  • Oliver Bach(1)
4:14.8
2 1 Holstebro/KCHO II 16
  • Hjalte Westeraa(1)
4:20
3 4 Sorø II 14
  • Mads Christensen(1)
4:22.2
4 6 Sorø I 12
  • Jonas Lindegaard(1)
4:24.1
5 9 Bagsværd/KCB I 10
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
4:40.2
Løb 244
U17 M1X Drenge U17 1X 1000m B Finale
2021-08-15 12:30
Plac. # Navn 1000m
1 8 Dragør I 8
  • Frederik Juel Hansen(1)
4:41.6
2 7 Stevns II 6
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
4:42.9
3 3 Roskilde I 4
  • Esben Friis Thanning(1)
4:45.2
4 2 Lyngby/KKL I 2
  • Alexander Walker(1)
4:48.5
Løb 244
U17 M1X Drenge U17 1X 1000m 1. Indledende
2021-08-15 09:10
Plac. # Navn 1000m
1 6 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
4:24.9
2 4 Sorø II
  • Mads Christensen(1)
4:28.1
3 1 Holstebro/KCHO II
  • Hjalte Westeraa(1)
4:34.6
4 3 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
4:38.3
5 2 Lyngby/KKL I
  • Alexander Walker(1)
4:47.4
Løb 244
U17 M1X Drenge U17 1X 1000m 2. Indledende
2021-08-15 09:10
Plac. # Navn 1000m
1 10 Randers I
  • Oliver Bach(1)
3:44.7
2 9 Bagsværd/KCB I
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
3:55
3 8 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
4:07.8
4 7 Stevns II
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
4:19.7
Løb 246
U17 W4X Piger U17 4X 1000m A Finale
2021-08-15 12:40
Plac. # Navn 1000m
1 1 Holstebro/KCHO I 18
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
  • My Alberte Schaaf(2)
  • Anna Skovdam(3)
  • Laura Møller(4)
4:20
Løb 247
M4-/4X Mænd 4-/4X 1000m A Finale
2021-08-15 12:50
Plac. # Navn 1000m
1 1 Holstebro/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Patrick Klestrup(2)
  • Gustav Bjerg Madsen(3)
  • Frederik Geertsen Lund(4)
3:27.9
2 2 Odense I
  • Gabriel Lira(1)
  • Alex Fernandes Nevers(2)
  • Simon Skjernaa Erfurth(3)
  • Gabriel Alcantara Silva(4)
5:17.6
Løb 248
U19 M4- Drenge U19 4- 1000m A Finale
2021-08-15 12:52
Plac. # Navn 1000m
1 Holstebro I
  • Magnus Juhl(1)
  • Jens Pedersen(2)
  • Hjalte Westeraa(3)
  • Andreas Bork Kristensen(4)
3:58.4
2 1 Bagsværd/KCB
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
  • Henning Friedrichsen(2)
  • Theis Wolfram(3)
  • Karl Heuer(4)
4:09.7
Løb 249
U19 W4-/4X Piger U19 4-/4X 1000m A Finale
2021-08-15 12:45
Plac. # Navn 1000m
1 3 Roskilde/Silkeborg I
  • Marie Kleist(1)
  • Silje Trenter(2)
  • Isabella Bache(3)
  • Mathilde Lyngholm(4)
4:09.2
Løb 250
W4-/4X Kvinder 4-/4X 1000m A Finale
2021-08-15 12:45
Plac. # Navn 1000m
1 4 Odder/Odense I
  • Amalie Kiær(1)
  • Laura Doberck(2)
  • Mette Leitzke Sørensen(3)
  • Line Katrine Olsen(4)
4:24.5
2 5 Odense
  • Julie Gaumitz Storm(1)
  • Petrea Krag Burba(2)
  • Hilke Lösing(3)
  • Sara Safari Jensen(4)
5:11
Løb 251
Masters W/M 2X Kvinder/mænd Masters 2X 1000m 1. Afdeling
2021-08-15 12:55
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 2 Lemvig I
  • Jørgen Jensen(1)
  • Jørgen Kielsholm(2)
Start:6s 6s4:26.24:20.2
2 1 Aalborg I
  • Jens Brandt(1)
  • Peter Christoffersen(2)
Start:17s 17s4:40.24:23.2
3 4 Nordslesvig I
  • Arne Ingmar Johannsen(1)
  • Marc-Oliver Klages(2)
Start:0s 0s4:37.14:37.1
4 3 Hadsund/Nyborg I
  • Charlotte Buchwaldt(1)
  • Flemming Hvid(2)
Start:1s 1s4:43.54:42.5
Løb 251
Masters W/M 2X Kvinder/mænd Masters 2X 1000m 2. Afdeling
2021-08-15 13:00
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 5 Nordslesvig I
  • Kim Schauer Boysen(1)
  • Fleming Mathiesen(2)
Start:13s 13s4:57.94:44.9
2 6 Nordslesvig II
  • Claudia Horst(1)
  • Susanne Klages(2)
Start:10s 10s5:02.94:52.9
3 7 ASR
  • Poul Kræmer(1)
  • Inger Bodorf(2)
Start:2s 2s5:14.65:12.6
4 8 Nordslesvig III
  • Eva Weitling(1)
  • Marzena Hansen(2)
Start:0s 0s6:03.76:03.7
Løb 252
Masters W/M 2- Masters Kvinder/mænd Masters 2- (Handicap tidsberegning) 1000m 1. Afdeling
2021-08-15 13:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
Løb 261
U15 M1X-Edon Drenge U15 1X-Edon 250m 1. Afdeling
2021-08-15 13:25
Plac. # Navn 250m
1 3 Odense III
  • Gustav Klingenberg Haussmann(1)
1:16
2 2 Odense I
  • Anton Bøgelund(1)
1:18.9
3 1 Odense II
  • William Jensen(1)
1:23.8
Løb 262
U13 M1X Drenge U13 1X 250m 1. Afdeling
2021-08-15 13:30
Plac. # Navn 250m
1 1 Bagsværd II
  • Otto Kjærulff(1)
1:07.6
2 3 Holstebro/KCHO II
  • Simon Aslak Gilberg(1)
1:12.3
3 4 Odense I
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
1:14
Løb 262
U13 M1X Drenge U13 1X 250m 2. Afdeling
2021-08-15 13:35
Plac. # Navn 250m
1 5 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
1:14.4
2 6 Dragør I
  • Gustav Juel Hansen(1)
1:16.7
3 7 Bagsværd I
  • Rolf Søborg Højerup(1)
1:21.3
Løb 263
U13 W1X Piger U13 1X 250m 1. Afdeling
2021-08-15 13:40
Plac. # Navn 250m
1 3 Bagsværd I
  • Anna Jacobsen(1)
1:07.7
2 1 Odense I
  • Benna Sundstrøm(1)
1:08.8
3 5 Bagsværd II
  • Liv Dolmer(1)
1:18.3
4 4 Holstebro/KCHO I
  • Katarina Kirkegaard(1)
1:18.5
5 6 Lyngby/KKL II
  • Marie Lie Schmidt(1)
1:21.4
6 2 Lyngby/KKL I
  • Karen Reimer(1)
1:29.7
Løb 265
U17 W2- Piger U17 2- 1000m 1. Afdeling
2021-08-15 11:35
Ingen anmeldt, løbet udgår
Løb 268
U19 M1X Drenge U19 1X 1000m A Finale
2021-08-15 13:45
Plac. # Navn 1000m
1 6 Lyngby/KKL I
  • Christian Runge(1)
4:09.6
2 7 Holstebro/KCHO I
  • Magnus Juhl(1)
4:17.9
3 2 Roskilde I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
4:24.3
4 8 Kolding I
  • Mads Kirstein(1)
4:38.3
5 3 Lyngby/KKL III
  • Marcus Modest(1)
4:50.8
6 4 Lyngby/KKL II
  • Aleks Gryn(1)
4:53.8
Løb 268
U19 M1X Drenge U19 1X 1000m 1. Indledende
2021-08-15 09:20
Plac. # Navn 1000m
1 2 Roskilde I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
4:31.2
2 3 Lyngby/KKL III
  • Marcus Modest(1)
4:39.7
3 4 Lyngby/KKL II
  • Aleks Gryn(1)
4:42.4
4 1 Bagsværd/KCB II
  • Svante Witt(1)
4:43.9
Løb 268
U19 M1X Drenge U19 1X 1000m 2. Indledende
2021-08-15 09:20
Plac. # Navn 1000m
1 6 Lyngby/KKL I
  • Christian Runge(1)
4:07.7
2 7 Holstebro/KCHO I
  • Magnus Juhl(1)
4:14.8
3 8 Kolding I
  • Mads Kirstein(1)
4:28.6
4 5 Bagsværd/KCB I
  • Henning Friedrichsen(1)
4:35.2
Løb 271
LW1X Kvinder letvægt 1X 1000m A Finale
2021-08-15 14:00
Plac. # Navn 1000m
1 1 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
4:51
Løb 272
M1X Mænd 1X 1000m A Finale
2021-08-15 13:55
Plac. # Navn 1000m
1 1 Ægir I
  • Jonas Jensen(1)
4:45.1
2 2 Ægir II
  • Kristian Funk(1)
5:19.1
Løb 273
W1X Kvinder 1X 1000m A Finale
2021-08-15 14:00
Plac. # Navn 1000m
1 2 Randers II
  • Line Ulstrup(1)
5:23.5
Løb 274
U15 M4X Drenge U15 4X 500m A Finale
2021-08-15 14:05
Plac. # Navn 500m
1 1 Holstebro/KCHO I 18
  • Kasper Søndergaard(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
  • William Lemming(3)
  • Andreas Bork Kristensen(4)
1:45.5
2 2 Bagsværd I 16
  • Otto Kjærulff(1)
  • Storm Genet(2)
  • Hjalte Næraa(3)
  • Buster Kiilerich Madsen(4)
1:51.8
3 3 Bagsværd II 14
  • Jakob Bjørn Danø(1)
  • Noah Bøss(2)
  • Rolf Søborg Højerup(3)
  • Alexander Grundtvig(4)
2:19.2
Løb 275
Masters W/M 4-/4X Kvinder/mænd Masters 4-/4X 1000m 1. Afdeling
2021-08-15 14:10
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 1 Kolding I
  • Tommy Møhler(1)
  • Ejgild Larsen(2)
  • Jørgen Secher(3)
  • Palle Ole Jørgensen(4)
Start:3s 3s4:074:04
2 3 Nordslesvig II
  • Arne Ingmar Johannsen(1)
  • Claudia Horst(2)
  • Susanne Klages(3)
  • Marc-Oliver Klages(4)
Start:16s 16s4:25.64:09.6
3 4 Nordslesvig I
  • Eva Weitling(1)
  • Fleming Mathiesen(2)
  • Kim Schauer Boysen(3)
  • Marzena Hansen(4)
Start:0s 0s4:39.14:39.1
Løb 277
U13 W/M 2X Piger/drenge U13 2X 500m 1. Afdeling
2021-08-15 14:20
Plac. # Navn 500m
1 3 Holstebro/KCHO I
  • Simon Aslak Gilberg(1)
  • Mikkel Madsen(2)
2:27.7
2 2 Bagsværd I
  • Otto Kjærulff(1)
  • Sofie Koch-Henriksen(2)
2:39.1
3 1 Lyngby I
  • Karen Reimer(1)
  • Marie Lie Schmidt(2)
2:56.4
Løb 278
W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ 1000m A Finale
2021-08-15 14:15
Plac. # Navn 1000m
1 5 Holstebro/KCHO II
  • Magnus Juhl(1)
  • Joakim Viberg(2)
  • Oscar Burvil(3)
  • Patrick Klestrup(4)
  • Søren Meldgaard Madsen(5)
  • Marcus Villiam Lyngesen(6)
  • Gustav Bjerg Madsen(7)
  • Frederik Geertsen Lund(8)
  • Andreas Møller Hunskjær(cox)
3:08.9
2 2 Holstebro
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
  • My Alberte Schaaf(2)
  • Anna Skovdam(3)
  • Sarah Aslak Gilberg(4)
  • Hjalte Westeraa(5)
  • Simon Starklint(6)
  • Kasper Søndergaard(7)
  • Noah Baltser Lyngaard(8)
  • Caroline Fredslund Sørensen(cox)
3:35.5
3 4 Aalborg/Odense
  • Gabriel Lira(1)
  • Alex Fernandes Nevers(2)
  • Simon Skjernaa Erfurth(3)
  • Gabriel Alcantara Silva(4)
  • Camilla Frølund(5)
  • Karen Hougaard Frost(6)
  • Simon Nygaard-Thomsen(7)
  • Mikkel Paetau(8)
  • Mia Christensen(cox)
3:45.6
4 6 Sorø
  • Dina Poulsen(1)
  • Elaina Bjørkman(2)
  • Selma Iversen(3)
  • Maria Jákupsdottír Johansen(4)
  • Emil Jelstrup(5)
  • Jonas Lindegaard(6)
  • Mads Christensen(7)
  • Valdemar Vilhelmsen(8)
  • Signe Thorup(cox)
3:40.8
5 3 Odder/Odense
  • Julie Gaumitz Storm(1)
  • Petrea Krag Burba(2)
  • Hilke Lösing(3)
  • Sara Safari Jensen(4)
  • Laura Doberck(5)
  • Mette Leitzke Sørensen(6)
  • Line Katrine Olsen(7)
  • Amalie Kiær(8)
  • Katharina Kaiser(cox)
3:39.3